Szolnok Megyei Néplap, 1965. május (16. évfolyam, 102-126. szám)

1965-05-18 / 115. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1966. májai 1% Fekete vasárnapjuk volt NB l/B-s és NB ll-es csapatainknak 9 • Örvendetes formajavulással: Szolnoki Dózsa—Újpesii Dózsa 6:3 (2 :0, 1:1, 0:0, 3 :2) (Tudósítóinktól) Győri MÁV-DAC— Jászberényi Lehel 4:0 (2:0) Győr, 3000 néző. Győr: Botló — Nagy II., Borbély, Dőld — Ott, Fajkusz — Pálos. Sulyok, Nagy I., Il­lés, Tóth. — Edző: Bircze Sándor. Jászberény: Hor­váth — Turgonyi, Fortuna. Molnár — Fekete I., Buk- hár — Sánta, Kelemen, Nagymajdon, Bánhidi, Fü- löp. Edző: Zsolnai János. A 2. percben Fortuna rosszul továbbította a lab­dát, elcsípték a hazaiak és a balösszekötő lövését el­vetődve védte Horváth. A választámadásnál az újonc Kelemen mutatkozott be egy távoli lövéssel. — A 7. percben egy belőtt labdá­ra Sulyok és Horváth fu­tott, a csatár érte el előbb és az üres kapuba gurított. A védelem nagyot hibázott. A 16. percben Fortuna messziről hazaadott, a las­san guruló labdát Illés útólérte és Horváth mel­lett a hálóba lőtte. Potya­gól. Ezután unalmassá, csapkodóvá vált a játék, a herényiek nem tudtak egyetlen komoly támadást sem vezetni; Szünet után jobban kez­dett a Lehel, de néhány eredménytelen támadás utón újból ellaposodott a játék. Egymás hibájából él­tek a játékosok. Az utolsó fél órát már erővel sem bírta a Lehel. A 70. perc­ben Illés baloldalról kapu­ra lőtt, Horváth vetődött, de mielőtt elérte volna a labdát, az a befutó Molnár lábáról a hálóba vágódott. Öngól. Néhány perc múlva Tóth egyéni játéka után lőtt góljával állította be a végeredményt. A tartalékos herényi csa­pat (három játék** sérült) idei leggyengébb játékát nyújtotta. A bizonytalan védelem már az első húsz percben két gólt kapott. — Néha bizony rossz volt néz­ni a merev, korszerűtlen herényi csapatjátékot. Kampier Tibor Pénzügyőrök— Martfű 2:1 (1:0) Martfű, 500 néző. — Pénzügyőrök: Bilkei — Szalai II., Zalai, Haralam- bidisz — Kisházi, Makádi — Sülé, Koroly, Szalai I., Sitkéi, Pataki. Edző: Mik- sovszky Zoltán. — Martfű: Tasnádi — Molnár, Seres, Haik — Erdei, Szűcs — Czifra, Nagy, Honti, Mé­száros, Mezőteleki. — Edző: Horváth Ferenc. A hazaiak középhátvédje már a harmadik percben megsérült és végig a bal­szélen statisztált. — Szűcs lett a középhátvéd és Mé­száros a balfedezet. A lé­nyegében tíz emberrel ját­szó hazai együttes ellen a vendégek fölénybe kerültek és két gólos előnyt is sze­reztek. Az utolsó félórában a Martfű elkeseredetten támadott, több gólhelyzete is akadt, de csak szépíteni sikerült. Hontit a játékve­zető a mérkőzés után sport­szerűtlen megjegyzésért ki­állította. -Góllövő: