Szolnok Megyei Néplap, 1965. május (16. évfolyam, 102-126. szám)

1965-05-04 / 103. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1965. május 4. A világ sportja sorokban ST. LOUIS A szovjet férfi kosárlab­da válogatott amerikai tú­rája során legújabb mérkő­zésén 82:69 arányban le­győzte az AU Star együtte­sét. LISSZABON A Benfica labdarúgó csa­Szolnoki Vörös Meteor —Egri Dózsa 45:29 (14:17) Az egriek taktikai okok­ból szabadtéren rendezték a mérkőzést. Az első fél­időben a zuhogó eső meg­zavarta a szolnoki lányo­kat. A második félidőre el­állt az eső, felszáradt a játéktér és a magára talált Meteor biztosan győzött. Jó: Jándi, Fodor, Hor­vátíhné. Röplabda l\B II. Szolnoki TITÄSZ—Deb­receni GÖCS 3:0, Szolnok. Mindössze 45 percig tartott a mérkőzés. A villamossá­giak eredményesebb játék­kal könnyen győztek a me­zőnyben jól adogató debre­ceniek ellen. Martfűi MSE—Főv. Für- dőigazaatóság 3:1, Martfű, Egyetlen játékos sem nyúj­tott kiemelkedő teljesít­ményt. — Jövő héten a VTSK együttesét fogadja a Martfű. VTSK—Szolnoki Dózsa 3:1, Budapest. pata a Győr elleni Európa Kupa találkozó után szom­baton érkezett vissza Lisz- szabonba. Az együttesnek sok pihenője nem volt, mert már vasárnap este bajnoki mérkőzést játszott a tabel­la utolsóelőtti helyén álló Seixal ellen. A Benfica, a fárasztó budapesti mérkő­zés után és utazás ellenére, kielégítő teljesítményt nyúj­tott és 11:3 arányban győ­zött. A Benfica előnye a bajnokságban az utolsó for­duló előtt 6 pont. 1. Benfica 41 pont, 2. Por­to 35 pont, 3. Academica 34 pont. LIVERPOOL Kétszázezer ember fogad­ta Liverpoolban az angol labdarúgó kupában győztes együttes tagjait. A hatal­mas tömeg szinte megro­hanta a városba érkező já­tékosokat és a túláradó ün­neplésben majdhogynem egymást taposták az embe. rek. A Reuter liverpooli je­lentése szerint körülbelül 500 személy megsebesült, s közülük 40-et kórházban ápolnak. CASABLANCA Tunézia labdarúgó válo­gatottja barátságos mérkő­zésen 1:0 (1:0) arányban győzött Marokkó ellen. BÉCS Az osztrák labdarúgó baj­nokságban az Austria vere­séget szenvedett Linzben, s mostmár 4, illetve 3 pont választja el a vezető WSC és a Rapid együttesétől. 1. WSC 31 pont. 2. Rapid 30 pont, 3. Austria 27 pont SOROKBAN A zágrábi nemzetközi sakkversenyen Portisch le­győzte a világbajnok Pet- roszjant. • Az NB I-ben két mérkő­zést játszottak: Pécs—Csé­piéi 1:0, Dorog—Szeged 0:0. • A magyar—brazil Davis Kupa teniszmérkőzésen a vendégek győztek 3:2 arány­ban. A kardvívó Hungária Ku­pát az olimpiai bajnok Pé- zsa Tibor nyerte. • B. Nagy Pál (Szolnoki MÁV) nyerte szombaton