Szolnok Megyei Néplap, 1963. június (14. évfolyam, 126-151. szám)

1963-06-11 / 134. szám

4 SZOLNOK MEGTEI NÉPLAP 1963. június ll. Csak hatvan percig volt méltó ellenfél a NB ill. Három megyei csapat esélyes az NB ll-re Ózdi Kohász—Szolnoki MÁV 2:0 (0:0) MÁV sporttelep, 2000 né­ző. Vezette: Schopp (Bir- csák—Hodroga). Ózd: Kato­na — Szucsányi, Szurdoki, Siska — Borbás 1., Ferdi- nánd — Borbás II., Széles, Zalai, Szendrei, Szilassi. — Edző: Szűcs György. Szol­nok: Cselényi — Sándor, Abonyi, Kegyes — B. Nagy, Józsa — Dobos I., Dobos II., Csábi, Csete, Berta. Edző: Kolláth Ferenc. Hatalmas nyári zivatar vonult végig a pálya fölött és viztócsákkal borított já­téktéren kezdődött a mér­kőzés. Az első támadásnál Dobos II. jól ment el, az ózdi védelem csak üggyel- bajjal szerelte. — A válasz nem sokáig késett — az óz­di támadósor már átjátszot­ta védelmünket, de a kapu elé ívelt labdát — szeren­csére kézzel ütötték el a belső csatárok. Jobbára a két 16-os között folyt a küzdelem. Az 5. percben Csábi fejese élesen vágó­dott kapu fölé A 10. perc­ben Dobos II. kitűnő be­adását előbb Csete, — majd Csábi is elhibázta a kapu torkában. A kitűnően ját­szó B. Nagy szinte percről percre küldte támadásba csatárainkat, akik sokszor kerültek lövő helyzetbe a 16-os táján. Az ésszerű az lett volna, hogy a vizes ta­A Totó 23. heti eredménye 1. Vasas—Dorog törölve 2. Pécs—Bp. Honvéd x 2:2 3. Szombathely—FTC 2 0:2 4. SBTC—Szeged 1 5:0 5. DVSC—Győr x 1:1 6. Borsod—DVTK x 0:0 2. Szolnok—Ózd 2 0:2 8. Nyíregyh.—Egyeté. 1 3:2 9. MVSC—Láng SK x 1:1 10. Kecském.—Bp. Sp. x 1:1 11. Székesfeh.—Száll. 1 3:1 12. EVTK-ZTE 2 1:2 13. Oroszlány—PVSK 1 3:2 Egyéb kézilabda eredmények NB. n. FÉRFI Szolnoki Honvéd—Bp. Vörös Meteor Közért 19:18 (8:12) MEGYEI BAJNOKSÁG FÉRFI Szolnok; Honvéd EL— Vízügy 25:21 lajon minden helyzetből lőjenek, ehelyett a csatárok túlkombináltak és így mindig közbe akadt néhány ózdi láb, s így gól nem szüle­tett. Szünet után már az első percben gólt kapott a MÁV, egy baloldalról kapu elé ívelt labdába Szendrei bele­fejelt és az a vetődő Cse­lényi mellett a balsarokba perdült, 1:0. A gól után he­ves MÁV támadások indul­tak, főleg Dobos II. révén. Az egyik akciónál Dobos I. két méterről kapu mellé fejelt. — Az ózdiak egyre nyugodtabban védekeztek, majd a 60. perctől pontos adogatásokkal átvették az irányítást. Egy alkalommal cselényi csak nagy szeren­csével mentett — az egész szolnoki védelem sakk-matt volt. A 74. percben szabad­rúgást rúghatott az Ózd mintegy 40 méterről. A lá­gyan keresztbeívelt labdát az üresen hagyott Szilassi szép fejessel küldte az el­lenkező sarokba. 