Szolnok Megyei Néplap, 1967. május (18. évfolyam, 102-125. szám)

1967-05-16 / 113. szám

4 SZOLNOK MEG TEJ NÉPLAP 3967 május Sí NB II: Döntetlen a megyei rangadó, pont­előnnyel vezet az MTE NB III: Szolnok megyei csapatok vezetnek Hegyei I. o: Tömörül az élmezőny Szó. MTE—Kecskeméti TE 2:0 (1:0) Szolnok, 2000 néző, v.: Balia B. MTE: Nagy P. — Sári, Makai, Papp X, Mol­nár, Pál, Kolláth, Sebők, Pallai, Nagy F., Karakas. Edző: Tóvizi István. KTE: Molnár — Nagy, Fekete, Suhajda, Beregi, Pavlovies, Sallai, Diószegi, Szappanos, B. Szabó, Bartha. Edző: Németh József. Az első huszonöt percet MTE fölény jellemezte, Kecskemét a kapuja elő­terét megszállva szorosan védekezett. A 30. percben Karakast az ötösön felvág­ták, a játékvezető határo­zottan mutatott a 11-es pontra. A büntetőt Nagy F. értékesítette. 1:0. Utána a kecskeméti kapust a játékvezető sportszerűtlen megjegyzésért kiállította. Egyoldalú lett a játék, a szolnoki csatárok állan­dóan a kecskeméti kapu előtt tanyáztak, de a lö­véseikkel nem volt sze­rencséjük. Szünet után nem volt nagy iram. Az MTE egy kapura játszott, sok hely­zet maradt kihasználatla­nul, a vendégek hét-nyolc emberrel védekeztek. A 65. percben Karakas ki­cselezte Feketét, középre játszott és Sebők az ötösről a kapu közepébe lőtt. 2:0. A kétgólos vezetés birtoká­ban könnyedén játszott az MTE. Nagy P. kapujára mindössze egy lövés ment. A hazai csapat félgőzzel is biztosan nyert. Sok szép támadást vezetett, de a be­fejezésekkel a csatárok adósak maradtak. Jó: Papp I, Pál, Sebők, ill.: Fekete, Diószegi, B. Szabó. P. K. Jászberényi Lehel—Martfűi MSE 2:2 (2:1) Jászberény, 1200 néző, v.: Szvitil. Lehel: Szekeres — Gubicz, Józsa, Tóth, Oláh, Sárközi, Sánta, Keresztesi, Bánhidi, Szántai, Fülöp. Edző: Bukhár László. — Martfű: Németh — Erdei, Seres, Horváth, Sütő, Bod­nár, Botka, Nagy, Szűcs, Olasz, Mezőteleki. Edző: Csendes Imre. Az első percben Bánhi­di hibázott jó helyzetben, majd Martfű lesgólját nem adta meg a játékvezető. A 15. percben a felszabadí­tani akaró Seres elcsúszott, Bánhidi elhúzott és a ki­futó kapust kicselezve, megszerezte a vezetést. 1:0. A 20. percben Sánta az ötösről fölé lőtt. A 32. percben gyors Lehel táma­dás végén Sánta 20 méter­ről a bal sarokba bombá­zott. 2d). A 36, percben martfűi támadás végén ka­varodás volt a Lehel kapu­ja előtt és Boldnár szépí­tett. 2:1. A második félidő első percében Mezőteleki lefu­totta a védelmet, beadását Olasz 8 méterről a jobb sarokba lőtte. 