Szolnok Megyei Néplap, 1965. április (16. évfolyam, 77-101. szám)

1965-04-06 / 81. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1965. április 6­Ismét vesztett és az utolsó helyen áll az NB I B-ben a Lehel Oroszlányi Bányász— ,/ászberényi Lehel 2:1 (2:0) Oroszlány, 1000 néző, ve­zette: Vadas. Oroszlány: Fe­kete — Köteles, Mészáros, Marosvölgyi — Imre, Ma­csali — Csinos, Papp, Pusz­tai, Popov, Beretz. Edző: Tátrai Sándor. — Jászbe­rény: Horváth — Fortuna, Bukhár, Nagy I. — Józsa, Turgonyi — Fekete II., Szántad, Nagymajdon, Feke­te I., Fülöp. Edző: Zsolnai János. Óriási lendülettel kezdett a hazai csapat. Csinos és Macsali lövése kerülte el a kaput. A 8. percben jobb­oldali beadás végén Popov alig fejelt fölé. Percenként veszélyeztettek az oroszlá­nyiak. A 14. percben Nagy­majdon rosszul találta el a labdát a 16-oson belül. Az ellentámadást Turgonyi szögletre szerelte. A belőtt labdát — a megdermedt vé­dők között — Beretz a ka­pu torkából bombafejessel küldte a hálóba. 1:0. A szél­től támogatva továbbra is a bányászok támadtak. Nem fogtak embert a herényi vé­dők. A 29. percben Papp 25 méterről váratlanul lőtt, a labda akadálytalanul vágó­dott a kapu jobb oldalába. 2:0. Az utolsó negyedórá­ban néhánv ellentámadást a Berény is vezetett. Fekete két esetben is csak merész előrevetődéssel tisztázott. Szünet után megváltozott a játék képe. A hazaiak fo­kozatosan fáradtak el és lassultak le. A vendégek irányították a játékot. Az 52. percben Szántai éles szögből leadott lövését véd­te az oroszlányi kapus. A mérkőzés egyik legnagyobb helyeztet hagyta ki Nagy­majdon az 59. percben. A Il-es ponton teljesen üre­sen állva a kapus kezébe lőtt. A hazaiak szórványos támadásait jól verte vissza a feljavult védelem. A 85 percben Magymajdon az 5. ősről sem tudott a hálóba lőni, szögletre mentett a kapus. A beívelt labdát Fe­kete II- egyből a léc alá küldte. 2:1. Beszorultak a hazaiak, de egyenlítésre már nem volt idő. A jászberényiek védekező taktikát választottak. Buk­hár ,,sepregetett”, Józsa hú­zódott a helyére, az össze­kötők is védőfeladatot kap­tak, elől csak Nagymajdon és Fekete II. tanyázott. Hogy óriási fölényben vol­tak az első félórában a ha ­zaiak, az a rossz emberfo­gásnak tudható be. Előfor­dult például, hogy három herényi védő fogta a közép­csatárt. Szünet után már tudatosabb volt a védőjáték és több támogatást kaptak az előretolt csatárok is. Az első félidei játéka alapján teljesen megérdemelten nyert az igen jóképességű oroszlányi csapat. Kis sze­rencsével azonban elcsíp­hettek volna egy pontot a herényiek is. — kampier — Az NB I/B további ered­ményei: • Nyíregyháza— Szombathely 3:1, Szállítók— Miskolci VSC 1:0, III. kér TTVE—Budafoki MTE Ki­nizsi 0:0, Ganz-MÁVAG— Győri MÁV DAC 1:1, Deb­receni VSC—Diósgyőri VTK 1:0, Dunaújvárosi Kohász— VM Egyetértés 1:1, BVSC— Székesfehérvár 3:1. Eredmények — sorokban