Szolnok Megyei Néplap, 1962. április (13. évfolyam, 77-100. szám)

1962-04-06 / 80. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1962. április 6. Ritkán látott izgalmas, kemény mérkőzés Szolnoki MÁV—Bp. Egyet­értés SC 1:0 (1:0) MÁV sporttelep. 40(H) néző, ve­rette: Dorogi A. Szolnok". Cselé- nyi — Sándor, Abonyí, Kegyes — jözSa, E. Nagy — Tóth, Csábi, Karkeoz, Kiss M-, Dobos. Edző: Fazekas László. — egyetértés: tsayer — Schmidt, Csákó, Fiezere — Bárczi, Székely — Vallejo, Sing, Adány, Csontos, Budai. — Edző: Pyber István. Lengedező széllel szemben a MÁV kezdte a játékot. Am Cse- lényinek már a 3. percben ten­nivalója akadt. Néhány perces nyomás után a szolnokiak ellen­támadásba mentek át és egymás után többször is zavarba hozták a vendégek védelmét. Dobos ra­gyogó lövését csak nehezen tud­ta kiütni Bayer. Átforrósodott a nézőtér hangulata. A 12. percben egy Egyetértés lerohan ás után hagyerejü lövés Szállt Cselényl kapujára — a labda az egyik lá­bon Irányt változtatott — de ka­pusunk káprázatos, szép védés­sel lehúzta a felső Sarokba tartő labdát. Hullámzó, izgalmas, ke­mény összecsapásokkal tarkított volt a játék. Mindkét együttes a vezetést akarta biztosítani. Sa rokrúgások, néhány szabadrúgás jelezte, hogy ebben az Időszak­ban Inkább Szolnok volt a kez­deményezőbb. A 18. perc táján a kitűnően Játszó Karkecz indított el egy támadást, Dobos jutott lö­vő helyzetbe, de labdája elakadt a tömörülő védőkön. Tóth élé pattant ki a labda, aki mintegy 15 rhéterről a kapuba vágta. 1.-0. A gól után fokozódott az iram. A keménység olykor kíméletlen­ségig fajult. Az egyik összecsa­pás után az Egyetértés SC-bŐl Bárczlt. — a Szolnoki MAV- ból Dobost állította ki a játék­vezető. A kiállítások csak rövid Időre szüntették meg a durva belépéseket. A félidő vége felé a kapura törő Tóthot terítették le, 5® rövid próbálkozás után el­hagyta a Játékteret. Szolnok ki­lenc emberrel is tovább táma­dott és KarkecZnak akadt hely­zete. A szünetben a MÁV vezetősé­ge hangszórókon higgadtságra «,*2^ * nézősereget. A második féUdő elején még néhány for­máé támadást vezetett a MÁV, majd Tóth lövése csak bírói fütty után jutott a hálóba. Ter­mészetesen érvénytelenül. A vál- ^szaladások izgalmassá, tették a játékot, b: cÍSSíi,18 ?tegsérC1t ős percekig . Sajnos, a Játékvezető elr,ő2te a vendégek « 2len étekét. Bár sokszor figyelmeztette a szabálytalanko­dókat. A jól megérdemelt kiállí­tás azonban elmaradt. Ez termé­szetesen mélyei! sértetté a spOlt- Igazságéra étét. Az Iram de a íáték szín- erősen esett. Az Egyetér­tés helyenként fölénybe került KÉZILABDA A Martfűi MSE kézilabda szakosztálya hazánk felsza­badulása ünnepén felszaba­dulási villámtornát rende­zett Martfűn, A tornán a riie- gye legjobb férfi csapatai vettek részt. A mérkőzések igen jóiramu, izgalmakban bővelkedő játékot hoztak. A bajnokság előtt képet adtak a csapatok felkészültségéről. Eredmények, Martfűi MSE—Jászberényi Lehei 16:ll (8:6), vezette: Kalocsai. Góllövők Horváth 8, Tóth 4, Kesjár 4, illetve: Pártos 4, Bórics 3, László 2, Ignácz 2, Szolnoki