Szolnok Megyei Néplap, 1967. október (18. évfolyam, 232-257. szám)

1967-10-31 / 257. szám

4 SZOLNOK HEGYEI NÉPLAP 196”- október SÍ NB II: Áz MTE veresége ellenére is bajnokjelÖlt NB III: Döntetlen a törökszentmiklósi rangadó Megyei I. o: Fejtetőre állított eredmények KISÍEXT-Szolnoki MTE 3:0 (1:0) KISTEXT-pálya, 300 né­ző, v.: Somlai. KISTEXT: Kovács — Fekete I, Nagy L., Szöüősi, Cserjés, Lete- nyei, Nagy F., Kalmár, Szemők, Stefán, Fekete II. Edző: Borbély András. — MTE: Nagy P. — Balogh, Sári, Papp I, Molnár, Pal­la, Kolláth, Sebők, Pallai, Nagy F„ K arak as. — Edző: Tóvizi István, A mérkőzést MTE táma­dások vezették be, Pallai lövése alig szállt a kapu mellé. Mintegy 20 percig sokat és veszélyesen tá­madtak a piros-feketék, de helyzeteiket nem tudták kihasználni. A KISTEXT lassan kiismerte az MTE sebezhető pontját. — A 33. percben Fekete II ívelt be és a beugró Nagy F. a ka­puba lőtt. 1:0. Fordulás után eleredt az eső. Csúszós lett a pálya és ehhez a hazaiak job­ban alkalmazkodtak. A 62. percben Szemők tört kapura, Palla a 16-oson belül szerelte, a játékveze­tő 11-est ítélt. A büntetőt Nagy P. kiütötte, de Feke­te I újból rálőtte és a lab­da a hálóba vágódott. 2d). Feljött a KISTEXT. — A 70. percben Sári kézzel ért a labdához a 16-oson belül. Tizenegyes. A büntetőt Fekete I csúnyán fölé vág­ta. Az MTE ismét támadás- ba lendült, de a durván játszó KISTEXT játékosok mindent mentettek. A 80. percben Kulcsár a félpár lyától vezette a labdát, át­cselezte magát a védőkön és Nagy P. fölött a hálóba vágta. 3.-0. A mérkőzésen az MTE sok hibával látszott, nem volt megfelelő kapcsolat a védelem és a támadósor között. Jó: Lelenyei (a me­zőny legjobbja), Kalmár, Stefán, Fekete I, ill. Sári, Molnár, Nagy F., Papp t. P. K. Szolnoki MÁV—3ószbe«ényi Lehel 2:1 (0:0) MÁV sporttelep. 800 né­ző, v.: Bánki. MÁV: Fehér — Verovszki, Abonyi, Csá­bi, Józsa, Pintér B„ Pago­nyi, Kalmár, Szabó, Pin­tér L, Czifra. Edző: Hor­váth János. Lehel: Kohári — Juhász, Helle. Tóth. Józsa, Pecha, Sántha. Ke­resztesi, Szántai. Bánhidi, Fülöp. — Edző: Bukhár László. Lanyha iramú, mezőny­játék jellemezte az első negyedórát. A 20. perctől megélénkült a játék, előbb Kalmár éles lövése suhant el a jobb kapufa mellett, a 25. percben pedig Sántha kapufa lövése volt ese­mény. A 34. percben szög­letsorozatot harcolt ki a MÁV, de Kalmár éles lö­vése elkerülte a herényi kaput. Szünet után az 50. perc­ben Pagonyi tört kapura, buktatták, a játékvezető megnézte az eset színhe­lyét, és 11-est ítélt. — Ezt Józsa értékesítette. 1:0. Két perc múlva ismét Pagonyi vitte fel a lab­dát és futtából remek gólt lőtt a rövid sarokba. 2:0 A 60. percben Szántai bal­oldali lövése a balsarokba vágódott. 