a Budapest-bajnokság kereté­ben lebonyolított párbajtőr- válogatót, míg a vasárnapi tájékoztatón hármas holt­verseny után Nemere és Bárány mögött harmadik lett. TABELLÁK Kézilabda NB L (férfi) 1- Bp. Honv­4 3 1 0 82:50 7 2- 0- Dózsa 4 3 0 1 67:54 6 3. Bp- Spart­4 3 0 1 75:67 6 4- Csömör 4 2 1 1 54:57 5 5-Győri T­4 2 0 2 59:53 4 6-FTC 4 2 0 2 54:50 4 7- Pécsi B­4 1 2 1 59:59 4 8. TFSE 4 2 0 2 63:71 4 9- Elektront­4 2 0 2 53:65 4 10- Vasas 4 1 1 2 55:56 3 11-Bp. VM­4 1 1 2 50:53 3 12. Pécsi Dó­.4 1 0 3 69:79 2 13- Martfű 4 1 0 3 60:71 2 14- Ózdi K­4 1 0 3 55:71 2 A labdarúgó NB I/F. állása 1- DVTK 8 5 2 1 9: 2 12 2-VM Egy. 8 4 4 0 10: 4 12 3- DVSC 8 3 4 1 5: 3 10 4- Oroszl. B­8 4 2 2 12: 9 10 5- Szállítók 8 3 3 2 12: 7 9 6- Győri M-D 8 2 5 1 7: 6 9 7-MVSC 8 4 1 3 9:: 10 9 8- Szfvár 8 3 2 3 15: 9 8 9- BVSC 8 2 4 2 9: 7 8 10. Szombath. 8 4 0 4 11:1 11 8 11- Dunaújv. 8 3 2 3 7: 8 8 Ganz-M­8 3 2 3 7: 8 8 13- Budafok 8 1 3 4 7: 5 5 14 Jb- Lehel 8 2 1 5 9:16 5 15- Nyíregyh. 8 1 2 5 4: 19 4 16 I1I. kér­8 0 3 5 2: 11 3 Balszerencsés vereség kézilabdában Budapesti Spartacus— Martfű 19:18 (7:10) Martfű, vezette: Csicsmá- nyi. Spartacus: Dubán, Pfeiffer 5, Stiller 3, Kiss 4, Bencsdk 2, Juhász 2, Fülöp 2. Csere: Kriszán, Cvala, Bíró 1. Martfű: Varga, Sándor, Fabulya 4, Csabai, Kesjár 2, Gálák 5, Rácz 6. Csere: Csillag, Horváth, Benkő 1, KuriUa. Martfű kezdett és Fabu­lya lövésével megszerezték a vezetést. A játékvezető sorozatos tévedésed ellené­re a hazai együttes irányí­totta a játékot, amely öt­letes, izgalmas volt. Ä fél­idő 10:7-es eredményét a közönség tetszéssel fogadta. Félidő után nőtt az előny, de a támadásokba egyre több hiba csúszott, öt per­cei a mérkőzés befejezése NB II. Keleti csoport 1- Eger 9 6 2 1 16: 4 14 2- Kecském. 9 6 1 2 14: 8 13 3. Bp. Sp­9 5 2 2 19:10 12 4. Szó. MÁV 9 6 0 3 10: 8 12 5- Szó- MTE 9 4 3 2 10: 9 11 6. Bp. Előre 9 3 4 2 14: 8 10 7. Pénzügy. 9 3 4 2 11:10 10 8. D- Honv­9 4 2 3 10:10 10 M. Bány­9 4 2 3 13:13 10 10- Kistér. 9 3 3 3 10:11 9 11- Martfű 9 3 2 4 15:16 8 12- Gyula 9 2 3 4 10:11 7 13- Nbátony 9 3 1 5 11:16 7 14- KISTEXT 9 3 1 5 11:18 7 15-Izzó 9 2 2 5 7: 9 6 16. SZVSE 9 2 2 5 10:15 6 17. Borsod 9 2 2 5 7:14 6 18- Bcsaba 9 1 2 6 7:15 4 előtt már a Spartacus ve­zetett 2 góllal. A Martfű szépíteni próbált, ami si­került ugyan, de a mérkő­zés a Spartacus javára dőlt el. A Martfű olyan mérkő­zést vesztett el, melyet meg kellett volna nyernie. A játékvezető gyengén műkö­dött, a közönség tiltakozott, olyannyira, hogy rendezői beavatkozás vált szüksé­gessé. — győri — I­Dorog—Szeged X 0d> 2­Miskolc—Budafok 1 2:1 3­Debr- Honv—Eger 2 0:1 «. Borsod—Bp. Spart. X 0:0 5­Bcsaba—Kecskemét 2 1:3 6­Kister—Szó- MÁV 1 3:0 7­Z. Dózsa—ZTE 1 Id) 8­P- Bány—Eszterg­X 1:1 9­Budai Sp.