Szolnok Megyei Néplap, 1965. november (16. évfolyam, 258-282. szám)

1965-11-16 / 270. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1965. november 16.. LABDARÚGÁS NB II. Szolnoki MÁV—KISTEXT 0:0 Szolnok, 600 néző, — vezette: Fáth. Szolnok: Borók — Füle, Abonyi, Józsa — Varga, B. Nagy — Tóth II., Karkecz, Sülé, Csábi, Dobos II. Edző: Nagyszalóki András. KISTEXT: Körmendi — Kalmár II., Ru- bos, Ivitz — Molnár, Tóth — Kovács, Kalmár I., Sátori, Csör­gő, Vándort. Edző: Pósa Béla. A szolnoki csapat nagy erőbedobással kezdett és már a 2. percben Csábi lö­vését csak nehezen védte Körmendi. Friss, ötletes tá­madásokat láthattunk, Kar- kecz a 7. percben remekül átverekedte magát a KISTEXT védelmi gyűrű­jén. de a hosszú sarokba küldött lövése elsuhant az oldalléc mellett. Sülé, né­hány perccel később Csábi került kecsegtető helyzet­be. de a gólszerzés ekkor sem sikerült. A félidő kö­zepétől változatos mezőny­játék folyt, jobbára a két 16-os között. A 43. perc­ben a KISTEXT jobbfede­zete és Sülé, a MÁV kö­zépcsatára oly szerencsétle­nül fejelt össze, hogy a szolnoki játékos orrcsonttö­rést szenvedett és azonnal kórházba szállították. Szünet után nyomott han­gulatban folytatódott a já­ték. Csökkent az iram, — esett a színvonal. A tíz fő­re olvadt MÁV játéka rendszertelenné vált és a fővárosiak is vezettek né­hány gólveszélyes táma­dást. A hajrában ismét á hs zaiak szorongattak, több gólt ígérő helyzet is akadt. A MÄV ezen a mérkőzé­sen nagyvonalúan kezdett, t támadósor gólképtelensé­ge, majd a bekövetkezett súlyos sérülés miatt azon­ban fokozatosan élszínteJ.e- nedett a játéka, A KISTEXT tömör védekezésével mind­végig az egvik pont meg­szerzését tartotta szem előtt, ez némi szerencsével Sikerült neki. Jó: Varga, B. Nagy, Karkecz, lile' e Kör­mendi, Rubos, Tóth. H. Gy. Miskolci Bányász— Szolnoki MTE 4:1 (1:0) Miskolc. 400 néző, vezet­te: Szegedi B. — Miskolc: Boros — Váradi. Varga, Oláh — Deák, Paulas — Luczó, Szabó, Domonkos, Fischer, Makiári. — Edző: Pribelszky Gvula. Szolnok: Sárkány — Kelemen, Ma­kai, Borzi — Sári, Árvái — Mátyus, Kalmár, Palla, Papp. Bokodi. Edző: Szántó József. A hideg, fagyos időben a hazai csapat nagy lendü­lettel kezdett és már az el­ső percben Makiári került jó helyzetbe, de Sárkány mentett. A 8. percben Ma­kai a tizenhatos vonalán szerelte Domonkost, a csa­tár elesett és a játékvezető tizenegyest ítélt. A bünte­tőt Domonkos lőtte, de Sárkány nagyszerű érzék­kel kivédte! Ezután feljött az MTE is, Mátyus kapott jó labdát, de csak a ka­pussal állva szemben fölé lőtte. A 12. percben Mak­iári lesről, közelről a kapu­ba lőtt, a játékvezető gólt ítélt, 1:0. Egy összecsapás­nál Borzi megsérült és et­től kezdve a jobbszélre állt. A félidő nagy részében vál­tozatos mezőnyjáték folyt. A 44. percben Bokodi min­taszerűen ment el a balol­dalon, beadását