2:1. A 71. perc­ben Czifra, a 79. percben a szemfüles Szabó nagy­erejű lövése a felső kapu­fát találta el. A 88. perc­ben labdatartásért, szabad­rúgáshoz jutott a Lehel, de ezt nem sikerült gólra vál­tani. Közepes iramú, végig sportszerű küzdelmet ho­zott a két régi rivális talál­kozója. A tapasztaltabb és összeforrottabb Lehel tervszerűbb játékát na­gyobb akarásával és lendü­letével lói ellensúlyozta a fiatalokkal felfrissített MtV, A szolnoki együttes­ből ezen a mérkőzésen Abonyi és Józsa nyújtott átlagon felüli teljesít­ményt, de örvendetes volt az öt fiatal biztató sátéka is. A vendégeknél Kohári, Helle. Józsa, Sántha. Szán­tai és Fülöp volt a leg­jobb. H. Gy. Kecskeméti TE—Martfűi MSE 2:0 (2:0) Martfű, 100 néző, v.: Vö­rös. KTE: Molnár — Nagy, Fekete I, Suhajda, Diósze­gi, Pavlovics, Sallai, Doro­gi. Fássv. Beregi. Barta. — Edző: Németh József. — Martfű: Németh — Jakab, Mihovics, Mezőteleki, Sz. Kiss, Szűcs, Katona, Kátai, Nyárádi, Bodnár, Kontár. Edző; Mi'kus Ernő. Az első félidőben válto­zatos játék alakult ki, sőt a martfűi csapatnak lé­nyegesen több gólhelyzete volt, mint ellenfelének. A gólhelyzetek azonban vagy kimaradtak, vagy pedig Molnár védett jó érzékkel. A vendégcsapat a félidő hajrájában jött fel és ek­kor érte el góljait. A 38. percben egv baloldali be­adásból Fássy a jobb felső sarokba fejelt 1:0 A 40. percben Sallai fejelt kö­zelről a hálóba. 2:0. — A Kecskemét tovább táma­dott és Fássv nagy kapu­fát lőtt. Szünet után ellaposodott a játék, komoly gólhely­zetet egyik csapat sem tudott kidolgozni. Az alacsony színvonalú, gyenge iramú mérkőzésen a kecskeméti együttes igen mérsékelt t el jesítm én ny el érte e' győzelmét. A fiatal martfűi csapat lelkesen ját­szott és a iáték kéne, vala­mint a gólhelyzetek alap­ján flentct’en* érdemelt voina tó: Molnár, Nagy, Fek"te I, Diószegi, ill Ja­kab, Mezőteleki, Sz. Kiss. — verbók — További eredmények: — Kis'honféi-nvháza — Békés­csaba 0-0 —MGM Pehreeen o-n K Goldber­ger—Budai So. 2:1, Cegléd — Mezőkovácsháza 4:4, Gyula—Pénzügyőr 4:1. A bajnokság állása Keleti csoport 1. Szó. MTE 27 2. Sze. VSE 27 3. Budai Sp. 27 4. Cegléd 27 5. Kecském. 27 6. Jászber. 27 7. KISTEXT 27 8. SZÓ. MÁV 27 9. MGM D. 27 10. Gyula 27 ll. Pénzügy. 27 12. Goldberg. 27 13. B-csaba 27 14. Kk.-fháza 27 15. Mk.-háza 27 10. Martfű 27 29 5 3 60:21 43 14 9 4 57:38 37 13 5 9 48:31 31 12 5 10 55:34 29 10 9 8 25:23 29 11 7 9 41:41 29 11 5 11 47:33 27 9 9 9 45:36 27 9 8 10 35:41 26 11 4 12 38:52 26 11 3 13 51:50 25 10 4 13 40:52 24 9 6 12 26:37 24 9 5 13 32:52 23 7 3 17 22:52 17 6 3 18 27:56 15 NB !ll. Északkeleti csoport Törökszentmiklósi vasas— Debreceni Elektromos 0:0. Törökszentmiklós, 800 né­ző, v.: Dévényi. T.