Szolnok Megyei Néplap, 1967. június (18. évfolyam, 127-152. szám)

1967-06-13 / 137. szám

4 SZOLNOK MMüTEl NÉPLAP id&z, píatm 23. NB II: Az MTE és az SZVSE külön versenye NB III: Változatos teljesítmények Negyei I. o: Tömörebb az élmezőny 3b, Lehel - Szó, MÁV t : t (1:0) Jászberény, 700 néző, v.: Bálint. Lehel: Szekeres — Helle, Józsa, Tóth, Oláh, Pecha, Sántha, Keresztesi, Bánhidi, Sárközi, Gulyás. Edző: Bukhár László. — MÁV: Donka — Sülé, Abo- hyi, Varga, Józsa, B. Nagy, Cziffra, Némethy, Pintér, Szabó, Tóth III. — Edző: Fazekas László. A 8. percben Sántha jobb oldalról középre adott labdáját Gulyás közelről a kapu közepébe gurította. 1:0. A gól után a MÁV erő­sített, sok támadást veze­tett, de egyenlítésre az plső félidőben nem nytlt lehetősége. A második félidő heves Lehel támadásokkal kezdő, dött. A 47. percben Tóth beadását Gulyás közelről előre vetődve mellé fejel­te, Az 54. percben Józsa szabálytalanságáért a já­tékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Józsa a jobbra vetődő Szekeres mellett a bal sarokba lőtte. 1:1. A 69. percben Oláht a játék­vezető kemény játék miatt kiállította. A 72. percben Bánhidd átemelte a labdát Donka felett, de Varga a gólvonalról kivágta. A 84. percben Abonyi jutott a kiállítás sorsára. Az utolsó percben Sánta be­adását Gulyás az 5-ősről mellé fejelte. Változatos, erős iramú mérkőzésen szép játék he­lyett küzdelem volt. A hazaiak közelebb álltak a győzelemhez. Jó: Józsa, Pecha, Sántha. Tóth, ill. Varga, Józsa, Cziffra. — 1 ászló — Kecskeméti TE—Martfűi MSE 2:0 (1:0) Kecskemét, 2400 néző, v.: Győri. KTE: Vitkovics — Nagy, Pavlovics, Suhajda, Diószegi, Beregi, Szabó, Fássy, Szappanos, Kállai, Berta. Edző: Németh Jó­zsef. Martfű: Németh — Erdei, Sütő, Horváth, Rá­tái, Szűcs, Katona, Mészá­ros, Olasz, Bodnár, Mező­teleki. Edző: Csendes Imre. Az első negyedórában a martfűi csapat játszott job­ban, gólhelyzetei is akad­tak, de ezeket nem tudta kihasználni. Utána feljött a hazai együttes és a 20. percben vezetést szerzett. Kállai az előrehúzódó martfűi védők között ki­tört és a kifutó Némethet is kicselezve az üres kapu­ba lőtt. 1:0. A 43. percben Szappanos átadásából ugyancsak Kállai lőtt ka­pura, lövése ezúttal a jobb kapufán csattant. Szünet után a 47. perc­ben Katona közeli lövését Vitkovics nagy bravúrral tolta szögletre. Három perccel később Mezőteleki jobb sarokba tartó lövé­sét Vitkovics vetődve ki­ütötte. Katona újból rálőt­te, a labda már túljutott a fekvő kapuson, de a vé­dők a gólvonalról tisztáz­tak. A mérkőzés sorsa a 75. percben dőlt el. Szép összjáték után Szappanos mintegy 10 méterről a bal felső sarokba lőtt. 2:0. A kapu előtt határozot­tabb kecskeméti együttes jobb helyzetkihasználása révén győzött a mezőny­ben