Papp az ötösről a kapu mellé rúgta. A második félidő elején heves MTE-támadások köz­ben Palla kiugrott egy lab­dával és a kifutó kapus mellett megszerezte a ki­egyenlítő gólt. 1:1. Ezután fergeteges ostromba kezd­tek a hazaiak, a 60, perc­ben Paulá. lesről lőtt ka­pura. a befutó 'Sári fején a labdr irányi változtatva hullott a hálóba 3:1. Há­rom perc múlva Fischer, a 69. percben Makiári szer­zett újabb gól és 4:1 lett az eredmény. Az MTE még ekkor is egyenlíthetett vol­na, először Kalmár, majd Papp az ötösön nem ta­lálta el a labdát, Borzi fe­jesét pedig a gólvonalról mentette egy védő. A 86. percben Borzi kiugrott, az elfekvő kapus mellett az üres kapu mellé lőtt, így az eredmény már nem vál­tozott. Az MTE-nek ezen a mér­kőzésen ismét nem volt szerencséje a góllövéssel. A négy gól ellenére Sárkány a mezőny legjobbjának bi­zonyult, Makai, Árvái, Pal­la, Papp és Bokodi nyúj­tott még jó teljesítményt. A hazaiak között Deák, Luczó, Domonkos, Makiári játszott jól. A játékvezető gyengén működött. — Túróezi — Borsodi Bányász— Martfű 3:0 (2:0) Sajószentpéter, 300 néző, vezette: Teuschler. Borsod: Veres — Katona, Várhelyi, Négyesi — Tátrai, Jaskó — Bódis, Kovács, Zsinka, Ben- kő, G. Szabó. Edző: Kere­kes Imre. Martfű: Tasná- di — Erdei, Seres, Molnár — Sütő, Bodnár — Nagy, Bíró, Szűcs, Mészáros, Kiss II. Edző: Csendes Imre. Közepes iramban kezdő­dött a játék, enyhe hazai fölénnyel. A 20. percben jobboldali szögletet ívelt be a Borsodi Bányász és Ko­vács fejéről a hálóba vá­gódott a hazaiak vezető gólja. 1:0. A martfűiek a 38. percben vezették az el­ső jó támadást, de Kiss II. késlekedett és a Bányász­védelem tisztázni tudott. A 40. percben Kovács lesről elfutott és a kifutó Tasná- di mellett a bal alsó sarok­ba lőtt. 2:0. A második fél­időben is a Bányász irá­nyította a játékot és a 60. percben bololdali szöglet után a rosszul helyezkedő martfűi védelem mellett Bódis volt eredményes. 3:0. A 75. percben Szűcs 25 méteres lövését Veres, bra­vúrosan védte. A havas, csúszós, mély talajon le­játszott mérkőzésen a ven­déglátók megérdemelten győztek a tartalékos Mart­fű ellen. Jó: Négyesi, Tát­rai, Bódis, Zsinka. ill: Tas- nádi, Bodnár, Szűcs. — Kún — Az NB II. további ered­ményei: Egri Dózsa—Kecs­keméti Dózsa 2:1, Bp. Elő- re—Debreceni Honvéd 3:2, Nagybátonyi Bányász—Bé­késcsabai Előre 1:0, Bp. Spartacus—Vasas Izzó 2:1. Szegedi VSE—Pénzügyőr SE 2:2, Gyulai MEDOSZ—Kis- terenyei Bányász 1:0. A labdarúgó NB II. Keleti csoport 1. Eger 33 19 8 6 63:26 46 2. Keqsk. 33 17 6 10 53:33 40 3. Bp. Elő. 33 15 9 9 50:30 39 4. Szó .MÁV 33 16 7 10 45:34 39 5. Pénzügy. 33 13 13 7 45:36 39 6. Bp. Sp. 33 15 8 10 51:35 38 7. Bor sód 33 15 8 10 47:33 38 8. N-bát. 33 12 10 11 31:39 34 9. Gyula 33 11 11 11 37:37 SS 10. Szó.MTE 33 13 7 13 37:52 33 11. Bcs. El. 33 11 8 14 37:44 30 12. KIST. 33 10 10 13 34:48 30 13. SZVSE 33 8 13 12 53:46 29 14. Misk. B. 33 12 ! j 16 44:56 29 15. Izzó 33 10 9 14 30:45 29 16. D. Hon. 33 8 9 16 35:52 25 17. Kster. 