Szolnok Megyei Néplap, 1962. szeptember (13. évfolyam, 204-229. szám)

1962-09-11 / 212. szám

1 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1962. szeptember 11. Tófh Béla 10,7 mp-et futott Budapesten A Budapesti Előre szombaton délután országos I. osztályú ver­senyt rendezett a Sport utcai sporttelepén. A versenyen igen sok sportkör versenyzőié rajthoz állt. A férfiak 100 méteres fu­tamában a szolnoki Tóth Béla győzött idei legjobb idejével, 10,7 mp-el. Eredménye azért is jónak mondható, mert a sok in­duló miatt előfutamban, közép­futamban is meg kellett küzde­nie. a továbbjutásért, és a har­madik száz méteren érte, el a legjobb eredményét. A Testnevelési Főiskolán ta­nuló Oros Ferenc még szolnoki színekben versenyzett. 25,4 mp- es idejével a második helyen végzett 200 méteres gátfutásban. Közepes létszámú, lelkes kö­zönség nézte végig Jászberény­ben a Heves megye—Szolnok megye ifjúsági és felnőtt bir­kózóinak vetélkedését. Megyénk birkózói nem várt fölényes győ­zelmet arattak Heves megye vá­logatottja ellen. Ifjúsági váloga­tottunk 6:4-es, felnőtt váloga­tottunk 8:0-ás győzelmet ért el. Részletes eredmények: Ifjúsági; Lepkesúly: (Előlállók a Szol­nok megyei birkózók.) Nagy Já­nos kétvállal győzött Fónagy ellen. Légsúlyban Balogh István kétvállal, győzött Hanus ellen. Pehelysúlyban Magyar László vesztett Bőgős ellen. Könnyű- súlyban Papp Miklós pontozás­sal vesztett Molnár ellen. Kis- váltósúlyban Szabó Miklós pon­tozással vesztett Balázs ellen. Nagyváltósúlyban Csibra István győzött kétváílal Dobó ellen. Kis- kőzépsúiyban Csoszánszki Ferenc győzött kétvállal Hegyi ellen. Nagyközépsúlyban Szécsi Mihály győzött Garabás ellen, kétváí­lal. Félnehézsúlyban Várad! Ist­ván győzött pontozással Mirkócz- ki ellen. Nehézsúlyban Pál Gyu­la vesztett kétváílal Fórizs els len. Felnőtt: Lepkesúlyban Vass István nyert kétváílal Berkes ellen. Légsúlyban Nagy Ferenc győzött pontozással Kovács ellen. Pe­helysúlyban Farkas Mihály győ­zött pontozással Becskel ellen. Könnyűsúlyban Ivanovics nyert kétvállal Szarvas ellen. Váltó­súlyban P.ísai László győzött pontozással Kun ellen. Közép- ■súiyban Mizsel János győzött kétvállal Tompos ellen. Félne­hézsúlyban Kiss István győzött pontozással Mák ellen. Nehéz­súlyban Dobrai győzött ellenfél A 60S ITSK 4x1000 méteres váltója megyei csúccsal győsött A Szolnok megyei Atlétikai Szövetség szombaton délután a Szolnoki MÁV sporttelepen ren­dezte meg az 1962. évi megyei serdülő, ifjúsági, felnőtt férfi és női világbajnokságát. Ugyancsak ott került sor vasárnap délelőtt a megyei férfi és női ügyességi csapatbajnokságra is. A részvétel a várakozáson alu­li volt. A rendezőség az időpon­tot j61 választotta meg, hogy az iskolák is részt vehessenek a ver­senyen. Ezzel szemben csak há­rom szolnoki iskola, a Költői úti általános, a Verseghy Gimnázium és a Közgazdasági Technikum versenyzői jelentek meg. A sport­körök közül Igen szép létszám­mal és eredményesen képviselte magát a Jászberényi Vasas. Ez alkalommal másodízben jelentek meg a Nagykunsági MEDOSZ at­létikai