Szolnok Megyei Néplap, 1962. augusztus (13. évfolyam, 178-203. szám)

1962-08-22 / 195. szám

SZOLNOK MEGÍE1 NEEl-At* iyb2. augusztus z2. Nagy gólarányú győzelmek a megyei I. osztályban A megyei X. osztályú bajnok­ság fordulóján egy-két meglepe­tés Is született. Különösen nem várt eredményt hozott a két újonc találkozója. A Kisújszállá­si MÁV MTE hat gólos győzel­me a rákóczifalvi együttes ellen okozott meglepetést. — A helyi csapat lelkes gólratörő játéka sok örömet, okozott a hazai szur­kolóknak. Nagyarányú győzel­met aratott a karcagi együttes, akik öt góllal terhelték á kun- hegyesiek hálóját. Tudósítóink az alábbiakban számolnak be a mérkőzésekről: Kisújszállási MÁV MTE—Rákóczi- falva 6:0 (3:0) Kisújszállás, 600 néző, vezette: Halmi. A két újonc csapat találkozója nem várt eredményt hozott. A vendégcsapat csalódást keltett, de annál örvendetesebb volt a helyi csapat lelkes, gólratörő já­téka. Az első félidő a széltől tá­mogatva némi hazai fölényt ho­zott. A 10. percben esett az első gól Dobál révén. Ellentámadás­nál a kapura törő csatárt Sáfár felvágta, a megítélt 11-est Ko­vács kivédte. A kisújszállásiak formás, lendületes támadásaiból látványos, szép gólok estek. Jók: Kovács. Dobál, Farkas, illetve: a kapott gólok ellenére is a ven­dégek közvetlen védelme. Ráköczifalva ifi—Kisújszállás ifi 3:1. — Németh — r Üjszászi vasutas—Szolnoki Kinizsi 0:0 Ujszász, 600 néző, vezette: Pá­linkás. Az VB rri-ból kiesett szolnoki csapat, valamint az Idényben • megerősített újszászl együttes végig csapkodó játékot mutatott. Igen sok szabálytalanság, csúnya belemenés tarkította a mérkő­zést. Teen sokszor kellett a já­tékvezetőnek közbeavatkozni és a játékosok négv esetben kerül­tek a partvonal mellé sérülés miatt. Az első félidőben jobbára az útszászt csapat támadott. A második félidőben feljött a Ki­nizsi csatársora Is és csak Dan­csó bravúros védései védték meg az újszásziak csapatát a góltól. Jók: Dancsó, Kovács, Három, Molnár, Illetve: Mátyus, Mun­kácsi, Gajdos. A játékvezető az igen nehéz mérkőzést jól vezette. Üjszász ifi—Szolnoki Kinizsi ifi 2:3. — Varga II. — Karcag—Kunhegyes S:0 (2:0) Karcag, vezette: Szőllősi (Deb­recenből). Az első percek kiegyenlített játéka után a karcagi csapat egyre nagyobb fölénybe került. A 8. percben Bóta, majd a 23. percben Takács H. góljával két­gólos vezetésre tettek szert. A n. félidőben a helyiek tovább növelték előnyüket. Az 51. perc­ben Takács I., a 04. percben Ko­vács n., majd a 84. percben Bó­ta volt erdményes. A karcagi csapat mérsékelt teljesítménnyel is megérdemelten érte el nagy­arányú győzelmét. Jók: Kiss, Székely. Bóta. Takács II., Illet­ve: Kiss. Szabó. A játékvezető minden szabálytalanságot észre­vett, kiválóan bíráskodott. Karcagi Ifi—Kunhegyes ifi 3:0. — Szőllősi — * Mezőtúr! Honvéd—Szolnoki MÁV II. 3:0 (1:0) Mezőtúr, vezette: Gall. A Mezőtúri Honvéd igen jő já­tékkal rukkolt ki. Játékosaiban kezdeményező erő és nagy kon­díció-fölény következtében meg­érdemelten nyerték a mérkőzést. A MÁV II. nem bírt a nagy lel­kesedéssel játszó Honvéddal. * Szolnoki Honvéd—Jászárok- szállás 