Szolnok Megyei Néplap, 1963. szeptember (14. évfolyam, 204-228. szám)

1963-09-17 / 217. szám

1963. szeptember 17. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 5 1, 2, X a mérlegünk az NB III. vasárnapi fordulójában Jászberényi Vasas—Oros­házi Kinizsi 1:0 (0:0) Jászberény, 600 néző, ve­zette: Kasza. Jászberényi Vasas: Szabó — Rigó, Hel­le, Béniké — Tereki, Hering — Csizmadia, Kovács II, Varga, Keresztesi, Benedek. Edző: Rétsági Gyula. Oros­háza: Rimovszki — Dudás, Békési, Fiam — Szűcs, Túri — Kiss, Forgács, Kollár, Berta, Petii na. Edző: Cson­ka Béla. Az első félidő lanyha iramban, mindkét fél ré­széről sok hibával telt él. Fordulás utón megélénkült a játék, a Vasas került fö­lénybe, de a vendégek igen jól védekeztek. A győztes gól az 58. percben született, amikor Csizmadia beadását Keresztesi két csel 'után 11 méterről juttatta a hálóba. 1:0. Ezután a játék ke­ménnyé vált és ennek ered­ményeként Benkét és Du­dást kiállították. A Vasas közepes formá­ban megérdemelten nyert. Jó: Helle, Rigó, Kovács II, ill.: Rimovszki, Békési, Szűcs. A játékvezető jól bíráskodott. — gervai — Szegedi Építők—Törökszent­miklósi Vasas 2:1 (3:0) Törökszentmiklós, 800 né­ző, vezette: Tóth L. Szeged: Apjok — Seres, Molnár, Veréb — László, Somogyi — Kiss II, Sonkó, Horvát, Homyák, Tóth. Edző: Pa­lotai László. T. Vasas: Vasas — Sz. Kiss, Frikker, Balázs — Buczkó, Szabó — Muszka, Szedlák, Bana, Fe­kete, Erdős. Edző: Korom Pál. Az első félidő 20. percéig mezőnyjáték folyt, mindkét csatársor szétesően játszott Később a Szeged vette át a játék irányítását és jól kombináló csatársora a 22. és 30. percben volt ered­ményes. Szünet után a Vasas erős iramot diktált, de a jól záró szegedi védelem — Molnárral az élen — min­dent hárított. A 88. perc­ben sikerült a szépítés, amikor egy beívelt szögletet Balázs biztosan helyezett a hálóba. Az eredmény igazságos. Jó: Molnár, Apjok, Sonkó, illetve: Balázs, Erdős, Buczkó. A játékvezető jól vezette a mérkőzést. — polgár — Szabó Lajos HSE—Békés­csabai Honvéd 1:1 (1:0) Mezőtúr, 1500 néző, ve­zette: Dukai. Szabó Lajos HSE: Kerékgyártó — Ve­res I, Tóth, Simon — Ve­res II, Gyuricza — Nagy, Haász, Hites, Vékony, Sán­ta. Edző: Lukács László. Békéscsaba: Vádnál — Do- roszlai, Bogár, Várnai — Laczkó, Meregya — Decsi, Zsinka, Ropov, Kovács, Rajna. Edző: Burbán Li- viusz. A hazaiak gólja az első félidő 32. percében esett. Ezután még Haász hagyott ki nagy helyzetet. A második félidőben a ven'dégek kerültek fölény­be és a 70. percben Kovács révén egyenlítettek. Válto­zatos, izgalmas maradt a küzdelem. gólt azonban egyik csapatnak sem sike­rült elérnie. A jó iramú mérkőzésen igazságos eredmény szüle­tett. Jó: Tóth, Veres II, Haász, ill.: Bogár, Popov. Kovács. A játékvezető ki­tűnően működött. — tassi — Csongrádi Petőfi—Martfűi MSE 2:1 (1:0) Martfű, 400 néző, vezet­te: Szalancsik. Csongrád: Kádár — Borda, Magony, Bártfi — Sanda, Oláh — Gát I. Gát II, Három, Pus­kás, Fási. Martfű: Csendes — Száraz, Seres. Haik — Szűcs, Erdei — Cifra, Mes­ter, Csokány. Mészáros, Mezőteleki. Edző: Horváth Ferenc. Kezdett hazai fölény után a vendégek támadtak töb­bet és a 32. percben Gát I. védelmi hibából megszerez­te a vezetést. Erre a mart­fűiek csupán egy lesgóllal tudtak válaszolni, amit ter­mészetesen a játékvezető nem adott meg. Szünet után két nagy helyzetet is kihagyott Mart­fű. A 65. percben Szűcs egyenlített. Ezután fölény­ben maradt a hazai csapat, de helyzeteiket elügyetlan­kedték. A 75. percben pe­csételődött meg a hazaiak sorsa. Gát II. lövése a ka­pufáról Puskás elé pattant, aki biztosan fejelt a jobb alsó sarokba. 