Szolnok Megyei Néplap, 1962. április (13. évfolyam, 77-100. szám)

1962-04-03 / 78. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1962. április 3. Több mint 400 induló a Szolnok megyei mezei futó bajnokságon A Szolnok megyei Atlétikai Szövetség vasárnap délelőtt Szol­nokon a szandál réten rendezte meg 1962. évi úttörő, serdülő, if­júsági, felnőtt fém és női mezei fűtő bajnokságát. Bár a reggeli, borús, szeles idő sok iskolást visszatartott az in­dulástól, mégis annyi versenyző Jelentkezett, mint még egyetlen esztendőben sem. A nyolc ver­senyszámban 403-an álltak rajt­hoz. A megyei szövetség által — a legtöbb versenyzőt indító szervnek Járó vándorserleget — ezúttal a Szolnoki ~ 605-ös Ipari- tanuló Intézet versenyzői érde­melték el. Szép számmal vettek részt a Tiszaföldvár virághegyi általános iskola és a martfűi ál­talános iskola tanulói is. Sajnálatos azonban, hogy a szolnoki általános iskolák közül csak a Költői, Achim úti és a Kassai úti indított versenyzőket. A többi korcsoportban a Szol­noki 605 ITSK, a Szolnoki MÁV, a Martfűi MSE sportkörei, a szolnoki leánygimnázium, a Ver­seghy gimnázium, a közgazdasá­gi technikum, valamint Karcag, Kisújszállás és Mezőtúr középis­kolái Indítottak versenyzőket. A szolnoki gépipari technikum egyetlen versenyzőt sem állított rajthoz, de kifogásolható az at­létikai szakosztállyal rendelkező Jászberényi Vasas távolmaradá­sa is. AZ eredmények a követke­zőképpen alakultak: Férfi felnőttek (9 induló, táv: kb. 3000 méter): 1. Dávid Béla (Martfűi MSE) 10:50.2 p. Csapat­ban: 1. Martfűi MSE 7 pont. Női felnőttek (2 induló, táv: kb. 800 méter): 1. CSászi Katalin (Szó. MÁV) 3:03.0 p. Férfi ifjúságiak (61 induló, táv: kb, 2000 méter): 1. Fodor Emié (Kisújszállási gimnázium) 7:00.0 perc. Csapatban: l, Szolnok 605 ITSK 13 pont. Női ifjúságiak (45 Induló, táv: kb. 800 méter): 1. Csikós Katalin (Szó. MÁV) 3:11.4 p. Csapatban: 1. Közgazdasági technikum 16 pont. Serdülő fiúk (98 induló, táv: kb. 1000 méter): l. Fuchs Géza (SZÓ. ?05 ITSK) 3:05.2 p. Csapat­ban: 1. Szolnoki MÁV 12 pont. Serdülő lányok (108 induló, táv: kb. roo méter): l. Száraz Irén (Martfűi MSE) 1-.36.7 p. Csa­patban: 1. Szolnoki MÁV 9 pont. Cttőrő fiúk (44 induló, táv: kb. 500 méter): l. Halász Vince (Martfű ált. isk.) 1:28.4 p. Csa­patban: 1. S2olnok, Költői Anna úti ált. Isk. 15 pont. Üttörő leányok (36 induló, táv: kb. 400 méter): 1. Kertész Rozá­lia Szó. Koltói úti ált. isk.) 1:22.6 p. Csapatban: 1. Szolnok, Koltói Anna úti ált. iák. 8 pont. Taktikai hiba miatt vesztett a MÁV Debreceni VSC—Szolnoki MÁV 1:0 (0:0) MÁV sporttelep, 5000 néző, ve­zette: Bokor (Váli—Strausz). — Debrecen: Jakab — Beck, Gellér, Kovács — Farkas, Juhász — Né­meti, Puskás, Zilahi, Móré, Cse- kő. Edző: Magyar Ferenc. Szol­nok: Cselényi — Sándor, Abonyi, Kegyes — B. Nagy, Juhász — Tóth, Csábi, Sülé, Karkeez, Do­bos, Edző: Fazekas László. Az első percek kölcsönös pró­bálkozásai után a DVSC egy