Szolnok Megyei Néplap, 1963. május (14. évfolyam, 100-125. szám)

1963-05-14 / 110. szám

WR. május 14. SZOLNOK MEGYEI NfiPLAP 5 Nagyarányú győzelmek és döntetlenek a megyei bajnokságban (Folytatás a 4. oldalról) Lehel teljesen beszorította ellenfelét, egymás után zá­poroztak Szántai, Nagy IL lövései Vidó kapujára. A 30. percben Nagy I. előreívelt labdáját Pásztor kézzel ütöt­te el. A büntetőt Nagy XI a job sarokba lőtte. 1:0. A Le­hel ettől kezdve tűzijátékot rendezett a gyulai kapu előtt. A 35. percben Nagy II. húsz méteres bomba szabad­rúgását Vidó alig tudta kapu fölé tolni. Szántai szögleté­ből ismét Nagy II. lőtt, a kapufáról visszapattanó lab­dát a berohanó Nagy II. ha­talmas helyzetből kapu fölé fejelte. Fordulás után sem válto­zott a játék képe, a Lehel nagyszerűen rohamozott, — óriási volt a harc. Az 53. percben Szántai, az 57. perc­ben Tóth, a 62. percben Nagy II. hagyott ki biztos­nak látszó gólhelyzetet. A mérkőzés befejezéséig a Le­hel támadott. A 89. percben az ötösről még Tóth lőtt ka­pufára. A látottak alapján a Lehel feltétlenül megérdemelte a győzelmet. Jó: A Lehel köz­vetlen védelme, Nagy II., Sánta. Fülöp. illetve: Vidó, Pásztor és a fedezetpár. A játékvezető kissé kiengedte kezéből a mérkőzést. B. A. Ökölvívás Vasárnap került megren­dezésre Törökszentmiklóson a Törökszentmiklósi Vasas —Martfűi MSE ökölvívói­nak területi felnőtt csapat­bajnoki mérkőzése. A baj­noki találkozót a török­­szentmiklósiak nyerték 16:4 arányban, mivel a martfűi­ek a mérlegelésre nem tud­tak nyolc fővel kiállni. A barátságos mérkőzést a törökszentmiklósiak nagy küzdelem után 10:4-re nyer­ték. ÁLLÁS AZONNAL FELVESZÜNK -a dolgozó kívánsága szerint — állandó munkára vagy meghatározott időre kőmű­ves, ács és villanyszerelő szakmunkásokat, valamint 18 éven felüli férfi segédmunká­sokat. Szállást és étkezést té­rítés ellenében biztosítunk. Kéthetenként szabadszombat. Tanácsigazolás, kéziszerszám és munkaruha szükséges. Je­lentkezés: Cegléd, Puskin u. 4., vagy Nagykőrös, konzerv­gyár építkezésen. ÉM. Bács megyei Allamj Építőipari Vál­lalat Kecskemét, Klapka ut­ca 34. SZOLNOKI Vas- és Faipari KTSZ — Ostor utca I. sz. — forgalmi könyvelőt keres, — Jélentkezés személyesen vagy írásban. AZONNALI belépéssel fel­veszünk segédmunkást, ku­bikost szolnoki körzet és bu­dapesti munkahelyekre. Je­lentkezni: Közlekedési Építő Vállalat Szolnok, Rákóczi út 6. szám. Útépítésben jártas tech­­nikust — munkavezetőt fel­vesz a Budapesti Közúti Üze­mi Vállalat szolnoki Építés­vezetősége, Szolnok, Vörös­­hadsereg út 4 sz, Szolnoki MÁV II.