szakosztályának verseny­zői és máris eredményesen sze­repeltek. Bizhatunk benne, hogy Jámbor István testnevelő edző irányításával újra fellendült Kis­újszálláson az atlétika. Az edző munkája mellett elismerés illeti a Nagykunsági MEDOSZ sport­kör vezetőit is, akik felismerték az atlétikai sportág jelentőségét és megfelelően is támogatják azt. Különösen a váltóbajnokságon eredményesen szerepeltek a 605. ITSK atlétái. A verseny legjobb eredménye is az ő nevükhöz fű­ződik a 4x1000 méteres váltó me­gyei csúcsával. Igen rossz képet mutatott az első napon a Szolnoki MÁV at­létáinak megjelenése. Több ver­senyző passzivitása miatt alig tudtak néhány váltót összeállí­tani. Hiányoztak a jelenleg Balaton mellett üdülő martfűi atléták is. Ismeretlen okok miatt távol ma­radtak a Szolnoki Honvéd ver- * 1 2 3 4 5 6 7 8 9 * 11 NB II. Keleti csoport 1. Diósgyőr 6 4 2 — 8: 2 10 2. Láng 6 4 2 — 15: 7 10 3. Miskolc 6 3 2 1 12: 5 8 4. Ózd 6 4 — 2 11: 5 8 5. Szolnok € 3 1 2 9: 6 7 6. G.-MAVAG 6 3 1 2 17:12 7 7. Nyíregyháza 6 2 3 1 11:11 7 8. Kecskemét 6 2 2 2 9: 6 6 9. Egyetértés 6 3 — 3 10: 8 6 10. SZVSE 6 2 2 2 9:12 6 11. DEAC 6 2 1 3 5: 8 5 Eger 6 2 — 4 6:9 4 borsodi B. 6 2 — 4 5:13 4 ' i Bp. Spart. 6 114 8:16 3 ’8. Bp. Előre 6 114 6:13 3 16. Saig. KSE 6 — 2 4 3:11 2 NB III. Délkeleti csoport 1. Békéscsaba 6 3 3 — 19: 8 9 2. Cegléd 6 4 1 1 9: 5 9 3. Mezőhegyes 6 3 2 1 11:10 8 4. Gyula 6 3 1 2 9: 5 7 5. J. lehel 6 3 1 2 7: 4 7 6. Szolnok 6 3 1 2 8:67 7. Törökszentm. 6 3 1 2 9: 7 7 8. H. MEDOSZ 6 3 1 2 11:12 1 9. Szeged 6 14 16:5 6 10., Martfű 6 3— 3 12:12 6 11. Makő 6 1 3 2 7:11 5 12. Orosháza 6 2 1 3 7:12 5 13-14. T. Vasas 6 — 4 2 3: s 4 Kcé'cV/'fn. ” 9 — 4 1; P 1* 6 11 4 5:9 5 16 Szarvas 6 1— 5 2:10 i senyzői Is. Egyénileg a legjobb eredményt Cseh Katalin érte el magasugrásban, Szunyoghy Éva távolugrásban és magasugrás­ban, Szekeres László magasug­rásban és a kisújszállási Nyikos Árpád gerelyhaj írásban. EREDMÉNYEK: 4x100 méteres serdülő fiú: 1. Szolnoki MÁV 51,5, 2. Jászberé­nyi • Vasas 51,8, 3. Szolnok 605. ITSK 53,3 mp. 3x400 méter ser­dülő fiú: 1. Szolnoki MÁV 3,03,2, 2. Szolnok 605. ITSK 3.07,2, 3. Jászberényi Vasas 3.12,4 p. 4x100 méter férfi ifjúsági: 1. Jászbe­rényi Vasas 48.8, 2. Szolnoki Verseghy Gimnázium 50,1, 3. 1 Szolnok 605. ITSK 51.2 mp. — ; 4x1000 méter férfi ifjúsági: 1. Szolnok 605. ITSK 11.36,7 perc ! (Elekes, Sólyom, Fodor, Fuchs) új megyei ifjúsági és felnőtt ] csúcs, 2. Jászberényi Vasas 12.45,4. 3. Szolnoki Verseghy Gimnázium 12.55,2 perc. 4x100 méter férfi felnőtt: 1, Szolnoki MÁV 48.7 mp. 4x800 méter férfi felnőtt: 1. Szolnoki MÁV 9.51,8 perc. 4x100 méter serdülő leány: 1. Jászberényi Vasas 58,4 mp, 2. Szolnoki Köl­tői úti ált. isk. 59,0, 3. Jászbe­rényi Vasas „B” 60,6 mp. 3x400 m serdülő leány: 1. Jászberényi Vasas 3.41,6. 2. Szolnok. Közgaz­dasági Technikum 3.43,8 perc. 4x100 méter női felnőtt: 1. Szol­noki MÁV 53,9 mp. 3x400 méter női felnőtt: 1. Szolnoki MÁV 3.28,5 perc. FÉRFIAK ÜGYESSÉGI CSAPATBAJNOKSAGA: Magasugró csapat: 1. Szolnoki MÁV 161, 2. Jászberényi Vasas 157, 3. Szolnok 605. ITSK 140 ?m. Távolugró csapat: 1. Szolnoki MÁV 602. 