Honvéd—Szolnoki MÁV 10:7 (7:4), vezette: Ro­zsán. Góllövők: Nádudvari 3, Zilák 2, Dorogi 2, Sándor 2, Egerer 1, illetve: Bagi 2, Hakler 2, Gajzágó 2, Biki 1. Martfűi MSE—-Szolnoki Honvéd 2140 (9:6), vezette: Kalocsai. Góllövők: Gálik 8, Tóth 7, Kesjár 3, Horváth 2, Csabai 1, illetve Dorogi 3, Zilák 2, Nádudvari 2, Sán­dor 3. Jászberényi Lelel—Szolno­ki MÁV 13:8 (5:3) vezette: Rozsán. Góllövők Bárdos 5, Bórics 4, Ballagi 2, Borbás 2, illetve: Gajzágó 3, Hakler 2, Biki 2, Csajbók 1. Martfűi MSE—Szolnoki MÁV 23:12 (14:7), vezette: Magyari. Góllövők: Horváth 8, Kesjár 5, Csabai 4, Gellér 4, Tóth 2, illetve: Gajzágó 4, Hakler 2, Sági 2, Palotás 2, Csaj bók 2. Jászberényi Lehel—Szolno­ki MÁV 12:11 (7:7), vezette: Rozsán. Góliövők: Bárdos 4, Borbás 3, Bórics 2, Ignácz 2, Ballégi 1, illetve: Nádudvari 4, Dorogi 3, Sándor 3, Ege­rer 1; A torna végeredménye- l. Martfű ,6, 2. Jászberény-4, 3. Szolnoki Honvéd 2. 4. Szol­noki MÁV 0 ponttal. — H J, — ugyan, de a rajtaütésszerű MÁV éllentámadúsok mindig nagy ve­szélyt Jelentettek, Előbb Kiss M. fejese suhant el az oldallée mel­lett, később Tőth éles szögből beadott bomba lövését védte Bayer. Az utolsó percekben már inkább taktikázás, mint játék jellemezte a mérkőzést. — Az Egyetértés csatárai tehetetlensé­gükben végül kézzel ütötték be Cselényl kapujába a labdát, amit a bíró is észrevett, így a vég­eredmény 1:0 maradt. Értékes győzelemhez és nagyon fontos két ponthoz jutott ezzel a MÁV együttese. A győzelem ér­tékét csak növeli, hogy azt egy kitűnő formában lévő ellenféltől csikarták ki. Az egész csapat most is kifogástalan küzdőszel­lemmel örvendeztette meg hí­veit- A játékosok egyénileg is, csapatjátékban is méltó ellenfe­lei voltak a fővárosiaknak. Itt- ott azért erőnléti zavarok mutat­koztak. Az Egyetértés Igazolta kitűnő formáját. Játékosaik min­dent tudnak, amit az NS H-ben tudni kell, de sportszerűtlen, né­melykor alattomos faultjaik le­rontják teljesítményüket és so­kat árt népszerűségüknek- Erőn­lét és tudás szempontjából ma az egyik legjobb csapata a me­zőnynek. Dorogi játékvezetőtől maga­sabb színvonalú, igazságosabb- bíráskodást vártak Szolnokon, H_ Oy. Az NE n Keleti csoportjának állása 1. DVSC 20 14 3 S 53:22 31 2. Láng 20 11 4 0 36:26 26 3. Egyetért, 20 11 3 6 29:16 26 4. Diósgyőr 20 10 5 5 29:21 25 5 Bp. Előre 20 8 7 5 38:29 28 6- Oanz-M. 20 9 4 7 32:31 22 7- DEAC 20 9 4 7 21:23 22 8- MlSkólo 20 7 6 7 27:20 20 9, Borsod 20 9 2 9 28:26 20 10, Szolnok 20 6 7 7 24:19 19 11. Cegléd 20 7 5 8 27:25 19 12- Kecském. 20 5 7 8 29:35 17 13. Nyíregyh. 20 4 9 7 15 S3 14 14. Bp- Szp. 20 5 4 11 20:41 14 15- Sze Ep, 20 2 6 12 13:31 10 16. K3STEXT 20 2 6 12 17 50 10 Továbbra is mm Újpesti Dóssá az NB L élén Az NB I, bajnoki forduló­ján mindkét élloyas egy-egy pontot veszített a szerdai fordulón. A tabella utolsó helyezettjeinél még mindig nyílt a kiesés kérdése. Meg­lepetésként számított a for­dulóban a Budapesti Honvéd ózdi 3:i-es veresége. Eredmények Vasas—MTK 2:2 (1:1) Nép­stadion, 40 000 néző, góllö­vők; Bundzsák, Bodor, Laez- kó, Bundzsák (ll-esből), Új­pesti