Szolnok Megyei Néplap, 1964. november (15. évfolyam, 257-280. szám)

1964-11-03 / 258. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1984. november 9 Áz év legizgalmasabb mérkőzésén a MÁV elütötte az Egert a bajnoki címtől Azt tartja a közmondás: minden jó, ’'a a vége jó; ínos, egy héttel a bajnokság befejezése előtt el­mondhatjuk, hogy megyénk minőségi labdarúgásában minden jóra fordult. A Jászberényi Leheltől már nem lehet elvenni a bajnoki címet és ugyanilyen helyzet­ben áll a Martfű is. Az utolsó mérkőzésen — amit hazai pályán vívnak — mindkét csapatnak elég egy pont, hogy az 1965-ös labdarúgó szezon új NB I/B-s, illetve NB II-es együtteseként üdvözölhessük őket Az elmúlt vasárnap — mintahogy azt megírtuk — valóban a rangadók napja volt. A MÁV kitűnő já­tékkal fektette kétvállra a bajnokjelölt Egert és a Jászberény is megszerezte — igaz, hogy hatalmas küz­delemben — a sorsdöntő két pontot. A nagyszerű fegyverténynek külön emeli az értékét az, hogy győz­tes mérkőzésük után így nyilatkoztak a Lehel játéko­sai: — Nagyon köszönjük a MÁV-nak, hogy ilyen szép győzelemmel segített bennünket a táblázat élére; Ugyanilyen megyei összefogás és együttérzés segí­tette diadalhoz a Mezőtúrt is. A kieső zónában ta­nyázó csapat pontot rabolt a második helyezett Bé­késcsabától és ezzel nemcsak saját helyzetén, hanem a Martfűén is segített.­Tudósítóink az alábbiakban számolnak be a for­duló mérkőzéseiről: Szolnoki MÁV—Egri Dózsa 8:0 (1:0) Szolnok, MÁV sporttelep, 3000 néző, vezette: Vízhá­nyó. Szolnak. Borók — Tóth II., Abonyi, Kolláth II; — Józsa. B. Nagy — Tóth I., Pintér, Csábi, Gom­bás, Szűcs. Edző: Kolláth Ferenc. — Eger: Papp — Szász, Kiss, Révász — Vár­aljai, Hanus — Kovács, Usztöke, Nagy K., Varga, Csizmadia, Edző: Juhász Attila. Hatalmas iramban kezdő­dött a találkozó. A néző- télen felcsattanó „Hajrá, Eger!” biztatás jelezte, hogy a lila-fehérek a né­zőtéren is jól felkészültek. Az első percek az egriek rohamait hozták és Borók már a 4; percben nehezen védett egy kellemetlen fel­pattanó labdát, Az egri tá­madásokat csakhamar MÁV ellentámadások tar­kították és a vasutasok egy­re sűrűsödő elfutásai a 10. percben eredménnyel jár­tak. Tóth I. jól indult öl a jobbszámyon, két ügyes csellel becsapta a védelmet és az alapvonal közeléből — éles szögből — hatalmas lö­véssel az ellenkező sarokba bombázott 1:0. A MÁV né­hány, szemre is szép akció­ja és Tóth I; 20 méteres bomba szabadrúgása után az egriek negyedórája kö­vetkezett Szögletek, sza­badrúgások jelezték a lila­fehérek mezőnyfölényét, de a MÁV-védelem ezen a mérkőzésen áttörhetetlen volt Szünet után az 56. perc­ben Tóth I.