sa­rokrúgást, a MÁV egy szabadrú­gást hagyott, kihasználatlanul. — Egyre fokozódott az iram. Az első nagy izgalmat Puskás nagy­szerű kiugrása okozta, de lövé­sét Cselényi védte és oda lett a helyzet. A 15. percben Kegyes jó indításából Sülé, Dobos táma­dás alakult ki, Dobos szép be­adása Csábi lábáról lecsúszott. Mindkét együttes a védekezésre ügyelt jobban, de közben min­dig akadt egy-két csatár akció is. A játék sportszerű, szemre is tetszetős volt. A 20. perctől’egy negyedórára a MÁV csatársor és a DVSC védelem harca volt a jellemző. Ebben az időszakban Tótbnak volt két Igen veszélyes lövése. Szünet után Szolnok Játszott hátszéllel. A DVSC teljesen visz- szahúzódott és tömören védeke­zett. Időnként nyomasztó volt a meddő hazai fölény. Ennek az lett a hátránya, hogy az előre­húzódott MÁV védelem — ekkor már felhagytak játékosaink a szoros emberfogással — lehető­séget nyújtott a rajtaütésszerű támadásra. Az 55. percben a Jó helyzetben lévő DVSC csatárok még elmulasztották a nagy lehe­tőséget Cselényi kapuja előtt. Is­mét a MÁV támadott. B. Nagy sarokrúgást harcolt ki, Abonyi a labdát mellé fejelte. Az 59. percben az előretörő Kegyes kapuralvelt labdáját Csábi a léc fölé emelte. A 66, percben az üresen hagyott Né­meti nagyszerű beadását Cselé­nyi bravúrosan elcsípte a belsők előtt. Újabb sikertelen szolnoki próbálkozások következtek. A pontos összjáték és a szélsők foglalkoztatása helyett egyre In­kább a belső játékot, a magas labdákat erőltették, ezeket az erélyes DVSC védelem könnyen szétrombolta. Nyugodtan mond­hatjuk, hogy a védelmünk is felhagyott a biztonságos Játék­kal. A 75. percben ez meg is bosszulta magát. Egy gyors Cse- kő elfutás után Abonyinak nem sikerült, a keresztezés, elcsú­szott, a labda az üresen hagyott Puskás elé került. A debreceni gólzsák a kifutó és vetődő Cse­lényi alatt a kapu felé perdített és a labda a baloldali lécről a hálóba került. 1:0. A gól után Szolnok minden erővel ostromol­ta az ellenfél kapuját, de a megnyugodott DVSC védelem, ha némi szerencsével 13 sikeresen kihúzta a hátralévő Időt. A mérkőzés, a nagy mezőny­beli küzdelem és izgalmak elle­nére nem hozott magas színvo­nalú játékot. Főként az NB I-be készülő Debrecentől várt többet a szép számú nézősereg. A szol­noki csapat mindvégig egyen­rangú ellenfele volt a bajnokje- löltnok, sőt Időnként felül Is múlta azokat. Az egyik pontot feltétlen és szilárdan megtart­hattuk volna. A Jó játék után kellemetelnül érintette a szolno­kiakat a két pont elvesztése, mert nem a nagyobb tudás előtt kellet meghajolni. Saját hibánk­nak és taktikai éretlenségünk­nek köszönhettük a vereséget. Cselényi jónéhányszor tett bi­zonyságot jő formájáról. A gól­nál nem volt szerencséje. A hát­véd hármasból most Kegyes és Sándor játszott jóL A fedeze­teink rengeteget dolgoztak, de nem mindig hasznosan. Túlzott előrehúzódásuk meggyengítette a védelmet, s ez végsőfokon egy bajnoki pont elvesztését hozta. A csatárainknak nem Ízlett a ke­mény DVSC védelem, s nem volt átütőerő a Játékukban. H. Gy Ismét élen az Újpesti Dózsa Az NB. I. 23. fordulója igen nagy küzdelmet hozott, A múlt héten még fej-fej mellett állt a bajnoki táblá­zaton a k.