Szolnok Megyei Néplap, 1963. november (14. évfolyam, 256-280. szám)

1963-11-19 / 270. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1963. november 19. NB I. NB II. NB III. Na»y meglepetések a bajnokság halrajában — Gól­záporral győzőit a Honvéd —Vidékiek a táblázat élén ft Gyenge formában megyei csapataink — A három mérkőzésen összesen három gólt rúgtak Véget ért a bajnokság — Marifű a negyedik, a Jb. Vasas az ötödik helyen végzett Góliszonyban szenvednek NB ll-es csatáraink Ismét pontot szerzett idegenben az MTE! Szolnoki MTE—KISTEXT 1:1 (1:1) Kispest, 200 néző, vezet­te: Varga (Marton, H éri ez). Szolnok: Sárkány — Pin­tér, Makai, Zalai — Papp II., Sári I. — Csabai dr., Pallai, Honti, Nagy, Vilisch. Edző: Szántó József. — KISTEXT: Körmendi — Bubos, Sárosi, Szeitl — Tóth, Kalmár — Hús, Odri, Bandi, Molnár, Majszki. Ed­ző: Horváth János. Az elmúlt vasárnap jól szerepelt csapatból Kolláth sérülése, Villányi és Donka pedig szolgálati okok miatt nem állhatott a csapat ren­delkezésére. Bajnoki tábiáza'ok A labdarúgó NB L illám 1. Gy. ETO 12 3 6 2 18: 7 15 2. PTC 10 6 3 1 28:14 15 3. Komló 12 6 3 3 16:16 15 4. Bp.Honv. 11 6 2 3 25:11 14 5. Csepel 11 6 1 4 17:14 13 «. MTK 12 4 6 3 15:15 13 7. Tatab. B. 12 5 3 4 10:11 13 8. Ü. Dózsa 12 5 2 5 17:18 12 9. DVTK 11 4 3 4 11:13 11 10. Vasas 11 4 2 5 14:16 10 11. Dorogi B. 10 4 2 4 11:15 10 12. SZEAC 12 3 3 6 7:14 9 13. Pécsi D. 12 3 0 9 21:29 6 14. DVSC 12 1 2 9 12:29 4 EZ VAN MÉG HATRA November 20: Ferencváros —Diósgyőr, Bp. Honvéd—Do­rog­November 24: Vasas—Pécs, O. Dózsa—Diósgyőr, Szeged— Ferencváros, Komló—Bp. Hon­véd, Dorog—MTK, Győr—Cse­pel, Debrecen—Tatabánya. December 1: Vasas—Csepel, Dorog—Ferencváros. A labdarúgó NB H. Keleti csoport állása: 1. Eger 16 11 3 2 37:14 25 2. Kecsk. 16 10 4 2 35:12 24 3. SzVSE 16 10 3 3 32:15 23 4. SzMTE 16 8 3 5 36:25 19 5. Nyíre. 16 8 3 5 33:31 19 6. Bo.Sp. 16 7 5 4 27:26 19 7. Gyula 16 7 3 6 34:29 17 8. Nbát. 16 6 4 6 19:16 16 9. Jber. 16 7 2 7 27:25 16 10. Kister. IS 6 4 6 25:25 18 11. KIST. 16 4 6 6 22:20 14 12. Bp.El. 16 6 2 8 23:21 14 13. V.Izzó 16 5 4 7 25:28 14 14. Misk. 16 5 4 7 21:36 14 15. Debr. 16 4 4 8 22:39 12 16. Sz.Máv 16 2 6 8 29:34 10 17. Bagly. 16 4 2 10 19:46 10 18. Bcsa'ba 16 1 4 11 14:38 6 A labdarúgó NB UI. Délkeleti csoport állása 1. Hmvh. 15 10 3 2 27: 9 23 2. Bcs.V. 15 9 2 4 27:17 20 3. Csöng. 15 7 5 3 28:18 19 4. Martfű 15 7 3 5 31:22 17 5. Jber. 15 7 3 5 23:22 17 6. Kiskh. 15 7 2 6 32:30 16 7. Makó 15 7 2 6 2134 16 8. Kecsk. 15 6 3 6 20:19 15 9. Szeg. 15 6 3 6 23:22 15 10. Nkőrfis 15 6 3 6 19-24 15 11. Tmikl. 15 5 3 7 20:19 13 12. Bcs.H. 15 5 3 7 29:29 13 13. Orosh. 15 5 2 8 22-26 12 14. Ülszeg. 15 5 2 8 21:31 12 15. Mtúr 15 3 4 8 29:37 10 16 Mezőh. 15 2 3 10 17:40 7 A To** AR. heti eredm *nve 1. FTC—Honvéd 2 2:7 2. Vasas—Ü. Dózsa 1 4:1 3. 97FAf-MTK 1 2:1] 4. Komló—Csepel 2 0:2 5. Dorog—Tatabánya 1 2:t fi. Ov.FTn—Pécsi D. 1 3:1 7. 