2. Jászberényi Vasas 564, 3. Nagykunsági MEDOSZ 511 cm. Diszkoszvető csapat: 1. Szol­noki MÁV 26,89. 2. Jászberényi Vasas 24.56, 3. Nagykunsági ME­DOSZ 91,79 méter. Gerelyhajitó csapat: 1. Nagykunsági MEDOSZ 40,48, 2. Szolnoki MÁV 38,44, 3. Jászberényi Vasas 31.63 méter. NŐK: Magasugró csapat: 1. Szolnoki MÁV 142, 2. Jászberé­nyi Vasas 129. 3. Szolnok. Köz- gazdasági Technikum 122 cm. Távolugró csapat: 1. Szolnoki MÁV 480, 2. Jászberényi Vasas 437, 3. Szolnok, Közgazdasági Technikum 412 cm. Súlylökő csapat: 1. Szolnoki MÁV 10,29, 2. Szolnok. Közgazdasági Tech­nikum 7.79 méter. Gerelyhajftő csapat: 1. Szolnoki MÁV 19.29. 2. Szolnok. Közgazdasági Tech­nikum . 18,68 méter. A Totó 36. heti eredményei 1: Vasas—Győr 1 2:1 2. DVSC—FTC x 2:2 3. Szombathely—MTK 2 0:2 ; 4. Pécs—Szeged 2 0:1 5. SBTC—Komló x 1:1 G. SZVSE—DVTK X 0:0 , 7, Eger—DEAC 1 2:1 8, Budai Sp.—Szállítók 1 2:1 9, K. Lombik—EVTK 1 2:1 rn. ’VTo^onm.—BVSC x 1:1 ! 11, ovAri ivt/\v—Budafok 1 1:0 12. Szolnok—Egyetértés 1 2:0 Az első félidőben kitűnően játszott a MÁV Szolnoki MÄV—Budapesti Egyetértés SC 2:0 (2:0) MÁV sporttelep, 3000 néző. — Vezette: Aranyosi (Orosz—Ko­vács). Szolnok: Cselényi — Sán­dor, Abonyí, Kegyes — Karkecz, B. Nagy — Tóh, Gombás, Józsa, Csábi, Dobos. Edző: Kolláth Fe­renc. — Egyetértés: Vilmos — Schmidt, Csákó, Ficzere — Kéül, Székely — Thomann, Bárczi; Adány, Cserjés, Sing. Edző: Fy- ber István^ MÁV rohamokkal kezdődött a játék. Friss, élénk volt az iram, de egyik csapat sem tudott felül­kerekedni — még percekre sem. Az első negyedóra során több­nyire a két tizenhatos között hullámzott a küzdelem. Meglát­szott a játékosokon, hogy nagyon respektálják egymást. A 15. perc­ben Tóth bombaszabadrúgása — a sorfalon irányt változtatva — az oldallécre vágódott. Feljött a hazai csapat, s egyre jobban át­vette az irányítást. A 17. percben formás támadás után zavar tá­madt az Egyetértés kapuja előtt. Lövéssorozat érte a tizenhatoson belül tömörülő védelmi gyűrűt, végül Józsának sikerült a rést megtalálni és a jobb sarokba lőtt. 1:0. A gól után a vendég­csapat teljes erővel ellentáma­dásba ment át. A jó formában lévő MAV-védelem azonban Abo- nyi irányításával jól felfogta a rohamokat. A fedezeteink segít­ségével csatársorunk újra és új­ra megkavarta a kitűnő pesti vé­delmet, s ez meghozta a várt si­kert. A 26. percben Gombás nagyerejű lövését Vilmos csak kiütni tudta. A labda pontosan Tóth elé pattant, aki közelről a hálóba helyezte a második gólt. 2:0. Nagy volt az- öröm a pá­lyán és a nézőtéren. A pesti já­tékosok néhány sportszerűtlen megnyilvánulása, a játékvezető néhány fordítottnak vélt ítélete miatt átforrósodott a hangulat, de végül is lehiggadttak a kedé­lyek. A 43. percben Tóth kapuba tartó labdáját a vonal előtt el­csípték a védők, s az eredmény nem változott. Szünet után már a 46. percben majdnem gólt kaptunk, szeren­csére a teljesen tisztán kanura törő Bárczi mellé lőtt. A követ­kező akciónál Cselényi csak ki­futva, rávetődéssel szerezte