ét bajnokjelölt; Kz Újpesti Dózsa jobban vette a vidéki akadályt, s így egy ponttal megelőzte a Vasas együttesét. Újpesti Dózsa—Özd 4:0 (2:0), Özd, 16 000 néző, góílö- vők: Bene, KuharSzki, Soly- moSi (ll-esből) Göroes. Sal­gótarján— MTK 2:2 (2:1), Sal­gótarján 7000 néző, góllövők: Bodor, Meneel, Jutási, Szim- csák I. Vasas—Győr 1:1 (1:0), Győr, 12 000 néző, góllövők: Farkas, Koós (ll-esből); Ta­tabánya—Pécs 3:1 (1:0), Ta­tabánya, 12Ö00 néző góllö­vők: Szojvák, Hegyi (ll-es­ből), Kazinczi 2. Ferencváros —Csepel 4:0 (1:0), Üllői út, 30 000 néző, góllövők: Orosz 2, Fenyvesi 2; Komló—Sze­ged 2:2 (1:1), Komló, 3500 né­ző, góllövők: Molnár, Poly- vás, Nemes, Iván. Csak időnként játszottak jól a szolnokiak Ilyen könnyen hárította a debreceni kapus a szolnokiak minden támadását. Félsiker az NB 111-ban A nemzetközi női tőrverseny döntőjé­ben Sákovicsné az élen Szombaton késő este került sor a magyar, olasz, román tőr­csapat verseny befejezésére. Ma­gyarország, Románia mérkőzés végeredménye 10:6. Ezzel a győ­zelmével a magyar csapat Im­már negyedszer nyerte a három nemzet női tőrcsapatainak tor­náját. Vasárnap a három nemzet női tőrcsapat versenye után a résztvevők egyéni versenyen is összemérték tudásukat. Mintegy 36 vivónő lépett pástra a sport­csarnok termeiben. A versenyt csoportos beosztásban bonyolí­tották le és igen érdekes ered­mények születtek. A magyar versenyzők közül Sákovicsné kezdett a legjobban, s a magya­rok közötti külön körben is ő végzett az első helyen, egyedül Szabó Évától kapott ki megle­petésre. A tabella szerint Sáko- viesné négy győzelmével állt az élen, utána Juhász, Kovácshé és Guláesy következett. • Két országos vidéki vivóbajnokságot nyertek a szolnoki fiúk Szombaton késő éjjel fejeződ­tek be a férfi és női tőr országos felnőtt vidéki vivóbajnokságok küzdelmei. A férfi tőrben B, Nagy (Szolnok) hat győzelemmel nyerte meg a bajnokságot. Ball [Szolnok) a negyedik helyen vég­zett az igen széles mezőnyben. Az országos vidéki vivóbaj­nokságok másik két fegyverne­mének versenye vasárnap került lebonyolításra. Párbajtőrben 22 versenyző lépett pástra. Mond­hatjuk, ez a fegyvernem a szol­nokiak győzelmét hozta. Bajnok­ságot Hank nyerte 8 győzelem­mel, második Demecs 5 győze­lemmel, a harmadik B. Nagy ugyancsak szolnoki versenyző győzelemmel. Szolnoki MTE—Orosházi Kinizsi 3:0 (0:0) Orosháza, 2000 néző. vezette: Kasza. Szó. MTE: Sárkány — Makai, Karakas, Zalai — Papp, Sári — Englert, Bánhidi, Willisch, Pallai, Cs. Farkas. — Orosháza: Kiss I. — Fiam, Nagy I„ Dudás — Papp; Berta — Sárközi, patyi, Cziráki, Kiss 11., Békési. Jó talajú pályán, nagy iramban kezdődött a mérkőzés. A 3. perc­ben Papp távoli lövése adott munkát Kiss I.