2:0. Alig kezdték el a játékot, Csá­Martffíi MSE—Újpesti Dózsa 18:18 (9:7) Martfű, 1500 néző, vezet­te: dr; Fülöp. Martfű: Var­ga, Gellér. Gálik (4), Paál (I). Kesjár (1), Rácz (9), Tóth. Csere: Simon, Hor­váth (3), Csabai, Korodi. Ű. Dózsa: Fritz, Klein, Ber­kest (4), Nagy (6), Schvojda (4)., Korsányi (2), Bánk (1): Csere: Tóth, Vakulya (1), Tőle, Bán. Az utóbbi két vasárnap bizonyos visszaesés volt ta­pasztalható a hazai csapat­nál; Az Ű. Dózsa éllen vi­szont azt remélték, hogy újra jóformában lévő együt_ test láthatnak a pályán. Bár az eredmény még nem a legbiztatóbb, de a mérkő­zés egyes időszakában már jól játszottak a martfűiek. A hazaiaknak kedvezett a szerencse, így ők indíthat­ták az első támadást, amit szép befejezéssel értékesí­tettek. 1:0. A fővárosiak gyors húzásokkal próbálták széthúzni a martfűiek vé­delmét. Ez sikertelen volt, MÁV bit túlkemény játékáért fi­gyelmeztette, majd kiállí­totta a játékvezető. A játék egyoldalúbbá vált, bár a csonka MÁV tovább küz­dött, .de egy-két szögleten kívül többet elérni nem tu­dott és maradt a 2:0. A MÁV csapata ezen a mérkőzésen jól harcolt, de a támadósor gólképtelensé­ge és a védelem gyakori megingása most is elég volt a vereséghez. — Egyénileg csak B. Nagy, Csábi és Do­bos II. érték el a kívánt színvonalat. A többeiknek csak helyenként voltak fel­csillanó megmozdulásaik és ezeket sűrűn felváltották a bosszantó hibák. Az ózdiak jól alkalmaz­kodtak a vizes talajhoz, pontosabban adogattak és több volt náluk a labdanél­küli mozgás, helyezkedés. — Kevés helyzetüket ügyesen kihasználták. Legjobb csa­patrészük a fedezetsor volt. A játékvezető bíráskodása nagy visszatetszést keltett. H. Gy. mivel Vargával az élen, rendre hárítottak. Gyors el­lentámadás után 2:0-ra ve­zettek a hazaiak. A vendé­gek két beállóval igyekez­tek rést találni a védelmi sorban; Ezután igen szép „bejátszásokból” az újpes­tiek átvették a vezetést. 2:3. A oipőgyáriak a széleken próbálkoztak és ezek a kí­sérletek rendre sikerrel jártak. 4:3-ra vezetett Martfű. A fővárosiak táma­dásánál Varga megsérült, a helyére beálló kapus kissé bizonytalan volt és ezt ki­használták a vendégek, 4:6- ra elhúztak. A martfűiek nagy iramot diktálva pró­bálkoztak felzárkózni, amit a vendégek nem tudtak át­venni, így 8:7-re vezettek. A félidő utolsó perceit fel­váltva támadták a csapa- tek, végülis Martfű ért el újabb gólt és 9:7-es hazai vezetéssel zárták az első félidőt. A második félidő a ven­dégek támadásával Indult, de a labdát a kapu mellé lőtték. Így a hazaiak tá­il. Országos négytusabajnok: Szolnok Vasárnap bonyolították le a fővárosban az 1963. évi általános Iskolai négytusa bajnokság országos döntő­jét. Mind a férfi, mind a női csapatok versenyében a megyei bajnokok és a Bu­dapest bajnokság első há­rom helyezettje mérte össze tudását. Megyénket a szol­noki Költői Anna úti álta­lános iskola 136. sz. Zrínyi Ilona, valamint ugyancsak Költői Anna úti iskola fiú úttörő csapata képviselte. A leányok nagyszerű sze­repléssel megszerezték az