Szolnok Megyei Néplap, 1964. október (15. évfolyam, 230-256. szám)

1964-10-06 / 234. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1984. október 6 Fekete vasárnapjuk volt a szolnoki NB ll-eseknek, a Lehel sem remekelt .Jászberényi Lehel—Debre­: cent Dózsa 2:1 (1:1) íj ] Jászberény, 1500 néző, ;yezette: Petri. Jászberény' Horváth — Turganyi, Pán- Csics, Nagy I. — józsa : Fekete — Tóth, Szántai. Nagy II., Fekete II, Sánta Edző; Szekeres András. — Debrecen: Németh — Mol­nár I, Pellei, Molnár III — Juhász, Szabó — Né- methy, Nagy, Lázár, Pál Kükkel. Edzó: Kertész Ta más. A vendégcsapat kezdte a játékot, de az 5. percben már a negyedik szögleté: rúgta a Lehel. A 8. percben az előretörő Fekete I. lö­vését a bal felső sarokból ütötte ki Németh, majd Szántai és Nagy II. elől menteitek a debreceni vé­dők. A szórványos Dózsa ellentámadásokat veszélyes Lehel rohamok követték, az elemében lévő Sántái <iam tudták tartani a Dó- ^sa védői;. Hideg zuhany­ként jött a 20. percben a Pózsa vezető gólja. A kö­zépre húzódott Némethy ágy előrevágott labdára nagy lendülettél rajtolt, Páncsdcs mellett is elhú­zott és futtából 14 méterről laposan a jobb alsó sarok­ba lőtte a labdát. 0:1. A gól után is a Lehel táma­dott, de a nyolc emberrel védekező vendégek védel­mét nem tudták átjátszani és messziről a Lehel csa­tárok csak ritkán vállal­koztak lövésre. A 40. perc­ben egyenlített a Lehel. Nagy II. lerázta védőit és tíz méterről leadott lövése ä kapufa tövéről vágódott a hálóba. 1:1, Szünet után is a Lehel uralta a pályát. A 49. perc­ben Sánta ellenállhatatla­nul futott el a jobbszélen. A 16-os oldalvonalától be­adott labdáját Nagy II. le­kezelte, majd a jobb alsó sarokba lőtt. 2:1. A Lehel fölényére jellemző, hogy a debreceniek az elért gól­jukon kívül a kapu köze­lébe sem kerülték és ka­pura sem lőttek. A Lehel többgólos győzelmét kizá­rólag a jó napot kifogó Németh kapus akadályozta meg. Jó: Nagy II., Sánta. Fekete I., ilL: Németh, Né­methy. — losonczl — Budapesti Spartacus— Szolnoki MÁV 4:2 (3:1) MÁV sporttelep, 1600 néző, vezette: BaHa B. — Spartacus: Jakab — Szdm- csák, Kóczián, Kovács II. — Gál, Strasszer — Hu­szár, Lukács, Molnár. Trautmann, Kovács I. Ed­ző: Bukovi Márton. Szol­nok: Borók — Józsa, Abo- nyi, Kolláth — Karkecz. B. Nagy — Tóth II., Pin­tér, Kalmár, Gombás. Szűcs. Edző: Kolláth Fe­renc. Mindkét csapat teljes erőbedobással kezdett és hullámzó érdekes küzdelem alakult ká. Az első támadá­sokat a MÁV indította, mégis a vendégcsapat ju­tott vezetéshez, mert a 6. percben előretörő Strasszer szinte akadálytalanul elju­tott a MÁV kapu előterébe és közelről a jobb alsó sa­rokba lőtt. 1:0. Kezdés után Kalmár, Gombás volt a labda útja és a keresztbe küldött átadást Tóth II. kö­zelről a kapuba vágta. 