Szombaton a sportuszo­dában a Szolnoki Dózsa if­júsági vízilabda csapata jó- iramú, izgalmas mérkőzé­sen 3:2-re győzött a Bp. Vörös Meteor ellen. A szol­noki gólokat Katona, Ne­mes és Horváth dobta. * A Törökszentmiklósi Va­sas kézilabdázói nyerték a törökszentmiklósi villámtor- nát. A második helyen a Szolnoki Vízügy, a harma­dikon Tiszapüspöki és a negyediken a törökszent­miklósi ifjúsági válogatott végzett. Eredmények: Szó. Vízügy—Tiszapüspöki 4:5, Tmdklósi Vasas—Tiszapüs­pöki 20:1, Tiszapüspöki— Tmiklósá ifjúsági 8:6, ázó. Vízügy—Tmiklósfi ifjúsági 13:7, Tmiklósi Vasas— Tmdklósi ifjúsági 12:10, Tmiklósi ügy 4:4. Vasas—Szó. Víz­Áz MTE a MÁV bravúros győzelme és kiábrándító veresége az NB ll-ben Szolnoki MTE— Egri Dózsa 1:0 (1:0) Szolnok, 2500 néző, ve­Két újcnc győzelme okozott meglepetést a megyei bajnokságban Tiszaföldvár—Kunszent­mártoni VM 3:2 (3:1) Tiszaföldvár, 500 néző, v-: Spiccer. Súlyos védelmi hibából a hazai csapat a 7- percben már 3:0-ra vezetett- Ezután kiegyenlített lett a játék, sőt a második félidőben a ven­dégcsapat támadott többet. Góllövő: Pálinkás, Mészáros (öngól), Pádár, 111.: Kovács, Szabó- Jó: Kovács, Bállá, Berta, ill.: Tóth, Imrei, Ko­vács. Tiszaföldvár ifi—Kunszenl- márton ifi 4:0. — verbók — Törökszentmiklósi Vasas— Jászárokszállás 6:1 (0:1) Törökszentmiklós, 300 néző, v-: Kovács. Az első félidőben a hazaiak nem birtak a vendégcsapat védőivel, a második félidőben azonban egyre nagyobb fö­lénybe kerültek és ilyen arányban is megérdemelten győztek- Góllövő: Katona (2), Muszka, Bana, Szedlák, Há­mori, ill-: Meleghegyi. Jó: Fe­kete, Katona, Szabó, Bana, 111-: Bagi, Meleghegyi. Tmiklósi Vasas ifi—Jász- irokszállás ifi 3:0­Jászapáti—Kunhegyes 2:2 (0:2) Jászapáti, 150 néző, v.: Bál­lá II. Végig a jászapátiak voltak fölényben, több gólhelyzetet ki is hagytak és szerencséjük sem volt. Góllövő: Dobák, Fridiik, ill.; Szirze, Demeter. Jó: Orosz, Molnár, Török, Szirze, ill-: Szabó III-, Tóta­Kunhegyes ifi—Jászapáti ifi 1:0­— borbás ­Szó- Olajbányász—Jászjákó- halma 1:1 (0:1) Szolnok, Tisza-liget, 100 né­ző, v-: Busa. A hazai csatárok meddő játékát a vendégek lelkese­dése ellensúlyozta. Góllövő: Lukácsi, ill.: Kovács. Jó: Ba­lázs, Nagy S-, Tapasztó, Fe­hérvári, ill-: Nagy A-, Koz- móczki, Nagy Z-. Lukácsi. Olajbányász ifi—Jákóhalma ifi 4:0­— szántó ­Szolnoki Cukorgyár—Kisój- száilás 1:0 (1:0) Szolnok, Vegyiművek pálya, 200 néző. v.: Höüflinger. A hazaiak több gólhelyzetet hagytak ki a jól játszó kisúj­szállásiak ellen, — Góllövő: Sokvári. Jő: Sokvári, a me­zőny legjobbja volt. Cukorgyár ifi—Kisújszállás ifi 4:0. — szebeni — Mezőtúri Spartacus—Szó- Vegyiművek 3:1 (1:0) Mezőtúr, 400 néző, vezette: Csák I. A Vegyiművek csak a má­sodik félidő elején játszott el­fogadhatóan, a jóval többet támadó hazaiak ellen. Góllö­vő: Rácz, Gombás II- (2), il­letve: Kovács (11-esből). Jó: Kelemen, Gombás