-et az alapvonal táján csak szabálytalanul tudták szerelni, Tóth 1. sza­badrúgását Gombás jól irá­nyította fejjel a jobb alsó sarokra, Papp azonban ra­gyogóan védte a gólba tar­tó labdát Rendkívül válto­zatos, izgalmas volt a já­ték, mindkét fél — pillana­tig sem lankadva — teljes erőbedobással harcolt A MÁV csapata egy gó­los előnye birtokában vala­mivel tervszerűbben ját­szott, de a mérkőzés sorsa csak a 76. percben dőlt el: Pintér a jobbszámyon át­cselezte magáit a védelmen, már a 16-oson belül volt amikor az egri hátvéd há­tulról felvágta. A játékve­zető megnézte ez eset szín­helyét és 11-est ítélt A büntetőt Gombás a jobbra vetődő Papp mellett a ka­pu baloldalába vágta, 2:0. A mérkőzés az első perc­től az utolsóig óriási ira­mú, helyenként színvonalas játékot hozott A MÁV csa­pata bebizonyította, hogy az NB II-ben még a leg­jobbaknak is méltó ellen­fele. Ezen a mérkőzésen meglepő jó játékkal és biz­tosan győzte le a bajnok­jelöltet érzékenyen vissza­vágott az egri 2:1 és l:0-ás vereségekért A nagyszerű eredmény elsősorban az együttes küzdőképességét dicséri: A csapatrészeik közül a fedezetsor, a közvetlen vé­delem és az ötöefogat a rangsor, de egyénileg is mindenki megtette a magá­ét Az egriek igazolták ed­digi eredményeiket sport­szerűen, fáradhatatlanul harcoltak, de érthető ide­gességüket nem tudták le­küzdeni. H. Gy. Nyíregyházi MSE—Szolnoki MTE 3:3 (1:1) Nyíregyháza, 200 néző, vezette: Búzási. Nyíregyhá­za: Bús — Fodor, Varga, Ágoston — Gajdos, Szász — Gelics, Eszenyt Csem- niczäd, Miczi, Moravszki. Edző: Pokrovenszki Pál. — Szolnok: Donka — Papp II., Makai, Villányi — Csontos, bárj — Csabai dr„ Papp I„ Honti, Nagy, Karakas. Ed­ző: Titkos FáL Hazai támadásokkal in­dult a játék: A 8. percben Gelics beadását Makai rö­viden mentette és a 16-oson álló Csemniczki, laposan a jobb sarokba lőtt 1:0. A gól után Csabai lövését védte Bús, majd Csontos szabadrúgása kerülte el a kaput. A 27. percben Kara­kas két védőt is kicselezett majd hátraadott és Papp I. mintegy 20 méterről, véd- hetetlen lövéssel egyenlí­tett. 1:1. Marifu az Nß II kapujában A kiesés ellen küzdő csapataink is jól szerepeltek Makói Vasas—Martfűi MSE 1:1 (1:0), Makó, 800 néző, ve­zette: Magyar- Martfű: Tas- nádi — Száraz, Seres, Haik — Erdei, Horváth — Botka, Szűcs, Nagy, Mészáros, Me­zőteleki. Makó: Tóth - Szél I-, Varga, Szél II. — Marci­ka, Malina — Gábor, Vé­kony, Balogh, Kovács, Máté. A hazai közönség nagy biztatására lelkesen játszó makóiak a 12. percben már U-essel l:0-ra vezettek, s az első félidőben végig nagy ostrom alatt tartották a martfűiek kapuját. Ebben az időszakban a vendégek nem tudtak kibontakozni. A második félidőben a martfűiek átvették a játék irányítását és a 60. percben Szűcs révén egyenlítettek, 1:1. Góllövő: Maiina, — ill.: Szűcs. Jó: a martfűi csapat minden egyes tagja és a ma­kói védelem. A játékvezetői hármas jól vezette a mérkő­zést. — tasnádi — Mezőtúri Honvéd—Békés­csabai Honvéd 2:2 (2:1), Me­zőtúr, 500 néző, vezette: He­gyi. Mezőtúr: Gál — Szűcs, Egei, Jancsa — Veres II., Oyuricza — Földesi. Wágner, Frikker, Bánhidi, Litva. Ed­ző: Podmaniczki János. Bé­késcsaba: Vörös — Lovász, Bogár, Janovics — Horváth, Bakó — Tímár, Boros, Pikó Papp, Nelle. Edző: Gurbán Liviusz­A 15. percben Wagner a kimozduló kapus mellett a kapuba lőtt, 1:0. A 20. perc­ben váratlanul kiegyenlített a vendégcsapat; Pikó távoli bombája a bal felső sarokba vágódott. 