Szolnok Megyei Néplap, 1963. április (14. évfolyam, 77-99. szám)

1963-04-02 / 77. szám

1983. április 2. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP s Váltott ellenfelek ellen játszott a Dózsa A bajnokságra készülő Dó­zsa együttese a MÁV uszodá­ban 2x15 percig a tatabányai­akkal, 2X15 percig a Vasas Izzó ellen Játszott előkészületi mérkőzést. Szolnoki Dézsa—Tatabánya 11:4 (5:1) Vezette Marjai. Góldobók: Pintér, Brinza, Koncz 4, Ku­rzora 2, Kanizsa 3, illetve: Lázár (4 méteresből), Pong­rácz 3. vasas Izzó—Szolnoki Dózsa 7:6 (2:3) Vezette Jonka., Góldobók: Vígh, Szikora 4, Dancsa 2, il­letve: Kuczora. Koncz, Pintér I. Brinza 2, Pintér H. A mérkőzéseiknek kizárólag edzésjellegük volt. Igen sok játékos — egymást váltva — szerepelt. Szolnok: Szegedi, Borosa, Pintér I., Brinza, Ku­czora, Hegman, Kanizsa, Koncz, Ratkai, Jegesi, pintér II. Edző: Czapkó Miklós. Tatabánya: Dr. Gorán, Kiss, Held, Lázár, Rengrácz, Kap- csönd! Budavári, Kovács, Harmat, Zsíros. Edző: Janka Lajos. Vasas Izzó: Molnár, Marjai, Ipacs, Vígh, Takács, Dancza, Szikora, Szentgyörgyi, Kál­mán, Sztanó. Elző: Szittya Károly. H. Gy. A délferületi ök öl vívóbajnokságért A délterületi ökölvívó csapatbajnokság első tava­szi fordulójában jól rajtol­tak a mezőtúriak és izgal­mas küzdelemben győzték íe a Szegedi Dózsát. Mezőtúri AFC—Szegedi Dózsa 16:4 Eredmények: Légsúly: a szegedi Lőkösd ellenfél nél­kül győzött, 0:2. Harmat, súly: a Pusztai (MAFC)— Szí ráki mérkőzésien Szárakét mélyütés miatt többször fi­gyelmeztették, mégis 6 szerzett pontozásos győzel­met. 0:4. Pehelysúly: Csep- regi (MAFC)—Lakatos küz­delméből a mezőtúri fiú ke­rült ki győztesen, Lakatost mélyülésért többször meg­intették, később pedig le is léptették^ 2:4. Könnyűsúly: Takács (MAFC)—Kovács Nagy küzdelem folyt, Ko­vács ütéseit Takács jól véd­te. A második menetben felülkerekedett a mezőtúri fiú és ékkor ellenfele fél­adta a küzdelmet. 4:4. Kisváltósúly: Bordó cs (MAFC)—Gombos összecsa­pás szép mérkőzésnek ígér­kezett, de a szegedi ver­senyző a második menet közepén feladta a kilátásta­lan küzdelmet. 6:4. Váltó­súly: Szépvölgyi (MAFC)— Csikó küzdelméből a mező­túri került ki győztesen. Ellenfele a második menet elején feladta a mérkőzést 8:4. Nagy váltósúly: Kecse (MAFC)—Baráth mérkőzé­sen Baráthot az orvos nem engedte indulni, így ellen­fél nélkül győzött. 10:4. Kó- zépsúly: Sólyom (MAFC)— Belényesi ellen már az el­ső menetben nagy fölénybe került és a szép mérkőzé­sen a szegedi versenyző nem sokáig bírta. A máso­dik menetben feladta. 