II., Tóth. illetve: Szőke, Kovács, Stum­mer. Vegyiművek ifi—Mezőtúri Sp- ifi 3:1. — sindel — Üjszász—Törökszentmiklósi Fáklya 1:0 (1:0) Ojszász, 300 néző, v-: Bé­kást. Mindkét csapat védekezett- Az óvatos játék megérdemelt hazai győzelmet hozott- Gól- lövő: Kovács. Jó Kovács (a mezőny legjobbja), Takács, Kálóczi­Üjszász ifi—Tmiklósi Fák­lya ifi 1:0. — varga — Kengyel—Karcag 7:3 (3:2) Kengyel, 500 néző, v.: Laj- kó (Békés m.) A hazaiak fürge csatárai tetszés szerint játszották át a gyenge napot kifogó vendég­védelmet. A karcagiak csak egy öngóllal és egy 11-essel tadtak szépíteni. — Góllövő: Szarvák I- (4), U. Szabó (2), Rácz, ill-: Kiss, Kovács (11- esből), P- Molnár (öngól). Jó: Szarvák I- (a mezőny leg­jobbja), Dósa, Papp, Kör- möndi, ill-: Kovács, Kiss. Kengyel ifi—Karcag Ifi 2:2. — majnár — A BAJNOKSÁG Állasa 1. Szó Cukor. 2 2 0 0 2: 0 4 2. Tm. Vas. 2 2 0 0 8: 1 4 3- Tföldvár 2 2 0 0 5: 2 4 4. SzoOlajb. 2 110 3: 2 3 5- Kengyel 2 10 1 8: 5 2 6. Mezőtúr 2 10 1 4: 3 2 7-9- Üjszász 2 10 1 1: 1 2 7-9. Km- VM- 2 10 1 4: 4 2 7-9. Kszállás 2 10 1 1: 1 2 10. Szo-Vegyl- 2 10 1 3: 4 2 11. Jároksz. 2 10 1 3: 7 2 12- Jászapáti 2 0 11 3: 4 1 13- Khegyes 2 0 11 2: 3 1 14- Jákóhalma 2 0 11 1: 3 1 15. Karcag 2 0 0 2 4: 0 0 1«. Tm- Fék- 2 0 0 3 0: 2 0 Az ifjúsági bajnokság állása 1. Tföldvár 2 2 0 0 9: 0 4 2. Üjszász 2 2 0 0 6: 0 4 3-4- Karcag 2 1 1 0 5: 2 3 3-4- Tm- V. 2 1 1 0 5: 2 3 5. Szo-Vegyi 2 1 1 0 4: 2 3 6- SzoOlajb­2 1 0 l 4: 2 2 7. Szó. Cuk­2 1 0 1 5: 3 2 it- Khegyes 2 1 0 1 3: 2 2 9- Kengyel 2 0 2 0 3: 3 2 10- Kmárton 2 1 0 1 1: 4 2 11- Tm. Fák­2 0 1 1 2: 3 1 12- Mezőtúr 2 0 1 1 2: 4 1 13- Járokszáll­2 0 1 1 1: 4 1 14. Jászapáti 2 0 0 2 0: 2 0 15-16. Kszáll­2 0 0 2 0: 9 0 15-16- Jákóh­2 0 0 2 0: 9 0 Ez történt az NB l-ben Újpesti Dózsa—Csepel 4:2, Ferencváros—Győr 2:0, Hon­véd—MTK 0:0, Vasas—Szeged 4:0, Tatabánya—Salgótarján 2:2, Dorog—Komló 1:0, Pécs— Ózd 1:0­A labdarúgó NB I. állása 1. Ü- Dózsa 4 4 0 0 12: 4 8 2- Bp. Honv. 4 3 10 10: 3 7 3- FTC 4 2 2 0 7: 3 6 4-.Vasas 4 2 11 8: 3 5 5. Pécsi D- 4 2 11 5: 3 5 6. Győri V. 4 2 11 4: 3 5 7. Tatab- B. 4 13 0 5: 4 5 8- MTK 4 12 1 6: 4 4 9. Salgótarj. 4 0 3 1 5: 6 3 10- Dorogi R- 4 112 2: 6 3 11- SZEAC 4 10 3 4: 9 2 12- Csepel 4 10 3 3: 9 2 13. Ózdi. K- 4 0 13 2: 9 1 14. Komlói B. 4 0 0 4 2: 9 0 A labdarúgó NB I B állása 1. Oroszlány 4 3 0 1 6: 2 6 2. VM Egyet. 4 2 2 0 4: 2 8 3. Győri M- 4 13 0 3: 1 5 4. Székesfeh. 4 2 11 10: 4 5 5. Dunaúlv. 4 2 11 5: 3 5 6- DVSC 4 13 0 2: 1 5 DVTK 4211 2: 1 5 8. Budafok 4 12 1 6: 1 4 9- BVSC 4 12 1 4: 3 4 10. MVSC 4 2 0 2 4: 4 4 Szombath, 4 2 0 2 5: 5 4 12. Szállítók 4 12 1 2: 3 4 13. Ganz.-M 4 0 2 2 2: 5 1 14. Nyíregyh. 