Szolnok Megyei Néplap, 1967. április (18. évfolyam, 77-100. szám)

1967-04-25 / 96. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1967. április NB II: Három győzelem, egy vereség NB III: Döntetlenek fordulója Megyei I. o: Pontveszteség nélkül vezet a Vegyiművek Jb. Lehel—Pénzügyőrök 4x2 (0x0) Válogatott labdarúgó mérkőzések Magyarország—Jugoszlávia 1:0 (1:0), Népstadion, 30 000 néző- Mindkét válogatott mérsékelt teljesítményt nyújtott, a magyar csapat Bene 18 méteres szabadrú­gás góljával megérdemelten győzött Magyarország B—Vojvo­dina 1:1 (0:0). Újvidék, Ju­goszláv utánpótlás váloga­tott—Magyar utánpótlás vá­logatott 0:0, Beigrád, ifjúsá­gi válogatottak mérkőzése: Magyarország—J ugoszlávia 2:1 (1:1), Népstadion. ☆ NB I/B: BVSC—Oroszlány 0:1, Bp. Előre—Pécsi B. 0:1, Bp.' Spartacus—Ganz MA- VAG 1:1, Özd—Budafok 1:0, Főv. Autóbusz—Miskolc 2:1, Székesfehérvár—Szállítók 0:1, Debrecen—Kecskemét 1:2. Dorog—Várpalota 5:0, Nyíregyháza—Egyetértés 0:2 Nagyszerű siker kézilabdában Pasaréti út, 800 néző, v.: Marton. Lehel: Szekeres — Helle, Józsa, Tóth, Oláh, Nagy, Sátha, Keresztesi, Szántai, Bánhidi, Fülöp. Edző: Buchár László. Pénz­ügyőrök: Bolemányj — Tolnai, Zalán, Csorba, Sza­bó, Bihámá, Dobes, Koro'.y, Makádi, Sülé, Balogh. Ed­ző: Horváth Ödön. Hazai rohamok vezették be a mérkőzést, majd ki­egyenlített játék után a Lehel kezdeményezett töb­bet. Sántha kétszer is nagy helyzetben hibázott, később Bánhidi lövését védte a ka­pus. Szünet után a GO. perc­ben Szántai szögletét Oláh a hálóba fejelte. 1:0. Két perc múlva Keresztesi át­Szolnok, 1000 néző, v.: Aranyosi. MTE: Nagy P. -- Sári, Makai, Papp I., Mol­nár, Pál, Papp II., Sebők, Pallai, Nagy F., Karakas. Edző: Tóvizi István. Gold­berger: Csikós — Ignátz. Zemmel, Ruzics, Vettlényi, Tujner, Nádudvari, Halá­csi, Holló, Varga, Ozsvári. Fdző: Goda István. A második percben Nagy F. szabadrúgását nehezen védte Csikós. Az MTE ját­szott fölényben, de a ven­dégek is vezettek néhány szép támadást. Az első 20 percben a kapuk nem ke­rültek veszélybe. A 29. percben Pallai átadását Karakas lőtte a hálóba. 1:0. Két perc múlva Papp II. lőtt hatalmas gólt. 2:0. A játék nem volt folya­adásáyal Szántai kiugrott és a jobb felső sarokba lőtt. 2:0. A 65. percben Bánhidit a 16-osnál buktatták. A szabadrúgást Szántai Sán­tha elé gurította, aki a léc alá lőtt. 3:0. A 70. perc­ben Sülé szépített, 3:1. öt perccel később Bánhidi három védőjátékost kicse­lezett, Sánthához játszott, aki két lépésről megszerez­te a negyedik gólt. 4:1. A 88. percben Koroly beállí­totta a végeredményt. 