-nek. A 10. perc­ben Wilisch nagyerejű lövését Kiss I. csak kiütni tudta. AZ orosháziak támadását az MTE védelme kitűnően verte vissza. A 17. percben Cs. Farkas előtt nyílik jó helyzet, azonban gyen­gén találja el a labdát. A 35. percben egymásután négy szög­letet ér el az orosházi csapat, ám a jól tömörülő MTE védelem hárít. Szünet után megváltozott a já­ték képe. Az MTE átvette az irá-z nyitást és a 46. percben már meg is szerezték a vezetést. Az oros­házi kapus késve futott ki, Wi­lisch szemfülesen elcsípte a lab­dát és a kapust kicselezve há­lóba lőtte, 1:0. AZ MTE csatárok ezután szép játékot mutattak be. Az 55. perc­ben Cs. Farkas előtt adódott nagy helyzet, de az 5-ösről kapu fölé lőtt. Az 57. percben Bánhidi három védőt is kicselezve Wl- lischez gurított, aki védhetetle- nül a kapuba helyezte a labdát. 2:0. A 75. percben Bánhidi szé­pen elment, s kitette a labdát Cs. Farkas elé, akt nem habo­zott, 3:0. A Játék MTE támadá­sokkal ért véget. Az MTE csatársor az első fél­időben könnyelműen és terv- szerűtlenül Játszott. A második félidőben magukra találtak és szép (átékkal meg is szerezték a két bajnoki pontot. Az Orosháza lelkesen játszott. Csatársorában azonban nem volt átütőerő. A játékvezetők hibátalanul vezet­ték a végig sportszerűen leját­szott mérkőzést. — Jók: Wilisch, Bánhidi, Karakas, Papp, illetve: Berta, Sárközi, Patyi. — P. I. * Nehezen adta meg magát a Kinizsi.. r Békéscsaba! Építők— Szolnok! Kinizsi 1:0 (1:0) Cukorgyári pálya, 800 néző, vezette: Honti (Lesán—Polgár), Békéscsaba: Krátki — Horváth, Popol, Vári — Lonovics, Kieger — Miklya, Farkas, Sípos, Mitykó, Pataj. Edző: Lé-by Emil. Szó. Kinizsi: Kőródl — Gajdos, Szabó, Marton — Germán Sokvári — Mátyus. Gyémánt. Géczl, Kol- láth, Katona. Edző: Szebeni Jó­zsef. Erős keresztszélben szolnoki támadásokkal Indult a mérkőzés, Kolláth már a 2. percben nagy­szerű helyzetbe került, de közeli fejese a felső sarok mellett vá­gódott ki az alapvonalon. Erő­teljes hazai nyomás után a kap­kodó csabai védők Jóvoltából is­mét gólt szerezhetett volna a Kinizsi, azonban a kapu előtt hibáztak. Lassan feljöttek az Építők csa­tárai is. A 22. percben Kóródi egy veszélytelennek látsző hely­zetben kiejtette a labdát és a ré­sen lévő Miklya közelről rúgott, 1:0. A gól után megnyugodtak a vendégek és folyamatos összjá- tékukkal többször eljutottak a Kinizsi előterébe. Közben Gyé­mánt az egyik összecsapás után megsérült és elhagyta a játékte­ret. Szünet után a 10 főre olvadt Kinizsi enyhe fölénybe került. Kemény, helyenként kíméletlen volt a Játék. A meddő hazai nyo­mást Időnként békéscsabai rajta­ütések tarkították. A 65. percben Géc2i a kapu torkában elhamar­kodva fölé lőtt. A 75. percben Mátyust a játékvezető kiállította, s ennek ellenére Is kilenc fővel szinte kapuhoz szögezték a ven­dégeket. A góllövés mégsem si­került. A 85. percben a csabai Farkas megsértette a Játékveze­tőt, akit szintén leküldték a já­téktérről. Az