Szolnok Megyei Néplap, 1966. november (17. évfolyam, 258-282. szám)

1966-11-15 / 269. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1966. november 16. Alaposan feljavultak labdarúgó csapataink a hajrára az NB II-ben Szolnoki MÄV— Gyulai MEDOSZ 3:3 (1:0) Gyula, 600, v.: Gere. Szolnok: Hocz — Füle, Abonyi, Kolláth — Varga, Rozmis — Cziffra, J ózsa. Csábi, Pintér, Némethy. Ed­ző: Nagyszalóki András. Gyula: Oravecz — Stefa- nik, Szilágyi, Keresztúri — Rajki, Vasvári — Himer I, Nagy F., Nagy J., Boruzs, f Sás. Edző: Krizsán György. } A MÁV azonnal táma­dásba lendült, Némethy kö­zeli fejese alig csúszott mel­lé, majd Józsa harcolt ki szögletet Perceken belül Csábi és Rozmis került gól­helyzetbe. azután Csábi fe­jese a felső lécre esett, s Józsa lőtt mellé. A hazai­ak csak a 14. percben ju­tottak el a MÁV-kapu elő­terébe és Hocz kétízben ;s bravúrosan mentett Ne­gyedórán át a MEDOSZ kezdeményezett többet. A 32. percben Némethy a jobb oldalon bukkant fel, egy elveszettnek tűnő lab­dát az alapvonalról a ka­pu elé továbbított és Pintér a hálóba fejelt. 1:0 a Szolnok javára. A 35. perc­ben a szolnoki kapu tor­kában Kolláth mentett, majd Abonyi sérülése oko­zott izgalmat A második félidő gyulai rohamokkal kezdődött, és Nagy F. 20 méteres bom- balővése nyomán a labda Hocz kezét érintve a jobb sarokba vágódott. 1:1. Ezután a Gyula gyakrab­ban, a MÁV veszélyesebben támadott. A 65. percben formás adogatás után Csá­bi ismét megszerezte a vezetést. 2:1. Azonban rö­videsen kiegyenlítettek a hazaiak, egy kapu előtti ka­varodás során, Nagy F. ré­vén. 2:2. A 70. perctől a MÁV hatalmas iramot dik­tált. Sajnos, Csábi gólját nem adta meg a játékveze­tő. majd ugyanőt egy ki­ugrás alkalmával hátulról ellökték. Végül a 80. perc­ben Cziffra beadását lói sikerült fejessel juttatta a baloldali léc mellé a kö­zépcsatár. 3:2. A sáros, vizes talaj mind­két csapat játékosait igény­bevette. A szolnokiak ezen a találkozón, ha nem is egyenletes, de jó átlagtel­jesítményt és bíztató csa­patjátékot mutattak. Nehe­zen alakult ki folyamatos összjáték, a küzdőszellem és a bajtársias magatartás azonban átsegítette az együttest a nehezebb per­ceken. A fergeteges hajrá minden elismerést megér­demel. A Gyula nagy becs­vággyal és jól is játszott, nehezen nyugodott bele a vereségbe. Egyénileg nem könnyű bárkit is kiemel­ni, mindkét együttesből a támadósor dicsérhető első­sorban. Gere erélyesen, ha­tározottan ítélkezett, bár néhány esetet fordítva bí­rált el. H. Gy. Szolnoki MTE— K.-félegyházi V. 4:0 (0:0) Szolnok, 1000, v.: Vö­rös. MTE: Bencsik — Sári, Makai, Papp II. — Papp I.. Pál — Sebők, Palla, Pallai, Nagy F., Karakas. Edző: Kovács Sándor. Kiskunfél­egyháza:. Hluchány — Ko­vács, Cserkó, Tarjányi — Ádám, Sahin I. — Kele­men. Makai. Kovács, Sahin II.. Vass. Edző: Kanyó Já­nos. A jól előkészített Délibáb utcai pályán az MTE kezdte a játékot. Az első 15 percben sok pontatlan átadást láttunk, majd az MTE kapott jobban lábra és több esetben csak sze­rencsével tisztáztak a fél­egyházi védők. A 