Sülé, Sitke, 111.: Mezőteleki. Budapesti Spartacus— Szolnoki MTE 3:1 (2:0) Szolnok, 2000 néző. Spar­tacus: Fülöp — Marbler, Solti, Szdmcsák — Gál, Strassaer — Dálmoki, Tö­rök, Molnár, Tóbiás. Ko­vács. Edző: Szovják István. MTE: Sárkány — Kelemen, Makai, Zalai — Sári, Papp — Vilisch, Csabai dr., Pal­la, Páliad, Karakas. Edző: Szántó József. Közepes iramú, de válto­zatos játék jellemezte az első félidőt. A vendégek megérdemelten jutattak a kétgólos előnyhöz a kényel­mesen és helytelen felfo­gásiban játszó hazaiakkal szemben. Szünet után vál­tozott a játék képe, az MTE feljavult és voltak idősza­kok, amikor a vendégek teljesen beszorultak. A csa­társor gyenge játéka miatt azonban a kapura nem vol­tak veszélyesek. A vendé­gek rászolgáltak a győze­lemre. Balázs Ernő Budapesti Előre— a Szolnoki MÁV 4:1 (3:0) Budapest, Sport utca, 1000 néző. Előre: Szilágyi I. — Varga, Reif, Csider — Hecht!, Egervári — Frid- rich, Zsoldos, Marton, Ma­tus, Kamarás. Edző: Feny­vesi László. MÁV: Borók — Józsa, Abonyi, Csábi — Karkecz, B. Nagy — Tóth I., Szűcs, Tóth II., Gom­bás, Dobos I. Edző: Nagy- szalókS András. A kényelmesen és puhán játszó szolnokiakat meglep­te a hazaiak kemény, góiLra- törő támadójátéka. A hazai csatárok jól kihasználták a MÁV védelmében mutatko­zó réseket és a 10. percben Egervári szabadrúgása, a 15. percben Zsoldos fejese, a 25. percben pedig Zsol­dos lövése jutott a hálóba. Ezután kiegyenlített lett a játék és szünet után a MÁV vette át az irányítást. Az 55. percben Gombás szépített. A hazaiak igye­keztek tartani a labdát, né­ha túl keményen is. Előbb Gombás, majd B. Nagy sé­rült meg. A sorozatos MÁV támadások ellenére Kama­rás lőtt újabb gólt A fő­városiak győzelme megérde­melt, de a gólarány túl­zott Halász Gyula Az NB II- további ered­ményei: Borsod—Kecskemét 2«, Miskolc—KISTEXT 1:1, Nagy bátony—Eger 1:1, Deb­receni Honvéd—Gyula 2:1, Békéscsaba—Vasas Izzó 3:0, Kisterenye—Szegedi VSE 0:0. (Tudósítónktól) , A Damjanich uszodában több mint ezer néző előtt játszott mérkőzésen a szol­nokiak a következő össze­állításban szerepeltek: Sze­gedi — Pintér I., Pintér II. — Kuczora — Kanizsa, Ur- bán, Koncz. Kezdésnél Pintér II. érte el a labdát és az első tá­madás már gólt is hozott: Kuczora ravasz ejtése a te­hetetlen Lukász fölött hullt a hálóba. Az ellentámadás végén Sárosi az oldalhálót találta el. Az újabb szol­noki támadást újabb Ku­czora ejtés fejezte be — és ez is a kapuba esett. A második negyedben a fővárosiak szerezték meg a labdát, de támadásukat Pintér II. jól szerelte. Ka­nizsa kapu mellé lövése után Szegedi védett kitű­nően egy nagy lövést. Ez­után Sárosi közelről meg­szerezte a fővárosiak első