Szolnok Megyei Néplap, 1967. április (18. évfolyam, 77-100. szám)

1967-04-18 / 90. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1367. április IS. NB II: Lehel győzelem a megyei rangadón iVJB III: Vereséget szenvedett a Kilián SE Megyei L o: Pontveszteség nélkül vezet a Vegyiművek és a Kenderes Jh. Lehet—Sso. MIL 2ti (1:1) Jászberény, 1000 néző, v.: Kocsondi Lehel: Szekeres — Obitz, Józsa, Tóth, Oláh, Nagy, Sánta, Keresztesi, Szántai, Bánhidi, Fülöp. — Edző: Buchár László. MTE: Nagy P. — Mátyus, Sári, Molnár, Papp I, Pál, Papp II, Sebők, Pallai, Nagy F., Wilisch. Edző: Tóvizi Ist­ván. A Lehel már a 4. perc­ben megszerezte a vezetést. Fülöp kicselezte Mátyust, az alapvonalról középre ívelte a labdát és Keresz­tesi 8 méterről védhetetle- nül fejelt a bal felső sa­rokba. 1:0. Utána egy ideig még a Lehel maradt táma­dásban. A 25. perctől kezd­ve az MTE fokozatosan át­vette az irányítást. A 27. percben Sebők kiugrott és 15 méterről a kapufát ta­lálta el. A 29. percben egyenlített az MTE. Sebők a jobboldalról ívelt kapu elé. Szekeres a labda mel­lé nyúlt, Wilisch beleért a labdába és az a gólvonalon túlra gurult. 1:1. A második félidő a haza­iak támadásaival kezdő­dött. Az 53. percben Sán­ta beadását Bánhidi az 5-ösről fölé fejelte. — Az MTE emberfogásra rendez­kedett be és az eredmény tartására törekedett A 60 percben Sánta a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagy­ta ki. Keresztesi a fél pá­lyáról indította a közép- csatár helyén kiugró jobb­szélsőt, aki elgurított Sári mellett. Nagy P. a 16-oson kívülre futott, lyukat rú­gott, Sánta továbbvezette a labdát, de közelről az üres kapu mellé lőtt. A 71. percben Pallai lefutotta a jászberényi védelmet, 15 méterről leadott lövése a kapufa felső lapján csat­tant. A 89. percben Bánhidi a balszélen kicselezte a védelmet, középre adott és a jókor érkező Szántai védhetetlenül lőtt a bal felső sarokba. 2:1. Közepes iramú, változa­tos, helyenként durvasá­gokkal tarkított mérkőzést vívott a két csapat. — Az első félidőben az MTE, a másodikban a Lehel táma­dott többet. A hazai csapat minimális arányú győzelme megérdemelt. Jó: Józsa, Nagy, Tóth, Szántai, Fülöp, HI. Papp I, Papp II, Se­bők, Pál. — lászló — Martfű—Kiskunfélegyháza 3ti (hl) Kiskunfélegyháza, 1200 néző, v.: Temesvári. — Martfű: Németh — Erdei, Seres, Mészáros, Sütő, Bod­nár, Botka, Nagy I, Szűcs, Olasz, Mezőteleki. Edző: Csendes Imre. — Vasas: Bólya — Talárcsik, Cserkó, Mester, Ádám, Sahin II, Ézsi, Lengyel, Pünkösti, Boháös, Kovács II. Edző: Klimcsók Pál. Sütő szép szerelése, majd Botka cselsorozata jelen­tette az első eseményt. A 11. percben Sütő 20 méter­re a kaputól buktatta Bo- hácsot. A megítélt szabad­rúgást Ádám, a jobb felső sarokba lőtte. 0:1. A 16. percben Olasz átjátszotta a védelmet, lövését Bólya szépen védte. Tíz perc múlva Mezőteleki átadását Olasz a 16-os sarkáról nagy erővel a bal felső sa­rokba lőtte. 