2:2. A 60. percben egy Lehel táma­dásnál Fülöp megsérült és végleg kiállt. A megfo­gyatkozott hazai csapat ez­után teljesen visszaesett. A hátralévő időben a Martfű kezdeményezett többet. Alacsony színvonalú, csapkodó játék. A hazai csapat nagyon gyengén ját­szott, míg a martfűiek lel­kesen küzdöttek, a döntet­len a Lehelre hízelgő. Jó: Józsa, Szekeres, Szántai, Ül. Olasz, Erdei, Mezőte­leki. — lászló — Kiskunfélegyházi Vasas—Szolnoki MÁV 2:0 (2:0) Kiskunfélegyháza, 1200 néző, v.: Barcs. — Vasas: Hluchány — Kovács I, Cserkó, Mester, Kelemen, Sahin II, Bense, Ádám, Bohács, Ézsi, Kovács II. — Edző: Klimcsok Pál. MÁV: Donka — Kolláth, Molnár, Varga, B. Nagy, Józsa, Pin­tér, Csábi, Kalmár, Ve- rovszki, Tóth. Edző: Faze­kas László. Lendületes hazai roha­mokkal indult a találkozó. Több helyzet és erőteljes távoli lövések jellemezték a Vasas fölényét. A MÁV csak nehezen tudott kibon. takozni. A 21. percben Jó­zsa ívelt szabadrúgását Pintér élesen a bal felső léc mellé fejelte. A 25. percben szögletrúgás után Bense megszerezte a ve­zetést. 1:0. A MÁV zava­rodottan, sok hibával ját­szott, lagymatagon szőtte támadásait. A 35. percben Sahin II távoli, ártatlan­nak látszó lövése a kapu előtt felpattant és Donka kezei között a hálóba per­dült. 2:0. A 43. percben Csábi közeli fejesét vi­szont a hazai kapus védte. Szünet után a MÁV vet­te át az irányítást. Jelen­tős mezőnyfölényét nem tudta gólra váltani, sőt a tehermentesítést szolgáló 'Vasas ellentámadások ve­szélyesebbek voltak. A MÁV csapata ezen a mérkőzésen cnerváltan ját­szott. Ez a teljesítmény nem volt elég a nagy becsvággyal és rendkívül lelkesen küzdő Vasas ellen. A balszerencsés gólok és a kihagyott helyzetek ide­gileg megviselték az együt­test, a vereség megérde­melt. Kitűnő játékvezetés. H. Gy. További eredmények: K. Goldberger—SZVSF 3:3, Cegléd—KISTEXT 3:0, Me- zőkovácsháza—B. Sparta­cus 2:1, Békéscsaba—Gyu­la 2:0, MGM Debrecen— Pénzügyőrök 2:0. A labdarugó NB II. Keleti csoport állása 1. Szó. MTE 9 2. SZVSE 9 3. Jászber. 9 4. Budai Sp. 9 5. KISTEXT 9 6. Kecskemét 9 7. Martfű 9 8. B-csaba 9 9. Szó. MÁV 9 10. MGM Deb. 9 11. Pénzügyőr 9 12. K-félegyh. 9 13. K. Goldb. 9 14 Gyula 9 15. Mk.-háza 9 ifi. Cegléd 9 7 1 1 21: 6 15 5 4 — 22:14 14 4 4 1 17:11 12 4 3 2 13: 7 11 4 3 2 12: 8 11 3 4 2 7: 5 10 4 2 3 11: 8 10 4 2 3 12:11 10 2 5 2 11: 9 9 2 5 2 12:14 9 4 — 5 15:16 8 2 2 5 10:16 6 1 3 5 10:19 5 2 1 6 9:20 5 2 1 6 4:15 5 1 2 6 6:13 4 NB Ni. Északkeleti csoport Szabó L. SE— Hajdúböszörményi Bocskai 1:0 (0:0) Hajdúböszörmény, 1000 néző, v.: Dévényi. Szabó SE: Kerékgyártó — Víg, Egei, Jancsa, Szűcs