eredmény nem vál­tozott. Jók a Kinizsiből a hátvéd-hár­mas és Kolláth, az Építőknél Po­pol, a mezőny legjobbja. Farkas és Miklya. H. Gy. A döntetlen igazságosabb lett volna Szarvas—Martfűi MSE 1:0 (0:0) Szarvas; 1500 néző, — vezette: Spitzer. Szarvas: Kondacs — Gáspár, szitó, Rohony — Patkós, Ficzere H. — Járó. Kerekes H„ Müller, Szalontal, Buzásl. Mart­fű: Csendes — Sagát, Seres, Molnár — Sütő, Szűcs — Pálin­kás, Mihovics, Honti, Mészáros, Mezőteleki. Napos, szeles Időben viszony­lag Jótalajú pályán a hazaiak kezdtek, de komolyabb fölényt egyik csapat sem tudott elérni. Hol a2 egyik, hol a másik kapu forgott veszélyben. A 8. percben Honti sarokra fartő lövését Kon- daes szögletre ütötte. A szögletet a hazai védők tisztázták. A vál­tozatosság kedvéért a hazaiak szereztek szögletet. A szél In­kább a vendégeket segítette és így Időnként rövid fölényt har­coltak ki. Két gólhelyzetet te­remtettek a hazaiak kapuja előtt, de a körülményesen Játszó csa­társor egyiket sem értékesítette. A félidő végén fellőttek a ha­zaiak. Járó nagy lövését a jó for­mában lévő Csendes biztosan védte. Fordulás után Martfű kezdett és mintegy 20 percig Irányította a játékot, de komoly gólhelyze­tet nem tudtak kidolgozni. Már ügy nézett ki, hogy döntetlen lesz az eredmény, amikor a 85. percben egy ártatlannak látszó baloldali támadás után Patkós a ll-es vonal tájékáról kapura gu­rított és a labda a belső lécről a hálóba perdült, 1:0. Két perccel a befejezés előtt Pálinkás elfutott a Jobbszélen, mintegy 5 méterről a kapus ke­zébe lőtt. óriási helyzet voltl Ez­után Szarvas már csak az ered­mény tartására törekedett idő­húzással. Közepes színvonalú mérkőzés volt. A döntetlen eredmény reá­lisabb lett volna. Jók: Kondacs, Patkós, Müller, illetve: Csendes és az egész védelem. A játékve­zető mindkét fél megelégedésére vezette a mérkőzést. Kiss János Jászberényi Lehel—Szegedi Szpartakusz 4:0 (2:0) Jászberény, 500 néző. Vezette: Dudás. Lehel: Sándor í. — For­tuna, PancSicS, Novák — Pecha, Nagy I. — Fülöp I., Nagy ín., Józsa, Lugossy, Tóth. — Edző: Kolláth Ferenc. A mérkőzés erős szélben kez­dődött, mely mindkét csapat já­tékát zavarta a 70. percig. A hazaiak kezdtek a szél segítsé­gével. Sorozatos támadásaik a 17. percben meghozták az ered­ményt. Nagy ni. juttatta a háló­ba a labdát, 1:0. A félidő vég­eredményét Pecha állította be. Mintegy 25 méterről talált a há­lóba, 2:0. A hátralévő Időben is állandóan veszélyeztetett a Le­hel. A Jóformában lévő szegedi kapus azonban 8—10 biztos gól­helyzetet tisztázott. A vendégek kb. csak kétszer tudtak átjutni a Lehel térfelére. Fordulás után a szél segítségé­vel már valamivel jobban ját­szottak, de eredményt nem sike­rült elérniök. A 65. percben a hazaiak teljesen átvették a játék irányítását. A 70. percben Fülöp szépen elhúzott, Jőzsának begu­rított, aki Nagy m-nak továbbí­tott. Nagy 12 méterről biztosan lőtt a hálóba, 3:0. A Lehel to­vábbra Is támadott. A