Szolnok Megyei Néplap, 1961. november (12. évfolyam, 258-282. szám)

1961-11-21 / 274. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPI,AP 1961. november 21. A papírforma érvényesült az NB I. „tavaszi” nyitányán íiíi ujj x vj uiuucu Uf.u ucjj i ívn. ság 14. és „tavaszi” első forduló­ja általában alacsony színvonalú játékot hozott. Csupán az U. Dó­zsa—Szeged, a Vasas—Pécsi Dó­zsa és az MTK—Ózd mérkőzésen láttunk gólratörő játékot. Egyen­letes jó teljesítményt azonban csak az U. Dózsa mutatott. A találkozókon ezúttal a papírfor­ma érvényesült. a bajnokság Állasa: 1. Vasas 14 10 1 3 36:18 21 2. U. Dózsa 14 8 3 3 28:15 19 3. Tatab. 14 8 2 4 24:13 18 4. Dorog 14 7 3 4 21:17 17 5. MTK 14 7 2 5 30:22 16 6. Bp. Honv. 14 6 3 5 28:19 15 7. FTC 14 5 5 4 19:16 15 8. salgótarj. 14 5 3 6 20:22 13 9. Kornló 14 4 4 6 16:21 12 10; Pécs 14 5 2 7 17:23 12 11. Ózd 14 6 — 8 22:36 12 12. Csepel 14 3 3 8 17:28 9 13. Győr 34 2 5 7 14:30 9 14. Szeged 14 3 2 9 14:26 8 EREDMÉNYEK: Vasas—Pécsi Dózsa 4:2 (2:1) Fáy út, 7000 néző. Góllövők: Mathesz, Farkas (3). illetve Du­nai n., Dunai I. Újpesti Dózsa— Szegedi EAC—4:0 (3 >0) Megyeri út, 12 000 néző. Góllövők: Gö- röce, Lenkei, Kuharszki, Soly- mosi. Tatabánya Ferencváros 0:0 Tatabánya. 15 000 néző. Győr —Dorog 1:1 (1:0) Győr, 6500 néző. Úyabb magyar birkózó oyŐ7e!em A magyar kötöttfogású birkózó válogatott újabb olaszországi ver­senyén Udinében lépett szőnyeg­re. Az együttes 5.5:2'.5 pont arány­ban győzött az olaszok ellen. * A, szolnoki vívók nyerték a területi versenyt Szolnokon területi férfi tör és kard csapatversenyre ke­rült sor vasárnap az Abonyi úti iskolában. A szolnokia­kon kívül Nyíregyháza, a Debreceni ÉAC és Kisvárda vívói léptek pástra. A kard­ban és tőrben egyaránt a szolnokiak győzedelmesked­tek. A tőrözők fölényes győ­zelmet arattak. A kardozók azonban izgalmat okoztak, mivei 7:3-as szolnoki vezetés­nél könnyelműsködő vívóink ellen 7:7-re feljöttek a nyír­egyházaink. Végülis nehéz küzdelemben született meg a 9:7-es Szolnoki MÁV győze­lem. RÉSZLETES EREDMÉNYFK Kard: J. Szolnoki MÁV (Nagy Attila, Mészáros Ru­dolf, Bátorfi József); 2. Nyíregyháza; 3. Kisvárda. Tőrben: 1. Szó. MÁV (De- mecs Béla, Szentistvány Jó­zsef, Báli Tmre, Póta Iván); 2. Debreceni EAC Ezzé! a győzelemmel a szolnokiak mind tőrben és kardban jogot nyertek arra, hogy részt vegyenek decem­ber első napjaiban Budapes­ten megrendezésre kerülő hat vidéki területi bajnok és Budapest II. osztályú bajno­kainak az I. osztályba jutás­ért folyó versenyén. A Totó 47. heti eredménye 1. Tatabánya—FTC X 0:0 2. Komló—Bp. Honvéd x 0:0 3< Vasas—Pécs 1 4:2 4. MTK—Ózd 1 3:0 5. Győr—Dorog x 1:1 6. SBTC—Csepel 1 1:0 1. KISTF.XT—Egyetértés 2 0:2 8. Szeg. Ép—Kecskemét X 1:1 9. DEAC—Cegléd 1 2:1 10. Szolnok—G-MAVAG X 0:0 11. EVTK—Traktorgyár 2 0:1 12. Jugoszlávia—Ausztria 1 2:1 Sporthírek sorokban Labdarúgás: Cibakházán került sor a törökszentmiklósi és kun­szentmártoni járásQk válogatóit labdarúgóinak visszavágó mér­kőzésére. A találkozó a török­szentmiklósi járás 4:1 (2:0) ará­nyú győzelmét, hozta. A nagyszá­mú érdeklődő előtt lejátszott mérkőzésen ezúttal szép játék­kal győzött a törökszentmiklósi járás