-Rákóczl­­falva 6:2 (6:1) Szolnok, 800 néző, vezette: Tátrai. MÁV II.: Borók - Torna, Borzi, Tamás — Mi­hályi, Gógány — Német, ese­te, Fejes, Kovács G., Dobos. Edző: Pintér Ferenc. Rákó­­czifalva: Varczag — Fejes, Ungvári, Lévai — Dósa I., Kiss F. — Perei, Dósa II., Hamar, Bujdosó, Komáromi. Edző: Mancza János. A nagy kedvvel és lendü­letesen játszó MÁV csatár­sor meglepte a kissé mere­ven mozgó ellenfelét és könnyen érte el góljait. A vendégcsapat a mezőnyben helyenként jól szőtte akcióit, de a csatársorban nem volt meg az átütő erő. Góllövő: Dobos (3), Csete, Fejes, Ko­vács, illetve: Perei (11-esből) és Borzi (öngól). Jó Dobos. Kovács, Német, Thoma, il­letve: Ungvári, Dósa I. H. Gy. Nagykunsági MEDOSZ—Kis­újszállási MÁV MTE 0:0 Kisújszállás, 700 néző. Ve­zette: Rácz L. Nagykunság: Szarka — Gábor, B. Nagy, Bodor — Kárpáti, Laskovics Tokodi, Dávid, Oláh, Kádár, Tóth. Edző: Buka János. Kis­­újszálás: Hegymegi — Ba­logh, Marton, Csizi — Radics, Sáfár — Barabás, Gy. Nagy, Farkas, Cs. Nagy, Gál. Edző: Szabó Tibor. Változatos iramú mérkőzést vívott a két csapat. A máso­dik percben remek labdával Kádár elfutott, beadását Dá­vid nagy helyzetben fölé lőt­te. A másik oldalon Radics hagyott ki biztos gólnak lát­szó helyzetet. A 30. percben Kádár megsérült, így a Nagy­kunság csapata tíz emberre csökkent. Fordulás után to­vább folyt a küzdelem, de gól nem született. A játék­vezető jól vezette a mérkő­zést. Jó: Kárpáti, Kádár (sé­rüléséig), Tóth, Fodor, Lako­­vics, illetve: Marton, Farkas. Nagykunsági MEDOSZ ifi— Kisújszállás ifi 1:1. N. I. A FŐVÁROSI Szerelőipari Vállalat - VII., Sajtó u. 4-8 nagybudapesti munkahelyre villany-, víz- és fűtésszerelő szakmunkások mellé segéd­munkásokat keres azonnali felvételre. Munkásszálló van. A szociális juttatásokat biz­tosítja. PALOTASI ÁLLAMI GAZ­DASÁG FELVÉTELRE KE­RES KŐMŰVES - ÁCS SEGÉDMUNKÁSOKAT. JE­LENTKEZÉS A GAZDASÁG KÖZPONTJÁBAN. A SZOLNOKI Építőipari és Javító Vállalat szolnoki mun­kahelyre kőműves szakmun­kásokat keres azonnali felvé­telre. Jelentkezés: Szolnok, Irodaház I. em. 12. ADAS-VÉTEL A BM. Sportosztálya könyv­jóváírással, vagy megvétellel keres 100- vagy 200 000 kai/ óra teljesítményű hűtőkom­presszort, vagy 200 000 kai/ óra teljesítményű ellenáramú kondenzátort, 850—900 L/perc teljesítményű szivattyút, fen­ti teljesítményekhez sólétar­­tályt (refrigerátor), továbbá 1—2” 0 forrcsövet. Az aján­latokat a BM. Sportosztály. Budapest, XIV. kér. Varan­­nó u. 2—4 sz. címre kérjük. GÉPJÁRMŰ ZÖLD Pannónia sürgősen el­adó. Tiszszentimre, Petőfi u< 34, száa>t Szolnoki Honvéd—Ojszász 5:0 (4:0) Üjszász, 200 néző, vezette: Hornyák. Honvéd: Csomós — Tóth, Oláh, Illés - Rige, Sár­közi — Bagi, Horváth, Pikó, Herinek, Viemann. — Edző: Englert István. Üjszász: Dan­­csó— Három, Kovács, Simon — Molnár, Varga III.