Szolnok Megyei Néplap, 1967. augusztus (18. évfolyam, 179-204. szám)

1967-08-29 / 203. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1967, augusztus 29. NB II: Nehezen győzött az MTE NB III: Csak a Szabó SE-nek jutott két pont Hegyei I. o: Nagy színvonalkülönbség Szolnoki MTE-Budai Spartacus 3:2 (2:0) Szolnok. 2200, v.: Ara­nyosi. MTE: Nagy P. — Papp II, Makai, Sári, Mol­nár, Papp I, Kolláth, Se­bők, Palla, Nagy F., Kara- kas. Edző: Tóvizi István. Spartacus: Németh — Fá­bián, Makrai, Csicsmann, Törőcsik, Sebők dr., PáJ, Szekeres, Horváth, Re­viczky, Tóth IL — Edző: Molnár Péter. Az MTE kezdte a játé­kot, sok támadást vezetett, a vendégek csak hosszú előrevágott labdákkal kí­sérleteztek. A 32. percben szabadrúgáshoz jutott az MTE és Nagy F. lövése a kapust érintve jutott a há­lóba. 1:0, Utána Csics­mann megsértette a játék­vezetőt és a kiállítás sorsá­ra jutott. A tíz főre olvadt csapat idegeskedett és öt perc múlva Sebők lövése a balsarokba vágódott. 2:0. Szünetig az MTE irányí­totta a játékot. A kétgólos vezetés bir­tokában a piros-fekete gár­da támadott, de lövéseit nem kísérte szerencse. Az 56. percben Karakast után- rúgásért a játékvezető ki­állította. A 75. percben Nagy F., majd Papp II fe­jese a kapufán csattant. — Ezután visszaesett az MTE, feljött a Spartacus és 10 perc alatt Horváth és Tóth fejesével kiegyenlí­tett. Már-már úgy látszott, hogy döntetlen lesz a mérkőzés, de a 90. perc­ben Nagy F. fejese eldön­tötte a két pont sorsát. Az MTE megérdemelten nyerte meg a nagyfontos- ságű mérkőzést. Jó: Papp II, Sári. Molnár, Nagy F„ Sebők, ül. Makrai, Pál. Szekeres, Horváth. P K. Szegedi VSE—Martfűi MSE 1:0 (1.0) Szeged, 1500, v.: Nagy. Szeged: Gilicze — Katona, Thékes. Hájas. Karsai, Sa- lánki, Kiss, Vörös, Bite. Sajtos, Majzik. Edző: Kalo­csai Géza dr. — Martfű: Németh — Nagy II, Seres, Horváth, Sütő, Bodnár, Ka­tona, Bíró, Szűcs. Nagy I. Mezőteleki. Edző: Mikus Ernő. Jó játékvezetés mellett az első félidőben kiegyen­lített volt a játék. A 4. percben Sere® óriási erejű szabadrúgását Gilicze bra­vúrral védte. A mérkőzés egyetlen gólja a 40. perc­ben esett. Sütő szabályta­lankodása miatt a 16-osról szabadrúgáshoz jutott a Sze^rd és Vörös csavart lövése a sorfal mellett a kapu bal oldalában kötött ki. 1:0. A második félidőben a martfűi csapat játszott job­ban, s az utolsó 20 perc­ben teljesen kapuja elé szorította ellenfelét. Három ízben is egyenlítési alkal­ma volt a vendégcsapat­nak. Katona és Nagy I lö­vései azonban centiméte­rekké] elkerülték a kaput. Bíró közeli lövése pedig a kivetődő Gilicze lábában akadt el. A végig nagy lelkesedés­sel és helyenként