1:1. — Olasz lövése a jobb kapufánál süvített el, majd Pünköstit lesen engedte el a játék­vezető. Sütő azonban szög­letre mentett. A beívelt labdát Szűcs a gólvonalról vágta ki. Szünet után a 60. perc­ben Bohács lövését Németh a jobb alsó sarokból ütöt­te a mezőnybe. A 77. perc­ben szép martfűi támadás futott a pályán, és Olasz közelről a hálóba lőtt. 2:1. A 89. percben Cserki a 16-oson belül kézzel le­ütötte a labdát, a megítélt büntetőt Seres értékesítette. 3:1. A két csapat találkozója változatos, de közepes ira­mú volt. Martfű végig ke­zében tartotta az irányítást és megérdemelten szerez­te meg a két pontot. Jók: az egész martfűi csapat, ill. Cserkó. Bohács, Kovács II, Adám. — Hajlk — Szolnoki MÁV—Gyulai MkDOSZ SsO (2:0) MÁV-sporttelep. 2000 né­ző, v.: Kasza. MÁV: Don­ija — Sülé, Molnár, Var­ga. Józsa. B. Nagy, Pintér, Kalmár, Rozmis, Verovsz- ki, Szabó. Edző: Fazekas László. Gyula: Szerb — Nagy I, Himer, Sáss, Sza­bó, Géczi. Szalai, Dávid, Nagy F., Rajki, Stefanik. Edző: Kerekes Imre. Kezdettől nagy iramot diktált a MÁV és már az első negyedórában több góltígérő helyzet adódott, de a tömören védekező Gyula Szerb kapussal áz élen jól állták az ostromot. Az első gólt pergőtűzszerű iövéssorozat után Verovsz- ki a 21. percben szerezte. 1:0. A vezetés után a MÁV tervszerű támadásokkal, a Gyula néhány rajtaütéssel próbálkozott. A szolnokiak sok helyzetéből a 41 perc­ben Pintér csavart lövése jutott a kapu jobb oldalá­ba. 2:0. Szünet után egy időre a MEDOSZ lestaktikája meg- vazarta a vasutasok had­rendjét. Kiegyenlítettebb lett a játék. A 65. percben Pintér óriási lövése a ka­pusról szögletre vágódott. A sarokrúgást Verovszki ügyesen a jobb kapufa mellett lőtte a hálóba. 3:0. A MÁV fokozta nyomását, Rozmis és Józsa vezérleté­vel sorozatos támadások indullak, melyek során a szemfüles Szabó a 75. perc­ben 4:0-ra, a 85. percben 5:0-ra javította az ered­ményt. Az utolsó percek­ben Rozmis két hatalmas lövése ígért gólt, de a fel­ső léc mentett. A Szolnoki MÄV játé­kát — ezen a mérkőzésen a töretlen küzdőszelleme mellett komhinatív, helyen­ként ésszerű r apatjáték jellemezte. A kitűnően ját­szó kulcsjátékosok tapasz- taltsága mellett jól érvé­nyesült Molnár higgadtsá­ga, támadásban a sokat mozgó Verovszki és Szabó szcmfiilessége és gólképes­sége. Kiváló játékvezetés. H. Gy. További eredmények: — Budai Sp.—KISTEXT 0:0, B-csaba—Pénzügyőr 0:1, Cegléd—Kecskeméti TE, 1:1. Mezőkováesháza—Sze­gedi VSE 0:1. MGM Deb­recen—K. Goldberger 1:1. A labdarúgó NB II. Keleti csoport állása 1. SZVSE 5 4 1 — 13: 6 9 2. Szó. MÁV 5 2 3 — 8: 2 7 3. Szó. MTE 5 3 1 1 11: 3 7 4. Buda* Sp. 5 3 1 1 fi: 3 7 5 Kecskemét 5 1 4 — 2: 1 6 0 Tászbe^ény 7 MGM 5 2 2 1 8: 5 f Debrecen 5 1 4 _ 8: 7 € 8. Pénzügyőr 5 3 — 2 7: 6 r 9. Martfű 5 2 1 2 7: 5 E 10 KIS! EXT 5 1 3 1 5: 4 5 11. B-csaba 5 2 1 2 6: 5 t 12. K Gó'do 5 1 2 2 5: 7 <? 13. K-féi?gyh. 5 1 l 3 5:11 2 14 Cegléd 5 — 2 3 2: 8 2 15. Gyula 5 — 1 4 5:16 1 16. Mk.