Szolnok Megyei Néplap, 1964. március (15. évfolyam, 51-75. szám)

1964-03-10 / 58. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1964. március 10. Csak a Szolnoki MÁV rajtja sikerült Gyengélkedik az MTE és a Lehel véde me — Egy mér­kőzés maradt el az NB IJ. Keieti csoporti óban 0:4-ről 10:10 Az első bajnok- pontot szerezték a szolnoki AB Il-es 3k5iTi?ók « Szó. MÁV—Budapesti Élőre 2:1 (2:0) Szolnok, MÁV sporttelep, 2000 néző, vezette: Soós G. Szó. MÁV: Zérc2i — Jó­zsa, Abonyi, Koliáth — B. Nagy, Karkeez — Tóth I Pintér, Tóth II., Gombás, Csábi. Edző: Koliáth Fe­renc. — Bp. Előre: Szilágyi — Bereczki, Góbéié, Csi- der — Korona, Csáki — Halmai. Marton, Egervári, Gregor, Bata- Edző: Feny­vesi László. Szolnok teljes erőbedo­bással kezdte a játékot és már a 10. percben Tóth I. megszerezte a vezetést. 1:0. A 30. perctől az Előre korszerű, egy-két húzásból álló támadásai sűrűsödtek. A 37. percben nagy hely­zetben az oldalkapufa, több alkalommal pedig egy-egy szerencsés közbelépés men­tette meg Zérczi kapuját. A pergőtűzszerű Hőre tá­madásokat a 44. percben egy hazai ellentámadás sza­kította meg és a könnyel- műsködő pesti hátvédek mellett Gombásnak sikerült 2:0-ra növelni az előnyt. Szünet után egy ideig hullámzó mezőnyjáték ala­kult ki — főként a két 16-os között. Az 55. perc­ben a tétovázó MÁV vé­delem „jóvoltából” Marton közelről a hálóba emelte a labdát. 2:1. Megzavarodott a hazai védelem és nagy nyomás nehezedett 2érezi kapujára, de Egervári gól­nak látszó fejesét a szol­noki kapus bravúrosan ki­védte. A mérkőzés az idénykez­det ellenére is hatalmas iramó, vérbeli bajnoki küz­delmet, sok izgalmat hozott. A szolnokiak győzelme a látottak alapján megérde­melt ugyan, de voltak a találkozónak olyan szaka­szai is, amikor az Előre is közel állt hozzá- Egyéni­leg a MÁV-nál Zérczi, Abo­nyi, B. Nagy, Pintér és Tóth II. — a pestieknél Gébele, Marton és Egervá­ri nyújtott átlagon felüli teljesítményt Soós Gábor játékvezető kiváló formában vezette a mérkőzést. H Gy. Nyíregyháza—Jb. Lehel 3:1 (1:0) Nyíregyháza, 1000 néző, vezette: Barna (Szegedről). Nyíregyháza: Bus — Varga, Fodor, Papp Gajdos. Szász — Balogh, Gelics, Orosz, Eszenyi, Szilágyi. — Jb. Lehel: Horváth — Be­nedek, Bukhár, Nagy I. — Józsa, Oláh — Sántha, Fe­kete I., Nagy 11., Kalmár, Szántai A Jászberényi Lehel kezdte a játékot és közvet­lenül a kezdés után Szán­tai középre ívelt labdája Fekete elé került, aki sen­kitől sem zavartatva, a kí­nálkozó gólhelyzetet ki­hagyta. A 13. percben a csúszós talajon több Lehel védőjátékos elcsúszott és a nyíregyházi jobbösszekötő közvetlen közelről — öt méterről — a hálóba vág­ta a labdát. 1:0. Az első félidő hátralévő részében a Lehel nyomasztó fölénybe került, de a legjobb helyze­teket sem tudta értékesíte­ni­Fordulás után a Lehel újra magához ragadta az irányítást, mégis az ellen­félnek sikerült gólt szerez­nie. A jobbösszekötő köz­vetlenül a kapu közeléből lőtt gólt. 2d). A 65. perc­ben Nyíregyháza hasonló módon újabb gólt szerzett 3d). Csak az utolsó percek­ben tudott szépíteni a Le­hel. Nagy ÍI. küldte hálóba a Labdát hat méterről. 