Szolnok Megyei Néplap, 1964. június (15. évfolyam, 127-151. szám)

1964-06-02 / 127. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1964. június % A Szolnoki Dózsa a vízilabda OB L élén Szolnoki Dózsa—Budapesti Honvéd Sc5 (20, ld, 2d, Ifi) Sportuszoda, vezette: Pa­lotás. Szolnok: Boros — Pintér L, Pintér IL — Ka- czora — Kanizsa, Orbán, Kon ez, csere: Szeged. Ed­zó: Czapkó Miklós. Bp. Honvéd: Kökény — Védik dr., Németh — Papp —Vá- ezi, Tóth, Szilágyi, Edző: tsraoay jeoo. Az első negyed kezdetén 4 métereshez Jutott a Hon- ^d. Ezt azonban Boros Védte. Ellentámadáskor Ka­mm kezdte meg a gólok sorát, majd ugyan ő szerez­te a szolnokiak második gólját fa, A második »egyed elejéé Pintér n. partra került és a Honvéd emberelőny bői Tóth góljával szépített. Ki­tűnően játszott a szolnoki csapat és egy percen beKH Kanizsa lövéséből megszü­letett a knnfiiTílr gól fa. A harmadik negyed újabb szolnoki gólt hozott Kapu előtti adogatás után a fel­úszó Pintér L bombázott a hálóba, A negyed befejezé­se előtt Boros megsérült — ballábának combizsoa erő­sen rapgüúsódott — és hf- áBt Az utolsó Begyedben a fővárosi csapat erősen ro­hamozott, játékosai több­ször szabálytalanul avast- jaseKDöj cse szegecs* a tartalékkapus biztosan vé­dett. A mérkőzései a Szolnoki Dóssá nagyobb arányban fa győzhetett volna. A csa­pat kitűnően játszott, ural­ta a mezőnyt, és labdabiz- tosabb volt ehenfeiémi A szoros végeredmény az igen gyenge napot kifogó játék­vezetőnek „köszönhető”. Ezzel a győzelmével a Szolnoki Dózsa megelőzte a BVSOtSl restségei szenve­dett EesenoséMoiit és a baj- ■oki väosazac raefö ßsefu»; A hétvége kettős bajnoki fordulójának két legjobbját ábrázolja képünk. Boros Ot­tó válogatott kapusunkat abban a pilla­natban, amikor a szombati Dózsa—Fradi mérkőzésen Kárpátinak, a legveszélyesebb emelkedik U a véabóL A nagyerejá fives* bravúrosan védte Biros «Api”. Kanizsa Tivadar gyorsaságával és ha­talmas lövéseivel bizonyította be ismét, hogy a magyar válogatott égjük fagfcfrrto­Martfű győzött az NB íll-as rangadón MartfH MSE—Jászberényi Vasas fel (1:0) Martfű, 400 néző, vezet­te: Hegedűs. Martfű: Tas- nádi — Száraz, Seres. Haík — Szűcs, Bognár — Czifra, Nagy, Erdei, Mészáros, Debreceni. Jászberény: Kohári — Rigó, Helle, Benke — Hering, Pintér — Kovács, Batha, Sárközi, Keresztesi, Űrkén. Az 5. percben szerezték meg a hazaiak a vezetést, Erdei begurított középre, Mészáros kapósból lőtt és a labda a kapu előtt irányt változtatva a kapu bal al­só sarkába hullt, A gól után inkább a vendégek támadtak. Szünet után már az első pereken nagy gólszerzési alkalmat hagyott ki a hazai