—PBTC X 1:1 10­Palermo—Lecco X 0:0 11­Spal—Brescia 1 2:1 12­Venezia—Napoli X 0dl 13­Pro Patria—Verona +1 X ta 14­Catanzaro—Potenz. X Od) LABDARÚGÁS NB l-B Ismét kikapott a Lehel — két tizenegyessel VM EGYETÉRTÉS-JÁSZ­BERÉNYI LEHEL 2:1 (0:1) Soroksár, 2500 néző, vezet­te: IUikman- — Egyetértés: Landi — Ficzere, Csetényi, Zimonyi — Bárczy, Berán — Sátori, Borsos, Gerencsér, Fülöp, Balatoni. Edző: Ko- morettó Béla. — Jászberény: Horváth — Turgonyi, Fortu­na, Nagy X. — Fekete I-, Buk- hár — Sántha, Bánhidi, Nagymajdon, Szántai, Fülöp■ Edző: Zsolnai János. Nyílt sisakkal kezdett mindkét csapat- Meglepetés­re a vendégek nem álltak be védekezni. Sőt, a 8- percben partdobás után Bánhidi — Nagymajdon — Fülöp adoga­tás végén a balszélső jól he­lyezett, lapos lövése a bal sa­rokban kötött ki, 1:0- A kö­vetkező percben közeli fejest ütött szögletre Horváth. Egy­re inkább a jászberényiek vették át az irányítást, tá­madásban is számbeli fö­lényre tettek szert- A ha­zaiak kizárólag a gyors Sá­torit akarták helyzetbe hoz­ni, de ő legtöbbször lesre szaladt. A két kapusnak nem sok dolga akadt. A félidő végén Nagy I- sérült meg, majd Sátori kezdett sánti- ltálni. A közönség fütyült és fenyegette a játékvezetőt — jogtalanul. Szünet után Csetényi és Nagymajdon „kakaskodott”, de csupán a berényi játékost állították ki- A balszélen statisztáló Nagy I-et leszá­mítva kilenc emberrel ját­szott a Lehel. Az összekötők is védekeztek, elől csak a két gyors szélső maradt. Így az Egyetértés eredménytele­nül rohamozott- Balatoni az ötösről fölé lőtt. Esett a já­ték színvonala, a nézők be­kiabálásokkal idegesítették a játékvezetőt. A 75- percben a 16-oson belül Turgonyi fe­jéről Vállára pattant a lab­da. — A játékvezető óriási meglepetésre 11-est ítélt, me­lyet Berán értékesített, 1:1. Parázs hangulatban folytató­dott a játék. Egy hazai tá­madásnál a 16-oson lökdöső­dés támadt, mire IUikman újabb 11-est' adott. A heré­nyiek tiltakozása után rúg­dosódás, lökdösődés kezdő­dött a két csapat játékosai között, a bíró erélytelensé- gére vall, hogy nem fújta le a találkozót. Ismét Berán volt az „ítéletvégrehajtó”. 