meg a labdát. Az ellenfél többször megközelítette a szolnoki kaput. A hazai csatársor nem tudta tar­tani a orfffTp a nyomás, amit lehetővé tett egyik-másik védőjátékosunk könnyelműsködése. A 62. perctől ismét Szolnok kezdeményezett többet. Tóth közelről fölé vágta a labdát, majd pár perccel ké­sőbb balról élesen lőtt: Vilmos védett. Változatos lerohanások tették izgalmassá ezt az idősza­kot. Szerencsére az ESC csatárok lövő+udom£nya csődöt mondott. Közben Abonyí megsérült és a pálya szélén ápolták pár percig. Az utolsó percekben Tóth több­ször is kapura törhetett volna, de az erélyes pesti védők el­nyomták, s maradt az eredmény 2:0. A két csapat találkozója ezút­tal is igazolta a „hagyományo­kat”. Mindvégig izgalmas, fő­ként az első félidőben magas színvonalú játékot hozott. Szü­net után csökkent az akciók szépsége, inkább küzdelem jelle­mezte a mérkőzést. A győztes csapat az első félidő nagyobb fe­lében minden csapatrészében fe­lülmúlta ellenfelét és győzelme feltétlen megérdemelt. Cselényi minden esetben Idejében és ha­tározottan lépett közbe, formája megnyugtató. A csapat legjobb része a hátvédsor volt. Abonyi energikus játéka most okos meg­oldásokkal is párosult: fejlődése határozottan felfelé ívelő. Sándor higgadtságával. Kegyes támadás­indításaival egészítette ki a sor jó teljesítményét. A két fedezet­nek oroszlánrésze van az ered­mény kivívásában; főleg B. Nagy pompás szerelései és támadás­kezdeményezései voltak jók. A csatársorban Tóth vállalkozóked­ve, Gombás keménysége és lövő­készsége tetszett. Csábi sérülése még nincs teljesen rendben, Jó- 7*a sem bírta végig erővel, s ez 'okozta a második félidei vissza­esést. Dobos sokat vállalt magá­ra, de nem mindig sikerült el­gondolását végrehaitania. Több iátéVo«5pi51 az állóképesség nem megfelelő. Az Egyetértés lankadatlan-erő­vel, elvkor kom^iv technikai megoldásokkal nrőbálta megpe- ho?tteni a hazaiak győzelmét, "«■ár. hogv a második gól után idegességükben néhányszor sport- <! erőtlen ragadtatták ma­gukat. tritűnő formában vannak. A -fátékvez'-'+A«; időnként elnéző tintárnza+lsp volt. Az Egyetértés az első léiidouen sokszor 7—8 tövei is vé­dekezett. A fotoriporter is egy ilyen jelenetet örökített meg az Egyetértés kapuja előtt. A levegőben Csábi har­col a labdáért a vendég védelemmel Idényeleji formában a Szolnoki MÁV NB ll-es tekézők Csepeli Vasas—Szolnoki MÁV 6:3, 3430:3333 Szolnok, Járműjavító; né­gyes tekecsarnok: Csepel: Nagy 434, Tusai 431, Varga 412, Bogdány 397, Pólyái 389, Sulypk 367. Szolnok: Vörös 398, Ded- rák 395, Reszeli 395, Benedek 393, Papp 378, Kántor 373. Idényeleji formában van­nak a szolnoki tekézők. Első mérkőzésükön sajnos a sze­rencse is elpártolt tőlük és egyre idegesebben verse­nyezve nem tudták szokott teljesítményüket nyújtani. Jellemző, hogy egyik ver­senyző sem tudott 400 fát üt­ni, a vendégek megérdemel­ten győztek. Két város bajnokságáért: Szolnoki Dózsa—Ceglédi Honvéd 6:2, legjobb dobók: Kalics 443, illetve: Novák 384. Felszolgáló fiú tanulókat 8 általánossal vagy érettségivel felveszünk. Jelentkezés Szolnokon, a Tisza Szállóban. A Mezőgazdasági Kiállítás vendégeit várja Budapes­ten a r ővárosi Idegenforgalmi Hivatal Szállásáról, szórakozásáról gondoskodik a Fóvárosi Idegenforgalmi Hivatal Városnéző autóbuszjáratok, színházjegyek, egyéni és csoportos szállások Budapest. V.. Roosevelt tér 5. Telefon: 180—201. 