jól ját­szó Martfű legalább dön­tetlent érdemelt volna. A martfűi csapatból különö­sen a védelem tagjai ját­szottak kiemelkedően, elől pedig Mezőteleki és Kato­na vezette a legtöbb ve­szélyes támadást. Szeged­ből Gilicze. Thékes, Saián- ki és Sajtos emelhető ki. — verbók — Jászberényi Lehel - Kiskunfélegyházi Vasas 3:1 (2:0) Jászberény, 1000, vez.: Szegő. Lehel: Kohári — Juhász. Helle, Tóth. Józsa, Pecha. Fekete I, Keresz­tesi, Bánhidi, Sárközi, Fü- löp. Edző: Bukhár László. Kkfélegyháza: Bolya — Bense, Cserkó, Fekete, Ke­lemen, Sahin II, Busa, Bo- hács, Ézsi, Ádám, Kovács. Edző: Kanvó János. A vendégcsapat kezdett jobban, Kohári többször gólhelyzeten tisztázott. A Lehel fokozatosan átvette az irányítást. A 43. perc­ben baloldali támadást ve­zetett a Lehel, a beadást Keresztesi 10 méterről a bal sarokba lőtte. — 1:0. Egy perc múlva Fülöp kö­zelről nagy gólt lőtt. 2:0. A második félidőben a Lehel támadásait nem kí­sérte szerencse, többször a kapufa mentett, A 67. percben Ádám kicselezte a védelmet és Kohári mel­lett a jobb sarokba gurí­tott. 2:1. A 89. percben Bánhidi elfutott a halszé­len. beadását Keresztesi lőni akarta, de buktatták. TWenegvpc A büntetőt Fe­kete I értékesítette. — 3:1. A mérkőzés közepes ira­mú volt, a helyzeteit job­ban kihasználó Lehel biz­tosan győzött. Jó: Kohári, Helle. Pecha. Keresztesi. Sárközi, ill. Cserkó, Adám, Kovács. — 1ászlő — K. Goldberger— Szolnoki MáV 3:0 (1:0) Budafoki út, 400, vez.: Szlávik. Goldberger: At- pár — Ignácz, Vettlényi, Ruzics, Boszevszky, Zumpf P., Nagy, Zumpf B., Var­ga, Holló, Krizmanics. — Edző: Szabó László. MÁV: Donka — Siile. Abonyi, Kolláth. Tóth II, B. Nagy, Varga, Karkusz, Némethy. Csábi, Verovszki. — Edző: Fazekas László. Erős hátszél segítségével mezőnyfölényt harcoU ki a hazai csapat. Kapu elé ívelt labdáik és lendületes előretöréseik nagy munkát adtak a szolnoki védelem­nek. A 24. percben Zumpf révén sikerült a vezetést is megszerezni. 1:0. A gól fel­lelkesítette a hazaiakat és továbbra Is többet kezde- ménveztek. A MÁV ellen­akciói lassúak és körülmé­nyesek voltak. A 44. perc­ben mégis parázs jelene­tek adódtak a pestiek ka­puja előtt, de háromszori rálövés után sem sikerült az egyenlítés. Szünet után egy védel­mi hiba és Zumpf B. ha­talmas lövése nyomán is­mét Donka hálójában tán­colt a labda. 2:0. Az 50. perctől a Szolnok vette át az irányítást, de a Gold­berger jól megszervezett védelmi gyűrűjét nem si­került áttörni. A harmadik gólt védelmi könnyelműs- ködés miatt a 80. percben Nagy szerezte. 