Szolnok Megyei Néplap, 1963. július (14. évfolyam, 152-177. szám)

1963-07-16 / 164. szám

im. július HS. smNOE MEGYEI NÉPLAP S au Győzelemmel fejezték be a bajnoki évet a szolnoki vízilabdázók Szolnoki Dózsa—Vasas Izzó: 3:2 (1:0, 1:0, 1:2, 0:0) Újpesti uszoda, 2000 néző. Vezette: Schlenker. Dózsa: Boros — Pintér, Hegmann — Kuczora — Kanizsa, Hasznos II, Koncz. Csere: Szegedi, Brinza, Je- gesi. Edző: Czapkó Miklós. Vasas Izzó: Molnár — Dancsa, Babos — Vigh — Kőröshegyi, Bokor, Marjai. Edző: Somóczy József. A gólok sorrendje: Kani­zsa, Kanizsa, Babos, Babos, Pintér. Kicsit kényelmesen kezd­tek a szolnokiak. Gólt ígé­rő támadást sokáig nem ve­zettek. Mindössze Hasznos II. lőtt egy érvénytelen gólt a 3. percben. A negyed egyetlen gólját Vigh kiállí­tása után Kanizsa szerezte. Szünet után Szegedi állt a Dózsa kapujába. Hegmann helyére pedig Brinza. Né­mileg felélénkült a játék. Dancsa fordult le jó ütem­ben Hasznosról, mire fel­vezette a labdát beérte őt a szolnoki csatár. Egy Kuczora csavart védett Molnár, majd Pintért ki­állították. Dancsa fölé lőtt, s a gyors szolnoki ellentá­madás végén gól született emberhátrányból. A harmadik negyedben „feltámadt” az Izzó. Babos fél perc alatt két szép gólt lőtt A szolnokiakat felráz­ta az egyenlítő gól. Néhány formás támadást vezettek, s egy ilyen támadás végén Vigh került partra. Az em­bér előnyt csak másodszor­ra sikerült kihasználni Pin­térnek. Az utolsó negyedet emberhátránnyal kezdte Szolnok. Ekkor nagyon iz­galmas volt a játék. Szege­divel az élen remekül vé­dekeztek a szolnokiak. Sőt, egy kapufáról lepattanó labda után Kanizsa egye­dül úszott el, de visszahúz­ták. Az Izzó játékost kiál­lította a játékvezető. A hát­ralévő egy perc mezőnyjá­tékkal ért véget. Már nem volt tétje ennek a mérkőzésnek. A bajnok­ságban második helyezést elért Szolnoki Dózsa bizton­sági játékkal is le tudta győzni gyengébb képességű ellenfelét. — Kampier — Jó verseny, izgalmas küzdelem 250-es sportgépek: bajnok Kulcsár G. MHS Szolnok Az MHS Szolnok megyei elnöksége szajoli betonpá­lyáján rendezte meg az or­szágos gyorsasági motor­bajnokság második fordu­lóját. A bajnokság jó ren­dezés mellett mintegy tíz­ezer főnyi közönség előtt zajlott le. Főleg a 250-es sport, a 350-es speciál és az 500-as gépek kategóriá­jában alakult izgalmas küz­delem. A helyezettek szép és értékes herendi porcelán tiszteletdíjakat is kaptak. A motorbajnokság után autóversenyt is rendeztek. EREDMÉNYEK: 125 köbcentiméteres gé­pek: (hat induló, táv 10 kör.) I. Reisz János (Bp. Honvéd) MZ gépen. 18:20.8. 225 köbcentis sportgépek: (tizenhat induló, táv: 10 kör.) 1. Petró (Bp. Honvéd) Danuvia 21:17.2, 2. Bába (MHS KMK) Honda 21:39.4, 3. Csabai (MHS KMK) Honda 21:39.4. 