21. perc­ben Sahin II. előreívelését Vass fölé fejelte, majd Pallai szabadrúgása szállt fölé a másik oldalon. Nagv volt az iram, de alacsony a színvonal. A 28 percben Cserkó felvágta Karakast, de a játékvezető nem ítélt ll-est. Kilenc pmtwT-ni dekeztek a vendégek, mely­nek az MTE-csatársor nem találta meg az ellenszerét. A 35. percben egy ellentá­madás végén Ádám a ka­pufát találta el. Ekkorra az MTE megnyugodott és szépen játszott a mezőny­ben. Közvetlenül szünet előtt Pallai tisztára játszot­ta magát, de mellé lőtt. A második félidő MTE- szöglettel kezdődött, majd az 52. perc meghozta a ve­zető gólt. Karakas cselezge­tett és éles szögből leadott lövése a kapust érintve a hálóba jutott. 1:0. A gól letörte a vendégeket, az MTE egyre nagyobb erővel támadott Nyolc perc múl­va Pallai labdájával Nagy F. kiugrott és a kifutó ka­pus mellett berúgta a má­sodik gólt. Sahin II. meg­sérült és kiállt. Sári szépen ívelt középre és Pallai re­mekül csúsztatta a labdát fejjel a hálóba. 3:0. A kö­vetkező percben Sebők be. adását Nagy F. egyből lőt­te a jobb sarokba. 4:0. Eb­ben a játékrészben az MTE ellenállhatatlan volt, szép támadásokat szőtt és veszé­lyes volt a kapu előtt. Győ­zelme még ilyen arányban is megérdemelt. Jó: Papp I., Papp II., Pál, Karakas, Uh Cserkó, Vass, P. K. Jászberényi Lehel— Bp. Spartacus 1:1 (1:0) Jászberény, 600, v.: Müncz. Lehel: Szekeres — Dombai, Páncsics, Helle — Bánhidi, Sándor — Sánta, Fekete I., Kelemen. Szán­tai, Fülöp. Edző: Buchár László. Spartacus: Platthy — Dálnoki, Gál, Szimcsák II. — Tóbiás, Strasszer — Bozsik, Török, Hermann, Szimcsák I., Sashegyi. Ed­ző: Jávor Pál. Kezdés után azonnal ve­szélyes támadást vezetett a Lehel, de a vendégek szögletre szereltek. Szántai sarokrúgását a kapus fölé ütötte, az újabb szögletet a védők hárították. A 20. percben gyors hazai táma­dás végén Sánta középen Tiszaföldvár— Mezőhegyesi K. 1:0 (1:0) Tiszaföldvár, 300, v.: Jármai dr. Tiszaföldvár: Tóth — Gazsó, Kovács, Kiss — Bállá, Kávási — Rékasi, Molnár, Pálinkás. Makai, Bóka. Edző: Sági Endre. — Csúszós talajon, szemerkélő esőben indult a játék, hazai fölénnyel. A tizenhatodik percben Mol­nár kiugrott és a kifutó kapus mellett laposan a hálóba lőtt. — 1:0. To­vábbra is a Tiszaföldvár kezdeményezett, a csatá­rok sok gólhelyzetet dol­goztak ki, de sorra elhi­bázták ezeket. A mérkő­zés végén a vendégek is vezettek néhány jó táma­dást, de a góllövés nekik sem sikerült Végeredményben a Berta nélkül kiálló szövetkeze­tiek ősszel első hazai győ­zelmüket érték el és így sok bizonytalankodás után megérdemelten biztosítot­ták az NB IlI-ban való bennmaradást. Jó: Kiss, Bállá. Molnár, Pálinkás, ill.: Kató, Csete I.. Sajti I. — kun — Mezőkovácsházi Petőfi— Martfűi MSE 2:1 (1:0) Mezőkovácsháza, 600, v.: Tóth dr. Martfű: Németh — Erdei. Seres. — Nagy TI. — Sütő, Szűcs — Botka, Kátai. Honti. Mészáros, Me­zőteleki. Edző: Csendes Im­re. A hazai közönség végig lelkesen buzdította csapa­tát, mely óriási iramban i -3-4 4. Am Trortmöff? 