Szolnok Megyei Néplap, 1964. április (15. évfolyam, 76-100. szám)

1964-04-07 / 80. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1964. április 7. A MÁV és az MTE is szép győzelmet aratott az NB li-ben Szolnoki MTE—Szegedi VSE 2:1 (1:1) Szeged, 1000 néző, vezet­te: Lukács. Szó. MTE: Donka — Papp f, Makai. Villányi — Csontos, Sári I — Willisch, Pálmai. Honti, Nagy, Karakas. Edző: Tit­kos Pál. Szegedi VSE: Uhrin — Juhász, Halász, Réti — Karsai, Tóth II — Vörös, Bilcsik, Kocsis, Zöldi, Szamosvölgyi. Edző dr. Veszelovszki László. Kezdés után rögtön gólt ért el a szegedi csapat. Gyors ossz játék után Zöldi kiugrott a védők között, és a kifutó Donka mellett a hálóba lőtt. 0:1. Mintegy negyedórán keresztül a ha­zaiak igen veszélyesen tá­madtak. Később feljött az MTE, és kiegyenlített lett a játék. A 33. percben Willisch—Karakas összjá- ték után utóbbi lövését a kétségbeesetten menteni akaró Réti saját kapujába vágta. 1:1. Szünet után az MTE át­vette a játék irányítását és mintegy 35 percen ke­resztül állandóan támadott. A 47. percben Nagy át­adásából Honti a kapufát találta el, a visszapattanó labdát Willisch hajszállal kapu fölé lőtte. Az 53. percben ugyanő elfutott a jobbszélen, beadását Nagy biztosan helyezte a kapu jobb sarkába. 2:1. A 65. percben Honti fejesét a kapufa mentette. Két perc­cel később Karakas szög­letrúgása nyomán Honti ismét a kapufára bombá­zott. A 68. percben válto­zatosság kedvéért Nagy ta­lálta el ismét a kapufát. Az utolsó tíz percben a hazaiak is vezettek néhány gyors, veszélyes támadást, az MTE-védelem azonban mindig idejében tisztázott. Az MTE végeredmény­ben nagyszerű második félidei játéka alapján tel­jesen megérdemelten sze­rezte meg az értékes baj­noki pontokat. Az MTE-bői különösen Makai, Villányi; Csontos, Willisch, Nagy és Karakas játéka .dicsérhető, míg a hazaiak legjobbjai Uhrin, Halász, Tóth II, Kocsis és Zöldi voltak. Lu­kács személyében kitűnő játékvezetőt ismertünk meg. B. Szolnoki MÁV—Debreceni Dózsa 4:0 (0:0) MÁV-sporttelep, 2500 néző, vezett?: Huszák. Szol­nok: Zérczy — Józsa, A hő­nyi. Kolláth — Karkecz, B. Nagy — Tóth I, Tóth II, Kalmár, Csábi, Dobos I. Edző: Kolláth Ferenc. Deb­recen: Német — Molnár, Karód!, Fellei — Nagy, Pál — Némethy, Kükkel, Hegedűs, Farkas, Szűcs dr. Edző: Kertész Tamás. A tartós esőtől felázott füves játéktéren a MÁV kezdte a játékot, és azon­nal magához ragadta a kezdeményezést. Szinte percenként gördültek tá­madásai a Dózsa kapuja felé. Különösen Kalmár jól irányított távoli lövései, Tóth I hatalmas oldalka­pufa lövése, Csábi közeli labdája voltak sokat ígé- rőek. A parázs jelenetek és a MÁV támadásainak meddősége egy időre nö­velte a Dózsa-játékosok önbizalmát, akiknek az utolsó tíz percben néhány ellentámadásra is futotta erejükből. Szünet után, a 48. perc­ben Csábi kiugratta a bal­oldalon Kalmárt, aki egy