I, Föl- desi, Urbán, Nagy I, Ár­vái, Sánta, Farkas. Edző: Horváth Ferenc. Két ellentétes félidő jel­lemezte a mérkőzést. Az elsőben a hazaiak végig rohamoztak, a másodikban a Szabó SE volt a többet kezdeményező, a győztes gól a 65. percben Földesi— Sántha jól sikerült akció­jából esett. Kitűnő játék- vezetés. Jó: Árvái (a me­zőny legjobbja), Kerék­gyártó, Egei, Szűcs I, Föl­desi, ill. Kovács, Gál, Vaj­da, Lévai III. — horváth — Kilián SE— Debr. Építők 2:2 (2:0) MTE-sporttelep. 600 né­ző, v.: Dévényi. — Kilián: Takács — Füle, Kovács, Űri, Kövér, Karkecz, Ba- gi, Csorna, Rozgonyi. Ke­lemen, Szolnoki. — Edző: Rákóczi Ferenc, Az edső félidő játéka alapján biztosnak látszó győzelmet engedett ki ke­zéből a Kilián. A második félidőben teljesen leállt a helyi csapat, a védelem könnyelműségéből egy perc alatt két gólt kapott. — A szív nélküli játéknak ez az eredménye. G.: Kelemen 2, HL Tim 2. Jó: Kovács, Cso­rna, Űri, ill. a debreceni csatársor. R. F. Petőfi SE— T-miklósi Vasas 3:1 (3:0) Debrecen, 300 néző, v.: Gál. Vasas: Vasas — Öllé, Frikker, Fekete, Szedlák, Balázs, Annus, Porhanda, Erdős, Bukta, Mezei. Edző: Szántó József. Jól kezdett a Vasas, de sorozatos támadásai elle­nére a hazaiak szerezték meg a vezetést, majd újabb védelmi hibából és kavarodásból lőtt góllal 3:0-ra növelték előnyüket. Szünet után is a Vasas tá­madott többet, de csak egy gólra futotta erejéből. G.: Molnár 2, Frikker (öngól), ill. Annus. Jó: Tóth, Sza­bó, Molnár, ül. Vasas, Frikker. — n. További eredmények: — Téglás—Nyírbátor 1:0, Kis. várda—D. Elektromos 0:0, Mátészalka — Tiszaföldvár 3:1, Záhony—D, Kinizsi 2:1, DEAC—Nagyhalász 5:1. A bajnokság állása: 1. Kilián SE 9 5 2 2 20: 7 12 2. Szabó SE 9 4 4 1 10: 6 12 3. Téglás 9 5 2 2 8: 5 12 4. D. Elektr. 9 4 3 2 25: 8 11 5. Nyírbátor 9 5 1 3 15:11 11 6. D. ÉDítők 9 3 4 2 12: 8 10 7. Kisvárda 9 4 2 3 12: 9 10 8. Tm. Vasas 9 5 — 4 11:13 10 9. Petőfi SE 9 3 3 3 16: 9 9 10. H-böszörm. 9 4 1 4 ll: 9 9 11. Záhony 9 3 3 3 7:14 9 12. DEAC 9 2 3 4 12:13 7 13. D. Kin. 9 2 3 4 7:12 7 14. M-szalka 9 2 3 4 8:25 7 15. N-halász 9 2 1 6 7:21 5 16. T-földvár 9 1 1 7 3:20 3 ÉSZAKKÖZEP CSOPORT Gödöllői Vasas—Jb. Vasas 3:1 (3:0) Gödöllő, 600 néző, v.: Al- bis. Vasas: Zlinszki — Rigó, Teréki, Fülöp, Gedei, Ivá- nyi, Mihari, Bathó, Inges, Kövér, Buda. Edző: Rétsági Gyula. A jászberényi csapat irá­nyította a játékot, a hazaiak azonban némi szerencsével háromgólos vezetésre tettek szert. Szünet után ismét s Jászberény volt fölényben, de csak szépíteni tudott. G.: Kaiser 