Szolnok Megyei Néplap, 1965. augusztus (16. évfolyam, 180-204. szám)

1965-08-23 / 197. szám

. 7 t 4 ^üLNOK MEGYEI NEPLAt 1965. augusztus 23. LABDARÚGÁS NB i-B Dunaújvárosi Kohász— Jászberényi Lehel 3:1 (3:0) Dunaújváros, 3500 néző, v.: Katona. Dunaújváros: Sági — Andriska, Ligeti, Csepecz — Magasházi, Su- lia — Jagodics, Mihály, Korona, Takács II., Nagy. Edző: Jávor Pál. Jászbe­rény: Sándor — Páncsics, Fortuna, Bánhidi — Józsa, Szántai — Fülöp, Kelemen, Nagymajdon, Sárközi, Nagy I. Edző: Fodor Rezső. Már az első percben ve­zetéshez jutottak a hazaiak: szöglet után Korona egy lépésről fejelt a hálóba. Középkezdés utón Nagymaj­don egyenlíthetett volna, de nagy helyzetben hibázott. Tíz perc után esett az iram. A 26. percben Jago­dics 18 méterről lőtt a há­lóba, a 33. percben Mihály 25 méterről lőtt a felső sarokba. Szünet után a 48. perc­ben Kelemen közelről hi­bázott. A 65. percben Jago­dics a kifutó Sándor felett a kapufára emelte a lab­dát. Az utolsó percben egy­re több támadást vezetett a Lehel. A 70. percben Sárközi elől nehezen men­tettek a hazai védők. A 82. percben Nagymajdon bal­oldali beadását Nagy I. fej­jel Fülöp elé csúsztatta, aki tíz méterről védhetet- len gólt lőtt. Bosszankodva távoztak a nézők a Kohász pályáról. A bajnokjelölt Dunaújvá­ros és a kiesés ellen küzdő Jászberény összecsapása igen alacsony színvonalú volt, időnként bosszantóan primitív játékot nyújtottak a csapatok. A hazaiak még a második félidőben sem találtak magukra és biztos előnyük birtokában sem tudtak épkézláb támadást vezetni. A felforgatott ösz- szeállításban pályára lépő Lehelnek ezúttal lett vol­na „keresni valója” a gyenge napot kifogó hazai­ak ellen, csakhát... ismét 3:0 után kezdtek bátrabban játszani. A hazaiaknál Czepecz, Magasházi és Korona, a vendégeknél Páncsics, Jó­zsa és Sárközi voltak jók. Katona játékvezető erély­telennek bizonyult. Kampier Tibor Az NB I/B további ered­ményei: Ganz MÁVAG— Miskolci VSC 1:1. Budafok —Diósgyőr 3:0. Szállítók— III. kér. 2:2, Szombathely— Székesfehérvár 2:2, Orosz­lány—B VSC 4:2, Győr— Nyíregyháza 3:0, Egyetértés —Debreceni VSC 0:0. A labdarúgó NB 1 B állása 1. Dunaújv. 19 9 7 3 25:15 25 2- Szállítók 19 8 8 3 30:17 24 3- MVSC 19 9 5 5 26:19 2 a 4- DVTK 19 9 4 6 20:11 22 5. Egyetért. 19 7 8 4 20:19 22 6. Szfvári V. 19 7 6 6 32:22 20 7- Oroszlány 19 8 4 7 26:21 20 8- Szombath. 19 9 2 8 28:23 20 9. DVSC 19 7 6 6 18:17 20 10- Ganz-M. 19 8 4 7 20:20 20 11- MÁV-D. 19 7 6 6 25:25 20 12- BVSC 19 5 6 8 22:22 16 13. BMTE 19 5 5 9 19:18 15 14. Nyiregyh­19 6 3 10 14:32 15 15. III. kér. 19 2 7 10 18:37 11 16- J-berény 19 4 3 12 18:43 11 NB II. Szolnoki MÄV—Kistere­nyei Bányász 4:1 (2:0) Szolnok, 1800 néző, v.: Wottava. MÁV: Borók — Füle, Abonyi, Józsa — Kar- kecz, B. Nagy — Tóth I., Tóth II., Pintér, Csábi, Pál­mai. Edző: Nagyszalóki András. Kisterenye: Kovács II. — Kovács