Szolnok Megyei Néplap, 1963. április (14. évfolyam, 77-99. szám)

1963-04-30 / 99. szám

1963. április 30. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 5 Meglepetések nélküli forduló a megyei bajnokságban Kunhegyesi MEDOSZ— Jászapáti 1:1 (1:0) Kunhegyes, 400 néző, ve­zette: Tóth S. Kunhegyes: Kiss — Szabó IV., Végső, Lukács — Friedrich, Tót a — Boros, Szokolai, Szabó III., Szabó II., Szabó I. .Jászapáti: Sinkó — Molnár, Horváth, Mihályi — Deb- reczeni, Ádám, Bolyós, Kö­kény, Utasa, Kökény II, Szirze. Közepes iramú küzdelmes mérkőzés volt. Az I. félidő­ben a hazaiak támadtak és a 30. percben Szabó III. mintegy 10 méterről véd- hetetlenül lőtt a bal sarokr ba. 1:0. A vendégek a 70. percben egyenlítettek. 1:1. A 80. perctől újból a ha­zaiak rohamoztak és Sinkó kapuja csak nagy szerencse árán menekült ' meg az újabb góloktól. A mérkő­zés sportszerűen folyt le. Az eredmény igazságos. A játékvezető határozottan vezetett. Kunhegyesi ifi—Jászapáti ifi 0:1 (0:1) B. Jászjákóhalmai Spartacus —Ü.jszászi Vasutas 1:0 (0:0) Jászjákóhalma, 400 néző, vezette: Danicska. Jákóhal- ma: Nagy I — Fodor II, Kozmóeziki, László — Fo­dor I, Nagy II — Farkas, Koncsik, Lukácsi, Kopplány, Urbán. Edző: Schmidt Re­zső. Űjszász: Dancsó — Molnár, Kovács, Simon — Nagy II. Zimonyi — Szur- mai, Tóth, Bakó, Varga, Polónyi. Edző: Varga Já­nos. A végig nagy iramot dik­táló helyi együttes csak a 89. percben tudta megsze­rezni a győzelmet jelentő gólt Koppány révén. Jó: Kozmóczki, Fodor I, Lu­kácsi, Koppány, illetve: Dancsó (a mezőny legjobb­ja) Kovács, Szurmai. Üjszász ifi—Jászjákóhalma ifi 2:1 (1:0) S. Szolnoki Honvéd— Rákóczifalva 2:1 (2:0) Rákóezifalva, 450 néző, Honvéd: Csomós — Tóth, Kovács, Illés — B'ge, Oláh — Sárközi, Pikó, Horváth, Bagi, Wehnen. Rálcóczifal- v a: Varczag — Barhács, Ungvári, Angyal — Komá­romi, Lévai — Dósa I. Perei, Csornán, Bujdosó, Ben esik. Két ellentétes félidőt láthatott a közönség. A hazaiak kis szerencsével győzhettek volna. Kétszer Perei, egyszer pedig An­gyal már csak Csomóssal állt szemben, de mindket­ten elhamarkodtak helyze­teiket,. A Szolnoki Honvéd sokmozgásos, olykor kor­szerű játékot mutatott. A hazai csapat nagy leUkese­Sporthorgász gyűlés A Szolnoki Munkás Hor­gász Egyesület május -3-án, pénteken este 7 órai kez­dettel horgászgyűlést tart a Móricz Zsigmond Művelő­dés) Házban (Költői Anna út.) A horgászgyűlésen a MOHOSZ képviselői is részt vesznek. A gyűlésen a sporthorgászok időszerű kérdéseit tárgyalják meg és elkészítik az 1963. évj ver­senynaptárt. Több rövid filmet is bemutatnak. A .sporthorgászokat, érdeklő­dőket. családtagokat szíve­sen látja a vezetőség. ÖKÖLVÍVÁS Debreceni ITSK—Szolnoki MÁV 20:0. A mérlegelésnél a szolno­ki versenyzők közül ketten átestek a súlyhatáron és így a bajnoki eredmény 20:0 a debreceniek javára. A meg­rendezett barátságos mérkő­zés szép küzdelmeket hozott, a szolnokiak részéről külö­nösen a Hajdú és a Köszler testvérek nyújtottak jó tel­jesítményt. A barátságos mérkőzést ugyancsak az BBSK nyerte l2:8-ra. déssel játszott. Szép vodt Dósa I. látványos szabad­rúgásból elért gólja. Gól­lövő: Dósa I (1), illetve: Pikó (2). Jó: Csomós, Ko­vács, Bige, Pikó, Bagi, il­letve: Varczag, Ungvári, Dósa, Barhács. M. Karcagi MEDOSZ— Kisújszállási MÁV MTE 3:0 (1:0) Karcag, 600 néző, vezette: Veres. Karcag: Kiss — Szé­kely, Szabados, Ková-s II. — Vadász, Tamai — K. d- ványi, örlős, Voina, Bót. Takács. Kisújszállás: Ko­vács — Balogh, Marton, Csizi — Radics, Sáfár — Barabás, Nagy, Farkas, Nánási, Gaál, A vendégcsapat 30 per­cen keresztül jóval többet támadott a hazaiaknál, ké­sőbb azonban feljöttek a karcagiak, s néhány ve­szélyes helyzet után a 42. percben Bóta nehéz szög­ből talált a kapuba: 1:0. Fordulás után Karcag nagy fölénybe került és még két ízben talált a hálóba. Az 54. percben néhány előző keményebb összecsapás után a játékvezető őrlést és Nánásit kiállította. A második félidőre feljavult karcagi csapat szinte min­den tagját dicséret illeti. Karcag ifi—Kisújszállás ifi 4:1 — Sz. I. — Jászárokszállás—Mezőtúri Honvéd 1:0 (0:0) Jászárökszállás, 1100 né­ző, vezette: Mihályi. Jász­árokszállás: Rédei — Si- peki, Racskó II, Racskó I, — Kóczián, Csordás — Bagi, Czagány, Cservölgyi, Kókai. Honvéd: Gál — Veres, Karácsonyi, Vágner — Gál, Ifi — Haász, Hites, Gyuricza, Vékony, Fenyő. A rangadó jellegű mér­kőzés mindvégig iag&tanas, szép játékot hozott, A ha­zai csapat többet támadott, de a kapunál a legbiztosabb helyzeteket is elhibázták. A 81. percben Bagi szabad­rúgása a sorfalon irányt változtatva vágódott a léc alá. Jó: Kókai, Kóczián, Rédei, illetve: Karácsonyi, Hites. A játékvezetői hár­mas jól vezette a mérkő­zést. N. T. MAFC—Törökszentmiklósi Fáklya 5:0 (5:0) Mezőtúr, 700 néző, vezet­te: Pálinkás. MAFC: Ke­rékgyártó — Jancsó, Tóth, Veres — Egei, Földes! — Gombás II, Nagy, Gombás I. Magyar Máté. Edző: Ma­gyar Zoltán. T. Fáklyi: Fórizs — Fábián, Vizi, Márton — Vida, Annus — Kenyeres, Muszka, Kiss, Szakái, Visnyed. Edző: Hát­fal Lajos. A MAFC ragyogó játék­kal rukkolt ki, és már az első félidőben biztosította a győzelmet. Már a 4. pere­ben 2:0 volt az eredmény. Szünetig még három góllal terhelték meg a Fákya há­lóját. Szünet után alább­hagyott a MAFC roham, s a vendégek szervezetten védekeztek. G állovak: Gombás I (2), Magyar, Veres, Nagy. Jó: a közvetlen védelem. Gom­bás I, Földesi, Gombás II, illetve: Szakái, Muszka, Kiss. MAFC ifi—Fáklya ifi 3:1 (1:0) S. I. Szolnoki MÁV II.— Tiszaföldvár 8:0 (4:0) 1500 néző, vezette: Rékasi (Klimon, Kiss I.) MÁV II.: Borók — Thoma, Borzi Ta­más — Kiss, Gógány — Né­meth, Gombás. Csete, Fe­jes, Kovács G. Edző: Pintér Ferenc. Tiszaföldvár: Sze- lindi — Kiss G., Kovács, Pete — Bállá, Gazsó — Lukács, Berta. Bóka, Ku- peczki, Kávási. Edző: Faze­kas László. Megyei mérkőzésen rit­kán látható, jóiramú, vál­tozatos játékot mutatott a két csapat. A nagy kedvvel és jól játszó MÁV csatárok olykor ellenállhatatlanok voltak. Góllövők: Fejes 2, Németh 2, Csete, Kovács (U-esből), Gombás. Kiss. Jó: Borók, Thoma, Németh, illetve: Kovács, Szó. MÁV ifi—Tiszaföldvár ifi 9:1 (4:1) H. Gy. Szolnoki Kinizsi— Nagykunsági MEDOSZ 2:1 (1:0) Szolnok, cukorgyári pálya vezette: Rácz (Szögedről). Kinizsi: Herman — Mátyus, Szabó, Fekete — Csák, Germán — Lévai. Debrece­ni, Márton. Sokvári, Feigl. Nagykunság': Szarka — Gá­bor, D. Nagy, Kádár — Kárpáti, Laskovics — Ta- podi, Vad, Bodor, Dávid, Tóth. Elbizakodottan lépett pá­lyára a Kinizsi. Mintegy 20 percig enyhe mezőnyfölény­ben játszottak a vendégek. A Kinizsi idegesen és erőt­lenül játszott. Ezután a Ki­nizsi is feljött. Góllövő: Az első félidő 42. percében Feigl, a 70 percben Feigl, a 85. percben Dávid. A Kini­zsiből csak a hátvédhármas küzdeni akarását lehet di­csérni, ugyanez mondható el a csatársorban Feiglre is. A többiek átlagon aluli tel­jesítményt nyújtottak. A MEDOSZ-ból Gábor, Kádár és Laskovics játszott jól. G. A. • MOZI: SZOLNOK Vörös Csillag: Délután 5- kor Madridban. Tisza: Ravasz Péter. MÁV Kultúrotthon: A nagy Olympia. TÖRÖKSZENTMIKLOS Dózsa: Halál a cukorszige­ten. TüRKEVE Nagykun: Harmadik csen­getés. MEZŐTŐR Szabadság: Kisvárosi Lady Macbeth. Dózsa: Huszárkisasszony. Béke: Hamis alibi. KISÜJSZÁLLAS Ady: Ismeretlenség hatá­rán. KARCAG Déryné: Nevessünk! MEDOSZ: Séta a nárciszok körül. JÁSZBERÉNY Déryné: Hintónjáró szere­lem. Lehel: Egy pohár viz. SZÍNHÁZ: Szolnok Szigligeti Színház: Tiszajenő, fél nyolc ó.: Kis­asszonyok a magasban. Ken­gyel, fél nyolc ó.: A kőszívű ember fiai. MŰVELŐDÉSI HAZAK Szolnok MÁV Kultúrott­hon, húsz ó.: Táncmulatság. TELEVÍZIÓ: 17.20: Hírek. — 17.25: Isko­lások műsora: 1. „Szamár­füles tudomány” Ráth-Végh István gyűjteménye nyomán. 2: Száz kérdés — száz felelet. — 18.25: Világvárosi .hétköz­napok. A magyar tv kis- filmje Moszkváról. - 18.45: Tv híradó. — 19.00: Szép ál­mokat, gyerekek! — 19.05: Pusztaszabolcs válaszol... — 19.10: Vidéki színházak tv fesztiválja 1963. Közvetítés a Kecskeméti Katona József Színházból. Molnár Ferenc: Olympia. Színmű három fel­vonásban. Csak' 16 évén fe­lülieknek! A közvetítés I. szünetében: — Külpolitikai kommentár. A közvetítés II. szünetében: — bemutatjuk a színházat, Kb,: 22.00: Hírek, A VASÁRNAP SPORTJA KÉPEKBEN Négy mérkőzésből 8 pont. Ez a martfűi kézilabdázók mérlege az NB. I-ben. A sok objektív nehézséggel küzdő csapat lelkes, gólra- törő játékával került az or­szág legjobb csapatai között is az élre. Teljesítményüket növeli, hogy három nagy­múltú esapat ellen — a Vasas, FTC és a Csepej — győzni tudtak. A felső kép Kés jár vető- déses lövését ábrázolja, amivel szemben a csepeliek kapusa is tehetetlennek bizonyult. Ilyenkor felhar­sant a közönség ütemes „szedd ki” kiáltása. (Már­mint a labdát a hálóból.) Második képünk mérkő­zés után készült a győztes csapatról és szakvezetőikről. Kétnapos versenyen mér­ték össze tudásukat Szol­nokon és Martfűn Magyar- ország és az NDK főiskolás válogatott női tornászai. A magyar lányok 188.50:184,10 arányban győztek. Képünk Makrayt ábrázol­ja gerendán, aki a vasár­napi versenyen talajban, felemás korláton és geren­dán is az első helyen vég­zett. Ezzel megnyerte az összetett versenyt is 37,90 ponttal, a második helye­zett Csapó előtt, ak| 37,25 pontot szerzett. A harmadik helyre a német Nugel ke­rült. Józsa fejéről szedi le a labdát a diósgyőri kapus. Meglepően sokat és bátran fejeltek a szolnoki csatárok, különösen a belső hármas. A nagyiramú mérkőzésen sok ilyen helyzet adódott az ellenfél kapuja előtt. Sajnos, a diósgyőriek két komolyabb helyzetükből gólt is szereztek. Juaifutosw RA'DIÖ • TV» MOZI • SZÍNH/ÖÜ