Szolnok Megyei Néplap, 1962. szeptember (13. évfolyam, 204-229. szám)

1962-09-04 / 206. szám

4 SZOLNOK MEt«VEI NÉPLAP 1962, szeptember 4. Nagy sikere volt a hírverő ökölvívó mérkőzésnek Törökszentmiklóson szom­baton a Csepeli Vasas NB, I- es ökölvívói vendégszerepei­tek. A helyi Vasas ellen lép­tek szorítóba, A találkozót Nem birt a túlerővel a tartalékos MÁV Diósgyőri VTK—Szolnoki MÁV 2:9 (2:0) Diósgyőri stadion, 6000 né­ző, vezette: Lenkeffi (Tófál- vi, Kaposi). DVTK: Tamáes — Werner, Szigeti, Paulás — Csányi, Nyíri — Szarnék, Kovács, Bó- ta, Kiss, Matisz. Edző: Bu- kovi Márton. Szolnok: Molnár — Sán­dor, Abonyí, Kegyes — B. Nagy, Karkecz — Tóth, Gom­bás, Józsa, Kovács, Dobos. Edző: Kolláth Ferenc. dselényi sérülten érkezett meg Salgótarjánból a B- vá­logatott mérkőzésről és nem vállalhatta a játékot. Elég nyomott hangulatban vonul­tak ki a játékosok a pályá­ra. A MÁV kezdte a mérkő­zést, de rögtön a hazaiak vet­ték át az irányítást. Kétszer is csak az alapvonalon túlra tudtak menteni védőink. A nézőtéren ütemes Di-ós-győr biztatásra — meglepetésre — nagyerejű „hajrá Szolnok” volt a válasz. (A miskolci testvércsapat szurkolói ezút­tal a helyi „konkurrens” el­len léptek fel.) A 8. percben szabadrúgást rúghatott a DVTK, de a felső lécet ta­lálták el. Több esetben Mol­nár védett. A szolnokiak idegessége lassan feloldódott és az első negye lóra eltelté­vel kiegyenlítettebb lett a játék. A hazai védelem biz­tonsági játékra törekedett, többnyire kényelmesen, haza­adással tisztázott. A 20. perc­ben volt az első formás MÁV-támadás: Tóth a bal- szárnyon elment, az eléje he­lyezkedő diósgyőri védők kö­zött keresztbe adott, Gombás pendített fejese azonban — sajnos — elkerülte az üresen álló kaput. A hazaiakat fel­rázta az eset, egyre erőtelje­sebben rohamoztak. ■ Sarokrú­gásból közelről Kovács a léc alá fejelte a DVTK vezető gólját. 1:0. A gól után a kö­zönség harsány biztatása közben fokozódott a nyomás védelmünkre. A szolnoki csatársor erőt­len próbálkozásai nem jelen­tettek problémát a számbeli fölényben lévő DVTK véde­lemnek. A 32. percben a jó formában lévő Szarnék a jobb szárnyon elhúzott, be- adásszerű lövése a felső lé­cet érintve balra pattant ki, Sándor nem tudta elrúgni azonnal és a rajta lévő Ko­vács a hálóba kotorta. 2:0. Továbbra is a DVTK kezde­ményezett. Szünet után Szolnok len­dült bele jobban. A kapu torkában a hazai kapus kiej­tette a labdát, de sikerült megkaparintania. Az 60. perc­ben ismét nagv zavar volt a DVTK kapu előtt. Tamás is­mét kiejtette a labdát, de a ráfutó csatáraink elől élesen krtmerra mentettek. Az 52. nercben a kifutó diósgyőri kapus elvétette a labdát Gombás gvengén gurított labdája az üres kapuba tar­tott. de a kétségbeesetten visszafutó Kiesnek sikerült a gólvonalról kivágni