Szolnok Megyei Néplap, 1967. május (18. évfolyam, 102-125. szám)

1967-05-03 / 102. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1S67. május S NB II: Az MTE 2., a Lehel 4. NB III: Szolnok megyei csapatok az élen Megyei I. o: A Vegyiművek vezet Szó. MTE—Debreceni MGM 1:0 (0:0) Debrecen, 1200, v-:Czir- ják. MTE: Nagy P.—Sári, Makai, Molnár Papp I., Papp II., Sebők, Pál, Pal- lai, Nagy F., Karakas. Ed­ző: Tóvizi István- Debre­cen: Simon—Sidó. Kádár, Koródi, Terényi, Juhász, Nagy, Némethy, Kiss, Imri, Kovács. Edző: Szilágyi Sándor. Kezdés után Pallai és Nagy F. lövését ütötte ki a kapus. Az MTE maradt támadásban, és sok veszé­lyes helyzetet teremtett a hazaiak kapuja előtt. A Debrecen csak szórványo­san támadott, ezeket a jól záró MTE védők minden esetben tisztázták. Ebben a játékrészben az MTE jól játszott és szebbnél szebb támadásokat vezetett­Szünet után mintegy tíz percig a hazaiak veszélyez­tettek. Az MTE fokozato­san jött fel, 10 perc után újra átvette a kezdeménye­zést és a 72. percben meg­született a győztes gól. Pallai szöglete a kapufá­ról Papp II- elé perdült, aki a kapu bal oldalába lőtt. 1:0. Karakas lövése szállt a kapu mellé, majd a 76. percben Nagy F. lö­vését mentették szögletre. A mérkőzés befejezése előtt egyenlíthetett volna Debrecen, de Molnár az utolsó pillanatban mentett. Minden csapatrészben jobb volt az MTE, a já­ték alapján a győzelem nagyobb arányú is lehe­tett volna. Jók: Papp I., Pál, Nagy F„ Karakas, illetve Juhász, Imri, P. K 3b. Lehel—Kecskeméti TE 1:0 (1:0) Jászberény, 1000, v.: Szkokán. Lehel: Szekeres— Gubicz, Józsa, Tóth. Oláh. Sárközi, Sántha, Kereszte­si, Szántai, Bánhidi, Fü- löp. Edző: Buchár László. KTE: Molnár—Nagy L., Fekete, Suhajda, Diószegi, Pavlovics, Dorogii, Sallai, Szappanos, Fásy, B. Rzaltó. Edző: Németh József. A Lehel rohamozott, a kecskeméti játékosok nem tudtak kibontakozni. A hazai csatárok sorozatosan hagyták ki a gólhelyzete­ket, de ebben közrejátszott a jól védő kecskeméti ka­pus is. A 33. percben Bán­hidi lövését Molnár kiü­tötte és az 5-ösön álló Ke­resztesi a hálóba fejelt. 1:0. A vendégcsapatot fel­rázta a gól. Az első veszé­lyes támadásuk a 35. perc­ben volt. A 16-oson belül a menteni akaró Oláh kéz­zel ért a labdához, ll~es. Sallai büntetője a jobb sa­rokba tartott, de Szekeres remek vetődéssel a kapu­fára ütötte a labdát. To­vábbra is a Lehel irányí­totta a játékot, a 40. perc­ben Tóth negyven méteres lövése alig szállt fölé. A második félidőben többet Kezdeményezett a Kecskemét, de a hazai vé­delem hárított. Az 53. perc­ben Szappanos jobbra sodródva mellé lőtte a lab­dát. A 60. percben Dorogi hagyott ki jó helyzetet. A 65. perctől kezdve a Lehel okos játékkal lassította a kecskeméti rohamokat. Közepes iramú mérkőzé­sen megérdemelt Lehel győzelem született. Jó: Józsa, Tóth, Gubicz, Sár­közi, ill. Diószegi, Pavlo­vics, Sallai. — 1 ászló — Martfűi MSE—Ceglédi VSE 1 : 0 (0:0) Cegléd, 1000, v.: Bacsó. Martfű: Németh—Erdei, Seres, Horváth, Sütő, Bod­nár, Botka, Mészáros, Szűcs. Olasz. Mezőteleki. Edző: Csendes