0»hr —OUs-vSt X 1:1 8. **ísk. V^P—Bevet. 2 0:1 o. PiinsV*1v — Szombh. 2 1:1 0. Ornsztfiw—87b. V. 1 W ti. Vvíre—2 Ti. Borsodi B.—özd 1 M Rossztalajú pálya fogadta a csapatokat Az első tíz perc változatos játékkal telt el. Az első veszélyes akciót a hazaiak vezették, de Sár­kány lábbal tisztázott Az ellentámadásnál Pallai nem ismerte fel a helyzetet, ahelyett, hogy a lyukrafutó Honidhoz játszott volna, balra Vilisch-hez adott, így oda lett a helyzet A 23. percben gyors adogatás után Odri a jobbösszekőtő he­lyéről, mintegy 10 méteijől az ellenkező sarokba lőtt 0:1. A 36. percben Sári I. ívelt középre, Nagy a 16-os tájáról kapásból, védhetet- len gólt lőtt a bal felső sa­rokba. 1:1. A 42. percben Majszki veszélyes lövését Sárkány szögletre ütötte, Szünet után az MTE len­dült támadásba. A hazaiak védekezésre kényszerültek és csak egy-egy baloldali támadásuk jelentett ve­szélyt az MTE kapujára. Egy ilyen támadásnál Molnár lövését Sárkány nagy bra­vúrral tolta a léc fölé. A 60. percben Honti elhúzott Sárosi mellett és futtából nagy lövést eresztett meg, amely Körmendiről vágó­dott vissza. A 80. percben a kapura törő Hontit a 16-os vonalánál felvágták, a sza­badrúgást Nagy a sorfalba lőtte. A 84. percben Vilisch beadását Honti tiszta hely­zetben a kapus kezébe fe­jelte. A hátralévő percek­ben is az MTE támadott, az eredmény azonban már nem változott. A látottak alapján az eredmény igazságos. Az el­ső fólidei hazai fölény után az MTE mindjobban magá­ra talált és biztosan szerez­te meg az egyik pontot. Az MTE csapatában Sár­kány jó formában védett A hátvédek közül meglepően jól játszott Zalai, de Makai is megbízható volt. A két fedezet végig jó teljesít­ményt nyújtott A csatár­sor legjobbja Nagy volt Rajta kívül még Honti és Csabai dr. dicsérhető. A hazai csapat legjobb­jai: Sárosi, Kalmár, Odri és Majszki. A játékvezető több esetben tévedett, de döntő hibát nem vétett. B. öngóllal vesztett a MÁV Kecskemét! Dózsa— Szolnoki MÁV 2:1 (0:0) MÁV-sporttelep, 2000 né­ző:, vezette: Váli (Nagy I.— Pencz). K. Dózsa: Gór — Fleischacker, Hatai, Wink­ler — Peiler, Morvái —Ta­nács, Kas- \ Vékony, Be- rán, Rozgonyi. Edző: Feny­vesi L. — Szó. MÁV: Bo­róik — Cógány, Abonyi, Asztalitenisz Szolnoki MÁV—Nyíregyházi Petőfi 13:5 Fölényes győzelmet értek el az NB II-es szolnoki lá­nyok a Nyíregyházi Petőfi ellen. A szolnoki csapatból ezúttal Győri szerepelt leg­jobban. Molnámé kissé fá­radtan játszott, Kunráth- né pedig a hosszú kihagyás után még nem nyerte vissza régi formáját. Szilágyi játéka biztató. A győzelmeket az aláb­biak szerint érték el: Kun- ráthné — Molnámé páros, Győri 4, Molnámé—Kunráth- né 3—3, Szilágyi 2, illetve: Kockáné, Teichmann pár, Teichmann 2, Kockáné, Szir- mainé l—l győzelem. Sándor — Karkecz, B. Nagy — Tóth 1., Kalmár, Józsa, Tóth II., Dobos L — Edző: Kolláth