komerra. A 70, perctől Paulás vezény­letével ismét a DVTK iránví tett. több jó helyzetet kidol­goztak. megnyugodott vedel mtink azonban állta a roha­mokat, A mérkőzés nem volt ma­gas színvonalú. Mindkét rész ről sokat hibáztak a játéko­sok. Szolnoknál a közvetlen védelem, a DVTK-nál a fe­dezetsor nyújtott átlagon fe­lüli teljesítményt. A szolnoki csapat már a rajtnál vesz­tett. Cselényi és Csábi kény­szerű kiesése a legérzéke­nyebb pontokon gyengítette meg az együttest. A többiek hiába küzdöttek, a till erő el­len nem érhettek el sikert. Egyénileg: Molnár a kapuban nem okozat* csalódást. Néhány kitűnő védése is akadt, Az első gólnál bennragadt a vo­nalon. A hátvédhármas de- rek'as munkát végzett, Abo- nyí olykor a mezőny fölé nőtt. A fedezetsorban B. Nagy végzett nagy munkát. Karkecz játéka ídőelőtt el­szürkült. A támadósorban Dobos és Tóth rengeteget mozgott, de a feltűnő lassú és körülményes belsők miatt mindig hiba csúszott az ak­cióba. Az egész támadósor csak a szünet utáni első ne­gyedórában nyújtott elfogad­hatót. A DVTK nem mutatott bajnokjelölthöz méltó játé­kot. A győzelmet ugyan vi­tathatatlanul megérdemelték, de ezzel a játékkal, úgy érez­zük, hogy érheti őket még kellemetlen meglepetést. Leg- jobbjaik Paulás, Nyíri, Csá­nyi és Szarnék voltak. A játékvezetéssel mindkét fél elégedett volt. — H. Gy, — Jól sikerült úszóverseny» nagy mezőnyök Vasárnap délután rendez­te meg a Szolnoki Dózsa úszószakosztálya a Damja­nich uszodában országos ver­senyét. A lebonyolított 21 versenyszámba n összesen mintegy kétszázan álltak rajthoz. Akadt néhány ki­emelkedő eredmény is, az átlagos színvonal közepes volt. A Szolnoki Dózsa, MÁV, Honvéd, Vörös Me­teor- úszóin kívül a Buda­pesti Vasutas, Békéscsaba, Szentes, Szarvas és Nagy­kőrös versenyzői is rajthoz álltak. Az egyes számokban az alábbi eredmények szü­lettek: 50 méter kezdő fiúk mell­úszása: 1. Hack M. (Dózsa) 55.0, 2. Horinka T. (Dózsa) 55.3 mp. 50 m újonc pillan­gó: 1. Perényi A. (Dózsa) 34.0, 2. Szabó G. (Dózsa) 3S.2 mp. 50 méter gyermek fiú gyors: 1. Rakonczai L. (Dó­zsa) 36.5, 2. Bőchmer Gy. (Dózsa) 37.8 mp. 50 gyermek fiú mell: 1. Soós L. (Szen­tes) 46.5, 2. Molnár Gy. (Dó­zsa) 47.3 mp. 50 méter újonc fiú gyors: 1. Percnyi A. (Dózsa) 31.2, 2. Vezsenyi P. (Dózsa) 33.2 mp. 50 méter újonc fiú mell: 1. Nyíri Z. (Szentes) 40.3, 2. Perépyi A. (Dózsa) 41.6 mp. 100 serdülő fiú hát: 1. Halász G. (Dózsa) 1:14.5, 2. Balássy P. (BVSC) 1:16.5 p. 100 serdülő fiú gyors: 1. Balássy P. (BVSC) 1:05.5, 2. Oszvald I. (BVSC) 1:08.3 p. 200 méter serdülő fiú mell: 1. Melegh B. (Szó. MÁV) 3:11.3, 2. Erdei K. (Dózsa) 3:12.8 p. 200 serdülő fiú vegyes: 1. Balassi P. (BVSC) 2:43.5, 2. Oszvald I. (BVSC) 2:47.4 p. 200 ifi fiú mell: 1. Szatmári I. (BVSC) A Totó 35. heti eredményei 1. Lengyelo.