országos bajnoki címet. Ez­zel jogot szereztek arra, hogy a Magyar Népköztár­saság úttörőit ők képviselik majd a júliusban Lengyel- országban megrendezésre ke­rülő általános iskolai nem­zetközi négytusa versenyen. A fiúk huszonkét agapat kö­zül a kilencedik helyet sze­rezték meg. Jó eredményük jutalmaként tíznapos tábo­rozáson vesznek részt a csillebérci nagytáborban. — Az országos bajnokság végeredménye a következő: 1. Szolnok, Költői úti ál­talános iskola 1535 ponttal. Üj országos általános isko­lai csúcs. 2. Budapest XIV., Április 4 téri iskola 1460, 3. Csornai általános iskola 1456 ponttal. Az országos bajnokságot nyert szolnoki leány csapat tagjai: Kertész Rozália, Ré­ti Judit, Karkecz Klára, Molnár Mária, Garai Csák Judit, Hargitai Aranka. madhattak, de lövésük a kapufán csattant. Gyors in­dítás és 9:8-ra szépítettek a vendégek. Az iram jó volt, a színvonal is emelkedett az első félidőhöz képest Ebben az időszakban igen jól ját­szottak a hazaiak és újra a megszokott, ötletes játékba lendültek. 17:13-ra vezettek. Az utolsó öt perc, a „finis” következett. A vendégek is megpróbáltak mindent an­nak érdekében, hogy megál­lítsák a hazaiak lendületét. A cipőgyár! fiúk a vezetés ellenére tovább rohamoz­tak, ahelyett, hogy nyugod­tan lelassították volna a játékot. A kapkodást ki­használták az újpestiek és 18:17-re felzárkóztak. Az utolsó percekben elhamar­kodottan lőttek a martfűiek így a vendégek támadhat­tak. amit átlövésb'ől góllá értéksítettek. 18:18. A ha­zaiak támadtak, amikor a játékvezető a mérkőzés vé­gét jelezte. A találkozó jóiramú játé­kot hozott. A hazai csapat javuló formával örvendez­tette meg szurkolóit, csupán az utolsó percekben volt némi „kihagyás”; H. J. Megérdemelt győzelem Jászberényi Lehel—Szegedi Építők 3:2 (1:1) Újszeged 500 néző, vezet­te: Puskás. Jb. Lehel: Sán­dor — Fortuna, Páncsics, Novák — Nagy I„ Pecha — Incze, Szántai, Józsa, Nagy II. Fülöp. Szeged: Palotai — Seres, Molnár, Enesei —Ve­réb, László — Tóth, Hor­ny ák, Kalmár, Sonkó, Vö­rös. A Lehel kezdett és azon­nal gólt ért el. Nagy II. hét méterről a kifutó Palotai mellett a hálóba helyezte a labdát, 1:0. A 12. percben a szegedi Kalmár a jászbe­rényi védelem hibájából ki­egyenlített, 1:1. A félidő hátralévő részében mezőny­játék folyt, mindkét kapu többször került veszélybe: A második félidőt Lehel támadások vezették be. Az 55. percben Józsa kiugrott a védők közül és futtából lőtt a hálóba. 