Dózsa—Pécs 14 (0:0) Pécs, 18 000 néző, góllövők: Göröcs, Kocsis. Dorog—Sal­gótarján 3:2 (1:0), Dorog, 5Q00 néző, góllövők: Csőri, Jutási, Láng (2), László. Szeged— Győr 1:1 (0:0) Szeged, 15 000 néző, góllövők: Hajós 11-es- ből, Koós ll-esből. Ferenc­város—Komló 3:0, (3:0), Nép­stadion, 30 000 néző, góllö­vők: Albert (2), Komlói (ön­gól). Csepel—Tatabánya 0:0 Csepel, 6000 néző, Űzd—Bu­dapesti Honvéd 3:1 (2:1) Űzd, 12 000 néző Nincs már veretlen csapat az NB lll-ban Gazsó, Fierik, Ceicseli. Martfű: Csendes — Sagát, Seres, Molnár — Sütő, Szűcs — Pálinkás, Mi- hovics, Konti, Mészáros, Mező­teleki. Választásnál a vendégeknek kedvezett a szerencse, és így az első félidőben igen erős szél tá­mogatásával játszott a martfűi csapat. A játék általában a két 16-os között folyt. A védelmek könnyen rombolták a csatárok támadásait. A cipőgyári csapat nem tudta kihasználni a szél tá­mogatását, bár a 40. percben gól születhetett volna. Pécsi nagyon szép fejese a felső kapufán csat­tant, a hazai védelem nehezen tisztázott és ezzel vége is lett az első félidőnek. A második félidőre a Szél meg­erősödött, így a helyi csapat len­dületesen támadott. A 49. perc- pen Csicseli kapásból nagy ka­pufát lőtt. Továbbra is a MÁV támadott, két szöglet Jelzi fölé­nyét. A 62. percben Ismét a martfűiek támadtak. Hontl feje­se foglalkoztatta a hazaiak ka­pusát. Az alacsonjf színvonalú mérkőzésen főként a csatárok játszottak nagyon gyengén és erőtlenül. A Játékvezetői hármas elfogadhatóan vezette a mérkő­zést. Kiss János Lélektelen, tervszerűtlen játék Szolnoki MTE—Szarvasi SC 1:1 (1:1) Szarvas, ÍOOO néző, — vezette: Rozsnyai. Szolnok: Sárkány — Makai, Karakas Zalai — Sári, Papp — Englerth, Bánhidi, Wi- lisch, Fallal, Cs. Farkas. Szarvas: Kondaes — Gáspár, Szító, Eu- hony I. — Patkós, Ficere IX. — Járó, Kerekes U.; Müller, Sza- lóntai, Burázs, Kiváló talajú pályán nagy iramban kezdődött a mérkőzés. Már az első percben Wilisch a ll-es pontról kapásból kapura lőtte a labdát, de az fölé szállt. Egymás után gördültek az MTE támadások a hazaiak kapujára. A li. percben vezetéshez jutott az MTE. Pallai labdájával Bán­hidi ellenállhatatlanul elfutott és futtából hatalmas gólt lőtt. 1:0. A 16. percben Papp váratlan tá­voli lövését Kondaes a Jobb alsó sarokból ütötte szögletre. — Az MTE fokozatosan visszaesett. — Tervszerűtlenné vált a játék. A védelem átjáróház Volt. Ennek eredményeképpen egyenlített a hazai csapat. Makai szabadon hagyta a szélsőjét, az elfutott, beadott és a labdát a tétovázó védők mellett Járó a hálóba lőt­te. 1:1. Szünet után a hazaiak lelke­sen támadtak. Az MTE védői egyik hibát a másik után vétet­ték, A 70. percben Englerth szög­letbeíveléséből Wilisch kapu fö­lé fejelte a labdát. Lelkes játék­kal sikerült a hazaiaknak tarta­ni a döntetlen eredményt. Alcsony színvonalú játékot ho­zott a találkozó. Az első 10 perc játéka alapján úgy látszott, hogy az MTE gólokkal nyeri meg a mérkőzést, később lélektelen, tervszerűtlen Játékot láthattunk. Az eddigi mérkőzéseken kitű- nőén helytálló védelem sokat