—Magyaro. 2 0:2 2. EVTK—Csepel 2 0:2 3. Szállítók—Budafok 1 2:0 4. ZTE—Székesfehérvár 1 3:2 5. Oroszlány—Dunaújv. x 3:3 0, Kaposvár—Mosonm. 2 1:5 7. PVSK—Cs. Autó 1 1:0 8. SKSÉ—Űzd 2 0:1 9. Nylregyh.—Ganz-M. 1 4:1 10. Elóre—Kecskemét 1 1:0 11. Egyetértés—MVSC 1 2:1 12. Bp. Spartacus—Eger 1 1:0 3:03.5, 2. Szabó L, (Dózsa) 3:04.3 p. 100 méter felnőtt férfi gyors: 1. Filep A. (Szentes) 59.3, 2. Száll A. (BVSC) 59.7 mp. 200 méter felnőtt férfi mell: 1 Lenkei F. (BVSC) 2:50.8.- 2. Filep A. (Szentes) 2:56.7 p. 3. Urbám L. (Dózsa) 2:56.7 p. 100 m férfi pillan­gó; 1. Gőz L. (Dózsa) 1:07 8, 2. Száll A, (BVSC) 1:08.1 p. 100 méter serdülő leány hát: 1. Turóczi J. (BVSC) 1:24.2, 2, Nagy M. (BVSC) 1:26.5 p. 100 méter ifi leány gyors: 1, Turóczi E, (BVSC) 1:12.7, 2. Jancsó G. (BVSC) 1:17.1, 3. Kiss M.' (Dózsa) 1:21.5 p. 200 méter serdülő lány mell: 1. Deés Á. (Dózsa) 3:16.0, 2, Kuti M. (Dózsa) 3.19.8 p. 200 serdülő leány vegyes: 1. Turóczi J. (BVSC) 2:50.0, 2. Gágyor V. (BVSC) 2:56.2 p. Végeredményben a meg­rendezett 21 versenyszám közül a Szolnoki Dózsa 9. a BVSC 7. a Szentesi Kinizsi 3, a Szolnoki MÁV 1 és Bé­késcsaba 1 első helyet szer­zett. nagy érdeklődés mellett bo­nyolították le. Az érdeklődők zsúfolásig megtöltötték a Va- ,sos Művelődési Otthon nagy­termét. A találkozó az NB. I-es csepeliek 14:2-es győzel­mével végződött A helyiek közül Putóoki győzelmet, Orosz és Fehér pedig döntetlent ért el. Szolnoki sportlövő fiatalok sikere Budapesten Budapesten, a Mexikói úti lőtéren került sor a BM Dó­zsa, a Szolnoki MHS és a Kecskeméti Dózsa ifi csapa­tai közötti Béke-kupa lövész­verseny 6. fordulójára. 60 lö- véses kispuska számban ve­télkedtek a résztvevők. Ki­emelkedő eredmény született. A Szolnoki MHS csapata ugyanis 6 körrel megjavítot­ta az országos ifjúsági csú­csot. • Kispuska 60 lövéses össze­tett: 1. Muhari Gy. (Szolnoki 549, 2. Rigó (Szolnok) 547, 3. Muhari L. (Szolnak) 540, 4. Tóth (Kecskemét) 515, 5, Balázs (Szolnok) 494 köregy­séggel. Csapatban; 1, Szolnoki MHS (Muhart Gy., Muhari L., Rigó) 1636 országos csúcs. (Régi: Heves megye 1630.) 2. Kecskeméti Dózsa 1606, 3­BM Dózsa 1207 kóregységgel. Csak a£ MTE-nek sikerült győzni NB ni-as labdarúgó csapataink közül a szeptember 2-í forduló­ban csak a Szolnoki MTE-nek sikerült mindkét pontot megsze­reznie hazai pályán. A Martfűi MSE Cegléden a Vasutastól szen­vedett vereséget, a Jászberényi Vasasnak — tartalékosán — csak az egyik pont megszerzésére tel­lett a Makói Vasas ellen még hazai pályán is. A Jászberényi Lehel Orosházán hagyta mind­két pontot, a Törökszentmiklósi Vasas pedig Szolnokon, az MTE- től szenvedett vereséget. A for­duló a tabellán is hozott válto­zást, ugyanis a Szolnoki MTE a hatodikról a második helyre ke­rült, a Törökszentmiklósi Vasas pedig a negyedik