Szolnok Megyei Néplap, 1964. augusztus (15. évfolyam, 179-203. szám)

1964-08-18 / 193. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1964. augusztus tfc Á negyedik megyei rangadóját is megnyerte a Lehel, gyenge játékkal győzött a MÁV—az NB ll-ben 4 Császi- fás fvérek két országos vidéki bajnokságot nyertek Jb. Lehel—Szó. MTE 2:0 (2:0) Jászberény, 1500 néző, ve­zette: Soós B. Jászberény: Horváth — Tuxgonyi, Pán- csics, Nagy I. — Fekete I-, Bukhár — Sánta, Fekete II. Józsa, Szántad, Tóth. Edző Szépföldi József. — MTE Sárkány — Papp II., Ma­kai, Villányi — Csontos, Papp I. — Csabai dr., Nagy, Honti, Adámosi, Karakas. Edző: Titkos Pál. Az MTE kezdett jobban, először Csabai dr. beadása szállt kapu mögé, majd Honti lövését védte Hor­váth. A 6. percben az első Lehel-szögletet tisztázta a szolnoki védelem. Ezután veszélyes Csabai dr.—Honti támadás végén a lesen álló középcsatár kapta a labdát és így oda lett a gólhelyzet. A 18. percben Szántai bal­oldalról erős lövést küldött kapura. Sárkány kiütötte a léc alá tartó labdát, az a jobbszélső Sánta élé került, aki középre játszott és a befutó Józsa nagy erővel vágta a hálóba a hazaiak vezető gólját. Sárkány csak érinteni tudta a nagyon erős lövést. A 24. percben a kitörő Honti elől Horváth lábbal mentett. Az ellentá­madás végén a kitűnő for­mában játszó Papp I. az utolsó pillanatban mentett kapuja előtt. A 43. percben a sokat mozgó Sánta átve- rekedte magát a védelmen és jobboldalról nagy erővel a hosszú sarokba lőtt. A második félidő MTE- támadásokkal kezdődött és a 47. percben Horváth bra­vúrosan védett. A játék képe szinte ugyanazt mu­tatta, mint az első félidő­ben: az MTE többet, a Le­hel veszélyesebben táma­dott. Az első negyedóra eltel­tével nehéz lett volna meg­jósolni, vajon melyik csa­pat szerzi meg a két bajno­ki pontot- Az MTE soroza­tos támadásaiból arra lehe­tett következtetni, hogy a rendkívül gólerős Nagy II.-t nélkülöző hazaiak inkábba védekezésre fordítanak na­gyobb gondot. Hamarosan kiderült azonban, hogy e szolnoki támadásokból hiányzott a lendület, az átütő erő. Támadásaik a hazai 16-osnál elakadtak a határozottan játszó és jól helyezkedő Lehel-védőkön. A jászberényi csatárok vi­szont nem egy esetben za­varba tudták hozni az MTE védelmét Véleményünk szerint a végeredmény ki­alakulásában az MTE csa­tárok gólíképtelensége volt a döntő tényező. A hazaiaknál Horváth ka­pus, a közvetlen védelem és a támadósorból Sánta és Szántai játszott jól. Az MTE-ből Sárkány a gólo­kért nem hibáztatható, a védelemben Papp I. ját­szott kitűnően, a támadó­sorból csak Csabai dr. né­hány elfutása és Nagy szor­galma, munkavállalása di­csérhető. — zyl — Szolnoki MÄV—Kisterenyei Bányász 3:0 (0:0) Szolnok, 1800 néző, vezet­te: Petri. Szolnok: Zérczi — Józsa, Abonyi, Kolláth II. — Karkecz, B. Nagy — Do­bos I-, Pintér, Tóth I., Csá­bi, Só®. Edző: Kolláth Fe­renc. — Kisterenye: Cser- nák — Király, Dobrócsi, Szebeiényi — Ványa, Túri — Meggyes, Tarlóst, Kora­hely, Magyar M., Magyar K. Edző: Takács Lajos. Az utóbbi idők gyenge szereplése és az indokolat­lan túlkorai