12:4. Félnehézsúly: Tóth A. (MAFC) — ellenfél nélkül győz, 14:4. Nehézsúly: Ug­rál (MAFC)—Berta mérkő­zésen úgy tűnt, hogy a sze­gedi öklöző lerohanja ellen­felét Ezzel szemben Ugrai egy balegyenessel a kötél­hez szorította Bertát, aki az első menet végén fidadta a küzdelmet 16:4. Megyénk NB. III-as lab­darúgó csapatai általában jól szerepeltek a második fordulóban. A Törökszent­miklósi Vasasnak a jó kez­dés után a folytatás is si­keres volt. A martfűieknek és a Jászberényi Lehelnek a gyenge kezdés után a má­sodik fordulóban sikerült javítani. A Jászberényi Va­sas, sajnos, még „gyengél­kedik”. Az MTE-nek nem volt szerencséje. Tudósí­tóink az alábbiakban szá­molnak be a mérkőzésekről. Javuló játék, biztos győzelem Martfűi MSE—Csongrádi Petőfi 2:0 (1:0) Martfű, 500 néző, vezette: Horváth. Martfű: Németh — Száraz, Seres, Vízhányó — Sagáth, Szűcs — Mester, Mészáros, Honfi, Nagy, Me­zőteleki. Edző: Horváth Fe­renc. — Csongrád: Kálmán — Borda, Magony, Bánfi — Szonda, Vérségi — Gyurkó, Gál I., Gál II., Busa, Pap- csik. Edző: Tóth István. Ragyogó tavaszi időben kifogástalan talajú pályán a vendégek kezdtek. Igen gördülékenyek voltak a tá­madások. A lövésekbe azonban mindig hiba csú­szott A 9. percben Honfi lövése a kapu mellé szállt. Időnként feljöttek a vendé­gek is, két szögletet értek el, amit a cipőgyári véde­lem Németh-tel az élen ra­gyogóan tisztázott. A 28. percben Magyar—Mészáros —Hanti adogatás után utóbbi biztosan lőtt a háló­ba. 1:0. A 31. percben Me­zőteleki kapott labdát, át­ment a jobboldali védelmen és a kapu jobb oldalába gurított Mindenki előtt ért­hetetlen, hogy a teljes sza­bályos gólt a játékvezető máért nem adta meg.:. A félidő hátralévő részében inkább mezőnyjáték folyt A második félidőben a jól szerepeltek , csapataink III-as hazaiak fölénye állandósult. Mezőteleki ebben a félidő­ben egész sor gólhelyzetet teremtett, de a csatárok — különösen a jobboddal — késiedelmeskedtek a befej e- zésseL A mérkőzés befeje­zése előtt három perccel Nagy két védőtől zavartat­va, ragyogó gólt lőtt. Kez­dés után egy vendégitáma- dás alakult ki, s ezzel vége is volt a mérkőzésnek. A cipőgyáriak lényegesen jobb játékot mutattak, mint az előző mérkőzésen. A vé­delem, kisebb hibától elte­kintve, megbízhatóan ját­szott. A két fedezet is meg­nyugtató formát árult el, Sagáton meglátszott a kény- saerpdhenós. A csatársor mezőnyben jól játszott. Me­zőteleki, Hon ti sok veszé­lyes gólhelyzetet teremtett. A vendégeknél átlagosan fe­lülit nyújtott Magány, Kál­mán, Paposak. A játékvezető elég gyen­gén vezette a mérkőzést. A martfűi csapat szerdán Kecskeméten, a Kecskeméti Építők ellen játszik edző­mérkőzést. K. J. Nagyiramú mérkőzés Törökszentmiklósi Jászberényi Vasas 2:1 (1:1) Törökszentmiklós, 800 né­ző, vezette: Kopjári. T. Vasas: Vasas — Polgár, Frikker, Fekete — Szedlák, Szabó — Dömötör, Ban a, Buczkó, Balázs, Kiss. Jb. Vasas: Csikós •— Rigó, Helle, Szívós — Rétsági, Pintér — Kovács II., Ke­resztesi, Buchár. Bíró, He­ring, A vendégeit kezdtek és sok veszélyes támadást ve­zettek. Az 5. percben He­ring elszaladt a balszélen Frikker veszélyesen támad­ta. A közvetett szabadrúgást Pintér elé adták. A rosszul felállt sorfal mellet Pintér élesen lőtt a hálóba. 