csapat. A 61. percben egyenlítettek a vendégek. A gól után a cipőgyáriak átvették a játék irányítá­sát és a támadások a 84. percben góllá értek. Mé­száros fejesét kiütötték, a labda Erdeihez pattant, a jobbfedezet berúgta a má­sodik gólt. 2:1. A játékvezető sok hibá­val vezette a mérkőzést, de ez az eredmény alaku­lását nem befolyásolta. — tusnádi — Ib-míklósi Vasas—Mákéi Vasas 1:1 (1:0) Makó, 1000 néző, vezette: Kristóf. Tmiklós: Vasas — Öllé, Balázs, Fekete — Er­dős, Szabó — Annus, Ka­tona, Bana, Buczkó, Német. Edző: Korom P. Makó: Szabó — Rácz II, Tóth I, Szél I — K. Varga, Manczika — Gábos, D. Kovács, Bárók, Bodani, Máté. Edző: Gál- góczá József. A 32. percben Annus a 16-osrói jól eltalált lövést küldött kapura, a labda a felső lécről pattant a há­lóba. 1:0. Az 52. percben Bárók egyenlített Ezután keménnyé vált a játék. Fe­kete megsérült, majd a szélen statisztált. A part­jelzővel vitázott, mire a partjelző intésére a játék­vezető léküldte a pályáról. A 78. percben Gábos hátul­ról megrúgta Buczkót, mindkét játékos a földre került. A játékvezető le- küldte őket a pályáról. Jó: Balázs, Katona, Ba­na, illetve Marczika, K. Varga, Bárók. — n. — Kecskeméti TE—Mezőtúri Honvéd 3:0 (1:0) Kecskemét, 500 néző, ve­zette: Hodroga. Kecskemét: Vitkovics — Kalai, Farkas, Suhajda — Szabó, Vass — Zsákai„ Bozsó, Diószegi, ö. Kovács, Bohács. Mező­túr: Kerékgyártó — Veres, Frikker. Jancsa — Szűcs, Gyuricza — Mlock, Tóth, A MÁV csak gólaránnyal vezet — Kikerült a hullám- völgyből az MTE — Fölényeskedett és majdnem vesztett a Lehel Eb törtéi* os NB X-ben Vaaas—Ferencváros 2a (2t0j, fSjjpma Dózsa - Komló M ft áh, Tatabánya—Dorog t& *fi>, Gyö^-Seeged ad (fclí, MTK - Debrecen 2d Pécs—DLósgyőr ld (fofi- A góUövő Ssta élén M gÖBal Albert ön. Öt Jo&veü a flh gólos Cserem, a nyoie gttm Mf *■ a M |An «agy, Egei, BánhidL A gyenge napot kifogó Honvéd kapus mellett már az első félidő 18. percében Vass lövésével a hazaiak szerezték meg a vezetést Sajnos, a Honvéd csatárok­nak nem ment a gőHövés. Nincs harcos, berobbanó csatáruk, aki a kapu előtt adódó helyzeteiket ki tud- oá használni. A második félidő 18. percében Szabó, a 25. perc­ben Vass volt újra ered­ményes. így alakult ki a hazaiak 3:0-ás győzelme. A hazaiak győzelme megér­demelt volt. A bíró — ki­sebb hibáktól eltekintve jól vezette a mérkőzést T. Szolnoki MTE—Debreceni Dózsa 3d (1:0) Szolnok, 1000 néző, ve­zette: Fehér SL Szó. MTE: Sárkány — Papp IK, Ma­tal, Villányi — Papp L, Sári — V Bisch, Koiláth, Pallai, Nagy, Karakas. — Edző: Titkos PáL D. Dózsa: Németh — Molnár II-, Kóródi, PeOei — Boeó, Pál — Nérnethy, Kükkel, Lázár, Nagy, Parkas- — Edző: Kertész Tamás; Sorozatos MTE-támadá­sok során, előbb KoIIáíh fejesét védte Németh, majd a M< percben Sári, oldal- vöfisi menői oeiv^ejx szr- badrúgását Nagy remek Jegessel juttatta a jobbol­dali léc mellé. Ifi; A 22. percben Kolliáth játszotta be magát a kapu főteré­be, lövését a kapus kiütöt­te és a enegzavarodott Kó- rócfi majdnem öngólt vé­tett Ellentámadásnál Sár­kány röviden ütötte ki a labdát Lázár lövése a£g teröTte el a kaput A ■- percbe» Karates beadását Nagy jő helyzetben meBé főtte; A következő percben Kükkel ejtett lövését Sár­kány elnézte, szerencséjére a labda a kapufa sarkáról kipattant, majd Papp 1L felszabadított A félidő hátralévő részében mind­két csapat sokat kezdemé­nyezett. Szünet stSn mintegy >5 percen tt változatos vett a játék, Igazi gólhelyzet azonban egyik oldalon sem alakult ki. A 62. perc­ben Kolléth W méteres szabadrúgása a sorfalon » - .. - - _ (.LL tW Byt mlíOTOwa a JODO Szolnokon is SzUR X ma dSntán V h-tor kezdődő Színészek—Újság­írók labdarúgó mérkőzésre jegyeket elővételben lebet kapói a Szigligeti Színház bem. Amint arra már hírt ad­tunk, az AK.OV délután 4 órától különjáratokat tedft a város központjából. A nagy érdeklődéssel várt rangadó a MÄV atlé­táinak svédváltójával kez­dődik. Ezt köved a labda­rúgómérkőzés, amelynek szünetében a Szigligeti Színház művészei vidám, zenés műsorral szórakoztat­ják a nézőket A kétszer 46 perces talál­kozón — amelyet Horváth Lajos nemzetközi játékve­zető vezet — a színház és a Néplap szinte minden tagja szerephez, Illetve lab­dához jut Az eredetileg hirdetett légiparádé elmarad, mert az MHS elnöksége az elő­zetes hozzájárulást vissza­vonta. (A légi parádé kere­tében bemutatóként ejtőer­nyős hozta volna le a pá­lyára, Illetve repülőgép dobta volna le a labdát) felső sarokba esett... 2:0. A 65. percben Karakas hibázott, majd Vilisch két esetben hagyott ki igen nagy gólhelyzetet A 30. percben egy előrevágotf labdával Némethy elfutott, Mafcai nem tudta szerelni és a csatár 10 méterről a kimozduló Sárkány mellett a kapu közepébe lőtt 2:1. A 87; percben VíHényi eíő- readását Nagy az előretörő Karakas elé pendítette, aki elfutott és ügyesen az el­lenkező sarokba lőtt feL Az MTE győzelme — a játékot és a helyzeteket tekintve, nagyobb arányú fa lehetett volna. Az MTE csapatában Sárkány egy­két esetből bizonytalanko­dott; A hátvédek közül Vfüányi voR a legjobb, utána Papp V—Makai a sorrend; Sári a védekezés­ben jó teljesítményt nyúj­tott, leadásaiba azonban többször hiba csúszott; A csatársorban Nagy és Kob SMt gyújtott Igen jő td- jesftraényt, és Karakas ei­len sem lehetett