kezdési idő­pont miatt viszonylag ke­vés néző jelent meg a néző­téren. Csapkodó játék, ala­csony színvonal, tisztátalan összecsapások jellemezték az első negyedórát. Ezután a vasutas támadósor egyre sűrűbben közelítette meg ellenfele kapuját — főleg Dobos I. révén —, de a be­adásokat a 17. percben Sós, a 18, percben Tóth I., a 88. percben Pintér a kapu mel­lé lőtte Szünet után élénkült a játék. Az 52. percben Tóth I. középen kiugratta Csábit, aki a megdermedt védők között a jobb alsó sarokba lőtt. 1:0. A gól után a Bá­nyász erősített és a kapko­dó MÁV-védelem jóvoltá­ból a kapuig is eljutottak. A 65. percben a kitörő Csá­bit a védők szabálytalanul szerelték. A játékvezető né­mi habozás után 11-est ítélt. A büntetőt ezúttal Tóth I. próbálta értékesíte­ni, de a balra mozduló ka­pus kivédte. A 78. percben B. Nagy hozta fel a labdát, Csábihoz játszott aki visz- szaadta neki és a fedezet Sportolóink a szegedi szabadtéri ünnepei sportjátékokon EVEZÉS A Szolnoki MTE evezős szakosztálya a kétnapos ver­senyen kitűnően szerepelt. Szombaton a férfi ifjúsági egypárevezősben Ignácz Bé­la végzett az első helyen Galics László előtt. A férfi ifjúsági kétpárevezősben a Galics—Ignácz páros első lett. Vasárnap a kétpáreve­zősben újra első helyen vég­zett a Galics—Ignácz össze­állítású Váltó- Az egypár­evezősök versenyében most Galics megelőzte Ignáczot. A két kitűnő szolnoki ver­senyző a két nap alatt négy aranyérmet és két ezüstér­met szerzett. VÍVÁS Ugyancsak kétnapos volt a vívók női tőr- és kardver­senye, amelyen megyénkből két törökszentmiklósi és egy szolnoki vívó állt pástra. A végig villannyal vívott ver­senyen Dózsa (Szegedi Pos­tás) és Vájná (Törökszent- miklós) végzett az első he­lyen. Kettőjük holtversenyé­ből a szegedi vívó került ki győztesen. Nagy Ágnes (Szó. Vasutas) a negyedik, Vájná Edit (Törökszentmiklós) a hetedik helyen végzett, A második leggyorsabb: Kulcsár Vasárnap rendezte a Pé­csi Dózsa az országos mo­torkerékpáros gyorsasági bajnokság második forduló­ját, az uránvárosd pályán. A legnépesebb futam a 250 kcm-es géposztályban volt, ahol a Szolnok me­gyeiek is rajthoz állták, íít Berek Károly lett az első új gépén. Kulcsár ki­tűnő motorozással a máso­dik helyet szerezte meg a lényegesen gyorsabb AER- MACCHI motor mögött, amelyet Berek vezetett. Á szolnokiak közül Eencsik, Rontó, Kocsmáros a 6—7— 8. helyen végzett. Az országos gyorsasági bajnokság harmadik futa­mát a teljes magyar él­gárda részvételével augusz­tus 30-án Szajcibea ren­dezik egy csel után megszerezte a második gólt 2:0. Az utol­só perceket a magára ta­lált hazai csapat rohamai jellemezték. Sorozatos tá­madások és ügyetlenkedé­sek után Dobos I. hátra­adott beadását Pintér ka­pásból lőtte a hálóba. 