2:1. Ezután a Szeged elkeseredett táma­dásokat vezetett, de a jól záró Lehel védelem mindent hárított. A 75. percben a játékvezető Pechát kiállí­totta. Nem sokkal később szabadrúgáshoz jutott a Le­hel. A huszonkét méterről küldött csavart lövés a fel­ső sarokban kötött ki. 3:1. A tíz emberrel küzdő Lehel ellen a Szeged a 82. perc­ben szépített, 3:2. A Lehel megérdemelten győzött. Jók: Sándor, Pecha, illetve: Molnár, Kalmár. A játékvezető sok hibával mű­ködött. L. T. Igazságos döntetlen Hódmezővásárhelyi MEDOSZ—Törökszentmiklósi Vasas 0:0 Hódmezővásárhely, 2000 néző, vezette: Kocsondi. — Hódm vásár hely: Márton — Bénk, Hollubán, Lépeséi — Nagynémedi, Kelemen — Porosz, Rizsiák, Zsótér, Pe­tik, Kovács. T, Vasas: Va­sas — Balázs, Frikker, Há­lák — Szedlák, Szabó — Er­dős, Bana, Buczkó, Fekete, Kiss. Az első félidőben bár rit­kábban támadott a Vasas, de helyzetei révén fölénybe került. — Szünet után ki­egyensúlyozottabb lett a já­ték, hol az egyik, hol a másik kapu került veszély­be. A mérkőzés utolsó tíz percében nagy fölénybe ke­rült a Vasas, azonban lövé­seiket nem kísérte szeren­cse. Az igen kemény mérkő­zésen nem alakult ki szín­vonalas játék, inkább a vé­delmek jeleskedtek. — Jók: Zsótér, Porosz, illetve: Va­sas, Frikker. A játékvezető jól bíráskodott. P. S. Két 11-est kihagyott a Jászberény! Szolnoki MTE—Jászberényi Vasas 1:0 (1:0) Jászberény, 1800 néző, ve­zette: Gyöngyösi dr. Szol­noki MTE: Sárkány — Sári I., Makai, Gelei — Papp L, Papp n. — Cs. Farkas, Vi­lis, Sári IL, Bánbidi, Kara- kas. Edző: Szántó J. Jász­berényi Vasas: Csikós — Ri­gó, Bukhár, Helle — Szívós, Pintér — Urbán, Keresztesi, Kovács II., Bíró, Csizmadia, Edző: Túri S. A játék első részében vál­tozatos, jó színvonalú küz­delem folyt. A mérkőzést eldöntő gól az 5. percben esett, Bánhidi átadását Sári II. hat méterről lőtte a há­lóba. Ezután a Vasas került enyhe fölénybe, azonban a ritkább szolnoki ellentáma­dások veszélyesebbek vol­tak. A mérkőzés 53. percé­ben Sári I. szabálytalansá­ga miatt 11-est ítélt a já­tékvezető. A büntetőt Pin­tér nagy erővel kapu mellé lőtte. Nem szűnt meg a Va­sas nyomás. A 80. percben Bírót a szolnoki védők a büntető területen belül fel­vágták. A megítélt 11-est Helle, a bal kapufának rúg­ta. A mérkőzés hátralévő idejében küzdelmes, de ala­csony színvonalú áték folyt. A nagy balszerencsével játszó hazaiak a mérkőzés legnagyobb részében többet támadtak. A két kihagyott 11-esen kívül csatársorának gólképtelensége is hozzájá­rult a két pont elvesztésé­hez. Az MTE-ből a hátvéd­hármas emelkedett ki, A Jászberényben csak Csikós nyújtott hibátlan tejesít- ményt. A játékvezető mind­két fél megelégedésére mű­ködött. G. J. Három kapushiba — három gól Gyulai MEDOSZ-Martfűi MSE 3:1 (2:0) Martfű, 400 néző, vezette: Veres. Gyula: Vidó — Szi­lágyi, Pásztor, Petrovszki — Guti, Sás — Boros, Himmer II., Himmer I., Lovász, Raj­ki. Edző: Vasvári Péter. — Martfű: Csendes — Jakab, Seres, Vízhányó — Száraz, Szűcs — Pálinkás, Mester, Mezőteleki, Mészáros, Ga- csal. Edző: Horváth Ferenc. A csúszós talajon az első negyedórában a hazai csa­tolt fölénye alakult ki. A 16. percben egy ártatlannak látsző lövés Szárazon irányt változtatva hullt a kapuba. 