Szolnok Megyei Néplap, 1962. november (13. évfolyam, 256-280. szám)

1962-11-06 / 260. szám

1 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1962. -november 6. 'sah a hajrában sikerüli kicsikarni a győzelmei *>luoki MÁV—Miskolci ■ VSC 1:0 (0:0) sporttelep, 3000 né- tte: Borzási (Hodro- ás). jk: Cselényi — Sán- /onyi, Kegyes — Kar- . Nagy — Tóth, Gom- zsa, Csábi, Dobos. Ed- ■lláth Ferenc. Miskolc: — Homovics, Buna,- Zoller, Kovács — Kiss, Deák, Gyetván, . Edző: Nagy György. \\t együttes pillanatnyi ekkor látszott, hogy a ven­dégek szoros emberfogással igyekeztek lefékezni a MÁV lendületét. — A 6. percben szögletrúgást végezhetett Do­bos. A kapus elvétette a be­ívelt labdát, de csatáraink késlekedtek és a visszafutó Novák menteni tudott. A 15. perctől feljött az MVSC, me­zőnyfölénybe került. A MÁV ellenakciói többnyire átadási hibák miatt elakadtak. A 30. percben az előretörő Józsa bombalövésébe Novák bele­vetődött és kapufára tolta a A fotóriporter azt a pillanatot örökítette meg amikor a második félidő 84. percében a Szolnoki MÁV megszerez­te a mérkőzés egyetlen és egyben győztes gólját formáját ismerve mindenki tudta, hogy ez a találkozó nem lesz „könnyű séta” egyik fél számára sem. A hatalmas .iram minden eddigit felül­múló kemény küzdelem és az utolsó pillanatig tartó viaskodás, vérbeli bajnoki mérkőzéssé avatta a két vasutas csapat összecsapá­sát. Ha a játék hevében sok volt a szabálytalanság, tisz­tátalan szerelés, lökdösődés, mégis jól jellemezte azt az elszánt harcot, amely most az NB II-ben országszerte folyik a helyezésekért. Az első perceket a hazaiak előretörései uralták. Tóth elől csak az utolsó pillanat­ban mentettek kornerra. Már labdát, ahonnan kiperdült. Ez bizony gólt érdemelt vol­na! A vendégvédelem meg­ingott, egyre nehezebben tar­totta fel a szolnoki akciókat, de csatáraink nem vállalkoz­tak lövésre és gól nélkül telt el a hátralévő idő. Sőt egy alkalommal Cselényi csak némi szerencsével csípett el egy baloldali miskolci be­adást. Szünet után fokozódott az iram. Többnyire a vendégek kezdeményeztek, néhány percig enyhe fölényben vol­tak. Csapkodó, egyre kemé­nyebb lett a játék. Az egyik miskolci támadás után a jobbszélső a felső vinklit ta­lálta el. A 60. percben Cse­lényi csak bravúrral ütötte ki a léc alá tartó szabadrú­gást. Szolnok is erősített és a 62. percben Józsa beadását Tóth nagyszerű helyzetben a jobb felső sarokra1 fejelte, de a labda centiméterekkel elkerülte az üres kaput. Sok volt a kemény összecsapás és átforrósodott a nézőtér. A játékvezetői síp szinte állan­dóan leállította a játékot. Már-már döntetlennek lát­szott a mérkőzés, amikor Kegyes a 84. percben előre­tört és kapu elé ívelt, Csábi és Novák futott rá, csatárunk fejéről a2 üres kapuba hul­lott a vezető gól. 1:0, Leír­hatatlan örömmámor jelezte a szurkolótábor elégedettsé­gét, A MÁV szárnyakat ka­pott és két ízben is a leve­gőben lógott az újabb gól. Előbb B. Nagy lesgyanús helyzetből, majd Tóth és Ke­gyes szabadrúgásából volt veszély a miskolci kapu előtt, de újabb eredmény nem született. A szolnoki csapat — a nagy tét miatt — idegesén játszott és nem mutatta azt, amire képes. Cselényinek nem volt túl sok dolga, de néhányszor megnyugtatóan avatkozott be. A védelem legjobbja most Kegyes volt Higgadtan védekezett és oko­san indított. Abonyi főleg