Ferenc. Kezdetben közepes iram és körülményes támadás­szövés jellemezte a játékot. Mindkét csapat sok hibával játszott. A 20. perctől a MÁV fokozta az iramot Dobos jó beadását Tóth L kapu fölé fejelte, majd Do­bos I. közelről fölé lőtt Közben néhány Dózsa lefu­tás is akadt. Szünet után fokozódó, de tervszerűtlen MÁV-akció- kat láthattunk; távoli vagy célttévesztett lövésekkel. A 69. percben Tóth I. a ll-es tájáról elhamarkodottan fölé vágta a labdát A Dó­zsa ellentámadás sikerrel járt, Rozgonyi lefutotta a MÁV-védelmet és a kimoz­duló Borók mellett a bal sarokba gurított. 1:0. A MÁV heves ellentámadá­sokkal válaszolt a gólra, de Tóth I. balodali és Tóth II. jobboldali lövését Gór bravúrosan védte. A MÁV kapu előtt Borók rosszul időzített kifutásaival oko­zott izgalmat, amelynek során Sándor zavarában öngólt vétett 2d). Sorozatos hazai lefutások után végre Dobos L közelről a jobb alsó sarokba talált. 2:1. A 88. percben Tóth II. még megmenthette volna az egyik pontot, de kitűnő helyzetben kapu mellé lőtt A MÁV ezen a mérkőzé­sen elavult felfogásban ját­szott A védelem teljesen mellőzte az emberfogást, a fedezetek nem tudták be­tölteni a védelem és táma­dósor közötti területet A csatársor játékából hiány­zott az ésszerűség és a lab­da nélküli mozgás. A Dó­zsa sem mutatott előkelő helyezéséhez méltó játékot, de védelmük szilárdabb, csatársoruk leleményesebb volt H. Gy. Szétesően játszott a Lehel Budapesti Spartacus— Jászberényi Lehel 2:1 (1:0) Jászberény, 800 néző, ve­zette: Szabó L. — Bp. Spar­tacus: Csekő — Márbler, Szabó, Szimcsák XI., — Strasszer, Beller — Szili- czei II., Szentgróti, Kóczián I-, Papp, Paczai II. Edző: Bukovi Márton. — Jb. Le­hel: Szekeres — Fortuna, Pán esics, Nagy I. — Józsa, Pecha — Magyar, Szántai, Nagy II., Kalmár, Fülöp. Edző: Szépföldi József. Az 5. percben, az első Spartacus támadásnál Strasszer labdájával Paczai II. a rosszul helyezkedő Fortuna mellett elfutott, Győzelemmel fejezte be a bajnokságot a Vasas Törökszentmiklósi Vasas— Újszeged! TC 3d) (2:0) Törökszentmiklós, 500 né­ző, vezette: Hegyes. Vasas: Vasas — Fekete, Frikker. Ba­lázs — Szedlák. Erdős —An­nus, Bana, Sz. Kiss, Német, Kiss K. Edző: Korom P. Új­szeged: Bacsa — Révész, Ma­gyar, Sitka — Varga, He­gyes — Ábrahám, Bakó, Kuba, Grecsma, Bába. Edző: Pó­lyák János. Az első perctől kezdve a Vasas ragadta masához a kezdeményezést. A 22. perc­ben Sz. Kiss a iobbszélen elfutott és a 16-os oldalvo­naláról a hálóba lótt. i-n. a 28. percben a balszélről Kiss Szekeres bizonytalanul jött ki kapujából és begurított labdáját Sziliczeí II. köz­vetlen közelről a hálóba kotorta. Id). A 18. percben Szimcsák II. leterítette Nagy Il-őt, majd a földön fekvőt fejberúgta. Nagy II. némi ápolás után tovább játszott. A 25. percben Szántai elől a 16-oson be­lül Szimcsák n. kézzel ütötte el a labdát, a játék­vezető sípja azonban né­ma maradt Fordulás után a Lehel nagyszerűen kezdett, leve­gőben lógott az egyenlítés. A 48. percben Nagy II. jó ütemben ugrott ki, 12 mé­terről futtából lőtt labdája félmasasan a bal kapufa mellett ment ki a játék­térről. Óriási helyzet volt! Két perc múlva védelmi hibából Sziliczeí TI. kapu­ra törhetett, s átadásából a tehetetlen Szekeres mel­lett Szentsróti a hálóba he­lyezte a labdát. 