3:1. A mérkőzést a Lehel köz­vetlen védelme veszítette el. A játékvezető kifogásta­lanul vezette a mérkőzést. Jók: Bus, Fodor, Eszenyi; illetve: Józsa, Szántai, Nagy n. Sikert hozott a szolnoki terematlétikai verseny Az atlétikai szövetség új vezetői jól) mutatkoztak be az idény kezdete előtt. Jól előkészített és megrende­zett versennyel „rukkol­tak” ki. Érdemes volt még a hi­deg tornaterem ellenére is hosszú évek után fel­eleveníteni a téli terem­atlétikai versenyt, ötven­három versenyző állt rajt­hoz az elsősorban testi ké­pességektől függő, helyből ugró és dobó számokban. Nem születtek ezekben a számokban nagy ered­mények, de harc volt a javából a helyezésekért. Érdekes volt Juhász Mária első éves serdülő kislány küzdelme az I. osztályú Császi Katalinnal, miután már másik két első osztá­lyú versenyzőt maga mö­gé utasított helyből ma­gasugrásban. A serdülő fiúk is' magasabbat ugrot­tak. mint az ifjúságiak, csaknem akkorát, mint a felnőttek. Messzemenő következte­téseket nem lehet levonni az eredményekből, de né­hány versenyzőnél látni lehet, hogy alapozása Jő úton halad, vagy éppen jól rápihent a versenyre, mint Biber Pál, ki két el­ső és két második helyet harcolt ki. A lelkesedés biztató a tavaszi versenyek megkez­dése előtt. A nagy tömeg­gel szereplő közgazdasági technikum sportköre kü­lön efismrést érdemel. EREDMÉNYEK Helyből magasugrás: Serdülő lányok; 1. Ju­hász Mária (közg. tachj 105 cm, ifjúsági lányok: 1. Szunyoghy Éva (közg. teeh.) 95 cm, felnőtt nők: 1. Császi Katalin (MÁV) 107 cm, serdülő fiúk: 1. Csiszeczki Ferenc (Koltói isk.) 118 cm, ifjúsági fiúk: 1. Komlósi Lajos (gépipari tech.) 120 cm, felnőtt fér­fiak: 1. Biber Pál (MÁV) 128 cm Helyből távolugrás: Serdülő lányok: 1. Ker­tész Rozália (közg. techn.) 214 cm, ifjúsági lányok: 1. Szunyoghy Éva (közg. techn.) 222 cm, felnőtt nők; 1. CSászi Katalin (jyiÁV) 224 cm, serdülő fiúk: 1. Sarkadi Gyula (Költői isk.) 239 cm. ifjú­sági fiúk: 1. Kádár Gábor (Verseghy gimn.) 246 cm, felnőtt férfiak: 1. Kovács József (MÁV) 294 etil. Helyből hármasugrás: Ifjúsági fiúk: 1. Komlósi Lajos (Gépipari techn.) 760 cm. felnőtt férfiak: 1. Kovács József (MÁV) cm. Nagylabda dobás: Serdülő lányok* (2 kg)' l. Mészáros Lenke (közg. techn.) 9,98 m, ifjúsági lá­nyok (2 kg): 1. Fábián Ju­lianna (közg. techn.) 10,60 m, Mnőtt nők: 1. Császi Gizella (MÁV) 11,60 », serdülő fiúk; (2 kg): 1. Bécsi Gábor (Koltói isk.) 11,64 m, ifjúsági flúfe: (3 kg): 1, Uj György (gépipa­ri techn.) 11,65 m, felnőtt férfiak: 1. Biber Pál (MÁV) 15,43 méter. Bp. Spartacus—Szó. MTE 4:0 (1:0) Budapest, Kőér utca, 500 néző, vezette: Aranyosi. — Bp. Spartacus: Jakab — Szimcsák 11-, Kőczián I., Dankó — Strasszer, Paczay — Huszár, Solti, Papp, Molnár, Kovács E. Edző: Bukovi Márton. Szó. MTE: Donka — Zalai, Makai, Vil­lányi — Csontos, Papp II. — Vilisch, Csabai dr., Papp I., Nagy, Karakas. — Edző: Titkos Pál. A kezdés után rögtön látni lehetett, hogy a csú­szós, havas talaj a hazaiak­nak kedvez. Kovács a 3. percben az elcsúszó Zalai mellett elfutott, átadását Molnár nagy erővel lőtte kapura, Donka azonban há­rítani tudott. Ellentámadás során Vilisch elől mentett Jakab. Majd két szögletet ért el az MTE. A 20. perc­ben Kóczián