-háza 5 — 1 4 1:10 1 TM. VASAS—TISZA- FOLD VÁR 3:0 i0:0) Törökszentmiklós, 700 né­ző, v.: Papp. Vasas: Vasas — Öllé, Flicker, Fekete, Balázs, Szedlák, Mezei, Porhanda, Juhász, Erdős, Szabó. Edző: Szántó József. Tiszaföldvár: Szelindi — Bíró. Kovács, Ozsvár, Bó­ka, Kávási, Makai, Gazsó, Szarvák, Berta, Pá­linkás. Edző: Kovács Sán­dor. Az átszervezett hazai csapat minden részében jobb volt ellenfelénél. A 22. percben Porhanda lövé­sét Szelindi bravúrral véd­te. A második félidőben a törökszentmiklósiak a 48. percben megszerezték a vezetést. Juhász labdáját Erdős mintegy 15 méterről vágta a bal sarokba. Az 51. percben Erdős—Juhász —Szabó—Porhanda volt a labda útja, s az utóbbi nem hibázott. Az 55. percben 11-eshez jutott a hazai csapat, ezt Flicker értéke­sítette. Az átlagon felüli teljesítményt nyújtó hazai csapat fölényét bizonyítja a 15:4-es szögletarány is. Jó: Flicker (a mezőny leg­jobbja), Balázs, Porhanda, UL Bíró, Kovács, Makai. NYÍRBÁTORI DÓZSA— H. KILIÁN SE 1:0 (1:0) Nyírbátor, 800 néző, vez.: Pencz. Már az első félidő elején látszott, hogy a he­lyi csapat sokkal lelkeseb­ben, erélyesebben játszik és két tiszta helyzetet ki is hagyott. A 35. percben egy ártalmatlannak látszó támadásból súlyos védelmi hiba révén gólt ért el Nyírbátor. Ez még nagyobb erőt adott a hazaiaknak és mindvégig ők irányították a mérkőzést. A második félidőben szórványos táma­dásokat vezetett a Kilián, de a csatársor gyenge já­téka miatt ezek veszélyte­lenek maradtak. A 88. percben a játékvezető Ke­lement és a nyírbátori jobbszélsőt dulakodásért kiállította. G.: Kovács. Jó: Császár, Németh, Kovács, ill. Rozgonyi, Szőke. R. F. DEBRECENI KINIZSI— H. SZABÓ L. SE 1:1 (0«) Debrecen, 500 néző. vez.: Dévényi. A hazai csapat nagy becsvággyal vetette magát a küzdelmbe. A H. Szabó SE azonban át tudta venni az iramot és így élvezetes, izgalmas mérkőzést vívott a két csa­pat. A kapuk gyakran ke­rültek veszélybe, de a két kapus nagyszerűen védett. Már úgy volt, hogy a mér­kőzés gól nélkül végződik, amikor a 84. percben a debreceni Oláhnak sikerült a vezetést megszerezni. 1:0. Ezután fergeteges hajrába kezdett a honvéd együttes & Nagy I—Szűcs I minta­szerű támadásvezetése után Földesinek már nem volt nehéz a hálóba juttatni a kiegyenlítő gólt. 1:1. A H. Szabó SE kezd ma­gára találni, ezen a mér­kőzésen már tudásához mérten játszott. Jó: Dézsán, Sinkó, Rábai. Oláh. Farkas, ill. Kerékgvártó. Egei, Föl­des!, Árvái, Nagy I. — horváth — Az Északkeleti csoport további eredményei: Kis­várda — Haidúböszörmény 1:0. Mátészalka—Téglás 0:0. DEAC—D. Építők 0:1, H. Petőfi SE—D. Elektro­mos 0:0. Nagyhalász—Zá­hony 0:0. Lssakkexén e*o~ort BP. ÉRDÉRT— JB. VASAS 8:2 (5:1) Népfürdő út. 500 néző. v.: Balázs. A Vasas lendü­letesen kezdett. A 7. perc­ben megszerezte a vezetést, de utána a védelem több­ször hibázott és két potya­gól titán teljesen felbom­lott a hadrend. Szünet után a Vasas újabb gólt rúgott. Ekkor higgadtabban játszottak. A mérkőzés úgy indult, hogy a Vasas biztosan győz, de egyes játékosok idegállapota teljesen meg­zavarta az együttes mun­káját. Sebestyént veszé­lyes játék miatt kiállítot­ták. G.: Fridrich 3, Gregor 2 (egyet 11-esből), Aszta­los 