biztos fejeseivel uralta terü­letét, Sándor is kifogástala­nul látta el feladatát, A két fedezet közül B. Nagy emel­kedett ki, de nagy kár, hogy cselezéseivel túlzásba vitte az egyénieskedést. Karkecz hasznosan, de szürkén ját­szott. A támadósorban Józsa nyújtott átlagon felülit. Nagy területen játszott, sokat moz­gott, a szorosan fedezett tár­sait csak ritkán tudta jól In­dítani. Csatáraink — bár_ a közelharcokban nagyon igye­keztek — nem találták meg az ellenszert a jól záró I MVSC védők tömörülése el­len. Dobos az első félidőben Csábi szünet után játszott nagyobb kedvvel. Tóth kevés labdát kapott és nem boldo­gult a nyakán lógó ellenfelé­vel; Gombás a mezőnyben sokat és keményen harcolt. Lövésekkel az egész csatár­sor adós maradt. A vendég- csapatnál a védekezés minta­szerű volt. a támadósor nem tudott kibontakozni. Borzási játékvezetőnek na­gyon nehéz dolga volt, a sok tisztátalan összecsapásokkal tarkított mérkőzésen. Sokat fütyült, de még így is csak nehezen tudta kézben tartani a mérkőzést. Erélyesen, ha­tározottan ítélkezett. Néhány fordított ítélete a mérkőzés sorsát nem befolvásolta. — H. Gy.---­Má r csak gólaránnyal második az MTE A labdarúgó NB HL dél-keleti csoportjának november 4-1 for­dulójában az MTE győzelme a legértékesebb. Ok ugyanis Ceg­lédről hozták haza mindkét baj­noki pontot. Szép győzelmet szerzett a Jászberényi Vasas is hazai pályán a jóképességű oros- báziak ellen. Martfűn nagyiramú mérkőzést vívott az MSE és a Jb. Lehel. A hazaiaknak csak öngóllal sikerült a győzelmet megszereznie. A törökszentmiklósiak viszont „pontatlanul” tértek haza Sze­gedről az Építőktől. Tudósítóink az alábbiakban számolnak be a mérkőzésekről. Nagy iram, szerencsés győzelem Martfűi MSE—Jászberényi Lehel 3:2 (1:0) Martfű, 400 néző, vezette: Ge- réb. Martfű: Csendes — Száraz, Seres, Molnár — Sagát, Szűcs — Pálinkás, Böjti, Mester, Mészá­ros, Mezőteleki. Edző: Horváth Ferenc. Jászberényi Lehel: Sán­dor — Nagy I., Pancsics, Gubicz — Józsa, Pecha IL — Sánta, Nagy IH., Sárközi II.. Füiöp, m- cze. Edző: Kuttk Sándor. Martfű Indítja el a labdát. Né­hány percig tapogatózó Játék fo­lyik. Az 5. percben Pálinkás 20 méteres lövése fölé száll. A he­tedik percben a mozgékony Me­zőteleki elhúz a balszélén, ka­pura tör, lövését a kapus szög­letre üti. Továbbra is inkább a hazaiak támadnak. Nagy az iram. A tizedik percben szögle­tet érnek el a cipőgyárlak. Mé­száros lövését a kapus biztosan védi. Gyors ellentámadást indít a Lehel, Sánta elhúz a jobbszé­len, s lövésszerű beadását Csen­des kiüti. A 15. percben a jász­berényiek támadnak, Nagy m. lövését a helyi védelem tisztáz­za. A 18. percben Mezőteleki Se­restől kapott labdával a balszé­len elhúz, s közvetlen közelről a kapust kicselezve lő a jobb felső sarokba, 1:0. A gól után a jászberényiek támadnak. — Az iram változatlanul nagy. A második félidőben a cipő- gyári csatársor nagyszerűen ado­gat. Végül Böjti biztosan helyez a Jobb alsó sarokba. 2:0. A gól után ismét a jászberényiek tá­madnak többet. Szabadrúgáshoz jutnak, s Nagy Hl. lövését Csen­des szögletre menti. — Ezután Nagy m. elhúz a jobbszélen, jó labdát ad középre, s Incze öt méterről kapu főié fejjel. A 60. percben, amikor Csendes fölös­legesen bírálja a játékvezetőt, aki ezért közvetett szabadrúgást ítél, a kaputól mintegy 3 méter­re. A labdát Nagy ni. lépasszol­ja FüJőpnek, aki egy méterről biztosan gurít a Jobb alsó sa­rokba. 