1:0. Hat perc múlva a ven­dégek kapus hibából meg­szerezték a második gólju­kat is. Nem sokkal fordulás után végleg megpecsételő­dött a hazaiak sorsa. Egy kapura iveit labdát Csendes kiejtett és Lovász a hálóba továbbította azt. 3:0. A 71; percben Mészáros csúszta­tott fejessel szépített az eredményen. 3:1, — Ezután több támadást vezettek a hazaiak is, azonban a befe­jezés nem sikerült. A gyulai csapat bajnokje- lölthőz méltóan játszott. — Különösen a csatárok játé­ka aratott sikert. A mart­fűt csapatban a védelem so­kat bizonytalankodott és a csatársor is erőtlenül moz­gott. Egyénileg Seres és Vízhányó játéka érdemel említést. — A 1 áték vezető gyengén bíráskodott, K. J. Ökölvívó NB A finis a fővárosiaknak sikerült! Szoros küzdelem Székesfehérvári MÁV Előre—Szolnoki MÁV 11:9 Szolnok, Járműjavító mű­velődési otthon. 400 néző. Vezette: Böszörményi, Kris­tóf, Máriássi. Nagy érdeklődés kísérte a jóhírű vendégcsapat szol­noki szereplését. A találko­zó mindvégig izgalmas, he­ves iramú összecsapásokat hozott. A küzdelem helyen­ként színvonalas és vérbeli ökölvívást mutatott. — A MÁV jó formában lévő ver­senyzői meglepően jól tar­tották magukat és némi sze­rencsével a győzelmet Is megszerezhették volna a bajnokjelölt és több válo­gatott kerettaggal rendelke­ző székesfehérváriakkal szemben. Részletes eredmények Légsúly: Harangozó (Szé­kesfehérvár) ellenfél nélkül győzött. Nagy hiba, hogy a szolnokiaknak nincsen lég­súlyú versenyzőjük és így ellenfeleik minden esetben előnnyel indulnak, 2:0. Har­matsúly: Király (Szolnok). Heves iramú sok szabályta­lansággal tarkított mérkő­zésen pontozásos győzelmet aratott Flórián ellen. 2:2. — Pehelysúly: Balázs (Szol­nok)—Topos a nap legszebb mérkőzését vívta. Mindkét versenyző kitűnő formában öklözött. A közönség nagy tapssal jutalmazta a szép és izgalmas küzdelmet, me­lyen Balázs pontozásos győ­zelmet szerzett, 2:4. Köny- nyűsúly: Magyar (Székesfe­hérvár) a Mátyus elleni mérkőzésen többet kezde­ményezett, de a szolnoki fiú ellenakciói is szépek voltak. A harmadik menet­ben mindkét versenyzőn a fáradtság jelei mutatkoztak és ekkor már sok volt a dulakodás is. Magyar az utolsó percekben kerekedett felül és aratott pontozásos győzelmet. 4:4. Kisváltósűly: Rosner (Szé­kesfehérvár) Pélyi-ellen rit­kábban, de nagy ütésekkel támadta a szolnoki fiút. Pé- lyi edzője az első menetben feladta a küzdelmet, 6:4. Váltősúly: Tauser (Székes­fehérvár) — Beviz találkozó rövid tapogatózással kezdő­dött. Ezután Tauser villám­gyors akciókkal lerohanta a iőnevű Bevizt, akire két­szer is rászámoltak. Végül is a székesfehérvári kiüté­ses győzelmet szerzett. 