2:1. A Csongrád megérdemel­ten győzött a hazaiak gyen­gébben játszottak, mint az előző hetekben. A játék­vezető jól bíráskodott. — kiss — Gól előtt A martfűi kézilabda csa­patban a vereség ellenére is biztatóan játszott Gellér. — beugrásos lövéseivel és ej­téseivel sok veszélyes hely­zetet teremtett a Honvéd kapuja előtt. A Néplap Kuoáért A kézilabda NB I. állása A megyei labdarúgó bajnokságból Tiszaföldvár—Kunszent­mártoni Vörös Meteor 1:1 (1:1) . Tiszaföldvár, 400 néző, vezette: Balczó. Tiszaföld- vár: Szelindi — Kiss, Ko­vács, Pete — Bállá, Gazsó — Molnár, Berta, Kávási, Bóka, Kupeczki. Edző: Fa­zekas László. — Kunszent­mártoni Szabó K. — Pin­tér I., Oláh, Bíró — B. Tóth, Pintér II. — Szabó, Imrei, Révész, Kovács, Harangozó. Edző: Mészáros Miklós. Közepes színvonalú mér­kőzésen a lelkesebb és időnként jól is játszó ven­dégcsapat megérdemelten vitte el az egyik pontot. Jő: Balia; ill.: Oláh, B. Tóth, Kovács. Góllövő: Gazsó ill­ésből), illetve: Imrei. Kuuszottmárton ifi—Tisza­földvár ifj 1:0. — Verbók — Kisújszállási MÄV—Nagy­kunsági -MEDOSZ 2:1 (2.1) Kisújszállás, 250 _ néző, vezette: Molnár. Kisújszál­lás: Boncz — Balogh, Már­ton, Csizi — Sebők, Gál — Lantai, Barabás, Gy. Nagy, Farkas II., Erdei. — Nagy­kunság: Szarka — Gábor, Kárpáti, Vad — Laskovits, Dávid — Tapodi, Kun, So- tus, Kádár. Oláh Igen durva mérkőzést ví­vott a két csapat. A játék­vezető gyengén működött. Az eredmény a látottak alapján reális. Kisújszállás Ifi—Nagykun­ság ifi 4:2. — kádár — Mezőtúr] Spartacus—Kun­hegyes! MEDOSZ 4:1 (2:1) Mezőtúr, 500 néző; vezet­te: Halmi. Mezőtúr: Csep- ka — Bujda, Kolbusz, Bíró — Herceg, Török — Kállai, Gombás II., Csete, Gombás 1., Kegyes. Edző: Laczkó József. — Kunhegyes: Kiss — Szabó IV., Tóta, Lukács — Nyúl, Szabó III., — Körtvély, Borsos, Szabó II., Szabó I., Szabó V. Edző: Gorzás Lukács. A két csapat csatársora közti különbség döntötte el a mérkőzés sorsát. Góllövő: Csete (2), Gombás I., Gom­bás II., illetve: Borsos. Kunhegyes ifi—Mezőtúr ifi 2:0 (0:0). — sindel — Szolnok] Olajbányász— Jászárokszállás 1:0 (0:0) Szolnok, vidámkérti pá­lya, 200 néző; vezette: Szarka. Olajbányász: Ko­vács — Pápai, Vígh, Szűcs — Palla, Homonnai — Se- láf, Dusek, Tóvízi, Szabó, Serege. — Edző: Somogy- vári József. Nagy küzdelem és sok kihagyott helyzet jellemez­te a hazaiak játékát. A mérkőzést eldöntő gól az utolsó percben született Palla szabadrúgásából. Jó: Kovács, Pápai, Palla, illet­ve: a vendégek kapusa és Kókai. Szolnoki Olajbányász ffi— Jászárokszállás ifi 2:0 (1:0). — szántő — Szolnoki Kinizsi—Jászapáti 3:1 (1:1) Szolnok, cukorgyár! pá­lya, vezette: Gáli. Kinizsi: Kóródi — Gajdos, Szabó, Fekete — Márton, Germán — Gazdag, Kollót II., Lé­vai, Sándor, Három. Edző: Csabai János. — Jászapáti. Czakó — Borsányi, Kökény 11., Majkó — Mihályi, Rent­ier — Utasi, Kökény I., Szurgent, Dömötör, Szirze. Edző: Pintér. Mindkét csapat elég gyenge napot fogott ki, de a Kinizsi eredményes csa­társorával értékesíteni tud­ta helyzeteit és megérde­melten győzött. Góllövő: Kolláth II. (2), Márton, il­letne: Szurgent. A játékve­zetői hármas jól működött. Szolnoki Kinizsi ifi—Jász­apáti ifi 2:0 (1:0). — Géczj — Szolnoki MTE II.