I., Dobrócsi. Orosz — Létrái, Bibók — Lászlók, Magyar. Szeberényi II. Koruhely, Kaszás. Ed­ző: Szabó István. A MÁV jó iramban kez­dett és végig kezében tar­totta az irányítást. Soroza­tos támadásait azonban a jól tömörülő védők sokáig sikerrel hárították. A 30. percben Magyar vállficam sérülést szenvedett és kór­házba szállították. A 40. percben Pálmait letalpal- táík, a megítélt szabadrú­gást Pintér 25 méterről küldte a léc alá. A 44. percben Tóth II. lőtt újabb gólt. Szünet után folytató­dott a hazai csapat ostro­ma és a szemfüles Tóth II. az 54. és a 72. percben lőtt újabb gólokat. A vendégek a 88. percben Szeberényi II. NB III. Mezőtúri Honvéd— Szegedi Honvéd 0:0 Mezőtúr, 700 néző, ve- ezette: Kovács. Az első félidőben a hazai csapat kezdeményezett többet, de a játékvezető több esetben is tévesen állította meg a támadásokat, lest ítélve. Szünet után is a hazaiak kezdeményeztek többet, de nem bírtak a kemény, — időnként durva szegedi vé­delemmel. Jó: Egei, Vasas. Jancsa, Ili.: Borbély, Sán­dor, Domonkos. Sindel Békéscsabai Honvéd—Jb. Vasas 3:2 (2:0) — Jász­berény, 200 néző. Mátészalkai MEDOSZ— Szolnoki Honvéd 2:0 (0Ki) Szolnok, 400 néző. Megyei bajnokság Az Olajbányász megelőzte a Török- szentmiklósi Vasast! Szó. Olajbányász— T.-mlkiósi Vasas 2:0 (0:0) Szolnok, MÁV pálya, 500 néző, vezette: Farkas. — Az első félidőben mindkét kapu előtt több helyzet adódott, de a hazaiak so­kat hibáztak, a vendégek lövéseit pedig az Olajbá­nyász kapusa kitűnően védte. Szünet után is ki­egyenlített volt a játék. Az 60. percben Serege szerez­te meg a vezetést, majd 5 perc múlva Dóra lőtt gólt. Ettől kezdve a vedégek lövésével szépítettek. A szolnoki együttes ezen a mérkőzésen javuló csa­patjátékkal megérdemelten győzött. Egyénileg Füle, Józsa, B. Nagy és Tóth II. teljesítménye emelkedett ki. A Bányászok passzív játéka és védekező takti­kája csalódást keltett. H. Gy, Gyulai MEDOSZ—Szolnoki MTE 2:1 (2:0) Gyula, 1800 néző, v.: dr. Vincze. Gyula: Zsilinszky — Stefanik, Szilágyi, Pet- rovsziky — Guthi, Sás — Boruzs, Pánczél, Himmer I. Lovász, Nagy. Edző: Vasvári Péter. MTE: Nagy — Má- tyus. Makai, Zalai — Ke­lemen, Borai — Csabai dr., Palla, Pallai, Vilisch, Ka- rakas. Edző: Szántó József. A mérkőzés első részében a hazaiak játszottak jelen­tős fölényben. A 16. perc­ben az MTE védők szabály­talankodtak a kapu előtt, a megítélt 11-est Himmer 1. lőtte a hálóba. A 30. perc­ben Petrovszky lőtt gólt. Szünet után egyre jobban játékba lendült az MTE is. A 60 percben Karakas át­adását Vilisch 16 méterről rúgta a bal felső sarokba. Az egyenlítés a levegőben feladták a küzdelmet. Az utolsó percben az Olajbá­nyász kapusa — Balázs — egy tizenegyest kivédett. A két csapat mérkőzése sportszerű, időnként kor­szerű és' meglepően szín­vonalas játékot hozott. Az Olajbányász azért tudott győzni, mert a második fél­időt jobban bírta. Jó: Ba­lázs (a mezőny legjobbja), Bányai, Horváth, Fehérvá­ri, Serege, 111.: Balázs, Muszka, Bana. T.