-miklós: Vasas — Öllé. Frikker, Fe­kete, Balázs. Szabó, Me­zei. Porhanda, Annus, Szedlák. Juhász. ' Edző: Szántó József. Elektromos: Jakab — Sándor, Kálmán, Dúsa, Nagy, Fogarasi, Szat­mári. Zsánvi, Dóezé, Szabó. Tóth. Edző: Gombos Tstván, Nagyiramú mérkőzésen különösen a második fél­időben a hazai csapat tá­madott többet, de támadá­sait egyszer sem tudta be­felezni. A vendégek végig jól védekeztek. A játék­vezető kiábrándítóan mű­ködött. Jó: Frikker. Szabó, Porhanda, ill. Nagy, Szath- mári, Dóezé. — n. Szabó L. SE—Debreceni EAC 2:2 (1:1). Debrecen, 500 néző, Ajler. Szabó SE: Kerék­gyártó — Jancsa, Egei, Nagy III., Szűcs I.. Földesi. Urbán, Nagy I., Árvái, Sánta. Farkas. Edző: Hor­váth Ferenc. Élénk Iramú, változatos, helyenként színvonalas mérkőzést vívott a két ló- képességű csapat, a Szabó SE hosszú idő után mint­ha magáratalált volna, ön­magát múlta felül, és csa­tárai, ha a kidolgozott gól­helyzeteknek csak a felét kihasználják, megnyerhet­ték volna a mérkőzést. G : Sánta, Urbán (11-esből). ill. Héki dr.. Veres. Jó: Nagy III., Szűcs I.. Földesi, Ár­vái, Sánta. ill. Henrik, Ké- ki dr, Maróti, Veres, Sza­bó. H. F. Nagyhalász—Tiszaföldvái 4:1 (3:0). Nagyhalász, 200 néző. v.: Sándor. Tiszaföldvár: Sze- lindi — Polyóka. Borza, U. Szabó. Makai. Blaskó. Sin- ka. György, Berta. Ben- csik, Rékasi. Két gyenge csapat közül az erőszakosabb hazaiak győztek. Makait súlyos sé­rüléssel kórházba szállítot­ták. a tiszaföldvári gólt Berta lőtte. Sz. A. Kisvár da—Kilián SE 2:1 (1:0) Kisvárda. 200 néző. v.: Kopj ári. Kilián: Szőke — Keserű. Kovács, Kövér. Karkecz. Kékesi, Csorna, Jánka, Kelemen. Bari, Va­das. Edző: Rákóczi Ferenc. Mindkét félidőben a Ki­lián játszott jobban, já­tékvezetői tévedések miatt kapott ki. a mérkőzés óvás alatt. G.; Jerkus. Göncz, ill. Csorna. Jó; Sum, Re- gőczi, Jerkus, ill. Szőke. Karkecz. Jánka, Csorna R. F. Petőfi SE— D. Építők 3:0 D. Kinizsi—Téglás 3:1 Mátészalka—Haidűbösz. 3:3 Záhony—Nyírbátor 2:0 A bajnokság állása 1. D. Elektr. 27 17 5 5 67:18 39 2. Tm. Vas. 27 16 4 7 44:30 36 3. DEAC 27 13 9 5 42:27 35 4. Petőfi SE 27 12 9 6 62:31 33 5. Záhony 27 10 10 7 33:37 30 6. Szabó SE 27 9 11 7 27:31 29 7. D. Kin. 27 11 6 10 39 29 8. Kilián 27 10 6 11 49:37 26 9. Hajdúb. 27 10 6 11 49:39 26 10. r>. Enítők 27 9 8 10 35:39 26 ll. Téglás 27 9 7 11 19:29 25 12. Kisvárda 27 7 9 11 23:35 23 13. Nvfrbátor 27 10 3 14 35:44 23 14. Mátészal. 27 7 9 11 n*):P2 23 15. N-baiás7 27 7 5 15 27:55 19 16. T-földvár 27 3 5 19 28:67 11 r Fszakközép csoport Salgótarjáni Bányagépgyár —Jb. Vasas 2:0 (1:0). Jászberény. 100 néző. v.: Búzás. Vasas; Muhart — Rigó. Herinn. Fülöp. Se­bestyén, Gedei Borcy. Ivá. nyi. Benke, Kövér. Mag Alacsony színvonalú, csapkodó iáték. a kapu előtti helyzeteket jobban kihasználó vendégek biz­tosan győztek. O : Szép­halmi 2, Jő: Cserven. Széphalmi, Hl. Rigó. Ge­rléi Dr. B. I. Meqyei I. o. Túrkeve—Közém. 1WEDOSZ 1:0 fl:0). Kenderes, 250 néző. v.: Bikner. Közepes színvona­lú mérkőzés. Az első félidőben a MEDOSZ két kapufa lövését a túrkeveiek a 44. percben egy ártatlannak látsző akciő végén góllal viszonozták. A mérkőzésen a szerencsével vé- eig hadilábon álló hazaiak a látottak alapián döntetlent ér­demeltek volna. G.: F. Kiss. Tő: Pebreezeni. Deák. Bőrök. 