3:0. Az új összeállításban pá­lyára lépő szolnoki gárda a kisméretű pályán nem tudott kibontakozni. Sok átadási hibával, egyénies- kedve játszottak, az ösz- szeütközéseknél rendre alul maradtak. Vereségük meg­érdemelt. a. Gy. További eredmények: — KISTEXT—Pénzügyőr 4:1, Békéscsabai Előre—Mező- kovácsháza 2:0, Gyula— Kecskeméti TE 1:0, MGM Debrecen—Cegléd 3:2. A bajnokság állása Keleti csoport 1. SZÓ. MTE 18 13 3 2 36:14 tü 2. SZVSE 18 10 7 1 37:23 27 3. Budai Sp 18 9 3 6 30:20 21 4. KISTEXT 18 8 5 5 29:20 21 5. Jászber. 18 8 5 5 30:25 21 8. Kecském. 18 7 4 7 18:19 18 7. Szó. MÁV 18 5 7 6 28:23 17 8. S-csaba II 7 3 8 21:25 17 9. MGM D. 10. Gyula 11. Goldberg. 12. Cegléd 13. K.-íélegy. 14. Pénzügy. 15. Mk.-bóza 16. Martfű 18 '6 5 7 24:30 17 18 3 1 9 24:33 17 18 6 4 8 26:33 16 18 6 3 9 33:24 15 18 6 3 9 20:28 15 18 6 1 11 28:39 13 18 6 1 11 12:30 13 18 4 3 11 19:29 11 NB III. Északkeleti csoport Szabó L. SE— Hajdúsági Iparm. 1:0 (1:0) Téglás, 800, v.: Migróczi. Szabó SE: Kerékgyártó — Szűcs I, Egei, Jancsa, Ár­vái, Földesi, Sőrés, Molnár, Farkas, Bánhidi, Sántha. — Edző: Horváth Ferenc. A Szabó SE jól meg­szervezte védelmét, közép­pályás játékosai javuló formáról tettek tanulságot, és a csapat rajtaütésszerű ellentámadásaival több esetben gólveszélyes hely­zeteket teremted. A ven­dégek győzelme megérde­melt, mert. még egy sza­bályos gólt és egy kapufát is lőtt. G.: Molnár. — Jó: Kerékgyárió, Szűcs I, Egei, Farkas, ill. Kovács, Hor­váth, Kemenczei, Jaksi. — horváth — Kisvárdai Vasas— Tiszaföldvár 1:0 (1:0) Kisvárda, 300, v.: Papp. Tiszaföldvár: Tóth — Po- lyóka. Kovács, Rékasi, Ga­zsó, Balta, Makai, Pusztai, Szarvák. György, Berta. — Edző: Kovács Sándor. Durvaságokkal tarkított mérkőzésen óriási szeren­csével nyert a hazai csa­pat. G.: Darvasi. Jó: Tóth, Kovács, Makai. — kovács — végleg kiáll*.. A Játékvezető gyengén bíráskodott, 2:0-nál egy ll-est nem adott meg Jász­apáti javára. G.: Németh 3. Váraljai I. Jó: Borbás. Kö­kény M., Szlrze, ill. Németh, Gógány, Váraljai II. Vegyiművek ifi—Jászapáti ifi 2:0. — borbás — Túrkeve—Kunszentmártoni VM 0:0 Túrkeve, 400, v.: Csák I. Jó­iramú, de csak közepes szín­vonalon mozgó játékot, hozott a két csapat találkozója. A ha­zai együttes a második félidő­ben nyomasztó fölénybe került, de csatárai próbálkozásait nem kísérte szerencse. A békéscsa­bai játékvezető nem érkezett meg, a beugró Csák I. jól bí­ráskodott. Jó: Tisza, Papp, Faragó. Bordáes. ill. a kun­szentmártoni védelem. Túrkeve ifi—Kunszentmárton ifi 10:0. — márki — Szó. Olajbányász—Üjszász 5:1 Í2:0), Üjszász. 