2, Molnár, ill. Muhari, Bató. Jó: Gregor, Frid­rich, ill. Muhari, Inges. B. L Újabb vereség kézilabdában Szó. Olajbányász—H. Dózsa SE 7:1 (2:1) Szolnok, 150 né­ző, v.: Klimon. A szétesően játszó vendégek ellen még na­gyobb arányban Is győzhetett volna az Olaj oány ász. — G.: Draskóczl 2, Kovács 2, Sere­ge, Bíró S1U (öngól), 111. Ta- nylk. Jó: Bíró, Homonnal, Ko­vács, Draskóczl, 111. Tanyik. Sz. Rákóczii alva—Kunszentmár­toni VM 2:1 (i:i) Kákóczifal- va, 400 n.ézó, v.: Lajkó (Gyo- ma). A hazai csapat fölénye a második félidőben állandósult, azonban a keményen játszó vendégvédők jól, rombolták a támadásokat. A jóképességű vendégek ellen a lelkesen és jól játszó Rákóezifalva meg­érdemelten győzött. G.: Perel. Dósa, 1U. Kácsfalvl. J6k: Pe­rel (a mezőny legjobbja), Dó­sa. Szelei. Veres, 111. Oláh, Bozslk, Csornán. Rákóezifalva Ifi—Kunszent­márton ifi 3:0. — molnár — Karcag—Turkeve 1:1 (1:0) Karcag, 200 néző, v.: Kovács (Debrecenből). 1:0 után a ha­zaiak több nagy helyzetet hagytak kihasználatlanul, ami megbosszulta magát. A lelke­sen játszó Túrkeve nagy vé­delmi hibából egyenlített. G.: Vivát, 111. Szabó. Jó: Tüdős, Bé­res, 111. Borók, Szabó, Debre­ceni, Bordán. Karcag ifi—Túrkeve Ifi 1:1. — szöllősi — Mezőtúri AFC—Kunhegyes 4:2 (1:2), Mezőtúr, 200 néző, v.: Szántó P. A kunhegyesi csa­pat kétszer Is megszerezte a vezetést, szünet után azonban a hazaiak dőntő főlénybe ke­rültek és megérdemelten sze­rezték meg a két pontot. C.: Ráez n. 2. Tóth, Módi, ill. Kiss, Cseh. Jo: lelkes játé­káért a mezőtúri csapat, ill. Tóta. Cseh. Kovács. Kiállítva: « *8. percben sportszerűtlen­ségért Ráez IT., 111. Kiss. Mezőtúr Ifi—Kunhegyes 1fi 3:1. — sindel — Üjszász—Jászárokszállás 3:0 (0:0) Üjszász, 400, V.: Mihályi. Végig a hazai csapat irányí­totta a Játékot és a helyzetek egy részét csak a második félidőben tudta gólokra vál­tani. A vendégcsapat nagy­arányú vereségét az igen jól és némi szerencsével védő "1 < % i M 1 gpMKSNHm ÉH “W ^ ... Pécsi Bányász — Martfű 23:11 (SM) Martfű, V.: Dobos. Martfűi Szaszák, Bárdos (2), Faou- lya, Geliert (1), Sándor, Kes- jár (2), Benkő (2), csere: Ráez (2), Gálik (1), Várai (I), Amcsin. Szépszámú hazai közönség előtt Pécs kezdte a játékot. Mindkét oldalon adódtak kihasználatlanul maradt helyzetek- A meglepően jó formában lévő Pécs a 6. percben lőtte első gólját. Ami ezután következett, arra senki sem számított. A Bányász fokozatosan fe­lülkerekedett és 5:0-ás, majd 6:l-es vezetésre tett szert A martfű idegesen, kapkod­va játszott és a legbiztosabb helyzetekben is hibázott. Az első félidő utolsó részében még 7:5-re szépíteni tudott, de egy eladott labdából a Bányász három gólra növel­te előnyét. A második félidőben a vendégek abszolút fölényt harcoltak kj és tetszés sze­rint érték el góljaikat A martfűiek lélektelent ver­gődtek és hibát hibára hal­moztak. Az eladott labdák tömegéből a pécsiek inár 14:5-re vezettek. A játék ké­pére jellemző, hogy míg az ellenfél hat gólt lőtt, addig a martfűi játékosok kapu­ra sem lőttek. Ez a