4.2. Jóiramú mérkőzésen, biz­tosan győzött a minden csapatrészében .jobb Lehel. A védelemből Oláh és Nagy játéka emelkedett az átlag fölé, a csatársorból mindenki dicséretet ér­demel. — lászló — matos, sok hibával ját­szott mindkét csapat. Szünet után az MTE ve­szélyesebben támadott, de sok helyzet maradt ki­használatlanul. Az 58. perc­ben Karakas lövése a ka­pust érintve jutott a háló­ba, 3:0. A 65. percben Ruziesot sportszerűtlen­ség miatt kiállították. A tíz főre csökkent Goldber­ger többet veszélyeztetett és a 70. percben Holló 16- osról ívelt szabadrúgása a kapuban kötött ki. 3:1. A 80. percben Pál távoli lö­vésével 4:1 lett az ered­mény. Az MTE nem játszott jól, de még így is nagyobb arányban győzhetett volna. Jó: Makai, Pál, Karakas, Sebők, illetve: Vettlényi, Tujner, Ozsvári. P. K. További eredmények: Szege­di VSE—Cegléd 2:1, Kecske­méti TE—Békéscsaba 4:1, Gyu­la—Kiskunfélegyháza 2 :i, Bu­dai Spartacus—Í1G M Debre­cen 4 :Q. A labdarúgó NB tu Keleti csoport áiiá&a 1. SZVSE 6 5 1 — 15: 7 11 2. Szó. MTE 6 4 1 1 15: 4 9 3. Budai Sp. 6 4 1 1 10: 3 9 4. Kecskemét 6 2 4 — 6: 2 8 5. J-berény 6 S 2 1 12: 7 • 6. Szó. MÁV 6 2 3 1 8: 4 7 7. KlSTEXT 6 2 3 1 7: 4 7 8. Martfű 6 3 1 2 8: 5 7 9. Pénzügyőr 6 3 — 3 9:10 6 10. MGM Deb. 6 1 4 1 8:11 6 11. B-csaba 6 2 1 3 7: 9 5 12. K. Goldb. 6 1 2 3 6:11 4 13. K-félegyh. 6 1 1 4 6:13 3 14. Gyula 6 1 1 4 7:17 3 15. Cegléd 6 — 2 4 3:10 2 16. Mk.-háza 6 — 1 5 1:11 1 NB III. T'inilUósi Vasas—Záhony 1:0 (l :U) Záhony, 300 néző, v.: Sán­dor. Vasas: Vasas — Öllé, Flic­ker, í ekete, Szedlák, Balázs, Mezei. Porhanda, Erdős, Buk­ta, Juhasz. Edző: Szántó Jó­zsef. Végig a Törökszentmiklós támadóit, a gól a 2. percben Porhanda fejeséből esett. A Törökszentmiklós mind véde­kezésben, mind támadásban felülmúlta ellenfelét és meg­érdemelten győzött. Jó: Por­handa (a mezőny legjobbja). Szedlák, Vasas, ill. Eszényi, Erdei. — n. Mátészalka—H. Szabó L. SE 1:1 d:0) Mezőtúr, 50C néző, v.: Nagy S. Honvéd • Kerékgyártó — Jancsa, Egei, Nagy Hl., Szűcs I., Földesi, Urbán, Nagy I., Árvái, Szűcs XI., Farkas. Ed­ző: Horváth Ferenc. A hazai csapat végig támad­ta a mérkőzést, míg a ven­dégek jobbára csak védekez­tek. A mátészalkai gólt súlyos védelmi hiba előzte meg. G.: Váraljai I., ill. Urbán. — Jó: Szántó, Litva, Balogh, ill.: Földesi, Urbán. — horváth — Hajdúböszörmény—II. Kilián 1:1 (1:1) Hajdúböszörmény, 300 néző. Kilián: Szőke — Füle, Kovács, Úri — Kövér, Karkecz — Fo­dor, Csorna. Rozgonyi, Szolno­ki, Csupor. Edző: Rákóczi Fe­renc. Nagyiramú mérkőzést vívott a két csapat, az első félidőben a nyíltabb, a máso­dikban a védekező játék do­minált. A 17. percben Szol­noki szemfülességével megsze- rezete a Kilián a vezető gólt, a 38. percben Szarka egyenlí­tett. — Jó: Szőke, Kovács (a mezőny legjobbja), Karkecz, Rozgonyi, ill. Szarka, Kovács. R. F. H. Petőfi SE—Tiszaföldvár 2:1 (2:0) Tiszaföldvár, 500 néző, — v.l Kovács. Tiszaföldvár: Tóth — Polyóka, Kovács, Kávási, Bí­ró, U. Szabó, Makai, Gazsó, Szarvák, Berta, Rékasi. Edző: Kovács Sándor. Az eredmény kialakulásában a hazaiakat sújtó Játékvezetői tévedések i9 közrejátszottak. G.: Tóth I., Seres. 