-miklósi Vasas ifi— Olajbányász ifi 7:1. Sz. J. Kengyel — Mezőtúr 6:2 (2:2). — Kengyel, 400 né­ző, vezette: (Békés me­gyéből). Az első félidőben kiegyenlített volt a játék, szünet után a hazaiak jól kihasználták helyzeteiket. Góllövő: Szarvák I. (3), Szántai I. (2), Bállá, ill.: Csete, Máté. Jó: a hazai csapat, ill.: Csete, Máté. Mezőtúr ifi—Kengyel ifi 2:1. M. J. Szó. Vegyiművek—Jász­apáti 8:1 (4:1). — Szolnok, 200 néző, vezette: Gere. A vendégcsapat alárendelt szerepet játszott. Góllövő: Németh (4), Kovács, Pálin­kás, Veres, Stummer, ill.: Bolyós. Jó: Szaszák, Né­meth (a mezőny legjobbja), Kovács, ill.: Bolyós. Jászapáti ifi—Vegyimű­vek ifi 2:1. K. J. T.-miklósi MEDOSZ-Fák- lya—Kunhegyes 2:0 (1:0h — T.-miklós, 300 néző, ve­zette: Szántó. A két egyen­rangú csapat küzdelméből a helyzeteit jobban kihasz­náló hazaiak megérdemel­ten győztek. Góllövő: Ka­rakas. Fehér. Jó: Géléi. Szakái, Tóth* Fehér, ÜL: lógott, de az elszántan küz­dő hazai védőknek sikerült megakadályozniuk a góllö­vést. Az MTE első félidei igen gyenge játéka miatt vesz­tette el a mérkőzést. Szü­net után már hiába roha­moztak, hiányzott a hig­gadtság. Jó: Stefanik, Gu­thi, Himmer I., ill.: Makai, Palla, Csabai dr. T. S. Nagybátonyi Bányász— Martfűi MSE 1:0 (0:0) Nagybátony, 1000 néző, v.: Kapósa. Bányász: Bulyov­szki — Szalai, Szántó, Ko­vács — Kupcsulik, Pozsár — Mátrai, Huszár, Kozik, Havasi, Pintér. Edző: Lacz- kó Sándor. Martfű: Tasnádi — Erdei, Seres, Molnár — Sütő, Horváth — Debreceni. Kiss, Szűcs, Mészáros, Me­zőteleki. Edző: Horváth Fe­renc. Az első félidőben ki­egyenlített játékot láthatott a közönség, a kapuk azon­ban ritkán kerültek veszély­be. Szünet után a hazaiak támadtak valamivel többet és a 70. percben Huszár lövésével megszerezték a győzelmet jelentő gólt is. Jó játékvezetés mellett a két csapat közepes iramú, Lipták, Tóta, Csapó. Kunhegyes ifi—T.-mikló­si ifi 4:1. —n. Karcag—Cukorgyár 2:2 (0:1). — Karcag, 300 néző, vezette: Höfflinger. — A tervszerűbben játszó Cu­korgyár kétszer is vezetett, 2:2 után azonban a jól haj­rázó Karcag győzhetett volna. Góllövő: Kovács (2), Munkácsi (2). Jó: Szilágyi, Nyitrai, Kovács, ill.: Fe­kete, Munkácsi, Három. Karcag ifi—Cukorgyár ifi 1:0, — szöllősi — 5 ás z jé. kőhalma — Cjszász 4:0 (1:0). — Jászjákóhal­ma, 300 néző, vezette: Kál­mán. A gólratörőbb hazai csapat ebben az arányban is megérdemelten győzött. Góllövö: Révfi (2), Kon­csik II. (2). Jó: Révfi, Far­kas, Koncsik II., ill.: Kol- már, Szőnyi, Méri. Üjszász ifi—Jászjákóhal- ma ifi 1:0. — sas — Kisújszállás — Tiszaföld­vár 3:3 (1:0). — Kisújszál­lás, 350 néző, vez.: Szántó. Az erősen tartalékos ha­zaiak először vezettek: az­után a vendégek 3:l-re el­húztak, végül sikerült a hazaiaknak kiegyenlíteni. A vendégek