bi­zonytalankodott. A hazai csapa­tot lelkesedése miatt dicsérhet­jük. A játékvezető nagy körülte­kintéssel és kiválóan vezette a mérkőzést. Jók: iáró, Kerekes, Burázs. Az MTE-ből nem lehet senkit sem kiemelni. P. L. A forduló további eredményei Szegedi VSE—Békéscsabai Épí­tők 1:0 (0:0) trjszeged, 4000 néző. Csongrádi Petőfi—Gyulai ME- dosz i:i (1:0) Gyula, 800 néző. Szentesi Kinizsi—Hódmezővásár­helyi MEDOSZ 1:0 (1:0) Hódme­zővásárhely, 3000 néző. A bajnokság állása: 1. Bes. Ep. 19 12 6 1 44:15 30 2. Sze. VSE 20 14 1 5 50:28 29 3. Szó. MTE 20 11 5 4 46:23 27 4. Jb. Vasas 20 11 3 6 42:25 25 5. Hm. M. 19 10 4 5 36:21 24 6. Gyula 20 8 6 6 37:26 22 7. Jb. Lehel 20 8 6 6 37:28 22 8. Martfű 20 7 6 7 37:28 20 9. Csongrád 20 7 6 7 40:35 20 10. Szó. Kin. '20 5 6 9 29:47 16 11. Bcs. Máv 19 6 4 9 26:44 16 12. Szarvas 20 7 2 11 29:52 16 13. Orosháza 20 5 5 10 33:42 15 14. Kecském. 20 4 5 11 30:39 13 15. Szentes 20 6 — 14 20:48 12 16. Sze, Szp, SS 4 1 14 17:52 9 Magyar—bol gár birkózó viadal döntetlen Kedden este késői órákban került sor a Sportcsarnok­ban a magyar—bolgár bir­kózó mérkőzésre. A magyar csapat rögtön az elején ver­seny nélkül két pontos előny­re tett szert. Ugyanis a lep­kesúlyban Rádi ellenfél nél­kül győzött. Légsúlyban Var­ga—Banev mérkőzése dön­tetlenül végződött. Pehely­súlyban Guttmann kikapott Ivanovtól, míg könnyűsúly­úban Pólyák csak döntetlent tudott elérni Gíurov ellen. A váitősúly is döntetlennel végződött. Középsúlyban Ra- dev minden erőlködésével csak döntetlent tudott Gu- rícs ellen kiharcolni. A fél­nehézsúly és nehézsúly is döntetlennel Végződött. Teniszezőink föl kezdtek Cannesban A cannesi tenisz klub rendezte nemzetközi teniszverseny hétfőn délelőtt kezdődött. Az Antibesből átutazó Gulyás és Szikszal mel­lett az újabb magyar részvevők közül Körmöczi vasárnap, Kato­na és Zentai csak hétfőn érke­zett meg, a Verseny színhelyére. A versenyen férfi egyésben 72, a női egyesben pedig 52 volt az, in­dulók száma. A férfiak közül Gulyás és Körmöczi van még játékban. Eddigi eredmények: «• Férfi egyes, L forduló: Sanders (d«af­rikai)—Szikszal 6:2, 6:2, strong (angol)—-Zentai 1:0, 9.7, 6:3. n. forduló: Katoftá—Mattheá (angol! 9:7, 6:1, Gulyás—Strudza (nor­vég) 6:2, 7:5. in. forduló: San- . dere (délafrikai)—Katona 6:2, 6:0, Női egyes: n. forduló: Körmöczi —Wilson (angol) es, 6a. A BVSC nyerte az egri ünnepi vízilabda tornát Az Egerben megtartott ün­nepi úszóverseny és Vízilab­da tornán szereplő Szolnoki Dózsa gyenge játékával a BVSC és az Egri Dózsa mögé kényszerült. — Eredmények: Szolnoki Dózsa—Tatabányai Bányász 11:2, BVSC—Égrí Dózsa 5:4, Egri Dózsa—Tata­bánya 8:0, BVSC—Szolnoki Dózsa 2:1, BVSC—Tatabánya 11:3, Egri Dózsa—Szolnoki Dózsa 4:3. RÖPLABDA A Szolnok városi felszaba­dulási villámtomára négy csapat nevezését kapta a szö­vetség: Megyei Kórház, Vö­rös Meteor, Előre, Szparta­kusz. (Utóbbi visszalépett.) Eredmények: Megyei Kór­ház—Vörös Meteor 2:1 (42:25), V Meteor—Előre 1:2 (37:38), Előre—Megyei Kórház 2:1 (44:32). Jobb pontaránnyal és mér­kőzéssel az Előre nyerte a tornát a Megyei