250 köbcentis sport: (tizenöt induló, táv: 10 kör.) 1. Kulcsár (MHS Szolnok) Honda, 19:39.2, 2. Nagy (Bp. Honvéd) Jáwa 19:53.1, 3. Kovács (U. Dó­zsa) NSU 20:10.2. 350 köb­centis sportgépek: (tizen­négy induló, táv: 12 kör.) 1. Bürger (U. Dózsa), Hon­da 23:12.2, 2. Fadgyas (MHS KMK) Jáwa' 23:55.2, 3. Sztolárcsik (U. Dózsa) Já­wa 23:12.8. Ebben a futam­ban az MHS Szolnok me­gyei motorosklub verseny­zője, Rontó Nándor 5. lett. 350 köbcentis speciál gépek: (kilenc fő, táv: 14 kör.) 1. Kurucz (Bp. Honvéd) Norton 24:40.2, 2. Cserkuti (U. Dózsa) Norton 25:25.4, 3. Hernádi (MHS KMK) Norton 26:40.4. 500 köbcen­ti: (három fő, táv: 14 kör.) 1. Kurucz (Bp. Honvéd) Norton 23:52.4, 2. Cserkuti (U. Dózsa) Norton 24:49.8. Oldalkocsisok: (négy fő, táv: nyolc kör.) 1. Péter—Zap- pel (MHS KMK) Norton 16:51.2, 2. Kugler—Sárközi (U. Dózsa) BMW 17:25.8. 3. Széplaki—Kosztinás (MHS Tatabánya) M—72. (600) 18:08.4. Autóverseny: (négy indu­ló, táv 10 kör.) 1. Demmel (VII. Autójavító), Wartburg 21:16.8, 2. Kiss (VI. Autó­javító) Wartburg 21:23.2, 3. Katona (IV. Autójavító) Skoda 25:31.8. Csak férfi kézilabdában volt kielégítő színvonal Színes, tarka • forgataggá változott vasárnap délelőtt a Szolnoki MÁV sporttelepe, ahol a falusi dolgozók XII. spartakiádjának megyei dön­tőit bonyolították le kézi- és röplabdában. A csoportokba osztott csa­patok négy kézi- és négy röplabdapályán játszották mérkőzéseiket. — Színvonal­emelkedésről az elmúlt évekhez viszonyítva csak a férfi kézilabdában beszélhe­tünk. Itt technikailag kép­zettebbek, taktikailag éret­tebbek lettek a csapatok. Nem mondható el ugyan­ez a női mezőnyről, ahol nem fejlődés, hanem bizo­nyos fokú visszaesés tapasz­talható. Röplabdában sajnos ismét megmutatkozott, hogy me­gyénkben milyen alacsony színvonalon mozog ez • a sportág. A ki tudja mióta meglévő holtpontról nincs előrelépés, és a jelek arra következtetnek, hogy egye­lőre nem is lesz. Általános vélemény szerint ennek leg­főbb oka a szakemberhiány, valamint az, hogy vajmi ke­veset törődnek ezzel a sport­ággal. Mint ilyen nagy versenyen lenni szokott, akadtak óvá­sok, reklamálások, vitatko­zások, de ezek többnyire a szabályok nem ismerésére vezethetők vissza. Sőt hal­lottunk olyan hangot is, hogy a megyei sportvezetés sem állt feladata magasla­tán. Kézilabda eredmények: — Nők: Szolnok város — Kun- szentmárton 7:3, Tiszafüred— Karcag 1:1, Jászberény—Kun­hegyes 17:1, Szolnoki járás— Karcag 11:3, Jászberény— Kunszentmárton 8:1, Szolno­ki j.—Tiszafüred 8:0. Szolno­ki j.