Szolnok Megyei Néplap, 1963. november (14. évfolyam, 256-280. szám)

1963-11-26 / 276. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1963. november 28. A NÉPLAP HUPÁfeRT Kiüapoifl a listavezető Tis a földvár ir>jv-tjxArijx-l-ru-u-uv-u-uTru~uv'uvxru%rruv\jv\jT-njTJUXnAAiru%rv\AAn^ uvuijvt, i_nj~jT-~ijD~Ln_~_n.rii~r'-n*“"*•**** ** **"•■**» NB I.: Csak az utolsó mérkőzésen dől el a bajnoki cím sorsa NB II.: Az Eger lett a bajnok — Megyénk csapatai közül az MTE szerezte a legjobb helyezést Az egyfordulós bajnokságban jól szerepelt asM1E és a Lehel, várakozáson alul a MÁV NB l-es eredmények Győr—Csepel 2:0 (0:0)„ Komló—Honvéd 0:0, Va­sas—Pécs 2:0 (1:0), Debre­cen—Tatabánya 3:2 (2:2), Újpest—Diósgyőr 3:1 (3:1), MTK—Dorog 1:1 (0:0), Sze­ged—Ferencváros 2:1 (2:1). Vízilabda MNK Kúp* OSC—Szolnoki Dózsa 3:3 (2«. 0:1, 03. 1:0), Sportuszoda, vezette: Bo­ér. A szolnokiak a követ­kező összeállításban Ját­szottak: Boros — Pintér, Urbán — Kuczora — Kani­zsa, Hasznos II., Koncz. Az ©rvosfyetemiek az eíső negyedben kihasznál­ták a Dózsa védelem meg­ingásait és a volt egri Bod­nár vezérletével két gólos előnyre tettek szert. A má­sodik negyedtől kezdve nagy erővel támadott a Dó­zsa, de nem tudták bevenni az CSC Szatmári által na­gyon jól Védett kapuját. A szolnoki csapat mélyen baj­noki formája alatt játszott, míg a fővárnak lelkesen küzdöttek. KOMJÄDI KUPA A 9—12 helyért: Szolnoki Dózsa—Tipográfia 5:3 (1:0, 0:1, 13, 3K>) Góldobó: Ur­bán 4, Kuczora. Vesztett mérkőzést fordítottak a ma­guk javára a szolnoki fia­talok. Kosárlabda középiskolai kupa Törökszentmiklósi Gimná­zium—Salgótarjáni Gépipa­ri Technikum 34:28. Kunszentmártoni Gimná­zium—Salgótarjáni Gimná­zium 41:39 (23:23). A. Csepeli Sportcsarnok­ban november 23-án meg­tartott mérkőzésen 13 ;7 arányban vereséget szenve­dett a Szolnoki MTE a Kis­kunhalasi Kun Béla HSE csapatától. Részletes eredmények (előlállók a szolnokiak) Légsúly: Mondok pon­tozással vesztett Turzai el­len (0:2), Harmatsúly: Vígh —Gombkötő. Az első és má­sodik menetben egyenlő küzdelem volt, a harma­dik menetben Vígh job­ban rohamozott, tisztábban ütött, vitathatatlan fölény­re tett szert. Mégis a pon­tozó bírók Gombkötőt hozták ki győztesnek. — 0:4. Pehelysúly: Bózsó imponáló fölény­nyel pontozással győzött Berkes ellen. 2:4. Könnyű­súly: Tisza kiütéses vere­séget szenvedett Hamartól. 2:6. Klsváltósúiy: Murányi pontozással kikapott Laki­tól 2:8. Váltósúly Téglás in- diszponállan öklözött és pontozással vesztett T.ászló ellen. 2:10. Nagyrákos ül?; Gyenge játék— Jászberényi Lehel— Baglyasaljai Bányász 2:1 (I*) Jászberény, 600 néző, ve­zette Orosz. Jb. Lehel: Tassy — Fortuna, Páncsics, Nagy L — Józsa, Oláh — Sánta, Szántai, Nagy IL, Kalmár, Novák. Edző: Szépföldi József. Baglyasal- ja: Geszti — Iványi II., Tóth, Kosléder — Angyal, Győri — Bogár, Földi, Fri- epsiczky, Szabó, Gyepest. Edző: Csuberda Ferenc. A 33. percben Novák tört kapura, már a 16-oson be­lül járt, amikor labdájába a menteni akaró Iványi II. kézzel beleütött, ll-es. Ezt Nagy n. félmagasan a jobb kapufa mellett a hálóba lőtte. 