Szolnok Megyei Néplap, 1967. augusztus (18. évfolyam, 179-204. szám)

1967-08-22 / 197. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1967- augusztus 2*. NB II: Biztosan nyert az HTE, előnye két pont MB III: Á Kilián és Törökszentmiklós jeleskedett Megyei I. o: A Vegyiművek előnye hat pont Sí. Mt'E- Sí. MÁV 3:1 (2:1) MÁV-páiya, 5000, v.: Víz­hányó. MTE: Nagy P. — Papp II, Sári, Papp I, Mol­nár, Pál, Palla, Sebők, Kol- láth, Nagy F., Karakas. — Edző: Tóvizi István. MÁV: Donka — Tóth II, Abonyi, Kolláth, Józsa, B. Nagy, i Pagonyi, Pintér, Rozmis, Csábi, Szabó. Edző: Faze­kas László. A 2. percben Karakas kiugrott, lövését Donka ki­ejtette és Nagy F. a jobb- sarokba helyezte a labdát. 1:0. A 10. percben Nagy F. szabadrúgását védte a ka­pus. Két perc múlva a sze­relni akaró Sári elesett, a Szemfüles Csábi az ötösről a jobb sarokba lőtt. 1:1. A 26. percben Józsa távoli lövése mellé szállt, majd Szabó beadása suhant el a kapu előtt. A 34. percben Karakast szabálytalanul szerelték a 16-oson, Nagy F. szabadrúgását Donka hárította. A 38. percben Nagy F. jó 30 méterről vá­ratlanul kapura lőtt és a labda a bal felső sarokba vágódott. 2:1. A 44. perc­ben az öt és felesen Abo­nyi kezére pattant a lab­da, de a játékvezető nem adott tizenegyest. Szünet után a 47. perc­ben Karakas négy-öt MÁV védőt kicselezett és a jobb sarokba gurított. 3:1. Eről­ködött a MÁV. de szélsők nélkül nem ment a játék. Fokozatosan dönlő fölény­be került az MTE. A 67. percben az üresen álló Se­bők mellé lőtt, hat perc múlva Molnár 20 méteres lövését védte Donka, majd Nagy F. lábáról szedte le a labdát. Később Papp 1 pattogó lövését ütötte szög­letre. Teljesen visszaesett a MÁV, az MTE iskolajáté­kot mutatott be. A 80. percben Palla a felső ka­pufát találta el, öt perc múlva Karakas a kifutó Donkába lőtt. Csak az első félidő máso­dik részében volt nyílt a mérkőzés, a játék többi sza­kaszát az MTE uralta. Az MTE győzelme megérde­melt és nagyobb arányú is lehetett volna. Jól szerve­zett védelme Papp I-el az élén fölényes biztonsággal verte vissza az erőtlen MÁV támadásokat. Közép­pályás játékosai pontosan adogattak, elő! a gyors Karakas és a kitűnően irá­nyító Nagy F. állandóan veszélyt jelentett a MÁV kapujára. A MÁV széteső, erőtlen játékot mutatott. Lelkese­dés nélkül, enerváltan, rossz taktikával játszottak. Csak Donka — a második félidőben — és Józsa játé­ka, Csábi és Abonyi har­cossága említhető. Rozmis árnyéka önmagának. A két szélső nem üti meg az NB II színvonalát. — Rossz csapatszellemre vall, hogy a vereséget a jobb ellenfél­től, nem tudták sportszerű­en elviselni. A mérkőzés végén .jogosan ünnepelte a közönség az MTE csapatát. Vízhányó jól kézben tar­totta a mérkőzést. P. I. Mezőkovácsházi Petőfi—3b. Lehel 2:0 (2:0) Mezőkovácsháza, 1000, v.: Halász. Mezőkovácsháza: Budácsik — Csepreghy, Gajdos, Bánják, Kenyeres, Bucsek, 'Csicseiy, Gábor. Gigacz II, Sári, Szilber- reisz. Edző: Herjeczkt Jó­zsef. Jászberény: Kohári — Juhász. Józsa. Tóth, Sár­közi, Pecha, Sántha, Ke­resztesi, Gulyás, Bánhidi, Fülöp. — Edző: Bukhár László. A nagy lelkesedéssel és keménj'en játszó hazai csa­pat beszorította a Lehelt. A 8. percben a Lehel vé­dői egy szabadrúgást rö­viden mentettek és Sári a 16-osró] laposan a jobb sarokba lőtt. 1:0. A 16. percben szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak mintegy 17 méterre a kaputól. — A legurított szabadrúgást Sári védhetetleniii rúgta a hálóba. 