kifogás. PaHainak és főként Vi­li sebnek ezúttal nem ment a játéfc A vendégcsapat­ból Kóródi, Parkas és Né­ÍR6tiíy tűm KI. A játékvezető kifogás- tatamii vezette a mérkő­zést; B. — bányászcsapat megérdemel­ten szerzett pontot a sok­szor fölényeskedő Lehaltál szemben. Jó: Fortuna, Bak­bár, Nagy n., Sánta, ületve Szeberényi IL, Szebeséojrt L, Honfi, Csornák. — loso&czl — EZ A RANGSOR Jb. Lehri—Kfatereoyel Hányása ft* (1:2) Jászberény, 800 néző, ve­zette: Mácsai. Jb. Lehel: Horváth — Fortuna, Tur- gonyi, Nagy I. — Józsa. Buktoér — Fekete HL Fe­kete L, Nagy H;, Logosl. Sánta. Edző: Szépföldi Jó­zsef; — Kisterenye: Cser- nák — Szeberényi 1L, Dobrocsi, Berta — Bfbók, Szeberényi L — Honfi, Tarlóst, Magyar, Bozó, Kapás; Edző: Takács La­jos; A kezdett változatos já­ték után a 10; percben Turgonyl késlekedett a felszabadítással, Tartósl kapura tört, 10 méteres lövése a felső kapufáról visszapattant Hont! elé, aki a vetődő kapus fölött a hálóba talált fel: A ti. percben Nagy IT. 20 mé­teres ívelt szabadsúgását védte Csemák; A Lehel elkeseredetten küzdött a kiegyenlítésért, ami a 16. percben sikerült Is. Nagy IL Fekete II; beadását a 16-ősről kapásból a bal felső sarokba lőtte. 1:1 A 26. percben Józsa rossz átadását Szeberényi I. csípte el, és mintegy 30 méterről nagv lövést zúdí­tott a bal felső sarokba. 1:2. Horváth elnézte a lab­dát. A második félidőre a Le­helben helycseréket hajtot­tak végre, Sánta lett a jobb-. Lugosi, a balszélső és Fekete II., a jobbössze­kötő. A kezdés után Lugo­si futott el a balszélen, be­adását az ötösön Dobrocsi kézzel érintette. 11-es. Hor­váth kapus futott a labdá­nak és biz+oean kOldto a hálóba a büntetőt. 2:2. Végeredményben a lelkes A labdarúgó NB II- Keleti csoport Nyíregyházi MTE—Szolnoki MÁV Ifi (Ifi) Nyíregyháza, 500 nénő, vezette: Magyar L. Nyír­egyháza: Bus — Papp, Fo­dor, Varga — Gajdos, Szász — Mitczi, Gelécs, Eszenyi, Pál, Héri. Edző: Pokro- viiiBa*! PSL Szóinak; Zér- fzí — Józsa, Abonyí, Kot- táth VL — Karkecz, B. Nagy — Tóth L, Tóth n„ Pintér, Csábi, Dobos L Ed­ző: Koflátto Pereme. Az MTE a küuayefanűsfcödö MÁV védelem ,jóvottából’! a 20. percben kavarodásból megszerezte Eszenyi révén a vezetést Ifi. A váratta» és «zeswxsés gSL megboata a hazaiak önbizalmát 4m»> gyem felélénkültek. Szünet után szög3et-«o»o- zat és szabadrúgások mu­tatták az MTE fölényét. Ás 5a perctől feljött a MÁV. a Nagy tört előre, jó lö­vésébe a védők befefejefiek és Bús az irányt változta­tott labdát fa elcsípte. A MÁV egyre fokozódó ost­romba kezdett, a jelentős mezőnyföEfny még n egyenlítést sem hozta mag ás maradt az Ifi. A MÁV csapata ezen a mérkőzésen idei léggyé»­— /»a. 1 «y .. . ...1 .