-Szűr­­mai, Tóth, Bakó, Farkas, Takács. Edző: Varga Jánosi. Az első félidőt szakadó esőben játszották, mely in­kább a Honvédnak kedve­zett, s így már az első har­minc percben négy gól szü­letett a kapus és a védelem hibájából. Ezzel el is dőlt a mérkífeés sorsa. A második félidőben hiába támadott többet az újszászi csapat, körülményes csatársora nem tudott gólt lőni, sőt az utolsó tíz percben Kovács kezezése miatt 11-esből 5:0-ra növelte előnyét a Honvéd. Ezzel a játékfelfogással, amit az új­szászi csapat mutatott, ma már a megyei bajnokságban eredményt elérni nem lehet. Jó: Csomós, Bagi, Horváth, Herinek, Oláh. — Ujszászból nem lehet senkit kiemenli. A játékvezető kisebb hibák­tól eltekintve jól működött. Varga II. Jászárokszállás—Karcag / 3:3 (2:1) Jászárokszállás, 1200 néző. vezete: Tóth S. Jászárokszál­lás: Kiss — Rédei, Sipeki, Bacskó I. — Racskó II., Kó­­czián — Kólcai, Bagi, Cza­­gány, Cservölgyi, Csordás. — Karcag: Kiss — Székely, Sza­bados, Kovács — Varga. Tár­nái — Radványi, Orlős, Nagy, Bóta, K. Szabó. A támadó hazaiak már az 5. percben 1:0-ra vezettek Kóczián fejes góljával. Ez­után erősítettek a vendégek és a 20. percben Bóta kapás­lövése a hálóba talált. 1:1. A 35. percben Czagány lőtt a jobb sarokba. 2:1. A fordu­lás után a szemfüles Radvá­nyi kihasználta a hazai vé­delem megingását és Itözel-ELADÖ 250 köbcentis fekete Pannónia motorkerékpár. — Culyás Imre Túrkeve, Deák F. u, 12, VEGYES MEGNYÍLT a TEMPO KSZ mezőtúri általános szolgálta­tó részlégé. Vállal: szállítást, rakodást, vagonkirakást, ta­karítást, föld- és saralási munkát, vályogverést és min­dennemű alkalmi munkát. — Megrendelés: Mezőtúr, Dó­zsa György u. 12. — Telefon: 282. A MEZŐTÚRI Mezőgazdasá­gi Gépész Technikum leve­lező tagozata felvételt hirdet az 1964-es tanévre azok szá­mára, akik gépészeti szak­mában dolgoznak és képezni akarják magukat. Felvilágo­sítást és jelentkezési lapot az iskola levelező tagozata ad. Jelentkezni lehet augusz­tus 15-ig. A TÖRÖKSZENTMIKLÓSI strandfürdő május 18-án 12 órakor nyílik meg. Szeretet-, tel várjuk a város és a kör­nyező falvak dolgozóit a megnyitó ünnepségre és egész nvári fürdőzésre. Köz­séggazdálkodási Vállalat. KÖSZÖNETNYILVÁNÍTÁS Köszönetét mondunk mind­azoknak, akik feleithetetlen. drága jó édesanyánk teme­tésén résztvettek és fájdal­munkat enyhítették. Külön nagy köszönetét mondunk a vasutas énekkarnak megje­lenésükért. Tamoa csalid ről nem hibázott. 2:2. A ha­zaiak elkeseredetten roha­moztak és az 57. percben Bagi távoli lövésével szem­ben Kiss tehetetlennek bi­zonyult. 3:2. A 82. percben a ! 6-os vonalánál szereltek a hazaiak, a vendégek csatára elesett és a játékvezető meg­lepetésre 11-est ítélt, melyet Bóta értékesített. 3:3. A közepes iramú, de végig változatos mérkőzésre erő­sen rányomta bélyegét a gyenge játékvezetés. Jó: Ré­dei (a mezőny legjobbja), Bagi, illetve: Bóta és Rad­ványi. Jászárokszállás ifi—Karcag ifi 0:5. N. T. Tiszaföldvár—Jászapáti 4:1 (1:0) Tiszaföldvár, 500 néző, ve­zette: Kovács (Szeged). Ti­szaföldvár: Szelindi — Kiss, Gazsó, Pete — Bállá, Sági — Molnár, Lukács, Bóka, Ká­­vási, Kupeczki. Edző: Faze­kas László. Jászapáti: Káli- Molnár, Horváth, Mihályi- Adám, Demeter — Bolyós, Utasi, Ferenczi, Kökény II., Szirze. Edző: Korsós Miklós. Az első gól a 40. percben esett. Kupeczki az ötös sar­káról lőtt a hálóba. 