I. és Vilisch összefejelt, a középhátvéd így is lehet A jászberényi tanítóképző röplabda együttesében ját­szik Horgosi Ödön tanár. — Nem testnevelő, nem röp­labda oktató, hanem orosz szakos, igazi sportja pedig a sakk. Mégis összeszedte a tanítóképző fiú tanulóit, — akik alig haladják meg egy röplabda csapat létszámát. Felhasználja középiskolás korban szerzett tudását, s összehozott egy nagyon lel­kes, áldozatkész együttest, amelyik minimális támoga­tás mellett is vállalja a mér- í kőzéseket. — Igaz, tudásban j nem éri el a többi csapatot, ám maga az a tény is di­cséretet érdemel hogy ilyen körülmények között játsza­nak. Mert Így is lehet. Megyei I. osztályú labdai úgó eredmények Jászárokszállás — Xiszaföld- yár 2:1 (1:1), Mezőtúr—Tőrök- szentmiklósi Fáklya 2d) (OKI), Szolnoki Olajbányász—Karcag 4:1 (3:0), Szó. MTE H.-Jász- apáti 10:1 (5:1), Nagykunság— Kisújszállás 2:0 (1:0), Szolnoki MÁV IL—Kunhegyes 6:0 (5:0), Jászkisér — Kunszentmárton OK), Jb. Lehel IL-Szolnoki Cukorgyár 2:2 Szolnoki Hon- véd-Jászjákóhalma 2:1 (1:1). A részletes tudósításokat és a tabella állását holnapi (szer­dai) lapszámunkban közöljük. Az ifjúsági csapatok ered­ményei: Xlszaföldvár — Jász- árokszállás 4:0, Mezőtúr—X. Fáklya 7:2, Szolnoki Olajbá­nyász—Karcag 2:1, Szó. MTE— Jászapáti 23:2, Nagykunság— Kisújszállás OK), Szó. MÁV- Konhegyes 5K), Kunszentmár­ton—Jászkisér 4:1, Jb. Lehel- Szolnoki Cukorgyár 3:0, Jász­jákóhalma — Szolnoki Honvéd HK feje felrepedt és mintegy tíz percre ápolásra szorult. Ekkor mintegy negyedórán keresztül többet támadott az MTE. A 40. percben Papp II- szabálytalanul akasztotta Kovácsot, — a 11-est Papp értékesítette. 1:0. A második félidő is ha­zai rohamokkal kezdődött. A 65. percben Vilisch sé­rülést szenvedett és végleg elhagyta a pályát. A tíz főre olvadt MTE ellen a nagyszerű erőnlétben lévő hazaiak fölénybe kerültek és öt percen belül — előbb az előretörő Szim­csák II., majd a már előbb Soltival helyet cserélt Kó­czián I. révén — 3:0-ra alakult az eredmény. A 86. percben a 16-osnál köz­vetett szabadrúgáshoz ju­tott a Spartacus. Molnár Solti elé gurított, akinek lövése, a védők között utat talált a hálóba. 4:0. A máris nagyszerű for­mában lévő budapesti csa­pat teljesen megérdemelten nyerte a mérkőzést, a gól­arány azonban csak Vilisch kiválása után vált ilyen nagyarányúvá. Kitűnt: — Szimcsák II., Strasszer, Sol­ti és a balszárny; illetve: Donka, Makai, Papp II. és sérüléséig Vilisch. A játék­vezető jól vezette a mér­kőzést. B­A Keleti csoport állása 1. Bp. Spart. 1 1 0 0 4:0 2 2. Gyulai M. 1 1 0 0 2:0 2 3-4. Baglyasa. 110 0 1:0 2 3-4. B.-csaba 110 0 1:0 2 5. Nyíregyh. 1 1 0 0 3:1 2 6. Szó. MÁV 1 1 0 0 2:1 2 71 Kecskemét 1 1 0 0 4:3 2 8-9. Debr. Dó. 1 0 1 0 1:1 1 8-9. Kisterenye 10 10 1:1 1 10-11. Nbátony---------- — 1 0-11. Sze. VSE----------:----­1 2. Egri Dózsa 10 0 1 3:4 0 13. Bp. Előre 10 0 1 1:2 0 14. Jászberény 10 0 1 1:3 0 15-16. Miskolc 1 0 0/1 0:1 0 15-16. Ristext 1 0 Ó 1 0:1 0 17. V. Izzó 1 0 0 1 0:2 0 18. Szó. MTE 10 0 1 0:4 0 — Egész ügyesen mozog­nak ezek a mezőtúri gyere­kek — jegyezték meg töb­ben is vasárnap az Achim úti iskolában, „hol megkez­dődött á