2:0. A 20. perctől feljött a Lehel, de a ha­zai védők Budácsikkal az élen mindent hárítottak. Szünet után tovább tar­tott a Lehel fölénye. Az 55. percben Fülöp nagy helyzetben hibázott. — A hátralevő időben mindkét kapu előtt adódott helyzet, de gólt egyik csapat sem tudott elérni. Alacsony színvonalú, kö­zepes iramú mérkőzésen megérdemelt vereséget szenvedett a Lehel. — Jó: Budácsik Sári, ill. Juhász, Keresztesi, Kohári. — lászló — MGM Debrecen - Mart űi MSE 5:3 (4:1) Martfű, 300. v.: Horváth. Debrecen: Végh — Sidó, Koródi. Terényi, Nagy, Ká­dár, Némelhy, Kiss, Oláh. Imri, Kovács. Edző: Szilá­gyi Sándor. Martfű: Né­meth — Sz. Kiss, Seres. Nagy II, Sütő, Szűcs, Ka­tona. Kátai, Bodnár, Olasz. Mezőteleki. — Edző: Mikus Ernő. Á vendégcsapat kezdett Jobban és kihasználva a martfűi védelem megingá­sait, már az első negyed­órában kétgólos előnyre tett szert. Utána 11-esből szépített a hazai csapat, de még a szünetig az Imri ve­zérelte debreceni csatársor újabb két gólt tudott el­érni. A második félidőben 5:1 után a vendégcsapat kissé engedett az iramból, fel­jött a Martfű és sikerült szépíteni az eredményen. Á 80. nercben Imri 11-eset Németh szögletre tolta. Közepes iramú és színvo­nalú mérkőzésen a helyze­teit jól kihasználó debre­ceni együttes megérdemel­ten győzött G.: Imri 2. Kovács 2, Kiss, ilj. Seres 2 (mindkettő 11-ősből*. Káin­ná. Jó: Koródi. Kádár, Im­ri Kovács. 111. Nagy II, Szűcs. — verbók — További eredmények: — Budai Sp—Pénzügyőr 4:2, Oeglédi VSE—Bcs. Előre A3, Kiskunfélegyháza— Kelenföldi Goldberger 2:0, KISTEXT—Kecskeméti TE 4:1, Gyula—Szegedi VSE 4:2. A bajnokság állása SZMTE 17 12 3 2 33:12 27 SZVSE 17 9 7 1 38:23 25 Budai Sp. 17 9 3 5 28:17 21 KISTEXT 17 7 5 5 25:19 19 Jászb. 17 7 5 5 27:24 19 Kecsk. 17 7 4 6 18:18 18 Sz. MÁV 17 5 7 5 28:20 17 Cegléd 17 6 3 8 31:21 15 B-csaba . 17 6 3 8 19:25 15 Kkf-háza 17 6 3 8 19:25 15 MGM D. 17 5 5 7 21:28 15 Gyula 17 7 1 9 23:33 15 Goldberg. 17 5 4 8 23:33 14 Pénzügy 17 6 1 10 27:35 13 Mk-báza 17 6 1 10 12:28 13 Martfű 17 4 3 10 19:28 11 zésre álltak be, nagy nyo­más nehezedett kapujukra, ami majdnem egy pontba került. G.: Porhanda 2, Annus, ill. Molnár (11-es­ből), Gócs. Jó: Porhanda (a mezőny legjobbja), Frik- ker, Balázs, Erdős, HL Könnyű, Tóth, Zilahi. — o. Hajdúböszörményi Bocskai —Szabó L. SE 2:2 (3:1) Mezőtúr, 600, v.: Rácz. Szabó SE: Kerékgyártó — Jancsa, Egei, Nagy III, Ár­vái, Földesi, Urbán, Bán­hidi, Szűcs I, Sántha, Far­kas. Edző: Horváth Fe­renc. A vendégcsapat meglep­te a hazaiakat, és a véde­lem megingását kihasznál­va tíz perc alatt 2:0-ra