400. v.: Pencz. A mérkőzés kezdetén egyper­ces gyászszünetet tartottak az elhunyt Bujáki József, volt SZAK majd később MÁV játé­kos és vezető tiszteletére aki egy Időben az Üjszász! SK elnöke és a csapat edzője is volt. A mérkőzés végig kitűnő tá- tékvezetés mellett megérde­melt Olajbányász győzelmet ho­zott. A hullámvölgyben lévő és lélek nélkül látszó hazai csa­pat ellen, üjszász meg sem közelítette tavaszi formáját. G : Czirják 2. Serege 2. Feles, ill. Molnár n. Jó: az Olajbá­nyász egérz csapata, újszászból Takács. Simon és Molnár IT. emelhető ki. Üjszász ifi—Olajbányász ifi 4:0. — varga — Mezőtúri AFC—Jászárokszál­lás 6:0 ,2:0). Mezőtúr, 250, v.: Halmi. A hazai csapat idei leg­jobb játékával még ilyen arányban is megérdemelten győzött. G.: esete 2, Iglódi 2, Márton, Rácz n.. Jó a közvet­len védelem, esete. Tasi. Rácz I.. Rácz II., ill. Bagi, Sipeki, Kóczián, Győző. Mezőtúr Ifi—Jászárokszállás ifi 4:3.- sindel — DEAC—Trn. Vasas 1:0 (0:0) Debrecen, 500, v.: Tiva­dar. T-mikíós: Vasas — Öllé, Frikker, Fekete, Szed- lák, Szabó, Mezei, Por- handa, Balázs, Annus, Ju­hász. Edző: Szántó József. Az első félidőben a Va­sas nagyszerűen játszott, — azonban egy nagy gólhely­zet kimaradt. Szünet után a csúszós talajon a techn-i- kásabb DEAC némi fölény­be került. Kiállítva: An­nus, a 75. percben. — G.: Bíró. Jó: Öllé, Balázs, Frikker, Szedlák, illetve Heidrieh, Kéki, Bíró. ■— n. Debreceni Elektromos— Kilián SE 2:1 (1:0) MTE sporttelep, 600, v.: Dévényi. Kilián: Szőke — Keserű, Kovács, Kövér, Karkecz, Fodor, Csorna, Rozgonyi, Kelemen. Bagi. Csupor. — Edző: Rákóczi Ferenc. Meglepő gyengén játszott a Kilián. Az Elektromos evorsabb és erőteljesebb játékot nyújtott, megér­demelten győzött. G.: Sza­bó, Dóczé, ill. Csupor. Jó: Jakab, Dóczé, Szabó, ill. Karkecz, Keserű, Szőke. R, F. f Eszakközép csoport Balassagyarmati MÁV— Jb. Vasas 0:0 Balassagyarmat, 400, v.: Szűcs. Jászberény: Zlinsz- ki — Sebestyén, Rigó, Fü­löp, Váradi, Iványi, Inges, Raffe°i. Beeke. Bathó. Kö­vér. Edző: Udvarias János. Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, szünetig a Vasas némi fölényt har­colt ki, a csatárok azonban a helyzeteket nem tudták értékesíteni. Szünet után az iram fokozódott, a vé­delmek azonban biztosan hárítottak. A játék alán­ján az eredmény igazsá­gos. Kiállítva a 75. perc­ben Kövér (Jb.), Fábián (B-gyarmat). Jó: Bodor, Hornvák, Kajdi, ill. Zlinsz- ki, Rigó, Benke, Inges. B. T Hegyei I. ©. Sz. Vegyiművek—Jászapáti 4:o (3:0), Jászapáti, 100 v.: Ge­re. Kiegyensúlyozott volt a mérkőzés, a hazaiak többet tá­madtak, de a befejezés nem sikerült. Az eredmény fordí­tott is lehetett volna. A 30. percben Kolláth megsérült és Karcag—Cukorgyár 0:0, Kar­cag, 150, v.: Orosházi. A lelke­sen játszó és szervezetten vé­dekező cukorgyár! fiatalok megérdemelten