381—106. A kiállításon keresse fel az idegenforgalmi pavilont? H, A Jászberényi Vasas pontot „rabolt“ Békéscsabán Megyénk NB III-as labdarúgó­csapatai közül ezúttal a Jászbe­rényi Vasas nyújtotta a legjobb teljesítményt. Tartalékosán iß javuló játékkal hozták el az egyik pontot a jelenlegi első helyen álló Békéscsabai Építők­től. A Jászberényi Lehel nehéz küzdelemben fektette kétvállra hazai pályán a Kecskeméti TE-t. A Törökszentmiklósi Vasasnak hazai pályán is csak az egyik pont megszerzésére tellett erejé­ből. Csatáraik ezen a mérkőzé­sen elfelejtették felhúzni „gól­lövő cipőjüket”. A Martfűi MSE nyújtotta e fordulóban a leg­gyengébb teljesítményt. Saját pályáján kapott ki a Mezőhegye- si MEDOSZ-tól. A Szolnoki MTE viszont Hódmezővásárhelyen szenvedett vereséget. Tudósítóink I az alábbiakban számolnak be a mérkőzésekről. Lelkes játék, megérdemelt győzelem Jászberényi Vasas— Békéscsabai Építők 1:1 (1:1) Békéscsaba, 400 néző, vezette: Spitzer. Jászberény: Csikós — Hering, Helle, Dányi — Iványi, Pintér — Csizmadia, Keresztesi, Rétsági, Kovács n, Bukhár. Edző: Bíró István. Békéscsaba: Krátkl — Gulyás, Frankó, Szikora — Farkas, Rieger — Miklya, Tö­rök, Sipos, Szita, Patai. Edző: Kerekes Imre. Vasas támadásokkal kezdődött a mérkőzés, s már a 3. percben Rétsági faképnél hagyta a védő­ket. Teljesen tiszta helyzetben két védő az ötösön kézzel vlsz- szarántotta. A nyilvánvaló tizen­egyest a játékvezető nem adta meg. A 6. percben a kifutó Csi­kósba Pataj csúnyán belelépett, A kapust percekig ápolták. A 10. percben a hazai csapat szög­lethez Jutott. Ezt Iványi kifejelte. A labdát Kovács II. megszerezte és a Jó helyzetben lévő Rétsági elé emelte, aki a fél pályáról elindulva 20 méterről a bal felső sarokba lőtt. 1:0. A gól után a helyiek vezettek több támadást, azonban a védelem — ha nehe­zen is, de hárított. A 20, perc­ben Farkas kiugratta Patajt, Hering beavatkozása nem sike­rült és á csatár a lábdát kézzel a kapuba sodorta. A Vasas tilta­kozott, azonban a játékvezető a gólt megítélte. 1:1. Á 32. percben a kiugró Kovács H-t a játék­vezető tévesen állította meg les címén. A Vasas végig' nagy lelkese­déssel és Időnként igen jól ját­szott. Az első félidőben bizony­talankodó védelem fordulás utájn szinte hiba nélkül működött. Á helyzetek alapján a Vasas állt közelebb a győzelemhez. Az eeész csapat nagyszerűen küz­dött, de kiemelkedett Hering, Pintér. Bukhár és Rétsági. A he- Ivl csapatból Farkas. Miklva és Patai volt jó. Spitzer játék­vezető a meg nem adott tizen- eevesnél és a megadott szabály­talan gólnál döntő hibáka» vétett. — G — Gyenge színvonal — a döntetlen reálisabb lett volna Mezőhegy esi MEDOSZ— Martfűi MSE 2:1 (1:1) Martfű, 400 néző, vezette: dr. Tóth. Mezőhegyes: Balogh — Pálhidai. Zomborácz, Fekete — Csigér, Vigh — Erdélyi, Madácsi, Molnár, Borsos, Keresztes. Edző: K. Szabó János. Martfű: Németh — Papp R, Seres, Molnár — Sütő, szűcs — Pálinkás, Vízhá­nyó. Honti, Mészáros, Mezőteleki. Mindjárt a mérkőzés elején látszott, hogy gyenge, csapkodó lesz a játék. Az 5. percben. Mart­fű szögletet ért el, amit a mező­hegyes! védelem tisztázott. A 13. percben Madácsi mintegy 18 mé­teres ballábas lövése a rosszul helyezkedő Németh mellett szin­te begurult a hálóba. 1:0. A gól kissé felrázta a cipőgyáriakat. Fölényt harcoltak ki, amelv a 15. percben góllá érett. Pálinkás —Honti adogatás után az utóbbi biztosan 16+t a kapuba. 1:1. Az egész félidő tervszerűtlen, csap­kodó látókkal telt el. A második félidő úgy kezdő­dött, hogy a hazaiak megválto­zott jobb taktikával megnyerik a mérkőzést. Néhány perenvi -láték után az első félidei csap­kodás folytatódott. A 82. perc­ben a vendégek megszerezték a vezetést. egyben a mérkőzés győztes gólját. Paop R. elkénvel- meskedett egy labdát, amit akár a mezőnvben. akár a partra ki­rúghatott volna. Az ellenfél bal- szélsője. Keresztes megszerezte labdát, elhúzott a szösletzászló- +61, beadott, s a jó ütemben ér­kező Molnár a bal alsó sarokba lőtt. 2:1. Gyenge színvonalon mozgott á mérkőzés. A martfűi ..hullám­völgy” tovább tart. Sütőt kivé­ve, nem volt olyan játékosuk, aki hibát hibára ne halmozott volna. Jelentős változáson kell álmennie a csapatnak, hogy a2 őszi idény végére legalább közé­rten biztosítsák hevüket a ta­bellán. A mezőhegyes! együttes’ is gv^nge csapat benvomácát kel+ette. Keményen látszó védel­mük elég biz+osüék volt. ahhoz, hogy a eíT>őgyárlak ne tudják a mérkAz<^?t saját pályájukon A játékvezető* hármnc Vifo^ás- *aianui vezette a mérkő~^\ K. J. Pontosztozkodás Törökszentmiklóson Törökszentmiklósi Vasas— Orosháza 0:0 Törökszentmiklós, 1000 néző, vezette: Bende. T. Vasas: Vasas — Sz. Kiss, Balázs, Fekete — Szedlák, Pató — Darvast, Musz­ka, Frikker, Hálák, Kiss. Edző: Selmeczi János. Orosháza: Kiss I. — Dudás, Békési, Fiam — Szűcs, Kollár — Kiss n, Csömör, Túri. Sárközi. A 9. percben egy orosházi sző? letrúgás után Csömör fejesé, Vasas védte. Ezután mezőnyjáték alakult ki, egyik kapu sem for­gott veszélyben. Majd Sz. Ki?: szabadrúgásából Fekete lövése ?. felső kapufát érintette. A ?s percben Kiss átjátszotta maga. a védelmen. Lövése a földön fekvő kapusról a kapu fölé pat­tant. A második félidő Vasas táma­dásokkal kezdődött, Pató elmem a Jobboldalon, beadását KI?' csúnyán mellé lőtte. Ismét me­zőnyjáték következett, majd 80. percben Frikker fejese és Fiam tizenegyes-gyanús kezezése jelentett veszélyt az orosházi kapura. Az utolsó percben Musz­ka szögletét Darvast a kapura fejelte. Jók: Szedlák, Muszka, Sz. Kiss, Illetve: SzűcS, Csömör. A játékvezető a ll-es meg nem adá­sán kívül jól működött. — M. L. — Játék helyett — küzdelem Jászberényi Lehel— Kecskeméti TE 1:0 (1:0) Jászberény, vezette: Horváth. Lehel: Sándor — Pánesics, For­tuna, Novák — Nagy I, Fehér — Sánta, Nagy Hl, Fülöp, Lugosi, Tóth. Edző: Kutik Sándor. KTE: Vitkovlcs — Vajda, Fekete, Jó­nás — Gacs, Vas — Szabó, Len­gyel, Kasza, Berta, Gárdai. A ’ széltől támogatva vezette támadásait a KTE. Vas ki is használta a lehetőségeket, távoli nagy lövésekkel próbálkozott, de a labda elkerülte a kaput. Ellen- támadás során a 7. percben Nagy III. lövését védte Vitkovics. pár perccel később Lengyel csavart lövése foglalkoztatta Sándort. A 15. percben Kasza 18 méterről küldött szabadrúgása okozott iz­galmat, de Sándor jó érzékkel védett. Két perccel utána Fülöp Jól eltalált lövése csattant a ka­pufán. A kipattant labdát Tóth ívelte és Nagy ni. fejéről került Vitkovics birtokába. A' fölény egyik csapatnál sem tudott ál­landósulni. Hol az egyik, hogy a másik kapu előtt pattogott a labda. A 39. percben Tóth be­adását elnézte a kapus, sőt kapu elé nyomta, majd Lugosl sodor­ta a labdát a kapuba. 1:0. A mérkőzés első felében már je­lentősebb esemény nem volt. A csatárok egymás hibájából éltek. A két csapat találkozója nem hozott jó játékot, csak küzde­lem folyt a pályán. Jók: Sándor, Fortuna, Pánesics, Nagy I, illet­ve: Vas (a mezőny legjobbja), .Vitkovics Fekete. K. J. Balszerencsés vereség Hódmezővásárhelyi MEDOSZ Szolnoki MTE 3:1 (2:1) HódmezővásárheiLy, 2500 néző, vezette: Simon P„ Hódmezővásár­hely: Marton — Szelezsán.Holu- bán, Bacsa — Sepsi, Gera — Boros, Zsótér, Rozik, Nagynéme­di, Salamon. Edző: Király Jenő. Sz, MTE: Sárkány — Borzi, Ma­kai, Zalai — Sári, Papp II. — Bánhidi, Kolláth, Papp I, Wi- ljsch, Karakas JI. Edző: Teleki Gyula. Az MTE széllel szemben kez­dett, változatos mezőnyjáték folyt. A 14. percben beívelt lab­dára Zalai és Nagynémedi ug­rott rá. A labda a lécre került. Onnan lepattanva a tisztán álló Zsótér a hálóba helyezte. 1:0. Néhány perc múlva ismét a ha­zaiak támadtak s Rozik a 16- oson kiugrott, középre tartó lö­vését Sárkány védeni akarta, de megcsúszott, s a labda a mel­léről a léc alá vágódott. 2:0. Az MTE is vezetett formás támadá­sokat és az egyik ilyen lefutás­nál egy Mártonról kipattanó lab­da Kolláth elé pattant, aki a hálóba lőtte. 2:1. Fordulás után az MTE ferge­teges támadásokkal kezdett. A csatárok lövéseit azonban a ka­pufa, vagy valamelyik védő sze­rencsés közbelépése hárította. Sokáig úgy tűnt, hogy a2 MTE képes lesz mindkét pont meg­szerzésére. Egy újabb váratlan hazai támadásnál azonban a bal­oldalon kiugró Nagynémedi a hosszú, sarokba tarió, ívelt lövé­sét— Sárkány elnézte és a labda a hálóba vágódott. 3:1. Ezzel megpecsételődött a mérkőzés corsa. Meg kell még említeni, hogv egy teljesen szabályos MTE gólt beszéd címén a játékvezető nem adott meg, de sok fordított íté­letével is a hazaiakat segítette. A2 MTE csatársora annak elle­nére. hogv csak egy gólt tudott elérni, jobban látszott az elmúlt •hetinél. A védelem a szórványos vásárhelyi támadásoknál is meg- ’-negingott. Jók: Holubá.n. Boros, Nagynémedi, illetve: Makai, Kol­láth. A foTfltilo további őre fi va? f-o-T-OT-. -yCplrói Vasas 1:0 n-i" ■■■'’ ''^EDOSZ—Csongrádi Petőfi 2:0 (0:0). ÜSS! Megyénk felnőtt és ifjúsági birkózói is győztek