8:4. Nagyváltósúly: Bayer (Szé­kesfehérvár)—Miklós talál­kozó első menetét ke­vés ütés jellemezte. Miklós derekasan küzdött és a haj­rával nagy fölénybe ke­rült, kimerült ellefelével szemben. A találkozó végül is döntetlennel végződött. Miklós feltétlen győzelmet érdemelt volna. A közönség nagy füttykoncerttel fogad­ta az eredmény hirdetését, 9:5. Középsúly: Török (Szol­nok) Sári ellen pontozásos győzelmet szerzett. Gyenge iramú kezdés után Török egyre jobban belelendült és nyugodtságával megérde­melten győzött, 9:7. Félne­hézsúly: Ecsédi (Szolnok)— Kovács összecsapás első menete a székesfehérvári Kovács fölényét hozta. A második menettől feljött. Ecsédi és megérdemelten győzte le kifulladt ellenfe­lét, 9:9; Nehézsúly: Antal (Székesfehérvár) — Lukács mérkőzés végig óriási küz­delmet hozott. Lukács jól harcolt, később azonban fe­jelés miatt megintették. — majd pedig leléptetek, TI:9. H. Gy. TABELLÁK A labdarúgó NB L állása: A labdarúgó NB L állása: 1. Ferencváros 23 12 7 4 42:26 31 2. Üjp. Dózsa 23 11 7 5 50:26 29 3. MTK 23 10 8 5 37:30 28 4. Bp. Honvéd 23 10 7 6 46:30 27 5. Dorogi Bány. 23 8 9 6 33:27 25 6. Győri V. ETO 23 10 5 8 36:30 25 7. Pécsi Dózsa 23 7 9 7 29:29 23 8. Tatabánya 23 8 7 8 24:26 23 9. VasaS 23 7 8 8 34:29 22 10. Szegedi EAC 23 8 6 9 14:33 22 11. Komlói Bány. 23 6 9 8 24:34 21 12. Debr. VSC 23 5 9 9 27:43 19 13. Salg. Bány. 23 6 4 13 27:35 16 14. Szombathely 23 3 5 15 15:40 11 A labdarúgó NB II. Keleti csoport állása: 1. Diósgy. VTK 27 16 8 3 48:17 40 2. Ózdi Kohász 27 16 7 4 48:19 39 3. Miskolci VSC 27 13 8 6 39:22 34 4. Nyíregyháza 27 12 8 7 42:39 32 5. Láng SK 27 10 10 7 37:36 30 6. Egyetértés 27 11 7 9 38:32 29 7. Ganz-M. 27 10 8 9 38:32 28 8. Borsodi Bá. 27 10 8 9 33:34 28 9. Bp. Spartacus 27 17 5 12 35:43 25 10. Egri Dózsa 27 10 3 14 28:35 23 11. Szolnoki MÁV 27 9 5 13 25:34 23 12. Kecském. Dó. 27 6 10 11 27:30 22 13. Szegedi VSE 27 7 7 13 31:49 21 14. Bp. Előre 27 9 2 16 32:44 20 15. Debrec. EAC 27 7 5 15 27:43 19 16. Salg. KSE 27 6 7 14 24:43 * 19 A kézliabda NB I. állása: 1. Bp. Honvéd 10 8 1 1 198:149 17 2. Martfűi MSE 10 6 2 2 162:133 14 3. Bp. Spart. 10 7 0 3 149:129 14 4. Győri ETO 9 5 2 2 144:123 12 5. Ferencváros 10 5 0 5 160:142 10 6. Üjp. Dózsa 9 4 1 4 141:142 9 7. Pécsi Bány. 9 4 1 4 131:142 9 8. Elektromos 10 4 0 6 120:140 8 9. Debr. Dózsa 9 3 1 5 160:160 7 10. Bp. V. Met. 10 3 0 7 1401165 6 11. Csepel 10 3 0 7 121:160 6 12. Vasas 10 2 0 8 130:171 4 A labdarúgó NB III. Délkeleti csoport: 1. Gyula 27 18 5 4 68:26 41 2. Szolnoki MTE 27 17 6 4 49:19 40 3. Jber. Lehel 27 13 6 8 49:32 32 4. Kecskemét 27 13 2 12 32:29 28 5. Jber. Vasas 27 10 8 9 31:29 28 6. Békéscsaba 27 10 8 9 47:45 28 7. Szeged 27 7 12 8 31:28 26 8. Mezőhegyes 27 10 6 11 41:43 26 9. Martfűi MSE 27 12 2 13 45:49 26 10. Tm. Vasas 27 11 4 12 26:42 26 11. Csongrádi P. 27 10 5 12 38:39 25 12. H. MEDOSZ 27 10 5 12 42:49 25 13. Orosháza 27 8 8 11 22:34 24 14. Makó 27 6 10 11 32:42 22 15. Cegléd 27 7 7 13 30:42 21 16. Szarvas 27 3 8 16 19:54 M £333