1:4 (0:2) Szolnok. MTE pálya, 400 néző, vezette: Kása. A Szolnoki Honvéd a csatársor lélektelen játéka miatt vesztette el a mérkőzést. A Jászarokszál- lás erőteljesen játszott és meg­érdemelten győzött. A vendégek csapata kiegyensúlyozott, egysé­ges együttes benyomását kel­tette. Jászapáti—MAFC ' 1:1 (0:0). A Szolnoki Dózsa nyerte a Wésselényi Miklós emlékversenyt Viharos délnyugati szélben — mintegy hetven úszó állt rajthoz Balatonfüreden, hogy Balatonfü- red és Tihany közötti négy kilo­méteres távon összemérjék ere­jüket. A hetven indulóból csak hatvan ketten értek célba. A ha- evományokhoz híven Hasznos II. István, a Szolnoki Dózsa ver­senyzője ez évben is megszerez­te a biztos első helyet. A négy kilométeres távot Hasznos 56:40 perc alatt úszta le. A harmadik és negyedik helyezést is a Szol­noki Dózsa versenyzői — Kuczo- ra és Pintér IT. — szerezték meg. Csaoatban első: Szolnok, 2. Üj- pesti Dózsa, 3- Budapesti Szpar- takusz. Ú?ra négv pont a martfűi kézilabdázók előnve Martfűi MSE—Budapesti EAC 26:13 (16:7) Martfű, vezette: Ladányi Martfű: Varga. Gálik (6), Horváth (3), Kerti, Boskó (5), Kesjár (10), Csabai (2). Cse­re: Ráez, Fazekas, Tóth. BEAC: Horváth, Vörös, Si- . man (3), Ferenczi (2), Császár .11), Gutván (5), Nemesánsz- ki (2). Csere: Solt, Ivanics, . Sata. Paizs. A múlt vasárnapi vereség után kissé félve várták a mérkőzést a szurkolók. At­tól tartottak, hogy a vereség maid kedvét veszi a csapat­nak. örömmel állapíthatták meg, hogy most kitűnő já- *Äkkal rukkoltak ki a mart­inék a BEAC ellen. A tét nagy volt, mivel a BEAC — "vőzelem esetén még a baj­nokságba is beleszólhatott volna, a vezető Martfű mö­gött négy pont hátránnyal volt lemaradva. Kissé ideges hangulatban kezdődött a mérkőzés. Az el­se) percekben villámgyors martfűi támadások futottak a pályán, amiket góllal fe­jeztek be, s máris elhúztak 4:0-ra. A fővárosiak táma­dásait a jól záró martfűi vé­delem rendre ártalmatlanná tette. Szebbnél szebb táma­dások — szép hofmpzósel; voltak láthatók nz MSE ré­széről. s (5:0-ra vezettek. A BEAC igyekezett lelassítani a játékot és Gutyán révén 6:l-re szépítettek. A cipő­gyáriak kitűnően játszottak és szinte ellenállhatatlanul rohamoztak. A BEAC véde­lem csak szabálytalanságok árán tudta a támadásokat szerelni. A büntetőket a ha­zaiak rendre- értékesítették. 10-3. A félidő háralévő ré­szében továbbra is nagy ira­mot diktáltak a cipőgváriak, 1 s szinte tetszés szarint ér­ték el góljaikat. 16:7. A második félidő BEAC támadásokkal indult. me­lyeket a .kissé fellazult mart­fűi védelem mellett góllal fejeztek be. A cipőgváriak újra játékba , lendültek és már gyorsabban, pontosab­ban szőtték támadásaikat. Ebben az időszakban már a kézilabda-sport szépségeit felvonultatva érték el a gó­lokat. 