30 m£~ lefutotta a védőket és 15 méterről nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba. 1:0. A gól után a vendégek több esetben szabálytalankod­tak, a 30. percben Sántát Szimcsák II. leterítette, 6 percig ápolni kellett. A 43. percben jobboldali szögletrúgás után Sánta perdítése mellé gurult. A második félidő azzal kez­dődött, hogy Szimcsák I. beletalpalt Bánhidiba, a játékvezető azonban ekkor sem torolta meg az esetet. A 48. percben a jobb szé­len vezettek támadást a Spartacus csatárai. Török átvágta a labdát a másik oldalra és a felfutó Strasz- szer jól eltalált ballábas lövése meghozta az egyen­lítő gólt. Ezután a Jászbe­rény erőteljesen támadott a győzelemért, de a ven­dégek védelme vagy a ka­pufa mentett. Végig jóiramú mérkő­zést vívott a két csapat, a Lehel többet kezdeménye­zett bajnokaspiráns ellen­felénél és minimális győ­zelmet érdemelt volna. Jó: Helle, Bánhidi, Sándor, Sánta, ill. Platthy, Gál, Strasszer, Szimcsák I. — lászló — A Keleti csoport további eredményei: Nagybátony— Salgótarján 2:1, Kecskemét —Debrecen 2:1, KISTEXT —Miskolc 2:1, Békéscsaba —Szeged 3:2, Pénzügyőr- Élőre 1:1, Cegléd—Borsod 2:1. Keleti csoport 1. Bp. Sp. 32 19 6 7 46:29 44 2. Kecském. 32 17 9 6 65:28 43 3. Bp. Előre 32 15 12 5 55:28 42 4. Szó. MÁV 32 17 8 7 63:41 42 5. Nagybát. 32 16 6 10 46:37 38 6. Pénzügy. 32 13 8 11 58:45 24 7. B-csaba 32 13 8 11 46:43 34 8. B. Bóny. 32 10 11 11 44:37 31 9. SZVSE 32 12 6 14 44 :52 30 10. Gyula 32 12 5 15 45:55 29 11. KISTEXT 32 9 11 12 42:55 29 12. S20. MTE 32 10 8 14 43 :51 28 13. Debrecen 32 9 9 14 45:53 27 14. Cegléd 32 10 6 16 58:61 26 15. Sal. KSE 32 9 8 15 32:46 26 16. K-félegy. 32 10 6 16 42:73 26 17. Jászber. 32 10 5 17 34:50 25 18. M. Bány. 32 7 8 17 40:63 22 A felső vonal feletti csapa­tok kerülhetnek még be az NB I/B-be, az alsó vonal alat­tiakból kerül ki a kieső csa­pat. teres bombájával már a 10. percben megszerezte a vezetést, 1:0. A gól után is a hazai csapat támadott többet, a martfűi védelem azonban jól állta a sarat. Szünet után az MSE kitű­nően játszott, az 54. perc­ben azonban Kenyeresnek a 16-os sarkáról küldött nagy lövésével mégis a Pe­tőfi ért el újabb gólt. 2:0. A Martfű ezután sem adta fel, azonban csak szépíte­nie sikerült az 58. percben Mezőteleki révén. A találkozó a csúszós, sáros talaj ellenére végig nagyiramú és színvonalas játékot hozott. A martfűi csapat idei legjobb teljesít­ményét nyújtotta, s döntet­lent érdemelt volna. Min­den játékost dicsérhetünk. — verbók — Kiskunhalasi MEriOSZ— Mezőtúri Honvéd 1:0 (0:0) Kiskunhalas, 100, v.: Zöl­di. Mezőtúr: Vasas— Öllé, Egei. Nagy — Szűcs I., Föl­des! — Szűcs II., Moravsz- M, Árvái, Bánhidi, Sánta. Edző: Horváth Ferenc. Vé­gig szemerkélő esőben, erő­sen idényvégi formában látszott a két csapat. A honvédok végig többet kez­deményeztek. sajnos a já­tékvezetői hármas téves ítéleteivel erősen befolyá­solta az eredmény kialaku­lását. A 63. percben a ki­kitörő Sántát a büntető területen belül felbuktat­ták, a iátékvezető azonban nem adott ll-est. A talál­kozót eldöntő gól a 74. percben Jáger lövéséből Ezután a Mezőtúr NB III. A harmadik helyről jutott az NB ll-be a Martfű, nem esett ki a Tiszaföldvár elkeseredetten küzdött a kiegyenlítésért, ez azonban nem sikerült. Jó: Radnai, Lipták, Ilor- nyilt, Jáger, ill. Egei, Nagy, Földesi, Szűcs, Árvái. Zöl­di gyengén bíráskodott. H. F. A Délkeleti csoport to­vábbi eredményei: Makó— Kalocsai H. 4:0, Orosháza— Kecskemét 2:4, Szegdi H.