2:1. Kampier Tibor Az NB I/B további ered­ményei: DVSC—III. kerületi TTVE 1:0, Szállítók—Győri MAV-DAC 2:0, Ganz-MAVAG —Szombathely 2:0, DVTK— Dunaújváros 3:0, BVSC— Nyíregyháza 3:1, MVSC—Bu­dafok 2:1. NB II. Két győzelem és a MÁV veresége az NB ll-ben SZOLNOKI MTE— GYULAI MEDOSZ 3:1 (3:0) Szolnok, 2000 néző, ve­zette: Losonczi. — MTE: Sárkány — Kelemen, Ma­kai, Zalai — Sári, Papp — Vilisch, Csabai dr., Pallai, Pusztai, Karakas. — Edző: Szántó József. Gyula: Bar­na — Stefanies, Szilágyi, Lovász — Guti, Sás — Nagy II., Pánczél. Petrovsz- ki, Nagy I., Jenei. — Edző: Németh József. Hazai támadásokkal kez­dődött a játék és a gyors MTE-gól után tovább ja­vult a játék, többször a vendégek is veszélyeztet­tek. A szolnoki fölényt si­került gólokra váltani. — Fordulás után a vendégek minden erejüket a táma­dásra fordították, sok ve­szélyes helyzetük akadt. Végül szögletből sikerült szépíteniök. Ezzel szem­ben az MTE csatársora visszaesett. Jóiramú, válto­zatos mérkőzésen az első félidei játék alapján az MTE megérdemelt győzel­met aratott, a csatársor ügyes játéka mellett a köz­vetlen védelem is megáll-' ta helyét. Góllővők: Sári, Vilisch Pallai. ill. Szilágyi. — Jők: Sári, Papn. Vilisch. Karp- kas. ill. Szilágyi, Lovász Sás. B. MARTFŰI MSE—NAGY- B A TON VI n*NYÄSZ 2:0 (1:0) Martfű. 500 néző, vezet­te: Buzási. Martfű: Tasná- di — Száraz, Seres, Mol­nár — Erdei, Horváth — Cifra, Szűcs, Kiss, Mé­száros, Mezőteleki. — Edző: Horváth Ferenc. Nagybá- lony: Bulyovszki — Szálai, Szántó, Kovács — Kupcsu- lik, Tari — Veres, Huszár, Horváth, Havasi, Wágner. Edző: Laczkó Sándor. Az első félidőben végig a martfűi csapat irányítot­ta a játékot, számos gól­helyzete közül azonban csak egyet tudtak értéke­síteni, sőt még egy 11-es is kihasználatlanul maradt, — Mezőteleki büntetője ugyanis a felső lécen csat­tant. Szünet után a ven­dégcsapat felhagyott véde­kező taktikájával, kiegyen­lítettebb lett a játék. A bányászok több ügyes tá­madást vezettek, a hazai védelem ezúttal biztosan szerelt. A gólhelyzetek egy kivételével kihasználatla­nul maradtak. Közepes ira­mú és színvonalas találko­zón a Jobban támadó martfűiek nagyobb arány­ban is győzhettek volna. Góllövők: Mezőteleki, Mészáros. Jők: Tasnádi. Száraz, Seres, Cifra, ilL Szalai, Tari, Huszár. — verbók — KISTERENVE! BÁNYÁSZ —SZOLNOKI MÁV 3:0 (1:0) Kisterenye, 1000 néző, — vezette: Vadas J. Kistere­nye: Csemák — Király, Dobrocs I., Orosz — Bim­bók. Juhász — Hont I-, Szeberényi II., Magyar, Szeberényi I., Kaszás. — Edző: Szabó László. — Szolnok: Borók — Józsa, Abonyi, Csábi — Varga, B. Nagy — Tóth I., Sülé, Tóth II.. Pintér. Szűcs. — Edző: Nagyszalóki András Szolnoki támadásokkal kezdődött a mérkőzés, de hullámzó játék után mégis a hazaiak szerezték meg szabadrúgásból a vezetést. Ez fellelkesítette a bányá­szokat. míg a MÁV erőtlen támadásai többnyire lesen akadtak el. Szünet után nagy ostromba