0:1. Továbbra is a jászberényiek játszottak szebben és veszé­lyesebben. de hamarosan a fáradtság jelei mutatkoztak rajtuk. A 31. percben a helyiek veszélyes támadást vezetteK a jászberényi kapu ellen. Ekkor Helle megsé­rült, s végleg elhagyta a játékteret. A vendégek tíz emberrel védekezésre álltak be. Az egyik támadásnál Szabó révén a hazaiak ki­egyenlítettek. 1:1. A második félidőben mindjét csapat nagy ira­mot diktált. Hol az egyik, hol a másik kapu volt ve­szélyben. de a védők min­dig idejében tudtak beavat­kozni. A 80. percben az üre­sen álló Kiss szép labdát kapott, magára húzta a vendégek egész védelmét, majd a labdát átemelte raj­tuk. az üresen álló Balázs megszerezte a győzelmet jelentő gólt. 2:1; Utána is­mét a vendégek támadtak, de a hazaiak lelkesedésük­kel ellensúlyozták a vendé­gek szebbnél szebb táma­dásait Jó: Kiss, Frikker, Szabó, illetve: Rétsági, Pintér, Ko­vács II. Kopjári játékvezető Jól vezette a küzdelmes mérkőzést. ' - gär — Balszerencsés vereség A megyei labdarúgó bajnok­ság első fordulójában ót csa­pat egyetlen gólt sem tudott rúgni, bárom mérkőz-és pedig 2:l-ee eredménnyel végződött. Csupán Rákóczifalva csatárso­rának tellet három gólra. Jász- jákóhaima ellen. Törökszent- milrlóson a pálya használha­tatlansága miatt viszont félbe kellett szakítani a mérkőzést a második félidőben. Tudósí­tóink az alábbiakban számol­nak be a találkozókról. Jászapáti—Nagykunsági MEDOSZ 8:* Jászapáti, 20« néző, vezette: Hon ti. Jászapáti: Slnkókáli — Mihályi, Horváth, Molnár — Ferenczb Kendler — Bolyós, Kökény L, Demeter, Kökény II., Adám. Edző: Korsóé Mik­lós. Nagykunság: Szarka — Bo­dor, B. Nagy, Kádár — Kár­páti, Laskovlcs — Tapodi, So- tás, Dávid, Dajkó, Tóth. Edző: Buíca János. Idényeleji mérkőzés, csapko­dó játék. Mindkét csapatnak volt kihasználatlan helyzete, így a döntetlen reális ered­mény. Jó: Molnár, Kökény n- Slnkókáli, illetve: B. Nagy, So- tás, Tóth. Nagykunsági Ifi—Jászapáti ifi 3-A. Mezőtúri AFC—Jászár ok­szállás 2:1 (1:1) Mezőtúr, 600 néző, vezette: Vörös. MAFC: Kerékgyártó — Tóth, Egei, Veres — Sánta, Tö­rök II. — Gombás H., Nagy H„ Csete, Magyar. Gombás I. Ed­ző: Magyar Zoltán. Jászárok- szállás: Kiss — Rédet, Sipeki, Racskó I. — Racskó II., Kó- czlán — Nagy, Bagi, Kókal, Cservölgyi, Csordás. Edző: Ud­varias János. A vendégek támadtak. A 3. percben a labda ide-oda patto­gott a hazat 16-oson és Cser­völgyi a hálóba lőtte. 0:1. A MAFC-ot letörte a hirtelen ka­pót gól és a vendégek némi fölénybe kerültek. Az első fél­idő második felében magára talált a hazai csapat, a 36. percben Nagy n. jól eltalált lövése a felső lécről a gólvo­nal mögé pattant. 