Szolnok Megyei Néplap, 1964. július (15. évfolyam, 152-178. szám)

1964-07-21 / 169. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1964' Július 21. ja .a gAx.uaaa.aj, in itJULax. HA: Szolnoki Dózsa­Japán olimpiai válogatott A hazánkban vendégszereplő japán olimpiai válo­gatott vízilabda csapat a Szolnoki Dózsa meghívására ma Szolnokra érkezik és 18 órai kezdettel mérkőzik OB I-es vízilabda csapatunkkal, a Damjanich uszodá­ban. riinimim n n n ■ rn n liinnn m . n i iiirmnii B. Nagy Pál az országos párbajtőr egyéni bajnokság bronzérmese A tokiói olimpia előtti utolsó párbajtőrversenyen valamennyi számottevő magyar vívó pástra lépett. Elindult az olimpiai pár­bajtőr keret, valamint vendégként a tíz fős öttu­sa válogatott is. A Szolno­ki MÁV-ot az előző ver­senyeken szerzett jog alapján öt vívó képvisel­te: B, Nagy, Demecs, Hank, Pakay és dr, Csor- dási Rövidesen megszületett az első meglepetés. A 17 éves Pakay 5:2-re verte Bárányt, majd utána Pré­dát, a válogatott keret két tagját. A második fordu­lóban B. Nagy és Demecs szerepelt kitűnően és be­jutottak a tizenhat fős egyenes kieséses mezőny­be; Itt B, Nagy imponáló vívással 10:4-re legyőzte Andort, és bejirtott a leg­Az olimpiai válogatott párbajtőr keret tagjait az 1964. évben rendezett ver­senyeken pontozták és en­nek végeredményeként az alábbi sorrend alakult ki: 1: Nemere Zoltán (Vasas) 103, 2; dr, Kausz István (QSC) 85, 3, Kulcsár Győ­Jobb nyolc közé. Demecs nem bírt a nagyszerű for­mában lévő Nemerével és 10:7-re vesztett Az első négy közé jutá­sért B. Nagy a nap leg­szebb és legizgalmasabl mérkőzésén 10:9-re verte a már négy találattal ve­zető Kulcsárt, a verseny egyik esélyesét. A négyes döntőben B. Nagy egy-egy találattal maradt alul Nemerével és Báránnyal szemben, vi­szont utolsó csörtéjében 5:2-re legyőzte Török dr.-t, és így a harmadik helyen végzett; Eredmények; 1: Nemere Zoltán (Vasas), 2. Bárány Árpád (Vörös Meteor), 3. B; Nagy Pál (Szolnoki MÁV), 4; Törők Ottó dr. (Honvéd).., 11; Demecs Béla (Szolnoki MÁV* ző (OSC) 79, 4. B. Nagy Pál (Szolnoki MÁV) 75 pont. 5. Lendvai, 6. Gábor, 7; Bárány, 8. Smidt, 9. Préda, 10; Andor; A válo­gató verseny végeredmé­nye alapján B; Nagy Pál­nak feltétlen helye van az olimpiai válogatottban. | azNB I l-ben ■ ! Honvéd—Vasas 4:3 ■ j (1:2), Újpest—Ferencváros [ [ 4:2 (3:2), Csepel—Dorog j j 3:2 (0:1), MTK—Szeged ■ ■ 1:1 (1K». Komló—Diós- j ! győr 1K) (0:0), Győr—Pécs j | 1:0 (0:0), Debrecen—Tata- ! j bánya 1:0 (0:0). j ; A góllövő lista élén Ti­j chy áll 21 góllal a 19 gó- | | los Albert és és a 16 gó- j ! los Bene előtt ■ « WHl’W d'a ■ N'W'fc ii'i'á i WW1I i tf taA ifi iV t ■ Az olimpiai pontszerző verseny végén: 4. B. Nagy Pál A pontversenyt Székesfehérvár, az egyéni és csapatversenyt a Pécsi Dózsa nyerte az országos vidéki háromtusa