ve­zetett. Utána a hazaiak végigrohamozták ugyan a mérkőzést, de csak egyen­lítésre volt erejük. Ezen a találkozón a Szabó - SE kulcsjátékosai sérülten és formájuk alatt játszottak. G.: Szarka, Lévai III, ill. Sánta, Urbán. Jó: Vajda, Szarka, Lévai I, Lévai III. A Szabó SE egyetlen játé­kosa sem emelkedett az átlag fölé. H. F. Tiszaföldvári Tsz SK— Mátészalka 2:2 (0:2) Tiszaföldvár, 400, vez.: Pen ez. Tiszaföldvár: Tóth — Polyóka. Gazsó, U. Sza­bó, Bíró, Balia, Makai, Pusztai, Szarvák, Kovács, Berta. Edző: Kovács Sán­dor. Az első félidőt lagyma­tag játék jellemezte, s az ellenfél 2:0-ra elhúzott. — Szünet után a hazaiak szinte egy kapura játszot­tak, de a sok kidolgozott gólhelyzetből csak az egyen­lítés sikerült. G.: Berta, Szarvak, ill. Uzopyi, Gálfi. Jó: Kovács, Makai, Berta, ill. Uzonyi, Gálfi. ­Kilián SE— Debreceni Építők 2:1 (1:1) Debrecen, 500. v.: Rácz. Kilián: Szőke — Keserű, Kovács, Kövér, Karkecz, Fodor, Csorna, Rozgonyi, Kelemen, Bagi, Csupor. — Edző: Rákóczi Ferenc. A Kilián minden csapat- részében jobb volt az igen durva debreceniekkel szem­ben. 1:0-ás vezetésnél Sző­ke 11-est hárított. A já­ték alapján megérdemelten győzött a Kilián. G.: Bagi. Csorna, ill. Németh. Jó: Szőkét, Kovács, Keserű, Karkecz, ill. Németh, Bog­nár. R. F. További eredmények: — Nyírbátor—Téglás 2:0, D. Elektromos—Kisvárda 2:0, Záhony—D. Kinizsi 4:1, Nagyhalász—DEAC 1:0. A bajnokság állása 1. D. Elekt. 17 10 3 4 43:12 23 2. Tm V. 17 10 2 5 27:21 22 3. Kilián SE 17 8 5 4 29:15 21 4. Szabó SE 17 8 5 4 19:16 21 5. Téglás 11 7 5 5 13:12 19 6. Nyírb. 17 8 2 7 28:24 18 7. DEAC 17 6 6 5 24:22 18 8 Záhony 17 6 6 5 16:22 18 9. Petőfi SE 17 5 7 5 33:22 17 10. D. Építők 17 5 6 6 19:18 Ifi 1J . Hajdúb. 17 6 4 7 19:20 ifi 12. D. Kinizsi 17 6 4 7 21:23 13 13. Kisvárda 17 5 4 R 20:25 14 1.4. Nagyh. 17 6 2 9 16:34 14 ÍR. Mátész. 17 3 5 9 21:45 H 16 T.-földv. 17 2 4 11 18:35 8 NB III. Északkeleti csoport Tm. Vasas— Petőfi SE 3:2 (2:0) Törökszentmiklós, 600, v.: Tölgyesi. Tm. Vasas: Vasas — Öllé. Frikker. Fe­kete. Balázs. Erdős. Mezei. Porhanda. Annus. Szedlák. Juhász. Edző: Szántó Jó­zsef. A hazai csapat veszélye­sebben támadott, s az adó­dó helyzeteiből kettőt ki is használt. Az 55. percben már 3:0-ra vezetett a Va­sas, majd vendégrohamok kövedceztek. A hazaiak ek­kor érthetetlenül védeke­És7akközéo csoport Jb. Vasas— Aszódi Vasas 1:0 (1:0) Jászberény. 400, v.: Ma- jercsik. Jb. Vasas: 7'insz- kj — Rigó, Benke, Fülöp. Váradi. Ivényi, Inges. Raf­fael. Hering,X Bathó, Buda. Edző: Udvarias János. Szünetig a hazai csapat játszott fölényben, szünet után az időközben feltá­madt orkánszerű széltől tá­mogatott vendégek kerül­tek fölénvbe. de a hazaiak védelme biztosan hárított. A 65. nercben Váradi (Jb). a 88.