Imre. CVSE: Hamza—Kiss, Oláh, Zátonyi, Tóth, Halmai, Csurgai, Fekete. Papadi- mitriusz, Kábák, Vágó. Ed­ző: Szigeti Ferenc. Csúszós, mélytalajú pá­lyán ceglédi rohamokkal kezdődött a mérkőzés. Tíz perc után a Martfű átvette a játék irányítását. A 15; percben Mezőteleki mellé fejelte a labdát, a 18. perc­ben a késlekedő martfűi védelem mellett Papadi- mitriusz mellé lőtt. A 34. percben Szűcs lövése zú­gott el a kapu fölött. A második félidő mart­fűi rohamokkal kezdődött. Az 53. percben a martfűi kaputól 30 méterre szabad­rúgáshoz jutott Cegléd. Mészáros hárított, Olaszt indította, aki Mezőteleki elé adta a labdát és a bal­szélső a kimozduló kapus mellett a hálóba lőtt. A hátralévő percekben még volt egy-két gólhelyzet a ceglédi kapu előtt, de a csatárok hibáztak. A 83. percben Botka egy balol­dali támadásnál elfutott és a büntető területen belül Kiss szebálytalanul szerel­te. A játékvezető azonban nem ítélt 11-est. Tervszerű, fegyelmezett játékával megérdemelten jutott a martfűi csapat a 2 ponthoz. Lelkes, jó játékáért minden mart­fűi játékos dicséretet ér­demel, a Ceglédből Ham­za, Kiss. Papadimitriusz játszott jól. — tasnádi — Szó. MÁV—Budai Spartacus 1:1 (1:0 ) MÁV sporttelep. 2000, v.: Gere. MÁV: Donka— Sülé. Molnár. Varga, Józsa, B. Nagy, Pintér. Csábi, Rozmis, Verovszki. Tóth III. Edző: Fazekas László. Spartacus: Fónyad—Re­viczky, Törőcsik. Makrai, Tölgyesi, Horváth, Pál. Szentes, Sebők dr., Szeke­res. Tóth. Edző: Molnár Péter. Lendületes játékkal in­dult a mérkőzés. A MÁV vette át az irányítást és a 7. percben a szemfüles Ve­rovszki Fónyad mellett a hosszúsarokba lőtt. 1:0. A It. percben Verovszki Csá­bi elé tálalt, aki a karnis­ba lőtt. A 20. percben Csá­bi lövését nagyszerű érzék­kel védte Fónyad. A 35. percben Rozmis megsérült A szerepcserék zavart okoztak a szolnokiaknál és a Spartacus nyomásé* egy kapufa jelezte. Rozm'0 visszatérte után ismét Csá bi került kitűnő helyzetbe, de a befejezés most sem sikerült. Szünet után az 55. perc­ben szabadrúgásból egyen­lítettek a pestiek. 1:1. Nagy harc indult a győztes gó­lért, percenként kerültek veszélybe a kapuk, de a kitűnően védő kapusok jól őrizték hálójukat. A MÁV az első félidő­ben többgólos vezetést is szerezhetett volna, de Csábi gólképtelcnsége, majd Rozmis sérülése miatt biztos győzelemtől esett cl. A vendégcsapat jó benyomást keltett, a döntetlen igazságos. Ge­re játékvezető kitűnő el­ső félidő után kissé ki­engedte kezéből a mér­kőzést. H. Gy. További eredmények: Mezőkovácsháza—Gyű1 a 1:0, Kiskunfélegyháza— Kistext 1:2, K. Goldber­ger—Pénzügyőrök 1:4, Bé­késcsaba—SzVSE 2:2, 1. SZVSE 2. Szó. MTE 3. Budai Sp. 4. J-berény 5. KISTEXT Martfű 7. Kecskemét 8. Szó. MÁV 9. Pénzügyőr 10. B-csaba 11. MGM Deb, 12. K, Goldb, 13. K-féiegyh, 14. Gyula 15. Mk.-háza 7 16. Cegléd 7 0 4 -- A l . 