2:1. A 72. percben egy előrevágott labdára Száraz és Csendes egyszerre startotnak, — akadályozzák egymást a labda elhárításában, így a Sárközi ál­tal megrúgott labda a kapu kö­zepébe döcög. 2:2. A helyieket nem töri le a potya gól, szinte kapujához szegezik ellenfelüket. A kapu előtt pattogó labdát Nagy I. menteni akarja, a labda lecsúszik a lábáról és a saját ^apujába vágódik. Öngól. 3:2. ' Az MSE-ben Csendes nagyot hibázott a reklamálásával, mert ez majdnem a csapat egy pont­jába került. A hátvédhármas megbízhatóan, biztosan látta el feladatát. A két fedezet szinte hibátlanul Játszott. Szűcs, Nagy ni-at teljesen kikapcsolta a já­tékból. Ä csatársorból a bal­Nem a tudás döntött Kun Béla HSE—Szolnoki MÁV 15:5 Kiskunfélegyháza, 500 néző, ve­zette: Zelenik, Kardos. A szol­noki ökölvívók azzal a remény­nyel utaztak Kiskunfélegyházá­ra, hogy az egyik pontot haza­hozzák. Ez a derűlátás a táblá­zaton elfoglalt helyezések alap­ján jogos volt. A mérkőzésveze­tő hibájából azonban mégis igaz­ságtalan vereséget szenvedtek. Zelenik ugyanis nem volt ököl­vívó. az ilyen találkozók leveze­tésére túl fiatal és tapasztalat­lan. Részrehajlásával teljesen ir­reális eredmény alakult ki. — Eredmények: (elől a Szolnoki MÁV versenyzői). Légsúly: A MÁV nem indított versenyzőt. 0:2. Harmatsúly: Ki­rály Gombkötő ellen a második menetben feladja. Szépen indult a mérkőzés, a jó formában lévő Király fölényben volt, amikor a második menetben egy ütés áll- csúcson találta. 0:4. Pehelysúly: Balázs pontozással győzött Sa- ny-ák ellen. Balázs tartja jó for­máját. magas technikai fölény­nyel verte a sokat szabálytalan­kodó Sanyákot. 2:4. Könnyű- súly: Mátyus—Szatmári döntet­len. Menetenként fokozódó iram­ban Mátvu« magabiztosan ök­lözve, technikai, taktikai és erő­fölényben volt, győzelmet érde­melt volna. 3:5. Kisváttósűly: Pintér—Farkas even első menet­ben feladta. Pintér látva az elő­ző pár irreális eredményhirdeté­sét. e«?v meglntés után feladta a mérkőzést. 3:7. Váltósűly: Be- viz Antallal szemben a második menetben fe1ad+a. Az első me­netben Bevíz nyolcig nádiéra küldte ellenfelét, akit a gong m^ri+ett me® a kifi+éstől. A má­sodik menetben Bevíz megro^v gyant -r&r»fr* -i törü1közŐ. 3r9. NaivváJjtósúiy; Miklós pontozá­sos vereséget szenvedett Surján­tól. Miklós okosan ráerőltette rohamozó stílusát ellenfelére, ütő- és erőfölénybe került, még­is Surjánt hozták ki győztesnek, aki a mérkőzés után maga is elismerte, hogy igazságtalanul nyert. 3:11. Középsúly: Török pontozással győzött Vazorka el­len. A teljesen szabálytalan Va­zorka ellen Török ínegérdemel- ten győzött. Ennek ellenére azonban kevés volt a tervszerű­ség Török stílusábáan. 5:11. Fél­nehézsúly: Écsédi pontozásos ve­reséget szenvedett Herteltől. — Ecsédi félnehézsúlyban is iga­zolta jó formáját, nagyszerűen küzdött, az igazságos eredmény döntetlen lett volna. 5:13. Néhéz- súly: Vígh pontozásos vereséget szenvedett Szabótól. Vígh az el­ső két menetben betartotta ed­zője utasítását, passzívan öklö­zött, ütést pem kapott. A har­madik menetben bátran táma­dott, ellenfelét kétszer nyolcig padlóra küldte, mégis Szabót hozták ki győztesnek. 