egyenrangú és ezúttal is több gólhelyzetet kiha­gyó tartalékos Martfű el­len. Kitűnő játékvezetés. Jó: Vitkovics, Diószegi, Szappanos, Kállai, ill. Né­meth, Kátai, Olasz, Mező­teleki. V. További eredmények: — Cegléd — Mezőkovácsháza 5:1, Pénzügyőrök—Gyula 0:1, K. Goldberger—Bp. Spartacus 2:1, MGM Deb­recen—Szegedi VSE 1:2, Békéscsaba—Kiskunfélegy­háza 1:2. A labdarúgó NB n. Keleti csoport 1. Szó. MTE 13 10 2 1 27: 8 22 2. SZVSE 13 7 6 — 26:16 20 3. Budai Sp. 13 6 3 4 17:12 15 4. Jászber. 13 5 5 3 20:16 15 5. Kecském. 13 5 4 4 12: 8 14 6. KIST. 13 5 4 4 15:12 14 7. Szó. MÁV 13 3 7 3 17:12 13 8. B.-csaba 13 5 3 5 15:15 13 9. K-félegy. 13 5 2 6 16:19 1? 10. Pénzügy. 13 5 1 7 19:21 11 11. Martfű 13 4 3 6 14:16 11 12. MGM D. 13 3 5 5 14:18 11 13 Goldberg. 13 3 4 6 20:25 10 14. Cegléd 13 3 3 7 15:18 9 15 Gyula 13 4 1 8 14:23 9 16. Mk-háza 13 4 1 8 7:24 8 NB III. Északkeleti csoport Szabó Lajos SE—Debreceni Kilián SE Elektromos 2:1 (1:1) Nagyhalász 0:0 Mezőtúr, 500 néző. vez.: Rácz. Szabó SE: Kerék­gyártó — Szűcs I, Egei, Jancsa, Bene, Földesi, Ur- bán, Molnár, Árvái, Bán­hidi, Sántha. Edző: Hor­váth Ferenc. Élvezetes, végig nagy iramú mérkőzést vívott a két jóképességű élcsapat A hazaiak megérdemelten nyertek, mert nagyobb akarattal és becsvággyal küzdöttek, jobban alkal­mazkodtak a csúszós, sá­ros talajhoz is. Kitűnő já­tékvezetés. G.: Molnár, Egei, ill. Szabó. Jó: az egész Szabó SE csapata dicséretet érdemel, ill. Ja­kab, Nagy, Fogarasi, Szabó. — borvátb — Hajdúsági Ip. Művek V.— Tiszaföldvár 3:1 (0:0) Téglás, 400 néző, vez.: Ambrus. Tiszaföldvár: Tóth — Polyóka, Gazsó, U. Sza­bó, Püspök, Bíró, Lukács Borza, Berta, Makai, Réka- si. Edző: Kovács Sándor. A gólhelyzeteket jobban kihasználó hazai csapat szerencsével nyert a lelke­sen küzdő vendégekkel szemben. G.: Kiss 2, Feke­te, ill. Berta. Jó: Cazsó, Bíró, Polyóka, Makai. Berta, ill, Kiss, Fekete, — kovács -«• Délibáb úti sporttelep, 100 néző, v.: Gyöngyösi dr. Kilián: Szőke — Kese­rű, Kovács, Űri, Kövér, Karkecz, Fodor, Kelemen, Rozgonyi, Bagi, Szolnoki. Edző: Rákóczi Ferenc. A szétesően játszó Kilián nem boldogult a jól tömö­rülő nagyhal ászi védelem­mel szemben. Jó: Kovács, Űri, Kelemen, Szőke, ill. Kovács (a mezőny legjobb­ja). Hellik, Koponyás Oláh, Munkácsi. — R. F. — Kisvárda— Tm, Vasas 1:1 (1:1) Kisvárda, 400 néző, vez.: Pencz. Vasas: Vasas — Öllé, Frikker, Fekete, Szed- lák, Szabó, Mezei, Porhan- da, Balázs, Németh, Sza­bó G. Edző: Szántó Jó­zsef. A második percben Kis­várda szabadrúgásból meg­szerezte a vezetést. A Va­sas a 14. percben ugyan­csak szabadrúgásból egyen­lített Frikker révén. — A Kisvárda többet, a Vasas veszélyesebben támadott, és egy kis szerencsével a győ­zelmet is megszerezhette volna. G.: Jerkus, ill. Frik­ker. Jő: Sum, Darvai, Nagy, ill. Frikker, Balázs, Fekete, Szedlák, Szabó G. ■— a, * Iszakkezép csoport Zagyvapálfalvi Bányász— Jb. Vasas 2:0 (1:0) Zagy vápái falva, 200 né­ző, vez.: Békési. Vasas: Zlinszki — Rigó, Teréki, Fülöp, Iványi. Benke, Mu- hari, Bató, Inges, Kövér, Buda. Edző: Rétsági Gyula. Sáros, mély talajú pá­lyán a hazai csapat bizto­san győzött. G.: Seprényi 2. Jó: Seprényi, Szeberé- nyi, Cserven, ill. Zlinszki, Teréki, Benke, Iványi. B, I, Negyei 1. o. Üjszász — Rákóczifalva 4:1 (2:0) Üjszász, 300, v.: Halmi. Jó iramú mérkőzést vívott a két csapat. Már az első fél­időben kidomborodott a ha­zaiak jobb erőnléte, technikai tudása és folyamatos összjá- tékkal sok gólhelyzetet dol­goztak ki. A vendégek szünet után javultak fel. Jó játékve­zetés. Kiállítva: Nagy II. (Üj- szász), Varczag II. (Rákóczi­falva). G.: Mérész 2, Kovács [I., Dósa (öngól), ill. Bujdosó [. Jó:: Boros (a mezőny leg­jobbja), Takács, Simon, Ko­vács II., Lévai S., Mérész, ill. Varczag I., Ungvári, Fatter. Vörös, Perei. Üjszász ifi—Rákóczifalva ifi 1:1. — varga — Középtiszai MEDOSZ—Kun­szentmártoni VM 0:0 Kende­res, 200, v.: Mihályi. A sáros talaj ellenére végig nagy volt az iram, a játék pedig sport­szerű. A hazaiaknak sok gól­helyzete volt, győzelmüket a vendégek kitűnően védő ka­pusa akadályozta meg. — Jó: Berényi, Fábián, Fehér, Vá^a- di, ill. Kisbalázs, Bozsik, Oláh. Szabó. Középtiszai ifi—Kunszenimár- ton ifi 2:0. — ferenczi — Szó. Cukorgyár—Mezőtúr 2:0 (1:0) Mezőtúr. 200, v.: Sándor József. A vendégcsapat rutino­sabb játéka ellen nem tálába meg az ellenszert a MAFC. A hazai csapatnak otthonában nem megy a játék. Kiállítva a 70 percben Biriszkó (MAFC). G.: Kovács, Csapó. — Jó: az egész cukorgyári csapat, ill. Fórlzs, Bonkó, Tasi. MAFC ifi—Cukorgvár ifi 0:0 — sindel — Debreczeni. Bcrdács, F, Kiss, Bei ók, üt, Rédei, Kelemen. — márki — Jászapáti—Jászárokszáliás 2:1 (1:0) Jászapáti, 50 n, v.: Do­bos. A két rivális nagy iram­ban kezdett, a Jászapáti min­den csapatrészében jobb volt, az eredmény valós. G.: Szirze, Orosz, ill. Bagi. Jó: Káli, Gu­lyás, Ádám, Szirze, Orosz ill. Sipeki, Cservölgyi. Jászapáti ifi—Jászárokszállás Ifi 8:0. — borbás — Olajbányász — Jászjákóhalma 1:0 (0:0) Jászjákóhalma, 150. v.: Kenéz. Nehéz talajon, kö­zepes színvonalú mérkőzés — gyenge játékvezetés mellett. Mindkét részről nagy győzni akarás. G.: Draskóczi. — Jó: Draskóczi, Homonnai, Kovács, Bányai ill. Nagy I. Kovács, Koncsík II., Farkas. Olajbányász ifi—Jászjákóhal­ma ifi 6:3. — sass — Kunhegyes—Vegyiművek 1:1 (0:1) Kunhegyes, 200, v.: Sán­dor. Mély talajú pályán jó já­tékvezetés és lelkes közönség mellett nagy iramú és sport­szerű mérkőzést vívott a két csapat. A Vegyiművek a várt­nál gyengébben szerepelt. A javuló formában lévő hazai együttes felülmúlta a bajnok- esélyes vendégeket. G.: Cseh, ill. Lévai. Kunhegyes ifi — Vegyiművek Ifi 4:4. — kiss — A bajnokság állása 1. Sz. Vegyi. 