bajnokságon Vasárnap a Tiszaliget- ben bonyolították le a bajnokság utolsó verseny­számát, a terepfutást. A felnőtteknél a pécsiek to­vább növelték előnyüket, az ifjúságiaknál viszont a győriek szerepeltek ki­tűnően; A győri együttes a magyar ifjúsági öttusa- bajnokság megnyerése után most a háromtusa bajnoki címet is megsze­rezte; A szolnokiak a vá­rakozáson alul szerepeltek. Az ifjúságiak közül a baj­nokjelölt Szabó úszás köz­ben feladta a versenyt, míg a csapat másik tagját futásnál pályaelhagyás miatt kizárták. EREDMÉNYEK Felnőtt, csapatban: 1, Pécsi Dózsa (Csethe, Hu­ber, Maletics) 9569, 2. Szé­kesfehérvár 9285, 3. Nyír­egyháza, Egyéniben; 1> Csethe István (Pécsi Dó­zsa) 3278, 2. Maletics György (Pécsi Dózsa) 3243, 3, Pávay Árpád (Székes- fehérvár) 3143. Ifjúságiak, csapatban: 1; Győr (Tábori, Németh, Komondi) 9698. 2. Dunaúj­város 9664, 3. Székesfehér­vár. Egyéniben: 1. Rajna Vilmos (Dunaújváros) 3340, Rajna 1963-ban or­szágos serdülő bajnok volt. 2; Gurisatti Gábor (Dunaújváros) 3288, 3. Ró­zsa Péter (Székesfehérvár) 3277; Serdülők, csapatban: 1, Székesfehérvár (Maracskó, Rózsa, Bodri) 9660, 2. Pécs 9152, 3. Miskolc. Egyéni­ben: 1: Maracskó Tibor (Székesfehérvár) 3262, 2. Gyimesi László (Pécsi Dó­zsa) 3234, 3. Rózsa Ákos (Székesfehérvár) 3218. Az összesített pontver­senyben Székesfehérvár végzett az első helyen 28 380 ponttal. Második helyen 27 820 ponttal a Pécsi Dózsa végzett, 3; Miskolc, 4; Dunaújváros, 5. Esztergom, Az országos ötpróba bajnokság második helyezettje: Császi Katalin Szombaton és vasárnap kétnapos versenysorozatot rendeztek az 1964. évi női ötpróba bajnoki címért. A Szolnoki MÁV két ver­senyzője, Császi Katalin és Császi Gizella is rajt­hoz állt. Császi Katalin 4139 ponttal az országos csúcsot javító Kovács Annamária mögött a má­sodik helyet szerezte meg; Császi Gizella 4002 pont­tal az ötödik helyen vég­zett, vándordíjas csapatversenyt. A tíz csapat vetélkedéséből a Szolnoki MÁV tekézói kerültek ki győztesen. Le­győzték a tavalyi első Kecs­keméti MÁV-ot Eredmények: l. Szolnoki MÁV 2497. 2. Tatabánya 2453. 3. Rákoshegy 2425, 4. Pécsi Honvéd, 5. Kecske­mét, 6. Szolnoki Cukorgyár, 7. Szolnoki Olajbányász, 8. Szolnoki Dózsa. 9. Szolnoki Vasutas, 10. Cegléd. 29. hét 29. hét L Ü. Dózsa—FTC l 4a 2. Bp. Honvéd—Vasas 1 td 3. Diósgyőr—Komló 2 0:1 t Pécs—Győr 2 0:1 5. Debrecen—Tatab. 1 1:0 6. Szállítók—Budafok 2 1:3 7. Borsod—Láng 1, 5:2 8. Dunaújv.—Egyetért. 1 2:1 9. Esztergom—IIL kér. 2 0:4 10. Pápa-Kaposvári H. x 0:0 11. Veszprém—Pécsi B. 1 lrf) 12. Szív. MÄV-PVSK 2 2:3 13. EVTK—Traktor I lrf) ♦ 1 M, Nagy bit.