5:15. — P- L — Vájná Judit nyerte a DVSC ifi női tőrversenyét Vasárnap, a debreceni füvész- kerti iskola tornatermét ifjúsági női és férfi tőrvívók töltötték meg. A hazai népes tábor mel­lett Szentes, Csongrád, Nyíregy­háza és Törökszentmiklós vívói indultak, összesen negyvenhár­mán. A pástok mellett számos régi ismerős, régi vívó tevé­kenykedett. Ott láttuk Kósát, Hubert, Palánszkit, Kruppát és még másokat. A verseny egyes fordulói gyor­san, zökkenő mentesen bonyo­lódtak le. A férfi tőrben két törökszentmiklósi Magas és Ba­logh vívott, de döntőbe nem ke­rültek. A női tőr döntőjébe két török­szentmiklósi került. — Közülük Vájná Judit jó vívással, 7 győ­zelemmel, megszerezte az első helyet. Lényegesen kevesebb mozgással, összehangoltabb moz-. dulatokkal, a' tőle megszokott erőteljes küzdő modorban ví­vott. Első helye megérdemelt. Faragó 4 győzelemmel, 1 ka­pott találattal végzett az ötödik helyen. Két csörtét veszített, A lelkiismeretes felkészülés gyümölcse Budapesten rendezték meg az országos vidéki, ifjúsági kötött­fogású birkózó bajnokságot, — ahol a Szolnoki MÁV és a Jász­berényi Lehel indította verseny­zőit. Magas színvonalú, izgal­mas küzdelem alakult ki. Lep­kesúlyban tizenkét induló közül Nagy János, a Jászberényi Le­hel versenyzője szerezte meg az első helyet, hat győzelemmel. — Légsúlyban Balogh István, a Szolnoki MÁV versenyzője ugyancsak hat győzelemmel nyert bajnokságot. Nehézsúly­ban hét Induló közül Paál Gyü­két győzelemmel és két vereséggel a harmadik he- :yen végzett. Az első helyezettek kitűntek nagy fogáskészségükkel, techni­kai és taktikai fölényükkel és hatalmas győzniakarásukkal. Az elért eredmény további szorgal­mas munkára kötelez, mert e hö 17-én és 18-án á magyar bajnok­ságon Is bizonyítaniok kell tu­dásukat. A megyék közötti nem hivatalos pontversenyben Szol­erélytelen vívással, pedig azok­kal biztos második lehetett vol­na. Találataránya kiemelkedően J6 volt. Végeredmény 1. Vájná, Törökszentmiklós 7 gy; 2. Komási, Nyíregyháza 6 gy, 11 kt; 3. Makszim.' Debrecen 6 gy. 13. kt; 4. Harsányt, Deb­recen 5 gy, 6. Faragó. Töröksznt- miklós 4 gy, 1 kt; 6. Boros, Deb­recen 4 gy. 8 kt; 7. Burai, Deb­recen 2 gy, 2 kt; 8. Erdei, Deb­recen 2 gy, 3 kt; 9. Ávéd, Szen­tes 0 gy. J. J. szárny játszott jól, Mészárost, Mezőteleikit nehezen tartotta a Lehel védelme. A Jászberényi csapat is Jól ját­szott. Legjobbjaik: Józsa, Pán- csics, Pecha IL A játékvezető jól működött. K. J. Alacsony színvonal — sok durvaság Szolnoki MTE—Ceglédi VSC 2:1 (1:1) Cegléd, 1000 néző, — vezette: Kopjári. Szolnoki MTE: Sárkány —Sári, Makai, Zalai — Borzi, Papp — Cs. Farkas, Odor, Wi- lisch, Bánhidi, Karakas. Edző: Szántó József. Cegléd: Horváth — Pákozdl, Mednyánszky. Csá­szár — Juhász, Oláh — Pintér, Kubinyi, Gyikó I., Nagy, Gyikó U. Edző: Darányi Miklós. Kezdés után az MTE kezdemé­nyezett. A 2. percben Borzi tá­dát. Nagyon Jó volt ekkor az Iram. Mindkét csapat nagy aka­rással játszott. A 28. percben Bukhár átadásából Kovács IL lapos lövést küldött a kapára. A labda a bal sarokban kötött ki. 1:0. Gól után Bódi nagy lövését védte szépen Szabó; A 40. perc­ben szép adogatás után Keresz­tesi fejelt Hering elé, aki kapás­ból a léc alá bombázott. 23). Fordulás után sem csökkent az iram, a 62. percben az előre húzódott Dányi beívelt labdáját Hering szerezte meg és pár lé­pésről a léc alá vágta. 