válogatottja. A kengyeli együttesre épített győztes osa- oatnál jobban érvényesük az ösz- szeszokottság, mint a több csa­patból összeválogatott kunszent­mártoni járásiaknál. A győzelem ilyen arányban is megérdemelt. * Asztalitenisz férfi NB TL: Jász­berényi Lehel—Bp. Erdészet 9:9. A jászberényiek végig vezettek, de végül is a fővárosiaknak si­került kiegyenlíteniük. A Lehel csapatának tagjai a győzelmeken az alábbi arányban osztozkodtak: Szabados 3, Juhász 2, Kókai, Zsigtbond 1—t. Zsiffmond—Szaba­dos és Kókai—Juhász pár 1—1 győzelem. * A Crolnokl MÁV NB TT-es női asztak teniszezői Budapestet» a Postás Távbeszélő ellen látszot­tak. A szolnoki lányok v>:6 ará­nyú vereséget szenvedtek. Góllövők: Palotai, illetve: Csóri. Komló—Bp, Honvéd 0:0 Komló, 5000 néző. Salgótarján—Csepel 1:0 (1:0) Salgótarján 5000 néző. Gól­lövő: Menczel. MTK—Ózd 3:0 (0:0 Hungária krt. 5000 néző; Gól­lövők: Sándor (2), Bodor, Gólkép Seiest voll a MÁV csatársor SZOLNOKI MAV-GANZ- .VIAVAG 0:0 Szolnok, MÁV sporttelep, 2500 néző. Vezette: Aranyosi (Fülep— Pusztai). Szolnok: Cselényi — Sándor. Abonyi,' Kegyes — Dras- kóczi, B. Nagy — Pintér, Csábi, Józsa, Tóth, Sós. Edző Fazekas László. Ganz-MÁVAG: Kamarás — Posch, Palásti, Szedlák — ördögh, Gál — Vígh, Tuschinger, 3alay, Harmat, Bédi. Edző: Kis- péter Mihály. Szolnoki kezdés után a vendé­gek szerezték meg a labdát, — gyors ellentámadásuk lesen akadt el. Az első MÁV csatárak­ciók elhaltak a Ganz 16-osán. A 3. percben Sós jól ugratta ki Tóth-ot, de csatárunk szoronga­tott helyzetben Kamarás kezébe lőtt. Mintegy tíz percen át tet­szetős mezőnybeli adogatás folyt — jobbára a Ganz térfelén, — de a vasutasok átadásaiba mim* dig belenyúltak a fővárosi vé­dők, s veszélyes lövéshez sem jutottak. A 15. percben egy Ganz támadásnál a fedezetlenül hagyott Vígh elé pattant a lab­da, de meglepetésében mellé lőtt. Kiegyenlített lett a játék, de néhány veszélyés Ganz táma­dás is akadt. Az egyiknél Tu­schinger alig fejelt mellé. A má­sik oldalon Tóth kétszer is élfu­tott őrzőitől, de mindkét eset­ben kapu mellé lőtt. A 30. perc­ben Harmat 1ól ugrott ki, sokan lest véltek, s a kifutó Cselénvi A megyei labdarúgó bajnokság eredménye A megyei labdarúgó baj­nokság őszi utolsó fordu­lójában' általában a papírfor­ma alapján várható ered­mények születtek. Méglepe- I esnek talán egyedül az szá­mít. hogy a Jtunhegyesiek a Törökszentmiklósi Fáklyától elvitték az egyik pontot. EREDMÉNYEK: T. Fáklya—K.-hegyes 1:1 T Vasas—Szó. MÁV II. 5:1 Mezőtúri Hon.—N.-kunság.5:0 Karcag—Szó. Vasutas 3:0 Űjszász—T.-földvár 2:0 Jászkisér—MAFC 2:3 Jászapáti—Járokszáll. 0:0 Jászjákóhal.—K.-márton 0:0 A Bp. Honvéd az ökölvívó csapatbajnok Az ökölvívó csapatbajnokság során vasárnap késő este a Bp. Honvéd 14:6 arányban legyőzte az MTK együttesét, s ezzel már megnyerte a bajnokságot. — A bajnoki küzdelmekben még egy forduló és az elmaradt Bp. Honvéd—U Dózsa mérkőzés van hátra. (MTI). csak önfeláldozó bevetéssel tu­dott menteni. A labda magasra vágódott, és úgy került az üres kapu mellé. Kapusunk • megsé­rült, de némi ápolás után ismét a kapuba állt. Az ellentámadás­nál Kamarás kiejtette a labdát és a rárohanó .csatáraink elől kornerra