3 X-5 5 1 1 i6: 4 11 4 2 1 11: 4 10 4 2 1 13: 7 10 3 3 19:59 4 1 2 9: 5 9 2 4 1 6: 3 8 2 4 19:58 4 — 3 13:11 8 2 2 3 9:11 b 1 4 2 8:12 6 1 2 4 7:15 4 1 1 5 7:15 3 1 1 5 7:18 3 1 1 5 2:11 2 — 2 5 3 11 2 A labdarúgó NB n. Keleti csoport állása 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 KB Ili. H. Kilián—Hajdúsági Ip, Téglás 3:0 (0:0) Délibáb u., 800, v.: Koz­ma. Kilián: Szőke—Füle, Kovács, Túri, Kövér, Kar- kecz. Fodor, Csupor, Roz- gonyi, Kelemen, Szolnoki. Edző: Rákóczi Ferenc. Az első félidőben mindkét csa­pat biztonsági játékra tö­rekedett. Szünet után a Kilián leleményesebb, ötle­tesebb csatárjátékával biz­tosan győzött. G.: Karkecz, Fodor, Szolnoki. Jó: Szőke, Kovács, Karkecz, Kelemen, Szolnoki, ill. Szabó, Ko­vács, D. Nagy. R. F H. Szabó L. SE—Kisvár- dai Vasas 3:1 (3:0). Kisvárda, 1500. v.: Vin- cze. H. Szabó SE: Kerék­gyártó—Jancsa, Egei, Nagy III., Szűcs I., Földesi Ur- bán, Nagy I., Árvái, Sántha, Farkas. Edző: Hor­váth Ferenc. Forró légkö­rű. kemény belemenések- kel tarkított igen nehéz mérkőzésen nyert a kor­szerűbb, jobb csatárjáté­kot nyújtó Szabó SE. G.: Urbán 2, Nagy I., ill. Dar- vai. Jó: a Szabó SE min­den játékosa, ill Jákai, Ju­hász, Demeter. Darvai. — horváth — T-miklósi Vasas—Nagyha­lász 2:0 (0:0). Törökszentmlklós, 800, v.: Gyöngyösi dr. Vasas: Vasas—Öllé, Fricker, Fe­kete, Szedlák, Ba­lázs, Mezei, Porhanda. Er­dős, Bukta, Juhász. Edző: Szántó József. A hazai csa­pat végig többet támadott, de gyengélkedő csatársora csak a második félidőben tudott gólt elérni a jól vé­dekező vendégekkel szem­ben. G.: Porhanda. Bukta. Jó: Fricker, Porhanda, Bukta, ill. Kovács, Bácskái, Lippai. DEAC—Tiszaföldvár 4:3 2:3. Debrecen, 300, v.: Tiva­dar. Tiszaföldvár: Tóth— Ostsvár, Kovács, Kávási, Bíró, Polyóka, Kókai, Ga­zsó, Szarvák, Berta. Réka- si. Edző: Kovács Sándor. A javuló játékot nyújtó tiszaföldvári csapat döntet­lent érdemelt volna. A debreceniek győztes gólja a 86. percben esett. A ti­szaföldvári gőllövők: Ré- kasi, Szarvák, Kovács. Jó: Polyóka, Szarvák. Északközép csoport Balassagyarmati Dózsa— Jb. Vasas 3:1 (0:1). Balassagyarmat, 400, v.: Kádár. Vasas: Zlinszki— Rigó, Teréki, Fülöp, Ivá- nyi, Gedei. Kövér, Bathó, Inges, Révfy, Buda. Edző: Rétsági Gyula. Szünetig a Vasas nagy fölényben ját­szott, és vezetést is szer­zett. Szünet után a kapus gyengén védett és a csapat ezért vesztett. G.: Fehér­vári 2, Kálózi, ill. Bathó Jó: Ferencsik, Kakukk, Fehérvári, ill. Teréki, Ge­dei, Kövér. B. I. Hegyei I. o. Szó. Vegyiművek—Mezőtúri AFC 3:0 (1:0), Mezőtúr, 200, v.: Hach. Az első félidőben a ha­zai csapatnak több helyzete volt., de egyet sem tudott ki­használni. Szünet után a Me­zőtúr csak vergődött s a Ve­gyiművek biztosan nyert. G.: Kolláíh 2, Német. Jó: Mihályi, Német, Munkácsi, ill. Márton, Iglódi. Mezőtúr ifi—Vegyiművek ifi 3:0. — sindel — Kenderes—J ászár okszállás 2:1 (1:1), Kenderes, 500, v.: Mol­nár. Az első félidőben a ven­dégek, a másodikban a he­lyiek játszottak jobban és a szünet utáni játékuk alapján a hazaiak megérdemelten győztek, A Játékvezetői hár­mas jól működött. G.: Vadics- ka 2, ül. Czagány. Jó: Beré- nyi (a mezőny legjobbja), Si­pos, Vadicska; iü. Bagi, Si- peki, Kóczián. Jászárokszálláa ifi—Kenderes m 24 — ferenczi — H, Dózsa SE—Szó. Cukorgyár 2:1 (2:0), Vegyiművek pálya, v.: Vágó