közelebb áll­tak a győzelemhez. Góllö­vő: Oláh (2), Kádár (ön­gól), 111.: Molnár, Pádár, Pete (öngól). Jó: Kecse, Kádár, Oláh, ill.: Bíró, Ko­vács, Berta. Kisújszállás ifi—Tisza- földvár ifi 3:1. — németh — Jászárokszállás—Kunmár- toni VM 1:1 (1:1). — Jász- órokszállás, 500 néző, ve­zette: Csák II. Élénk ira­mú. kiegyenlített első fél­idő után a hazaiak fölény­be kerültek, de nem sike­rült áttörniük a vendég­védelmet. Góllövő: Erdősi, ill.: Kovács. Jó: Rédei, de igen alacsony színvona­lú mérkőzést vívott. Mind­két oldalon elsősorban a védelmek jeleskedtek. A martfűiek gyenge támadó­játékuk miatt vesztettek. Jó: Szalai, Szántó, Kupcsu­lik, Kozik. ill.: Erdei, Se­res, Molnár. V, A. Az NB II. további ered­ményei: Békéscsaba—Kecs­kemét 1:0. Pénzügyőrök— Miskolc 1:0. Spartacus— Borsodi Bányász 2:2. Eger —Debreceni Honvéd 3:0. Kistext—Előre 2:1. A Keleti csoport állása 1- Eger 21 12 6 3 39:16 30 2- Kecském. 21 12 4 5 35:20 28 3- Szó. MÁV 21 12 3 6 34:22 27 4- Bp. Sp- 21 10 6 5 38:24 26 5- Borsodi B- 21 9 7 5 29:18 25 6. Pénzügyőr 21 7 9 5 24:20 23 7- Szó- MTE 21 9 5 7 23:29 23 8- Bp- Előre 21 8 6 7 32:24 22 9. N-bátony 21 7 6 8 24:29 20 10- KISTEXT 21 7 6 8 23:28 20 Jl. Debr- H- 21 7 6 8 21:27 20 12. Misk. B- 21 8 4 9 27:35 20 13. Gyula 21 6 6 9 22:26 18 14. SZVSE 21 5 6 10 36:33 16 15. Bcs-Előre 21 6 4 11 22:32 16 16. Vasas I. 21 5 61017:33 16 17. Martfű 21 5 412 25:40 14 18. Kistér. 21 4 6 11 18:33 14 Cservölgyi, Sipeki, ill.: Ko­vács, Imrei, Csornán. Jászárokszállás ifi—Kun- szentmárton ifi 6:0. — nemoda — A bajnokság állása 1. Szó-Olaj. 1810 5 3 37:14 25 2. Tm-Vasas 18 11 3 4 37:17 25 3- Jároksz- 18 9 6 3 35:20 24 4- Szó- Cuk. 18 10 4 4 19:11 24 5. Sz- Vegyi. 18 11 1 6 28:19 23 6. T-földvár 18 9 4 5 38:25 22 7- Kszállás 18 8 4 6 27:20 20 8. Oj szász 18 9 2 8 24:23 20 9. Km. VM- 18 7 4 7 34:29 18 10. Mezőtúr 18 7 2 8 26:27 16 11. Jákóhalm-18 6 2 10 24:25 14 12. Kengyel 18 5 2 11 38:46 12 13- Jászapáti 18 2 8 8 24:35 12 14. K-hegyes 18 5 2 11 16:38 12 15. Karcag 18 4 3 11 22:55 11 16. Tm. Fák. 18 3 31212:38 9 Az Ifjúsági bajnokság állása 1. Tm- Vas. 18 15 2 1 57:16 32 2. Jároksz- 1810 4 4 41:18 24 3. Mezőtúr 18 8 6 4 35:22 22 4. Üjszász 18 11 0 7 28:16 22 5. T-földvár 18 9 4 5 25:16 22 6-Karcag 18 8 4 6 27:30 20 7. K-hegyes 18 8 3 7 30:31 19 8. Szó. Olaj. 18 9 1 8 26:28 19 9. Jákóhalm. 18 9 0 9 36:39 18 10. Szo Vegyi. 18 7 3 8 22:17 17 11. Jászapáti 18 7 2 9 19:42 16 12. Tm. Fák. 18 6 3 9 26:25 15 13. Kengyel 18 4 5 9 20:26 13 14. K-szállás 18 4 3 11 15:39 11 15. Szó- Cuk. 18 2 411 11:31 8 16. Kmárton 18 1 5 12 7:41 7 34. heti totó 1. Egyetértés—DVSC X 0:0 2- Szfvár—Szombath. X 2:2 3. Oroszlány—BVSC 1 4:2 4. Budafok—DVTK 1 3:0 5. MVSC—Ganz-M. X 1:1 6* MAV-D—Nyiregyh* 1 3:0 7. Győri Dózsa-PVSK X 0:0 8- Pápa—Kaposv- Kin. 2 0:2 9. ZTE—Z- Dózsa 2 0:1 10. Mosonm—Várpalota 2 1:3 11. PBTC-Budai Sp. 2 