gólját. A kiegyenlítés a levegőben lógott, hiszen Koncz került partra, de sze­rencsére a játékvezető előbb Hanákot, majd Bo- borit hívta ki a vízből és Szolnok emberelőnyét Pin­tér I. nagy lövésével érté­kesítette. A harmadik negyedben Pintér I. érvénytelen gólt lőtt, majd Kanizsa kiállí­tásával emberhátrányba ke­rült Szolnok. Ezt a vendé­gek nem tudták kihasz­nálni, sőt Pintér L újabb kapufát lőtt. Az utolsó negyed elején az emberelőnyben lévő Üj- .pest Dömötör révén lőtte a második fővárosi gólt. Ki­egészültek a csapatok és ekkor Szolnok legjobb nap­jaira emlékeztető hajrába kezdett. Előbb Kuczora át­adását Koncz látványos duplázással továbbította a hálóba, majd egy újabb Dömötör gól után Koncz Urbán átadásét laposan, vódhetetlenül küldte a háló­tér I. kapufáról visszapat­tanó labdáját Urbán lőtte a hálóba. A Szolnoki Dózsa játéka most lényegesen jobb volt, mint az elmúlt két szom­baton. ötletes, friss akcióik* gyors indítások és kúszá­sok, állandó mozgás jelle­mezték a csapat játékát.' Ennek a jó játéknak tud­ható be az is, hogy „el­adott” labdája sem volt a csapatnak. A nagyszerű egyéni teljesítményeken kí­vül — Kuczora, Pintér II„ Koncz — a csapatmunka is összehangolt és lendüle­tes volt. Az Újpesti Dózsa lassú, korszerűtlen játéka nem veszélyeztette Szolnok győ­zelmét. D, L. A bajnokság állása 1. FTC 3 3 0 0 7: 4 2- Bp- Honv. 3, Szolnok 3 2 1 0 9: 4 3 2 0 1 10: 7 Szegedi Varga Kázmér több nagy lövést tett ártalmatlanná. Képünkön egy közeli „bombát” hárít. Nyolcadik 1:0-ás mérkőzését játszotta a Cukorgyár a megyei I. osztályban! Eredmény így történt A legjobbak Szolnoki Cukorgyár—Szol­noki Olajbányász 1:0 (0:0), cukorgyári pálya, 150 néző, v-: (Szegedről). — Tudósító: Sokvári Béla. A gólratörőbben játszó ha­zai együttes megérdemelten nyerte a sportszerű, de kö­zepes színvonalú mérkőzést. Góllövő: Munkácsi. Jó: Ko­vács, Munkácsi, Három, ill-: Bányai, Horváth­Jászapáti — Jászjákóhalma 2:2 (2:1), Jászapáti, 200 néző, v-: Hegedűs. Tudósító: Bor- bás Balázs­A hazaiak végig fölényben játszottak, a vendégek ke­vesebb gólhelyzeteiket job­ban kihasználták. A döntet­len igazságos­Góllövő: Lu­kácsi, Kökény, Utasi, Far­kas. Jó: Molnár, Adám, Kö­kény, illetve: Lukácsi, Ko­vács, Nagy. Törökszntmiklósl Vasas Mezőtúri Spartacus 05), T­miklós, 500 néző, v.: Pálin­kás- Tudósító: Lesán János. A hazaiak két gólját, nem adta meg a játékvezető és így a Vasasnak meg kellett elégednie a döntetlennel a jól védekező vendégekkel szemben­Jó: Darvasi, Balázs, Feke­te, Bana, U1-: Pigniczky (a mezőny legjobbja), Kolbusz, Kun­Kunszentmártoni VM—Kar­cag 4:1 (1:1), K-márton, 400 néző, — v.; (Békéscsabáról). Tudósító: Lázi József. A