1:0. A 71. percben Szántai labdájával Sánta száguldott kapura, lefutotta a védőket és a kifutó Geszti mellett a 16-os sarkáról a jobb alsó sarokba lőtt. 2:0. Váratlanul esett a vendégek gólja a 78. nercben. A 16 méteres sza­badrúgásnak Szabó futott neki és a sorfal fölött gyengén ívelt lövése a ka­pufáról a hálóba pattant. 2:1. Jó: Sánta, Nagy I., Szán­tai, illetve- Tóth, Bogár. A játékvezetői hármas a csa­patokkal együtt igen gyen­ge napot fogott ki. — Losonczl — Nehezen győzött a MÁV Szolnoki MÄV— Békéscsabai Előre 3:1 (2:1) MÁV sporttelep, 1500 né­ző, vezette: Pusztai. Szol­nok: Borók — Gógány, A hő­nyi, Sándor — Karkecz, B. Nagy — Tóth I. Kalmár, Tóth IL, Józsa, Dobos L Edző: Kolláth Ferenc. Bé­késcsaba: Rucsera — Os- gyán, Frankó, Gulyás — Mitykó, Rieger — Miklya, Farkas, Balogh, Kerekes, Nagy. Edző: Kerekes Imre. Tóth II. már az 5. perc­ben a kimozduló Kucsera mellett megszerezte a ve­zetést. 1:0. Tóth I. a 25. percben közelről újabb gólt szerzett. 2:0. Az első félidő utolsó perceiben Farkas 18 méteres szabadrúgása a fel­ső léc éléről vágódott a ka­puvonalon belülre. 2:1. A 78. percben a fiatal Kalmár közelről megszerez­te a harmadik szolnoki gólt 3:1. A MÁV csapata a győze­lem ellenére sem nyújtotta a várt teljesítményt. A vé­delem mellett szinte aka­dálytalanul futottak el a csabai csatárok; a szoros emberfogásnak nyomát sem láttuk. A támadósor jói ki­használta az ellenfél védel­mének réseit. A sok gól­helyzet kihagyása azonban nagy csalódást és bosszan- kodást okozott. Az egész csaoat érthetetlenül, idege­sen sok hibával játszott. A békéscsabaiak - helye­zésükhöz képest - kitűnő játékot mutattak és 2:l-nél közel álltak az egyik pont megszerzéséhez is. H. Gy. Az 'MTE jól szerepelt Gyulán Gyulai MEDOSZ— Szolnoki MTE 1:1 (1:1) Gyula, 2500 néző, vezette: Soós I. Gyula: Vidó — Szi­lágyi, Pásztor, Lovász IL, Himmer L, Sás — Stefanik, Himmer II., Boruzs, Lovács I., Nagy. Edző: Vasvári Pé­ter. Szolnoki MTE: Sár­kány — Pintér, Makai, Vil-' lányi — Papp II., Sári L, - Csabai dr., Pallai, Honti, Nagy, Karakas. Ed2ő: Szán­tó József. Az első percben Lovász L a tétovázó védők között, a 16-osról laposan a bal sarokba lőtt. 1:0. A 43. percben Nagy átadásával Honti két védő között ügyesen játszotta magát tisztára és nagyszerű gólt lőtt a kapu baloldalába. 1:1. Szünet után az iram még tovább fokozódott. A hazai csapat az első negyedórá­ban többet támadott, de a feljavult MTE védelem biz­tosan állt a lábán. A to­vábbiakban kiegyenlítetté vált a játék, mindkét csa­társor veszélyes támadáso­kat vezetett. Hatalmas iramú, rendkí­vül izgalmas játékot hozott a találkozó. A két jó for­mában lévő csapat, az első perctől az utolsóig nagy becsvággyal küzdött és bár a hazaiak a mérkőzés első részében többet támadtak, az eredmény Igazságosnak mondható, A gyulai csapat­ból Himmer I. volt a leg­jobb, rajta kívül jól ját­szott még Vidó, Szilágyi. Sás és Lovász I. Az MTE legjobjai: Villányi, Sári I, (a