Szolnok Megyei Néplap, 1964. június (15. évfolyam, 127-151. szám)

1964-06-03 / 128. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1964. június 3. A Kunszentmártoni Vörös Meteor Jászárokssálláson is pontot rabolt A Szolnoki Honvéd «megugrott' egy ponttal — Tiszaíöldvár ifi csapata! még mindig veretlen — Sokgólos forduló a megyei bajnokságban Ha nagy meglepetést nem is, érdekességet viszont ez a vasárnap is hozott a megyei labdarúgóbajnokság I. osztá­lyában. Kunszentmárton 11 mérkőzés után is megőrizte veretlenségét, Jászárokszállás hazai környezetben sem tud­ta kétvállra fektetni. A kun­szentmártoniaknak ez a ha­todik döntetlenjük. A Szol­noki Honvéd Kisújszálláson a mérkőzés befejezése előtt két perccel még vesztésre állt, ám a két perc alatt rú­gott két góljával megszerezte a győzelmet és így a táblázat élén maradt. Ennek a mér­kőzésnek magas színvonala é9 izgalmas légköre is bizo­nyítja, hogy a vezető csapa­tok még a középmezőny tag­jai ellen sem mehetnek biz­tosra- Az utolsó előtti helye­zett Jászapáti javuló formá­ban van és pontot szerzett J ász j ákóhalmától. Az ifjúsági csapatok között a Tiszafölvár 13 mérkőzésen mindössze egy pontot vesz­tett- Ezen a héten a Szolnoki MÁV ifjúsági csapatát győzte le. A karcagi ifjúságiak is jobban szerepelnek, mint a város felnőtt csapata- Ezt bi­zonyítja ötödik helyezésük. Tudósítóink jelentik a va­sárnapi fordulóról: Szolnoki Honvéd—Kisújszál­lási MÁV 3:2 (1:0), Kisújszál­lás, 350 néző, vezette: Farkas (Szegedről). Honvéd: Molnár — Tóth, Paics, Palincsár — Jágerszki, Oláh — Tóth, Hor­váth, Bagi, Pikó, Illés. Kisúj­szállás: Boncz — Csizi, Már­ton, Német — Radics, Farkas I- — Nánási II., Erdei, Nagy, Barabás, Kádár­Élvezetes, jóiramú mérkő­zésen a vendégcsapat a 18. percben Horváth révén sze­rezte meg a vezetést A ha­zai támadások a keményen védekező vendégcsapat vé­delmén elakadtak. A máso­dik félidő elején egyenlített a hazai csapat, sőt tíz em­berrel a vezetést is megsze­rezte. A félidő közepén négy percig állt a játék, mert a hazaiak kapusa megsérült­A mérkőzés vége előtt két perccel egyenlített a Hon­véd és az utolsó percben a győzelmet is megszerezte. A vendégek a II. félidőben né­ha túl keményen játszottak. A hazai együttest lelkesedése dicséri Jő: Paics, Horváth, il­letve Boncz (a mezőny leg­jobbja), Erdei, Csizi. — németh — Mezőtúri Spartacus—Nagy­kunsági MEDOSZ 3:2 (3:0), Mezőtúr, 400 néző, vezette: Hegedűs- Mezőtúr: Bukovsz- ki - Rácz II., Kolbusz, Fó- rizs — Máté, Her ez eg I. — ese­te I., Gombás II. Csete, Gom­bás I-, Rácz I. Edző: Magyar Z. Nagykunság: Szarka — Hor­váth, B- Nagy, Gábor — Las- kovits, Dávid — Sotus, Kár­páti, Kiss, Kecse, Tóth Ed­ző: Varga János. Az első félidőben a ha­zaiak jól játszottak és hely­zetük alapján megérdemelten jutottak háromgólos előny­höz. Szünet után a Nagykun­ság feljavult, s egyenlő erők küzdelméből a hazaiak védel­mi hibáit kihasználva, két góllal terhelte Bukovszki há­lóját- Góllövő: Csete 1., Gom­bás I., Csete, illetve: Sotus, Tóth- Jó: Kolbusz, Rácz EL, Gombás I., Rácz I-, illetve: Kiss, Kecse, Laskovits, Dá­vid. — sindei — Tiszaíöldvár—Szolnoki MÁV n. 1:1 (1:1), Tiszaföldvár, 400 néző, vezette: Vágó. Tisza­földvár: Szelindi — Kiss, Ko­vács, Pete — Bállá, Sági — Rékasi, Gazsó Kávási, Lukács, Bóka- Edző: G. Kiss István- MÁV II.: Borók - Urbán. Három, Kovács — Mihályi, Varga — Dobos II-, Szűcs, Kálmán, Soós, Munkácsi. Közepesiramú és színvona­lú mérkőzésen igazságos dön­tetlen eredmény született- — Góllövő: Lukács, illetve Do­bos II. Jó: Kovács, Lukács, Bóka, Kávási, illetve Urbán, Varga és Soós. — verbók — Karcagi MEDOSZ—Jászbe­rényi Lehel II. 3:0 (2:0), Kár- cag, 300 néző, — vezette: Barta. Karcag: Kálmán — Székely, Szabados, Kovács £­- Antal, Tamai — Radványi, örlős, Koós, Kovács Cs., Agócs. Lehel II.: Sándor I. — Agócs, Páncsics, Gubics — Kocsis, Oláh — Sándor II-, Ing«, Tóth, Both. A végig többet támadó Karcag biztosan győzött a tíz emberrel játszó Lehel II. el­len. Góllövő: Kovács Cs. (2). Gubicz (öngól). Jó: Szabados, Antal, illetve Páncsics.- sző 11 ősi ­Szolnoki MTE II—Szolnoki Olajbányász 3:0 (0:0), Szol­nok, 500 néző, vezette: Pará- di. MTE II.: Nagy - Hidasi, Horváth, Kelemen — Nyári Borzi — Csabai dr., Vidács, Szpiró, Pálmai, Zombori. Ed­ző: Rákóczi Ferenc. Olajbá­nyász: Balázs, — Tóvizi, Ta­pasztó, Papp — Fehérvári, Ma­gyar — Szabó, Homonnai, Szűcs, Bányai, Dósa. — Edző’ Somogyvári József. Kiegyensúlyozott első fél­idő után a második félidőben erősen feljavult az MTE II. csapata és ilyen arányban is megérdemelten győzött. Az Olajbányász közös megegye­zéssel felcserélte pályaválasz­tói jogát. Góllövő: Vidács (2) és Zombori- Jó: Nagy, Borzi, Kelemen, Csabai dr. és Vi­dács, illetve Balázs, Fehér­vári, Szabó, Bányai. B. Kunhegyes—Szolnoki Cukor­gyár 3:0 (2:0), Kunhegyes, 500 néző- Kunhegyes: Kiss — T6- ta, Boda, Lukács — Csapó, Szabó II. - Fridrik, Szabó V., Szokolai, Szabó I., Jákó. Ed­ző: Gorzás Lukács. Cukor­gyár: Gyémánt II. — Mátyus, Szabó, Sokvári - Kolláth, Germán — Bódi, Gyémánt I-, Géczi, Sándor, Három. Jóiramú, színvonalas, sport­szerű mérkőzésen a lelkesen játszó hazaiak megérdemel­ten győztek- A gólok mind­egyike korszerű támadásból született. A vendégek főleg a jobbszámyon igyekeztek eredményt elérni, azonban a hazai védelem biztosan hárí­tott. Jó: Kiss, Szokolai, Já­kó, illetve Bódi, Szabó, Sok­vári.- bor öcsi ­Törökszentmiklósi Fáklya- MEDOSZ—Jászkisér 8:1 (5:1), Törökszentmiklós, 200 néző, vezette: Rékasi- Fáklya: F6- rizs — Pólyik, Kosik, Szabó — Szakái, Márton — Tekes, Ft­rakas, Orbán, Kiss, Fábián. Jászkisér: Német — Makai, Vas, Kónya — Nagypál, B en­de — Csajági, Kovács I-, Ko­vács I., Földvári, Keresői­A 4. percben váratlanul Bende távoli lövésével kez­dődött a gólok sora, majd a 20. percben Kiss büntetőből egyenlített. A 22- percben Ka­rakas, a 30. percben Kosik, a 33. percben Kiss, a 35. percben Fábián lőtt újabb gólt- A 