— Szegedi Sp. 2:1, Kalocsai VTSK—Békéscsabai VTSK 0:4, Csongrád—Békéscsabai H. 1:2. Délkeleti csoport végeredménye I. Kecslcem. 30 16 11 3 51:23 43 2. M-kOVh. 30 17 9 4 44:28 43 3. Martfű 30 18 6 6 47:23 42 4. Bcs. Hon. 30 16 9 5 51:27 41 5. Sze Hon. 30 18 5 7 46:25 41 6. Kk-halas 30 12 9 9 43:39 33 7. Mezőtúr 30 12 8 10 36:31 32 8. BCS.VTSK 30 10 8 12 41:30 28 9. Orosháza 30 10 7 13 35:40 27 10. Mezőh. 30 10 6 14 37:49 26 11. K. Honv. 30 10 5 15 45:53 25 12. Kai.VTSK 30 8 9 13 25:43 25 13. Sze. Sp. 30 8 8 14 29:43 24 14. Makó 30 6 8 16 24:42 20 15. -T-földVár 30 5 7 18 32:59 17 16. Csongrád 30 3 7 20 20:56 13 Az első vonal feletti csapa­tok feljutottak, a második vo­nal alatti kiesett. Az NB I. eredményei: FTC— Csepel 4 :l, Vasas—Diósgyőr 1:0, Pécs—Tatabánya 0:0, Dorog— Ózd 4:2, U. Dózsa—MTK 4:2, Győr—Honvéd 6:1. Dunaújvá­ros—Salgótsrján 0:0. A labdarúgó NB L állása az utolsó forduló előtt 1. Vasas ________25 17 8 — 64:24 42 2. FTC 25 15 5 5 65:33 35 3. Tatabány. 25 11 8 6 37:17 30 4. O. Dózsa 25 12 6 7 64:39 30 5; Győr 25 11 8 6 35:26 30 7. Bp. Honv. 25 13 3 9 44:42 29 7. Pécs 25 7 13 5 26:29 27 8. Csepel 25 9 7 9 30:37 25 9. DVTK 25 10 4 11 30:28 24 10. MTK 25 7 6 12 28:47 20 U. SBTC 25 6 6 13 23:36 18 12. Dunaújv. 25 4 9 12 18:35 17 13. Ózd 25 4 4 18 31:67 12 14. Dorog 25 2 7 16 23:58 11 Az első vonal felett a baj­nok, az alsó vonal alatt az osztályozót játszók. A totó 46. heti eredménye 1. Győr—Honvéd 1 6:1 2. Pécs—Tatabánya x 0:0 3. MTK—Ü. Dózsa 2 2:4 4. Dorog—Ózd 1 4:2 5. Dunaújváros—SBTC x 0:0 6. Eger—Komló 2 0:1 7. Egyetértés—Ganz-M. 1 1:0 8. Oroszlány—BVSC 1 2:0 9. Szállítók—MÁV DAC 1 4:0 10. Székesf.—MVSC x 0:0 11. Jászb.—Bp. Spart. x 1:1 12. Gyula—Szó. MÁV 2 2:3 13 Pénzügyőr—Bp. Előre x 1:1 +1 14. Izzó—Pécs B. 2 0:3 Jól hajráznak a magyar sakkozók Gyors ütemben folyik Havannában a sakkolim­pia. Vasárnap a magyar csapat jól hajrázott. A Dá­nia elleni két függőjátsz- mából 1.5 pontot szereztek a magyar versenyzők, s így végeredményben 3.5:0.5 arányban győzték le északi ellenfelüket. A 9. forduló­ban a Szovjetunió együtte­sét kapta ellenfeléül a ma­gyar együttes, a találkozó állása: 0.5:0.5 (3) (Szpasz- szkij—Portisch döntetlen, a többi függő 2.1:1.5 arány­ban. A sakkolimpia jelenlegi állása: 1. Szovjetunió 22.5 pont (3), 2. Egyesült Államok 22 pont (2), 3. Jugoszlávi 22 pont (1), 4. Magyarország 20.5 pont (*V Mi van na ég hóira az NB ll-bctt? A labdarúgó NB II Ke­leti csoportjában két for­duló van hátra, melyek találkozói nagy izgalmakat ígérnek, hiszen még min­dig nem dőlt el a bajnok, a feljutók, illetve a kieső személye. A Szolnoki MTE már