mentettek. A szolno­kiak a mezőnyben enyhe fölényt is kiharcoltak, de az olykor tül erélyes Ganz védelem jól zárt. Ezzel szemben az előretolt há­rom pesti csatár — főként Tu- schinger és Harmat — helycserés akciói állandó veszélyt jelentet­tek. A 35. percben Pintér jól ment el a jobbszárnyon, beadá­sát Tóth kapásból ballal ismét a kapu mellé lőtte. Szünet u'án a MÁV vette át az irányítást. Az 52. percben Jó- zsa remekül átment a Ganz vé­delmen, már a 16-o^on belül járt, de kivárt a lövéssel és a kimozduló Kamarásról az aláP- vonalon kívül került a latjda. A felezővonalnál állt a MÁV véde­lem, egy ideig nyomasztó volt a hazaiak fölénye. Sajnos, ez is meddőnek bizonyult. Az egyik kapu előtti kavarodásnál Pintér fejesét a gólvonalon csípte el Kamarás. A 60. percbén Tóth is­mét jó helyzetben a hosszú sa­rok felé lőtt, de lövése elsuhant a kapu előtt, öt perc múlva Ka­marás ismét kiejtette a labdát, Csábi nagy erővel kapura lőtt,, de valamelyik védőről kipat­tant a labda. Hiába! Szerencse is kell a futballhoz! Az utolsó percekben az előrehúzódott vé­dőink mellett néhányszor a MAVAG csatárok is veszélyez­tettek és Cselépyinek többször is bravúrosan kellett beavatkoz­nia, hogy megmentse legalább az egyik pontot. A mérkőzés nem volt magas színvonalú, de x'égig izgalmas és érdekes volt a küzdelem. A já­tékidő nagy részévén a szolno­kiak kezdeményeztek, de a Ganz-MAVAG aktív védekezés­sel, rajtaütésszerű ellentámadá­sokkal, labdata.rtással igyekezett feloldani a vasutas csatárok nyomását. A szolnokiaknál a védelem eb­ben az összetételben szilárdnak bizonyult. Cselényi mindkét fél­időben bizonyságot tett megbíz­hatóságáról. — A hátvédsorb^n Sándor játszott átlagon fejül. Abonyi — akinek sérülése még nem jött rendbe — még így is uralta a területé*, Kegyesnek a támadásindításban voltak sike­A labdarúgó 1. Bcs. Ep. 13 9 4 — 36:12 22 2. Jb. Vasas 13 9 2 2 -36:13 20 3. Gyula 13 8 3 2 35:15 19 4. Hmvhely 13 7 3 3 28:17 17 5. Jb. Lehel 13 6 4 3 25:16 1? 6. Szó, MTE 13 6 3 4 30:20 15 7. Sze. VSE 13 7 1 5 31:28 15 8. Martfű 13 6 2 5 31:23 14 9. Csongrád 13 4 4 5 31:27 12 10. Orosháza 13 4 3 6 21:23 11 11. Bcs. MÁV 13 4 3 6 19:32 11 12. Szó. Kin. 13 3 4 6 20:36 10 13. Kecském. 13 2 3 8 19:28 7 14. Sze. Sp. 13 3 1 9 14:37 7 15. Szentes 13 3 —r 10 15:38 6 16. Szarvas 13 3 — 10 18:47 6 rei. A fedezetserban nagy mun­kát végzett B. Nagy és Draskoczi is megtette a magáét. A csatár­sor sokat volt játékban. Az el­lenfél kapujára Tóth és Csábi volt legveszélyesebb, de most nem jártak sikerrel. A legna­gyobb hiba a szélsőjáték: elha-f nyagolása volt. A nézősereg kó­rusban követelte ezt. de hiába. Sós sokat dolgozott, deikereszt- labdái és szöktetései most nem hozták meg a várt sikert. Pintér és Józsa körülményesen moz­gott, átadásaikkal vagy elkéstek, vagy az ellenfélhez passzoltak. A Ganz-MAVAG okosan, cél­tudatosan .— ha. kellett túlkemér nyen — játszott, láthatóan az egy pont biztos megszerzésére törekedtek, s ezt sikerűit elér­niük. A védelem mellett • Tu- schinger és Harmat sokmozgá- sos játéka tetszett. A játékvezetés nagyobb hibát nem vétett, csak a helyzetek el­nézése miatt elégedetlenkedett a nézősereg. H. Gy. A labdarúgó NB II. állása a 14. forduló után 1. DVSC I)) M 37:20 20 2. Bp. Előre 14 7 4 3 32:22 18 3. Láng 14 7 2 4 26:18 18 4. Miskolc 14 6 5 3 26:11 17 5. Diósgyőr 14 7 3 4 22:18 17 6. Egyetért. 