csel után nagy nyugalom­mal a bal alsó sarokba lőtt. 1:0. A MÁV játékosai­nál feloldódott az eddig tapasztalható feszültség. Az 50. percben B. Nagy minta­szerűen ívelt a kapu elő­terébe egy szabadrúgást. Tóth I kitűnő ütemben fu­tott rá, és bombafejessel küldte a léc alá a máso­dik gólt. 2:0. Szárnyakat kapott a vasutas csatársor, és mégis majdnem a Dózsa rúgott gólt: az egyik előre­vágott labdát Abonyi el­vétette, az egyedül kapura törő Farkas elé Zérczy re­ménytelen helyzetben ki­futott, és a csatár elől az alapvonalon túlra mentett. A MÁV fokozta az iramot, és Tóth II-nek sikerült a gólszerzés. 3:0. A 75. perc­ben 11-eshez jutott a MÁV, Tóth II büntetőrúgását azonban Német kivédte! A 80. percben B. Nagy— Csábi volt a labda útja, csatárunk éppen lövésre készült, amikor a szemfü­les Tóth 1. váratlanul ott termett és a megdermedt, tétovázó védők között a hálóba vágta a negyedik gólt 4:0. Az utolsó per­ceket néhány Dózsa-lefutás tette érdekessé, de az ered­mény nem változott. A MÁV együttese ezen a mérkőzésen idei legjobb teljesítményét nyújtotta. A közvetlen védelem az első félidőben csaknem hibát­lanul, szünet után kisebb megingásokkal játszott. A két fedezet mind a véde­Mezőtúri Szabó Lajos HSE— Jászberényi Vasas 1:0 (1:0) Jászberény, 300 néző, ve­zette: Susán. — Jászberény: Kohári — Rigó, Szívós, Teré- ki — Iványi, Hering — Ur- bán, Keresztesi, Sárközi, Ba- tó, Csizmadia. Edző: Rétsági Gyula. — Szabó Lajos HSE: Kerékgyártó — Veres, Frik- ker, Jancsa — Szűcs, Földes — Mlock, Thoma, Sánta, Nagy, Bánhidi. Edző: Lu­kács László. Fokozatos hazai támadá­sok vezették be a mérkőzést, és mégis a 10. percben egy hirtelen előretörés során a vendégek szerezték meg a vezető, és egyben a győztes gólt. Sánta futott el a bal­szélen, és Rigó mellett éles szögből az ötös sarkáról a hálóba vágta a labdát, 1:0. A gól után ismét a Vasas támadott nagy erővel, és a 14. percben Hering lövése már Kerékgyártón is túlju­tott, de a kapufa mentett. Fordulás után már a 48. percben egyenlíthetett volna a Vasas, de Sárközi teljesen tiszta helyzetben három lé­pésről sem tudta a kaput eltalálni, A Vasas tovább folytatja gyenge szereplését. A me­zőnyfölény ellenére játéka eredménytelen. — A lelkes Honvéd megérdemelten nyert. — Jó: Kerékgyártó, Frikker, Szűcs, Sánta, illetve: Szívós és Keresztesi. Susán játék­vezető kitűnően vezette a sportszerű mérkőzést. — gervai — * '’"■röfeszentmlklősi Vasas- Békéscsabai VTSK 2:2 (1:1) Törökszentmiklós, 600 né­ző, vezette: B. Kiss. T. Va­sas: Vasas — Öllé, Balázs, Fekete — Erdős, Szabó — Darvasi, Mezei, Hámori, Ka­tona, Németh. Edző: Korom Pál. Békéscsaba: Kisfalvi — Szarvas, Blahut, Dobó — Pénteken délután és szombaton délelőtt ketfült sorra a Tisza-ligetben a szolnoki fegyveres erők klubja és a megyei kézi­labda szövetség közös ren­dezésében kiírt felszabadu­lási kézilabda torna. A rendezés jó volt. A csapatok közül kiemelke­dett az NB I.