röplabda Jászkun Kupa első fordulója. A véleményt mondóknak igazuk volt. A Mezőtúri Fel­sőfokú Mezőgazdasági Tech­nikum diákjainak a játé­ka kellemes meglepetés­ként hatott. Labdaérintésük máris egész jó, értenek a sáncoláshoz, s helyenként színvonalas mezőnymunkát nyújtottak. így nem csoda, hogy alaposan megszorítot­ták a másodosztályú mart­fűi gárdát, akiknek játéka még eléggé döcögött. A ci­pőgyáriak panaszkodtak is* hogy ez volt idei első játé­kuk, pedig egy hónappal a bajnokság előtt sokkal előbbre kellene tartaniuk, Ebben a csoportban a színvonalat a Szolnoki Dó­zsa képviselte. Jól alkal­mazkodtak a szűk terem­hez, ütést, ejtést váltogat­va szerezték pontjaikat, megérdemelten győztek Marfű ellen is, igaz, csak A Totó 10. heti eredménye A mérkőzés eíőtt nagy örömet váltott ki a ver­senyzők körében az, hogy megjelent a mérlegelésnél két régi társuk: Mátyus és Ecsédi is. Az a tény vi­szont, hogy légsúlyban nincs versenyzőnk, a nehézsúlyú Lovász pedig belázasodott, 4:0-ás vezetéshez juttatta az amúgy is igen jó erőkből álló vendégegyüttest. A verseny során Király 1. szinte végig fölényben volt, de a pontozók más­ként látták és döntetlent hoztak ki. Mátyus óvatosan kezdett, de fokozatosan be­lelendült, végig nagy tech­nikai fölényben volt és biz­tosan nyert. A könnyűsúly­ban Király II. nem boldo­gult a kitűnő formában lé­vő Varróval, a kisváltó- súlyban induló Nagy pedig már az első menetben nagy ütést kapott Baloghtól és így Dobos edző mindkét eset­ben feladta a mérkőzést. Kritikussá vált a helyzet! A bányászok már 9:3-ra vezettek, amikor Beviz lé­pett a szorítóba. A Bevíz— Oláh II. találkozón a szo­kottnál .kevesebbet ütött a szolnoki fiú. Sok volt a sza­bálytalanság, Bevízt mély­ütésért, Oláh n.-t fejelésért meg is intették. A döntet­len igazságos volt. Miklós— Oláh I. mérkőzésen a jó erőben lévő MÁV verseny­ző hatalmas iramban kez­dett, óriási ütésekkel a szó szoros értelmében lerohan­ta jónevű ellenfelét, akit a második menetben soroza­tos szabálytalanság miatt Vasárnap délután a Szolno­ki MÁV—Budapesti Előre lab­darúgó mérkőzésen találkoz­tunk Czigony Pistával, aki valamikor Szolnokról került Szombathelyre, az NB I-es. Haladás csapatába és aki je­lenleg szabadságát tölti itt­leléptettek. Ä középsúly- ben Ecsédi higgadtan, jó erőbeosztással versenyzett, előnyét végig növelve, biz­tosan győzött Feszült légkörben lépett a szorítóba a íélnehézsúlyú Török—Schott-pár. A bá­nyászfiú nagy erőbedobás­sal kezdett, de Török hig­gadtan, okosan kivárta a megfelelő pillanatot és jól eltalált gyomorütéssel föld­re küldte ellenfelét, akire nyolcat rászámolt a bíró. Pár pillanattal később Schott kezét felnyújtva fel­adta a küzdelmert és — 10:10. A szolnoki fiúk nagy­szerű harckészsége értékes ponthoz juttatta a nehéz helyzetben lévő kék-fehére­ket Részletes eredmények: Légsúly: Sinkó (SBTC) ellenfél nélkül győzött. 2:0. — Harmatsúly: Csonka (SBTC)—Király (MÁV) dön­tetlen. 3:1. — Pehelysúly: Mátyus (MÁV)—Koperla pontozással győzött. 3:3. — Könnyűsúly: Varró (SBTC) —Király II., edző feladta. 5:3. — Kisváltósúly: Balogh (SBTC)—Nagy, edző felad­ta. 7:3. — Váltósúly: Bevíz (MÁV)—Oláh II. döntetlen. 