14 7 2 5 19:14 16 7. Ganz-M. 14 5 4 5 20:25 14 8. Szolnok 14 4 5 5 21:15 13 9. Cegléd 14 4 5 5 26:16 13 10. Borsod 14 6 1 7 19:19 13 11. Kecském. 14 4 5 5 20:26 13 12. DEAC 14 5 3 6 11:16 13 13. Bp. Sp. 14 5 2 7 15:25 12 14. Nyíregyh. 14 2 7 5 li:i9 li 15. Szeg. Ep. 14 2 4 8 10:21 8 16. KISTEXT 14 2 4 13:37 8 TOVÁBBI EREDMÉNYEK Láng SK—Debreceni VSC 2:1 (2:0) Rozsnyai út, 3500 néző. Bp. Előre—Diósgyőri VTK 3:1 (0:0) Sport utca, iooo néző. Bp. Spar­tacus—Borsodi Bányász 2 :i (2:1) Apaffy utca. 200 néző. Miskolci VSC—Nyíregyházi Spartacus 0:0 Miskolc, 4000 néző. VM. Egyet­értés—KISTFXT 2:0 (1:0) KJS- TEXT pálya, 800 néző. Debreceni EAC—Ceglédi VSE 2:1 (0:0) Deb­recen, 2000 néző. Kecskeméti Dózsa—Szegedi Építők 1:1 (1:0) Szeged, 800 néző. NB III. áíása A FORHUT.Ö EREDMÉNYEI Békéscsabai MÁV Bocskai—Jb. I.chel 0:0 Békéscsaba, 000 néző Medosz Hódmezővásárhelyi MTE —Orosházi Kinizsi 4:1 (1:0) Hód­mezővásárhely, 2000 néző. Szegedi VSE—Martfűi MSE 5:1 (1:1) Sze­ged, 1500 néző. Gyulai MEDOSZ —Szentesi Kinizsi 8:2 (5:0) Gyula, 1000 néző. Kecskeméti TE—Szege­di Spartacus 2:0 (1:0) Kecskemét, 1000 néző. Csongrád—Bcs. Építők 1:1 (0:0) Csongrád, 2000 néző. Úialib pontot veszteit a 1. Vasas ofth&aáiian A labdarúgó NB III. 13. fordu­lójában a Jászberényi Vasas ha­zai pályán vesztett újabb pontot a Szolnoki MTE ellen. A Jászbe­rényi Lehel értékes pontot hozott haza Békéscsabáról a MÁV Bocs­kaitól. A Szolnoki Kinizsi ezút­tal végre jó játékkal rukkolt ki és kétvállra fektette a Szarvasi SC-t. A Martfűi MSE Szegeden a Vasutas ellen szenvedett vere­séget. Tudósítóink, az alábbiak ban számolnak be a mérkőzések­ről: Értékes győzelmet szerzett a Kinizsi.., ' « Szolnoki Kinizsi—Szarvasi MEDOSZ 4:0 (2:0) Cukorgyári pálya, 500 néző. Ve­zette: Tóth dr. (Tátrai—Budai). Szolnok: Koródi — Gajdos, Sza­bó, Gyémánt II. — Marton, Ger­mán — Lévai, Gazdag, Géczi If., f Kolláth, Mátyus. Edző: Csabai ' János. Szarvas: Kondacs — Bob- va II., Szító Burázs — Patkós, Gáspár — Járó, Nádas, Szalontai, Kerekes, Bobvas I. Edző: Ben- csik Mihály. A szarvasiak kezdtek lendüle­tesebben, mégis a' hazaiak értek el sikert. Az 5. percben Kolláth a jobbszárnyon ment el, keresztbe adott beadását Mátyus visszafe- jelíe középre és Géczi JJ. a tehe­tetlen kapus mellett megszerezte/ a vezetést. 1:0. Mintegy 10 percig 1 a Kinizsi irányított. Később egy­re többször feljöttek a szarvasiak is, Kóródi két ízben is csak me­rész rávetődéssel szerezte meg a labdát. A kritikus időszakban a hazaiak védelme nagy munkát végzett, A félidő utolsó perceit kiegyenlített mezőnyjáték jelle­mezte. Az utolsó percben Kolláth —Géczi—goliath összjáték utáp az utóbbi a kimozduló kapus mellett 2:0-ra javított. Szünet után a cukorgyáriak heves rohamai eredn\ónyielenek voltak, de a MEDOSZ csatárok sem boldogullak a nyugodtabban játszó Kinizsi védelemmel. A 60. percben Lévai ügyes beadását Kolláth az oldallécre fejelte, egy perc múlva szabadrúgásból Géczi keresztlabdáját a résen lévő Kol- lát.h már védheietleniil fejelte a hálóba. 