3:0. A mérkőzés nem hozott színvonalas játékot Mind­két csapatnak nagy szüksé­ge volt a pontokra s ez idegessé tette a játékoso­kat Az összjáték sem volt folyamatos és olykor egy­más hibáiból éltek a csapa­tok. A győzelmet a kék-fe­hérek megérdemelten sze­rezték meg, hiszen a gólok mellett még egész sor olyan helyzetet elkapkodtak, ami­ből gól születhetett volna. Az egész csapat játékára az önbizalom hiánya volt a jellemző. Petri játékvezetőnek nem volt jó napja, feltűnően so­kat bizonytalankodott, tár­sai ellen nem lehet kifo­H. Gy. A Magyar Atlétikai Szö­vetség 19 megye közel 500 versenyzőjének részvételével szombaton és vasárnap Gyu­lán rendezte meg a Magyar Népköztársaság 1964. évi or­szágos vidéki atlétikai baj­nokságát. A kitűnően rende­zett versenyt Németh Imre olimpiai bajnok nyitotta meg. Megyénk válogatott at­létái az egyes számokban ki­emelkedő eredményeket ér­tek el, összességében pedig a várakozásnak megfelelően szerepeltek. A Szolnok me­gyeiek eredményei közül ki­emelkedett Császi Katalin távolugrásban elért bajnoki címe, ami egyben új megyei csúcs is. Császi Gizella a 80 méteres gátfutásban szerzett' bajnokságot, A Szolnok megyei verseny­zők eredményei: 100 m sík­futásban Tóth Béla 11 mp-cel a harmadik helyen végzett- 200 méteren Tóth Béla 23.3 mp, 1000 méteren Oravecz Elemér 35:13-7 percet, 110 méter gáton Pintér Mihály 16.3 mp-cet, 300 méter aka­dályon Oravecz Elemér 10:19.2 percet futott. Magas­ugrásban Pintér Mihály 180 cm-t, hármasugrásban Sze­keres László 13-51 métert ugrott. Súlylökésben Biber Pál 12-22 métert lökött, ge­relyhajításban Takács Endre 54,23 métert, kalapácsvetés­ben Kocsis István 42.12 mé­tert ért el, A nők versenyében Csikós Katalin a 100 méteres síkfu­tásban 13,1 mp-cel a negye­dik helyen végzett. Ugyan­ebben a számban Barta Ibo­lya 13.2 mp-t futott- 200 mé­teren Csikós Katalin 27.3 mp-cel hatodik lett- Császi Gizella 27.2-vel nem került döntőbe. 400 méteren Gergi Erzsébet 62.9 mp-t, Karkecz Klára 65.3 mp-t, 800 méte­ren Karkecz Klára és Kasza Margit 2:29.8 percet futott. A 80 méteres gátfutásban Császi Gizella 12.2 mp-cel győzött. (Az előfutamban 12 mp-cel nyert-) Hasznos Júlia 12.3 mp-cel a második he­lyen végzett. (Az előfutam­ban 12.2-t futott.) Magasug­rásban Szunyoghy Éva és Bugyi Jolán 148 centiméter­rel holtversenyben a hatodik helyen végzett- Távolugrás­ban Császi Katalin 590 cm- rel nyert bajnokságot. (Ered­ménye új megyei felnőtt csúcs. A régit Császi Kata­lin tartotta 580 centiméter­rel.) Szunyoghy Éva 546 cen­timéterrel negyedik lett- — Súly lökésben Veres Judit 10.70, Császi Gizella 10.10 métert lökött. Gerelyhajítás­ban Magony Agnes 39,65 mé­terrel a harmadik lett, A megyék közötti pont­versenyben Szolnok a hete­dik helyen végzett­A labdarúgó megyei L osztály eredményei (Zárójelben az fijúsági eredmények) Jászárokszállás—Szó. Olajbányász 2:0 (0:2); Szó. MTE II.—Mezőtúr 3:2 (2:0); Tiszai öld vár —Nagykunság 2:0 (1:0); Szó. MÁV II.—T.-mik- lós 5:0 (8:0); Karcag— Jászkisér 3:1 — a má­sodik félidő 35. percé­ben félbeszakadt (10:1); Jb. Lehel U.