1)1. Kovács. Jó: Zilahi, Seres. ill. Tóth, Bíró. — kovács — Az Északkeleti csoport to­vábbi eredményei: Debreceni Elektromos—DEAC 1:1. Debre­ceni Enítők—D. Kinizsi 0:0, Téglás—Kisvárda 1:0, Nyírbá­tor—Nagyhalász 3:0. A bajnokság állása 1. H. Kilián 6 4 1 1 15: 4 9 2. H-böszörm. 6 4 1 1 11: 4 9 3. Debr. El. 6 3 2 1 13: 5 8 4. Debr. Ep. 6 3 2 1 9: 4 8 5. Téglás 6 3 2 1 4: 2 8 6. Tm. Vasas 6 4 — 2 7: 6 8 7. Kisvárda 6 3 1 2 9: 5 7 8. Nyírbátor 6 3 1 1 10: 9 7 9. H. Szabó 6 1 4 1 5: 5 6 10. H. Petőfi 6 1 3 2 6: 6 5 11. Záhony 6 1 3 2 5: 7 5 12. D. Kinizsi 6 1 2 3 4: 9 4 13. Mátészalka 6 1 2 3 4:13 4 14. Debr. EAC 6 — 3 3 3: 8 3 15. N-halász 6 1 1 4 5:14 S 16. T-földvár 6 1 — 5 5:13 2 Jb. Vasas—Zagyvanálfalvi Építők 1:1 (0:1) Jászberény, 200 néző, v.t Blank. Vasas: Zlinszki — Ri­gó. Teréki. Fülöp — Iványi, Benke — Kővár. Bathó. Inges. Révfy, Buda. Edző: Rétsági Gyula. Sáros, mély talajú pá­lyán a Vasa<= végig támadta a mérkőzést, de csatársora nem bírt a kemény vendégvéde­lemmel G : Buda. ill. Hont). Jó: Rigó Tvárvl. Bathó. Kö­vér. 111. Nagy, Gáspár, Csikós. Tábori. B. T. Megyei !.o. Szó. Vegyiműveit—Szó. Cu­korgyár 3:2 (1:0) Vegyiművek eűlya 200 néző. v.: Knlarlcs. •Cliűnő látékvezetés mellet* Wlrrt-lm-e rné»'k*zée:'m vonóim! P3fe1- G.: Lével. Váraljai. Németh, hl. Gazdag. Három. Jók: Bíró. KoUáth, Léyai, ill. Gazdag. Kálmán. Csák. Cukorgyár ifi — Vegyiművek iái 1:9. Kenderes—Cjszász l :i (1:1) Kenderes, 200 néző, v.: Zá- vodszki. Nagy küzdelmet ví­vott a két veretlen csapat. Az egyenlő erők összecsapás- sából igazságos eredmény szü­letett. A második félidő 20. percében a kenderest Pádár kiállítva. G.: Vadicska, ül. Sí­pos (öngól). Jó: Antal, Far­kas, Fábián. Vadicska, 111. Bo­ros, Lévai S., Mérész. ÜJszász ifi—Kenderes Ifi 2:0. — ferencl — Karcag—Kunhegyes 1:0 (0:0) Kunhegyes, 100 néző, v.: Oros­házi. A hazai csapat végig tá­madta a mérkőzést. Befejezés előtt 3 perccel a vendégcsapat lesből lőtt góljával nyert. Á játékvezetői hármas nagyon gyengén bíráskodott. G.: ür- íős. Jó: Lukács (a mezőny legjobbja), Szabó I-, Szabó XI., Illetve a karcagi védelem. Karcag ifi—Kunhegyes ifi 2:0. — kiss — H. Dózsa SE—Kisújszállás 3:2 (2:1) Jászberény, 50, néző, v.: Höfflinger. Alacsony színvo­nalú mérkőzésen a helyzetek alapján a hazai csapat megér­demelten győzött. 2:l-es veze­tésnél a Dózsa 11-est hibázott. A játékvezető jól bíráskodott. G.: Lázár, Joó, Rédei. Illetve Oláh. Kádár (13-esből). — Jó: Tamás, Juhász, Schill, illetve Németh. Szepeshegyi, Oláh. — őszi — Jászapáti — MAFC 1:# (0:0) Jászapáti. 100 néző, v.: Csák. A jászapáti jól játszott, némi szerencsével több gólt is rúg­hatott volna. A játékvezetői hármas jól bíráskodott. — G.: Orosz. — Jó: Nagy. Demmpr, Szirze. Orosz, 111. Egedl, Már­ton, Mlesl. MAFC Ifi—Jászapáti Ifi 5:0. — borbás — Jászárokszállás—Rákóezifalva 2:1 (1-0) Jászárokszállás, — 150 néző. v.: Koffer. Mindkét csapat nagy lendülettel ját­szott, a hazaiak veszélyeseb­bek voltak. A találkozó végig sportszerű volt. O.: Molnár (öngól), Kóczián. 