3:0. A vendégek ezután sem adták fel a küzdelmet, az utolsó percig nagy iramú Játék folyt. Színvonalas, sportszerű, Jó ira­mú mérkőzést vívott a két csa­pat. A Vasas jó játékkal győ­zött. A Vasasban Szabó biztos kézzel védett. A hátvédek közül Helle Játéka volt szembetűnő. A fedezetek kezdett bizonytalan­kodás után végig jól játszottak. A csatársorból különösen Csiz­madia és Kovács H. Játéka emelkedett kL A vendégcsapat Igen Jő be­nyomást keltett. — Legjobbjaik: Fiam, Szűcs, Kollár és Bogár. Szeghő Játékvezető fordulás után több hibát vétett. — G. J. ­Szegedi Építők—Törökszent­miklósi Vasas 3d) (1:0) Szeged, 200 néző, vezette: LaJ- kó. T. Vasas a következő össze­állításban lépett pályára: Vasas — Hálák, Balázs, Fekete — Szed- lák, Szabó — Darvast, Muszka, Kovács, Bonc, Frikker. Mind a két csapat nagy Iramot diktált, amelyben a szegediek fölénye domborodik ki Jobban. A 30. percben a szegedi jobbösszekötő 25 méterről a kapu elé akart ívelni és a csavart labda vélet­lenül a Jobb kapufa tövétől a hálóba hullott. 1:0. Továbbra is Szeged támadott. A Vasas rit­Í :án jutott el a szegediek kapu­éhoz. A második félidő már ki­egyensúlyozottabb volt. A Vasas is többet támadott, de a körül­ményesen J4tszó csatáraik a 18- osnál mindig késtek a beadások­kal vagy a lövésekkel. A 65. percben az egyik szegedi táma­dásnál Khlmár a kapu elé ívelt, a Vasas kapusa kiejtette a lab­dát, amit Balázs elrúghatott vol­na, de várta; hogy a kapus fel­vegye. Amíg gondolkodtak, a befutó középcsatár a hálóba lőtt. 2:0. Ettől kezdve a Vasas erősí­tett, több támadást vezetett, de a kapuralövésekkel nem volt szerencséjük. A 80. percben az egyik támadásnál a jobbszélső Kalmár átjátszotta a Vasas vé­dőket és szép góljával beállítot­ta a végeredményt, S:0. A Vasas csapatán meglátszott a hosszú utazás fáradalma és két-három Játékos gyengébb teljesítménye. Jó: Balázs, Szedlák, Muszka; Frikker, illetve: Kalmár (a me­zőny legjobbja), a középhátvéd és az állandó mozgásban lévő csatárok. La.lké Játékvezető a Jé Iramú sportszerű mérkőzést hl- t>a nélkül vezette. Vasárnapi sporfmozaik Női ifjúsági tornászaink győ­zelmet szereztek, a férfiak vere­séget szenvedtek az NDK ellen. A két ország ifjúsági tornász válogatottjainak találkozóját Debrecenben bonyolítottak le. * Budapesten a FŰSZERT ellen játszott vasárnap a Szolnoki MÁV/ N3 n-es női kosárlabda Ffedmenyesen játszott a Meteor Szolnoki Vörös Meteor— Bajai Építők 56:48 (29:22) Szolnok, közgazdasági techni­kum, 200 néző, vezette: Velkei— Mészner. Vörös Meteor: Bajusz (2), Horváthné (15)! Fpdor (9), Dobcsné (11), Pataki (17). Bíró (2, Szabó, Horgász. Raja: Mandi (2) , Tax (4), Vass (12), Állaga (3) , Rátvai (17). Csátaljal (8), Bognár (2), Pásztor. Az első percekben Fodor volt eredményes. Majd az egyre job­ban Játékba lendülő Pataki és Horváthné növelte a pontok szá­mát. A félidő végéig fej-fej mel­leti küzdelem alakult ki, jobb hajrával sikerült 7 pontos előny­re szert tenni. A második félidő elején a jobban kezdő Meteor eldöntötte a mérkőzés sorsát. 