—Jász- jákóhalma 2:1 (1:1). Szolnoki Honvéd—Jász- Uisér 4:0. Összeállították az A-válogatott keretet A Moszkvába készülő csa­pat tagjai a következők: — kapusok: Szentmihályi, Ilku, hátvédek: Novák, Mészöly, Sárosi, Marosi, fedezetek: Nagy, Palotai, Nógrádi, csa­tárok Sándor, Göröcs, Al­bert, Machos, Tichy, Feny­vesi dr. Szo’noki modellezők sikere az országos ba:no!<sá<-on Az MHS vasárnap rendez­te országos körrepülő üldö- zéses modellező versenyét, (team reacing). A Szolnoki MHS részéről három csapat vett részt a versenyen. A szolnokiak kiváló eredmény­nyel versenyeztek, csapatban országosan a második helye­zést érték el. Egyéni ver­senyzőik közül a Nádas test­vérpár a 4. helyezést szerez­te meg, 5.22 perces idővel, megelőzve több nagytudású versenyzőt. A három csapat 22-én (va­sárnap) délelőtt fél 10 óra­kor bemutatót tart a szol­noki Tisza-ligetben, ( apTóuTrÖJtésTk ALLÄS A KARCAGI Dimitrov Ter­melőszövetkezet rizsaratásra idénymunkásokat vesz fel. Bérezés megegyezés szerint. Jelentkezés Karcag, Dózsa György u. 56. Szállást biz­tosít. SZOLNOK 1. postahivatal 1963. október 15-től alacsony nyomású melegvízfűtéses kazán fűtéséhez 2 vizsgázott fűt<5t felvesz. Jelentkezés a postahivatal főnöki irodájá­ban. A PALOTÁSI Állami Gazda­ság kubikosokat keres felvé­telre magasépítési munkák elvégzésére. Felvételre je­lentkezés a gazdaság magas- építési irodájában. ________ ÁR UÖSSZEÁLLITÓ munka­körbe lehetőleg szolnoki la­kos férfi munkaerőt felvesz az Üvegértékesítő Vállalat, Szolnok, Vöröshadsereg u. 32 .szám. _______________ A JÁSZBERÉNYI Építőipa­ri Szövetkezet legalább 2—3 éves gyakorlattal rendelkező építészmérnököt keres azon­nali belépéssel. Fizetés meg­egyezés szerint. Felvétel ese­tén útiköltséget térítünk. — Jelentkezni lehet a szövet­kezet irodájában reggel 7 órától délután 4 óráig. Jász- berény: telefon: 266. Az ÉM 44. sz. ÉPÍTŐIPARI Vállalat azonnal felvesz bu­dapesti munkahelyekre NYUGDÍJAS KŐMŰVESE­KET fizetéskorlátozás nélkül (nyugdíj meghagyásával) az idevonatkozó új rendelet értelmében, továbbá KŐ­MŰVESEKET, ÉPÍTŐIPARI KÖNNYŰGÉPKEZELÖKET és FÉRFI SEGÉDMUNKÁ­SOKAT. Munkásszállást és napi kétszeri étkezést biz­tosítunk. Vidékieknek ta­nács-igazolás, szakmunká­soknak szerszám szükséges. Munkaruhát 6 hónapig nem adunk. Jelentkezés: Buda­pest, V., Kossuth Lajos tér 13—15, földszint, munkaerő­gazdálkodás, A MÁV Szolnoki Járműja­vító Üzemi Vállalat 18—40 év közötti segédmunkásokat keres felvételre. Jelentke­zés a MÁV Járműjavító Üzemi Vállalat személyzeti és munkaügyi osztályán. ÉPÍTŐIPARI SZAKMUNKA­SOKAT ÉS 18 ÉVEN FELÜ­LI FÉRFI SEGÉDMUNKÁ­SOKAT a dolgozó kívánsága szerint állandó munkára vagy meghatározott időre azonnal felveszünk. Ebédet és szál­lást térítés ellenében bizto­sítunk. Tanácsi igazolás és kéziszerszám szükséges. ÉM. Bács megyei Állami Építő­ipari Vállalat. Építésvezető­sége. Cegléd. Puskin u. 4. sz. TERMÉNYFORGALMI Vál­lalat szolnoki kirendeltsége tiszaföldvári, jászladányi