68. percben Kiss, a 80. percben Karakas, majd a 84. percben Orbán góljával alakult ki a nagy gólarányú győzelem- Jó: Kiss, Karakas, Kosik, Tekes, Szakái, illetve Kónya, Bende, Vass. — a* — Jászapáti — Jászjákőhalma 1:1 (0:0), Jászapáti, 100 né­ző, vezette: Molnár. Jászapá­ti: Bedő — Török, Molnár, Rentier — Horváth, Iván — Ádám, Kökény II-, Demeter, Kökény I-, Szirze. Jászjákó- halma: Nagy I. — Fodor II., Kovács, László — Nagypál, Nagy II. — Kozmóczi, Fodor L, Lukácsi, Koncsik, Ignácz. A jászapátiak fölényben voltak, többet támadtak, de a jákóhalmaiak Kozmóczki- val az élen — a kapu előtt veszélyesebbek voltak. Az eredmény igazságos- Góllövő: Molnár (öngól), Horváth. Jó: Szirze, Kökény II-, Horváth, Iván, illetve Fodor II-, Nagy­pál, Kovács, Fodor I. — borbás — Jászárokszállás — Kunszent­mártoni V. M. 1H (1:0), Jász­árokszállás, 800 néző, vezet­te: Mihályi. Jászárokszállás: Csikós — ördögh, Sipeki, Csordás — Bagi, Kőezián — Berendi, Czagány, Teleghy, őrlődi, Nagy. Kunszentmár­toni VM-: Szabó - Pintér L, Oláh, Bíró — Csornán, Bozsxk - Tóth, Imrei, Pintér HL, Kovács, Lazur- Edző: Mészá­ros M. Az első gólt a 20. percben Czagány révén szerezték meg a hazaiak. Kunszentmárton a második félidőben Pintér ÍTL távoli lövésével egyenlített- A mérkőzés végig érdekes, izgalmas találkozót hozott. Az első félidőbal a hazaiak, a másodikban a vendégek játszottak jobban* — kovács* A megyei bajnokság állása 1. Szó. Ho­lü 9 0 1 38: 9 18 2. Jároksz. 10 8 1 1 29: 9 17 3- Km. VM 11 5 6 0 18: 8 16 4- Szó-Olaj­10 7 2 1 28:13 16 5- Mezőtúr 11 7 1 3 20J.6 15 6- T-földvár 11 4 4 3 12: 8 12 7- K-szállás 12 4 3 5 17:17 11 8- Kunh­11 5 1 5 16:17 11 9- N-kunság 10 3 3 4 16:17 9 10. T. Fák. 12 3 3 6 18:28 9 11- Cukor­10 3 2 5 11:17 S 12. Karcag 12 3 2 7 11:23 8 13. Jákóhal. 10 2 3 5 13:19 7 14. Jászapáti 12 0 3 9 8:32 3 15. Jászkisér 10 0 2 8 5:33 2 Szó. MTE II. 13 11 2 Q 36: 6 24 Szó- MÁV II. 13 9 3 1 40:12 21 Jb- Leh. H. 13 2 2 9 12:24 6 Az ifjúsági bajnokság állása 1. T-földv. 13121 0 31: 3 25 2- Sz. MÁV 13-10 2 1 42: 6 22 3- Jb- Lehel 13 8 2 3 36: 8 18 4. Szo-MTE 13 8 1 4 68:16 17 5. Karcag 13 6 4 3 29:15 16 6. Jákóhal. 13 8 0 5 27:18 16 7. N-kuns. 13 4 6 3 22:19 14 8- K-száll. 13 5 3 5 20:13 13 9. H. ITSK 12 5 3 4 16:11 13 10. Sz. Cuk- 13 4 5 4 19:22 13 11. K-márt- 13 5 2 6 15:20 12 12. Mezőtúr 13 4 2 7 25:34 10 13- T. Fák. 13 5 0 8 22:31 10 14- Kunh. 13 4 1 8 9:24 9 15- J-ároksz. 13 3 2 8 9:23 8 16:- Szó- Ol. 13 3 1 9 16:36 7 17. Jászapáti 12 2 1 9 8:64 5 1«. Jászkisér 13 1 012 5:58 2 SOROKBAN Nem komoly Boros Ottó sé­rülése. A Szolnoki Dózsa vá­logatott vízilabda kapusa va­sárnap a Honvéd elleni mér­kőzés utolsó negyedében nem játszott, mert bal lábán a lo­vaglóizom meghúzódott. A kapus sérülése könnyebb le­folyású és néhány napos ke­zelés után rendbejött. • A labdarúgó megyei baj.