14—16 pontos előnyre tett szert és ezt tartani tudta. A bajai csapat mindent elkövetett a mérkőzés eredmé­nyének megfordítására, de az elszántan küzdő szolnoki lányok -„V „„ ! lelassították a bajalak rohamait, megye 11 pontját al az Len megnyerték a számukra fontos előkelő harmadik helyen vég-1 mérkőzést. zetfe 1 A csapat átlag jő teljesítményt nyújtott. Külön dicséret Illeti Dobosnét, aki betegen is ered­ményesen játszott. Jó: Pataki, Fodor. Horváthné, Bajusz, Bíró, — illetve: Rátvai, Vass, Csátaljal. A játékvezetők kitűnőre vizsgáztak, régen lát­tunk Ilyen tárgyilagos, hozzá­értő játékvezetést. K. T. A Totó 44. heti eredménye csapata. A szolnokiak nem tud­ták megismételni elmúlt heti jő játékukat. Az igen kosárszegény találkozón 12:9-es félidő után 35:24 arányban szenvedtek vere­séget. • Az osztrák nemzetközi asztali- tenisz bajnokságon a férfi egyest Faházi nyerte Rózsás előtt. A férfi párosban a Rózsás—Sándor pár győzött az Andreadis—Mikó pár ellen. A vegyespárosban pe­dig Faházi—Heirlts kettős sze­rezte meg a győzelmet a Pítíca— Wegrath kettős ellen. A magyar versenyzők tehát három bajnok­ságot szereztek. Továbbra is az U. Dózsa vezet a fabdarú-ó NB l-ben A labdarúgó NB I. november 4-i fordulója már a hajrát Jelen­tette. A mérkőzéseken több meg­lepetés is született. Elsősorban sokan nem számítottak arra, hogy a Debrecen pontot vesz el az MTK-tól. De arra sem, hogy Győr legyőzi a Bp. Honvédőt, Pécs pedig Salgótarjánt ottho­nában. A Vasas is csak nehéz küzdelemben fektette . Szombathelyt a Fáy utcíoan. A forduló eredményei: Győr—Bp. Honvéd 2:1 (2:1). Debrecen—MTK 2:2 (2:2), Ferencváros—Komió 2.3 C0:0), Vasas — Szombathely 2:1 (1:0), Pécs—Salgótarján 1:0 (la)), Dorog—Szeged 0:0. 1. Vasas—Szombathely 1 2:1 2. Komló—Ferencváros 2 0:2 3. Dorog—Szeged x 0:0 4. Győr— Bp. Honvéd 1 2d 5. Debrecen—MTK x 2:2 6. Salgótarján—Pécs 2 0:1 7. K. Lombik—Budafok 2 0:1 8. Cs. Autó—Székesfehérv. 2 1:2 9. PVSK—Szállítók 2 0:1 10. Szolnok—Miskolc 1 1:0 iL Modena—Milan x 2:2 12. Róma—Bologna 1 3:1 ßSSXb voll lövése magasan kapu fölé szállt. Egy ellentámadás után a szabadon hagyott Pintér lövését a védők szögletre mentették. A 22. percben a 10-oson belül Sárl- feleSlegesen felvágta Gyikó n-t, A megítélt büntetőt Gylkö I. a kapufára lőtte. A 26. percben Cs. Farkas Jobb szélen szépen elment és nehéz szögből kapura lőtt labdája a hálóban kötött ki. 1:0. A 28. p-ben Gyikó I. 16-osról lőtt labdája a sorfalról vágódott ki. A 29. percben Sárkány kifu­tott a kapuból, Nagy átemelte rajta a labdát, ami a hálóba hullott 1:1. Szünet után már a 46. percben Bánhidi az ötösről hanyattfekve húzta hátra a labdát, ami a te­hetetlen Horváth mellett a bal sarokba vágódott. 2:1. Cegléd nagy iramot diktált. Az MTE vé­dekezésre rendezkedett be. A játékvezető a sportszerűtlen kö­zönség nyomására sok hibát vé­tett. Alacsony színvonalú, durva­sággal tarkított mérkőzést ví­vott a két csapat. AZ akarásért minden játékost dicséret Illeti. A Cegléd nagyon gyenge telje­sítményt nyújtott. A játékve­zetőnek a Pappot szándékosan -megrúgő játékost ki kellett vol­na állítania. P. L Értékes győzelem Jászberényi Vasas—Orosházi Kinizsi 3:0 (2:0) Jászberény, 600 néző, vezette: Szeghő. Jb. Vasas: Szabó — Dá- nyi, Túri, Helle — Iványi, Buk- hár — Csizmadia, Rétsági. Ko­vács XI.. Keresztesi, Hering. Ed­ző: Bíró István. Orosháza: Kiss — Dudás, Bosch. Fiam — Szűcs, Kollár — Sárközi. Bódl, Czlráki, Túri, Bogár. Edző: Csonka Béla. Mindjárt kezdés után nagy iram alakult ki. Már a 2. perc­ben Rétsági átadását Kovács II. négy méterről a kifutó kapusba lőtte. Másik oldalon Szűcs ug­rott ki a védők közül és nyolc méterről fölé bombázott. A 9. percben Keresztesi nagy hely­zetben a léc mellé lőtte a láb-