- . r*. ... * . . - m.*. geDD GG&zxeijesjxmízsxy&G nyújtotta, bár a legjobb összeállításban lépett pá­lyára. A játékosok ftSé- nyeskedvé, olykor kedvet­lenül, egyéni eskedve ját­szottak. A mérkőzést végüL fa az döntötte ét, hogy a szolnokiak keveset mozog­tak, akcióik lassúak és kö­rülményesek voltak. A hazaiak teljesen megérde­melten szerezték megasúr- tékes két pontot A játékvezetői M—I kitűnően bíráskodott. H. Qf. 'mentiek! 1. Vasas—FTC 1 2:1 2. DVSC-MTK 2 1:2 3- Pécs—DVTK x 1:1 4. Győr—Szeged 1 3:1 5- Láng—BVSC 2 1:2 6- Borsod—Ózd 2 #:2 7- Dunaújv—Szállítók 1 2:1 8- Békéscs—Bp- Spart- 1 3:1 9- Nyíregy—Szó- MÄV 1 Irt) 10- Pápa—Pécsi Bány- 1 3:1 11- Bari—Fiorentina 1 2:0 12- Genoa—Juventus 1 3:1 13- Spal—Milan 2 Sri 13+1 14- Potenza—Verona x 0:0 A labdarúgó NB III. Délkeleti esoport 1. Szo MÁV 13 8 2 3 25:10 18 1. H-mvh. 12 8 2 2 17: 8 18 A kézilabda NB t (férfi) A labdarúgó NB I. állása 2. Kecsk. 13 8 2 3 22:12 18 2. Újszeged 12 8 0 4 26:13 16 1- Bp-Ho­10 8 1 1 201:1») 17 1- FTC 11 10 0 1 26: 9 20 3. B-csaba 13 6 5 2 20:19 17 3- Martfű 12 5 5 2 18:14 15 2- Tatab­11 6 4 1 51 • 7 4. J-berény 13 7 2 4 18:13 16 4. Bcs-Vtsk 12 5 4 3 24:15 14 2- Bp- Sp­10 8 0 2 205:154 16 3- Bp- H­11 6 3 2 21:11 Ifi 5- Bp- Sp. 13 6 3 4 26:14 15 5. Bcs-Hon. 12 6 2 4 18:21 14 3- Bp-VM 10 6 1 3 165:173 13 4- Győr 11 5 3 3 14:10 13 6- Baglyasa­13 6 3 4 15:20 15 6- Csongr. 11 5 3 3 12: 9 13 5- MTK 10 g 1 3 15:11 13 7- Bp- Előre 13 5 4 4 13:13 14 7. Törökm­12 4 5 3 14:15 13 4- Martfű 10 5 2 3 168:160 12 6- Ü-Dó­10 5 2 3 15:11 12 8- Gyula 13 4 5 4 15:14 13 8. Kiskunh. 12 5 2 5 19:18 12 5- Pécsi B 10 6 0 4 180:184 12 7- Vasas 11 4 4 3 10: 8 12 9- Egri D. 13 5 3 5 18-17 13 9. Szeged 12 4 4 4 10:12 12 6- Vasas 10 5 0 5 159:164 10 8- Csepel 10 4 1 5 11:10 9 iu. Szó-MTE 13 5 3 5 18:20 11. Nvíreevh. 13*5 2 6 18:18 13 12 10- Orosháza 12 4 4 4 19:25 12 7- FTC 10 4 1 5 171:176 9 9. Dorog 11 2 5 4 8:11 9 12. Kister. 13 4 4 5 21:23 12 11. Kecsk. 12 3 4 5 10:10 10 8- Gy-Tex-10 3 2 5 161.180 8 10- Komló 11 4 1 6 7:18 9 13. V. Izzó 13 4 2 7 16:19 10 12. N-kőrös 12 3 3 6 14:12 9 9- Gy- E­10 3 1 6 171:176 7 11. SzeACll 3 2 6 10:15 8 14. Kistext 13 4 2 7 19:23 10 13- Mezőh. 12 4 1 7 18:29 9 10. Elektr­10 2 2 6 157:167 6 12. DVTK 11 2 3 6 5:13 7 15- Debr. D­16- Sz. VSE 13 1 8 4 12 2 5 5 8:16 16.21 10 9 14. J-berény 12 3 2 7 18:17 8 11- Ózdi K­10 3 0 7 153:196 6 13- Pécs 10 1 4 5 5: 9 6 17. N-bátony 12 3 3 6 6:10 9 15. Mezőtúr 12 3 2 7 10:18 8 12- XX- Dó­M> 2 0 8 137:150 4 14- DVSC u 0 1 10 3:28 1 18- Miskolc 13 3 2 8 17:29 8 16. Makó U 2 3 6 1021 1