12 10 2 — 30:12 22 2. Szó. Olaj. 12 10 1 1 23: 6 21 3. Középt. 12 8 2 2 17: 9 18 4. Üjszász 12 5 6 1 20:10 16 5. Szó. Cuk. 12 6 1 5 21:12 13 6. Túrkeve 12 5 2 5 19:13 12 7. K-hegyes 12 5 2 5 15:18 12 8. Karcag 12 3 5 4 13:14 11 9. Jákóhal. 12 2 7 3 11:12 11 10. Mezőtúr 12 5 16 16:18 11 11. Km. VM 12 2 6 4 17 :i8 10 12. Jászapáti 12 3 4 5 12:18 10 13. R-falva 12 3 2 7 15:21 8 14. Dózsa SE 12 3 2 7 12:31 8 15. J-ároksz. 12 2 2 8 9:19 6 16. K-szállás 12 1 1 10 7:29 3 Az ifjúsági bajnokság állása 1. Mezőtúr 11 9 2 — 39: 5 20 2. Karcag ü 8 2 1 30: 7 18 3. Túrkeve 11 7 2 2 31 ;15 16 4. R-falva 11 6 14 18:13 13 5. Üjszász 11 5 3 3 24:18 13 6. Szó. Cuk. 11 6 14 14:11 13 7. K-hegyes 12 5 2 5 33 :2L 12 8. Sz.Vogyi. 12 4 4 4 19:19 12 9. Szó. Olaj. 11 5—6 21:22 10 10. J-ároksz. 11 5—6 16:35 10 11. K-márton 11 3 3 5 14:24 9 12. Jákóhal. 11 3 17 19:40 7 13. Jászapáti 12 2 19 20:33 5 14. Köv£ot.‘. 11 2 1 8 11:24 5 15. K-szállás 11 13 7 8:30 5 Karcag—Kisújszállás 1:1 (0:0) Karcag. 100, v.: Klimon. A felázott talajon végig nagy küzdelem volt. A szervezetten védekező vendégek lelkes 1á- (ékukkal rászolgáltak a dön­tetlenre. C.: Kovács J., — ill Barabás Jó: P Kovács, Zalai. Tüdős, ' ill. Márton, Szepes- helyi, Bállá, Barabás. Karcag ifi—Kisújszállás ifi 2:2. — szöllosi — Tűrkeve—Dózsa SE 4:1 (3:0) Túrkeve. 250. v.: Busa. A sá­ros talajhoz jobban alkalmaz­kodó és minden csapatrészé­ben jobb hazai együttes biz­tosan győzte le sportszerű el­lenfelét. G.: Porók 2. Szabó. F. Kiss, — illetve Joó. Jó: Á fotó 23. heti eredménye 1. Tatabánya—Pécsa 1 4:1 2. Komló—Szeged 2 0:2 3. Eger—Szombathely 2 1:2 4. Győr—Salgótarján 1 4:0 5. Egyetértés—BVSC x 1:1 6. Nyíregyháza—DVSC 1 3:1 7. Székesfehérv.—Dorog 1 3:2 8. Várpalota—Kecskemét 1 2:1 9. Budafok—P. Bányász x 0:0 10. Oroszlány—ózd 2 1:2 11. Nagybátony—III. kér. 1 3:2 12. Zalaeg, Dózsa—ZTE 1 2:0 L3. MGM—Szegedi VSE 2 1:2 14. Jászber.—Szó. MÁV x 1:1 Kézilabda I. Á martfűi kézilabdázók sikere Újpesten Martfű—Üjpesti Dózsa 15:14 (6:6) Megyeri út, v.: Sáli Martfű: Ancsin, Gálik I, Bárdos I. Kes- jár 2, Várai, Fabulya 7, Kuril- la 2, csere: Kenyeres, Benkő 2, Rácz Sándor. A bajnokság 11. fordulójának legnagyobb meglepetése a martfűiek győzelme Újpesten! Mély, felázott talajú pályán a Dózsa szerezte meg a vezetést, melyre Martfű a 3. percben válaszolt. Üjpest kitűnően kom­binált de Martfű védelmi fa­la jól zárt és Ancsin a kap« ban parádés védéseivel a biz­tos gólhelyzeteket meghiúsí­totta. A második félidőben a fő­városiak kezdtek jobban, fölé­nyüket a í2:9-es eredmény bi­zonyítja. Martfű