0:1 12. Veszpr—Szív. MÁV 1 5:1 13. Bp. Spart—Borsod X 2:2 +1 14- KISTEXT—Bp. Elő­1 2:1 Nagy közönségsikert aratott a nemzetközi lovasverseny A Budapesti Honvéd SE alkotmány ünnepi nemzetkö­zi lovasversenye augusztus 19—20—21-én zajlott le Szol­nokon, a Tisza-ligeti sportte­lepen. Az első nap esemé­nyeiről ünnepi számunkban már beszámoltunk. Pénteken és szombaton tovább fokozó­dott az érdeklődés a színvo­nalas verseny iránt. — Az egyes díjugrató számok igen szép, látványos versenyt hoz­tak és jogosan érdemelték ki a közönség nagy tapsát. A pénteki és szombati ver­senyek eredményei: A kezdő lovak és lovasok díjugratásában 12 egyenként 110 centiméter magas aka­dályon küzdöttek a verseny­zők. Tizenhat induló közül Farkas György, a Honvéd versenyzője szerezte meg az első helyet Mecsek nevű lován. Kurdi László (Jászbe­rényi MEDOSZ) ötödik, Kecs­keméti József (Szenttamási ÁG) pedig hatodik lett. A Szolnok megyei tanács tiszteletdijáért két lovas va­dász ugratásban 120—140 cen­timéteres akadályokon folyt a küzdelem tizennégy induló­val. Ebben Frank József (Honvéd) bizonyult a leg­jobbnak Róbert Károly és Marcella nevű lován. Az alkotmány ünnepi dí­jért kiírt csapatversenyt a Bp. Honvéd „A” csapata nyerte a Bp- Honvéd „B” csapata, a csehszlovák Slavia és az ugyancsak csehszlovák Bratislava csapata előtt­A szerencse ugratásban tizennégy induló közül Far­kas György (Honvéd) Gitár nevű lován lett az első. A Szolnok megyei Testnevelési és Sportszövetség díjáért rendezett versenyen tizenkét 130 centiméteres akadályon Frank József (Honvéd) Mar­cella nevű lován lett az első. A Budapesti Honvéd elnök­ségének tiszteletdíját Juhász Zoltán (HSE) és Széplaki Pál (HSE) nyerte. Ez a verseny staféta rendszerben került megrendezésre. A Szolnok városi tanács tiszteletdíjáért 150 centimé­teres akadályokon tizenkét in­duló állt rajthoz és közülük Frank József (HSE) szerezte meg az első két helyet Mar­cella, Illetve Róbert Károly nevű lován. A versenyt mintaszerűen rendezték és igen jó hírve­rése volt a lovassportnak- Nagyban emelte a megye- székhely alkotmány ünnepi programját és az elsősorban a Budapesti Honvél lovas szakosztályának és vezetőjé­nek, Balogh Istvánnak kö­szönhető­— v — Kézilabda NB I. Martfű—Pécsi Bányász 22:17 (10:13) A Martfűn rendezett mér­kőzésen a hazaiak a követ­kező összeállításban szere­peltek: Détár, Sándor (1), De­ine (3), Fabulya (5), Kurilla (1), Kesjár (6), Gálik (6), cse­re: Csabai, Boros, Csillag. Varga kapus után most már Rácz sem játszhatott el­tiltása miatt- A vendégek kezdés után jó játékkal négy gólos vezetésre tettek szert. Ezután a martfűiek is sokat rohamoztak, de csak Fabu­lya nagy lövései jelentettek élményt- Szünet után a ha­zaiak vették át a játék irá­nyítását, egyelőre nem sok sikerrel- Gálik kihagyott egy 7 méterest, majd Kesjár megsérült. A csatár visszaté­rése után mintha