—Jászapáti 4:1 (2:0); Kisújszállás —Jászjákőhalma 2:2 — (1:0); Kunhegyes—Szó. Honvéd 0:0 (3:2); Kun­szentmártoni VM—Szó. Cukorgyár 1K) (1:3). Újabb győzelmükkel a harmadik helyre kerültek a martfűi kézilabdázók Martfűi MSE—Ózdi Kohász 19:16 (11:8)-...artfű, vezette: Fülöp dr. Martfű: Varga, Gálik (1), Horváth (4), Benkő (1), Kés jár (6), Csabai, Rácz (6), csere: Sándor (1), Tóth, Kenyeres. Ózd: Nerser, Döntetlen a törökszentmiklósi rangadón. Martfű továbbra Is az élen - az NB Ill-ban Martfűi MSE-- Hódmezővásárhely 2:0 (0:0) Martfű, 500 néző. vezet­te: Kopjási. Martfű: Tas- nádi — Erdei, Seres, Haik — _ Mészáros, Horváth — Czifra. Botka, Szűcs, Nagy II., Mezőteleki. Hódmező­vásárhely: Palhuber — Szatmári, Holubán, Simics- ka — Bakos. Sepsei — Bem, Berta, Bozó, Zsótér, Nagynémedi. Az első félidőt martfűi támadások jellemezték, de a jól védekező vásárhelyiek rendre hárítottak. A második félidő elején a hódmezővásárhelyi csapat irányította a játékot, majd később kiegyensúlyozottá vált a mérkőzés. A he­lyezkedés! hibákat elköve­tő martfűi védelem időn­ként megingott. A 70. perc­ben Szűcs távoli lövését a kapus kiejtette. a kipattanó labdát Nagy az ötösről rá­lőtte, az emberbe akadt, s az újból kipattanó labdát Bötka a hálóba sodorta. 1:0. A 86. percben Botka beállította a végeredményt 2:0. T.-mlklósi Vasas—Mezőtúr Honvéd 1:1 (1:1) Törökszentmiklós, 800 né­ző, vezette: Szarvas. Török- szén tmiklós: Vasas — Sz. Kis®, Balázs, Öllé — Erdős, Szabó — Mezei, Hámori, Buczkó, Katona, Németh. Edző: Karom Pál. Mezőtúr: Kerékgyártó. — Veres, Prakker Jancsó — Szűcs, Gyuricza — Nagy, 'Földest, Wagner, Bánhidi, Sánta. _A 21. percben a Vasas­védők késlekedtek és Bán­hidi a hálóba lőtt. 1:0. A 43. percben szabadrúgáshoz jutott a Vasas, Szabó ívelt a kapu^ elé. Hámori rálőtte a labdát, de az a kapusról kipattant Buczkó elé, aki viszont nem hibázott. 1:1. Jó: Öllé, Szabó, Buczkó, Hámori, illetve Szűcs, Nagy. Bánhidi, Frikker. A játékvezető jól működött. —n. Mezőhegyes! MEDOSZ— Jb. Vasas 1:1 (1:0) Mezőhegyes, 800 néző, vezette: Szabó Sándor. Me­zőhegyes: Varga — Borók, -Csigés, Fekete — Borbély, Vigh — Rizsányi. Borsós, Madácsi, Zomborács, Ko­vács. Edző: Szabó István. Jászberény: Kohári — Ri­gó, Pintér, Helle — Sár­közi. Hering — Urbán, Kiss, Benke, Keresztesi, Ható. Edző: Udvarias János. A 32. percben a labda a tiszta helyzetben lévő Madácsi elé került, aki négy méterről a hálóba lőtt. 1:0. Fordulás után a Vasas lendült támadásba. A sorozatos Vasas tá­madások a 75. percben ér­tek góllá. Bató labdája Ke­resztesi elé került, aki tíz méterről nagy erővel lőtt a hálóba. 1:1." Két ellentétes félidő jel­lemezte a játékot.. Fordulás után a Vasas döntő fölény­be került, ebben a játék­részben jól játszott a csa­pat. JÓ: Borók, Fekete, Kiss. illetve: Kohári, Pin­tér, Hering, Sárközi. A já­tékvezetői hármas nagyon sok hibával működött. — gervai — Hódul (1), Marosi (3), Bel- lér (4), Polencsik (7), Tiba (1), Sípos, csere: Andrik, Lotz, Pásztor. Martfűi rohamokkal in­dult a mérkőzés és az első gólt Kesjár lőtte a hálóbaj A mérkőzés első részében kitűnően játszott a hazai csapat, védelme biztosan állt a lábán, csatársora pedig szinte ellenállhatat­lan volt Percek alatt 7:0- ra elhúztak. Ezután egy ki­csit lassították az iramot és a vendégek is szóhoz jutottak, sőt néhány ügyes támadásuk révén az első félidőben a hazaiak tizen­egy góljíxa nyolccal vá­laszoltak. A második félidőben a vendégek értek