helyre esett vissza. Tudósítóink az alábbiak­ban számolnak be a mérkőzé­sekről. Gólképtelen csatársorok Jászberényi Vasas—Makói Vasas 0:0 Jászberény, 500 néző, vezette: Simák. Vasas: Csikós — Benke, Helle, Dänyi — Iványi, Hering — Csizmadia, Keresztesi, Buch ár, Szigeti, Szívós. Edző: Bíró Ist­ván. Makó: Szabó — Bácz, Tóth, Széli I. — Kádár, Széli n. — Ba- rőezí, Marczika, Balogh, Rozs- nyai, Páger. Edző: Veres János. Az első félidő elején változatos játék folyt, de a kapuk előtt nem volt veszélyes helyzet, A 15. percben vezette a Jászberényi Vasas az eleiéi támadást, de Szí­vós négy méterről léc fölé fejelt. A másik oldalon viszont Rozs- nyai hagyott ki hagy helyzetet. Jobbára jászberényi fölény ala­kult ki. Támadásaik azonban szétesőek voltak és a makói vé­delem Így könnyedén tisztázni tudott. Fordulás után, a 48. percben Szigeti nagy helyzetben összeüt­között a makói kapussal, s perce­kig ápolásra szorult. Az 50. perc­ben a makói Balogh lövését a kapufa mentette, maid Rozsnvai lövését Csikós a felső léere ütöt­te. Ezután ismét feljöttek a ha­zaiak. Keresztesi, majd Szigeti hagyott ki egy-egy helyzetet. A 70. percben pedig Szívós nagy lö­Ot pontra növelték előnyüket a martfűi kézilabdások Martfűi MSE—Debreceni Vasas 24:18 (14:11) Martfű, vezette: Tárnok. Martfű: Varga, Csabai, Horváth (7), Kerti, Kesjár (9), Tóth (2), Gálik (6). Csere: Rácz. Debreceni Vasas: Bányai, Juhász, Nagy (1), Fülöp (6), Lukács (3), Csontos (4), Szecsei (2), csere: Veréb, Muhár (2), Bagoly. A Martfűn megrendezett mér­kőzésre kissé rossz előjelekkel készültek a hazaiak, mivel a múlt vasárnapi mérkőzés után több sérültjük volt. Ezek szere­peltetése csak az utolsó pillanat­ban dőlt el. A vendégek viszont a kiesés ellen küzdenek. így vár­ható volt, hogy nagy igyekezet­tel, mindent megtesznek a győ­zelemért. Debrecni támadással Indult a mérkőzés. Amit átlövés- ből Fülüp révén góllal fejeznek be. A martfűiek többször bizony­talankodnak, lassan szövik a tá­madásukat és a befejezésekkel is rendszerint adósak maradnak. — így a vendégek 4:2-es vezetésre tesznek szert. — A cipőgyáriak egyre jobban belemelegednek a Játékba és főleg átlövésekből A fotoriporter a magyar és lengyel utánpótlás labdarúgó válogatottak Szolnokon lejátszott találkozójának egyik második félidei jelenetét örökítette meg egyre növelik a gólok számát, 6:5-re vezetnek a martfűiek. — Mindkét csapat nagy Iramot dik­tál és így egyik részről sem tud­nak tartós előnyt kiharcolni. A martfűiek igyekeznek szorosabb emberfogással játszani, hogy megakadályozzák a vendégek kapu előtti adogatását. Ez siker­rel jár és gyors ellentámadások­ból 10:8-ra elhúznak. A félidő hátralévő részében már gyorsab­bak és pontosabbak a martfűi támadások és ezeket szép ak­ciókból góllal fejezik be. A deb­receniek viszont már nem boldo­gulnak a jól záró cipőgyár! vé­dőkkel szemben. így ér véget az első félidő I4:ll-es martfűi veze­téssel. A második félidő martfűi tá­madással indul és ezt góllal fejezik be. A debreceni védelem szinte tehetetlen a kitűnően ját­szó martfűiekkel szemben. A hazaiak egyre növelik a gólok számát. 