19:9-re húztak el a martfűiek. A mérkőzés to­vábbi részében is a hazaiak kezdeményeztek, a vendégek teljesen visszaestek. A mér­kőzés így 26:13-as martfűi győzelemmel ért véget. A találkozó jóiramú, végig színvonalas játékot hozott. A martfűi együttes kitűnően iátszott. A bajnok rivális Miskolci MTE vereséget szenvedett Békéscsabán: Békéscsabai MÁV—Miskolci MTE lfi:r> H. J. Döntetlenek az NB l-ben Az NB I. bajnoki forduló­jára az erők kiegyenlítődése volt a jellemző. A hét mér­kőzésből öt mérkőzés végző­dött döntetlen eredménnyel. Eközül is három l:l-es ered­ményt hozott. Továbbra is egy ponttal a Győr csapata vezet az NB X-es tabellán: Eredmények: Győr—Pécs 1:0 (0:0), Győr. 10 000 néző, Szeged—MTK 0:0, Szeged, 15 000 néző, Tatabánya—Dorog 1:1 (1:1), Dorog, 7000 néző, Debrecen— Salgótarján 1:1 (1:1), Debre­cen, 18 000 néző, Budapesti Honvéd — Ferencváros 3:2 (0:1), Népstadion, 60 000 né­ző, Komló—Szombathely 3:3 (2:1), Komló, 5000 néző, Va­sas—Üjpesti Dózsa 1:1 (1:0), Népstadion, 70 000 néző. A Totó 33. heti eredményei 1. vasas—C. Dózsa * 1:1 2. FTC—Honvéd 2 2:3 3. Szeged—MTK * ®:® 4. Komló—Szombathely x 3:3 5. Dorog—Tatabánya x 1:1 6. Győr—Pécs 1 1:® 7. DVSC—SBTC x 1:1 8. DVTK—Ózd 1 1:0 9. Borsod—MVSC 2 0:1 10. Oroszlány—Székesfeh. 2 0:4 11. Btidai—Dunaújváros 1 2:0 12. Kaposvár—Budafok x 1:1 Közel állt a győzelemhez a Nyíregyházán MÁV Szolnoki MÁV—Nyíregyházi Szpartakusz 1:1 (1:0) Nyíregyháza, 3000 néző: vezette: Búzási (Szkokán — Barossy dn Szolnok: Cselényi — Sán­dor, Borzi, Kegyes — B. Nagy, Karkecz — Tóth, Gombás, Csábi, Kovács, Do­bos. Edző: Kolláth Ferenc, Nyíregyháza: Hargitai II. — Galló, Nagy . Z., Lakatos — Pongó, Csürke — Balogh, Kovacsics. Paskó, Papp, Kaskötő. Edző: Szabó Géza. Szolnoki rohamokkal kez­dődött a mérkőzés. A Szpar­takusz csak az 5. percben jött fel először, de lesen akadt el próbálkozása. A 10. percben szabadrúgást értek el a nyíregyháziak. Nagy óriási erővel a sorfalba lőtte a labdát. • Az ellentámadás­nál Csábi átverekedte magát a védelmen, de hátraadott labdájáról lekéstek a belsők. Fokozódott a szolnoki nyo­más. A 31. percben Csábi kiugratta Tóthot, azonban jobbszélsőnk a kitűnő hely­zetben fölé lőtt. A 35. perc­ben Kovács keresztlabdája Csábit tisztán találta, közép­csatárunk néhány lépés után éles szögből laposan a háló­ba vágta a labdát. 1:0. Meg­ingott a hazai védelem — a középhátvéd lyukat rúgott — és a szemfüles Kovács egye­dül rohant a kapuhoz, sajnos elhamarkodta a lövést és Hargitai elfogta. A 41. perc­ben Cselényj kiejtett egy éles labdát, majd megkapa­rintotta — közben azonban kissé megsérült. A 44. perc­ben formás támadás után Dobos , bombalövését Hargi­tai ragyogó reflexszel ki­ütötte. Szünet után is többnyire a MÁV csatársor kezdemé­nyezett. Tóth nagyszerű be­adásáról lekéstek a belsők. Gombás hatalmas lövését a léc alól tolta ki a nyíregy­házi kapus. A meddő akciók után kiegyenlített volt a mezőnyjáték, sőt enyhe Szpartakusz fölény alakult ki. Ezt főként az ellenünk megítélt gyakori szabadrú­gások tették veszélyessé. A MÁV azonban ezen a napon erősíteni is tudott. A véde­lem — Cselényivel az élen — kitűnően védekezett; a fe- dezetsor pedig esetenként jól indított. Kovács nagyerejű Egyedül a Lehel győzött az NB lll-ban Az NB III. soronlévő forduló ján a Szolnok megyei csapatok gyengén szerepeltek. Egyedül a Jászberényi Lehelnek sikerült idegenből a két pontot hazahozn ia, míg a