K. A gyengén játszó, sok gólhelyzetet kihagyó Cu­korgyár ellen megérdemelten nyert a lelkes vendégcsapat. Jó: az egész Dózsa SE együt­tese, ill. Munkácsi, Kálmán, Gyémánt, — géczi — Jászjákóhalma — Kunhegyes 3:2 (1:1), Jászjákóhalma, 300, v.: Bállá. Mindkét csapat jó formában volt és nagy küzde­lem alakult ki. G.: Kaptás, Nagy I., Kozmóczki, ill. Szabó E.. Szabó J. Jó: Kaptás, Kon- esik. Farkas, illetve Berényi, Szabó. Jászjákóhalma ifi — Kunhe­gyes ifi 5:2. — márki — Karcag—Jászapáti 1:1 (1:-)» Karcag, 300, v.: Bartos. A jól védekező Jászapátival szemben nem boldogultak az erőtlen karcagi csatárok. Az utolsó percben Demeter (Jászapáti) kiállítva. G.: Zalai (ll-esből), ül. Bálint. Jó: Zalai, ill. a közvetlen védelem és Szirze. Karcag ifi—Jászapáti ifi 3:0. Szó. Olajbányász—Rákóczifal- va 3:0 (1:0), Délibáb úti pá­lya, 200, v.: Nagy S. Az első félidő kiegyensúlyozott játékot hozott, a második félidőt ha­zai fölény jellemezte. G.: Se­rege: Czimák, Kovács. Jó: Draskóczi, Czimák. Homonnai, Kovács, ill. Varczag I., Dósa. Perei. Olajbányász ifi—Rákóczifalva ifi 1:0. Sz. Üjszász—Túrkeve 3:0 (2:0), Üjszász, 500, v.: Dobos Gy. Végig jóiramú mérkőzésen a technikása bb hazai csapat irá­nyította a játékot. A vendé­gek csak keménységgel és lel­kesedéssel tűntek ki. A ha­zaiaknál sok gólhelyzet kima­radt. G.: Mérész, Farkas I., Farkas n. Jó: Lévai S. (a me­zőny legjobbja), Kálóczi, Ko­vács I., Farkas I., Mérész, — ill. Papp, Lakatos. Borók. Túrkeve ifi»—'Üjszász ifi 4:1. — varga — Kunszentmártoni VM—Kisúj­szállás 1:0 (0:0), Kisújszállás, 300, v.: Koliai. A hazai együt­tes igen gyengén játszott, a lelkesebb vendégcsapat megér­demelten győzött. G1 : Oláh. Kisújszállás ifi — "unszent- márton ifi l :l. — németh — A bajnokság állása 1. Szó.Vegyi. 6 6-------17: 6 12 2. Kenderes 6 5 1 — 10: 5 11 3. Üjszász 6 3 3 — 10: 3 9 4. Szó. Olaj. 6 4 11 16: 6 9 5. Karcag 6 2 3 1 6: 5 7 6. Jászapáti 6 2 3 1 8: 7 7 7. J-ároksz. 6 2 2 2 6: 8 6 8. R-falva 6 2 13 10: 9 5 9. Jákóhalma 6 13 2 6: 7 5 10. H. Dózsa 6 2 13 8:21 5 71. Szó.Cukor. 6 2—4 8: 8 4 12. Km. VM 6 2—4 8: 9 4 13. Túrkeve 6 12 3 6: 7 4 14. Mezőtúr 6 2—4 7:10 4 15. Kunhegyes 6 2—4 7:11 4 16. K-szállás 6 — — 6 4:15 — Az ifjúsági bajnokság állása 1. Mezőtúr 6 6------­2 2: 3 12 2. Karcag 6 5 1 — 19: 1 11 3. Túrkeve 6 4 11 18: 3 9 4. Szó.Cukor. 5 4 — 1 5: 3 8 5. R-falva 5 3—2 7: 2 G 6. Szó. Olaj. 5 3—2 10: 6 6 7. Üjszász 6 3—3 16:12 6 8-9. Szo.Vegyi 6 2 13 7: 8 5 8-9. K-márton 5 2 12 7: 8 3 10. J-ároksz. 5 2—3 7:11 4 11. Kunhegyes 6 2—4 7:12 4 12. Jákóhalma 6 2—4 9:25 4 13. Jászapáti 6 1—5 5:20 2 14. K-szállás 5 — 23 3:14 2 15. Kenderes 6-------6 3 :17 — A tofó 17. heti eredménye 1. DVTK—Vasas 2 2:4 2. Pécs—Honvéd X 0:0 3. Győr—Szeged 1 5:0 4. Budafok—Dorog X 0:0 5. Várpalota—DVSC 1 4:1 6. Oroszány—Ganz-M. X 0:0 7. Egyetért.—Székesf. 1 4:1 8. Goldberg.—Pészügvőr 2 i :4 9 MGM—Szolnoki MTE 2 0:1 10. Milan—Juventus 1 3:1 11. Lazio—Mantova 1 1:0 12. T.ecco—Brescia 1 1 :n 13. Cagliari—Inter. +11 X 1:1 14. Békése«.