vitték el az egyik pontot Karcagról A he­lyiek többet támadtak, de erőtlenek voltak. Jó: Kovács T.j Szabó, ill. Hermann, Feke­te, Korányi, Dobos, Három. Karcag ifi—Cukorgyár ifi 2:1. — szöllősi — Jászjákóhalma—Kisújszállás 6:0 (2:0), Jászjákóhalma, 200, v.: Klimon II. A lendületeseb­ben játszó hazai csapat megér­demelten győzött a lelkes, de csapkodó játékot nyújtó ellen­felével szemben. G : Farkas 4, Kaptás, Nagy I. (11-esből). Jó: Farkas (a mezőny legjobb­ja), Szöllősi, Kovács, Koncsik II., Nagy I., ill, Hegymegi Sze- peshelyi. Jászjákóhalma ifi—Kisújszállás ifi 3:0, — sass — Kunhegyes—Dózsa SE 7:0 (3:0), Kunhegyes, 150. v.: Ragó. Az első perctől kezdve a ha­zaiak irányították a játékot. A vendégcsapat védői nem tud­ták fogni a gyors kunhegyes csatárokat. A vendégek sport­szerű magatartása dicséretet érdemel. G.: Szabó J. 2, Cseh 2, Juhász 2, Dobák. Jó: Dobák, Cseh, Csapó, Gonda. a vendé­gek közül senkit nem lehet ki­emelni. — kiss — Középtiszai MEDOSZ—Rákóc- zifalva 3:1 (1:1), Kenderes, 300, v.: Agócs. Sáros, mély talajú pályán az első félidőben a ha­zaiak. nagy fölénye ellenére Rákóczifalva szerezte meg a vezetést, de még a szünet előtt sikerült az egyenlítés. Szünet után kiegyenlített játék folyt és a helyzeteit jól kihasználó MEDOSZ megérdemelten tar­totta otthon a két bajnoki pon­tot. G.: Serényi. Váradi 11-es­ből). Vadicska, ill. Dósa. Jó: Berényi. Pádár, Váradi, Szirá- ki. ill. Dósa, Varczag II., Pe­rei. Középtiszai ifi—Rákóczifalva ifi 0:2. — ferenczi — A megyei bajnokság állása 1. Vegyímű. 19 17 2­60:18 36 2. Olajb. 19 14 2 3 41:12 30 3. Üjszász 19 9 7 3 36:19 25 4. K-ti. M. 19 11 3 5 29:22 25 5. Cukorgy. 19 8 4 7 27:18 20 6. K.-márton 19 6 8 5 30:25 20 7. K.-hegyes 19 8 3 8 34:26 19 8. Karcag 19 5 8 6 24:21 18 9. MAFC 19 8 2 9 30:34 18 10. Túrkeve 19 7 3 9 27:25 17 11. J.-halma 19 4 8 7 21:22 16 12. Rákóczii. 19 5 5 9 26:34 15 13. J.-szállás 19 5 4 10 22 :34 14 14. J.-apáti 19 5 4 10 20:45 14 15. Dózsa SE 19 4 2 13 16:56 10 16. Kisújsz. 19 3 1 15 15:47 7 Az ifjúság! bajnokság állása 1. MAFC 18 14 3 1 74:12 31 2. Karcag 18 14 3 1 51:11 31 3. Túrkeve 17 10 4 3 55:24 24 4. Üjszász 17 10 3 4 45:23 23 5. K-hegyes 17 10 2 5 62:28 22 6. Rákóczif. 18 9 2 7 34:27 20 7. Vegyimű. 18 6 7 5 43:33 .19 8. Cukorgy. 18 8 2 8 20:21 18 9. K -márton 18 6 4 8 26:49 Iff 10. Olajb. 18 7­11 29:56 14 ÍJ. •T .-száll ás 18 6­12 27:65 12 12. J.-halma 18 5 2 11 27:67 12 13. K.-ti. M. 17 4 2 1) 22:40 10 14. Kisülsz. 18 2 4 12 16:47 8 15. J.