111. Fehér. Sziráki. Sipos. Túrkeve Ifi—Középtiszai lfl 2:1. — ferenczl — Kisújszállás—Bákáczifalv* 3:0 (0:0). Klsűiszállás, 100 néző. v.: Barta. Jó látékvezetés mel­lett a szíwel-lélekkel Játszó Kisújszállás megérdemelten nyert. G.: Barabás 2. Oláh. — -Tó: Hegymegi, Balogh, Szepes- helyl. Oláh, IP. Varczag, Ungvá­ri. Dósa. Klsiilszállás tfl—Rákócizíalva Ifi in. D. b. Üjszász—Kunhegyes 4:1 OK», Ujszász, 300 aéző, v.c Fehér. Végig jó iramú mérkőzésen Lijszász kezdeményezett tuboct és ez a második félidőben gó­lokban is megmutatkozott. — Kár, hogy a jó játékvezetés mellett lezajlott sportszerű mérkőzést a kunhegyes: játé­kosok megjegyzéseikkel leron­tották. Ennek eredményeként a 85. percben Csapót (K-he- gyes) tiszteletlenségért kiállí­tották. G.: Kovács IX. 3, Nagy, ill. Dobók, Jó: Simon, Kovács I, Takács, Kovács II., Mérész, ül. Boda, Dobák, Jákó, Szabó. Kunhegyes ifi—Üjszász ifi 3 n, — varga — Jászárokszállás—Szó. Olajbá­nyász 3U (1:1), Szolnok, 50 néző, v.: Honti. A lelkes ven­dégcsapat megérdemelten nyert az erősen tartalékos Olajbá­nyász ellen. G.: Kóczián 2, Bagi, Ul. Straub. — Jó: Kius, Sipeki, Bagl, 111. Fodor, Fejes. Olajbányász Ifi—Jászárokszál­lás líl 7:1. Sz, J. Kunszentmártoni VM—Cukor­gyár 3:8 (0:1), Délibáb úti pá­lya, 2po néző, v.: Sándor. Jó iramú mérkőzésen a második félidő 20. percében 2:0-ra ve­zetett a Cukorgyár, de a lel­kesen harcoló kunszentmárto­niak kihasználva a lehetősége­ket némi szerencsével ugyan, de megszerezték a győzelmet. G. : Oláh 2, Csornán, Hl. Há­rom, Kokoval. Jó: Oláh, Cso­rnán, 111. Kálmán, Munkácsi, Há­rom. Dalos, Cukorgyár Ifi—Kunszentmár- ton Ifi 2:1. — szebeni — Mezőtúri AFC—Dózsa SE 3:1 (1:1), Mezőtúr, 200 néző, — v.: Hágó. A hazai támadósor gyen­ge játéka elegendő volt a se­reghajtó Dózsa legyőzéséhez. Rácz II. a második félidő 60. percében 11-est hibázott G.: Csete, Kállai, Iglódl, 111. Oldal. Jó: Csete, Juhász. Gombás, a vendégcsapatból senkit nem le­het kiemelni. — sindel — Jászjákóhalma—Jászapáti 1:1 (1:0), Jászjákóhalma. 150 néző, v.: Lajkó. A többet támadó hazai együttes szoros küzdel­met vívott a kiesés ellen küz­dő Jászapáti csaoatával. — G.: Nagy I. (11 -ősből), Hl. Kökény H. — JÓ: Koncsik n., Szőlősi. Nagy U.. Kovács, ill. Szened. Bálint, Szirze, Kéki, Jászapáti ifi—Jászjákóhalma ifi 2:0. — sas — Szolnoki Vegyiművek—Karcag 4:2 (2:2), Karcag, 150 néző, v.: Gáli. Az első félidőben ki­egyenlített volt a Iáték. Kar­cag kétszer v'ezetett. Szünet után a Vegyiművek átvette a mérkőzés Irányítását, sok gól­helyzetet kidolgozva biztosan győzött. A 40. percben Antal (K) megséi'ült és csak statisz­tált, az 54. percben Bíró (V) kiállítva. Gőllövők: Kolláth 2. Váraljai I., 111. Kiss, Mándokl (11-esből). Jó: Gogány, Vári­jai TI., Mihályi, Bosnyák, ill. Tüdős, Mándokl, Kovács I. Karcag ifi—Vegyiművek ifi 4 :1. Sz. 1. A bajnokság állása 1. Sz. Vegyi. 