1:1. A hazai csapat továbbra is irányította a já­tékot és a 26- percben Bán­hidi a kifutó Vörös mellett a hálóba lőtt, 2:1. Szünet után váltakozó tá­madásokkal folyt a játék. A 65. percben szabadrúgásból egyenlítettek a vendégek Horváth révén, 2:2. A 75. percben 11-eshez jutottak a hazaiak, - Bánhidi lövését azonban Vörös kivédte. A játék képe és a helyzetek alapján a hazaiak győzelmei éremeltek volna. Jó: Veres II., Bánhidi, Szűcs, Egei. Föl­des!, ill.: Vörös, Bogár, Pikó, Tímár. — sindel ­Jászberényi Vasas—Kiskun­halasi MEDOSZ 4:0 (2:0), Jászberény, 300 néző, vezet­te: Ungi. Jászberény: Kohári — Rigó, Helle, Benke —Sár­közi, Hering — Urbán, Ko­vács, Keresztesi, Kiss, Csiz­madia. Edző: Udvarias Já­nos. Kiskunhalas: Szalontai — Tóth II-, Mészáros, Lipák — Hornyák, Tóth I. — Cser­mák I-, Vanyiska, Dobszai, Jáger, Csermák II. — Edző: Virág István. A Vasas számára döntő fontosságú mérkőzést már az első percekben lendületes hazai támadások vezették be- A 14- percben szöglethez ju­tott a Vasas, ezt Csizmadia ívelte be és a befutó Urbán fejéről a hálóba került a labda, 1:0. A 39. percben újabb Vasas gól született Keresztesi Urbán elé gurí­tott és a szélső nagy erővei a léc alá vágta a labdát, 2:0­Fordulás után Is a Vasas diktálta az Iramot, a 60 percben Csizmadia 18 méte­res lövése a kapus kezét érintve vágódott a jabb sa­rokba, 3:0, A 75- percben Hering futott el a balszélen, az alapvonalról visszagurí­tott és Keresztesi 5 méterről nem hibázott, 4:0. A Vasas ezen a mérkőzésen a nagy tét ellenére is jó játékot mutatott, minden játékosa hatalmas lelkesedéssel küz­dött- Kiemelkedően játszot­tak a Vasasból: Helle, Ben­ke, Hering, Kovács, ill. Sza­lontai, Mészáros, Vanyiska. — gervai — Törökszentmiklósi Vasas- Szegedi Építők 1:1 (1:1), Tö­rökszentmiklós, 300 néző, — vezette: Szarvas. Törökszent- miklós: Vasas — Öllé, Ba­lázs, Fekete — Erdős, Szabó — Darvasi, Hártyái, Bana. Sz. Kiss, Mezei. Szeged: Ap- jok — Rácz, Molnár, Török — Horváth, Szabó — Kiss, Németh, Blaha, Sonkó, Ve­réb. A Szeged már a 4. percben védelmi hibából Kiss révén megszerezte a vezetést. A gyors gól a hazaiakat meg­zavarta és igen sok jó hely­zetet rontottak el a szegedi kapu előtt. — A 38. percben Hámori beadását Sz. Kiss a hálóba lőtte, 1:0. Az egyen­lítő gól felvillanyozta a ha­zaiakat és végig ők támad­tak, de a győztes gólt meg­szerezni nem tudták. Jó: Ba­lázs, Szabó, Hámori, — ill.: Molnár (a mezőny legjobbja), Horváth, Kiss. —n­További eredmények: Új­szeged! TC — Békéscsabai VTSK 2:1, Mezőhegyesi ME­DOSZ—Orosházi Kinizsi 3:3, Csongrádi Petőfi—Kecskemé­ti TE 2:3. Nagykőrösi Kini­zsi-Hódmezővásárhelyi ME­DOSZ 3:2. Szünet után rögtön veze­téshez jutott az MTE. Csa­bai nagyszerű csellel elhú­zott őrzője mellett, beadá­sát Hanti a jobb sarokba fejelte. 1:2. A 60. percben váratlanul egyenlítettek a hazaiak. Eszenvi kiugrott a védők között, Villányi a 11-es pont táján becsúszó­szereléssel próbált tisztázni, azonban a lábáról a kifutó Donka mellett a kapu bal sarkába csúszott a labda. 