-ban Stefkó (Aszód) kiállítva, G,: Raffael. Jó: Zlinszki, Benke, Hering, Buda, ilL Tubora, Ondrik, Stefkó B, I. Megyei I. o. Kunszentmártoni VM—K5* •/éptiszai MEOOSZ 2:0 (0:0), Kunszentmárton, 400, v.: Ora- vetz. Az első félidő kiegyenlí­tett játékot hozott, melyben csak a védelmek jeleskedtek. Fordulás után a hazai csapat fölénybe került és biztosan győzött a kitűnő játékvezetés mellett lefolyt, sportszerű mér­kőzésen. G.: Kácsfalvi, Imrei. Jó: Oláh, Bozsik, Imrei, Kó­nya, ill. Farkas, Pádár, Szi­lák. Kunszentmárton ifi—Középti­szai ifi 2:1. — lázi — Rákóczifalva—Üjszász 2:0 (0:0), Rákóczifalva, 400, v.: Bállá Gy. A lelkesen és jól játszó hazai csapat mindvégig fölényben játszott. Az ered­mény nem mutatja hűen a já­ték képét. Az újszá9zi együtt-rs nagyobb arányú vereséget is szenvedhetett volna. G.: Kiss n., Dósa. Jó: Dósa, Perei, Kiss II., Susa, a vendégek kö­zül senkit nem lehet kiemelni. Üjszász ifi—Rákóczifalva ifi 4:1 — molnár — Szó. Vegyiművek—Kunhegyes 2:0 (1:0), Vegyiművek pálya, 300, v.: Magyar. A sportszerű találkozó a hazai csapat kor­szerű támadásaival kezdődött. Csatárai azonban a biztosnak látszó helyzeteket is kihagy­ták. A vendégek tervszerű vé­dekezésükkel egyenrangú el­lenfélként küzdöttek. A máso­dik félidőben a Vegyiművek szinte beszorította kapuja elé a vendégeket, de a tömör vé­dőfalat csak egyszer sikerült áttörni. A játékvezető jól bí­ráskodott. G. Kolláth 2. Jó: Gógány, Németh II, Mihályi. Kolláth. ill, Boda, Kovács. Lu­kács, Kiss. Kunhegyes ifi—Vegyiművek ifi 5:3. 3. I. Cukorgyár—Mezőtúri AFC 2:0 (1:0), Délibáb úti pálya, 100, v.: Sándor. Helyenként jó iramú, de csak közepes szín­vonalú mérkőzésen a mezőtú­riak többet birtokolták a lab­dát. Mezőnyfölényben is vol­tak, de gólhf,1'77"+e;1:et. nem túrnák kihasználni. A Cukor­gyár rajtaütésszerű támadásai mindig gólveszélyt jelentettek. G.: Gyémánt 2. Jó: Hermann. Fekete, Nagy. Kokovai. Gyé­mánt (a mezőny legjobbja), ill. a Mezőtúr közvetlen vé­delme és Csete. Cukorgyár ifi—Mezőtúr ifi 0:0. — szebeni — Túrkeve—Dózsa SE 1:0 (0:0), Jászberény, 150, v.: Kollai. Az alacsony színvonalú mérkőzé­sen a szerencsésebb csapat győzött. A hazai csapat há­rom kapufát lőtt. Mindkét ol­dalon rengeteg gólhelyzet ma­radt ld. A győztes gólt a Túr­keve a 92. percben érte el. Jó játékvezetés Egvik csanatból sem lehet kiemelni senkit. — őszi — Jászárokszállás—-Tászanáti 6:1 (1:0), Jászárokszállás. 300, v.: •Elek. Az első félidő csapko­dó, tervszerűtlen játékot ho­zott mindkét részről. A máso­dik félidőben a hazaiak gyors játékával szemben a vendégok védelme tehetetlen volt. A iá- tókve^e'ők jól működtek. G.: Koezfán 3. S^abO 2. Kovács, in. Kökény. Jó: Bagi (a me­zőny legjobbla). Sineki, Sza­bó, André. ül. Urbán. Jászárokszállás ifi—Jászapáti ifi 2:0.- farkas — Karcag—Kisszállás 3:0 (1:0) Kisúiszállás. 200, v.: Gyöngyö­si dr. Az első félidőben Kis­ül szállás nem tudta helyzeteit kihasználni, Karcag visin' valamennyi helyzetét értéke­sítette. Jó: örlős, Zalai. ill. Szepeshelyi. Karcag ifi—Kisújszállás ifi 4:2. Jászjákóhalma—Szn. Olajbá­nyász 2:1 (1:0), Tisza-liget, v.: Vágó K. A nagy akarással látszó Jászlákóhalma megérde­melten nvert. Az Olajbányász lélek nélkül látszott. O.: Lu­kácsi. Kozmóczki. ill. Dr&s- kóczi (11-esbőh. Dicséretet ér­demel az