1:0. A második félidőben a 80. perc­ben Kávási hatalmas húsz­­méteres lövése a jobb felső sarokba vágódott. 2:0. A 82. percben védelmi hibából is­mét Kupeczki lőtt közvetlen közelről a bal sarokba. 3:0. A negyedik gól szerzője a 85. percben szintén Kávási volt. 4:0. A vendégcsapat a 89. percben szépített Kökény II. révén. 4:1. Mindkét félidőben a hazai csapat irányította a játékot és megérdemelt biztos győ­zelmet aratott. Jó: Gazsó, Balia, Molnár és Bóka, illet­ve: Molnár, Horváth és Kö­kény. Tiszaföldvár ifi—Jászapáti ifi 1:1. V. A. Mezőtúri AFC—Jászjákó­­halma 2:0 (1:0) Jászjákónaíma, 400 néző, vezette: Höfflinger (Kubányi -Vágó). MAFC: Kerékgyár­tó — Egei, Tóth, Veres — Nagy II., Sztankó — Gombás II., Máté, Csete, Magyar, Gombás I. — Jászjákóhalma: Nagy i. — Fodor II., Kovács, Nagy II1. — Fodor I., Kop­pány — Muhari, Fazekas, Lukácsi, Kozmócki, Urbán. Váltakozó mezőnyjáték után a 31. percben a vendégcsa­pat Magyar révén megsze­­lezte a vezetést. Fordulás után jobban rohamozott a helyi csapat, azonban a jól záró mezőtúri védelem Idő­ben tisztázott. A 82. percben gyors ellentámadás után ismét Magyar volt eredmé­nyes. 2:0. Höfflinger játékvezető eré­lyesen vezette a mérkőzést, a helyzetek megítélésében azonban néhány esetben hi­bázott. Jó: Máté. Nagy II., Magyar, illetve: Kovács, Lu­kácsi. MAFC Ifi—Jászfákóhatma ifi 1:1 (0:1). — sas — Szolnoki Kinizsi—Kunhegyes 4:2 (2:1) Szolnok, cukorgyári pálya, vezette: Marsi. Kinizsi: Her­mann — Gajdos, Szabó, Fe­kete — Csák, Germán — Lé­vai, Debreceni, Géczi II., Munkácsi, Feigl. Végig csapkodó játék volt, a Kinizsi nem bírta szokott játékát nyújtani. A 15. perc­ben egy kunhegyesi táma­dásnál mintegy 30 méterről kapu elé ívelt labdát Her­mann könnyelműen akarta kiütni, de a bal felső sarok­ba ütötte. 0:1. A 29. percben Lévai beadását Feigl bizto­san fejelte a bal alsó sarok­ba. 1:1. A 43. percben Mun­kácsi beadását Feigl továb­bította a ^kapuba. 2:1. A 65. percben Géczi II. egy lí-est nem tudott értékesíteni. A 75. percben Lévai szögletét Szabó a tétovázó kapus mel­lett a jobb felső sarokba fe­jelte. 3:1. A 85. percben Gé­­rzi II. átadását Munkácsi lőtte a hálóba. 4:1. A 88. percben szabadrúgáshoz ju­­fott a Kunhegyes és a bal­fedezet szépen lőtte a labdát a bal felső sarokba. 4:2. Mezőtúri -T. Fáklya 4:1 ü;0). ( Wpróh Trö I TIsek Dicséretes válasz volt Lapunk április 25-i számában cikket kö­zölt arról, hogy miért korszerűtlenek, zsú­­. toltak a törökszent­miklósi járás fmsz boltjai. A napokban telefonon fel­hívott Szöllősi István, a MÉSZÖV élelmiszer osztá­lyának vezetője, s arra kért, menjünk ki együtt a törökszentmiklósi járás egy-két községébe, nézzük meg mi történt, mit vála­szoltak a gyakorlatban az fmsz üzletekkel kapcsolatos cikkre. Tiszaién v ő V A vegyesipari szaküzlet­ben a raktár adott körül­mények