kicserél­ték volna az együttest, ra­gyogóan hajráztak és a2 utolsó öt percben szinte lehengerelték a pécsieket- Az izgalmas, időnként öt­letes játékot nyújtó mérkő­zésen a hazai csapat lelkese­désével szerezte meg a győ­zelmet. Ez a győzelem bizto­síték iehet arra, hogy a martfűiek megerősítik helyü­ket az NB I-ben. Gy. S. AZ UNIVERSIADE­RÓL JELENTJÜK Augusztus 20-án, a Nép­stadionban színpompás ün­nepség keretében megnyi­tották az Universiadet. A sportolók felvonulása után először Primo Nebioló, a nemzetközi ifjúsági sport- szövetség elnöke köszöntöt­te a résztvevőket, majd Kál­lai Gyula, a kormány elnö­ke szólt a résztvevőkhöz. Az első két napon több sportágban megkezdődtek a küzdelmek. Úszásban a 100 méteres női gyorsot Mada­rász Csilla nyerte, a 100 méteres férfi gyorsúszást pedig Klein (NSZK). A 200 méteres férfi hátúszásban az amerikai Dilley olimpiai bajnok győzött. A női ve­gyesváltóban újabb nagy­szerű magyar siker szüle­tett. A Korényi—Kármán— Egervári—Madarász össze, állítású váltó Universiade csúccsal győzött. Megkezdődtek a tomave- senyek a röplabda selejte­zők. amelyen a magyar fér­fiak még nem szerepeltek* a nők viszont 3:l-re legyőz­ték Jugoszláviát. Kezdetét vette a tenisz és a kosár­labda. Balszerencsésen szerepeltek a szolnoki kerékpárosok a Tiszántúli Körversenyen A második napon a Makó —Békéscsaba 100 kilométeres távon erős ellenszelet kapott a mezőny, emiatt kisebb cso­portokra bomlott- A főváro­siak bírták legjobban a haj­rát és ők szerezték meg a má­sodik napi győzelmeket. El­ső Aranyi, második Mahó, harmadik Juriga — mindhá­rom csepeli versenyző — lett. A szolnokiak közül Hor­váth a 15-, Haris a 23-, He­gedűs a 24-, Csősz a 26. lett. Horváth 3 perccel gyengébb időt ért el, mint az első há­rom helyezett. A második nap egy egyen­kénti indításos szakaszt is beiktattak, ezen az egyik el­lenőr jelentése szerint két szolnoki versenyző segítette egymást. Ezért harminc perc büntetést kaptak. Az utolsó napon a Békés­csaba—Szolnok távon már Szarvas előtt szétszakadt a mezőny. Juriga negyedmagá­val megszökött. Ezen a tá­von egy nagyobb tömegbu­kás is volt, amelyben Haris súlyosabban megsérült és kénytelen volt feladni a ver­senyt. Csősz is a bukottak között volt, de folytatta a versenyt, arcsérülése ellené­re is. Szolnokra is Juriga érkezett be elsőnek, Horváth a 25. helyen futott a célba­A csapatversenyt a Csepel nyerte a DVSC és a Bp. He­lyiipar előtt. Az összetett egyéni versenyben Mahó, Aranyi, Juriga sorrend ala­kult ki. Horváth László a 25., Hegedűs László a 26. lett. A verseny rendkívüli ne­hézségeire jellemző, hogy Békés, Csongrád, Szeged vá­logatottja feladta a küzdel­met. A szolnokiak közül di­cséretre méltó a fiatal Csősz teljesítménye, aki bukása el­lenére is végig hajtott és ez­zel lehetett a szolnoki csa­pat az összetettben tizenhét egyesület közül a nyolcadik*