Kórház és a Vörös Meteor alőtt. A felszabadulási váltófutás Szolnokon április 4-én dél­előtt 11 óraikor, amikor a Hősök terén levő szovjet emlékműnél véget ért a ko­szorúzás! ünnepség és a fegy­veres alakulatok díszszemlé­je, az érdeklődők sokasága még továbbra is együtt ma­radt. Várta a felszabadulási váltó befutóit. Nemsokára fel is tűntek a Beloiannisz úton a vasútállomás felől a futók. Elsőnek az úttörő lányok ér­keztek célba. S nyomban utána jöttek az úttörő fiúk, majd pedig a felnőtt leányok és férfiak. A befutás után Sárkány János, a Szolnok városi sporttanács elnöke ad­ta át a győztes csapatoknak a városi TST tiszteletdíjait, A második és harmadik he­lyezett csapatok pedig okle­velet kaptak. Az egyes kor­csoportokban az alábbi helye­zési sorrend alakult kis Üttörő fiúk: 1. Koltói Anna úti iskola 1:34 p. 2.. Kassai úti iskola. 3. Achim úti iskola. Úttörő lányok: 1. Koltói úti iskola 1:37,1, 2. Szolnoki sportiskola, 3. Áehim úti iskola. Felnőtt — ifjúsági nők: 1 Szolnoki MÁV 1:28.2, 2. Közgazdasági Technikum, 3, Verseghy gimnázium. Felnőtt — ifjúsági nők: 1. Szolnoki MÁV 2:32.8, 2. Verseghy gimnázium, 3. ITSK. Idénynyitó úszóverseny A Szolnoki MÁV úszószak­osztálya országos, serdülő és ifjúsági űszóversenyt rende­zett a MÁV uszodában. A Budapesti Vörös Meteor, a Szolnoki Dózsa, a Szolnoki Honvéd, valamint a Szolno­ki MÁV több mint száz úszója mérte össze tudását. A verseny jó rendezés mel­lett zajlott le. Bár még az úszóidénynek csak az elején vagyunk, az eredményekkel elégedettek lehetünk. Az egyes számokban a követke­ző helyezési sorrend volt. 50 méter gyermek, fiú hát: 1. Grógy (Bp. V. Meteor) 41.8, 2. Bogdándi P. (Szó, Dózsa) 53.1 mp. Újonc leány mell: 1. Ipolyszegi (Szó. Dózsa) 42.1, 2. Tóth É. (Bp, V. M.) 46.4 mp. 50 méter újonc fiú gyors: 1. Perényi (Szó. Dózsa) 33.0, 2. Vezsenyi P, (Szó. Dózsa) 36.2 mp. 100 méter serdülő leány pillangó: 1. Sperák (Bp, V, M ) 1:27.4 2. Vermes (Bp, V. M ) 1:32.5 100 méter serdülő fiú mell: 1. Meleg (Szó. MÁV), 1:30.6. 2. Szilágyi (Szó. MÁV) 1.35 p. 100 méter ifjúsági fiú pil­langó: 1. Kuczora Gy. (Szó. Dó­zsa) 1:20.4, 2. Katona J. (Szó. Dózsa) 1:28.4 p. 50 méter újonc leány gyors: 1. Tóth E. (Bp. V. M.) 38.2, 2. Ipolyszegi (Szó. Dózsa) 40.6 mp. 50 méter újonc fiú mell: 1. Grósz (SZo. Dózsa) 43.6, 2. Vörös 2. (Szó. Dó2sa) 44.8 mp. 100 m serdülő leány gyors: 1. Sperák (Bp. V. M.) 1:16,1, 2. Pálfi (Bp, V. M.) 1:22.9 p. 100 m ifjúsági leány gyors: 1. Vermes (Bp. V. M.) 1:11.2, 2. Cs. Farkas (Seo, MÁV) 1:18.6 p. 100 m serdülő fiú pillangó: 1. Poór (Bp. V. M.) 1:18.2, 2. Ve2senyi (Szó, Dózsa) 1:38,1 p. 100 méter ifjúsági hát: 1. Nagy (Bp. v. M.) 1:15, •2, Márkus (Bp. V. M.) 1:17.5 D, Az NB m-ban csonka forduló: bonyolítottak le. A délkeleti cso­portban ezidálg kiválóan szerep lő Békéscsabai Építők — mint a: NB III. egyetlen veretlen csapa« — Szegeden elvesztette veretlen­ségét. A Szolnok megyei csapa­tok közül a fordulóból a Jász­berényi Lehel, a Szolnoki Kinlzs; győztesen került 3d, míg a Mart­fűi MSE, a Szolnoki MTE dön­tetlent ért el, a Jászberényi Va­sas pedig Kecskeméten hagyta £ két bajnoki pontot, . Nehezen talált magára a Kinizsi,,, Szolnoki Kinizsi—Szegedi Szpartakusz 4:1 (0:0) Cukorgyári Sporttelep, 400 né­ző, vezette: Simon Csák II.