4 10 3 3:13 2 15 III- kér 4 0 2 2 0: 5 2 46- Jászbei én/ 4 0 13 2: 1 1 zette: Schopp. — MTE: Nagy — Kelemen, Makai, Zalai — Sári, Papp — Csa­bai dr., Palla, Pallai, Ádá- mosi, Vilisch. Edző: Szántó József. — Eger: Papp — Mészáros, Kiss, Szász — Révász, Hanus — Nagy K., Faliszek, Borsányi, Varga, Csizmadia. Edző: Juhász Attila. Az első félidőben a kissé könnyelműsködő Egerrel szemben a hazaiak irányí­tották a játékot. Több, ke­vés húzásból álló támadá­sukkal nagy gólhelyzeteket is teremtettek, de ezek kö­zül csak egyet sikerült Pallainak a 12. percben ér­tékesítenie. : Fordulás után as: Eger is rákapcsolt és közel félóráig teljesen beszorította az MTE-t. A hazaiak ekkor lelkesen és kitűnően véde­keztek és sikerült megtar­tani egy gólos előnyüket. A játékvezető Szászt a 32. percben kiállította. Ádámo- si a 38. perctől sérülés miatt nem játszott. — Jó: az MTE közvetlen védel­me, Papp, Pallai és Csa­bai, ill.: Mészáros, Hanus, Csizmadia. Kecskeméti Dózsa— Szolnoki MÄV 2:0 (2:0) Szolnok, MÁV sporttelep, 5000 néző, vezette: Bállá B. Kecskemét: Czéh — Wink­ler, Koltai, Menczel — Morvái, Szőczei — Tanács, Takács, Szappanos, Seré­nyi, Ézsi. Edző: Titkos Pál. MÁV: Borók — Józsa, Abonyi, Tóth II. — Kar- kecz, B. Nagy — Tóth I., Gombás, Szűcs, Pintér. Do­bos I. Edző: Nagyszalóki András. A nagy hagyományokra visszatekintő Kecskemét— Szolnok rangadót közepes iram és színvonal jellemez­te. A két csapat közül a Dózsa játszott korszerűb­ben és ügyesen kihasznál­va a szolnoki védelem ha­tározatlanságát, megérde­melt két gólos előnyt szer­zett az első félidőben. — Előnye birtokában maga­biztosan verte vissza a körülményes szolnoki pró­bálkozásokat és megér­demelten győzött. — A szolnoki együttes idegesen, mereven, rossz felfogásban, mélyen megszokott formá­ja alatt játszott és ezúttal a szerencse is elpártolt a kék-fehérektől. — Góllövő: Szappanos 02. p ), Takács (35. p.). Jó: Czéh Szappa­nos, Tanács, ill.: Borók, R. Nagy, Tóth I. H. Gy. Miskolci Bányász— Martfűi MSE 2:0 (T:0) Pereces, 1600 néző, ve­zette: Szabó L. Miskolc: Boros — Vincze. Varga. Váradi — Bóta, Deák — Fischer, Szabó, Domonkos, Paulás, Makiári. Edző: Pri- belszki Gyula. — Martfű: Tasnádi — Molnár, Seres, Haik — Erdei, Hováth — Debreceni, Nagy, Szűcs, Mészáros, Mezőteleki. — Edző: Horváth Ferenc. A hazai csapat a játék­idő nagyobb részében fö­lényben játszott, de táma­dósora rengeteg helyzetet kihagyott. Góllövő: Paulás, Domonkos. Jó: Paulás, Bó­ta, Váradi, ill.: Tasnádi, Molnár, Mezőteleki. Az NB II. további ered­ményei: Kisterenye—Pénz­ügyőrök 2:2, Bp. Előre— Nagybótony 2:0, Békéscsa­ba—Gyű® 2:0, Szeged—Bp. Spartacus 1:1, Borsod— Debreceni Honvéd 2:0, Va­sas Izzó—KISTEXT 1:0. A labdarúgó NB II- állása Keleti csoport 1- Szó. MÁV 5 4 0 1 8: 3 8 2. Eger 5 3 1 1 10: 2 7 Bp. Előre 5 3 I 1 10: 2 7 4. Misk. B. 5 3 1 1 4: 2 7 5- Szó- MTE 5 2 2 1 5: 4 6 6- Kecskemét 5 3 0 2 7: 6 6 7. Debr. H. 4 2 1 1 4: 3 5 8- Izzó 5 2 1 2 5: 4 5 9. Bp- Spart­5 2 1 2 9: 8 5 10. Martfű 5 2 1 2 8: 9 5 11. Kisterenye 5 I 3 I 5: 6 5 12- B-csaba 5 1 2 2 5: 6 4 13- Pénzügyőr 5 1 2 2 4: 6 4 14. Gyula 5 1 2 2 3: 5 4 15- N.