18:ll-re vezetnek. A mér­kőzés ezen időszakában már igen szép támadásokat és gyors Indításokat láthat a szépszámú szurkolő tábor. A debreceniek kemény Játékkal igyekeznek a martfűi támadásokat megtörni, ez sikerrel jár, mivel a játékve­zető nem minden esetben torolja meg a durva belemenéseket. így a hazaiak, hogy az úiabb sérülé­seket elkerüljék, tartózkodóan ’átszanak. — Ez a vendégeknek kedvez és 18:14-re felzárkóznak. \ mérkőzés, további részében már kissé visszaesik az iram, a zőlok is mindkét részről főleg 'ávoli átlövésekből esnek. A mér­kőzés végül Is 24:18-as martfű! győzelemmel ér véget. A mérkő­zés jó iramú, színvonalas Játékot hozott, a martfűiek továbbra is jó formában vannak. A bajnokri- válls Miskolci MTE Makón vere­séget szenvedett és így a cipő­gyáriak előnye öt pontra növe­kedett. Makói YSE—Miskolci MTE 23:18. , =- H, i, = végét Szabó remekül hárította. A 78. percben Buehár Keresztesi elé játszott, kinek lövése a háló­ba vágódott, a játékvezető azon­ban nem adta meg a gólt. A hát­ralévő időben Is Jászberény tá­madott, de a 8—10 emberrel is vé­dekező vendégek meg tudták akadályozni a góllövésüket. A sok sérült miatt erősen tarta­lékos Jászberényi Vasas alacsony színvonalú mérkőzést vívott a lelkes makóiak ellen. Jó védel­mek, gyenge csatársorok játéka jellemezte a találkozót. Jók: Hel­le, Dányí. Buehár, Csizmadia, — illetve: Szabó, Tóth, Széli II., Marczika. Simák Játékvezető a meg nem adott jászberényi gól­nál döntő hibát vétett, ,.*-*=* Gyenge játék Szolnoki MTE—Törökszent­miklósi Vasas 2:0 (1:0) Szolnok, 1800 néző, — vezette: Geréb. SITE: Sárkány — Borzi, Makai, Zalai — Papp H., Papp I. — Tandi, Pusztai, Kolláth, Wi- lisch, Cs. Farkas. Edző: Teleki Gyula. T. Vasas: Vasas — Sz. Kiss. Balázs, Fekete — Szedlák, Szabó — Darvas!, Hálák, Frik- ker, Patő, Kiss. Edző; Selmeczi János. Kezdés után mindkét csapat nehezen lendült játékba. Az 5. percben az MTE kapujától 18 méterre szabadrúgáshoz jutott a Vasas, de Frikker kapu fölé lőtt. Az MTE többet támadott, de a csatárok nem tudták áttörni a Jól záró Vasas védelmet. A 29. percben Eorzi szabadon hagyta szélsőjét, beadását Darvas! lőtte kapura, s Sárkány csak nagy bravúrral tudott menteni. Ese­mény nélküli játék folyt. Egyik részről sem alakult ki veszélyes támadás. A 38. nercben szép MTE támadás alakult ki, Kolláth jól futott el a szélen, s beadását Wi- Hseh biztosan lőtte a hálóba. 