—Szó. MÁV 1 2d Az ellenfél és a játékvezető ellen is győzött a Szolnoki Dózsa Szolnoki Dózsa—BVSC 4:3 (0:0 2:0, 03, 2:0) Sportuszoda, vezette Haj­nal. Szolnok: Boros — Pin­tér I., Pintér II. — Kuczora — Kanizsa, Urbán, Koncz. Edző: Czapkó Miklós. BVSC: Ku­nos — Gyerő, Molnár — Ka­tona — Konrád II-, Konrád L, Konrád III. Edzó: Földes László. Kezdés után Kanizsa érte el előbb a labdát, de a fővá­rosiak szereltek. Az első percekben idegesen játszott mindkét együttes. A 3. perc­ben Pintér I-et és Konrád I-et kiállították. Szünet után Kanizsa kitűnően szöktette Konczot, aki ügyesen kifor­dult és a kapus mellett a há­lóba vágta a labdát. Egy perc múlva Konrád I. visszahúzta Pintér I-et és emiatt partra került. A szabaddobás és a felúszás végén Pintér II- lőtt újabb gólt. A harmadik negyedben Molnár helyére Togyeriska állt. A Kuczora kállítása miatti emberelőnyt Konrád I. kihasználta és szépített. — Fél perc múlva Konrád I. „magánszáma” következett 2:2- Ezután Koncz lövése a felső kapufáról vágódott 8 kapus mellé. Egyre jobban játszott a Dózsa, percekig a fővárosiak kapuja előtt ado­gattak a szolnoki fiúk. Egy ellentámadás végén Konrád I. szélről középre Ívelt, eköz­ben megszólalt az időmérő sípszava, de Konrád III. mégis a kapuba vágta a lab­dát. A játékvezető nagy meg­lepetésre gólt ítélt­Izzó hangulatban és lég­körben kezdődött az utolsó negyed. Konrád III, kiállítása után Pintér II. egyenlített. Mindkét együttes nagy haj­rába kezdett a győzte* (ólért és ebben többnyire a szolno­kiak voltak a jobbak. Né­hány kettős szabálytalanság után a játékvezető is szigo­rított és az eredmény: hét mezőnyjátékos a parton, öt a vízben- A szolnokiak ember­előnyüket az utolsó 20 má­sodpercben használták ki, — Pintér I. hatalmas lövése ál­lította be a végeredményt. A bajnoki cím szempontjá­ból fontos találkozón megér­demelten nyertek a szolno­kiak. Fegyelmezetten, nagy akarással, a vitatott gól utá­ni higgadtsággal szerezték meg a két pontot Boros labdabiztonsága és Koncz vál­lalkozó kedve a Jók átlagát Is felülmúlta. K. T. Az MTE gólzáporos győzelme és a MÁV veresége az NB II meglepetései Szolnoki MTE— -Jsterenyei Bányász 6rf) (5:0) Szolnok, 1500 néző. vezet­te: Magyar Z. Szolnoki MTE: Sárkány — Papp II., Kolláth, Papp I. — Cson­tos, Sári — Csabai dr., Pal- lai, Vidács, Nagy, Karakas.' Edző: Titkos Pál. — Kiste- renyei Bányász: Tóth — Király, Dobrocsi, Berta — Vanya, Koruhely — Bozó, Tarlósi, Szeberényi II., Ma­gyar II., Kaszás. Edző: Ta­kács Lajos. A 8. percben Vidács jól időzített átadásával Csabai dr. lefutotta a védőket, és közeli lövése a jobb kapu­fáról vágódott a hálóba. 1:0. A 16. percben Nagy a félpályáról ívelt előre Pal- laihoz, aki nagyszerű csel­lel tisztára játszotta magát és biztosan lőtt a jobb sa­rokba. 