hazaiak már a harma­dik percben megszerezték a vezetést és végig nagy fö­lényben játszottak- Győzel­mük ilyen arányban is meg­érdemelt. Góllövő: Tóth, Csornán, dr. Kovács, Kovács, Hl.: öngól. Jó: Bozsik (a mezőny leg­jobbja), Tóth, dr- Kovács, ill.: a karcagi kapus és a balszélső, aki viszont meg­lehetősen sportszerűtlenül ját­szott­Szolnoki Vegyiművek—Kun­hegyes 15) (15)), Kunhegyes, 200 néző, v-: Csák I- Tudósí­tó; Barócsi Sándor. Az erősen tartalékos Ve­gyiművek nehezen nyert a megfiatalított hazai csapat ellen­Góllövő: Kovács. — Jó: Ko­vács, Nyári, Kántor, ill-: Németh IV., P. Kovács. Űjszász—Kengyel 4:1 (2:0), Űjszász, 450 néző, v-: Höff- linger- Tudósító: Simon­A jóiramú mérkőzésen na­gyobb arányban is győzhe­tett volna a hazai csapat, amely egy 11-est is kiha­gyott. — Góllövő: Kovács II- (2), Lévai, öngól, ill-: öngól- Jó: Takács, Molnár, Lévai, Kovács II- A kengyeli csa­patból senki nem játszott jól. Jászárokszállás — Kisúj­szállási MÁV 2:0 (0:0), Kis­újszállás, 300 néző, v-: Szöl- lősi. Tudósító: Füleki László. A hazai együttes több gól­helyzetet is kihagyott, a ven­dégek két szerencsés góllal, de megérdemelten győztek­Góllövő: Czagány, Bagi. Jó: Rédei, Kóczián, Cservölgyi, Bagi, ill-: Boncz, Gábor, Ra­dies. Tiszaföldvár — Törökszent­miklósi Fáklya 3:1 (25)), Ti­szaföldvár, 400 néző, v-: Ba­gó- Tudósító: Kun István­A végig nagy fölényben játszó hazai csapat nehezen győzött a jól védekező ven- dégegyütíee ellen. Góllövő: Berta (2), Molnár, illetve: Orbán (11-esből) Jó: Kovács, Molnár, Berta, Bóka, hl,: C3orj£g, Pl&tér. Bánat; A bajnokság állása 1. Tmikl. V. 8 6 1 1 21: 5 13 2. Szo-Cukor 8 6 0 2 6: 2 12 3. Tföldvár 8 5 12 19:11 11 4- Üjszász 8 4 2 2 9: 5 10 5. Km. VM 8 4 2 2 14: 8 10 6. Szó- Olaj. 8 4 2 2 11: 6 10 7- Sz. Vegyi. 8 4 1 3 8: 9 9 8- Jároksz. 8 3 3 2 8:10 9 9. Mtúri Sp. 8 3 2 3 14:11 8 10. Kszállás 8 3 2 3 7: 6 8 11. Karcag 8 3 1 4 10:22 7 12. Kengyel 8 3 0 5 19:20 6 13. Jászapáti 8 14 3 10:11 6 14. Jákóhal. 8 1 2 5 5:11 4 15. Khegyes 8 1 2 5 5:18 4 16. Tm. Fák. 8 0 1 7 4:15 1 Ifjúsági eredmények: Olaj­bányász—Cukogyár 2:0, Jász­apáti—Jászjákóhalma 3:1, T- miklósi Vasas—Mezőtúr 3:0, Karcag—Kunszentmárton 1:0, Vegyiművek—Kunhegyes 2:2, Kisújszállás — Jászárokszállás 3:2, Kengyel—Üj szász 1:0, Ti- szaföldvár — Tmiklósi Fáklya 2*. Az ifjúsági bajnokság állása 1. Tföldvár 8 6 1 1 18: 4 13 2. Tm. Vasas 8 6 1 1 19: 9 13 3. Szo-Vegyi. 8 5 2 1 16: 7 12 4. Karcag 8 4 2 2 18:15 10 5- Tm. Fák. 8 4 1 3 9: 5 9 6- Jároksz- 8 3 2 3 14:10 8 4 0 4 12:10 8 4 0 4 19:23 8 2 3 3 16:13 8 3 14 15:14 8 3 14 11:12 8 3 14 10:12 8 2 2 4 8:14 7. Űjszász 8- Jákóhal. 