2:0. A Le­helt tettesen letörte az újabb gól. A Spartacus kétgólos vezetése tudatá­ban sokkal nyugodtabban játszott. A 80. percben a 16-os oldalvonalától mint- egv 14 méterre Nagv II.’ szép gólt lőtt. 2:1. A hát­ralévő időben említésre méltó esemény már nem történt. A Spartacus megérde­melten győzött a szétesően játszó hazai csapattal szemben. Jó: Márbler, Sza­bó, Sziliczeí XI., Szentgróti, illetve: Józsa, Fülöp. A já­tékvezető több hibával és erélytelenül vezette a mér­kőzést — loeonczi — . NB E-es eredmények Honvéd—Ferencváros 7:2 (3:1), Vasas — Újpest 4:1 (4:1), Dorog — Tatabánya 2:0 (0:0), Győr—Pécs 3:1 (1:1), Csepel—Komló 2:0 (1:0), Szeged—MTK 2:0 (0:0), Debrecen—Diósgyőr 1:1 (1:1). Vízügyi Építő Vállalat Üzemelésvezetősége felvételre keres vizsgá­val rendelkező gépkocsi előadót, — változó mun­kahelyre gyakorlattal rendelkező kotró lánc­talpas és építőipari gép­kezelőket. — Megfelelő szakmai gyakorlat meg­szerzése esetén nehéz­gépkezelői tanfolyamon 1 való részvételt biztosi- j tunk. Felvétel esetén ) útiköltséget térítünk. — j — Jelentkezés: Szolnok, Vőröshadsereg u. 5. K. ívelte a 16-osra a labdát, beadását a büntető területen belül Varga kézzel ütötte le. A büntetőt Frikker biztosan lőtte a hálóba. 2d). A második félidőt szintén a Vasas irányította, a ven­dégek csak szórványosan ju­tottak el a Vasas térfelére. Az 55. percben Bana beívelt szögletét Kiss K. helyezte a hálóba. 3d). A hátralévő Idő­ben a hazai csapat lendülete alábbhagyott és tetszetős labdaadogatással ért véget az igen sportszerű légkörben lezajlott utolsó bajnoki mér­kőzés. Jó: Német. Annus Fekete, illetve: Magyar, Bába, Ke­gyes. A tátékvezető a mér­kőzést jól vezette — Molnár — Labdarúgó Hosszú szünet után újból területi csapatbajnokságra gyülekeztek vasárnap a férfi és női vívók az Abonyi úti iskola tornatermében. Mind a két fegyvernemben négy­négy csapat vett részt a küz­delemben. Mind a két számot bizto­san nyerték meg a szolno­kiak, sőt a férfi tőrben kettős siker született, mert a fiatalokból álló Szolnoki MÁV II. csapata megszerez­te a második helyet. Női tőrben a második he­lyen is megyei csapat vég­zett. A Törökszentmiklósi MÁV leányai szereztek ezüst érmet. A részletes eredmények a következők: Férfi tőr: Szolnoki MÁV n.—Nyíregyháza 9:0, Szol­noki MÁV n.-DVSC 9:6, DVSC — Nyíregyháza 9:3, Szolnoki MÄV I. — Nyíregy­háza 9:3, Szolnoki MÁV I.— Szolnok n. 9d), Szolnoki MÁV I.