1:1. Szünet után már jobban ment a hazaiaknak. A vendé­gek fő súlyt a védekezésre fektették, de gyakran vezettek ellentámadásokat Is. A felja­vult MAFC védelem azonban mindent hárított. A 86. percben Gombás I. a felező vonaltól szép cselekkel a kapu elé ke­rült, mindenki azt várta, hogy át fogja adni a labdát, ő azon­ban nagy erővel kapuralőtt. A labda a kapus kezét érintve a hálóba vágődot. 2:1. Jó: Nagy n., Tóth, Veres, Tö­rök n, Illetve: Sipeki, Bagi. Kókal, Racskó. MAFC Ifi—Jáazárokszállás Ifi m mm Kevés gól a megyei labdarúgó bajnokság első fordulójában Kisújszállás—Szolnoki Kinizsi 0:0 Kisújszállás, 200 néző, vezet­te: Regény! Kisújszállás: Ko­vács — Balogh, Márton, Csízt — Radics, Sebők — Barabás, Gy. Nagy, C. Nagy, Farkas L, Dobál. Szó. Kinizsi: Herman — Gajdos, Szabó, Fekete — Csák, Kolláth — Debreceni, fcévni, Tigll, Márton, Sándor. Kinizsi támadásokkal kezdő­dött a mérkőzés. A hazaiak sz első tíz percben Idegesen ját­szottak, ezután magukra talál­tak és szép támadásokkal kö­zelítették meg a Kinizsi kapu- já. Különösen a balszámyon vezettek veszélyes támadáso­kat. A 20. percben azögletrúgás alkalmával Kovács hárított a Kinizsi csatárok elől. A 32. percben szép hazai támadás­nál Farkas hajszállal lőtt kapu mellé. A második félidő kez­detére hatalmas felhőszakadás kezdődött. Amiatt a játékveze­tő a mérkőzést az 54. percben félbeszakította. Az eső elcsen­desed és után 20 percnyi meg­szakítással a mérkőzés tovább folytatódott a teljesen víz alá került pályán. A vendégcsapat a második félidőben teljesen beszorult, de a hazai támadá­sokat nem kísérte szerencse. Kisújszállás ifi t:L ifi—Szó. Kinizsi — N — Szabó TV., Tóta, Lukács — Ivó­val, Fridrich — Szokolai, Sza­kács, Kiss, Szabó I., Szabó XL Edző: Deák. Szó .MÁV: Borók — Torna, Borz! Kovács P. — Mihályi, Gógány — Németh, Bodor, Fejes, Kovács G„ Kiss. Jólramú, mindvégig sport­szerű mérkőzést vívott a két csapat A első félidőbein ki­egyenlített volt a Játék. A 15. percben Kovács G. mintegy nyolc méterről lőtt a hálóba. 0:1. A 27. percben viszont Szo­kolai futott el, laposan beadott és Takács 10 méteres lövése jutott a hálóba. 1:1. A máso­dik félidőben fölénybe kerül­tek a hazaiak. Gólt mégis a 65. percben a vendégeknek sike­rült szerezni. Kovács G. 1* méteres csavart lövése úgy látszott, hogy elkerüli a ka­put, azonban az erős szél a meglepett kapus mellett a há­lóba sodorta azt. 1:2. Ettől kezdve elkeseredett harc folyt az egyenlítésért. A jő napot kifogó Borók mindent védett. Jók: Lukács, Tóta, Szokolai, Illetve: Borók, a mezőny leg­jobbja, Gógány, Fejes, Ko­vács G. A játékvezetői hármas elfogadhatóan vezetett. Kunhegyes ifi—Szolnoki MÁV Ifi 0:4 (0:4). — B — Rákóczifalvai Tsz SK— Jászjákóhalmi Spartacus 3:0 (2:0) Rákóczifalva, 400 néző, vezet­te: Kálmán. Rákóczifalva: Var- czag I. — Barhács, Ungvári, Bencsik — Komáromi, Lévai — Dósa I., Dósa n.; Perei, An­gyal, Bujdosó. Jászjákóhalma: Nagy L — Fodor, Kovács, László — Nagy n., Koncsik — Muhart, Farkas, Lukácsi, Koz- móczki, Koppány. A Spartacus a mezőnyben egyenrangú ellenfél