—Tát­rai). Szó. Kinizsi: Kóródi — Gaj­dos, Szabó, Germán — Marton Katona — Mátyus, Munkácsi Géczi, Kolláth, Lévai. Edző; Szebem József, Sz. Szpartakusz: Kollár — Beszprémi, Apró, Ge- rendeli — Solti, stéfán — Ör­dög n., Somogyfalvi, Balek, Ko­szó, Ördög L Edző: Pólyák Jó­zsef. A szolnoki csapat nagyon meg­sínylette a múlt vasárnapi Bé­késcsabai MÁV mérkőzést. Gyé­mánt a kórházba került, Sokvár! kezét pedig gipszbe kellett tenni. A két állandó játékos helyén te­hát tartalékokkal kellett kiállnia a kiesés szempontjából fontos mérkőzésre. Az első félidőben gyenge szín­vonalú, csapkodó, unalmas volt a játék. A hazaiak a 27. percben egy ll-est és egy igen jó hely­zetet kihagytak. Szünet után a hallatlan akarással harcoló Má­tyus átverekedte magát a védel­men, de a kitűnő helyzetben mellé lőtt. Két pere múlva Ismét ő ment el a balszélen, beadását Munkácsi értékesítette. 1:0. A 65. percben Lévai beadását Kolláth lekezelte és a hálóba helyezte. 2:0. A gól után rheglepetésre a szegediek támadásba lendültek, sőt a 80. percben szépítésre is volt erejük. 2:1. Az utolsó per­cekben Ismét Szolnok ostromolt. Lendületes elfutások után Lévai 3:l-re, majd Géczi ll-esből 4:l-re növelte az előnyt. Megérdemelten nyert-a Kinizsi, bár csak a szünet után mutatta azt a lelkes Játékot, amelyet már oly sokszor láttunk tőle. Külön dicséret Illeti Mátyus erőtől és akarástól duzzadó játékát, aki­nek nagy része van a már-már csüggedő tárnáinak felrázásában. Rajta kívül Kolláth emelkedett ki a csatársorból, de itt-ott meg­mutatkozó fegyelmezetlen maga­tartása nem méltó egy Ilyen te­hetséges és Jövő előtt állő játé­koshoz. A védelemben Germán és Szabó játszott átlagon felül. A Szpartakusz jórészt fiatalok­ból álló együttese jó benyomást keltett. Ha a védekezést nem hanyagolták volna el, az ered­mény szorosabb lehetett volna. h. Gy. Egy gólra sem futotta erejükből Kecskeméti TE—Jászberényi Vasas 3:0 (3:0) Kecskemét. 1200 néző, vezette: Géczi. Kecskemét: Vitkovics — Suhajda, Fekete, Szlkszal — Gács. Vass — Szabó, Dezsőfl, La- czi, Barta, Zelenák. Edző: Kósa Károly. Jászberény: Szabó — Dá- nyl, Túri, Helle — Hering, Pin­tér — Kovács I., Szántai, Bíró, Kerekes, Cseh. Edző: Kerekes Imre. Elénk széllel szemben a Vasas kezdte a játékot és már a 6. percben megszerezték a vezetést a helyiék. Laczl rr. 20 méterre a kaputól, jól eltalált lövést kül­dött a jobbsarokba. 1:0. A gól után a helyiek lelkesen roha­moztak, a Vasas Játékosok ren­geteg hibával játszottak. A 9. percben Kovács I. előtt nyílott gólszerzés! lehetőség- de 10 mé­terről leadott lövését Vitkovics bravúrral védte. Ezután Ismét a KTE támadott többet. A 31 bérc­ben újabb gólt értek el a kecs­kemétiek, Barta 18 méteres lö­vésére Szabó későn vetődött, s a labda alatta a hálóba csúszott. 