28 24 4 — 98 :22 52 2. Sz. Olaj 28 19 5 4 60:21 43 3 Üjszász 28 14 8 6 54:34 36 4. Km. \VM 28 11 10 7 51:34 32 5. Középt. 28 14 4 10 39:35 32 6. Sz. Cuk, 28 10 9 9 39:30 29 7. K-hegyes M 11 6 11 49:41 28 8. MAFC 23 13 2 13 49:62 28 9. Karcag 28 8 10 10 41:39 26 10. R-falva 28 9 8 11 45:48 26 ll. Túrkeve 28 11 3 14 45:45 25 12. Jákóhalm. 28 7 9 12 32:35 23 13. J-ároksz. 28 8 4 16 37:54 20 14. Jászapáti 28 6 8 14 30:64 20 15. K-szállás 28 8 1 19 26:69 17 16. Dózsa SE 28 4 3 21 24:86 11 Az ifjúsági bajnokság állása 1. Mezőtúr 26 20 5 1 100:17 45 2, K-hegyes 26 18 3 5 94:36 39 3. Karcag 27 18 3 6 78:33 39 4. Túrkeve 26 15 7 4 73:30 37 5. R-falva 26 14 4 8 64:37 32 6. Ojszás2 26 13 4 9 67:44 30 7. Sz. Cuk. 26 11 3 12 30:36 25 8. Sz. Vegyi. 26 8 8 10 57:55 24 9. Sz. Olaj. 26 11 — 15 45:77 22 10. Jákóhalm. 27 8 4 15 36:92 20 11. K-márton 26 7 4 15 35:72 18 12. J-ároksz. 26 8 2 16 38:88 18 13. K-szállás 26 4 8 14 26:61 16 14. Jászapáti 26 6 3 17 41:66 15 15. Középt. 26 4 4 18 27:69 12 Totó eredmények 1. NDK—Magyarország 1 1:0 2. Dorog—Székest. 2 1:3 3. Pécsi B.—Budafok 1 1:0 4. MÁV D—Gy. Dózsa x 1:1 5. ZTE—Z. Dózsa 3 4:7 6. KISTEXT—Szó. MTE 1 3:0 7. Martfű—Kecsk. TE 2 0:2 8. Gyula—Pénzügy űr 1 * :1 9. Székest. MAV—Izzó 1 2:0 1«. ÉTI SE—BEAC 1 4:1 11. Varese—Inter 1 1:0 12. Milan—Juventus X 0:0 13. Bologna—Fiorentlna 2 0:1 +1 U. MeaűkeTácab.—Cegléd x iát Válogatott labdarúgó mérkőzés NDK—Magyarország 1:0 (0:0) A Lipcsében ötvenezer néző előtt lejátszott mérkő­zésen a magyar válogatott gyenge teljesítményt nyúj­tott. Az EB selejtező V. csoportjában már nem volt tétje a mérkőzésnek, mert a magyar együttes koráb­ban továbbjutott. Ez a tétnélküliség meglátszott a játékon. AZ NDK játékosok: hallatlan lelkesedéssel küz­döttek, a második félidőben nyomasztó fölényt harcol­tak ki és az 55. percben rúgott góllal megszerezték a győzelmet. A magyar csa­pat elvesztette a tavalyi VB óta tartó veretlenségét. Kosárlabda NB II, Szolnoki Vörös Meteor— Tatabányai Bányász 54:63 (19:21), Tatabánya, v.; Var­ga—Taresafalvi. Szolnok: Nagy Á. 2, Horváthné 16 — Fodor 11 — Jándi 6, Cseh Zs. 12. Csere; Harkai 6. Fa­lusi, Csabai 1. Farkas. Mol­nár. Edző: Horváth János. Nagy erőbedobás jelle­mezte mindkét csapat játé­kát. Az első félidőben a Tatabánya 9 pontos előny­re tett szert. A Meteor felgyorsította játékát és & befejezés előtt ledolgozta hátrányát. Szünet után változatos küzdelem ala­kult kt, A vendéglátók va­lamivel többet kezdemé­nyeztek és az utolsó 4 percben 5 ponttal vezettek. A Meteor taktikát változ­tatott egészpályás letáma­dással teljesen megzavarta ellenfelét és végül hallat­lan izgalmas küzdelemben néhány másodperccel a be­fejezés előtt született meg a Meteor győzelme. Így megismétlődött a tavaszi, szolnoki mérkőzés, amikor hasonló