és szolnoki raktáraihoz állandó jelleggel férfi munkavállaló­kat alkalmaz. ÉPÍTÉSZMÉRNÖK, tech­nikus, kőműves, ács, tetőfe­dő szakmunkásokat, ÉM, vizsgával rendelkező építő­ipari gépkezelőket, kubikos és segédmunkás dolgozókat azonnali belépéssel felve­szünk. Munkaruhát biztosí­tunk, különélési pótlékot fi­zetünk. Felvétel esetén az útiköltséget megtérítjük. Je­lentkezni a Szolnok Megyei Tanács Építési és Szerelő- ipari Vállalatánál Szolnok, Dózsa György u. 5. sz. alatt kell. ADAS-VÉTEL 1/4-es hegedű eladó. Szol­nok, Szív utca 1. sz. Ádám. Körpáncéltőkés, kereszthú- ros, rövid fekete zongora jó állapotban eladó. Jászbe­rény, Jókai Mór utca 32. sz. JÓ állapotban lévő konyha­bútor sürgősen eladó. Szol­nok, Magyar utca 5. Kolozs­vári. INGATLAN MEZŐTÚRON Petőfi út 26/a számú ház eladó, azonnal beköltözhető. Érdeklődni le­het felerészéről: Rákóczi út 10 szám. BEKÖLTÖZETŐ családi ház eladó. Szolnok, Vágóhíd u. 9. szám. BEKÖLTÖZETŐ — egyszoba konyhás ház eladó. Szolnok Párduc u. 10 szám alatt, MÁV sportpálya mögött, Vi­rág Jánosné. BEKÖLTÖZETŐ ház mellék­épületekkel 40 000 forintért eladó. Tiszajenő, Széchenyi u. 40. GÉPJÁRMŰ K1SKEREKÜ 175 köbcentis Jawa, kétkipufogős — eladó. Tiszaföldvár, Kossuth u. 92. 10 000-et futott fekete Pan­nónia eladó. Jászberény, Üj- erdő-Erdészet. _________ 11 00-as Skoda eladó. Pannó­niát beszámítok. Kisújszál­lás, Vásár u. 11. sz.______ JÓ KARBAN lévő 250 köb­centis fekete Pannónia mo­torkerékpár eladó. Lukács László, Tiszaföldvár, Ö-Vi- rághegy III. út 21, EGYÉB HÁZTARTÁSOK figyelem! Az őszi nagytakarításoknál, egyéb házi munkáknál ve­gye igénybe a TEMPÓ KSZ szolgáltatásait. Lakástakarí­tás óránként 8.— Ft, mely­hez háztartási gépet is adunk. — Vasaláshoz, mo­sáshoz, meszeléshez vegye Igénybe a TEMPO KSZ-t. - Szolnok, Hubay Ferenc utca 3. Telefon: 24—60. FIGYELEM! Megnyílt a Tem­pó általános szolgáltató KSz karcagi részlege. Vállal tri- ciklis áruszállítást, takarítást, anyagmozgatást, vagonkira­kást, föld és saralási mun­kát, — mindenféle alkalmi megbízást. Kérjen tájékozta­tást. Karcag, Kossuth tér 7, Telefon: 384. Portisch Lajos nemzetközi sakknagymester va­sárnap Karcagon vendégszerepeit. Huszonnégy he­lyi sakkozóval mérte össze tudását szimultán já­tékban. Húsz mérkőzést megnyert, hármat vesztett, egy döntetlenül végződött. A Délkeleti csoport állása 1. Hmvhely 6 4 1 1 13: 5 9 2. Kecském. 6 3 2 1 12: 6 8 3. Kiskunh, 6 3 1 2 15: 9 7 4-5. VTSK 6 3 1 2 12: 8 7 4-5. Martfű 6 3 12 15:10 7 6. Bcs. Ho. 6 2 3 1 12: 9 7 7. Csongrád 6 2 3 1 11: 9 7 8. Szeg. Ép. 6 3 12 12:10 7 9. Üjszeged 6 3 1 2 11:14 7 10. Jberény 6 3 1 2 9:12 7 11. Mezőtúr 6 2 13 17:18 5 12. Nkőrös 6 2 1 3 8:13 5 13. Tmiklós 6 1 2 3 8:10 4 14. Mezőh. 6 12 3 10:14 4 ft. Makó 6 2 0 4 8:15 4 16. Orosháza 6 0 1 5 7:18 1 1. Budapesti Honvéd 20 16 2 2 397:286 34 2. Bpesti Spartacus 20 15 1 4 344:272 31 3. Győri Vasas ETO 20 13 3 4 326:271 29 4. Martfűi MSE 20 11 2 7 346:318 24 5. Pécsi Bányász 20 9 1 10 316:344 19 6. Üjpesti Dózsa 20 8 2 10 319:333 18 7. Ferencvárosi TC 20 8 1 11 301:307 17 8. Elektromos 20 7 2 11 279:309 16 9. Debreceni Dózsa 20 7 1 12 334:359 15 10. Bpesti V. Meteor 19 7 1 11 285:310 15 11. Vasas 19 5 0 14 265:317 10 12. Csepel 20 4 2 14 263:349 10