33 8 8 17 33:50 24 18. Martfű 33 6 7 20 31:60 19 NB III. a játékot. A 64. percben szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, amit Félix nagy erővel a kapuba vágott. — 3:1. A hajrában a Honvéd tovább rohamozott és a 83. percben Oravszki újabb góljával beállította a vég­eredményt. A hazai csapat minden játékosa dicséretet érdemel jó és lelkes játé­kukért, a vendégekből jó: Félix, Zahorán, Havasi, Med gyesi. — sindel — Jászberényi Vasas— Szegedi Építők 1:0 (1:0) A labdarúgó NB III. Délkeleti csoport végeredménye 1. Kk.fháza 2. M-kovh. 3. Kal. H. 4. Bcs. Ho. 5. Mezőtúr 6. Sze. Ho. 7. Bcs.Vtsk 8. Kskunh. 9. Orosháza 10. Csongrád 11. Makó 12. Kai. K. 13. Üj szeged 14. Hmvhely 15. Szeged 16. Jb.Vasas 30 16 10 4 30 17 6 7 30 14 6 10 30 14 5 11 30 11 10 9 30 12 6 12 30 10 10 10 30 11 7 12 30 9 11 10 30 10 8 12 9 12 7 13 9 12 6 14 30 9 30 10 30 9 30 10 30 8 10 12 30 7 6 17 69:33 45:25 37:32 52:34 25:29 37:42 30:36 39:43 39:44 32:37 40:39 39:43 46:60 34:42 27:38 32:46 Megyei I. osztály Mezőtúri Honvéd — Békéscsabai VTSK 3:1 (2:0) Mezőtúr, 200 néző, vezet­te: Jármai dr. — Honvéd - rohamokkal indult a mér­kőzés, a 12. percben Oravsz­ki t a 16-oson belül felvág­ták. a 11-est Nagy értékesí­tette. 1:0. A Honvéd fölé­nye a 35. percben i'nabb gólt eredményezett. — Egy beívelt szögletrúgást Oravsz­ki kapásból a hálóba vá­gott. 2:0. Fordulás után Is a hazai csapat irányította li győzelem, a gólkülönbség az első félidő alapján még na­gyobb arányú is lehetett volna. Boldizsár kitűnően bíráskodott. Góllövő: Búzás ( 2), Bállá, Bo- zsó, Szántai. Jó: Rácz, Szántai, Bozsó. Kengyel ifi—Jászjákóhalma ifi 3:0. — bállá — Kunszentmártoni VM-Kun­hegyes 6:1 (4:1) Kunszentmárton, 200 néző, ve­zette: Radnai. A fiatal csapat­tal kiálló hazaiak ragyogó össz- játékot mutatva szerezték gól­jaikat a keményen védekező vendégek ellen. Góllövő: Veres, Lazur, Harangozó (2), Szabó (2), illetve: Szabó n. Jó: Kol­lár, Kácsfalvi, Bozsik. Földi, Illetve: Lukács. Szabó ni. Kunhegyes ifi—Kunszentmár­ton ifi 5:1. — lázi — Vegyiművek—T-miklósi Vasas 2:0 (0:0) Törökszentmiklós, 100 néző, vezette: Honti. A mély talajhoz jobban alkalmazkodó vendégek csak a második félidőben tudták feltörni a hazai védel­met. Góllövő: Kolíáth, Kovács. Jó: Kolláth, Kovács, — illetve: Mák, Szabó. Vegyiművek ifi—T-miklós ifi 4:1. —n. Üjszász—Jászárokszállás 2:1. Üj szász ifi—Jászárokszállás Ifi 1:1. A bajnokság állása 1. T-földvár 30 19 6 5 62:28 44 Tiszaföldvár—Szó. Olajbányász 2:0 (2:0) Tiszaföldvár, 900 néző, vezet­te: Bállá Gyula. Tiszaföldvár: Tóth — Gazsó, Kovács, Kiss — Bállá, Kávási — Molnár, Berta. Bíró n., Pálinkás, Bóka. Edző: Sági Endre. Olajbányász: Ba­lázs — Nagy, Bányai, Tapasz­tó — Szabó, Fehérvári — Ko­vács, Zsidei — Zsemberi, Soós, Serege. Edző: Fazekas László. Nagy érdeklődés mellett, — mély, sáros pályán, erősödő hó­esésben került sor a megyei bajnokság sorsdöntő találkozó­jára. A közönség lelkes biztatá­sa közepette már az első per­cekben lesgólt értek el a ha­zaiak. majd tiszta gólhelyzet­ben Berta volt lesen, utána Pálinkás és Berta lövései akad­tak ei a védőkben. Egy időre beszorult az Olajbányász, több­ször kellett Balázsnak nehéz helyzetben hárítani. A 24. perc­ben Berta a baloldalról nagy erővel vágta a hosszú sarokba a labdát, 1:0. Felengedett a ha­zai csapat idegessége, tovább támadtak, sok gólhelyzetet dol­goztak ki. Végül közvetlenül szünet előtt Pálinkás a kifutó kapus mellett távolról a bal al­só sarokba lőtt, 2:0. — Szünet után feljöttek az olajbányá­szok. jónéhány gólveszélyes tá­madást vezettek, de a játéko­sok már érthetően fáradtak voltak az első félidei nagy küz­delemtől és nem volt erejük a nagyon rossz pályán góllövésre. Ennek ellenére, ha a kapu előtt nem is, de a mezőnyben a vendégek sokáig egyenran­gúak voltak, s végig becsülete­sen, sportszerűen játszottak. — Bállá játékvezető nagyvonalúan bíráskodott, mindkét fél meg­elégedésére. — A Tiszaföldvár csapata ezzel a győzelemmel a megyei I. osztály bajnoka lett és bekerült az NB III-ba. Jó: Tóth, Gazsó, Kovács, Bállá, Berta. Molnár, illetve: Balázs, Bányai, Soós, Fehérvári. Olajbányász ifi—Tiszaföldvár ifi 1:6. — selmeczy — Cukorgyár—T-miklósi MEDöSZ- Fáklya 2:0 (2:0) Szolnok, vezette: Török. Nagy mezőnyfölényben játszott és könnyű győzelmet aratott az ősszel otthon veretlen cukor- gyári csapat. Az aktív játéktól elbúcsúzó Géczi, Sokvári és Szabó kimagasló teljesítményt nyújtott, a vendégek közül Muszka, Karakas és Tóth di­csérhető. Góllövő: Gyémánt III., Lévai. A sűrű hóesés miatt a mérkőzés 9 perccel hamarabb fejeződött be. Cukorgyár ifi—T-miklós ifi 4M. — szebeni — Jászapáti—Kisújszállás 1:0 (0:0) Jászapáti, vezette: Klimon. — Végig küzdelem jellemezte a találkozót. A hazai csapat több gólhelyzetet kihagyott. Góllövő: Utasi. Jó: Kutasi. Török, Utasi. Orosz, illetve: Márton, Gádor, Kecse. Jászapáti ifi—Kisújsz. ifi 2:0. — borbás — Mezőtúri Spartacus—Karcagi MEDOSZ 5:2 (4:1) Mezőtúr, 100 néző, — vezette: Hoffer. A vendégek már a má­sodik percben gólt értek el. Ekkor a Mezőtúr erősített és négy góllal válaszolt. A ven­dégcsapat szünet után Nyitrai sérülése miatt tíz emberrel ját­szott. Mezőtúr biztosan győzött. Góllövő: Csete (2), Herczeg, Tö­rök, Máté, illetve: Kovács J., Vadász. Jó: Gombás. Török, Ke­lemen. Herczeg, illetve: Szé­kely, Kovács Cs., Vadász. Mezőtúr ifi—Karcag ifi 6:1. — sindel — Kengyel—Jászjákóhalma 5:0 (5:0) Szolnok, 100 néző, — vezette: Boldizsár. Megérdemelt kengye­2. Sz.Vegy. 30 20 3 7 60:27 43 3. Szo.Cuk. 30 17 4 9 40:23 38 4. J-ároksz. 