111. Molnár. Jó: Kóezián. Cservölgyi, Bo.gi, Sipeki, ill. Molnár, Dóka, Buj­dosó. Rákóezifalva Ifi — Jászárok­szállás Ifi 1-0. — farkas — Türkeve — Jászjákóhalma 1:1 (1:0) Türkeve, 150 néző, v.: Szávó. Kilencven perces sár- dagasztást és mindkét részről nagy Igyekezetei láthatott a gyér számú közönség. A ha­zaiak közelebb álltak a győ­zelemhez. G.: Sz. XGss (11-es- hől), ill. Nagy L. (U-esből). Jó:. Tisza: Debreceni, Borók. Papp. ilL Koncsik, Kovács, Farkas. Kozmóczkt. Türkeve ifi—Jászjákóhalma Ifi 4:0. — márki — Szó. Olalbánvász—Kunszent­mártoni VM 2:0 (2:0) Kun­szentit) árt on, 200 néző, vezette: Győri. A minden részében Jobb Olajbányász megérdemel­ten győzött a 4—3—S-as felál­lást mereven alkalmazó és kedvét vesztett helyi csapat ellen. G.: Serege 2. Az Olaj­bányász minden játékosát di­cséret illeti, a helyiekből Ko­csis, Bozslk és Földi Játéka említhető. Kitűnő játékvezetés. Kunszentmárton ifi—Olajbá­nyász ifi 2:0. — lázi — A bajnokság állása 1. Szó. Vegyi. 5 5 - — 14: 6 10 2. Kenderes 5 4 1 — 8: 4 9 3. Üjszász 5 2 3 — 7: 3 7 4. Szó. Olajb. 5 3 11 13: 6 7 5. Karcag 5 2 2 1 5: 4 6 6. Jászapáti 5 2 2 1 7: 6 6 7. J-ároksz. 5 2 2 1 5: 6 6 8. R-falva 5 2 1 2 10: 6 5 9. Türkeve 5 12 2 6: 4 4 10. Szó.Cukor. 5 2—3 7: 6 4 11. Mt. AFC 5 2—3 7: 7 4 12. Kunhegyes 5 2—3 5: 8 4 13. Jákóhalma 5—32 3: 5 3 14. H. Dózsa 5 113 6:20 3 15. Km. VM 5 1—4 7: 9 2 16. K-szállás 5-------5 4: 14 — Az ifjúsági bajnokság állása 1. Mezőtúr 5 5 — ­19: 3 10 2. Karcag 5 4 1 — 16: 1 9 3. Szo.Cukor. 5 4—1 5: 3 8 4. Túrkeve 5 3 11 14: 2 7 5. R-fal /a 4 3—1 7: 1 6 6 Ü1 szász 5 3—2 15: 8 6 7. Szó Vegyi. 5 2 12 7: 5 5 8. Szó. Olajb. 4 2—2 9: 6 4 9. K-márton 4 2—2 8: 7 4 10. Kunhegye? 5 2—3 5: 7 4 11. J-ároksz. 4 1—3 5:10 2 12. Jászapáti 5 1—4 5:17 2 13. Jákóhalma 5 1—4 4:23 2 14. K-szállás 4—13 2:13 1 15, Kendere« 5-------s 2: 15 — Martfű—Tatabányai B. 51:15 (11:8) Tatabánya, v.: Makiári. Marfű: Aranyosi, Kurilla 3, Fabulya 7, Várai 1, Gálik 2. Kesjár 4, Rácz 3, csere: Ke­nyeres, Benkő 1, Sándor Gellert. Mély talajú pályán a ha­zai csapat kezdte a játékot és átlövésből az első perc­ben megszerezte a vezetést. Martfű nagy erőbedobássa) küzdött, f egyelmezett, jól át­gondolt támadásait Fabulya fejezte be sikerrel. Ezekre Tatabánya csak szórványo­san válaszolt, mert a Mart­fű szervezetten védekezett és a kapus kitűnően védett. A biztos vezetés birtokában a cipőgyáriak szépen ját­szottak, de támadásaikat nem mindig kísérte szeren­cse. Szolnoki MÄV—Csepeli Papír SC 14:8 A Csepelen szombaton le­bonyolított találkozón a jó formában lévő vasutasok értékes győzelmet szerestek. A győzelmeket Köszler, Ba­lázs I-, Balázs II., Miklós. Beviz, Ignácz és Pál érte el. Szombaton és vasárnap Győrben rendezték meg Ma­gyarország 1967. évi orszá­gos vidéki tomászbajnoksá- gát, előírt és szabadon vá­lasztott gyakorlatokkal. A martfűi Deák Géza a férfi