-es Martfű technikai, taktikai tudásá­val. Különösen a válogatott Rácz és Kesjár vezérleté­vel indítottak szép táma­dásokat. Helyenként ügye­sen játszottak a gyöngyö­siek is, rajtuk kívül még a Szolnoki Vízügy csapata dicsérhető. A torna legiz­galmasabb mérkőzése a Vízügy—Gyöngyös összecsa­pás volt. PénteOd eredmények: Szolnoki Ságvári HSE— kezésben, mind a támadás­indításban jól látta el fel­adatát. A támadósor a fiatal Kalmár vezényleté­vel korszerű, sokmozgásos játékkal felőrölte a Dózsa- védelmet. Győzelmük Ilyen arányban is megérdemelt. H. Gy. KISTEXT—Jászberényi Lehel 3.-0 (1:0) KISTEXT-pálya, 400 né­ző, vezette: Vörös. KIS­TEXT: Körmendi — Ru- bos, Sárosi, Szeidl — Mol­nár, Schäffer — Vándori, Ludányi, Kalmár, Végh, Majszki. Edző: Horváth János. Jás2t>erényi Lehel: Horváth — Fortuna, Bu- ehár, Gubics — Józsa, Nagy I — Sánta, Fekete II, Nagy II, Szántai, Tóth. Edző: Szépföldi József. Góllövő: Ludányi (2), Végh. Jók: Schäffer, Lu­dányi, Kalmár, Majsziki, il­letve Fortuna, Józsa, Nagy IL Papp, Kiss — Csulik, Lono­vics, Szurgent, Schneider, Balogh. Edző: Szombati Já­nos. A vendégek támadtak töb­bet, és a 7. percben már ko­moly veszélybe került a Vasas hálója, a törökszent­miklósi kapus csak szeren­csével mentett. A 11. perc­ben Szurgent a 16-osról nagy lövéssel megszerezte a veze­tést, 0:1. A 20. percben Ka­tona hosszú labdával szök­tette Darvasit, ki a kifutó kapus mellett okosan elgurí­tott, és a labda a hálóban kötött ki. 1:1. A 49. percben Szarvas kézzel ért a labdá­hoz, és a 11-est Darvas! ér­tékesítette, 2:1. A 61. perc­ben Lonovics . szaladt el a balszélen, élesen lőtt a ka­pura. A keresztező Balázs beletette a lábát, róla a már elfeküdt kapuson keresztül­pattant a labda, és begurult a hálóba. 2:2. Jó: Balázs, Darvasi, Há­mori, Erdős, illetve: Lono­vics, Szurgent, Balogh. A já­tékvezető jól működött. * Csongrádi Petőfi—Martfűi MSE 0:0 Csongrád, 1000 néző, vezet­te: Puskás. Csongrád: Kádár — Barda, Magony, Puskás — Vérségi. Kálmán — Fási, Gál I., Gát, Gál II.. Oláh. Mart­fű: Tasnádi — Jakab, Seres, Haik — Erdei, Horváth — Czifra, Nagy, Szűcs, Mészá­ros, Mezőteleki. A hazaiak kezdték a já­tékot, s mindjárt támadásba lendültek, s mivel sok kí­nálkozó helyzetet nem tud­tak kihasználni — kemény játékhoz folyamodtak. Ennek folytán Mészáros megsérült a 30. percben. A tíz főre csökkent vendégek besz< - rultak kapujukhoz, de a meg-megújulő csongrádi ro­hamok nem tudtak góllá érni. — tasnádi — Szolnoki MÁV 9:7 (5:2); Martfű—Szolnoki Fürst Sándor HSE 19:9 (11:6); Gyöngyösi Honvéd—Török­szentmiklósi Vasas 20:8 (7:3); Szolnoki Kilián HSE —Szolnoki Vízügy 10:8 (6:3); Martfű—Ságvári 17:8 (8:1); Vízügy—Törökszent­miklós 13:10 (8=2); MÁV— Fürst 28:5 (121). Szombat: Gyöngyös—Kilián 12.