körülmények kö­zött került ki győztesen e Meteor. Tatabánya legjobb dobói: Lengyel 25, Oba- novszki 14 K, Színvonalas volt a birkózó- bajnokság Nagy érdeklődés előzte meg a birkózók részéről a Szolno­kon megrendezett Magyar Nép- köztársaság felnőtt m. osztá­lyú kötött és szabadfogású birkózóbajnokságát. A 24? ne­vező közül 155 versenyző je­lent meg 33 szakosztály képvi­seletében. A mérkőzések szín­vonalasak, látványosak voltsk és néhány esetben jóval felül­múlták a III. osztályú szintet. Megyénk részéről a Szó. MÁV a T-miklósi Vasas, valamint a karcagi versenyzők vettek részt. A Szó. MÁV birkózni szabadfogásban küzdöttek és a nem hivatalos pontverseny­ben 10 ponttal a Bp. Vasas csapata mögött a 2. helyet szerezték meg. Eredmények:— Szabadfogás: lepkesúly: 1. Tóth (Gyöngyös', 3. Seres (Szolnok), légsúly: 1. Papp (Kaposvár). 6. Székely (Karcag), pehelysúly: 1. Be- reczki (Bp. Vasas), 2. Balogh (MÁV), 5. Csernai (MÁV), 6. Szűcs (Karcag), könnyűsúly: 1. Sallai (Szf-vár), váltósúly: 1. Horváth (Orosh.), közép­súly: 1. Hegedűs (Bp. Vasas), 3. Furcsa (MÁV), félnehéz­súly: l. Németh (FTC), nehéz­súly: 1. Kovács (Szolnok). Kötöttfogás: lepkesúly: 1. Gál (Petőfi SE), légsúly: , 1. Molnár (Bp. Honvéd), pehely­súly: 1. Rusznyák (Bp. Hí. könnyűslúy: 1. Bakos (FTC). 6. Csikós I. (Tm. Vasas), vál­tósúly: 1. Tiszekker (Bp. Va­sas), 5. Csikós L. (Tm. Va­sas). középsúly: 1. Lőrinczi (Petőfi SE), félnehézsúly: 1. Maróti (Bp. Honvéd), nehéz­súly: 1. Pallai (Bp. Vasas). — munkácsi — Asztalitenisz NB II. NŐI: Szegedi Spartacus—Szol­noki MÁV 17:3. Az élboly­ba tartozó szegedieknek ha­zai pályán nem okozott kü­lönösebb gondot a tartalé­kos vasutasok legyőzése. A szolnokiaknál Szilágyi kis­sé enerváltan, Varga fel­tűnően idegesen játszott. Kiss és Török játékán ki­ütközött a rutinhiány, de küzdőszellemük dicséretes volt. A győzelmeket Szol­nok részéről Varga 2, Szi­lágyi 1 szerezte. H. Gy. BGSC—Mezőtúri ME­DOSZ 16:4. Budapest, FÉRFI : Dunaújvárosi Ruhagyár— Jb. Lehel 18:2. Balszeren­csés vereséget szenvedett a Lehel asztalitenisz csa­pata. A hazaiak 9 játszmát nyertek 2:1 arányban, A Lehel győzelmét az Andrá­si—Szarvas pár és Kovács szerezte, — lásztó — A Ttszamenti Vegyiművek 40 órás csökkentett munkaidőben foglalkoztatott FÉRFI SEGÉDMUN­KÁSOKAT és katonaidejüket letöltött érettségi­vel rendelkezőket vesz fel. Jelentkezni lehet a munkaügyi osztályon. Áz Alföldi Kőolajfúrási Üzem Szegedi üzem­egységéhez tartozó berendezésekhez felvételt hirdet fúrómunkás munkakörbe, 18 éven felüliek részére Fzietési feltételek: kb. 2000—2200 Ft. (Figyelemmel a Munka Törvénykönyv jogszab t- lyaira). Szállás ingyenes, munkaruhát biztosítunk. Felvétel esetén az útiköltséget megtérítjük. :::::::::::: Jelentkezés: a Szegedi Üzemegység munka­ügyi előadójánál, valamint Szolnok Központban a személyzeti osztályon. (Szolnok, Körösi út 46 sz.)