vendégek védelme sokszor keményen, sőt durván próbált tisztázni. A 82. percben Nagy írt. állította be a végeredményt. Jók: Józsa. Nagy HL, Pecha, Fülöp. A játékveze­tői hármas Jól működött. Fe R«, » Hmvásárhelyi MTE—Jászb Vasas 5:1 (1:1), Hmvásárhely, íooo néző. Csányi második lett a Tarsói nemzetközi tornaversenyen Varsóban, szombaton 3000 néző előtt került sorra a nemzetközi férfi és női tor­naverseny keretében őt or­szág tornászainak vetélkedé­se. A színvonalas verseny szombaton a kötelező gya­korlatokkal kezdődött. Az el­ső nap után a verseny állása a következő: Férfiak: összetett: 1. Ca- pienko (szovjet) 56,50 pont. 2. Csányi (magyar) 56.05. 3. Makalatija (szovjet) 55 35. Lóugrás.: 4. Csánv1 9 2. Ta­laj: 3—4. Gsányi és Hr ívelek 9.35. Gyűrű: 2. Csánvi 9,50 Nyújtó: 1. Csányi 9,70. NB II. es női kosárlabda Szolnoki MÁV—Nagykőrösi Kinizsi 58:55 (28:34) S2olnok, — vezette: Horváth— Weln. Szolnok: Lőrincné 15, Kiss Kornélia, Tóth P. 14, Katonáné 13, Szilágyi M. Csere: Takó, Bí­ró, Szurmai, Tóth I. Nagykőrös Komáromi 25, Molnámé 2, Si­mon 19, Varga, FOjka, csere: P1I- csák. Paul. Idényeleji Játékot hozott a ta­lálkozó. Mindkét csapat sok hi­bával játszott, szép akciók nem bontakoztak ki. Az első félidő­ben az egységesebb és Jobb do­bókkal rendelkező vendégek ál­landóan 4—6 ponttal vezettek. A második félidőben kiegyen­súlyozottabbá vált a Játék, a nagy akarással küzdő MÁV leá­nyok kiegyenlítettek, majd egy Ideig váltott vezetéssel játszot­tak. A hajrában kapkodni kezd­tek a vendégek, sorozatosan ki­hagyták a személyiket, ugyan­akkor a hazaiak rákapcsoltak és minimális különbséggel ja­vukra fordították a mérkőzést. Az 8. helyezett Nagykőrös vere­sége meglepetésnek számit. Szolnoki Vörös Meteor— Budapesti Szpartakusz 55: 34 (31:12) Közgazdasági technikum, 300 néző, — vezette: Horváth— Weih. Meteor: Bajusz, Hor- váthné (9), Pataky (18), Bíró 10, Dobosné (7), csere: Fodor (7), Szabó (2), Zeller, Horgász 11. (2), edző: Horváth János. Szpartakusz: Bakonyi (10), Bánsági (3), Horváth J. (2), Nagy (6), Jász (2), csere: Ga- rai (2), Kocsondy (5), Hídvé­gi, Sztinlich (4), Edző: Kőris Gyula. Kezdés után a szolnoki lá­nyok szerezték meg a labdát, de a kosarat elvétették. A pesti lányok dobták a tavaszi forduló első kosarát. A csa­patok zónavédekezésre ren­dezkedtek be. Az első tíz percben mindkét csapat já­tékába sok hiba csúszott. Több ziccer” maradt ki­használatlanul. A félidő vége felé mindjobban játékba len­dültek a szolnoki lányok és ekkor már több szép kosár­nak tapsolhatott a közön­ség. Feltűnő volt, hogy eb­ben az időszakban mindkét részről sok, Személyi bünte­tő maradt kihasználatlanul. Az utolsó percben három kettős kosárral 31:12-re el­húztak a Meteor lányok. Szünet után lendületes ro­hamokkal kezdtek a szolno­kiak. Kézről-kézre vándorolt a labda. Ebben az időben Pa­taky, Horváthné és Fodor volt elemében. Utána alább hagyott az iram és mintha elfáradtak volna