2:2. A 72. percben a 16-os oldalvonalánál Villányi sze­relése miatt, a játékvezető meglepetésre 11-est ítélt és a büntetőit Csemniczki ér­tékesítette. 3:2. Utána is­méit nagy hajrába kezdett az MTE és a 81. percben sikerült egyenlítenie. Cson­tos beadását Honti átlépte, az K rakáshoz került, aki középre játszott Csabaihoz, akinek lövésével szemben Bús tehetetlen volt. 3:3. — A hazai csapat a várako­záson felüli teljesítményt nyújtott. Az eredmény igazságosnak mondható. Jó: Papp II., Csabai dr., Papp L, illetve: Bús, Gajdc*, EszenyL B. Jászberényi Lehel—Nagy- bátonyi Bányász 1:0 (1:0) Nagybátony, 1500 néző, vezette: Schopp. Jászbe­rény: Horváth — Fortuna, Páncsács, Nagy I. — Józsa, Turgonyi — Sánta, Fekete II., Nagy II., Fekete I„ Szántai Edző:: Szekeres András. Nagybátony: Bu- lyovssfld — Szalai, Veres, Kovács I. — Kupcsulik, Tari — Nagy, Kovács II», Huszár, Szarvas, Pintér. — Edző: Laczfcó Sándor. Végig nagyiramú, válto­zatos, kemény küzdelmet vívott a két csapat. Az első félidőben általában kiegyen­lített volt a játék képe. A 38. percben Sánta egyéni akció végén 18 méterről nagy gólt lőtt a felső sa­rokba. Ez megnyugtatta a Lehel csapatát. Szünet után egyre inkább fölénybe került a Jászbe­rény, de helyzeteik befeje­zését nem kísérte szeren­cse. Sántának két ízben is gólhelyzete volt, Nagy II. pedig egy ízben a kapufát találta el, egyszer pedig alig lőtt kapu mellé, tiszta helyzetben. — losonczi — Nagy küzdelemben vesztettek a MÁV ökölvívók Honvéd „Kun Béla” SE— Szolnoki MÁV 12:8 Szolnok, Ságvári művelő­dési ház, 550 néző, vezette: Buzgó—Takács. Feszült hangulatban, izzó légkörben bonyolították le a nagyfontosságú találkozót A könnyebb súlycsoportok­ban a vendégek — némi bírói segédlettel — behoz­hatatlan előnyt szereztek; a rendkívül elszántan küz­dő MÁV versenyzők már csak szépíteni tudtak, Rész­letes eredmények: Légsúly: Turzai (Honvéd) —Hajdú II. (MÁV). Első menetben döntő fölény miatt Hajdút leléptették. 2:0. Harmatsúly: Sági (Hon­véd)—Király I. (MÁV). Harmadik menetben Ki­rályt sportszerűtlenségért leléptették. 4:0, Pehelysúly: Tóth (Honvéd)—Máityus (MÁV). A második menet­ben Mátyust mélyütéssel földre küldte Tóth és nagy megleDetésre mégis őt hir­dette ki győztesnek. (Nagy bírói hiba!) 6:0. Könnyű­súly: Balázs (MÁV)—Min- csik (Honvéd) pontozásos győzelem. A végig jobb Balázs csak nehezen győ­zött a sokat szabálytalan­kodó ellenfele ellen. 6:2. Kisváitósúly: Hazula (Hon­véd)—Hajdú (MÁV) pont, győz. Hajdú mindvégig szí­vósan harcolt, a képzettebb Hazula ellen. 8:2. Váltósúly: Vígh (Honvéd) —Miklós (MÁV) pontozás­sal győz; Első menetben Miklós nagy fölényben volt, de fokozatosan visszaesett és hatalmas küzdelemben vesztett. 10:2. Nagyváltó- súly: Beviz (MÁV)—László (Honvéd) pontozással győz. Beviz mindvégig jobb volt, de csak nehezen bírta sza­bálytalankodó, dulakodó Lászlóval 10:4. Középsúly: Nagy (Honvéd)—Török (MÁV) döntő fölény miatt léléptetve. Török kitűnően kezdett, de nem bírta végig az iramot, s az utolsó pil­lanatban megrendült. 12:4. Félnehézsúly: Vígh (MÁV) —Sári (Honvéd). Első me­netben feladta» Vígh ha­talmas ütéseit még az első meneten át sem bírta el­lenfele. 