1:1. A 25. perctől feljött a Spar­tacus, szabadrúgáshoz ju­tott a pesti csapat és Mol­nár 20 méterről a hibásan felállt szolnoki sorfal mel­lett a kapuba lőtt. 2:1. Alig telt el néhány perc, a kapkodó MÁV védők megingásait Molnár egyéni kiugrással kihasználta és Boról; fölött a léc alá lőtt. 3:1. Szünet után is jobbára a MÁV kezdeményezett, de a középen erőltetett és sok felesleges cselezéssel tarkított akciókat, kitűnően rombolta szét a megerősí­tett Spartacus védelem. Sorozatos lefutások után a 75. percben Gombás átve- rekedte magát a védők kö­zött és közelről szépített, 3:2. A 86. percben egy vil­lámgyors korszerű ellentá­madás végén Lukács lövé­se a jobboldali alsó sarok­ba vágódott, 4:2. Ezzel el­dőlt a mérkőzés sorsa. A fővárosiak jobb takti­kájukkal, gólratörőbb já­tékukkal megérdemelten szerezték meg a két pon­tot. A szolnoki gárda első­sorban a közvetlen véde­lem bizonytalankodása miatt vesztett. Nagymér­tékben hozzájárult azonban a vereséghez a támadósor egyénieskedő játékmodora és góliszonya is. Bállá já­tékvezető mindkét fél ter­hére többször is tévesen ítélkezett, de ez az ered­mény kialakulását nem be­folyásolta. H. Gy. Miskolci Bányász—Szolnoki MTE 3:2 (1:0) Pereces, 1000 néző, ve­zette: Demeter. Miskolc: Boros — Csorba, Varga, Váradi — Deák, Bóta — Bartus, Szabó, Domonkos, Matisz, Makiári. Edző: Pri- belszki Gyula. Szolnok: Donka — Papp II., Makai, Papp I. — Csontos, Sári — Pallai, Vilisch, Vidács, Nagy, Karakas. Edző: Tit­kos Pál. Hazai támadásokkal in­dult a játék. A 3. percben Matisz jó helyzetben mellé lőtt. A 16. pecben Vilisch előtt adódott helyzet, ej­tett lövését azonban védte a bányászcsapat kapusa. — Utána ismét Donkának volt két barvúros védése. Ki­egyenlített mezőnyjátékkal telt el a félidő további ré­sze. A 44. percben Sári a jobbszélső elől szögletre mentett. Amíg az MTE já­tékosok várták, hogy a ke­rítésen túl szállt labdát visszahozzák, addig a jobb­szélső egy másik labdával gyorsan végrehajtotta a szögletrúgást, amelyet Sza­bó kapott, lövésével szem­ben Donka tehetetlen volt. 1:0. Az MTE játékosok hiá­ba reklamáltak, a játékve­zető — aki egy előbbi partdobásnál nem engedte, hogy másik labdát hozza­nak játékba — nem vette figyelembe és megadta a gólt; A második félidő újabb hazai góllal kezdődött. Egy kapura tartó labdát Donka kiütött, azonban az egyik csatárról az vissza­pattant és a helyzetet fel­ismerő Szabó sarokkal a kapuba továbbított, 2:0. A 62. percben ügyes Vllisch- Pallai ossz játék után Pal­lai jól ívelt kapura, Boros kiejtette a labdát és a ré­sen lévő Nagy a hálóba emelt, 2:1. Felcsillant az egyenlítés reménye, ami­kor a 70. percben Donka kifutva a kapujából nem tudta megszerezni a lab­dát, Bartus középre gurí­tott, Matisz egyből a felső lécet találta el, a lepatta­nó labdát Makai ki akarta vágni, de az a befutó Mak­iári mellét találta el és onnan a léc alá vágódott, 3:1. A 79. percben Csontos szabadrúgását Nagy a bal sarokba fejelte, 3:2. Az utolsó tíz percben az MTE többet támadott, a hazaiak kemény, határozott játéká­val szemben azonban nem tudtak eredményt elérni. Az MTE csapata ezen a mér­kőzésen igen mérsékelt tel­jesítményt nyújtott, Sem a védelem, sem a csatársor nem nyújtott elfogdható teljesítményt. A játékveze­tő igen sok hibával vezet­te a mérkőzést. További eredmények: Bé­késcsaba—Izzó 2:2, KIS- TEXT—Baglyasalja 