Iélekte- lenség eldöntötte a mérkő­zés sorsát Az utolsó har­madban Pécs engedett az iramból, a végeredmény 23:ll-re alakult Ezzel a mérkőzéssel Martfű elszenvedte eddigi legnagyobb hazai ve­reségét és kiábrán­dítóan rossz felfogással mu­tatkozott be a hazai közön­ség előtt. Ha a vezetők és a játékosok tudnak tanulni ebből a mérkőzésből, akkor még nincs baj. — győri — kapus akadályozta meg. A já- tékvezeíői hármas jól műkö­dött. G.: Farkas I., Kovács I., Mérész. Jó: Kovács 1., Bo­ros, Simon, Mérész, Farkas I., ill. André, Sipeki, Kóczián. Üjszász ifi—Jászárokszállás ifi 5:3. — varga — Kenderes—Jászjákóhalma 1:0 (0:0) Jászjákóhalma, 400 néző, v.: Balczó. A helyi csapat vé­gig nagy küzdelmet vívott lel­kes és gyors ellenfelével. G.: SziráKi. Jó: a kenderes! vé­delem és Mészáros, ill. Farkas, Kaptás, Nagy n. Jászjákóhalma ifi—Kenderes ifi 3:1. — sass — Szó. Vegyiművek—Kisújszál­lás 2:1 (0:0) Kisújszállás, 150 néző, v.: Dr. Gyöngj'ösi. — Mintaszerű látékvezetés mel­lett jó mérkőzés volt. A ha­zaiak többet támadtak, de helyzeteiket nem tudták ki­használni. A vendégcsapat két helyzete kihasználásával el­döntötte. a mérkőzés sorsát G.: Németh, Czéténvi, illetve Oláh. Jó: Lévai, Oláh, Mihá­lyi, ill. Márton, Csizi, Kiss. Vegyiművek ifi—Kisújszállás ifi 1:1. — klss — Szó. Cukorgyár—Jászapáti 4 :1 (2:0) Vegyiművek pálya. 250 néző, v.: Bokor. Javuló játék­kal, megérdemelten győzött a Cukorgyár a mezőnyben tet­szetősen és erőteljesen játszó Jászapáti ellen. Kokovai. a Cukorgyár játékosa kéztörést szenvedett. G.: Munkácsi 2. Gazdag. Dallos, ill. Orosz. — Jók: Kálmán (a mezőny leg­jobbja). Munkácsi, Három, il­letve Borbás, Demeter, Szirze. Cukorgyár Ifi-Jászapáti ifi 2:1. — szebeni — A bajnokság állása 10. K-hegyes 4 2-25:74 11. J-ároksz. 4 1 2 1 3: 5 4 12. Túrkeve 4 112 5:33 13. Km. VM 4 1 — 3 7: 7 2 14. Jákóhalma 4 — 2 2 2: 4 2 15. H. Dózsa 4— 1 3 3:18 1 16. K-szálláa 4-----------4 2:11 — A z ifjúsági bajnokság állása 1. Mezőtúr 2. Karcag 3. Szó. Cuk. 4. Túrkeve 5. Vegyiműv. 6. R-falva 7. Olajbány. 8. Üjszász 9. K-hegyes 10. K-márlon 11. J-ároksz 12. Jászapáti 13. Jákóhalma 14. K-szállás 15. Kenderes------- 14: 3 8 1 — 14: 1 7 -14:36 1 1 10: 2 5 1 1 7: 4 5 — 1 6: 1 4 — 1 9: 4 4 — 2 13: 8 4 — 25:54 —24:72 — 2 5:9 2 -r 3 5:12 2 — 3 4:19 2 - 1 3 2:13 1 -------4 2:13 — 1 . Szó.Vegyi. 4 4 _ — 11: 4 8 7. Kecskemét—Dorog 1 2 Kenderes 4 4 — — 7: 3 8 8. Egyetértés—Ganz-M. 2 3. Üjszász 4 2 2 — 6: 2 6 9. Dombóvár—H. Tánc*. 1 4. R-falva 4 2 1 1 9: 4 5 10. Sopron—Zalaeg. Dó. 1 5. Olajbány. 4 2 1 1 11: 6 5 11. Bologna—Juventus l fi. Cukorgyár 1 2 — 2 5: 3 4 l?. Lecco—Fiorentina 2 7, Mezőtúr 4 9 — 9 7: fi 4 13. Torino—Cagtiari 3. Jászapáti 4 ! 2 1 fi: r 4-*-1 9. Karcag 4 1 2 1 4: 4 4 14. Mezők __SZVSE 2 15. heti ^saínénge^J 1. Üjpesti Dózsa—FTC 2 0:3 2. Tatabánya—Dunaújv. x 0:0 3. DVTK—MTK x 2:2 4. Pécs—Szeged x 0:6 5. Várpalota—Özd x 1:1 6. Budafok—Székesf. 2:0 2 0:1 Tömzgjelenet a tiszaföldvárj kapu előtt a TörSIsäzenfmlkJö*“ va«as—Tiszaföldvár NB Hl-as labdarúgó mérkőzésen.