-9 (6:5); Ságvári—Fürst 21:7 (12:4); Kilián—Törökszent­miklós 9:7 (5:3); Martfű— MÁV 22=11 (12:6); Vízügy —Gyöngyös 10:10 (4:4): Ki­lián—Ságvári 10:5 (6:2); Martfű — Gyöngyös 22:9 (12:5). Végeredményben a tor­nát veretlenül a Martfűi MSE nyerte a Gyöngyösi Honvéd előtt Nagy küzdelem, alacsony színvonal\ gólszegénység az DB 111-ban Martfű nyerte a felszabadulási kézilabda tornát & megyei 1« osztályú labdarúgémérkézések eredményei Tiszaföldvár—Kisújszállás 0:1 (0:1), Mezőtúr—Kunhe­gyes 1:2 (1:0), Szó. Olajbá­nyász—Kszentm. V. M. 2:2 (1:1), Szó. MTE II.—Cukor­gyár 2:1 (1:0), Nagykun­ság—Szó. Honvéd 0:1 (0:0), Szó. MÁV II.—Jászjákóhal- ma 4:1 (2:1), Jászkisér— Jb. Lehel II. 2:1 (2:0), Jászárok- szállás—Karcag 1:0 (1:0), T. Fáklya MEDOSZ—Jászapá­ti 2:2 (1:0). Az ifjúsági együttesek ta­lálkozóinak eredményei: Ti­szaföldvár—Kisújszállás mérkőzés elmaradt, Mező­túr-Kunhegyes 5:1, Szó. Olajbányász—Kunszentire V. M. 1:1, Szó. MTE II.— Cukorgyár 7:0, Nagykun­ság—Szó. Honvéd 0:0, Szó. MÁV—Jászjákóhalma 3:3, Jászkisér—Jb. Lehel 0:3, Jászárokszállás—Karcag 1:2, T. Fáklya MEDOSZ—Jász­apáti 6:0. Légsúlyban Köszler (Szó. MA V) a serdülő vidéki A vidéki ökölvívás után­pótlásának seregszemléje végétért. A serdülő bajnok­ság izgalmas! küzdelmekkel zárult. De nem lebecsülen­dő eredménye a verseny­nek a vidék ökölvívósport­ját irányító edzők, meste­rek, sportvezetők háromna­pos találkozója sem. A verseny megrendezése és lebonyolítása mintasze­rű volt, amiért elsősorban az ökölvívó szakszövetség felelős vezetőinek és társa­dalmi aktíváinak jár elis­merés. A szakszerűséget je­lentősen segítette a ven­dégek közreműködése Is. A mérkőzések bírái: Ber- keczi (Budapest), Neumann (Szeged), Csőke (Szolnok), Zelenik (Budapest), Török (Szolnok) közmegelégedésre, pártatlanul látták el fel­adatukat. A . nézőközönség — amely három napon át szép számban kereste fél a versenyt — mindvégig lelkes biztatással segítette a fiatal ökölvívókat A bajnokságokat a kővet­kezők nyerték: Papírsúly: Nagy (Gyön­gyösi Honvéd). Légsúly: Köszler (Szó. MÁV). — ökölvívó bajnok Harmatsúly: Tóth (Dorogi Bányász). Pehelysúly: Lip­csei (Békéscsaba). Köny- nyűsúly: Marcsók (Salgó- tartjáni Bányász). Kisváltó- súly: Kókai (Hatvani VSE). Váltósúly: Szaniszló (Gyön­gyösi Honvéd). Nagyváltó­súly: Papp (Szegedi VSE). Középsúly: Bukó (Gyön­gyösi Honvéd). Nagyközép­súly: Juhász T. (Ózdi Ko­hász). Félnehézsúly: Paizs (Dombóvár). Nehézsúly: Orvos-Kiss (Debreceni VSC). A bajnoki érmeket Dá­vid László, a Szolnok me­gyei ökölvívó szövetség el­nöke nyújtotta át a győz­teseknek és helyezetteknek. A díjak kiosztása során a „legtechnikásabb verseny­ző” címet a szolnoki Kösz­ler, a „legképzettebb ver­senyző” címet Bukó nyerte el. jutalomban is részesül­tek, edzőik oklevelet kap­tak. A pontversenyben: 1. Gyöngyösi Honvéd 19, 2. Özdi Kohász 12, 3. Deb­receni VSC 10 pont... 8. Szolnoki MÁV 5 pont. H. Gy. Balszerencsés körülmények között kaptak ki a Szolnoki Dózsa vízilabdázói az egri tornán Ez a rancor A labdarúgó NB IL Keleti csoport állása: 1. Bcsaba 5 3 2 0 *: 3 8 2. Kecském. 