azonban nem adta fel a mérkőzést, és a já­ték e részében rendkívül fe­gyelmezetten és jól játszott. Tá­madásaikat csak biztos hely­zetben lőtték el, és ezek mind utat találtak az akkor már ide­gesen védő Dózsa kapus háló-v iába. Az utolsó 10 nerc hairá-' ja 13:13-as állásnál idegtépő per­ceket hozott A csúszós labda kétszeres elpattant s egy ilyen elvesztett labdából az Üjpest újra megszerezte a vezetést, de az 57. percben Fabulya fan­tasztikus nagy erejű lövéssel egyenlített. Húsz másodperc volt hátra, amikor a kétségbe­esetten védekező Dózsa játé­kosok közé betört Kurilla és beállította a végeredményt. Martfű Jó benyomást keltett fegyelmezett, érett Játékával. Oly&a becsvággyal küzdöttek a játékosok, mely még a Dózsa közönségének elismerését * is kivívta. 1 — győri — nb a. Kilián SE—Makói VSC II :9, (4M), v.: Katona. Kilián: Ko­vács, Szirmai 3, Hrobár, Ko­máromi 2, Molnár 1 Fülöp 1, neme., csere: Kocsi Bíró 3, Kuti 1, Szolnoki. Kilián támadás vezette be a mérkőzést, a makóiak főleg átlövőiket igyekeztek helyzetbe hozni, de a jól záró hazai vé­delem rendre időben ,,közbe­avatkozott" Az egyre vize­sebb pályán a játékba sok hi­ba csúszott. így a félidő haj­rájában a felváltva lőtt gólok­kal döntetlenül vonultak pilie- nőre a csapatok. Szünet, után elállt az eső és a Kilián nagy iramot diktálva 8:5-re elhúzott. A háromgólos előnyt végig tartva biztos győ­zelmet aratott az igen fegyel­mezetten, technikai feladato­kat jól végrehajtó hazai együt­tes. Jó: Kovács, Szirmai, Mol­nár. Bíró. Női Martfű—Szarvas 8:2 '3:2). Szarvas, 500 v.: Kalász. Ha­talmas iram, heves küzdelem, megérdemelt győzelem. Ez le­het a jellemzője a mérkőzés­nek. A martfűi lányok s^ebb- nél-sz.ebb akciói pazar góljai, a nagvszámú szarvasi szurko­lókat is a legnagyobb elisme­résre. végül tapsra késztették O.- Erde'né 4. Kovács 2, Szi­lágyi L Fújsz 1, Atlétika NB I-B Győzelem Csongrádi Pest ea Szaholea megyék ellen — Kacs László megyei csúcsot javított rúdugrásban Szombaton délután borús, szeles, vasárnap délelőtt pedig szeles, hideg, végig zuhogó esőben rendezte meg a megyei atlétikai szakszövetség az atlétikai NB I/B-s csapatbajnokság második fordulóját Szolno­kon a MÁV sporttelepen. Szolnok megye férfi és női válogatottja mindent megtett a győzelemért, minden versenyző igyeke­zett tudása legjavát nyúj­tani. Kiemelkedett Hasz­nos, Katona, Nagy és Varr ga kettős győzelmével, va­lamint Pogány Sándor nagy versenykedve, aki öt versenyszámban szerzett értékes győzelmet és helye­zést. Szabó Katalint, Pin­tért, Tóth Bélát, Vidrát győzelmük, Rácz Lászlót pedig megyei ifjúsági és felnőtt csúcseredménye di­cséri. Javuló formában versenyzett Mészáros és Barta. Versenyzőink a 31 ver­senyszámból 16-ban arat­tak