—SZVSE 2:2 B. Nagy újabb vívósikerei A Magyar Vívó Szövet­ség szombaton rendezte meg az ez évi Budapest párbajtőr egyéni bajnokságot. A ver­senyen az egész magyar él­mezőny és mint vidéki meghívott B. Nagy Pál is indult, aki az egésznapos küzdelemben egyetlen asz- szóban maradt alul. Az el­ső helyért Nemerével ke­rült holtversenybe. Öt im­ponáló küzdelemben le­győzve szerezte meg az el­ső helyet- Jó tempóérzék­kel vívott, másodszor lett első a Budapest egyéni bajnokságon. - A Szó. MÁV felnőtt ví­vói szombaton és vasárnap Győrben szerepeltek az országos vidéki felnőtt baj­nokságon. Női tőrben öt- venhatan indultak. Az első helyet holtverseny után Németh Ilona nyerte, ez második vidéki felnőtt baj­noksága Németh Julianna 6- helyen végzett. Férfi tőrben Pákái hetedik. Vasárnap rendezték a párbajtőr számot, harminc- három indulóvaL A kilen­ces döntőbe négy szolnoki vívó került. Közöttük B. Nagy az előző napi Buda­pest bajnokság első helye­zettje, alá alig kapott ta­lálatot. Végeredmény: 1. B- Nagy 8 gy.,... 4. Pákái 5 gy.,... 5. Demecs 5 gy.,... 7. Danics 3 gy. Az orszá­gos vidéki bajnokságon a vidék tizenhat legjobb szakosztálya vett részt. A négy számból kettőt a Szó- MÁV vívói nyertek és több értékes helyezéssel a nemhivatalos pontver­senyben is elsők. — g. kis s — Kézilabda NB I, Mintha nem is ugyanaz a csapat játszott volna! A kézilabda NB I-ben kettős forduló volt. Szombaton a Deb­receni Dózsa csapatát látták vendégül a cipőgyariak, vasár­nap pedig a fővárosba utaztak, a jóképességű Vörös Meteor­hoz. Martfűi MSE—Debreceni Dó­22:19 (11:8). Martfű, v.: Tekau- er, 500. Martfű: Ancsin, Rácz 9, Kesjár 5, Fabulya 5, Kurilia 3, Gálik, Várai, csere: Szaszák, Benkó, Bárdos és Gellér. A Debreceni Dózsa kezdett Jobban és gyors indítások ré­vén a vezetést is megszerezte, a Martfű kapkodva játszott. Az első tízpercben a Dózsa 7:4-re vezetett. A Martfű lassan me­legedett játékba, s az ered­mény alakulása elsősorban Rácz kirobbanó formájának volt kö­szönhető. A félidő utolsó ré­szében a hazaiak vették át a játék irányítását és ez döntött. A második félidőben a Mart­fű játékosai a biztos vezetés birtokában hibát hibára hal­moztak. Érthetetlen módon a hat-hét gólos vezetés tudatában elemi hibákat vétettek és crak az ellenfél rutintalansága miatt nem született a hazai pályán újabb meglepetés. Vörös Meteor—Martfűi MSE 25:10 (13:7), Budapest, 600. v.: Bodó. Martfű: Ancsin, Kesjár 2, Rácz 1. Kurüla 2, Fabulya 3, Gálik, Várai. Csere: Szaszák, Benkó 2, Bárdos, Gellér. Hagyomány. hogy a Meteor ellen a Martfű egyszerűen nem tud! játszani, ilyen nagyarányú vereségre azonban senki sem gondolt. Az első percek után az ered­mény 5:5-ig fej-fej mellett ala­kult. Ekkor Martfű visszaesett és a Meteor gyors, korszerű tá­madásaiból tetszés szerint írté el góljait. A kapusokat már az első félidőben valósággal szét­lőtték, s ez a csanat sorsát tel­jesen megpecsételte. Szombaton és vasárnap Budapesten rendezték meg az országos ifjúsági egyéni birkózóbajnokságot. Szol­nok megye indulásra jogo­sult birkózói értékes helye­zésekkel tértek haza. A legragyogóbb