Jászberényi Vasas és a Szolnoki MTE otthonában a vendégekkel osztozkodott a ponto* kon. Az újonc Törökszentmiklós 2:0-ás, míg a Martfűi MSE su­es vereséget szenvedett. Tudósílóink az alábbiakban számolnak be a forduló megyei mérkőzéseiről: Gyengén játszott az MTE Szolnoki MTE—Gyulai MEDOSZ 0:0 Szolnok, 2000 néző, — vezette: Pengő. Szó. MTE: Sárkány — Borzi, Makai, Zalai — Sári, Papp — Pusztai, Bánhidi, Kolláth, Wi- lisch, Karakas II. Edző: Teleki Gyula. Gyula: Vidó — Gyepes, Pásztor, Petrovszki — Guti. Lind- berger — Boruzs, Gyetvai, Him- mer II., Hiramer I., Jenei. Edző: Vasvári Péter. , Az MTE támadásaival, kezdő­dött a j áték, azonban a lelkesen védekező gyulaiak rendre ártal­matlanná tették a támadásokat. Szinte esemény nélkül folyt a mérkőzés, sok volt a csapkodás, s a felesleges cselezgetés. Ez alaposan lerontotta a j a 'ék szín­vonalát. Szünet után folytatódott az eseménytelen, rossz játék. Az MTE csatároknak nem sikerült kihasználni a kapu előtt terem­tett helyzeteket. A csatárok tel­jesen csődöt mondtak, — bár a 67. percben lehetőség nyílott a mérkőzés megnyerésére. Az MTE nagyon gyenge Játé­kot mutatott, csatársora elgon­dolás nélküli, gólképtelen volt. Gyula lelkesen Játszott, bár csa­tárai a kapura nem voltak ve­szélyesek, lelkes védekezésük az egyik pontot biztosította szá­mukra. Jók: Vidó, Jenei. Pet­rovszki, az MTE-ből nem lehet senkit sem kiemelni. — P. I. — Alacsony színvonalú játék Jászberényi Vasas—Szegedi Építők 0:0 Jászberény, 800 néző, vezette; Virág. tib. Vasas? Csikós — Dányij Túri, Heile — Hering, Pintér — Keresztesi. Rétsági, Bukhár, Bí­ró, Szigeti. Szeged: Vadányi — Veréb, Molnár, Enesei — Makai, László — Vörös, Tóth, Bersenyí, Somogyi, Kalmár. Az első percben a vendégek kezdenek, majd a Vasas átveszi a kezdeményezést és egyre ro­hamozza az ellenfél kapuját, — Nagy nyomás alatt van a szege­diek kapuja, de a pepecselő Va­sas csatárok sorra hibáznak. A szegediek váratlan támadásokkal veszélyeztetik a Vasas kapuját. Fordulás után ismét a Vasas csatárainak tehetetlensége, majd Csikós rossz kifutása okoz izgal­mat a nézőtéren. A vendégcsa­pat teliesen védekzésre rendez­kedett be. azonban az utolsó per­cekben támadásba lendült, de két szögleten kívül többre nem telt ereiükből. — A Jászberényi Vásns meddő gyenge csatárjá- t^kkal eladta az esvik pontot. A Szegedi Fnftnk vécHf? ipiiíVKj.en küzdöttek. Virág iátékv^zető egy nem adett Vasas gólnál hi­bázol*. egyébként jól vezette a mérkőzést.- O. ­Pontot vesztett a T. Vasas Mezőhegyesen Mezőhegyesi MEDOSZ— Törökszentmiklósi Vasas 2:0 (0:0) Mezőhegyes. 1200 néző, vezette: Spitzer. Mezőhegyes: Balogh — Pálhidai. Rizsányi, Fekete — Csi- gér, Vígh — Kovács, Madáesi, Molnár. Borsos, Keresztes. Ed­ző: Szabó Járto«. Törökszentmik­lós; Vasas — Sz. Kiss, Balázs, Fekete — ázedlák, Szabó — Dar- vasi, Bana, Frikker, Hálák. Kiss. Edző: Selmeczi János. A mérkőzés hazai támadások­kal kezdődött. Az első veszélyes helyzetét ,a 17. percben Vígh sza­badrúgása jelentette. A 37. perc­ben Frikker lövése elkerülje a kaput. Fordulás után felenged­tek a mezőhegyes! rohamok, s a