8:4. — Nagyváltósúly: Mik­lós (MÁV)—Oláh I. lelép- tetve. 8:6. — Középsúly: Ecsédi (MÁV)—Pintér pon­tozással győzött 8:8. —Fél­nehézsúly: Török (MÁV)— Schott első menetben fel­adta. 8:10. — Nehézsúly: Stefanidesz (SBTC) ellenfél nélkül győzött 10:10. B, hon. Érthető, hogy szíve ki­vitte a mérkőzésre és kíván­csian figyelte a játékot _ Nem sokkal a találkozó előtt a labda kiszállt az álló­helyre és begurult az árokba. Czigony ugrott érte fürgén és mielőtt bedobta volna a já­téktérre, megjegyezte: — Ebben a labdában kát szolnoki gól van, mert meg­fogtam. Igaza lett A szolnoki csatá­rok két gólt rúgtak és meg Is nyerték a mérkőzést. Ilyen jóslattal Czigony Pistát min­dig szívesen látjuk Szolnokon. A Szolnoki Állatni Gazdaság építőipari munkára kőműveseket, ácso­kat, segédmunkáso­kat azonnali belépésre al­kalmaz. Munkásszállást és üzemi étkezést bizto­sít Jelentkezés: Szol­nok, Vöröshadsereg út 31, a hizlalda telepen, az építésvezetőnél. Biztatóan kezdődött a röplabda Jászkun Kupa egy ponttal. Egységes csa­pat benyomását keltették. Feltétlen dicséret illeti a rendezőket és a csapatok vezetőit. A Jászberényi Ta­nítóképző ugyanis levélben kérte, hogy a korai vonat­indulás miatt módosítsanak a sorsoláson. Ehhez vala­mennyien hozzájárultak, s így a berényi játékosoknak nem kellett hajnali négy­kor kelniök, hogy időben. beérjenek Szolnokra. Biztatóan indult tehát a röplabda Jászkun-Kupa, s várjuk a jövő vasárnapi jó folytatást. A Szolnoki Állatni Gazdaság építőipari munkára kőműveseket, ácso­kat, segédmunkáso­kat azonnali belépésre al­kalmaz. Munkásszállást és üzemi étkezést bizto­sít Jelentkezést Szol­nok, Vöröshadsereg út 31, a hizlalda telepen, az építésvezetőnél. Kitűnő formában a MÁV asztaliteniszezői NB Il-es női csapatunk a gyengébb rajt után egy­más után két értékes győ­zelmet szerzett az erős me­zőnyben. Különösen a most vasárnapi 10:8-as ered­mény értékes, hiszen a Bu­dapesti Petőfi csapata az NB n. egyik legerősebb együttese és ellenük győzni Budapesten ragyogó fegy­vertény. A szolnoki csapatból Kunráthné és Szilágyi ver­senyzett jó formában. A győzelmeket a következő arányban szerezték: Kun­ráthné—Bíró páros, Kun­ráthné 4, Szilágyi 3, Bíró 2, Csíkhegyi 0, ill.: Varga- Bajnok páros, Bajnok 3, Varga 2, Markó 1, Sándor)« Koliáth Eredmények - sorokban Beteljesült a jóslat 1. Catania—Milan 2 •:1 2. Fiorent.—Lanerossi 2 0:2 3. Genoa—Torino X 0:0 4. Lazio—Modena 1 1:0 5. Mantova—Spai T 2:8 6. Messina—Roma 1 2:1 7. Alessandria—Verona 2 1:2 8. Catanzaro—Brescia 1 2:0 9. Prato—Foggia X 0:0 10. Kaposvár—Budai Sp. x 0:0 11. Autób.-Szfv. MÁV X 0:0 12, Traktor—Zala.Dózea 1 fel A püspökladányi járás—tö­rökszentmiklósi járás 9akk találkozó 3:3 arányú döntet­lent hozott. A törökszentmik- iósiak győzelmét Mester, Sári és Kocsis szerezték. • A Törökszentmiklósi Vasas NB III-as labdarúgó csapata az abonyi együttessel vívott előkészületi mérkőzést, — Az NB m-asok iá arányban győztek, de nem mutattak a bajnoki rajt előtt egy héttel meggyőző, jól formát. * iiazatenyőn a járási sakk szövetség rendezésében hírve­rő mérkőzést játszott a tö­rökszentmiklósi járás után­pótlás sakk-együttese.