2, Mór, ill. Inges. Jó: Kaiser, Pintér, Göncz, ill. Teráki, Iványi, Inges. B, I, Hegyei 1. o. Üjszász—Jászapáti 1:1 (0:0), CTjszász, 500 néző, v.: Baranyi. Végig közepes iramú mérkőzé­sen a hazai csapat kezdeménye­zett többet és sok gólhelyzetet hagyott ki. A hazaiaknál a kulcsjátékosok indiszponáltan játszottak, Jászapáti a 88. perc­ben használta ki egyetlen hely­zetét. G.: Mérész, ill. Deli. Jó: Kálóczi, Lévai S., ill. Utasi, Gu­lyás Borbás, Demeter, Deii. CTjszász ifi—Jászapáti Ifi 2:1. — varga — Jászjákóhalma— Vegyiművek 1:1 (1:0), Jászjákóhalma, 2 0. v.: Csák I. Csak az első félidő­ben tudta tartani mezőnyfölé­nyét a hazai csapat. A második félidőt mindvégig csapkodó já­ték jellemezte. A 71. percben Kaptás (Jákóhalma) kiállítva. G.: Nagy III , ill. Kolláth. Jó: Németh. Kovács Koncsik II.. Farkas, Nagy III., ill. Fényi Németh. Kolláth. Vegyiművek ifi—Jászjákóhalma ifi 2:1. — sass — Túrkeve—Jászárok szállás 1:0 (1:0), Túrkeve, 450 néző, v.: Ba­kó. Közepes iram és színvonal jellemezte a mérkőzést. Túrke­ve számos gólhelyzetén°k kiha­gyása után végül örülhetett egygólos győzelmének. G.: S2. Kiss. Jó: Debreczeni, Papo, Fz. Kiss, ill. Sipeki, Szirze Bagi. Túrkeve ifi—Jászárokszállás ifi 1:0. — márki — Mezőtúri AFC—K -mártoni VM 3:3 (1:2), Mezőtúr, 1500 néző, v.: Ilöfflinger. A széltől támogatott hazai csapat szerezte meg a ve­zetést. A vendégcsapat szabad­rúgásból egyenlített, majd les­góllal vezetést szerzett. Szünet után Kunszentmárlon növelte előnyét, Mezőtúr a hajrában csak egyenlíteni tudott. G.: Ig- lódi 2, Márton, ill. Csornán, Ha­rangozó, Imrei. Jó: Orosz, Igló- di, Mikes, Márton, ill. Oláh, Bo- zsik Harangozó, Csornán. Mezőtúr ifi—Kunszentmárton ifi 1:1. — Sindel — Szó. Olajbányász—Kisújszál­lás 3:0 (1:0), Kisújszállás, 230 néző, v.: Nagy S. Végig az Olajbányász játszott fölényben és megérdemelten győzött. G.: Czirnák, Homonnal, Bíró. Kisújszállás ifi—Olajbányász ifi 1:0. Dózsa SE—Karcag 2:1 (0:0). Karcag. A lelkesebb Dózsa SE megérdemelte a győzelmet. Szó. Cukorgyár—Rákóczifalva 2:0 (0:0), Délibáb u., 300 néző, v.: Szarvas. Lanyha iramú mérkőzésen, mindkét csapat széllel szemben nyújtott jobb játékot. A gólok egyéni alakítá­sokból születtek. G.: Csapó, Munkácsi. Jó: Csák, Kálmán, Csapó, Munkácsi, ill. Ungvári, Varczag II., Bújdosó Perei. Cukorgyár ifi—Rákóczifalva ifi 1:3. — szebeni — Kenderes—Kunhegyes 3:0 (2:0) Kenderes, 600 néző, v.: Agócs. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a helyzeteit jól kihasználó hazaiak ilyen arányban is meg­érdemelten győztek a gyengén játszó Kunhegyes ellen. G.: Va- dicska 2, Ballai. Jók: Sziráki, Perényi, ill. Nyúl, Tótha, Sza­bó J. Kenderes ifi—Kunhegyes ifi 1:1. — ferenczi — A bajnokság állása 1. Vegyiművek 8 7 1 _ 22:8 15 2. Olajbányász 8 6 1 1 21:6 13 3. Kenderes 8 6 1 1 13:6 13 4. Üjszász 8 3 5 13:6 11 5. Túrkeve 8 3 2 3 F:7 8 6­-7. Jászapáti 8 2 4 2 9:9 8 Jászjákóh. 8 2 4 2 3:8 8 8. Cukorgyár 8 3 1 4 12:10 7 9. Rákóczifalva 8 3 1 4 13:11 7 10. Mezőtúr 8 3 1 4 12:14 7 11. Karcag 8 2 3 3 8:11 7 12. Dózsa SE 8 3 1 4 11:24 7 13. K.-márton 8 2 2 4 13:14 6 14. Jászároksz. 8 2 2 4 6:il 6 15. Kunhegyes 8 2 1 5 9:16 5 16. Kisújszállás 8 “­8 4:21 0 Az ifjúsági bajnokság állása 1. Karcag 7 6 1 _ 2^:1 13 2. Mezőtúr 7 6 1 _ 23:4 13 3. Túrkeve 8 6 1 1 22:5 13 4. Rákóczifalva 7 5 _ 2 12:4 10 5 Üj szász 8 5­3 19:13 10 6. K.-márton 7 3 2 2 10:10 8 7. Cukorgyár 7 4 _ 3 7:8 8 8. Vegyiművek 8 3 1 4 9:10 7 9. Olajbányász 7 3­4 11:9 6 10. Jász iroksz. 7 3­4 9:13 6 11. Kunhegves 8 2 1 5 8:14 5 12. Jászjákóh. 8 2 1 5 12:29 5 13. Kisújszállás 7 1 2 4 5:16 4 14. Jászapáti 8 1 1 fi 8:24 '3 15. Kenderes 8­1 7 6:21 1 A labdarúgó NR T. eredmé­nyei: Üipest—MTK 4:3, Bp. Honvéd—Tatabánya 3:1, Vasas —Győr 0:4. Szeged—Csepel 2:0. Diósgyőr — Salgótarján 1:0, Szombathely—Pécs 1:3. E^er— Ferencváros 2:4. Komló—Duna­újváros 4:1. A bajnokság állása: 1. FTC 10 9 1 — 25: 6 19 2. TT. Dózsa 10 7 1 2 20:10 15 3. Vasas 10 7 1 2 18:11 15 4. Diósgyőr 10 6 2 2 10:15 14 5. Győri E. 10 5 3 2 30:11 13 fi. Bp. Hon 10 4 3 3 14:14 11 7. SZEAC 10 3 5 2 13:15 11 8. MTK 10 2 6 2 14:13 10 9. Komló 10 4 1 5 16:28 0 10. Pécsi Dó. 10 2 4 4 6: 8 8 11. Dunaújv. 10 2 4 4 10:17 8 12. Salgótarj. 10 3 1 6 10:13 7 13. Tatabánya 10 1 4 5 11:17 fi 14. Egri Dó. 10 1 3 6 0:16 5 15, Szombath. 10 2 1 7 11:22 5 16. Csepel 10 1 2 7 6:20 4 NB I'B: Bp. Spartacus—ö-^d 3:1. Szállítók—DVSC 3:0. Pécs —Miskolc 4*0. Ornz-MÁVAG— Székesfehérvár 3:0. Egy et^rtés —Dorog 2:0. Oroszlánv—Nyír­egyháza 3:0. Budafok—Bp. Előre 0:0. Kecskeméti Dózsa— BVSC 1:1 Föv. Autóbusz—Vár­palota 3:3. TOTO eredmények 1, Honvéd—Tatabánya 1 3:1 2. Vasas—Győr 2 0:4 3. Eger—FTC 2 2:4 4. Szeged—Csepel 1 2:0 5. DVTK-SBTC 1 1:0 6 Komló—Dunaújváros 1 4:1 7. Szombathely—Pécs 2 1:3 8. Fgyctértés—Dorog 1 2:0 9. Kecskemét—BVSC X 1:1 10. G.-MÁVAG—Székesf. 1 3:0 11. Mantova—Juventus X 1:1 12. Torino—Milan X 0:0 13. Lecco—Venezia 1 2:1 4-1: 14. Kiskunf.