másodosztályú ver senyben kitűnően szerepelt és a szerenkénti döntőben igen nagy anyagerősségű Szünet után a hazaiak fergeteges tempót diktál­tak, de a helyzeteiket el- idegeskedték, az ellentáma­dásoknál pedig Martfű igye­kezett tartani a labdát és szinte minden támadási góllal fejezett be. Ebben a játékrészben látványos ké­zilabdát mutatott az MSE, amit a közönség sokszor tapssal jutalmazott. A játékosok lelkesedése fegyelmezett játéka minden elismerést megérdemel. Rendkívül értékes vidéki győzelmüket szép játékkal érték el. Biztos, hogy az el­ső vidéki győzelem vissza’ adja a csapat önbizalmát, ami a további sikerek zálo­ga lehet. — győri -2 A nap legsikerültebb össze­csapását a fiatal Köszler vívta, aki tapasztaltabb el­lenfelét nagyszerű verse­nyen kiütéssel győzte le. örvendetes a magyar baj­nokságra készülő Ignácz és Beviz egyenletes, jió formá­ja is. H. Gy. gyakorlatával gyűrűn bizto­san szerezte meg az orszá­gos bajnoki címet. Nyújtón és korláton a harmadik helyre került. Bár a második napon sé­rülten versenyzett, az egyéni összetettben így is a hato­dik helyen végzett. Ezzel a teljesítményével bekerült az országos bajnokság döntőjé­be. Martfűi MSE- Mesőkoráesházi Petőf i 1x0 (OxO) Martfű, 300 néző, v.: Fe­hér II. Martfű: Németh — Erdei, Seres, Mészáros, Sü­tő, Bodnár, Botka, Nagy I., Szűcs, Olasz, Mezőteleki. Edző: Csendes Imre. Me- zőkovácsháza: Budácsik — Csepreghy, Gajdos, Bá- nyik, Kenyeres, Gigacz 1.. Sári, Kertmegi, Gigacz IL, Pasek, Szilberreisz. Edző: Amóczki József. Budácsik két védésével kezdődött a játék. A 14. percben Sári elfutott, éles lövését Németh biztosan védte. A 28. percben Bot­ka beadását Olasz fölé fe­jelte. Nagy helyzet volt! Két perccel később Seres 20 méteres lövése a bal kapufánál hagyta el a já­tékteret, majd Szilberreisz lövése a jobb kapufa mel­lett suhant el. Szünet után Nagy I. be­adását Budácsi k kiöklöz­te, a visszapattanó labdát ismét Nagy I. rúgta és az centiméterekkel suhant el a bal felső sarok felett. Az 50. percben Botka a jobbszélen elfutott, beívelt labdáját Olasz a hálóba fe­jelte. 1:0. Sári lövését Né­meth bravúrral ütötte szög­letre, a 75. percben Nagy I. már a kapuson is túlju­tott, Gajdos azonban az utolsó pillanatban tisztá­zott. öt perc múlva Olasz Nagy I.-hez játszott, aki 16 méterről lőtt, de Budá­csik védett. A Martfű végig támad­ta a mérkőzést és helyze­tei alapján nagyobb arány­ban is győzhetett volna. Jó: Sütő, Mészáros, Né­meth, Seres, Mezőtelcki, ill. Budácsik, Gajdos, Kert­megi. Gigácz II. — hajik — A MÁV atléták győztek Nagykanizsán A Szolnoki MÁV férfi és női atlétái vasárnap délelőtt Nagykanizsán a Bányász Sportegyesület sporttelepén csapatverseny keretében ta­lálkoztak a vendéglátók és a Szombathelvi Haladás csapatával. A taLálkozó a versenyszámok többségében szép versenyt és nagy küz­delmet hozott. Az orkánszerű szél a 400 méteren és a hosszabb távo­kon igen sokat rontott az eredményeken. A nagv szél miatt, a gátakat. a magas és a rúdugró állványokat nem lehetett felállítani, emiatt ezek a versenyszá­A toló 16. heti eredménye 1. Magyaro.