- nokság elmúlt heti fordulójá­ban a Tiszaföldvár—Jászkisér mérkőzés tudósításában el­marasztaltuk Dobos L mér­kőzésvezetőt és Klimon part­jelzőt- A megyei J. T- kéré­sére a megyei T. S- elnöke foglalkozott az üggyel és megállapítást nyert, hogy a tudósításba elfogultságból ke­nőitek a bíráló sorok. Külö­nösen Klimon partjelzővel szemben volt igazságtalan az erős hangú bírálat A megyei asztalitenisz baj­nokság rangadó mérkőzésén a Jászberényi Lehel együtte­se 16:2 arányban legyőzte a Mezőtúri Felsőfokú Techni­kum csapatát Jászberényi Építőipari szövetkezet főmérnöki beosztásba építész­mérnököt keres: Jelentkezés min­dennap 7—16 óráig: — Fizetés megegyezés sze­rint Útiköltséget felvé­tel esetén térítünk. Je­lentkezni levélben is lehet vagy telefonon — 266 — Szabó István elnököt keresnL 0:0 a SzUR Némi késéssel — potom 20 perc — kezdődött a várvavárt találkozó, s ez bennünket némileg pre­mierre, vagy lapzártára emlékeztetett. Tombolva üd­vözölte az „ezerfejű cézár” az „aranylábú gyerekeket”. Bemelegítéskor — biztonság kedvéért — „valaki mindjárt hasbarúgta a labdával a partjelzőt. Pong- rácz Imre, a Csodacsatár, vagy ha úgy tetszik, Swing Tóni, megtette a kezdőrúgást, sajnos nem labda volt az, hanem fehér léggömb, nem csoda, ha szétpukkadt szegény feje. Az első akció az újságíróké volt: az egész csatársor lesre szaladt, A másik oldalon Erdélyi salto mortaléval tisztázott, hisztérikus sikere volt a nézőtéren: Varga Dodó tán nem látott jól — biztos a nap zavarta —, mert gyönyörű gyertyát rúgott. Fonyó p^dig úgy sarkalta a labdát, mintha Oxfordba tanulta volna. Ezután Dobozy és Molnár párharca következett. Eredmény: az állomásról kellett visszahozni a lab­dát. Az újságíróknál hátul Bognár és Majnár állt a legjobban a lábán (amíg ki nem rúgták alóluk). Szünet után a legnagyobb esemény az volt, hogy Gellei nadrágot cserélt, Horváth pedig PELE-feliratú mezben játszott, nehogy véletlenül összetévesszék — Pelével. Az újságírók ezalatt egy érvénytelen góllal, több kapufával és szöglettel bizonyították be, hogy — csak elméletben nem értenek a futballhoz. A jobbösz- szekötőiük — nyilván megszokta a szerkesztőségben — irányító szerepkört látott el — de nemcsak lábbal. Vi­szont ha Garas tört kapura, egy krajcár sem maradt a zsebünkben. Az első hendsz-nél valaki boldogan fei- sóhajtott: — Hiszen ezek igazi futballisták. Stílszerű vélemény a mérkőzésről: győzelemmel felérő döntetlen volt, mindkét fél sportszerűen ját­szott. Az újságírók nem színészkedtek, a színészek pe­dig nem tettek megjegyzéseket, (selmeezy) ~ap^óhjrdetIsék) HIRDETÉSI DIJAK Apróhirdetés hét­köznap szavanként l.—. vasárnap 2.— Ft (a legkisebb hirde­tés 10 szó». Keretes hirdetés er» na«áb szélesséabee mó­léit hétköznap 2.58 vasárnap 3. —Ft. Kö­szönetnyilvánítás és soros szövesközle- ménv düa soron­ként hétköznan 6.—. vasárnap 12.