5 3 1 1 10: 5 7 3. Baglyasa. 5 3 11 6: 4 7 4. Bp. Sp. 4 2 2 0 10: 1 6 5. Szó. MÁV 4 3 0 1 8: 3 6 6. Gyula 5 2 2 1 0: 4 6 7. Nyíregyh. 5 3 0 2 11: 8 6 8. Szó. MTE 5 3 0 2 7: 9 6 9-10. Bp. EL 5 2 12 7: 7 5 9-ia Kistér. 5.2 1 2 9: 9 5 IL Jberény 5 2 12 5: 6 9 12. Kistext 5 2 0 3 5: 7 4 13. Nbátony 4 112 1: 3 3 14. Debr. D. 5 0 3 2 2: 7 3 15. Misk. B. 4 19 3 8:10 2 16. Egri Dó. 4 19 3 7Ü0 2 17. Vasas íz. 5 10 4 5:13 2 18. Sze. VSE 4 0 13 4:11 t A labdarúgó NB ILL Délkeleti csoport állása­1. Hmvhely 4 3 10 7: 2 * 2. Martfű 4 2 2 0 4: 1 0 3. Sze. Ep. 4 2 11 5: 5 5 4-5. Bcs. Ho. 4 2 11 t: 9 S 4-5. Orosháza 4 2 11 0: 9 9 6. Csongr. 3 12 0 3: 1 4 7. Üjsz. TC 4 2 0 2 W: 5 4 8. Bcsabai VTSK 1. Kiskunh. 4 2 0 2 t: • 4 10. Mezőh. 4 112 4: 4 9 11. Mezőtúr 3 111 4: S 3 12. Kecs. TE 4 112 2: i 3 13. Tmiklés 4 0 3 1 Sr. 0 2 14. Makó 3 10 2 2: 4 1 15. Jber. V, 4 0 13 4c f 1 16. Nkorős 4 0 13 2: S 1 Kosárlabda NB L i 1. MTK 3 3 0 220:109 0 2. Bp. Pót 3 3 9 243:100 0 3. Szfehérv. 3 3 0 214:108 0 4. Bp. Előre 3 2 1 210:143 S 5. Bp.VM.’ 3 2 1 131: 80 • 8. TF* 3 2 1 111:139 9 7. Csepel 3 12 171:194 4 8. BEAC 3 12 171:198 4 9. Diósgyőr 3 1 2 134004 4 10. VTSK 3 1 2 101226 4 11. Sopron 3 1 2 129006 4 12. Baja 3 1 2 122:190 4 13. Pécs 3 0 3 161:185 3 14. Szolnok 3 0 3 134260 3 • A Bp. Vörös Meteoc-TF- SE mérkőzés eredményét a versenybíróság megsemmisí­tette Vékony Enikő jogosu­latlan szerepeltetése miatt és Az egri felszabadulási vízilabda tornán a szolnoki csapat csak a második he­lyen végzett, de a játék megnyugtató volt a jövő hónapban kezdődő bajnok­ság szempontjából. Kanizsa nélkül szálltak vízbe a dó- zsások, s Hasznos II; is ját­szott, minden edzés nélkül, sőt több gólt is dobott. Az OSC-t és a Tatabányát fö­lényes biztonsággal győz­ték le, Boros kitűnően vé­dett, négyméterest is hárí­tott, s jónéhányszor re­ménytelen helyzetiben tisz­tázott. Állandó jó formát mutatott Pintér II. is. Az Eger ellen elvesztett mér­kőzésen a közönség észre­vehetően befolyásolta a já­tékvezetőt, a gólokat em­berhátrányból kapták. Szó. Dózsa—Tatabánya 8:0, Szó. Dózsa—OSC 6:3, Eger—OSC 5:3, Eger—Tata­bánya 11:2. OSC—Tatabá­nya 4:1, Eger—Sz. Dózsa 4:2 (0:1, 1:0, 2:0, 1:1). A tor. na győztese: Egri Dózsa 6. 2. Sz. Dózsa 4, 3. OSC 4, 4. Tatabánya 0 pont. a két pontot a TF javára igazolta, A labdarúgó NB .1 ötödik fordulójának eredményei Bp. Honvéd — Tatabányai Bányász 2:1, MTK—Dorogi Bányász 2:1, Ü. Dózsa—Va­sas 1:1, Győri Vasas ETO— DVSC 2:0, FTC—Csepeli Va­sas 2:0, Pécsi Dózsa—Komié) Bányász 1:0, Diósgyőri VTK —Szegedi EAC 1:0. A martfűi kézilabdázók egyik vezetője átveszi a Felszabadulási Kapa győzte» •ének felajánlott serleget