el előbb gólt, ekkor újra ráhajráz­tak a hazaiak és 15:ll-re elhúztak. A mérkőzésen három gólos győzelem szü­letett, de a kieső zónában tanyázó ózdiakat is dicsé­ret illeti, mert időközön­ként megszorították a ha­zai csapatot. H. J. Virágcsokor és könny EZ A RANGSOR Kézilabda NB 1. L Bp. H. 12 10 1 1 249:164 % Bp-Sp. 12 10 0 2 236:182 3 Martfű 12 7 2 3 201:185 4. Bp. V. 12 7 1 4 198:202 5. Pécs 12 6 0 6 200:219 6- Vasas 12 6 0 6 188:208 7. PTC 12 5 1 6 197:205 8. Győri T 12 4 2 6 200:208 9. Elekt. 12 3 2 7 188:199 10. Győri E 12 3 1 8 199:209 11. Ü. Dó. 12 3 0 9 177:194 12. 0(4 8)11 182:240 Labdarúgó NB I. 21 1. FTC 21 17 2 2 54:20 36 20 2­Bp. Ho. 21 14 3 4 49:26 31 16 3. Tatab. 21 11 6 4 42:23 28 15 4. Ü. Dó. 21 11 4 6 41:27 26 12 5­Győri V. 21 9 7 5 28:22 25 12 6. Vasas 21 9 5 7 29:24 23 7. MTK 21 9 4 8 34:33 22 11 8. Dorog 21 6 7 8 25:27 19 10 9. Csepel 21 8 2 11 26:30 18 8 Í0. SZEAC 21 6 5 10 22:32 17 11. Komló 21 5 5 11 15:40 15 i 6 12­Pécsi D. 21 3 8 10 24:33 14 13. DVTK 21 3 5 13 11:31 11 6 14. DVSC 21 3 3 15 17:49 9 Labdarúgó NB n. Keleti csoport 1. J-berény 22 13 5 4 30:16 31 2. Egri D. 22 12 5 5 38:22 29 3- Bp. Sp. 22 10 6 6 38:22 26 4. Bp. Elő. 22 9 8 5 24:18 26 5. Kecsk. 22 10 5 7 29:20 25 6- Sz.MAV 2210 4 8 36:27 24 7- Sz. MTE 22 10 4 8 37:30 24 8. Gyula 22 8 7 7 36:24 23 9. B-csaba 22 8 7 7 34:44 23 10. SzeVSE 22 8 6 8 45:35 22 11. Vasas I. 22 9 211 29:33 20 12. Nbátony 22 6 7 9 18:19 19 13- Nyíregy. 22 7 510 29:38 19 14. Boglyas- 22 6 7 9 16:33 19 15. Kister. 22 5 8 9 26:42 18 16. KIST. 22 5 7 10 23:37 17 17- Debr. D. 22 3 11 8 19:32 17 18. Misk- B, 22 5 4 13 23:43 14 Labdarúgó Délkeleti 1. Martfű 18 2. Újszeg. 17 3. Hmvhely 18 4. Bcs-Vtsk 18 5. Bcs. Ho- 18 6. Csongr. 18 7. Kiskunh- 18 8. T-mlklós 18 9. Sze. Ép. 18 10- Orosh. 18 11. Kecsk. 12. N-kőr5s 13- J-berény 14. Makó 15- Mezőh. 16, Mezőtúr 18 18 18 18 18 17 NB in. csoport 9 7 2 29:18 25 4 36:18 23 4 21:15 22 5 5 32:24 21 3 6 27:29 21 5 S 24:18 19 6 6 27:28 18 6 6 23:30 18 7 6 16:19 17 6 24:34 17 7 22:18 16 8 22:19 15 8 23:21 15 8 24:35 14 3 10 25:38 13 6 8 14:25 13 10 3 8 6 8 5 9 3 7 5 6 6 6 5 5 5 5 5 4 5 3 Még nem fejeződött he a Szolnoki Dózsa—Egri | Dózsa bajnoki vízilabda mérkőzés, amikor a szurkg- | lók helyükről felállva, vastapssal köszöntötték az új- | donsült bajnokcsapatot. S ez a taps nem csökkent | akkor sem, amikor a játékosok a medencéből kiszállva | felsorakoztak a parton, ahol Szántó István, a sport- \ kör elnöke hatalmas virágcsokrot nyújtott át Boros jj Ottó csapatkapitánynak. A játékosok átölelték, meg- \ csókolták egymást, mindenki vett magának a bajnoki \ csokorból, miközben a szurkolók szűnni nem akaró j ünnepléssel vették körbe a kimondhatatlanul boldog | szolnoki fiúkat. Elérzékenyülve, elszorult torokkal ver- § ték össze tenyereiket, s a játékosok, vezetők, szur&o- | lók szemében ott csillogott az öröm, a boldogság egy í parányi gyöngyszeme. Ezen a szombat délutánon nem a labdatovábbi- i tástól, hanem a gratulációk fogadásától, a szurkolók I kézszorításaitól fájt a szolnoki fiúk keze — megérde- = melten. ä