—Jugoszl. 1 1:0 2. Nyíregyh.—Egyet. *> 0:2 3- Székest.—Szá'lí ók 3 0:J 4. ózd—Budaiak 1 10 5. K. -TEXT—Sz. Máv 1 2:0 6. Ks. TE—B -csr.ba 1 4:1 7. Fűzfő—Zala. Dó. ) 1:2 8. Nagyk-—Dombóv. X 0:0 9. Pápa—Pécsi VSK 1 2 1 10, Aia'anta—Mi au < 0 0 11 üresei •—B dogna > 0-2 12. Cagliari—Napoli \r 0:0 13. Mantova—Lan er. 1 2:0 "I 1 14. M.-Szászv,—K,-vár 1 1:0 mok elmaradtak. Valameny- nyi számban egyesületen­ként két-két versenyző állt rajthoz. A MÁV atléták eredmé­nyei. Férfiak. 400 m: 3. Nagy 11.2, ...5. Varga 11.6, 400 m: ...2. Oros 56.9, ...4. Kocsondi 59.4, 1500 m: 2: Halmai 4:29.6, ...4. Ecsédi 4:57.3, 5 km gyaloglás: 2. Tóth 26:56.2. távol: 1. Varga 670, ...4. Balassi 592, súly: I. Katona 11,84, 2. Nemes II, 74, diszkosz 1. Katona 45,24. ...4. Nemes 35,30, 4x100 m: 2. Szolnoki MÁV (Nánási, Nagy, Pintér, Oros) 48.4. Férfi pontverseny végeredménye: Szó. MÁV— ► Nagykanizsai Bányász 64:52, Szó. MÁV—Szombathelyi ! Haladás 64:50, Nagykani­zsa—Szombathelyi Haladás 52:50. Nők. 100 m: 2. Bartha 12.9. 3. Bata 12.9. 400 m: 1. Vidra 64.2, ...3. Pomázi 67.4, tá­vol: 1. Bata 499, 2. Juhász 490, gerely: ...3. Juhász 24,12, ...6. Bata 14,80 csak a pontért dobott, 4x100 m: 2. Szolnoki MÁV (Vidra, Ba’ ta, Bartha, Molnár É.) 54.0, női pontverseny végered­ménye: Szó. MÁV—Szom­bathelyi Haladás 42:32, Szó. ’ MÁV—Nagyka niz-’ai Bá­nyász 42:26, Szombathelyi Haladás—Nagykanizsai Bá­nyász 32:26. Sao. Ml E— Kelen földi Goldberger 4x1 (2:0) Ökölvívó NB II. Gyűrűn országos bajnoki Deák Géza (Martfűi MSE) KISl EXT—Sxo. MAE 2:0 1:0 KISTEXT-pálya, 1000 né­ző, v.: Pusztai. klSTEXT: Kovács — Báncs, Nagy I.. Fekete I., Szöllősi, Szeitl, Nagy II., Kalmár, Szemők, Cserjés, Fekete II. Edző: Borbély András. MÁV. Donka — Sülé, Molnár. Varga, B. Nagy. Rozmis, Pintér, Kalmár, Józsa, Csá­bi, Szabó. Edző: Fazekas László. A hazaiak fokozatosan fölénybe kerültek és a 10 percben Nagy II. jól elta­lált lövésével a vezetést is megszerezték. 1:0. A gól után a fellelkesült főváro siak kezdeményeztek töb­bet. és Donka a 31 perc ben csak bravúrral tudót', menteni. Szünet után a szolnokiak vették át az irányítást és mintegy 35 percen át ost­romolták a fővárosiak ka­puját. A 75. percben egy kapu előtti kavarodásnál a vetődő Kovács kiejtette a labdát és Pintér a hálóba lőtt, de a játékvezető nem adta meg a szabályos gólt. A mérkőzés sorsa a 77 percben dőlt el, amikor Molnár az alapvonalról ha­zaadott és a szemfüles Sze­mükről a hálóba pattant a labda. 2:0. A MÁV mérsékelt össz­teljesítményt nyújtott, kü­lönösen a csatársor med­dősége volt feltűnő. A gó­lokat viszont a védők köny- nyeltnüsködése miatt kap­ták. A hazaiak frissebb lelkes, gólratörőbb játé­kukkal rászolgáltak a győ­zelemre H. Gy.