egész jásziákóhalmi esapat. az Olaíbánvászból sen­kit nem lehet kiemelni. majbuSmrá<37 ifi—Jászjákóhal- ma ifi 3:1. Sz. — A bajnokság állása — Tét nélküli zárómérkőzés Bp. Spartacus—Szolnoki Dózsa 6:5 (3:1, 0:0, 1:2, 2:2) Damjanich-uszcda 250 néző, v.: Hajnal Bp. Spar­tacus: Molnár — Ottó, Mo­hácsi — Szlamka — Alb­recht, Lehoczki, Szölgyé- mi. Szolnoki Dózsa: Cser- venyók — Pintér I., Pintér II. — dr. Kulcsár — Ve- zsenyl, Urbán, Koncz. Cse­re: Szabó, Borai. Edző: Ka­nizsa Tivadar. Kezdés után az első má­sodpercekben Vezsenyit SÓI helyzetben elnyomták, a büntetőt Koncz értékesítet­te, 0:1. Újabb támadás után Urbán doplerjét Mol­nár kiütötte. Szorongatott a nagy kedvvel játszó Dózsa, közben Szölgyémi megug­rott. visszahúzták, a négy­méterest ugyanő belőtte. 1:1. Szolnoki lövés és tá­madás-sorozat után az isimét fennragadó Dózsa védők közül ezúttal Alb­recht ugrott ki és a sarok­ba ívelt, 2:1. Hibapontok után Szlamka lőtt gólt és 3:1. Eseménytelen, csapkodó, unalmas játékot hozott a második negyed. A harma­dikban hibapontok után Urbán szépített. 3:2. Szöl- gyémit lenyomták, 4 m-es, a szélső most sem hibázott. 4:2. Borzi az üres kapuba sem talált be. végre aztán Urbán remekelt. 4:3. Zó- názott a Spartacus, a Dózsa hosszú időn át nem tudott mit kezdeni. Eseménydús volt az utol­só játékrész. Pintér I. bün­tetőből egyenlített, utána Ottó Urbánt leütötte. Sport­szerűtlen jelenetek követ­keztek. Pintér L büntetőjét Molnár kiütötte, hibapon­tok után Szölgyémi viszont nem hibázott, 5:4. Lehócz- kyt visszahúzták, ismét Szölgyémi lőtte a négymé­terest, 6:4. Szabó kapufája vágott egy büntetőt, majd újabb négymétereshez ju­tott a Dózsa, Koncz lövé­sét Molnár kiütötte. Koncz doplerja állította be a vég­eredményt. Zökkenőmentesnek jó­soltuk a mérkőzést és szép játékot vártunk. Jól is kez­dett a Dózsa, nagy aka­rással játszott, s ha Urbán doplerje sikerül, talán másképp alakul az ered­mény. Az akarás azonban kapkodássá változott és három büntetőt nem lehet vétlenül kihagyni. A Spar­tacus megérdemelte a győ­zelmet. — P — Az 1967. évi vízilabda végeredménye: 1. U. Dózsa 18 15 3 — 2. Bp. Hon. 18 13 3. FTC _ 18 12 4. OSC 18 9 5. Csp Autó 18 9 6. Szolnok 18 6 7. Bp. Sp. 8. Eger 9. BVSC 10. V. Izzó 18 18 13 18 2 3 3 3 4 5 2 7 4 8 3 10 4 11 3 13 2 15 OB I. 90:G0 33 85:59 28 86:67 27 97:77 22 80:73 20 85:84 16 60:68 13 72:95 10 65:101 7 53:89 4 Kézilabda NB I Nem várt nagyarányú vereség Győrben Győri E TO—Mart fii 33:18 (13:6). Győr, v.: Kraskó. Martfű: Szaszák — Bár­dos 2, Fabulya 5, Gálik 2, Várai 4, Benkő 3, Sándor, csere: Ancsin, Geller 2, KuriUa. Amint várható volt. a győri csapat nagy lendü­lettel kezdett és gyors in­dítások révén már az első percben vezetésre tett szert. Martfű biztonsági játékot igyekezett játszani, de si­kertelenül. A győriek a szétesően. magas hibaszá­zalékkal játszó cipőgyárlak ellen látványos. korszerű kézilabdát játszva szinte tetszés szerint érték el góljaikat. A második félidőben pár percnyi fellángolás után Martfű feladta a