között tiszta, ren­dezett volt. Hasonlóan az eladótér is. Mondhatnám, egészen kifogástalan. Az élelmiszerboltból szintén jó benyomással jöttünk el. Az áruk higiénikus elhelyezése biztosított. A kenyerespol­cot tüllfüggönnyel takarták be. Egyetlen hiba fordult elő. A szolnoki Sütőipari Vállalat kilós fehér kenyér szállítmányát darabra ve­szik át. Megmérettük. A súyozásnál kiderült, hogy a szállítási levélen szereplő 200 kilogramm helyett csak 187,7 kilogrammot mutatott a mérleg. Ez pénzben ki­fejezve annyit jelent, hogy a fogyasztókat napi 44.28 forinttal károsítják meg, mert azok egy darabért rendesen megfizetik a 3,60-at. Kengyel A Zrínyi úti 2-es számú talponállóban javulás van. Tisztább. Kétségtelenül ki­­• csi, de rövidesen megkapja a „solymári raktárt”, s akkor jobb lesz a helyzet. A po­hár-mosó vízsugara változat­lanul gyenge, az öblítés ha­tásfoka minimális. A bagimajori élelmiszer­­boltot néhány napja festet­ték ki. Egyébként cikkünk megírása óta más változás nincs. Az eladótér piszkos, a zsír fedetlen bádogtálcán, a raktárban a felfüggesz­tett füstölt szalonna felett szabadon találtuk a rozs­dás kályhacsöveket, egyéb­ként is általános rendetlen­ség, piszok volt jellemző. Meg kell jegyeznünk, hogy a helyi fmsz a jelenlegi üz­lethez közeli magánházat remélhetőleg meg tudja vá­sárolni. Ez lesz a megoldás. A szövetkezet valóiban igyekvő, kívül belül tata­rozzák a ruházati boltot, augusztusig felépül az új zöldségüket, a felvásárlási épület, raktárbővítésekre is sor kerül. Ebben az évben még 140 ezer forintot köl­tenek beruházásra, felújí­tásra, A földművesszövetkeze­tek járási központjában arról kaptunk tájékoztatást, hogy írásunk nyomán szá­mos intézkedést tettek. Azoknak végrehajtását a legszigorúbban ellenőrzik. Az út hasznos volt, külö­nösen a kengyeli tapaszta­latok arról győztek meg. hogy ha a helyi fmsz-ek jól gazdálkodnak a felújí­tásra és beruházásra szánt pénzükkel, akkor meg lehet teremteni a kulturáltabb árusítási feltételeket. F. P. HATSZÁZEZER DOLLAR EGY FRANS HALS KÉPÉRT New Yorkban egy árve­résen 600 ezer dollárért kelt el a világhírű XVII. szá­zadi festő, Frans Hals „Vidám lantos” című fest­ménye. Ügy mondják, ez rekord ár, mert ennyit még sohasem fizettek holland festő művéért. A SZOLNOKI SÜTŐ­IPARI VÄLLALAT azonnali ■ belépésre pék szakmunkásokat felvesz. Jelentkezés: Szolnok, II. sz. Iro­daház, Rékasi út. Labdarúgók, vászonra! Megnéztem Ré­nyi Tamás rende­ző új alkotását, a „Mindennap élünk” című fil­met, Megvallom, nem néztem vol­na meg, ha nem olvasom a Nép­szabadságban Ábel Péter kriti­kus megnyugtató sorait, miszerint: „ ... a labdarúgó Sándor ■ Károly alakítása ugyan nem olyan rossz, mint ahogyan azt egyesek szenve­délyesen állít­ják...’’