sikert a kötöttfogásúak mezőnyé­ben a pehelysúlyú László Béla karcagi versenyző ér­te el. Igazolva eddigi jó A Martfű a második félidő 20. percéig egyetlen gólt serit tu­dott lőni, s a játék ezen ré­szében egy nagyon fáradt csa­pat benyomását keltette. Hiá­ba próbálták lassítani a játé­kot, ez meddő próbálkozásnak bizonyult. A Meteor ellenállha­tatlan rohamai végén minden esetben hálóba került a labda, — győri — NB II. Martfű—KISTEXT 10:5 (4:4), női, Budapest. Martfű: Felceté- né, Erd'einé 1, Szilágyi 2, Tren- csényiné, Fújsz, Ábrók 1, Haj­dú 2, csere: Kovács 4, Giriez, Tőgyi, Teleki. Eladott labdák és kihagyott büntetők jellemezték az elíő félidőt. A negyedik gól után talált magára Martfű és ennek eredménye lett a megérdemelt győzelem. Martfű ezúttal is jó erőnlétével kerekedett ellenfele fölé. Jó: Kovács, Hajdú, Ábrókj — ruják — MAFC—H. Kilián SE 11:10 (3:4), férfi, Budapest, v.: Üaj- dú. Kilián: Kocsi — Szolnoki 2, Szirmai 2, Szabó 3, Molnár 1, Komáromi 1, Deme. Csere: Se-* lényi, Bíró 1, Fülöp, Robár. A mérkőzés első részét a ki­hagyott gólhelyzetek sorozata jellemezte A Kilián csatárok találtak előbb magukra éa gyors indításokból lőtt gólok­kal vezetéssel zárták a főidőt. Szünet után az első gólt a Ki­lián lőtte. 5:3. A hazaiak bün­tetőkből egyenlítettek, majd az emberhátrányban lévő Kilián védők megingását kihasználva 10:8-ra elhúztak. A mérkőzés hajrájában nagy harcot vívtak a csapatok a győzelemért. Jó: Kocsi, Setényi, Komáromi.-r horváth eredményeit tudását nagy­szerű küzdőképességgel pá­rosítva, nyolc induló kö­zül első lett. Edzője Sánt- ha Sándor. Félnehézsúly­ban a jászapáti Szabari a második helyen végzett. Szabadfogásban Farkas (Jb. Lehel) a légsúly hat indulója közül a harmadik helyet szerezte meg. Kosárlabda OB II, Szó. Vörös Meteor—Sal­gótarjáni BTC 84:51 (40:17), közgazdasági technikum, v.: Darabos. Szolnok: Fa­lusi, Nagy Á., Csabai. Cseh Zs., Harkai. Cs.: Szabó. Horváthné, Fodor, Jándi, Vargvas. Farkas- A közönség nem kis meg­lepetésére a Vörös Meteor ifjúsági csapatával kezdett. A fiatalok nagy lendület­tel vetették magukat a küz­delembe és magukhoz ra­gadva a kezdeményezést Cseh Zs. és Csabai kosa­raival megszerezték a ve­zetést. A 10. percben már 17:8 volt a javukra. A to­vábbiakban a gyors Jándi növelte a Meteor előnyét. Szünet után is folytatódott a Meteor lendületes táma­dása, a védekezésre azon­ban kevesebb gondot for­dítottak- A közönség kor­szerű, jó játékot látott a Meteortól, örvendetes, hogy a fiatalok egyre jobban al­kalmazkodnak az OB II. légköréhez. Legjobb dobó: Jándi 22, Cseh Zs. 12, Fo­dor 11. illetve Szarvas 20, Pozsgai 11. A Vörös Mete­or minden játékosát dicsé­ret illeti. tjíőprnyős orHzngo* etnicH Az MHS Szolnok megyei Repülő Klub ejtőernyős szak­osztályának Gyulai György köre szombaton az 1000 méte­res azonnali nyitásos csopor­tos céJbaugrásban új országos csúcsot ért el. A korábbi 4,77 méteres csúcsot 3,17-re javítot­ták. A csapat tagjai: Kovács Sán­dor, Juhász József, Preisftm Konrád, Hüse Károly» Birkózásban László Béla országos bajnok