mérkő­zést. Az ETO jelentősen javította gólarányát, való­sággal szétlőtte a cipőgyá­riak védelmét. Végered­mény 33:18. A bajnokság végső kimete- le szempontjából rendkívül nehéz helyzetbe került Martfű. Szombaton délután a hazai pályán 15 órakor kezdődő Vörös Meteor el­leni mérkőzésen dől el. hogy van-e remény az NB I-ben maradáshoz — győri — A Tiszántúli Körversenyen csapatban a Szolnoki Cukorgyár negyedik Eett Szombaton Szolnokról fél 3-kor rajtolt a Tiszán­túli Kerékpáros Körver­seny mezőnye. A martfűi részhajrát Novak (D. Pos­tás) nyerte. Erre a szakasz­ra a szolnoki kezdeménye­zés volt jellemző. Bodor ál­landó támadásban volt. Szentes után azonban a nagyobb tapasztalattal ren­delkező fővárosiak elhúz­tak és Szegedre egy öt fős szökevény csoport két perc . előnnyel érkezett. A szom­bati két szakasz után Mahó vezetett, a szolnokiak kö­zül Horváth 13., Barhács 22., Kecskeméti 25. lett. Vasárnap a Szeged—Bé­késcsaba távra az volt a jellemző, högv a verseny­zők az elért eredmények tartására törekedtek. A csapateredmények érdeké­ben a Postás, a Csepel II. és a Szolnoki Cukorgyár taktikai harcot vívott. Az egyénit Thén (Tipográfia) nyerte, az üldőzőmezőny hajrágyőztese a 6. Barhács lett. Végeredményben az ösz- szgsített csapatversenyt a Csepel harmadszor nyert j és végleg övé a vándordíj. A teljesen fiatalokból álló Szolnoki Cukorgyár ne­gyedik lett, a vidékiek kö­zül az első. Égvén iben; 1. Benkő (Bp. Postás) 11:19:37... 13. Hor­váth. 17, Barhács, 19. Bo­dor. 21. Kecskeméti (vala­mennyi Sz. Cukorgyár). Csapatban: 1. Csepel (Ma­hó. Juriga Schneider, Var­ga) 34: 09:22,... 4. Sz. Cu­korgyár (Bodor. Barhács, Horváth, Kecskeméti) 34:29:01. Vegyim. 18 — 56:18 34 Az ifjúsági bajnokság állása 1. 16 2 2. Olajb. 18 13 2 3 36:11 28 1. MAFC 17 13 3 1 70:9 29 3. Üjszász 18 9 7 2 35:14 25 2. 3 Karcag Kunhe. 17 13 17 10 3 2 1 49:10 29 5 61:29 22 4 K. MED. 18 10 3 5 26:21 23 4. Túrkeve 16 9 4 3 45:24 22 5 Cukor. 18 8 3 7 27:18 19 5. Üjszász 16 9 3 4 41 :23 21 fi. K.-márt. 18 6 7 5 30:25 19 6. Rákóczii. 17 8 2 7 32:27 18 7. Karcag 18 5 7 6 24:21 17 7 Cukorgy. 17 8 2 7 19:19 18 8. Kunhe. 18 7 3 8 27:26 17 8. Vegyimű. 17 5 7 5 42:32 17 9. Túrkeve 18 7 2 9 27:25 16 9. K.-márt. 17 6 4 7 26:39 16 10. MAFC 18 7 2 9 24:34 16 10. Olajb. 17 7 — 10 29:52 14 11. Rákóczip 18 R 5 8 25:31 15 11. J.-szállás 17 6 — 11 24:61 12 12. J -szállás 18 5 4 9 22:28 14 12. K. MED. 16 4 2 10 22:38 10 13. J.-halma 18 3 8 7 15:22:14 13. J.-halma 17 4 2 11 24:67 10 14 J.-apáti 18 5 4 9 20:41 14 14. K.-szállás 17 2 4 11 16:44 8 15. Dózsa SE 18 4 2 12 16:49 10 15. J.-apáti 17 2 2 13 24:50 6 Á i©tó 33. heti eredménye 1. Komló-Vasas l 1:0 2. Eger—Bp. Honvéd i 4:3 3. Szeged—MTR 1 2:0 4. Dunaújv.—DVTK 1 3:1 5. Pécsi B.—G.-MAVAG 1 2:0 6. Kecském.—Bp. Spart. 1 1:0 7. Várpalota—Egyetért. x 0:0 8. Budafok—Szállítók 2 0:5 9. DVSC—Oroszlány 2 1:4 10. Gyula—Szegedi VSE’ 1 4:2 11. Szó. MÁV—Szó. MTE 2 1:3 12. Ormosbánya—III. kér. 2 1:3 13. Kisterenye—Ngybát. 2 0:* +1 14. Zal. TE—Táncsics SE x tm