lányaink. Horváthné került a kiponto­zásra. Nem sokkal később Dobosné és Bajusz követte. Ezután a Szpartakusz is já­tékba lendült, több eáetben sikerült a szolnokiak megin­gását kihasználni, a kosár- arányt csökkenteni. Végül biztos szolnoki győzelem szü­letett. A tavaszi forduló első mér­kőzése csak egyes időszakok­ban hozott kielégítő játékot A Szpartakusz jó felépítésű lányai igen derekasan küz­döttek és nagy erőfeszítésbe került legyőzésük. Nem volt indokolatlan mikor óvatos­ságra intettük a szolnokia­kat. Győzelmüket, mely mih- denképpen megérdemelt, — jobb összjátékuknak és ru­tinjuknak köszönhetik. Egyénileg: a hátvédek kö­zül Horváthné Indításaival, míg Bajusz a palánk alatti teljesítményével tűnt ki, de Szabóra sem lehet pahaSz. Elől Dobosné még nincs a legjobb formában. Pataky időnként — ellenállhatatlan volt, de a mérkőzés végére visszaesett. Kellemes megle­petés volt Fodor jó játéka. Bíró az első félidőben jeles­kedett. Zelleren meglátszott az edzés hiánya. Horgáá* II. feljövőben van, A játékvezetők jól működ­tek. H, Z, Szép győzelmet arattak a Szolnoki MÁV tekézői Szolnoki MÁV—Szegedi Építők 7:1 (2532:2513). Szol­nok: Papp 438. Vörös 437, Reszeli 431, Dedrák 424. Dobos J. 412, Kántor F. 390 fa. Szeged: Tóth 433, Gutin 420, Hajdú 423, Basics 413, Csontos 411, Kocsis 407 fa. Érdekes, izgalmas, színvo­nalas összecsapást hozott a telálkbzó. A kissé fölényes­kedő. volt NB I-es szegedi csapat ellen a hétről hétre jobb teljesítményt nyújtó és az idén jobban összeková­csolódó szolnoki gárda meg- fiihiniiiHiiiiliimiitiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiií A Szolnok megyei MHS motorosai Kiskunlacházán A területi túrabajnokságon a 350-es kategóriában Pola- csik András 8 ponttal az eiső helyen végzett. A 125-ös fu­tamban Nagy 8 ponttal ötö­dik, Karkecz 6 ponttal he­tedik lett. Csapatversenyben a Szol­nok megyei MHS a harma­dik helyen végzett. A Totó 13. heti eredménye 1. Győr—Vasas x 1:1 2. Ózd—ü. Dózsa 2 0:4 3. SBTC—MTK * 2:2 4. FTC—Csepel 1 4:0 5. Tatabánya—Pécs 1 3:1 8, Komló—Szeged x 2:2 7. Szolnok—DVSC 2 0:1 8. Cegléd—Egyetértés 2 1:2 9. DEAC—DVTK 1 2:0 10. EVTK—Székesfehérvár x 1:1 11. Bologna—Inter. 2 0:2 12. Torino—Fiorentina 2 0:2 érdemelt szép győzelemmel hagyta el a jpályát. A játé­kosok küzdőképessége, ered­ményes dobása minden di­cséretet megérdemel. niiiiiiHiimiiimiiiiiiiimiiimiiiiimmiiiinH A legyek túlélnék az atomháborút A3 amerikaiak ködei 25 000 dollárt költöttek „légykuta- tásra”, míg végül megállapí­tották, hogy c legyek lénye­gesen ellenállóbbak a tádió- aktív sugárzással szemben mint az emberek, A kansasi egyetem „légy­kutatási laboratóriumában'’ több, mint százezer légy t vizsgáltak meg az utóbbi ■négy év alatt. Kiderült, hogy a DDT és más rovarirtószerek világmé­retű alkalmazása következté­ben 1947 óta 40 új légyfajta fejlődött ki, s ezek valameny- nyien immunisak a hagyo­mányos rovarirtó szerekkel szemben. /ÍÍ£ meyofdja ff»