-bátony 5 2 0 3 4: 7 4 16. Borsod 5 1 0 4 4:10 2 17- KISTEXT 5 1 0 4 5:13 2 18. Sze. VSE 4 0 2 2 2: 6 2 A Szolnoki Vasutas SF rendezésében bonyolították le a félszabadulási teke kupa küzdelmeket. Csapat­ban: 1. Szó. MÁV 2464, 2. Tatabányai Bányász 2401, 3. Ceglédi Vasutas 2371, 4. Rákoshegyi Vasutas 2342. 5. Debreceni VSC 2332, 6. Szó. Vasutas 2263, 7. Békés csabai MÁV 2229, 8. Szó. Olajbányász 2204, 9. Szó. Dózsa 2193, 10. Cukorgyár 2152 fával. Egyéniben Hor­mos (Tatabánya) 455, Vörös (Szó. MÁV) 439, Kálira (Szó. MÁV) 437 fát dobott. A törökszentmiklósi bir­kózók és ökölvívók Gyulán vendégszerepeitek. A bir­kózók 10:4 arányban győz­tek, a győzelmeket Török, Csikós, Kirják, Csikós sze­rezték, Nagy & Sándor döntetlent ért el. Az ököl­vívók 12:4 arányban vere­séget szenvedtek, csak Raj­na és Plesovszky győzött. Tóth László ifjúsági ver­senyző nyerte a törökszent­miklósi félszabadulási sakk- versenyt. A második he­lyen Makai Sándor, a har­madikon Szabó Ferenc vég­zett. 4 TIT ASZ nyerte a felszabadulási röplabda tornát Három csapat — a Szol­noki TIT ÁSZ, a Szolnoki Dózsa és a szovjet alakulat — vett részit a Dózsa által rendezett ünnepi röplabda tornán. A kétszer 20 perces mérkőzések közepes szín­vonalúak voltak éa a leg­egységesebb TIT ÁSZ meg­érdemelten győzött. A má­sodik helyen a Dózsa, a harmadikon a szovjet ala­kulat csapata végzett. Érdekes színfoltja volt a tornának az Áchim úti és a Költőd úti iskolák csapa­tainak előmérkőzése, ame­lyen az Áchim útiak győz­tek. DB lll-as csapataink egyetlen gólt sem tudtak rúgni! Jb. Vasas—Szarvasi Hon­véd 0:0, Jászberény, 300 néző, vezette: Szarvas. A nagyiramú találkozón az első félidőben a hazaiak játszottak fölényben, de csatáraik több esetben is hibáztak. Szünet után a vendégek is többet tá­madtak, de még így is a Vasas érdemelte volna a győzelmet. Jó: Kohári (a mezőny legjobbja), Raunok, Urbán, ill.: Kiss II., Ná­dori. Mezőkovácsházi Petőfi— Mezőtúri Honvéd 3:0 (1:0), ' Mezőkovársháza, 800 néző, vezette: Ungi. A hazai csapat megér­demelten győzte le a lélek - telenül játszó Honvéd együttest. Góllövő: Tvicsián, Pisják. Lukács, Jó: Lukács. Ivicsián. A Honvédhói sen­kit nem lehet dicsérni. — sindel — Debreceni OÍ4CS—Szol­noki Honvéd 3:0 (2:0), — Szolnok, Délibáb utca. 500 néző, vezette: Búzást A jóképességű debreceni csapat győzelme egy perc­ig sem vált kétséges, — A Honvéd mélyen formája alatt játszott. Góllövő: — Kiss (2), Móré I. Jó: Kóro- di, Móré I., Móré II. ill.: Breuer. E. L 14. heti ‘memiek! 1­Bp- Honvéd—MTK X 0:0 2. Győr—Ferencváros 2 0:2 3­SBTC—Tatabánya X 2:2 4. Dorog—Komló I 1:0 5­Vasas—Szeged 1 4:0 6- DVSC—DVTK 1 1:0 7. N yíregyh—Szomb­1 3:1 8. III- kér—Budafok X 0:0 9­Békésesaba—Gyula 1 2:0 10­SZVSE—Bp. Spart­X 1:1 11­Veszprém—Pápa X 0:0 13­Fiorentina-Milan X 0:0 13­Juventus—Torino X 1:1 +1 14, SwnpdftrU-QfftM 2 fel