—Szó. MÁV 1 2:0 Kézilabda NB I. Lélektelen játék után vereség Győri ETO—Martfű 17:14 (7:9), Martfű, v.: Szolnoki. Martfű: Ancsin, Kurilla 1, Fabulya 1, Gálik, Benkő 1, Kesjár 5, Bárdos 4, csere: Kenyeres, Sándor 1, Gal­lért 1, Várai Martfű kezdte a játékot, s már a 3. percben 4:0 volt az eredmény a hazai­ak javára. Mindenki azt remélte, hogy az első per­cek jó játékának folytatá­sa lesz s ezen a mérkőzé­sen Martfű kilábal a he­tek óta tartó hullámvölgy­ből. A martfűiek 4 gyors gólja meglepte az ETO-t. Egymás után két hét mé­terest hagytak kihasználat­lanul, sajnos a másik ol­dalon Martfű is három biztos gólhelyzetben hibá. zott. A cipőgyáriak lassú, körülményes támadójáték­ra álltak át és bár Ancsin ragyogóan védett, a Mart­fű előnye kétgólos veze­tésre csökkent. A második félidőben a hazaiak játéka kiábrándí­tó volt Erőtlen, lassú, fe­lelőtlen játék jellemezte az együttest. A 40. perc­ben a meglehetősen rossz formában játszó ETO át­vette a vezetést. Még ek­kor is maradt remény a győzelemre, mert először Gáliknak, majd Benkőnek akadt nagy helyzete, de az meghiúsult. Győr vég­sősoron megérdemelten nyert. Az ETO ellen csak Kes­jár csupaszív játéka és Ancsin jó teljesítménye ér­demel elismerést. — győri — A kézilabda NB L állása 1. Bp. Hon. 8 8 — — 164:113 13 2. TFSE 8 6 — 2 140:115 12 3. Bp. Sp. 7 5 — 2 121:101 10 4. Győri T. 7 3 3 1 94: 79 9 5. Elektr. 7 4 1 2 109:105 9 6. Győri E. 7 4 1 2 111:111 9 7. Pécsi B. 7 3 1 3 121:107 7 8. Ü. Dózsa 7 3 __ 4 102:121 S 9. Ózdi K. 7 3 — 4 127:132 6 10. Csepel 7 2 — 5 106:125 S 11. Martfű 7 2 — 5 107:135 4 12. Debr. D. 7 1 1 5 113:138 3 13. Bp. VM 7 1 — 6 118:126 2 14. Tatab. B. 7 1 — 6 93:142 2 NB II. Kilián SE—Ceglédi Épí­tők 16:16 (10:6), vezette: Leányvári. Kilián: Kocsi — Szolnoki 1, Szirmai, Komáromi 4, Szabó 2, Molnár 2. Deme 1, csere: Selényi, Hrobár 4, Bíró 2, Fülöp. A Kilián fokozatosan lendült játékba és 10:4-re elhúzott. Ebben az idő­szakban jól védekezett és rendre szerelték a jó lö­vőkkel rendelkező ceglé­dieket. A félidő hajrájá­ban a vendégek szépítet­tek. A második félidőt a Cegléd kezdte jobban és 10:8-ra felzárkózott. — A Kilián több biztos gól­helyzetben hibázott és máris 13:13. A hajrában a Kilián 15:13-ra vezetett, de a Ceglédnek a védelem megingásait kihasználva si­került egyenlíteni. — Jó: Hrobár, Korrräromi, Szol­noki. Martfű—Makói Vasutas 14:8 (8:7), Makó, 300 néző. Martfű: Feketéné, Erdeiné 3, Kovács 5, Szilágyi 3, Fújsz 2, Ábrák I, Hajdú, csere: Tőgyi, Teleki, Giucz. A martfűi lányok az első perctől kezdve irányították a mérkőzést. Az első fél­időben már 8:3-ra vezettek, amikor a játékvezető 3 kiállítással és 3 büntető megítélésével sújtotta őket. Közben egy szabályos gól­jukat