Vasas csatárok előtt nyílt gól­szerzést alkalom. Az 52. percben Darvasi kiugrott a védők gyűrű­jéből, de Fekete visszarántotta. A 20 méterről küldött szabadrú­gást a mezőhegyes! védők köny- hyen hárították. A 75. percben a Vasas kapu előtt kavarodás tá­madt, a védők megtorpantak, Keresztes kiugrott közülük és megszerezte a vezetést. Tovább­ra is a hazaiak támadtak, s öt perccel a befejezés előtt Csigér 20 méteres lövése talált a halóba. Jók: Pálhidai, Madáesi, Rizsá­nyi, illetve: Balázs, Szabó, Va­sas. A játékvezető jól vezette a mérkőzés* — M. — Lelkesen játszott a Lehel Jászberényi Lehel—Szarvas 1:0 (1:0) Szarvas, 800 néző. A Lehel az alábbi összeállításban lépett pá­lyára : Sándor — Fehér, Pancsics, Novák — Józsa, Nagy I, — Fü- löp. Nagy III., Agócs, Lugosi, Tóth. Edző: Katik Sándor. Nagyiramú mérkőzést vívott a két együttes. Szarvas mindent elkövetett, hogy a két pontot birtokába ragadja, — Ezt’ azon­ban a Lehel védekezési módsze­re, valamint támadói átéka meg­hiúsította. A 26. percben esett a két pontot jelentő gól, amikoris a szarvasiak térfelén a kaputól mintegy 25 méterről a játékveze­tő szabadrúgást ítélt, s ezt Nagy ITT, védhetetlenül lőtte a bal al­só sarokba. A 65. percben nagy helyzet m-s«1 Lu<yoci előtt, aki kb. 8 méterről — sen­kitől sem zavarva — lőtt kamui­ra. de a kapus az utolsó pilla­natban hárított. Ezután még két kapufát is lőtt a Lehel, de az erdőmén-* már nem változott. Jók: Fülöp. Nagy T., Nagy ITT., Tózsa. Paneles, a Játékvezető erősen a hazai csapatot támo­gatta — K, J. — Megérdbékéscsabai íTVnzelem Békéncy’1’''’ —Martfűi MSE 5:1 (2:0) Ttói?AQr»ss)is. 3500 nó7ő. vezette: Tóth F. TtóRésesaha: Klő-szlíl — etilt. Szlanltó. Szllcora — Farkas, MHvItó — Miklva. Török SiooR. Szító. Potnly, Főző: Kerekes Im­re. Martéit; Csenóea — Papo R., Seres Melnür — Naev TI., Szűcs — PüUnkÄä. Sasi* Heetl. Mészá­ros, Mezőteleki Edző: Horváth serene. Martfű kezdett, mégis az első nercekben gólt kapott. Patalv át- "7010710 az egész védelmet és a 'első sarakba lőtte a labdáé. — Martfű góllal válaszolt, azonbao a tátélrvezető les címén nem ad- tó meg. Fz letörte a martfűieket Ezután Ismét Patalv ment el a marteű! védelem mellet1. S:0. A következő percben Szűcsnek akadt nagy gólhelyzete, de az ötösről a kapus kezébe gurított. Ezekben a percekben feljött Martfű, de az eredmény már nem változott. Fordulás után Martfű kezdett jobban. Az 32. percben szép martfűi adogatás után Mezőtele­ki nagy lövését Krátki szögletre védte, de a csabai védelem hárí­tott, majd gyors támadással gólt ért el a csabai Sipos. 3:0. A csa­baiak tovább támadtak és újabb gólt értek el a tétovázó martfűi védelem mellett. Rövid Idő után ismét feljöttek a cipőgyáriak, a 72. percben Mészáros szépített. 4:1. Befejezés előtt 6 perccel is­mét a védelem hibájából kapott gólt Martfű. 