30 15 7 8 58:34 37 5. Tm. Vas. 30 14 7 9 50:35 35 6. Szó. Óla}...-30-43­9— 7. Üjszász 30 14 4 12 42:42 32 8. Km. VM 30 12 6 12 59:46 30 9. Mezőtúr 30 12 5 12 46:53 29 10. K-szállás 30 12 4 14 41:48 28 ll. Jákóhal. 30 10 4 16 36:51 24 12. Kengyel 30 10 3 17 62:73 23 13. Karcag 30 9 5 16 42:75 23 14. J-apáti 30 5 12 13 38:59 22 15. K-he^yes 30 8 5 17 37:61 21 16. Tm.M-F. 30 6 5 19 21:60 17 Az ifjúsági bajnokság állása 1. Tm. Vas. 30 21 4 5 85:29 46 2. Üjszász 30 19 3 8 64:28 41 3. Mezőtúr 30 17 7 6 62:29 41 4. J-ároksz. 30 15 9 6 53:25 39 5. Olalb. 30 17 3 10 49:47 37 6. T-földvár 30 13 6 11 34:30 32 7. Vegyim. 30 13 5 12 49:30 31 8. Karcag 30 12 6 12 45:52 30 9. Cukorgv. 30 12 5 13 38-44 29 10. K-heey. 30 13 3 14 48:58 29 11. .Tákóhol. 30 12 3 15 47:60 27 12. T-apáti 30 10 ,5 15 31:62 25 13. Ken gyei ?0 8 7 15 33:46 23 1*. K-szállás 30 9 3 18 9,1 1.5. Tnv M-F 30 6 6 18 30 38 16. K-márt. 30 3 6 21 18:65 12 A 46. heti faedíniimiBk! Kecskemét—Eger SZ VSE—Pénzügyőr Izzó—Bp. Spartacus Szív. MÁV-K. Honv. Kap. Kin.—Pécsi B. Láng—Ikarus Zala. D.—Pécsi VTSK 1 Bologna—Roma Cagliari—Inter. Foggia—Brescia Juventus—Fiorentina Lazio—Spal Napoli—Torino +1 Novara—Messina 2 1:2 X 2:2 2 1:2 1 1:0 1 2:1 1 2:0 1 6:2 1 3:1 2 0:1 1 1:0 1 3:0 X 2:2 X 0:0 X 1:1 RBviden A Jászberényi Lehel fér­fi NB Il-es asztaliteniszezői Dunaújvárosban 14:6 ará­nyú vereséget szenvedtek a bajnokjelölt Kohásztól. Bi- linszki és Tóth 2—2, Reisz és Szarvas 1—1 győzelmet szerzett. ☆ A vízilabda MNK-ban a Szolnoki Dózsa csapata szombaton este 10:1 (2:0, 2:1, 1:0, 5:0) arányban legyőz­te a Budai Spartacus együtte­sét. A gólokat Urbán (5), Pintér I. és Kádár (2—2), Kanizsa és Koncz lőtték. ☆ Szabadtéren, rossz időben játszott Nagykőrösön a Szolnoki Vörös Meteor N3 II-s női kosárlabdacsapata, s nagy küzdelemben 40:54 (11:25) arányú vereséget szenvedett. ☆ Kecskeméten rendezték VÍVÁS meg az országos vidéki if­júsági kötöttfogású birkó- zóbajnokságot, melyen két megyei versenyzőnk is si­kerrel szerepelt. A török­szentmiklósi Nagy László légsúlyban győzött, míg nagyváltósúlyban a jászbe. rényi Farkas a második he­lyen végzett. ☆ Jászapátiban községi lab­darúgóbajnokságot rendez­tek hét csapat részvételé­vel. A győzelmet 20 pont­tal, 37:10 gólaránnyal a Pe­dagógusok szerezték meg, a legtöbb gólt Gulyás f 14) lőtte. ☆ A tiszafüredi járás férfi egyéni sakkbajnokságának végeredménye: 1. Szűcs Sándor (Tiszafüred), 2. Var­ga Lajos (Tiszafüred), 3. Do­monkos József (Tiszaszent- imre). Németh Ilona sikere Vasárnap Budapesten or­szágos IX. osztályú női tőr­versenyt rendezett az MTK A harminchárom induló kö­zött volt Németh Ilona, a Szolnoki MÁV versenyzője is. A selejtezőt hatos cso­portokban vívták, Németh 4 győzelemmel jutott a kö­zépdöntőbe, összesen 4 ka­pott találattal. Innen ugyancsak