nem adott meg. A második félidőben is­mét nagyszerűen érvénye­sült a csapat kitűnő erőn­léte és lövőereje. Felőröl­ték a vendéglátók ellenál­lását és nagyobb arányú győzelmet is arathattak volna a tavaly még NB I- es hazaiak ellen. Jó: Áb­rák, Feketéné, Kovács, Er­deiné. Kosárlabda OB II ' — Szerencsés győzelem — Szolnoki VM—Tatabá­nyai bányász 58:57 (22:20), Közgazdasági Technikum, v.: Perjési—Katona. Szol­nok: Nagy A., Falusi, Csa­bai, Harkai, Cseh. Zs., cse­re: Palla, Horváthné, Fo­dor, Jándi, Pogányné, Var- gyas. A Meteor ifjúsági sorá­val kezdett. Mindkét csa­pat - idegesen játszott, a vendégek jöttek előbb len­dületbe. Az első kosár a 3. percben született. 10:8-as Bányász vezetésnél lépett pályára a Meteor második sora és a gyors Jándi ko­saraival átvette a vezetést. A Bányász azonban sikere­sen lassította a Meteor tá­madását, és sok helyzet maradt ki. A második félidőben fej­fej melletti küzdelemben a Bányász a Meteor játéko­sok egyéni hibáit és n gyengébb védekezést ki­használva 9 ponttal elhú­zott. Az utolsó 5 perc­ben a Meteor óriási ira­mot diktált egész pályás letámadással a szemfülesen játszó Cseh Zs. kétszer is ellopta ellenfelétől a lab­dát és átadását Jándi ér­tékesítette. Az utolsó má­sodpercben 1 pontos Mete­or vezetésnél a Bányász büntetőt ért el. A nagy fe­lelősség és a győzelem meg­szerzésének lehetősége azonban idegessé tette a dobó tatabányai játékost, mindkét dobása leperdült a gyűrűről. A Meteor mérsé­kelt teljesítményt nyújtott, sok tiszta helyzetet kiha­gyott, a vendégek távolról is biztosan dobva zavarba hozták a szolnoki csapatot. Legjobb dobók: Jándi 22, Cseh 8, Falusi 7, ül. Gyé­mánt 19, Trautmann 13, — Konrz —■ Juhos és a hét Demeter reset a sakk elődöntőn Lassan kialakul az él­mezőny az országos sakk­versenyen. A VI. forduló után Aranyász, Demeter I. és Demeter S., valamint Juhos állt az élen 4.5 pont­tal. Közülük Aranyász vi­lágossal döntő állásban hi­bázott Demeter S. ellen és vesztett, mir Demeter l. és Juhos ezalatt értékes pontot szerzett. Az 1 pon­tos hátrány ellenére még Aranyász és Kosa is bele-' szólhat az első-második he­lyért folyó küzdelembe. — VI. ford.: Kósa—Korsós 1:0, Tiszai—Aranyász 0:1, De­meter I.—Demeter S. */*, Székely—Hegedűs V2, Hor­váth—Juhos 0:1. Nagy— Bíró 0:1; Víí. ford. Bíró— Kósa 0:1, Juhos—Nagy 1:0, Hegedűs—Horváth 0:1. De­meter I.—Székely 1:0, Ara­nyász—Demeter S. 0:1, Korsós—Tiszai Ví, Az élcsoport állása: 1— 2—3. Demeter I., Demeter S. és Juhos 5,5—5,5, 4—5. Aranyász. Kósa 4,5—4,5. 6. Bíró 4 pont. — B. S, —