5:1. Jók: Farkas (a mezőny leg­jobbja), Miklya. Pataly, Sipos, illetve: Szűcs, Molnár, Nagy II. A játékvezető sok hibával vezet­te a mérkőzést. ítéleteivel főleg a eipőgyáriakat sújtotta. K. J. A forduló további • eredményei Makói Vasas—Csongrádi Petőfi 1:1 (0:0), Ceglédi VSE—Hódmező­vásárhelyi MEDOSZ 1:1 = 1:0), Kecskeméti TE—Orosházi Kini­zsi 2:0 (1:0). lövését Hargitainak sikerült kiütnie — pontosan a jobb­ról befutó Tóth elé, aki azonban az üres kapu fölé vágta a labdát. A meddő fö­lény után ismét az elkesere­detten küzdő hazaiak roha­moztak és a 82. percben ka­varodás támadt a kapunk előtt; Cselényi rádobta ma­gát a pattogó labdára, de Baloghnak sikerült a hálóba pöccintenie az egyenlítő gólt. 1:1 Érdekes, izgalmas, de mindvégig sportszerű mér­kőzést hozott a két csapat találkozója, melyben nagy része volt a higgadt és kö­rültekintő játékvezetésnek. A szolnoki csapat tartalé­kosán is igen jó teljesít­ményt nyújtott, s a mérkőzés nagy részében irányította a játékot. Csak a gólhelyzetek kihasználásában volt hiba. Cselényi jól időzített kifutá­saival és lehúzásaival igazol­ta formáját. A hátvédhár­masnál Sándor és Kegyes bajtársiasan segítette a fia­tal Borzit, aki jól helytállt. A két fedezet önfeáldozóan küzdött mindkettőjüknek jó napja volt. A csatársor fő­ként az első félidőben ját­szott tervszerűbben. Csábi legjobb napjaira emlékezte­tőén irányított. Dobos az első félidőben. Tóth szünpt után játszott ellenállhatatla­nul, A két újonc: Kovács és Gombás fáradhatatlanul küzdött, mindketten nagy te­rületen mozogtak, többnyire jól oldották meg feladatukat. Kovács keresztlabdáival ara­tott sikert. A Szpartakusz mindvégig teljes erőbedobással, határ­talan lelkesedéssel harcolt. Hargitai IT. több gólnak lát­szó lövést védett. A két fe­dezet és a csatársorban Ba­logh, Kovacsics és Kaskötő játszott átlagon felül: H. Gy. A forduló további eredményei: Szegedi Vasutas—Buda­pesti Előre 2:1 (0:1), Láng SK—Budapesti Szpartakusz 6:2 (2:1), Salgótarjáni Kohász —Debreceni EAC 1:1 (1:0), Diósgyőri VTK—Özdi VTK 1:0 (1:0), Miskolci VSC—Bor­sodi Bányász 1:0 (0:0), Nagy érdeklődés a szajoll motor és autó* verseny iránt Az MHS Szolnok megyei motoros klubja Szajolban rendezte meg II. területi baj­nokság harmadik fordulóját, ahol meghívásos országos motor és autóverseny volt. Nagy érdeklődés mutatkozott különösen az autóverseny iránt, hiszen 1958. óta me­gyénkben ilyen verseny nem volt. Eredményeit: 50 köbcentisfutamban: 1. Batár László (Bp. KMK) pongó motorján, 2. Berencsi Lászió (Bp. KMK) Dongó, 3. Horváth Gyula (Bp. KMK) Panni. 125 köbcentis futamban: 1. Csabai Béla' (MHS KMK) Honda, 2. Józan Gyula (KSK Kiskunlacháza) Csepel. 3. Kefelóge István (Kismotor SC) Csepel. 250 köbcentis futamban: 1. Kulcsár Gábor (Szolnoki MHS). Jáwa, 2. Rontó Nán­dor (Szolnoki MHS), Jáwa, 3. Gyura Sándor (Bp. MHS) Jáwa. 350 köbcentis futamban: 1. Polacsik András (Szolnoki MHS). Jáwa, 2. Ágoston La­jos (Dunaújvárosi MHS) Jáwa. 3. Mike Péter (KSK Kiskunlacháza) Pannónia, 125 köbcentis speciái: 1. Balogh Ferenc (MHS Pest megye), Csepel, Oldalkocsis -350 köbcentiig: 1. Cserhalmi Gyula és Lam­bert trnő (Szolnoki MHS) Jáwa. Oldalkoesis sport: 1. Soós Hugó és Bányai József (MHS Székesfehérvár) M—72. Autó: 1. Kiss Sándor (6-os, autójavító) Wartburg, 2. dr. Sorgó Miklós (Szpartakusz) Wartburg, 3. Kovács István (Taxi) Wartburg. ipsat