kezdtek a hazaiak, sikerült megzavar - niok a MÁV-védelmet. és újabb távoli lövésből sze­reztek gólt. Az elkeseredett MÁV-támndásoknt a he­lyenként túl keményen ját­szó kistoronyéi védők nem engedték kibontakozni. A látottak alapján a hazaiak harcosabb, gólratörőbb já­tékukkal megérdemelten szerezték meg a két pontot, a szolnoki együttes csapat­játéka kezdetleges volt. Góllövők: Szeberényi II., Magyar (2, egyet 11-esből). Jók: Magyar, Szeberényi II., ill. Borók, Abonyi. H. Gy. Az NB II. további ered­ményei: Eger—Debreceni Honv. 1:0, Pénzügyőrök— Miskolci V. 3:3, Borsodi B. —Bp. Spartacus 0:0, Kecs­kemét—Békéscsaba 3:1, Bp. Előre—KISTEXT 1:1, Sze­gedi VSE—Vasas Izzó 3:2. NB III. JÁSZBERÉNYI VASAS- CSONGRÁDI PETŐFI 2:0 (1:0). Jászberény, 500 néző, vezette: Sári. A Vasas kezdte a játé­kot, fölényét több kihagyott gólhelyzet jelezte. Szünet után kiegyensúlyozottabbá vált a játék. A Vasas meg­érdemelten szerezte meg a két bajnoki pontot. Góllövők: Rigó, Urbán. Jók: Kohári, Bató, Helle, UL: Pusztai, Fási, Magány. B. MEZŐTÚRI HONVÉD­SZEGEDI ÉPÍTŐK 2:0 (1:0). Mezőtúr, 800 néző, vezette: Puskás. Honvéd-rohamokkal in­dult a mérkőzés, a vendé­gek védelmére nagy nyo­más nehezedett. Szünet után a vendégcsapat kez­deményezett, de a hajrá­ban a Honvéd felülkereke­dett és biztosan győzött. Góllövőki Nagy, Földesl. Jók: Földes!, Benke, Bán­hidi, Nagy, ill.: Molnár, Mateisz, Tóth. — sindel — A SZÓ. HONVÉD KI­LIÁN SE mérkőzés elma­radt, mert ellenfele, a DEAC a főiskolai bajnok­ságon vett részt. A talál­kozót szerdán bonyolítják le. Megyei l.o. A Törökszent­miklósi Vasas került az élre TMIKLÖSI VASAS-SZO­OLAJBAN*ASZ 1:0 (0:0) Törökszentmiklós, 800 né­ző, — vezette: Orosházi, A vendégek védelme végig jól állt a lábán, a csatárok pe­dig csak szórványos támadá­sokkal próbálkoztak. A vé­gig nagy fölényben játszó hazaiak, csak az utolsó perc­ben, 11-esből lőtt góllal tud­tak nyerni. Góllövő: Fekete (11-esből)- Jók: Balázs, Fe­kete, Szabó, Bana, ill-: Fe­hérvári. Bánhalmi. Tmiklós Ifi—Olajbányász ifi 3:0­— n­KARCAG-CUKORGYAR 1:0 (0:0) Szolnok, 100 néző, vezette: Gáli- A hazaiak több biztos gólhelyzetet hagytak ki, a karcagiak nyolc—kilenc em­berrel védekeztek. Góllövő: Kovács. Karcag ifi—Cukorgyár ifi 3:1- — szebeni — KUNSZENTMÁRTONI VM­jAszarokszállás o:o Kunszentmárton, 400 néző- Nagyiramú, változatos első félidő során a hazaiak több biztos helyzetet hagytak ki. A második félidőben a Me­teor-csatárok nem vállalkoz­tak lövésre. — Jók: Csornán, Földi, Oláh, ill. Rédei, Cser- völgyi, Csikós. Jászárokszállás ifi — Kun­szentmárton ifi 2:0­- lázi ­KEN GYEI