9. Mezőtúr 10- Kszállás 11. Khegyes 12. Szó-Olaj­13- Kengyel 14- Szo.Cukor- 8 2 15 10:18 15- Jászapáti 8 2 1 5 4:20 16. Km. VM 8 116 2:16 A IV. 4-én lejátszott Kun­hegyes-Jászapáti l:0-ra vég­ződött mérkőzés eredményét megsemmisítették és a mér­kőzés 2 pontját, 0:0 gól- aránnyal Jászapáti ifjúsági csapata kapta. A változás táblázatunkban szerepel. tía. Ezután 4' métereshez jutottak a vendégek, de ezt kapufára lőtték. Az utolsó három percben három pá­ros kiállítás jelezte a küz­delem hevességét. A mér­kőzés befejezés előtt Pin­4- Eger 5-6. OSC 5- 6. Cs- Autó 7. BVSC 8. Izzó 9. Ü. Dózsa 10. Bp- Spart­á 1 I 1 9: 8 3 3111 8: 8 '3 3 111 3 111 3 0 12 3 0 12 3 0 12 8: 8 7: 8 6: 9 7:11 6:10 Megszerezte első győzelmét a Kilián az NB lll-ban (Tudósítóinktól) Szolnoki Kilián HSE—Nagy- kálló 2:1 (1:0), Szolnok, Déli­báb úti pálya, 800 néző. Az első félidőben a Hon­véd irányította a játékot és megérdemelt vezetést szer­zett. Szünet után mindkét kapu előtt több helyzet adó­dott- A hazaiak megérde­melten szerezték meg a győ­zelmet. Góllövő: Sánta, Já- gerszkl, 111-: Sziklai. Jó: Pa- szuly, Kovács, Keserű, Breuer, U1-: Sziklai, Nagy, Véber­E. I­V Mezőtúri Honvéd—Békés­csabai Honvéd 1:0 (0:0), Me­zőtúr, 600 néző. Az első félidőben a ha­zaiak játszottak fölényben — eredménytelenül. — Fordulás után kiegyenlített volt a já­ték, a mérkőzést eldöntő gólt a 81. percben Mloeh szerezte szabadrúgásból- Jó: Földesi, Jancsa, Mloeh, Bán­hidi, 111-: Kerekes: Petrina, Buch. A labdarúgó NB II állása 1- Eger 11 6 4 1 18: 6 16 2. Bp. Sp. 11 7 2 2 25:11 16 3. Kecsk. 11 7 1 3 17:10 15 4. Szó.MÁV 11 7 0 4 15:13 14 5- D. Honv. 11 5 3 3 13:12 13 6- Szo-MTE 11 5 3 3 12:12 13 7. Bp- Előre 11 4 4 3 18:12 12 8. Pénzügy. 11 4 4 3 13:12 12 9- Kistér. 11 3 5 3 11:12 11 10-Mísk. B. 11 4 3 4 14:17 11 11- Gyula 11 3 3 5 13:13 9 12. Nbátony 11 3 3 5 13:18 9 13- Borsod 11 3 3 5 9:14 9 14. KIST. 11 3 3 5 12:19 9 15. Martfű 11 3 2 6 1620 8 16. SZVSE 11 2 4 5 11:16 8 17. Izzó 11 2 3 6 8:13 7 18. Bcsaba 11 2 2 7 11:19 ü 20. heti wni/ekJ — sindel — 1- Oroszlány—DVTK 1 151 2- MVSC-Szombath­X 1:1 Makói Vasas—Jászberényi 3- Egyetértés—Széksf. X 3:3 Vasas 2:1 (1:0), Jászberény, 4. Nagy bátony—Eger X 1:1 200 néző­5- SZMTE—Bp. Spart­2 1:3 Az első félidőben makői, 6- Borsod—Kecskemét 1 2:0 a másodikban jászberényi 7-Bp-Előre-Sz- MÁV 1 4:1 fölény alakult ki, a hazaiak 8- PVSK—Kaposv. H­2 1:3 azonban nem tudták helyze­9- Budai Sp—Szf.MÁV 1 15) teiket kihasználni, sőt egy 10-Kap- Kin—PBTC 1 351 11-est is kihagytak. Gőllövő: 11- Messina—Fiorentina 2 0:3 Balogh, B- Kovács, ill-: Csiz­12- Varese—Bologna X 0:0 madia- Jó: Balogh, Rácz, Ko­13- Cagliari—Torino 2 0:1 vács, ill-: Baunok, Kiss. B- I­+1 14, Leoco—Napolt I M