—Kunhegyes 15:0, Jász­berény—Szolnoki j. 1:1. A női döntőt Jászberény és Szolnoki járás csapatai vívták. Szolnoki járás kez­dett jobban, hamarosan 2:0- ra elhúztak, az alattváni lá­nyok azonban nem hagyták magukat. Kiegyenlítettek és a végeredmény 2:2 lett. — Hosszabbítás következett, de az eredmény itt is 2:2 lett és így újabb hosszabbítást rendeltek el. Hatalmas izga­lom uralkodott a játéktéren és talán ennek tudható be, hogy a játékosok nem tud­tak gólt lőni és sorsolással kellett dönteni. Ez Jászbe­rénynek kedvezett, így a női kézilabda végeredménye: 1. Jászberény (Kovács Mária, Kovács Júlia, Sándor Gab­riella, Szabó Rozália, Kiss Katalin, Kovács Gizella, Bá­lint Gizella, Kelemen Zsu­zsa, Kelemen Mária), 2. Szol­noki járás, 3. Karcag. Férfiak: Kunszentmárton— Kunhegyes 14:2, Szolnoki já­rás—Mezőtúr 12:6, Szolnok város—Törökszentmiklós 13:7, Kunszentmárton — Török- szentmiklós 10:2, Kunszent­márton — Szolnok v. 16:13, Jászberény — Karcag 11:10, Jászberény — Mezőtúr 11:5, Szolnoki j.—Kunhegyes 12:6, Szolnoki járás—Karcag 16:6, Szolnoki j.—Jászberény 10:8. Az első helyért a Szolnoki járás és Kunszentmárton csapatai mérkőztek. A na- gyob játékkultúrával rendel­kező és taktikailag érettebb szandaszöllősiek a játék ele­jén több góllal elhúztak, de a jól hajrázó és igen lelkes kunszentmártoni csapat szo­rossá tette az eredményt. — Kár, hogy a végén a játék hevében néhány fiatal „el­vesztette a fejét”. Végered­ményben a szolnoki járás 10:7-re győzött. 1. Szolnoki járás (Nagy Ferenc, Deme Tibor, Rigó János, Fazekas László, Szabó János, Cseh László, Kovács Mihály, B. Tóth Imre, Kassai István), 2. Kunszentmárton, 3. Szol­nok város. Röplabda: Férfiaknál: 7. csapat indult, végeredmény­ben: 1. Tiszafüred, 2. Kun­hegyes, 3. Jászberény. Nők­nél hat résztvevő csapat volt: 1. Szolnoki járás, 2. Kun­szentmárton, 3. Kunhegyes. A labdarúgó átigazolások hírei A Dunántúli Napló közöl­te, hogy Bánhidi József, a Szolnoki MTE játékosa, va­lamint Rozmis Mihály, a Bu­dapesti Honvéd volt játéko­sa kedvezményes átigazoló lapot irt alá a Komlói Bá­nyászhoz. A lap közli azt is, hogy a sportkör vezetői a kérelmeket máris továbbí­tották az MLSZ különbizott­ságához, s az új játékosok már július 18-án munkához kezdenek a komlói egyesü- lefnél. •> Kiszívárgó értesülések sze­rint a Szolnoki MTE is igyekszik kihasználni a ked­vezményes átigazolási ren­delet lehetőségeit. Az új idényre több játékossal erő­sítenek. így többek között Donka (Kiskunfélegyházi Honvéd, volt Szó. MÁV), Villányi (Kiskunfélegyházi Honvéd, volt Dunaújváros) és Nagy (Ceglédi Vasutas) Honti (Martfűi MSE) ked­vezményes átigazolási ké­relmeit nyújtották be az MLSZ-hez. Kivárással iga­zolják Csabai dr-t (SZEAC) és Pa’iáit (Komlói Bányász). KÉTSZÁZEZER DARAB ŐSZI KIFOSZT! PALÁNTA ELADÓ AZ OROSHÁZI ÜJ ÉLET TSZ-nél. Kulcsár Gábor, a szolnoki MHS kiváló versenyzője, a 250 köbcentis sportgépek futamának győztese Nyári labdarúgó „Totó44 Kupa Nagybátonyi