volt, de a 16-oson a jól romboló hazai védelem rendre megakasztotta az egyre keményebbé váló tá­madásokat. Végig nagyiram volt, közepes színvonallal. A termelőszövetkezetiek megérde­melték a győzelmiét. Jászjákóhalma játékosainak erőnléte még nem megfelelő, sportszerűségből azonban jeles­re vizsgáztak. Góllövő: Dósa H, Dósa L, Perei. Rákóczifalva Ifi—Jászjákóhal­ma ifi 3-A Törökszentmiklósi Fáklya— Űjszász 0:0 Törökszentmiklós, IM nézó, vezete: Regény! A n. félidő 5. percében nagy felhőszakadás miatt a pálya használhatatlanná vált, s így a mérkőzést már nem tudták folyta tn! T. Fáklya Ifi—OJmász ifi I* (3:0). Szolnoki Honv.—Tlöldvár 2:1. A várakozásnak megfelelő eredmény született J\B 11. női asztalitenisz Budapesti Postás—Szolnoki MÁV 12:6 Szolnok, Járműjavító műve­lődési otthon. A találkozón a várakozásnak megfelelő ered­ményt értek ei a szolnoki lá­nyok, az NB I-es játékerőt képviselő Budapesti Postás el­len. A mérkőzést színvonalas küzdelem Jellemezte. Némi sze­rencsével a szolnoki lányok döntetlent is elérhettek volna. A hazai csapatból Molnáráé fénykorára emlékeztetőén ját­szott. Ha rendszeresen edzene, képességéből többre Is futná. Kunráthné visszaesett, Bíró el­fogadható, Székely né pedig gyenge teljesítményt nyújtott. A versenyzők a győzelmeken az alábbi arányban osztoztak: Vereska, Ócska! Csőke 3—3, Farkasné 2, Csőke—Farkasné pár 1—1, Illetve: Molnárné 3, Kunráthné, Bíró 1—1, Székely- né 0, Bíró—Székelyné pár l. Karcagi MEDOSZ—Mező­túri Honvéd 2:2 (1 A) Karcag, 300 néző, — vezette: Hűvösvölgyi. Karcag: Kiss — Szelekovszkl, Szabados, Agócs Varga, Tamai. Radványl, Kut- rás, Bóta. Kovács in.. Szabó. Mezőtúr: Gaál I. — Földi, Ifi, Karácsondl — Göndör, Gyuri- cza — Gaál H„ Haász, Hites, Vékony, Fenyvesi. Nagyiramű, izgalmas mérkő­zést hozott a két csapat talál­kozója. A megfiatalított kar­cagi együttes nem engedte ki­bontakozni a bajnokjelöltet, s lendületes játékkal kétgólos vezetésre tettek szert, A Hon­véd mindent megpróbált, hogy legalább az egyik pontot meg­mentse. Az utolsó negyedórá­ban jól használta ki a karcagi védelem pillanatnyi megingá­sát és sikerült az egyenlítés. Góllövő: Tamai, Radványl, illetve: Fenyvesi, Vékony. Jó: J Szabados, Agócs, Varga. Rad­ványl. Illetve: Karácsondl, Hi­tes, Vékony, Földi.-Sz. _ | Kunhegvesi MEDOSZ— i Szolnoki MÁV n. 1:2 (1:1) ; Kunhegyes, vezette ■ Tátrai. 300 néző. Kunhegyes: Nyúl — TV íilm készül Illés Béla ..Honfoglalás” című regényéből. Forgatókönyvét Thur- zó Gábor írta, rendező Mihályt! Imre, operatőr Hildebrand István, A filmet há­romszor egyórás műsorban mutatja majd be a televízió. Forgatását március 10- ém. kezdték meg a Farkachegyen. Képünkön forgatják a filmet, elől Avar István Orosházi Kinizsi— Szolnoki MTE 2:1 (2:0) Orosháza, 2000 néző, ve­zette: dr. Tóth (Dudás, Paulik). Orosháza: Kiss — Dudás. Békási, Fiam — Szűcs, Kollár — Rutz, Berta, Cziráki, Túri, Berke. Szó. MTE; Bencsik — Sári I., Makai, Zalai — Cs. Far­kas, Papp II. — Pálmai. Bánhidi, Sári II., Wilisch. Karakas. Edző: Szántó Jó­zsef. Az MTE ragadta magá­hoz a kezdeményezést és egyre-másra vezette táma­dásait. A 12. percben egy ártatlan orosházi ellent! - madésnál Kollár vezette fe] a labdát. Túri lövése a felső kapufáról kipattant a szemfüles Cziráki elé, ak a kapuba fejelt. 