2:0. A 40. percben Bíró előtt volt nagy helyzet, csak a kapussal állt szemben, azonban Vitkovics a lábáról szedte le a labdát. A 44. percben Suhajda beívelt lab­dáját először Barta kapufának rúgta, majd a befutó Laczl H. a hálóba továbbította. 3:0. Fordulás után a Vasas nagy fölénybe került, szinte egy ka­pura játszottak játékosai, azon­ban a legjobb helyzeteket sem tudták a csatárok kihasználni. Rengeteg pepecselés és körülmé­nyesség jellemezte játékukat. A helyi együttes nagy lelkesedés­sel védekezett és sikerült is az eredményt tartaniok. A jászbe­rényi csapatból Dányi, Pintér és Hering igyekezetét lehet kiemel­ni. A helyi csapat minden játé­kosa végig lelkesen küzdött, győ­zelmük még ilyen arányban Is megérdemelt volt. Leg jobbjaik: Vitkovics, Fekete. Vass és Barta. Géczi, játékvezető különösebb hiba nélkül vezette,a mérkőzést, — Gervai — A Lehel irányította a játékot Jászberényi Lehel—Orosházi Kinizsi 5:2 (2:1) Jászberény, 700 néző, vezette: Kopjási (Debrecen), (Hamar— Balia n.) Jb. Lehel: Sándor — Fortuna, Páncsics, Novák — Peeha, Nagy L - Fülöp, Nagy TTT., Józsa, Lugosi, Tóth, Edző: Kolláth Ferenc. Orosházi Kini­zsi: Kiss — Fiam, Békési, Dudás — Papp, Kollár üovszkl, Patyl, Cziráki, Berta, Csömör. Edző: Dombóvári András. Az első tíz perc a vendégek rohamaival kezdődött, — Előbb Berta, majd Patyl lövése adott munkát Sándornak. A következő akciónál — a 7. percben — Patyit szabálytalanul szerelte a Lehel védelme. A megítélt szabadrúgás a jobb kapufán csattant. A lei- pattanó labdát BovSzkl senkitől sem zavartatva csukafejessel jut­tatta a hálóba. 0:1. Mindinkább a Lehel vette át a Játék irányí­tását, egyre-másra vezette táma­dásait. A 18. perc meghozta a ki- egyenlítést. Tóth beadását Nagy m. fejjel juttatta a hálóba. 1:1. A 41. percben Fülöp a Jobbszé- { len elfutott, beadása Józsáról i majdnem kivágódott, de Józsa ügyesen Nagy m. felé továbbl- ! tóttá á labdát, aki kapásból a I léc alá bombázott. 2:1. Fordulás után újra a Lehel csatárai rohamoztak, s az 50. percben egy hátulról előreívelt labdával Lugosi—Fülöp összjáték után újra Nagy HL volt eredmé­nyes. 3:1. Az 53. percben a ven­dégeknél nagy helyzet máradt kihasználatlanul. — Patyl tiszta helyzetben kapu mellé rúgta a labdát. Tíz percnyi mezőnyjáték után Lugosi húzott kapura gs gólhelyzetben Papp felvágta a 16-oson belül. A megíltélt ll-est Nagy Hl. értékesítette. 4:1. A 65. percben Tóth beadását Lugosi kaou mellé lőtte. Továbbra is a Lehel irányította a látékot, s a vendégek védelmének és Kiss kaDusnak akadt bőven munkája, mégis az orosháziak — Novák felesleges cselezése miatt — Hov- szkl beadásából. Cziráki révén a 73. percben szépítettek. 42. A 83. percben Lugosi—Fülöp adogatás után Nagy Hl. lőtte a Lehel ötö­dik gólját. Jóiramú, Jó játékot láthatott a hazai közönség. Jók: Fortuna, Józsa, Nagy III.. Fülöp, Illetve: Békési, Kollár, Berta. A játék­vezetői hármas jól vezette a já­tékvezetői szempontból nem ne­héz mérkőzést. Erőtlenül látszottak a csatárok Békéscsabai MÄV Bocskai— Martfűi MSE 0:0 Békéscsaba, ezer néző, vezette: <lr. Tóth. Békéscsaba; sótyi — Movauvszkl, Simon, Pécsi — Los, Kovács — Gyurkó. Reholc. epsat