2:0, Eg­ri Dózsa—Bp. Előre 3:0, Nagybátonyi Bányász- Gyulai MEDOSZ 3:0, Kis- terenyei Bányász—Szegedi VSE 1:0, Kecskeméti Dózsa —Nyíregyházi MSE 1:0. Á megyei labdarúgó bajnokság eredményei (Zárójelben az ifjúsági csapatok eredményei) Szó. Cukorgyár—Nagy­kunság 2:0 (Irt)), Szó. Olajbányász — Kunhe­gyes 0:0 (2:2), Mezőtú­ri Spartacus—Kisújszál­lás 4:1 (1:3), Tiszaföld- vár—Jászapáti 3:1 — (7:1), Törökszentmiklós —Karcag 1:1 (0:3), Jász- árokszállás—Jb. Lehel II. 6:1 (2:4), Szó. MTE II. — Kunszentmártoni VM elmaradt (3:1). A Jászkisér—Jászjákóhal- ma mérkőzésről lap­zártáig nem kaptunk eredményt. amim ab NB ii. Salgótarjáni BTC—Szolnoki MÁV 13:7 A lelkesen küzdő MÁV ökölvívók végig méltó ellen­felei voltak a bányászoknak. A rendkívül elfogult hazai közönség üdvrivalgása köz­ben néhány igazságtalan pontozásos bányász győzelem született. Különösen kirívó volt a jelentős fölénnyel ve­zető Mátyus ellen a döntet­len kihirdetése. A szolnoki győzelmeket Miklós, Beviz ás Török szerezte- TERÜLETI BAJNOKSÁG Törökszentmiklósi Vasas- Szolnoki MTE 13:7 Törökszentmiklós, 100 né­ző, vezette: Óvári- A területi csapatbajnoksá­got eldöntő rangadón a ha­zaiak szép győzelmet arat­tak, s ezzel — bár egy mér­kőzés még hátra van — már­is megnyerték a területi csapatbaj nokságot • Veszélyben a martfűi kézilabdások harmadik helye Részletes eredmények (eipi- áliők a győztesek): Bozsó (T. Vasas) kiütéssel nyert Barhács ellen. Zakar ellenfél nélkül győzött- Bo­zsó (Szó. MTE) szabálytalan­ságokkal tarkított mérkőzé­sen győzött Plesovszki ellen. Trencsényi (T- Vasas) ellen Vighet a harmadik menet­ben szabálytalanságok miatt leléptették. Putóczky (T- Va­sas) végig nagy fölényben öklözve nyert Murányi el­len- Az Orosz (T. Vasas)- Téglás mérkőzés döntetlenül végződött. Finta (T. Vasas) a nap legszebb mérkőzésén döntetlenül végzett Németh- tel. Fehér (T. Vasas) ellen­felét, Mészárost sérülése miatt leléptették. Juhász (T- Vasas) az első két menetben nagy fölényben volt, a har­madikban Bozsó felülkere­kedett, így a mérkőzés dön­tetlenül végződött- Dobó (Szó. MTE) ellen Tonbor az első menet elején feladta. A mérkőzés végén nagy ün­neplésben részesítette a kö­zönség a bajnokságot nyert hazai csapatot. 40. heti Bp. Honvéd—Martfűi MSE 31:13 (13:6) A fővárosi csapat több válogatott játékossal ren­delkező együttese ellen a tartalékosán kiálló martfűi­eknek nem sok esélyük volt. A mérkőzés elején mégis úgy látszott, hogy szoros eredmény születik, hiszen az első percekben a vendégcsapat vezetett. Ké­sőbb Sándor sérülése után magáratalált a Honvéd és jelentős előnyre tett szert. A második félidőben a Martfű újra jól kezdett, de rövid idő után több hibát vétettek a játékosok és így az egyenlítés helyett a Honvéd jutott újabb előny höz. A teljesen szétesöen játszó martfűiek ellen a Honvéd a mérkőzés vége felé szinte tetszés szerint érte el góljait. Ez a mérkőzés azt bizo­nyította, hogy a csapat fel- frissítését, fiatalítását már jóval előbb meg kellett volna kezdeni. Az első csa­patnak nincs cseresora, a tartalékegyüttes