mezőny legjobbja) Paop II., Honti és Nagy. A játékvezető Iparkodott tárgyilagosan bíráskodni. Ennek ellenére nem volt elég erélyes és határozott. B. Kunszentmártoni Vörös Meteor—Tiszai öld vár 2:1 (1:0) Kunszentmárton, 800 né­ző, vezette: Nagy S. (Deb­recen). Vörös Meteor: Sza­bó K. - Pintér L, Oláh, Biró - Pintér IL, Bo2sik - Tóth, Imrei, Szabó L, Ko­vács, Csornán. Edző: Mé­száros Miklós. Tiszaföldvár: Szeiindi — Kiss, Kovács, Pete — BaRa, Gazsó - Ma­kai, Berta, Bóka, Kávási, KupeczkL — Edző: Fazekas László. Nagy küzdelem és szép játék alakult ki a nagy ér­deklődéssel várt mérkőzé­sen. Az első félidőt enyhe hazai fölény, a másodikat kiegyenlített játék jelle­mezte. Gőllövő: Imrei, Ko­vács, illetve: Makai. Jő: Bo- zsik, Tóth, Imrei, Pintér IL, illetve: Bállá, Gazsó. A játékvezetői hármas kivá­lóan működött. Kunszentmárton ifi—Tisza- földvár ifi 0:0. - lázi ­Kunhegyes—Mezőtúri Spartacus iá (0:1) Kunhegyes, 200 néző, ve­zette: Nagy. — Kunhegyes: Nyúl — Csapó, Tóta, Lukács Fridrik, Szabó II. — Szoko- lai, Szabó IV., Kiss, Bor­sós, Jákó. Edző: Gorzás Lu­kács. Mezőtúr: Bukovszki — Bujda, Kolbusz, Fórizs — Herceg II., Török — Kállai, Gombás I., Gombás II., Her­ceg IL, Kegyes. — Edző: Méthé. Jóiramú mérkőzésen a helyzetek alapján a hazaiak több gólos győzelmet is szerezhettek volna. Góllövő: Szokolai, illetve: Gombás II. Jó: Szabó IL, Nyúl, Szo­kolai, Borsós, illetve: Gom­bás II., Herceg II. A játék­vezető gyengén működött. Kunhegyes Ifi—Mezőtúr Ifi 0:2 (0:0). — barőesi — Kisújszállási MÁV—Nagy­kunsági MEDOSZ 1:1 (0:1) Kisújszállás, 250 néző, ve­zette: Balczó. Kisújszállás: Boncz — Sebők, Csizi, Ba­logh — Nánási L, Farkas L — Barabás, Cs. Nagy, Gy. Nagy, Farkas II., Nánási II. Nagykunság: Horváth L — Gábor, Horváth II., B. Nagy- Kárpáti, Dávid — Tapo- di, Sótus, Kiss L, Kiss IL, Tóth. Az első félidőben mind­két oldalon sok helyzet ma­radt ki, míg fordulás utón a hazaiak voltak mezőnyfö­lényben. Góllövő:: Barabás, illetve: Sótus. Jó: Sebők, Csizi, Nánási L, - Illetve: Kárpáti, Tapodt, Kiss I. Nagykunság ifi—Kisújszál­lás ifi 2:0. — németh — Karcag—Szolnoki MÁV IL 5:2 (3:1) Karcag, 150 néző, vezette: Gáli. Karcag: Kiss — Var­ga, Székely, Kovács L. — P. Kovács, Kovács J. — Radványi, Kovács T., Ko­vács Cs., örlős, Takács. Szó. MÁV II.: Szöllősi - Thoma, Kálmán, Balázs — Mihályi, Fejes — Német, Molnár. Dobos IL, Kovács, Gombás. Jóiramú mérkőzésen ■ karcagi együttes nagyszerű csatárjátékával ilyen arány­ban is megérdemelten győ­zött. Góllövő: Kovács Cs. (3), Takács, Kovács T., illet­ve: Kovács (2). Jó: Kovács J., Radványi, Kovács T, Ko­vács Cs., Takács, — illetve: Fejes, Kovács, Gombás. Szó.MAV in—Karcag ifi ML — szöllősi ­Jászjákőhalmai Tsz SK­Szolnoki MTE IL 4.