veretlenül került tovább az első kilenc közé a döntőbe, melyet körmér­kőzés formában bonyolítot­tak le. Végig jól vívott, egyedül az MTK-s Halmos­tól kapott ki 3:3 után 4:3- ra, és mögötte a második helyen végzett. Első osz­tályú minősítése egy kapott találaton múlt. * Vasárnap a Szolnok me­gyei Vívó Szövetség orszá­gos II. osztályú kardver­senyt rendezett. Csak ki­lenc induló volt, a Szol­noki MÁV, Törökszentmik­lós és Békéscsaba nevezte versenyzőit. A döntő leví- vása után Hauk István (Szó. MÁV) és Ozsgyán (Békéscsaba) 7—7 győze­lemmel holtversenybe ke­rült az első helyen. Az új- ravívás során Ozsgyán nyert 5:4 arányban, így a verseny győztese lett. A teljesítmények meglehető­sen közepesek voltak. Eredmény: 1. Ozsgyán (Bé­késcsaba) 7 győzelem, 2. Hauk (Szó. MÁV) 7 győze­lem, 3. Szentesi (Szó. MÁV) 5 győzelem, 4. Hauk T. (Szó. MÁV) 5 győzelem. G. Kiss Kupahéf az európai labdarúgásban Különböző nemzetközi kupákban egymást érik a találkozók. A mostani hét az utóbbi hónapod egyik legmozgalmasabbja lesz. A magyar klubcsapatok közül kedden az Újpesti Dózsa Liverpoolban, a Kupagyőz­tesek Kupájában játszik visszavágót az Everton el­len, majd szerdán a Fe­rencváros Athénben, kísérli meg a továbbjutást a Pa- nalhinaikos együttesével szemben. A heti programban négy világbajnoki selejtező is szerepel. Vasárnap játsszák le áz első csoporthoz tar­tozó Izrael—Bulgária, a ne­gyedik csoportbeli Csehszlo­vákia—Törökország, és Ro­mánia—Portugália és a 16. csoportból az Ausztrália— Korea; NDK mérkőzést. A műsort „kigészíti” a ma­gyar válogatott csütörtöki londoni vendégjátéka, ami­kor a Tottenham Hotspur együttese ellen lép pályára. Eltűntek a csatarnában A STOCKHOLMI csa­tornázási művek két alkal­mazottja, Kjell Nilson mér­nök és Soren Jansson vil­lanyszerelő kedden nem tért vissza egy ellenőrzési kőrútról. Csatornarepedés, vizkitörés, majd földomlás következtében egy száz mé­ter hosszú, két méter ma­gas csatornaszakaszban re­kedtek, 40 méter mélység­ben a föld alatt. A mentési munkálatok óriási energiá­val folytak öt napon át. Vasárnap a mentőosztagok elérték a két embert és si­került felszínre hozni őket. Több ezres tömeg örömuj­jongásba tört ki, amikor az ötnapos dráma, két fősze­replője, fáradtan, megvisel­ten meglátta a napvilágot. Férfi segédmunkásokat azonnali belépésre felvesz a Szolnoki Épületkar­bantartó Ktsz. Jelentkezés: Szolnok, Ady Endre u. 63. — Mun­kásszállást biztosítani nem tud. Termelőszövetkezetek, termelők FIGYELEM! 196 6. évi termésű napra í orgőmag ra megemelt áron köthető értékesítési szerződés. Krasznodári 545 Ft/q. Iregi és Lovász-Patonai 440 Ft/q, Kisvárdai és egyéb hazai 410 Ft/q. Az árak a szerződéses felárat is magukban foglalják. Értékesítési szerződés köthető a Szolnok megyei Gabonafelvásárió és Feldolgozó Vállalat Járási Ki- rendeltségeinél.