biztosan az NB II-ben játszik jövőre is, nem es­het ki, de különösebben jó helyezésre sincs már esélye. A Szolnoki MÁV tulaj­donképpen mindkét talál­kozóját megyei rangadó jelleggel játssza, szeren­csére nem kell a megye határain túl utaznia. Je­lenleg még van esélye az NB I/B-be jutásra a Gyu­la ellen idegenben aratott szép győzelme után. — A Jászberényi Lehel utolsó mérkőzését ugyancsak ott­hon játssza. E pillanatban 3 pont előnye van a valószínű ki­eső Miskolci Bányásszal szemben, azonban még egyáltalán nem mehet biz­tosra. Lehetséges, hogy az utolsó fordulóban, a Jász­berényi Lehel—Szolnoki MÁV összecsapáson dől el a vasutasok felkerülése, il­letve a hűtőgépgyáriak ki­esése? NB II. Keleti csoport, — November 20: Szolnoki MÁV—Szolnoki MTE, Kis­kunfélegyháza—Jászberény, Bp. Spartacus—Kecskemét, MGM Debrecen—Nagybá­tony, Salgótarjáni KSE— KISTEXT, Miskolc—Békés­csaba, Szegedi VSE—Pénz­ügyőr, Bp. Előre—Cegléd, Borsodi Bányász—Gyula. November 27: Salgótarjáni KSE—Miskolci Bányász, KISTEXT—MGM Debre­cen, Nagybátony—Bp. Spar­tacus, Kecskemét—Kiskun­félegyháza, Jászberény— Szolnoki MÄV, Szolnoki MTE — Borsodi Bányász, Gyula—Bp. Előre, Cegléd— Szegedi VSE, Pénzügyőr— Békéscsaba. Danics 6,, Németh Ilona 8, lett a második junior tőrválogatón A BVSz szombaton ren­dezte meg a második ju­nior női tőrválogatót, me­lyen a harminckilenc in­duló között a Németh-nővé­rek (Szolnoki MÁV) is pástra léptek. Júlianna el­jutott a középdöntőig, ahol kiesett. Ilona a selejtezőt simán, a középdöntőt lábsé­rülése miatt már nehezeb­ben vette. A döntőbeh csak védekezett és a 8. helyet szerezte meg. Vasárnap a férfi tőrválo­gatón Danics Ferenc (Szol­noki MÁV) indult a negy­venegy főnyi erős mezőny­ben. Nagy küzdelem árán jutott a döntőbe, itt három győzelemmel a 6. helyen végzett. Eredményét, muta­tott vívását értékelték és meghívták a válogatott ke­retbe. A megyei vívószövetség országos II. osztályú kard­versenyt rendezett, melyén a Szolnoki MÁV-ból hatan* Békéscsabáról ketten indul­tak. A nyolcas döntő első három helyezettje kiemel­kedett a mezőnyből. Az el­ső helyért holtversenybe is kerültek és újra vívás dön­tötte el a sorrendet. A győzelmet Mészáros (MÁV) szerezte meg 6 győzelem­mel, 2. Ozsgyán (Békéscsa­ba) 6 gy., 3. Erdei (MÁV) 6 gy. v'«« — g. kiss — A JÁSZKISÉRI ÁLLAMI MEZÖGAZDASÄGI GÉP­JAVÍTÓ ÁLLOMÁS keres felvételre láng- és ív­hegesztő, karosszéria lakatos, gépjármű festő és fényező szakmunkásokat. Jelentkezés: Az üzem telephelyén 7 és 15 óra között. Freskó férfiing 54.— rt-tói Színes zefír férfiing ................... 61.— Ft-tól F reskó fiú ingek -------------19.—Ft-tól 46.—Ft-ig F estett zefír fiú ingek ^....19.— Ft-tól 53.— Ft-Ig kaphatók aa áruházakban és azaküzletekb«^ Jászberényi Felsőruházati Ktsz Lehel vezér tér 19, felvételre keres azonnali belépéssel FÉRFI KONFEKCIÓ SZAKMUNKÁSOKAT, szakmai gya­korlattal rendelkező RUHAIPARI TECNNIKUST 1—3 éves szakgyakorlattal. Jelentkezés írásban vagy személyesen. Útiköltséget csak felvétel ese-, tén térítünk. I s p ■H o R T