1:0. Továbbra is az MTE támadott, de a félidő végéig már ném vál­tozott az eredmény. Szünet után is folytatódott a lélek nélküli játék. Ekkor az MTE látszott fölényben, de a Va­sas védők lelkesen vertéit vissza próbálkozásaikat. A 48. percben egy Vasas támadásnál Sárkány ismét csak bravúrral tudott men­teni. A 80. percben a Vasas ka­pujától 20 méterre szabadrúgás­hoz jutott az MTE. Wilisch állí­totta le a labdát, s a sorfal fö­lött védhetett énül lőtt a hálóba. 2:0. Mintaszerű gól volt. A mér­kőzés vége felé tovább esett az iram és ekkor több szabálytalan­ság is előfordult. Ennek követ­keztében a 88. nercben a török­szentmiklósi Szahőt. űtánrúgásért a játékvezető kiállította. A mérkőzésen mindkét csapat igen gyenge teljesítményt nyúj­tott. Az MTE csatárok sokat ön- zősködtek. A Vasas főleg véde­kezésre rendezkedett be, csatá­raik egy-két eset kivételével nem tudtak veszélyesek lenni. Geréb tátékvezető több hibát vétett. Jók; Panp T„ Papp IL. Sárkány, illetve: Balázs, Kiss. Darvnsi. — P. I.— A lelkes orosháziak megérdemelten győztek Orosházi Kinizsi—Jász­berényi Lehel 2:1 (0:1) Orosháza, moo néző. — vezette: Kasza. A Lehel a következő ösz- szeállftásban Játszott: Sándor — Páncsics. Fortuna. Novák — .Tó- zsa, Pecha — Sántha. Nagv TTL, Nagv T.. Lugosi, Fülöp. — Edző: Kutlk Sándor. A Lehel jól kezdett. Formás támadásokat vezettek, úgy tűnt. hogy többgólos Jászberényi győ­zelem lesz. A 15. percben Nagy TTT. 20 méteres szabadrúgása az orosházi hálóban kötött ki. 0:1. Ezt követően könnyelműsködnl kezdtek a Lehel Játékosok és Sándor több esetben Js csak tel­jes tudása latbavetésével tudott hárítani. Az orosházi Kollár több esetben sportszerűtlcnkedeM. — megütötte a tászberényi Fülöpöt. A játékvezető azonban ezt elnéz­te. A 43. percben Kollár Nagy HT.-al csapott össze. Felemelte kezét, hogy megüti a Jászberényi csatárt. Nasv TTT. arca elé kanta karját, s nagy meglepetésre Knl- iárrpl esviit* a Játékvezető Nagv TTT.e,i Vfátlffntta. Fordulás után hatalmas lelke­sedéssel kezdtek az orosháziak. A 49. percben Novák felszabadító rúgása rövidre sikerült, s a kapu torkában álló Csomós szerezte meg a labdát, aki a hálóba lőtt. 1:1. A 70. nercben Túlinak a 16- osrói jól eltalált bombalövése a a Jászberényi kapu jobb alsó sarkában kötött ki. Sándor nem védhette. 2:1. Ezután már úgy tűnt, hogy a Lehel beletörődött az eredménybe, bár még a hát­ralévő időben is Sok támadást vezetett, de a csa’ársorból hiány­zott az irányító Nagy ín., s az eredmény már nem változott. Jó; Tűn. a jászberényi csapat­ból senkit sem lehet Kieme in, ügy látszik, az eímútt hetek si­kerei kissé elbizakodottá tették a fiúkat. — L — Biztos hazai győzelem Ceglédi Vasutas-—Martiul MSE 3:1 (2:1) Cegléd, 800 nézó, vezette: Pus­kás. Cegléd: Kamza — Pákozdi, Mednyánszki, Császár — Csontos, Oláh — Pintér, Kublzi, Molnár, Nagy, Kovács. Edző: Darányi M. Martfű: Németh — Papp R., Se­res, Molnár — Sütű, Szűcs — Pá­linkás, Bíró I.. Honfi, Mészáros, Mezőtelekl. Edző; Horváth Fe­renc, Martfű kezdett, de hamarosan a hazaiak vették át a játék irá­nyítását és az első percekben, teljesen kapujához szögezték a cipőgyáriakat. A 7. percben a fö­lény góllá érett. Jobboldali ado­gatás után Molnár a tétovázó martfűi védelem mellett a jobb sarokba lőtt. 13). A gól után fel­jöttek a vendégek is, mégis a 15. percben Cegléd újabb gólt ért ei — Nagy révén. 2:0. Ezután ismét Martfű támadott. Vezetett né­hány szép akciót, így a 30. perc­ben Hont! mintegy 18 méterről lőtt kapura. A kapufáról lepat­tanó labdát Mészáros biztosan gurította a jobb alsó sarokba 2:1, A félidő hátralévő részében mezőnyjáték folyt. A második félidőben újból Ceg­léd kezdett jobban, majd me­zőnyjáték alakult ki, A 65. perc­ben megpecsételődött a cipőgyá­riak sorsa. Molnár elhúzott a vé­delem mellett, s máris 3:1 volt az eredmény. A 80. percben szé­píthetett volna a vendégcsapat, de Mezőteleki lövését a kapus szögletre ütötte. Mezőnyjátékkal ért véget a mérkőzés. Cegléd biztosan győzte le a el- pogyáriak csapatát, azért is, xnen lényegesen több gólhelyzetet Tu­dott összehozni és ebből hármat értékesítettek is. A ceglédi együt­tesből a védelemből Mednyánsz- kl, a csatársorból pedig a na­gyon jól Játszó Nagy és a gólve­szélyes Molnár játéka dicsérhe­tő. A cipőgyárlak csapata lénye­gesen gyengébben játszott, mint a múlt vasárnap. A védelem nem volt olyan biztos, mint azt meg­szoktuk. A csatársorból és a2 egész csapatból Mezőteleki tat- t»í<? állandó jó formáját, időkö­zönként Mészáros játszott elfo­gadhatóan. Puskás játékvezető . - , h°gy teljesen a közönség alÄ kerü,t ~ körülményesen és sok hibával vezette a mérkőzést. A Ceglédi Vasutas közönsége nagyon sport­szerűtlenül viselkedett. ^ = K. 3, - A forduló további eredményei Hódmezővásárhelyi MFDOSZ— Szarvasi SC 1:0 (0:0), Szegedi .Épí­tők— Mezőhegyesi MEDOS2 2:2 (1:0). Békéscsabai Építők—Cson­grádi Petőfi 1:0 (1:0), Kecskeméti TE Gyulai MEDOSZ 1:0 (0:0), 0iievmek­fantázia Rgry lengyelországi gyér meklap körkérdést intézet: 12 000 gyermekhez, hogy mi lyennek képzelik az életet száz év múlva. íme néhány válasz: a kerítések kolbász bői lesznek és minden járó kelő haraphat beiorak; a Mars—Föld futball mérkő­zés eredménye 2:1 lesz: a kutyák a nyakörvük alá he­lyezett atomhajtómű segít­ségével a levegőbe emelkeá hetnek és így fognak a ve­rebekre vadászni: az iskolai szünet hat hónapig fog tar­tani; a házimunkát a* édes­anya helyett robotgép végzi, amely pillanatok alatt fagy­laltot is készít, Az édes­anyáknak a következő szerep jut: televíziós képernyővel felszerelt radarkészülék előtt ülve irányítják a gyermekei­ket iskolába szállító heli­koptereket,