Bányász—Jász* herényi Vasas 4:1 (4*0) Jászberény, 500 néző, ve­zette: Almási, Nagybátony: Orosz — Molnár, Borbély, Sthul — Szvát, Szili — Nagy, Hilner, Kovács, Tari, Tö­rök. Csere: Panyi. Jb. Var- sas: Tóth — Rigó, Bukhár, Farkas — Iványi, Benke — Urbán, Keresztesi, Kovács II., Csizmadia, Kiss, csere: Varga, A több ifjúsági játékossal teli tűzdelt Vasas széllel szemben játszott az első fél­időben és ezt a vendégek jól használták ki. Az első percekben ugyan a Vasas­nak volt több helyzete, de később felülkerekedett a vendégcsapat. A 28. percben Nagy közeli lövését Tóth a hálóba ütötte, 1:0, majd né­hány perc múlva egy szög­letből Tari helyezte a hálóba a labdát, 2:0. A 38. percben ismét Tari volt eredményes, 3:0. A 44. percben Nagy les­ről indult el és a kifutó Tóth mellett a hálóba he­lyezte a labdát, 4:0. Fordulás után a Vasas volt a kezdeményező és nagy fölénybe került. A csa­tárok ügyesen adogattak, de a lövéssel adósak maradtak. Az 55. percben Csizmadia 17 méteres lövése a felső sa­rokban kötött ki, 4:1. A hátralévő időben is a Vasas támadott, de az eredmény már nem változott. Jó: a Vasasból: Rigó, Iványi és Csizmadia. A Nagybátony- ból: Orosz, Borbély, Nagy emelkedtek ki. Almási já­tékvezető jól vezette a mér­kőzést. G. J. Kosár!abdázőiísk veresége a főváros bau Kézilabda Martfűi MSE—Szegedi EAC 24:18 (15:9) Martfű, 500 néző, vezette: Tekauer. Martfű: Varga — Simon, Koródi, Paál, Hor­váth, Tóth, Gellér, Csabai, Kesjár, Gálik, Rácz. SZEAC: Debreceni — Boróczky, Far­kas, Horváth, Faragó, Frank, Tóth, Petrás, Megyeri, Len- tay. Jelenleg 32 csapat küzd a kézilabda Népköztársasági Kupáért kétfordulós alapon. Az első félidőben kemény játékkal a hazaiak jelentős fölényre tettek szert. A má­sodik félidőben azonban ki­ütközött az edzéshiány. Kap­kodás, idegesség jellemezte a cipőgyáriak játékát. Ekkor a szegediek kissé feljöttek. A hazaiaknál a sokszoros válogatott Rácz kiválóan ját­szott. Bp, Vörös Meteor— Szolnoki Vörös Meteor 79:43 (29:16) Budapest, vezette: Dékei, Hável. Bp. Vörös Meteor: Szabóné (3), Tóthné (5), Be- reck (39), Lajtai, Kovács (12), csere: Gálosné (8), Ráhn (6), Tunyogi (6). Szolnok: Lő- rinezné, Szabó, Fodor (16), Dobosné (8), Horgász (8), cse­re: Pogányné (7), Horváthné (4), Nagyistván, Tóvizi, Pó­tári. A mérkőzés első szakaszá­ban felváltva estek a kosa­rak. A szolnokiakat látha­tóan zavarta a szabadtéri pálya. A félidő végére el­húztak a fővárosiak. Külö­nösen a válogatott Bereck semlegesítése okozott gon­dot. A II. félidő elején a szol­nokiak mégegyszer fellán­goltak” s 2 pontra megkö­zelítették ellenfelüket. Utá­na fokozatosan visszaestek és az utolsó percekben a fővárosiak gyors indítások­kal növelték előnyüket. A bajnokság állása 1. MTK 30 29 