1:0. To vábbra is az MTE táma­dott. Egyik szép jobboldal- akciónál Bánhidi átadásai Sári II. jó helyzetben el- hafharkodva kapu fölé lőtte. A 20. percben Rutz beadása Sári I. által szabadomba- gyott Bertához szállt, aki a tétovázó Sári I és Ma- kai mellett, nyolc méterről a balsarokba lő. 2:0. Szünet után az MTE nagy iramot diktált, 20 percen út szinte egy pillanatra sem szabadult fel az oros­házi kapu, de lelkes véde­kezéssel sikerült megaka­dályozni az MTE-t a góllö­vésben. Egy esetben Bán- hiddt a 11-es pontnál fel­vágták, a játékvezető előny- szabályt alkalmazott, mivel a labda Wilisch élé került, akinek lövése a kapusról léc mellé pattant. A 67. percben végre Sári II. a hálóba talál4. 2:1. Levegő­ben lógott az egyenlítés. Sári II. hálóba tartó lab­dáját Dudás a gólvonalról mentette, majd több eset­ben Kiss szerencsésen vé­dett. Az MTE csapatában Bem­erik az első gólnál hajó­zott. A hátvédek többször bizonytalankodtak. A két fedezet teljesítménye jónak mondható. A csatársor jó! kombinált, a helyzetek ki­használásánál azonban kap­kodtak és rendre hibáztak. Az Igen lelkes és jól is játszó hazaiak közül ki­emelkedett Cziráki, és Ber­ta; B. Durva játék Jászberényi Lehel—Ceglédi VSE 2:0 (1:0) Jászberény, 600 néző, ve zette: Kasza (Szegedről) (Faragó—Agócs). — Lehel' Sándor — Fekete, Páncsdcs. Novak — Nagy I., Pech a — Sánta, Nagy II, Józsa, Incze. Fülöp. Huszáros rohamokkal kéz dett a Lehel. A 10 percben Nagy II. lövését jó érzék­kel hárította a ceglédi ka pus. Változatos támadáso'.; kai, helyenként durva mc zőnyjátékkal télt el az él«' félóra. A Lehel ebben a időszakban két nagy gól helyzetet hagyott kihaszn! lattanul. A 31. percben szó Józsa—Nagy II.—Incze tó madás végéin Fülöp 10 mc térről a hálóba lőtt. 1:0. A második félidő elején, fe- jött a Cegléd. Az 53. perc ben Sándor remekül véd a ceglédi jobbösszékötő le vesét. Az iram valamen, nyíre csökkent, többnyire • Lehel játszott fölényben. 70. percben Józsát szánd kosán felvágták, aki súly­sam megsérült. Levitték pályáról és ettől kezdve fi. emberrel játszott a Lehet, A megítélt 25 méteres sza badrúgást Nagy II. hata’ más lövéssel a bal felső sa rokba vágta. 2:0. A máso dík félidő-ben a ceglédi vé dók fokozatos szabálytalan ságai, kemény belemenésc miatt a játék eldurvult, Ka sza játékvezető sorozatosan elnézte a ceglédiek szabály talanságait, határozottak n ítélkezéssel elejét vehet! volna a mérkőzés eldurvu lásámak. — U. ft. —•