—DVSC 9:3. Női tőn Törökszentmiklós Nyíregyháza 9:5, Szolnoki M ÁV—DVSC 10:3, Szolnoki MÁV—Nyíregyháza 9d, Tö­Kiskunhalasi MEDOSZ— Szolnoki MÁV 12:8 MÁV kultúrotthon, 400 né­ző, vezette: Sárközi—Tarop­csik. Rendkívül izgalmas, he­lyenként színvonalas küz­delmeket hozott a két jófor­mában lévő együttes talál­kozója. Sajnálatos, hogy a MÁV a légsúlybán nem tu­dott versenyzőt indítani; a pehelysúlyban induló Ma­gyart pedig átesett a súly­határon. A vendégcsapat így 4:0-ás előnnyel kezdett. A MÁV ökölvívók nagyszerű küzdőszellemét dicséri, hogy még az ellenfél 10:2 vezeté­sénél sem adták fel a har­cot, 10:8-ig feljöttek és csak az utolsó pár összecsapásá­nál dőlt el a mérkőzés sorsa a kiskunhalasiak ja­vára. RÉSZLETES eredmények (előlállók a kiskunhalasi versenyzők). Légsúly: Matus ellenfél nélkül győz 2*0. harmatsúly: Kocsis—Király B. pontozásos vereség 2:2. pehelvsiílv: Sán­dor— Magvari mérkőzés nél­kül gvőz 4:2. könnvfls'Iy: Pjffkó—Király J. pontozás­sal győz 6'2. kisvált ósúlv: Obendnrf—Farkas kiütéssel győz 8:2. válfósúlv: Hegyi— Gál nontozással győz 18-3, n-viltósúly: Szenes—Beviz ld­rökszentmiklős — DVSC 9:6, DVSC — Nyíregyháza 8:8 (7:18), Szolnoki MÁV-Török- szentmiklós 9:4. A verseny értékelésénél szóvá kell tenni, hogy egyes vívók az oldalbírák segítsé­gével, nem pedig jó vívás­sal igyekeztek győzni. Vesz­tett csörték után edzőjükkel szemben sportszerűtlen ma­gatartást tanúsítottak, mint azt a nyíregyháziak is tet­ték. Végeredmény: Területi fér­fi tőr bajnok: Szolnoki MÁV I. (Demees Béla, B. Nagy Pál, Hank Zsombor, Pöta Iván), 2. Szolnoki MÁV II. (Danies Ferenc, Pakay György, Kapitány István, G» Kiss Gyula, Báli István), 3, DVSC, 4. Nyíregyháza. Női tőr területi bajnok: Szolnoki MÁV (Németh Ilo­na, Danies Zsuzsa, Szath- mári Györgyné, Szentistvány Éva, Németh Judit). 2. Tö­rökszentmiklósi MÁV (Váj­ná Judit, Faragó Ágnes. Fe­hér Andrea, Seller Magdol­na. Zombor Valéria), 3ä DVSC, 4. Nyíregyháza. J. J, ütéses vereség 10:4, közép- súly: Kajnok—Ecsédi ponto­zásos vereség 10:6, félnehéz­súly: Süveges—Török ponto­zásos vereség 10:8, nehéz­súly: Kiss L. ellen Zombor feladta 12:8. Az egyéni teljesítmények­nél Bevíz, Ecsédi, Törők nyújtotta a legtöbbet, de ä pontozásos vereséget szen­vedő Király I. és Gál is harcos felfogásban verse­nyeztek, H. Gy. Osztályozó az NB II-be jutásért Kecskeméti Lakatosipari SK Bp. Vörös Meteor 11:9 Szolnok, Jármtttavító kultúr­otthon, 400 néző, vezette: Sárközi—'Taropcsik (ponto­zók: Máriássi, Litanoczki). Heves küzdelmek, szoros eredmények és forró légkör jellemezték a két csapat semleges pálván rendezett találkozóiét. A győzelmet a jobb erőben lévő kecskemé­tiek megérdemelten szerez­ték meg. A kecskemétiek győzelmét Sági, Haiagos, Csőke és Kovács szerezték; a fővárosiaknál Nagy t>,, Dienes. Polovits gvőzött. Há­rom súlycsoportban döntet­len eredmény született. • • Ökölvívás NB II. csapatbajnokság Ecsédi pontozással győz Kajnok ellen. Területi vívó csb