1 2028:1348 59 2. Bp.P. 30 23 7 1848:1497 53 3. Bp.V. 30 22 8 1777:1359 52 4. Szív. 29 22 7 1659:1368 51 5. Vtsk 30 18 12 1635:1470 48 6. Csep. 30 17 13 1537:1489 47 7. Diós. 29 16 13 1481:1398 45 8. Bp. E. 30 15 15 1605:1574 45 9. TF 30 12 18 1449:1712 42 10. Pécs 31 10 21 1413:1658 41 11. Baja 30 9 21 1530:1663 39 12. Szol. 31 7 24 1465:1952 38 13. Kom. 30 7 23 1357:1680 37 14. BVSC30 3 27 1073:1689 33 Megyei labdarúgó nyári Karcagi Honvéd—Kunhe­gyes! MEDOSZ 2:0 (1:0). Karcag, 300 néző, vezette: Halmi. A mérkőzés kezdetétől a Karcag játszott fölény­ben, azonban gólt csak a 28. percben sikerült elérnie. Ekkor Újházi egy kapu előtti kavarodásból megsze­rezte a vezetést. 1:0. A második félidő is a karca­giak fölényét hozta. A má­sodik gól a 70. percben, szintén Újházi lövéséből esett. A mérkőzés nagy irama ellenére is sportszerű kere­tek között zajlott le. — Kutas — Tiszaug—Cscrkcszöllő 3:3 (1:1). Mindkét fél lelkesen, sportszerűen küzdött a to­vábbjutásért. Túrkeve—Mezőtúri MAFC 7:1 (3:0) Túrkeve, vezette: Pintér. A MAFC nagyarányú vereségét annak köszönhe­ti, hogy mindössze kilenc játékossal álltak ki a mér­kőzésre. — G — Cibakháza—Tiszaföldvár 2:1 (1:0). A nagy riválisok talál­kozóján az első gól a 31. percben született. Ezután a vendégcsapat nagy hajrába kupa kezdett az egyenlítő gólért, de eredménytelenül. A má­sodik félidőben hosszú ide­ig Cibakháza támadott és a 72. percben sikerült ki­egyenlítenie. A mérkőzést eldöntő gól a 78. percben esett. Tiszaföldvár ifi—Cibakhá­za ifi 5:0. — K. L. — Szolnoki MTE II.—Tószeg 2:0 (0:0) Tószeg. Vezette: Balczó. A mérkőzés nagy részében a hazai együttes szinte egyen­rangú ellenfele volt az MTE II-nek. A szolnokiak jobb erőnlétükkel az utolsó 10. percben kerekedtek fe­lül és ekkor Bánhidi II. két góljával szerezték meg a győzelmet. Jó: Vilisch, Sári I., illetve Csinger, Gál, Spányik. — Z. GY. — Jászjákóhalma—Jászdózsa 3:2 (2:1). Jászdózsa, 200 néző, vezet­te: Höff linger. Hazai támadásokkal kez­dődött a mérkőzés. Később azonban felülkerekedett a jászjákóhalmi együttes és a 28. percben Lukácsi góljá­val megszerezték a vezetést. A 32, percben Kozma révén egyenlítettek a hazaiak. Majd a 37. percben ismét Lukácsi volt eredményes. Fordulás után a hazaiak erősítettek és Kozma révén egyenlítettek. A 80. percben egy újabb vendégtámadás végén Kozmóczki állította be a végeredményt. A má­sodik félidei játék alapján a hazaiak döntetlent érde­melteik volna. Tiszajenő—Üjszász 1:2 Alfonzé, Bilicsi, Fónai, Keleti, Koós János és Toldi Mária fellépésével Válás magyar módra Szünetben fővárosi és a Szolnok megyei Kisipari szövetkezetek nagyszabású nyári divat bemutatója Szolnokon, a Szabadtéri Színpadon július 20-án, szombaton este 8 órakor. *