2:0. A 25. percben baloldali támadás során Karakas robbant ki a vé­dők közül, lőhetett volna, 6 azonban visszajátszott a teljesen tisztán álló Nagy­hoz, akinek állítani is volt ideje és biztosan lőtt a léc alá. 3:0. Az MTE teljesen átvette a játék irányítását és a jól kombináló csatár­sorát nem bírták tartani a kisterenyei védők. A 32. percben váratlan kistere­nyei támadásnál Kaszás be­adását Szeberényi fordulás­ból kapu mellé küldte. A következő percben Papp I- szerelése után Nagy kapta a labdát, ő az előretörő Pallaihoz játszott, aki egy­ből védhetetlenül bombá­zott a bal sarokba. 4:0. A 39. percben Nagy ugrott ki. kicselezte a kapust és a kapuba kísérte az MTE ötödik gólját. 5:0. Szünet után tovább foly­tatódott az MTE fölénye. Az 59. percben Sári húzó­dást szenvedett és lement a pályáról, majd tíz perc múlva visszatért és a bal­szélre állt Helyére Kara­kas. majd Vidács húzódott hátra. Ezután kiegyenlítet­té vált a játék, de továbbra is az MTE támadásai voi­tak veszélyesebbek. A 80. percben 25 méterre a kapu­tól szabadrúgáshoz jutott • az MTE. A vendégek védel­me nem állt sorfalat és Csontos jól eltalált lövésé­vel szemben Tóth tehetet­len volt. 6:0. Jóiramú mérkőzésen az MTE csapata még ilyen arányban is megérdemelt győzelmet aratott, a bá­nyász csapat ellen. Különö­sen a csatársor játékát il­leti dicséret Az MTE csa­patában Sárkányt nem igen tették próbára az ellenfél csatárai. A hátvédek közül Papp I. kiemelkedő teljesít­ményt nyújtott, de Papp IX. sem sokkal maradt el tőle. Kolláth néhányszor bizony­talankodott. A jobbik fede­zet Csontos volt A csatár­sor legjobbja Pallai volt, de a többi négy csatár Is' átlagon felüli teljesítményt nyújtott. A vendégek leg­jobbjai: Dobrocsi, Koruhely és Szeberényi II. voltak. A játékvezetői hármas jól lát­ta el feladatát B. • Jászberényi Lehel— Boglyasaijal Bányász 1:0 (0:0) Jászberény, 900 néző, ve­zette: Katona. Jb. Lehel: Horváth — Turgonyi, Pán- csics, Nagy I. — Józsa, Buk- hár — Sánta, Fekete II., Nagy II., Szántai, Tóth. Ed­ző: Szépföldi József. — B- Bányász: Nagy — Miskolci, Patkó, Tóth — Angyal, Hor­váth — Piffkó, Szabó II, Szabó I, Kozik. Farkas. Edző: Wahlkaipf Lajos. A Lehel hatalmas fölény­ben játszott, a mérkőzés túlnyomó szakaszában óriá­si nyomás hárult a vendé­gek kapujára, de a csatá­rok a döntő pillanatokban hibáztak. A második félidő 46. percében jutott vezetés­hez a Lehel. Nagy II. me­redek szöktetésével Szántai kiugrott és biztosan lőtt a hálóba. 1:0. Továbbra is a Lehel irányította a játékot és az 52. percben Szántai ismét gólt szerzett, de a partjelző beintésére a já­tékvezető a gólt nem adta meg — les címén. A* 55. percben Sánta lesgólt lőtt. Az 56. percben a sorozato­san szabálytalankodó Mis­kolcit a játékvezető kiállí­totta. A mérkőzés hátralévő részében Nagy IL még kát kapufát lőtt A Lehel — helyzetei alap­ján — többgólos győzelmet érdemelt volna. Jó: Pán- esics, Bukhár, Szántai, Nagy II., illetve: Farkast Patkót Kozik. Losoncai Nagybátonyi Bányát*— Szolnoki MÁV 2:1 (1:1) Nagybátony, 800 néző, ve­zette: Czirják. Nagybátony: Bulyovszki — Szalai, Ve­ress, Kovács Z. — Kuposu- lik, Tari — Huszár, Panyi, Kovács F., Szarvas, Pintér. Edző: Laczkó Sándor. — Szó. MÁV: Borók — Sán­dor. Abonyi, Kolláth IL ■— Józsa, B. Nagy — Tóth I. Tóth II., Csábi, Sóé. Dobos II. Edző: Kolláth Ferenc. A 12. percben váratlanul született meg az első gól: Józsa a jobboldalon hattá fel a labdát, beadás helyett kapura ívelt és az előre hú­zódott Bulyovszki fölött a kapu jobb oldalába hullott a MÁV vezető gólja. 0:1. A 25. percben az előretörő B- Nagy — egy csel után nagy gólt lőtt, de lövésébe bele­sípolt a bíró és les cimén Szolnok ellen ítélt. A Bá­nyászok ellentámadása vi­szont sikerrel járt, mert az egyik előretörésüknél Bo­rók szorongatott helyzetben kiejtette a labdát és Ko­vács a bal sarokba vágta. 1:1. Szünet után a 72. perc­ben egy jobboldali Bányász­akció során a hazaiak jobb­szélsője Sándortól szoron­gatva — a 16-os és az alap­vonal találkozásánál elesett. A játékvezető U-est ítélt és ezt Szarvas értékesítette. 2:1. A szolnoki csapat elke­seredetten támadott, de a támadások meddőek voltak. H. Oy. a rangsor A labdarúgó NB I. áUása E Z A vízilabda OB L állása 1, Szó, Dó, 1« 9 1 0 50:33 19 2. FTC X« 8 1 1 44:25 17 3« Bp. Hon, Mill 41:37 14 4. Ü. Dózsa 10 5 1 4 34:23 11 5 BVSG 10 5 1 4 36:30 11 6. Egri Dó. W 4 2 4 39:41 10 7. Csepel 10 2 4 4 29:28 8 8. OSC 10 1 4 5 27:34 6 9. Bp. Sp, 19 1 2 7 34:45 4 10. Vase« U 0 0 10 29:07 9 1, FTC 17 14 1 2• 44:17 29 2. Bp. Hon. 17 12 3 2 45:23 27 3, Tatab. 17 8 6 3 32:20 22 4. MTK 17 9 4 4 32:26 22 5. Ü. Dózsa 17 9 3 5 38:24 21 6- Győri V. 17 7 6 4 22:15 20 7, Vasas SC 17 7 4 6 21:18 18 8. Csepel 17 6 2 9 18:22 14 9. Dorog 17 4 6 7 16:20 14 10. SZEAC 17 5 4 8 19:26 14 11, Komló 17 5 4 8 13:28 14 12. Pécsi D. 17 2 5 10 17:29 9 13. DVTK 17 2 5 10 7:21 9 14, DVSC 17 2 1 14 7:42 5 Labdarúgó NB IL 1- J-berény 18 10 4 4 24:14 24 2. Egri Dó. 18 10 3 5 30:19 23 3. B-csaba 18 8 6 4 31:30 22 4-5. Szó. M- 18 9 3 6 3030 21 4-5. Kecsk. 18 9 3 6 27:18 21 6. Szo.MTE 18 9 3 6 33.-24 21 7. Bp. Elő. 18 7 6 5 20:17 20 8. Bp. Sp. 18 7 5.6 29:20 19 9. Gyula 18 6 6 6 22:19 18 10. Nyíregy. 18 7 4 7 27:26 18 11. N-bátony 18 6 5 7 15:14 17 12. Baglyasa. 18 6 5 7 16:29 17 13. Kister. 18 5 6 7 25:36 16 14. Sze. VSE 18 5 5 8 31:32 15 15. KIST. 18 5 4 9 27:33 14 16. Debr. D. 18 210 6 17:27 14 17. V. Izzó 18 5 211 21:32 12 18. Misk. B, 18 4 4101934 12 ) TEKE Félslker a szombati és vasárnapi találkozókon Nem sikerült a szomba­ton rendezett teke verse­nyen a visszavágás a Békés megyeiek ellen. Most öt fás vereséget szenvedtek a szol­nokiak. Néhány kulcsember — Kalics. Vörös, Dobos S. — gyengébb szereplése okozta a vereséget. A talál­kozó eredménye: Békés me­gye—Szolnok m. 2455 : 2450. Vasárnap rendezték a Szolnoki Vasutas által ala­pított és most harmadiz- ben sorrakerülő vasutas