MEZŐTÚRI SP. 4:3 (3:0) Mezőtúr, 300 néző, vezette: Kálmán. A hazai csapat vé­delme nagyon gyengén ját­szott- Szünet után a Sparta­cus kapujához szegezte a vendégeket, de csak szépí­teni tudtak- Góllövő: Szarvák 3, Rácz, illetve; Máthé, Kun, Tóth- — Jók: P- Molnár, Szarvák, Bozsó, ill. Keller, Kelemen­Kengyel ifi—Mezőtúr ifi 1:0- — sindel — JASZAPATT-VEGYIMÜVEK 2:2 (1:2) Jászapáti, 200 néző- Az el­ső félidő eleje, illetve a má­sodik félidő vége teljesen a hazaiaké volt- — Végig ki­egyenlített játék folyt, — a döntetlen igazságos. Góllövő: Ádám, Utasi, — ill. Németh, Kovács. Jók: Molnár. Adám. Horváth, ill- Mák, Németh Ács­Vegyiművek ifi — Jászapáti ifi 2:0­- b- ­TISZAFOT nvAR-KISUJ- SZALLÄS 1:1 (1:1) Tiszaföldvár 400 néző, ve­zette: Bállá- Rendkívül ala­csony színvonalú játékveze­tés mellett a küzdelmes mér­kőzésen, hazai pályán elő­ször vesztett pontot a hely­zeteit rendre kihagyó tisza- földvári csapat. — Góllövők: Makai, ill. G. Nagy (U-es- ből). Jók: Kovács, Bállá. Makai, ill- a közvetlen vé­delem. Tiszaföldvár ifi—Kisújszál­lás ifi 1:0­— kun — KUNHEGYESI MEDOSZ- TMIKLÓSI FÁKLYA 2:1 (1:0) Kunhegyes, 300 néző, vez.: Tóth S- Jóiramú mérkőzésen nyomasztó fölényben játszot­tak a hazaiak és nyugod- tabb játékkal több gólt is szerezhettek volna. Góllövő: Szabó II. 2, ill-: B- Varga-- Jók: Szabó II-, Szabó VI-, Fridrich, ill-: Tóth, Orbán, Fórizs. Tmiklós ifi—Kunhegyes Ifi 2:1­— barócsl — Ü JSZASZ—J ASZ J AKÖ- HALMA 1:0 (1:0) Jászjákóhalma ifi—Cjszásx ifi 2:0­A bajnokság állása 1. Tm. Vas. 6 5 0 1 18: 3 10 2-Szó. Olaj­6 4 1 1 11: 5 9 3- Tföldvár 6 4 1 1 15: 7 9 4. Cukorgy­6 4 0 2 4: 2 8 5-Km- VM­6 3 2 1 10: 6 8 6- Ojszász 6 3 1 2 5: 4 7 7- Kszállás 6 2 2 2 5: 4 6 '8- Kengyel 6 3 0 3 16.13 8 9. Jároksz. 6 2 2 2 5: 9 6 10- Mtúri Sp­6 2 1 3 11:10 5 11- Jászapáti 6 1 3 2 8: 8 5 12- Vegyimű­6 2 1 3 6: 9 5 13- Karcag 6 2 1 3 8:: 18 5 14- Jákóhalm. 6 1 l : L < l 3: 8 3 15- Khegyes 6 1 1 4 4: L6 3 16-Tm- Fák­6 0 1 5 3: 10 1 Az ifjúsági bajnokság állása 1- Tföldvár 6 5 0 1 16: 4 10 2- Tm. Vas­6 4 1 1 14. 8 9 3- Khegyes 6 4 0 2 9: 5 8 4- Tm. Fák. 6 3 1 2 8: 3 7 5- Vegyimű. 6 3 1 2 9: 7 7 6- Mezőtúr 6 2 2 2 16:10 6 7- Jároksz. 6 2 2 2 7: 6 6 8- Ojszász 6 3 0 3 9: 0 6 Karcag 6 2 2 2 14:: 14 6 10- Jákóhalm. 6 3 0 3 11:19 6 11- Kszállás 6 2 1 3 12:11 5 12- Cukorgy. 6 2 1 3 9: 9 5 13. Olajb. 6 2 1 3 8: 9 5 14. Kengyel 6 1 2 3 6:12 4 15- Kmárton 6 1 1 4 2:12 3 16. Jászapáti* 6 0 1 5 0:16 1 •A IV- 18-án lejátszott Jászapáti — Tmlklósi Fáklya helyes eredménye 0:2 volt, jászapáti tudósítónk téves közlése alapján került ’a- punkba hibásan az ered­mény-