győzelmet. A Csongrád megyei lányok csapatgyő­zelmét sikerült meghiúsíta­ni, az utolsó előtti ver­senyszámban Vinczének és Pomázi Irénnek 800 méte­ren elért kettős győzelmé­vel. A férfi és női csapat ket­tős győzelmével az élvonal­ba zárkózott fel az NB PB Keleti csoportjában. A Szolnok megyei ver­senyzők eredményei. Fér­fiak:' 110 gát: Pintér M. 16.3. Szmida 21.0, 100 sík. Pogány 11.2, Nagy 11.7, súly: Katona 14.79, Nagy 13,13, 3000 akadály: Dávid 10:41.8, 4x100 váltó: 1. Szolnok (Pogány, Oros, Nagy, Szabó) 44.9, rúd; Rácz 370. Tóth 320, kala­pács: Kocsis 43.68, Kato­na 36.22, 1500 sík: Nagy 4:01.2, Halmai 4:06.6, Sza- utner 4:31.2, távol: Varga 687, Szabó 648, 400 sík: Oros 53.1, Pogány 53.7, hár­mas: Varga 13,79. Balassi 13,30, 400 gát: Nagy 66.5, Vass 69.8, 10 km gyalog­lói: Tóth II. 53:48.3, Bo- ross 56:21. 800 m: Nagy 2:01, Mátyus 2:07, diszkosz: Katona 44.54, Nemes 36.50, 200 m: Pogány 22.6. Oros 23.1, magas: Pintér 182, Rácz 174, 5000 m: Halmai 15:38.0, Dávid 17:37.0, 4x40c m: 2. Szolnok (Oros, Ko- csondi. Pogány, Nagy) 3:41.9, gerely: Magos 48,80. Takács- 48,70. Végeredmény: Szolnok m.—Pest m. 113:97. Szolnok m.—Szabolcs m. 127:83, Pest m.—Szabolcs m. 107:103. Nők: 100 m: Barta 13.0, Vidra 13.1, diszkosz: Hu­bai 30,45, Száraz 24.13, tá­vol: Hasznos 5,22, Juhász 5,04, 400 m: Vidra 61.3, Száraz 64.3, gerely: Mészá­ros 40,88, Tóthné 31,45, magas: Hasznos 144, Hubai 135, 4x100 váltó: 2. Szol­nok (Vidra. Barta, Hasznos, Ádám) 53.4, súly: Szabó 12,13, Hubai 8,24, 80 gát: Hasznos 12.1, Juhász 13.4, 800 m: Vincze 2:27.6, Po­mázi 2:36.8, 200 m: Barta 27.5, Vidra 27.5. Végered­mény: Szolnok m.—Sza­bolcs m. 72:44. Szolnok m. —Csongrád m. 60:57, Csongrád m.—Szabolcs ta. 70:46. Megkezdődött az Úttörő O tint pia Szolnokon tegnap reggel Pest, Nógrád, Fejér és Szol­nok megye versenyzőinek rész­vételével megkezdődött az Út­törő Olimpia területi döntője. Nyolc sportágban közel ezei áttörő versenyzett. Atlétikában, úszásban és tornában lezajlot­tak a döntők csapatsportok­ban ma dőlnek el a tovább­jutást jelentő helyezések. Eredmények, atlétika, fiúk. r korcsoport: 100 m. Bálint (Fejér) 11,9 Hack (Szolnok 12,1 r 500 m. Jancsó (Pest) 1.33,4. Mensáros (F). 1.34,0. távol: Bo­ros jenői (P) 606, Kiss (F) 586, súly: Krizsányi (F) 12,63, Ko­vács (P) 12 52, magas: Kaffka (N) 164, Kiss (F) 162, kislabda- lajítás: Zsoldos (F) 88.40, Far­ias (Sz) 80 10. II. korcsoport: 60 m. Világi ,F) 8 3. Szepesi <P) 8.6. távol: Világi 528, Várdai (F) 492, kis- abda: Fazekas (P) 70,43, Né­meth (F) 67,21, magas: Kecs­kés (F) 148, Sándor (F) 140. Lányok I. korcsoport, 60 m.: Balatoni P) 8,1, Tassi (Sz) 3.1 100 m.: Szabó (Sz) 46,8. Antal ,N) 47,0, magas: Antal 145, Vo- ?el‘ (P) 140, súly: Boros (Sz) 10.33, Szűcs (Sz) 9.84, kislabda: Lengyel (P) 66,20, Kiss (Sz) 5145 távol: Kapuszta (P) 525, Máté (F) 510 II. korcsoport: 60 m.: Paprj (Sz) 8.8, Papp (F) 8,9, távol: Kunszenti (F) 501, Paulusz JN) 3?. nv-'-'-'S' 145 Sá­muel (P) nr hda: K0^­kés (P) (54,08, Horváth (F) 19,40. Úszás Fiúk: 50 gy.: Varga (Sz) 32,5, Bolyhos *■*-' *>. «• loo gv.: Bánki (Sz) 1.09 a Hoir'nka (P) 1,10,0 50 mell: Varga 40,3, Ung­vári (P) 43.0, 100 mell: Kürthy ,Sz) 1,23,1, Komáromi (P) 1,32,7, >0 pill.: Ruszkovszlti (F) 39,0, Takács (Sz) 40,0 100 pill.: Csa- có (P) 1 20,9, Törőcsik (Sz) 1.25.4, / 50 hát: Bolyhos 40,9, üudás (F) 42,9, 100 hát: Bánki 1.24.5, Horváth (SZ) 1,25,8. Lányok 50 gy.: Győri (Sz) 15,8, Tátrai (F) 36,7. 100 gy.: Cellái (Sz) 1,21,3, Drávutz (F) 1,22,0, 50 mell: Rózsahegyi (Sz) 14,7, Bencze (Sz) 45,8, 100 mell: Lendvai (Sz) 1,34,6 Rózsahegyi 1.35.6, 50 pill.: Győri 40,2, Tát­rai 44,2, 100 pill. Drávutz 1,39,1; Bányai 1,46,6, 60 hát: Bálint (Sz) 43,4 Rózsahegyi 44,2, 100 hát: Bányai <F) 1,30,4, Takács (P) 1,31 8. Torna egyéni összetettben az első hat csapatban az első két helyezett jutott az országos döntőbe. II. korcsoport fiúknál csak három incfuló volt. Eredmények, fiú esaoat: Fe­lér (Dani, Verbóczi L., Somo­gyi, Nagy, Pifkó, Verbóczi A.) 137,9, Pest 137,1. Lányok Szolnok (Horvátn Korim, Bíró, Gall, Korbélyi Kiss) 135.3, Fejér 135,3 holtver­seny! Egyéni összetett fiúk, I. kor­csoport: Voga (F) 94.3, Pete (F) 93,7, Sebestyén (P) 93 3, Petrik (P) 92,8, Donáth 90 7. Marosdi (F) 83.4, II. korcso­port: Harkai P) 52.9, Rózsás (P) 52. Tóth (P) 50 9 Lányok, I. korcsoport: Kör­mendi (F) 75.8, Halas (F) 73.7. Karakas (Sz) 73,6. Kerekes (p) 73.6 Fellai ,F) 73, Lupp 72.8 rí. korcsoport: Sirokl (Pt 549 Keleti (F) 54.9 Nagv (Fi 54 Balázs (F) 52,5, Pintér (F)'si,7! b ’ öl vívó NR #f. Debreceni MGM Vasas— Szolnoki M.íV 13:9 Debrecen, v.: Katona, Demeter. Az NB II ököl­vívó CSB mérkőzésen bal­szerencsés körülmények kö­zött vereséget szenvedett a kék-fehér esaoat. Kosziét ujj törése miatt nem in­dulhatott. ígv Kőműves. Mátvus. Balázs T., Balázs TI.. Balog. Miklós. Beviz. Ignácz, Vígh B. és Pál kén- viselte a szolnokiakat » szorítóban. Az átcsoporto­sítás sem a legjobban si­került és a könnvebb súlycsoportokban a hazaiak elhúztak. Miklós és Beviz vereségn után már ll:3-ra vezettek. A hajrában csak a szépítésre volt lehetőség. A szolnokiak győzelmeit: Mátyás, Ignácz, Vígh Btj Pál szerezték. Balázs T. pe­dig döntetlenül mérkőzött, A jól küzdő csapatból Kő­műves és Miklós a várt­nál gyengébb teljesítményt nyújtott. H Gy. Sxprrezoi munkakörbe gyakorlattal, lehetőleg hely; ismerettel rendel­kező érettségizett kato­nai szolgálatot teljesí­tett férfit felveszünk. Jelentkezni: „Júliusii’ jeligére a kiadó hiva­talban*