viszont nem szerepel bajnokságban és a tapasztalatlan játé­kosok hirtelen beállítása az első csapatba csak a vasárnapihoz hasonló ku­darcot eredményezhet. Ez­zel a vereséggel a mart­fűiek rosszabb gólarányuk­kal a negyedik helyre ke­rültek és erősen veszélyben van a bajnokság végére ki­tűzött cél, a barmaik hely. A végső helyezéstől füg­getlenül — hiszen a kiesés veszélye nem fenyegeti a csapatot — a szakvezetés­nek a fiatalok beállítását, minél többszöri szerepelte­tését kellene szorgalmazni. Gy. S. bénvekJ 1. Svájc—Magyaror. 2 2- Szombath—SBTC 1 3- Dunaújváros—Ózd X 4. MVSC-BVSC 1 5. Egyetért—Budafok 1 6. Láng-MAV-DAC 1 7. Székesf.—Oroszt. x 8. Bp. Előre-Eger 2 9. Nbátony—Gyula 1 10. Mosonm—Pécsi B- 1 11. Lazio—Iter. x 12. Varese—Fiorentina x 13- Foggia—Atalanta x + I 14. Nyíre.—Kecskemét 2 fel Újra megcsillantak a bajnoki remények a Martfű előtt az NB ni-ban Martfűi MSE-Szegedi Építők 3:0 (1:0) Martfű, 400 néző, vezette: Marsi- Martfű: Tasnádi — Száraz, Haik — Erdei, Hor­váth — Botka, Szűcs, Nagy, Mészáros, Mezőteleki. Sze­ged: Apjok — Török, Molnár Rácz — Horváth, László — Kiss, Németh, Tóth, Sonkó. Blaha­Széllel hátban kezdett a hazai csapat. A. 23- percben Erdei a kitörő és lőni ké­szülő Blahát szabálytalanul szerelte a 16-oson belül- Molnár büntetőjét Tasnádi ragyogó érzékkel először ki­ütötte, majd rávetődéssel megszerezte a labdát. Gól­lövő: Botka (2), Mészáros (1). A cipőgyáriak megérde­melten győztek. A szegediek is jól játszottak, de kevés gólhelyzetüket sem tudták kihasználni. — tasnádi — Makói Vasas—Jászberényi Vasas 1:0 (0:0) Makó, 1000 néző, vezette. Lajkó. Makó: Tóth - Széli I., Varga, Széli II. — Mar­cika, Maiina — Gábor, Vé­kony, Balogh, B- Kovács, Máté- Jászberény: Kohári — Rigó, Helle, Benke — He­ring, Pintér — Urbán, Sár­közi, Keresztesi, Kovács, Bató­Lendületes hazai támadá­sokkal kezdődött a mérkő­zés, s már az első öt perc­ben Kohárinak két ízben is bravúrosan kellett védenie- A 20. percben Pintér meg­sérült és végig a balszélen Statisztált. A 35. percben Urbán lövését a balhátvéd a gólvonalról mentette. Fordulás után a Jb. Vasas vette át az irányítást és tíz emberrel is fölénybe került. A 65- percben feljött a hazai csapat, szöglethez jutott, — amit B. Kovács a hálóba fe­jelt. 1:0. A helyenként jőiramú mér­kőzésen a hazai csapat meg­érdemelt győzelmet aratott- Jó: Varga, Marczika, B- Ko­vács, ill-: Helle, Benke, He­ring. A játékvezetők jól mű­ködtek. — gervai — Nagykőrösi Kinizsi—Mezőtúri Honvéd 3:0 (0:0) Nagykőrös, 400 néző, ve­zette: Szeghő. Mezőtúr: Ke­rékgyártó — Veres, Frikker, Jancsa — Egei, Gyuricza - Földesi, Nagy, Szűcs, Bán- hidi, Litva­Az első félidőben kiegyen­lített volt a játék, mindkét együttesnek akadtak gólhely­zetei­A 65- percben Jonovics megszerezte a vezetést a ha­zaiaknak- Nem sokkal ké­sőbb Lelovics volt eredmé­nyes. A Honvédet letörte a két gyors gól és Janovics újabb góljával biztosan győz­tek a hazaiak. Jó: Janovics, Varga, Lelovics, ill.: Nagy, Egei, Kerékgyártó. — sindel — Kiskunhalas—Törökszent­miklósi Vasas 1:0 (0:0) Kiskunhalas, 300 néző, ve­zette: Jurka. Törökszentmik­lós: Vasas — Öllé, Balázs, Fekete — Erdős, . Szabó — Hámori, Darvasi, Bana, Muszka, Annus­Az első félidőben hullám­zó játék folyt gól nélkül. A második félidőben a vendé­gek kerültek fölénybe. A 60. percben egy ártatlan hazai támadást a büntetőn belül szabálytalanul szereltek a Vasas védői- A ll-esből a hazaiak megszerezték a mér­kőzés egyetlen és egyben győzelmet jelentő góljukat, öt perc múlva a vendégek gólját nem adta meg a já­tékvezető, majd Balázst sze­relték szabálytalanul a 16- oson belül, de a játékvezető sípja ekkor is néma maradt­A második félidei játéka alapján a Vasas feltétlenül megérdemelte volna az egyik pontot. Jó: Jáger,, ilL: Ba­lázs, Vasas, Szabó­—a­További eredmények: Me­zőhegyes! MEDOSZ—Űjsze- gedi TC 3:0, Csongrádi Pe- Petőfi—Békéscsabai Honvéd 2:2, Kecskeméti TE—Békés­csabai VTSK 2:1, Hódmező­vásárhelyi MEDOSZ—Oroshá­zi Kinizsi 0:0. Kelenföldi Hőerőmű Vállalat felvesz férfi segéd­munkásokat Munkásszállást biztosit Jelentkezni lehet: Budapest, XI., Buda­foki út 52. Munkaerő­gazdálkodásnál. EZ A RANGSOR Kézilabda NB I. (férfi) 1. Bp.Ho. 20 15 3 2 439:288 33 2. Bp-Sp. 20 16 0 4 377:302 32 3. Pécs 2011 0 9 362:373 22 4- Martfű 20 10 2 8 322:351 22 5. Bp-VM 20 10 1 9 334:371 21 6. Elektr- 20 8 2 10 316:316 18 7- Vasas 20 8 2 10 304:337 18 8. GyőriT.20 7 3 10 337:337 17 9. FTC 20 7 211 317:334 16 10. Ózd 20 7 1 12 319:378 15 11. GyőriE.20 5 3 12 358:370 13 12. 0- Dó, 26 6 1 13 299:327 13 Kosárlabda NB L 1. MTK 21 20 1 1542 : 778 41 2- Szfv- 21 19 2 1333: 976 40 3. Bp. El. 21 16 5 1119: 901 37 4. Bp.VM 19 16 3 1128 : 890 35 5. Bp-Pet. 21 13 8 1241:1086 34 6- TFSE 21 12 9 1158:1134 32 7- Csepel 21 10 11 1094:1160 31 8. BEAC 21 9 12 1091:1232 30 9- Diósgy- 21 8 13 1073:1077 29 10. VTSK 20 8 12 1068:1148 28 11. Baja 21 7 14 1035:1276 28 12. Sopron 20 5 15 876:1094 25 13- Pécs 21 2 19 1002:1302 23 14, Szóin. 21 0 21 784:1450 21 Labdarúgó NB II. Keleti csoport 1. Egri D. 29 18 6 5 57:27 42 2. Jberény 29 17 6 6 38:22 40 3. Bp. Sp. 29 14 7 8 53:29 35 4. Kecsk- 2915 5 9 44:25 35 5. Bp. Elő. 29 13 8 8 37:28 34 6- Sz. MTE 29 14 4 11 14.35 32 7. Bcsaba 29 11 8 10 43:53 30 8- Sz.MÁV 29 11 7 11 43:40 29 9- Sze-VSE 29 10 8 11 53:44 2S 10. Gyula 29 10 7 12 44-38 27 11- Nbátony 29 10 712 31-28 27 12. KIST. 29 8 1011 38:43 26 13. Kistér. 29 8 9 12 36:55 25 14. V. Izzó 29 10 4 15 34:43 24 15. Miskolc 29 8 7 14 35:51 23 16- Baglyas- 29 8 7 14 22:45 2.3 17. Nvír'-cy-' 29 8 6 15 32-54 22 18- Debr,D, 29 4 12 13 26:48 20 labdarúgó NB III- Délkeleti csoport 1. Martfű 25 13 7 5 47:33 33 2. Újszeged 24 14 4 6 46:26 32 3- Hmvhely 25 11 9 5 34:20 31 4- Bcs- Ho- 25 13 5 7 43:35 31 5. Bcs.Vtsk 24 11 6 7 44.33 28 6. Kiskunh. 25 8 9 8 37:45 25 7. Csongr. 25 9 6 10 31:36 24 8. Orosh. 25 7 10 8 36:42 24 9- Jberény 25 8 6 11 34:27 22, 10. Mezőh- 25 9 4 12 41:47 22 11. Makó 25 7 8 10 34:43 22 12. Sze- £p. 25 6 10 9 24:31 22 13. Tmiklós 25 8 6 11 30:44 22 14. Kecsk. 24 6 8 10 26:31 20 15. Mezőtúr 24 6 810 26:39 20 16- Nkőrös 25 6 6 13 27:28 IS