— Ft. A vasárnapi lapba - csak péntek délután 17 óráig veszünk fel hirdetést. ÁLLÁS TÓSZEGI Gépállo­más felvesz hálóza­ti villanyszerelőket segédmunkásokat — külszolgálatosként- Központi üzemünk­be esztergályost. — speciális öntvény­hegesztőt és nagy gyakorlattal rendel­kező mezőgazdasági erőgép szerelőket­TISZABÖ Községi Tanács VB a meg­üresedett pénzügyi csoportvezetői állás betöltésére pályá­zatot hirdet. Az ál­lás betöltéséhez — érettségi szükséges- Fizetés az 1730-as kulcsszám alapján* Jelentkezni lehet: Tiszabö Községi Ta­nács VB-nél- Fel­vétel esetén útikölt­séget térít. AZONNALI felvé­telre egy fő villany- szerelőt keres a Közlekedésépítő Vállalat* Jelentke­zés: Szolnok, Rákó­czi út 6* Az E* M. Szolnok megyei Tégla és Cserépipari Válla­lat mezőtúri mun­kahelyére azonnali belépésre felvesz kőműveseket, férfi segédmunkásokat és vasbetonszerelőket- — Jelentkezni lebet mindennap 7.30-tól 16 óráig a vállalat központjában a be­ruházási csoportnál. Mezőtúr, Beloian­nisz u. 1. Telefon: 73- Vidéki dolgozók részére üzemi szál­lást és kedvezmé- rives áron ebédet biztosit* A Tiszamenti Ve­gyiművek azonnali belépésre felvesz fiatal vegyésztech­nikus. gépésztech­nikus. vagy gimná­ziumi érettségivel rendelkező férfi dolgozókat maga­sabb szaktudást Igénylő üzemi mun­kára. — Jelentkezés személyesen a vál­lalat személyzeti osztályán. NYUGDÍJAS mo­torszerelőt. csónak- motorok javítására azonnali belépéssel keresünk- Jelent­kezni lehet a köz­ponti irodánkban. Felszabadulás Ha­lászati Termelőszö­vetkezet, — Szolnok. Verseghy út 1. sz- Építőipari könnvű- géokezelőt. kőmű­veseket. kőművesek mellé ségédmnuká- sokat azonnali be- ’éoéssel felveszünk- (munkásszállás vanl Vili. Eoítő KTSZ - Budapest. Vili. Szerdahely u- 17. ADÁS-VETEL Négyszemélyes túra motorcsónak. Buday 175-ös motorral el­adó. Szolnok. Hul­lám 30. KESZTHELYI fehér paprika palánta na­gyobb mennyiség­ben is kapható* Ti­szabö. Petőfi Ter­melőszövetkezet. NÁD -és vályog el­adó. Szolnok. Déli­báb út 9- sz. LAKÁSCSERE Elcserélném Pester­zsébet belterületén lévő egyszoba kony- hás lakásomat szol­nokira- Érdeklődni lehet: szombat—va­sárnap. — Szolnok, Könyök u. 4. Bó­lint­GÉPJÁRMŰ MOSZKVICS 407 - nyeremény autó el­adó. Keszthelyi Bé­la. Szarvas, Béke utca 22. Telefon. 124­_____________ S UPER Octavia, — 18 000-et futót# — eladó. Jászfénysza- ru. Vasút tanya 41. ELADÓ egy Panni motor. Tiszaföldvár. Ökincsem, szőlő fi­út 31­AZ IDÉN IS PUSZTÍT A JÉG! A termelőszövetkezetek a termelési tervük szerint biztosításra feladott hozamokat a kedvező terméskilátások alapján felemelhetik, s így jégverés esetén magasabb kártérítésben részesül­nek. A HOZAMFELEMELÉST, AMÍG A TERMÉST JÉGVERÉS NEM ÉRTE, ADDIG KELL BEJELENTENI — az ÁLLAMI BIZTOSÍTÓ fiókjainál. fcilHIillinulimilHMUIKMnnilflIflinilllUlllllllllltlllIttllltBHSflKMUIUlHIlUHIIIIfliaitttllfISliItttttIHB»!! »"rá F Szülők és iskolások figyelmébel A már jólismert TANULÓBIZTOSÍTÁS, melyek díja évi 5.— Ft, megújítása még a tanév befejezése előtt eszközlendő. Ne feledkezzünk meg róla, — küldjük bej vigyük el az iskolába, mert szünidőbe» az ország egész területére kiterjedően csak így lesz érvényes a Tanulóbalesetbiztosítás!