12:6. Nehézsúly: Pál (MÁV)—Kézi Honvéd). Pontozással győz. Pál mind­végig elszántan küzdött, többet kezdeményezett, Ké­zit háromszor is megintet­ték. 12:8. A találkozó a keserű ve­reség ellenére is tanulsá­gos volt. A következtetés egyáltalán nem arra mutat, hogy az együttes sorsa megpecsételődött. A szolno­kiak ebben az összeállítás­ban a még hátralévő két mérkőzésen megszerezhetik a bentmaradáshoz szüksé­ges pontokat. Azt azonban mind a vezetésnek, mind a versenyzőknek meg kell jegyezni, hogy az erőnlétet és az edzések intenzitását fokozni kell, mert a III. menetben csaknem mind­annyian — még a győzte­sek is — visszaestek, s a vereség elsősorban ezért következett bei H. Gy. freaínémiekJ 44. heti 1» Láng—Salgótarján 1 2:1 2- Oroszlány—Ózd z 1:1 3- Széfv-Vasas—BVSC 1 1:0 4- Egyetértés—MVSC 1 3:0 5- Budafok—Szállítók 1 2:0 6. Dunaújv—Ganz-M. X 1:1 7- Szó- MÁV—Eger 1 2:0 8- Nyír. MSE—SZMTE X 3:3 9- Bcsaba—Bp. Előre 1 1:0 10- Nagybát—Jberény 2 0:1 11- Esztergom—PVSK 1 2:0 12- Autóbusz—Zal- Dó­X 0:0 13. Zala-TE—Budai Sp. 1 2:0 +1 14» Padova—Palermo 1 1.-0 A gól előtti pillanat Tóth Laci ügyesen kicse­lezte őrzőit, a kétségbeeset­ten menteni igyekvő Ré­vász mellett is elhúzta a labdát és a kiinduló kapus fölött védhetet- lenül lőtt a hálóba- Ez a gól idegesítette fel az egrieket és nyugtatta meg a szolnokiakat — no meg a jász­berényieket. EZ A RANGSOR Kosárlabda NB 1. Nők: 1­1. MTK 26 25 1 1841:1013 51 2. 2- Szív- 26 22 4 1608:1232 48 3. 3- Bp.VM26 19 7 1473:1237 45 4. 4. Bp-El. 26 18 8 1387:1169 44 5. 5. Bp.Pe. 26 16 10 1514:1339 42 6­6- VTSK 26 14 12 1396:1411 40 7. 7. TF 26 13 13 1397:1474 39 8. 8. Diós. 26 12 14 1344:1287 38 9­9- Csep. 26 12 14 1335:1403 38 10­10- BEAC 28 11 15 1352:1500 37 Il­ii. Baja 25 9 16 1250:1487 34 12­----------------------------------------13. 12. Sopr- 25 7 18 1129:1376 32 14. 13- Pécs 26 2 24 1182:1544 28 15­14- Szóin. 26 1 25 993:1737 27 16. Jegyzet: A vonal alatti csa- 17. patok kiestek. 18. Labdarúgó NB II. Keleti csoport Jberény Egri Dó. Kecsk. B- Sp­Sz.MTE Bp- Elő. Sz-MÁV Bcsaba Sz.VSE Nbátony Kister. Gyula V. Izzó KIST. Miskolc Baglyas­Nyíregy­Debr-D. 33 21 6 6 47:24 48 33 20 6 7 66:32 46 33 18 6 9 51:27 42 33 16 7 10 58:34 39 33 16 6 11 52:41 38 33 14 8 11 42:33 36 33 14 8 11 51:42 36 33 13 8 12 50:60 34 33 12 8 13 60:52 32 33 12 7 14 10:34 31 33 10 10 13 43 61 30 33 10 9 14 48:46 29 33 11 616 11:50 28 33 9 10 14 43:53 28 3310 716 39:57 27 33 9 7 17 26:59 25 33 8 7 18 36:64 23 33 5 12 16 30:54 22 Labdarúgó NB III- Délkeleti csoport 1- Martfű 29 16 8 5 30:34 40 2. Bcs. Ho- 29 16 6 7 55:41 38 3- Újszeged 2916 4 9 54:37 36 4- Hmvhely 29 13 9 7 42:25 35 5- Bcs-Vtsk 29 13 8 8 52:35 34 6- Orosh. 29 8 11 1(147:49 27 7. Makó 29 9 9 11 42:49 27 8- Szeged 29 811 10 31:37 27 9- Khalas 29 9 911 41:59 27 10- Jberény 29 9 8 12 39:29 26 11- Csongr- 29 10 6 13 37:46 2ö 12. Mezőtúr 29 7 11 11 31:45 25 13. Tmiklós 29 9 7 13 32:55 25 14. Nkőrős 29 9 6 14 35:37 24 15. Kecsk- 29 8 8 13 38:45 24 16- Mezóh. 29 9 5 15 46:59 22