-apáti 18 2 2 14 24:52 6 Huszonhét yersenyszámban avattak megyei atlétikai felnőtt bajnokot A megyei atlétikai Szak- szövetség szombaton cs vasárnap Szolnokon a MÁV sporttelepen rendezte meg Szolnok megye 1967. évi atlétikai felnőtt bajnoksá­gát. A versenykiírás értel­mében csak a felinőtt kor­csoportba tartozó verseny­zők indulhattak. Ifjúságiak meghívottként versenyen kívül álltak rajthoz. A Szolnoki MÁV és a Kilián SE nagy létszámban indí­tott versenyzőt. Néhányan rajthoz álltak a karcagi MG Technikum és a Mart­fűi MSE atlétái közül is. Ahhoz, hogy nagyobb lét­számú mezőnyök és színvo­nalasabb versenyek legye­nek. több helyen is kellene a megyében atlétikai szak­osztályokat működtetni. A 27 bajnoki versenv- szám közül 21-et MÁV. 4- ei: a Kilián, egyef-egvet pe­dig Martfű és Karcag at­létái nyertek. Nagy Gábor. Katona József. Pogány Sán­dor. Halmai Emit és Hasz­nos Júlia eredményei eméi- keltek ki a bajnokságon. Az iflúságisk közül tó eredményt ért el Vidra Mária. Vincze Katalin és Rácz László. Rácz megye' ifjúsági és felnőtt csúcsbe. állítással ért el jó ered­ményt rúdugrásban. Eredmények: férfiak: 110 gát! 1. Pintér 16.5 mp. 100 m: 1. Pogány (Kilián) 11.4 mp. súly: l. Nagy G. 14.07 m, 2. Biber 12.03, vk: Nemes 13.02 m. 3000 m akadály: 1. Orgveez 10:55 6 mp. 1500 m: 1. Halmai 4:12.3 p. rúd: 1. Rékasi (Martfű) 320 cm, vk: Rácz 370 cm, megyei ifjúsági és felnőtt csúcsbeállí* tás, 400 m: Pogány 52.3, ge­rely: Takács 56.80 m, 2. Nagy G. 51.56 m, távol: 1. Varga 636 cm, vk: Blazsek (BEAC1 678 cm, hármas: 1. Varga 13.23 m, vk: Blazsek 13.96 m, disz­kosz: 1. Katona 46.44 m, 10 km gyaloglás: 1. Szántó (Ki­lián) 59:11.0 p, kalapács: 1. Kocsis 44.16 m, 2. Katona 40.04 m, 800 m: Halmai 2:00.8 p. 209 m: Pogány 23.0 mp, 2. Oros 23.5 mp, magas: 1. Balassi 175 cm. 5000 m: Halmai 16:20.0 p. Nők: 100 m: 1. Barta 13.3 mp, 80 gát: 1. Hasznos 12.0 mp. 200 m: 1. Barta 27.6 mp, vk: Vidra 27.4 mp. 400 m: 1. Barta 64.9 mp, vk: Vidra 60.4 mp, 800 m: 1. Vincze (Karcag) 2:25.0 p, gerely: 1. Tóthné 34:06 m, távol: 1. Hosznos 497 cm. 2. vidra 477 cm. súly: Csőke 10.90 m, magas: 1. Hasz­nos 145 cm, diszkoszvetés t Csőké 30.70 m. Az egyesület feltün*etése nélküliek vala­mennyien a Szolnoki MÁV versenyzői. Kézilabda NB I. TFSE—Martfűi MSE 26:11 (16:10) Alkotás u.. 200 néző. V : Kocsis. MMSE: Szaszák — Bár­dos (3). Fabulva (1) Ben- kö (2), Kés jár (4). Geller, Gáli. Cs.: Várai. Kurilla. Sándor (1). Edző: Győri S. Nagy lendülettel kezdett mindkét csapat, s a 4 pe'c végén már 2:2 volt ez eredmény. Egy perccel később Kesiár szerezte meg a vezetést, de mind­járt gyors indításból Har- ka egyenlített. Ezután vál­tozatos játék és kemény összecsapások tarkították a találkozót. A 25. perctől kezdve a főiskolások sokmozgásos já­tékukkal