. Ezek sze­rint — gondoltam — egyesek szen­vedélyesen állít­ják, hogy Sándor rosszul játszik. Pedig Sándor mostanában egé­szen jó formában van, mondhat­nám, lelke a csa­patnak. Talán rossz napot fo­gott ki ez a sze­gény fiú? Hát megnéz­tem. Meg kell mon­danom, hogy Sán­dor nem is ját­szott olyan rosz­­szul. Sokat moz­gott, lelkesen és sportszerűen küz­dött. Ezért hatá­roztam el, hogy nyilvánosan vála­szolok Ábel Pé­ter provokatív kérdésére, amely így hangzott: „...érthetetlen, miért nem lehe­tett erre a fel­adatra színészt találni!” Megmondom. a) Mert Rényi Tamás rendező bízik benne, hogy viszonzás képpen bekerül a magyar válogatottba, ami — figyelembe vé­ve a válogatott teljesítményét — egyáltalán nem reménytelen. b) Mert a ha­gyományos Szí­nész—Újságíró ta­lálkozókra a szí­nészek évek óta nem találnak jobbszélsőt. Leg­utóbb Garas De­zső elég halvány volt. c) Mert mialatt Sándor filmezett, a színészek a vá­logatottban ját­szottak. Egyébként Ré­nyi Tamás úttörő kezdeményezése felmérhetetlen je­lentőségű lehet a jövőre nézve. Mi­vel egyes rosszin­dulatú emberek a jelenlegi magyar labdarúgást és magyar filmgyár­tást egyaránt bi­zonyos kétéltűek — általában bé­kák — legalsó testrészéhez vi­szonyítják, a vér­frissítés egyik mű­vészeti ágnak sem árt. Nem titko­lom, hogy én pél­dául érdeklődés­sel várom egy Ke­leti—Rényi—Fáb­­ri II. hátvédhár­mas bemutatko­zását és biztosan sokan megnézik Albert Flórián új szocialista — neo — realista film­jét, a „Haláláig balösszekötő”-t. Tovább megyek. Képzeljék el, mi­lyen sikere lesz Gatyák Vazul 70 éves ornitológus professzornak — a Tudományos Akadémia levele­ző tagja —, aki a legközelebbi ma­gyar film női fő­szerepét alakítja ellenállhatatlan bájjal és köny­­nyedséggel. Nem­különben Drót­húzó Samu gyógy­­masszőrnek — 120 kilós, három gyermek atyja —. aki a Tichy La­jos által rende­zett gyermekfilm­ben egy kamasz­lány lelki bimbó­zását és megráz­kódtatásait ábrá­zolja drámai erő­vel és csal köny­­nyékét a nézők szemébe. Ha meggondo­lom, tulajdonkép­pen miért ne játszhatnám én el Júliát a Nemzeti­ben? — kef« — A kézilabda NB I. állása 1. Bp. Honvéd 6 5 1 0 125:93 11 2. Martfűi MSE 6 5 0 1 104:79 10 3. Bp. Spartacus 6 4 0 2 83:77 8, 4. Győri V. ETO 6 3 1 2 91:83 7 5. Pécsi B. 6 3 1 2 86:85 7 6. t> Dózsa 5 3 0 2 79:68 6 7. Csepel 6 3 . 0 3 66:83 6 8. Ferencváros 6 2 0 4 88:84 4 9. Elektromos 6 2 0 4 74:88 4 10. Debreceni Dó. 5 1 1 3 82:97 3 11. Bp. V. Met. 6 1 0 5 83H00 2 12. Vasas 6 1 0 5 73:105 2 Labdarúgó NB III. délke'etl esop. 1. Gyula 23 15 5 3 54:19 35 2. Szolnoki M TE 23 13 6 4 40:17 32 3. Jb. Lehel 23 10 5 8 42:29 25 4. Szegedi Ep. 23 6 12 5 26:20 24 5. Békéscsaba 23 8 8 7 40:37 24 6. T. Vasas 23 11 2 10 24:34 24 7. Jb. Vasas 23 8 7 8 28:27 23 8. Orosháza 23 8 7 8 19:26 23 9. Kecskemét 23 10 2 11 28:27 22 10. Martfű 23 10 2 11 38:42 22 11. Mezőhegyes 23 8 6 9 34:33 22 12. Hm. MED. 23 9 4 W 38:43 22 13. Makó 23 6 9 8 30:36 21 14. Csongrád 23 7 5 11 32:36 19 15. Cegléd 23 7 5 11 27:35 19 16. Szarvas 23 2 7 14 15:49 11