-0 (3*) Jászjákóhalma, 200 néző, vezette: Höfflinger. Jászjá­kóhalma: Csillag — Csányi, Kovács, Urbán — Nagy IL, Koncsik — Varga, Farkas, Lukácsi, Kozmóczki, Révfi. Szó. MTE II.: Nagy - Ker­nek, Horváth, Zalai Bor­éi, Kelemen - Rákos, Pál­mai, Szpiró. Kolláth, Boko- dt. Edző: Rákóczi Ferenc. A tartalékos vendégek el­len ilyen arányban IS meg­érdemelten győzött a hazai együttes. — Góllövő: Koz­móczki (3), Lukácsi. Jók: Lukácsi, Kozmóczki, Farka«, Urbán. illetve: Borzi, Hoc- váth, Zalai (kiállításáig). Jászjákóhalma Hi—Szolnoki MTE Ifi 1:L Jiszárokszállás—Szolnoki Olajbányász 04 Jászárokszállás, 600 néző, vezette: Hoffer. Az Olajbá­nyász az alábbi összeállítás­ban játszott: Kovács -» Tö- rőcsik, Tapasztó. Sztljovszky - Galambost, Bíró - Bozsó, Szabó I., Szabó IT., Seláf, Serege. Edző: Somogy vári József. Nagyszerű játékvezetés mellett egyenrangú erők küzdelmében Igazságos ered­mény született. Jó: SIpeki, Kókai, Bagi, illetve: Ko­vács, Tapasztó. Bíró. Jászárokszállás Ifi — Ss*. Olajbány&sz Ifi tlt. — S*. — Szolnoki Kilián Honvéd SB —.Tászkisér 2:0 (0:0) Jászkisér, vezette: Tátrai. Honvéd: Molnár - Tóth, Illés, JágerszW - Big«, Tóth n. - Horváth, Ptkó, Bagl, Somogyi. Sárközi. Ed­ző: Englert István. Jászki­sér: Major I. — Makai, Vas, Antal — Kovács, Major n. Kovács II., Kövesd!, Tóth. Tétényi, Szabó. Végig Honvéd fölény jel­lemezte a mérkőzést, Gól- lövő: Jáserszki, Somogyi. — Jó- Bige, Jáeersrki, Tóth, illetve: Vas, Major I.- P ­Jiszapáti—Szolnoki Kinizsi M. A Totó 47. heti eredménye 1. SZEAC—FTC 1 2-4 2. Komié—Bp. Honv. x 04 3. Dorog—MTK x 1:1 4. Győr—Csepel 1 24 5. DVSC—Tatabánya 1 S:2 6. Borsod—Egyetértés 1 24 7. SBTC—ózd 1 64 8. Dunsfijv.—Szfvár Z 6:4 9. Oroszl.—MAV-D. * 04 10. tWVSC—Szállítók X 04 11. Messina—Inter. 2 0:1 12. Milan—Juventus Z 24 Pontosói tévedések miatt kaptak ki as MIÉ őklösői — Elmaradt as EMAG MA V mérkősés Osztályozó az NB II-be jutádért Németh—Romám döntetlen, Németh mindhárom menet­bem jobb volt. A pontozók nem így látták és nany meg­lepetésre döntetlen ered­ményt hoztak ki. 3:11. Kö­zépsúly: Igmácz I., a kis­kunhalasiak legjobbja Sur­ján ellen feladta 3:13. Fél­nehézsúly: Ignácz II. pon­tozással győzött Vazorka ellen. 5:13. Nehézsúly: Dobó ellen Szabó az első menet­ben feladta. 7:13. A szolnoki versenyzők a vereség ellenére sem vallót­<37' A g reális 10:10-es döntetlen '• dm'rív k:P’eik-'lásától a rossz napot kifogó pontozó­bírók fosztották meg. K. L. A vasárnapra Budapestre kitűzött EMAG—Szolnoki MÁV NB. Il-es ökölvívó mérkőzés elmaradt, mert a fővárosiak szombatra kérték a mérkőzés lejátszását, a szolnoki csapat viszont ver­senyzőinek munkahelyi el­foglaltsága miatt ezt nem tudta vállalni. A Magyar Ökölvívó Szövetség értesí­tése alapján az EMAG-ot sorozatos ki nem állás miatt kizártnak tekintik a baj­nokságból és a hátralévő ellenfeleinek két pontját — köztük a Szolnoki MÁV-ét is — 20;0-ás győzelmi aránnyal az ellenfelek lá­vára írják. Uj vezetőség a Megyei Labdarúgó Szövetség élén A Megyei Testnevelési és Sportszövetség megala­kulása után kinevezte a Megyei Labdarúgó Szövetség elnökségét. Elnök; Szentesi Károly. elnökhelyettes: Hámori Jenő, főtitkár: S Papp T,ászló, titkár: Polgár István, tagjai: Kolláth Ferenc, Bállá Gyula, Csendes Antal. iiezafoldvári támadást hárítanak a kuu.zcai^iáituni védők,