teljesen átvetnék a mérkőzés irányítását. A II. félidőben tovább tar­tott a hazaiak nagy fölé­nye. a vendégek feladták a küzdelmeit, többet szabály­talankodtak. mint játszot­tak. (Az 50. percben Ben- kőt végleg kiállították.) A TF csapatából Horváth ka­pus. míg a mezőnyben Har- ka. Csík. Szlatényi játé­ka tűnt ki. A vendégcsa­patból senki sem nyújtott átlagon felüli teljesítményt. Kosárlabda MNK Szombaton és vasárnap Budapesten bonyolították le a kosárlabda Magvar Népköztársasági Kupa elő­döntőjét. A Szolnoki Vö­rös Meteor női csapata a H csoportban a BHSC pá­lyán játszott. A szolnoki lányok nagy­szerű formában szép sikert értek el. Csoportjukban le­győzték az Nb I-es Baját és csoportelsőként bekerül­tek a szombat-vasárnan sorrakerülő nyolcas döntő­be. Baja ellen különösen jól játszott a csapat, már a mérkőzés elején 8—10 ponttal elhúzott és ezt az előnyt végig tartva, sőt a végén növelve is, 60:39 arányban győzött. A többi mérkőzés eredménye: Szol­noki VM—Nyíregyházi Spartacus 68:35, Sz. VM— Mezőberényi VM 52:42. A Meteor a következő összeállításban játszott: Horváthné. Szabó — Fo­dor — Jándi, Markai. Cse­re: Cseh Zs.. Falusi E., Pal­la K.. Csabai, Edző: Hor­váth János. y* * a r* tpoormjos „Kék Balaton Kupa Vasárnap első alkalom­mal rendezték meg a Bala­tonon az ejtőernyős „Kék Balaton Kupát”. A kupa szárazföldi és víziugrások­ból tevődik össze. Száraz­földön két ugrást kel] vég­rehajtani: 1000 és 1500 mé­terről. Az 1000 m-es ugrás­nál 10 mp. az 1500 mé­teres ugrásnál 20 mp. zu­hanás után kellett ernyőt nyitni. A vízbe ugrás 800 méterről történt, azonnali nyitással. A három versenyszám célbaugrása alapján érté­kelték az összetett ered­ményt. A Gyulai SE ver­senyzői nagyszerűen szere­peltek. mind az egyén:, mind a csapat, versenylóén az elsők között végeztek. Egyéni: 1. Mészáros (Bp) 2. László Géza, 3. Halmai József (mindkettő Gyulai SE).. Csapatban: 2. Gyulai SE (László. Halmai Zát- roch). 3. Szolnoki Repülő Klub (Juhász. Preising. Ko­vács). A totó 34. heti eredménye 1. DVTK—FTC 2 1:2 2. SBTC—Ü. Dózsa 2 0:2 3. Győr—Tatabánya 1 2:1 4. Szombathely—Szeged 1 3:1 5. Pécs—Csepel 2 0:1 6. Vasas—Dunaújváros 1 8:0 7. Szállítók—Várpalota x 1:1 8. Sopron Győri Dózsa 2 1:2 9. Fűzfő—Zalaeg. TE 2 0:4 10. Szó. MTE—Budai Sp. 1 3:2 11 Goldberg.—Szó. MÁV 1 3:0 12. Pénzügyőr—KISTEXT 2 1:4 13. BEAC—Borsodi B. x 0 0 +1 14. Almásfüzitő—EVTK x 1:1-------------------------- ------------------------------------' A budapesti Mezőgazdasági Gépgyár azonnali fel­vételre keres képesítéssel és megfelelő gyakorlattal rendelkező ENERGETIKUST Jelentkezni lehet a gyáregység üzemgazdasági j osztályán.