3:0. A 6». percben iámé; Kolláth volt eredményes, amikor a kifutó kapus fölött átemelt lab­dája az üres kapuba hullott. 4:0. Ettől kezdve egyre keményebb lett a játék. Mindkét csapat ré­széről akadtak belemenések, amit az eddig jól bíráskodó játékve­zető nem torolt meg. Végül a Kinizsi egyik játékosát, Gazda­got súlyos rúgás érte. Levitték a pályáról, s nem is tért vissza. Csökkent a színvonal, csapkodó lett a játék és az eredmény ma­radt: 4:0. A Kinizsi lelkes játékával rá­szolgált a győzelemre. Jók: Kó­ródi, Szabó, Gyémánt, Lévai és Kolláth, illetve: Kondaps, Sz.itő, Járó, Nádas. A játékvezető a mérkőzés vége felé kiengedte kezéből az irányítást. H. Gy. Alacsony színvonalú mérkőzést hozott a megyei rangadó Szolnoki MTE—Jászberényi Vasas 3:2 (2:1) Jászberény, — íopo néző. ~ Vezette: Kozsnyai (Höfflinger— Vágó). Szó. MTE: Sárkány — Sárit Karakas, Zalai — Török.* Papp, Cs. Farkas, Bánhidi, Fal­lal, Wiljsch- Pusztai. Edző: Szán­tó József. Jb. Vasas: Kohári — Kovács I., Túri, Helle — Rétsá­gi, Pintér — Kováos III., Bíró, Szántai, Bató, Hegedűs. Edző: Kerekes Imre. Elénk széllel szemben a Vasas kezdte a játékot. A 3. percben egy szolnoki támadásnál Wüisnh lesen kapta a labdát. A játékve­zető tovább engedte a csatárt, aki a leáll) Vasas védők mellett a hálóba lőtt. i:o. Nagy játékve­zetői hiba volt! A gól megzavar­ta á Vasast „és ideges kapkodás jellemezte a 'játékot. Az 5. perc­ben Helle feleslegesen szögletre | rúgott egy labdát, azt .Pusztai ívelte be/Kpüárl kimozdult frte, de elvétette és a befutó Pall'ai a hálóba sodorta. 2:0. A két várat­lan gól u‘án nagy erővel táma­dott a Vasas, de a szervezett szolnoki védelem jól állta ég verte vissza a hazaiak támadá­sait. A 9. percben Bíró és Török egyszerre ugrottak a labdáért. Török kézzel ellökte Bírót és a játékvezető 11 -est ítélt a szolno­kiak ellen, ezt Számai értékesí­tette. 2:1. Az erős szél támoga­tásával a vendégek támadtak e7.után. de most már a Vasas vé­dők* jól álltak ellen és nem tud­tak gólhelyzetet összehozni a vendégcsatárok. Rengeteg sza­bálytalanság tarkította a játékot, ezen belül több csúnya jelenet is zajlott le a pályán. A játékve­zető sorra figyelmeztette a játé­kosokat, de nem folyamodott a kiállítás eszközéhei. Fordulás után mindenki azt várta, hogy a sz.éhdí támogatott Vasas lesz a kezdeményező, de nagy meglepetésre már a 46. percben újabb gólt értek el a vendégek. Egy előrevágott lab­dát Pusztai szerzett meg, Helle elrúghatta volna előle, de elen­gedte a szélsőt, Kohári felesle­gesen kifutott a kápuból, Pusz­tai ügyesen átemelte rajta és az üres kapuba gurított. 3d. Az újabb gól után a vendégek tel­jesen védekezésre álltak be. Va­sas fölény alakult ki. óriási munkát végeztek az MTE védők, nem ismertek elveszett labdát. Túri előre ment a csatársorba, de a jobbnál jobb helyzeteket sorra kihagyták a csatárok. Az 55. percben T'úri az üres kaput sem tudta eltalálni, majd Ko­vács III. került, nagy helyzetbe, de lövését a védők menteni tud­ták. Az 58. percben Zalait Jdálií- totta a játékvezető. Ezután tel­jesen elfajult a mérkőzés. A 76. percben Bíró beadását Szántai a kapunak háttal állva a hálóba lőtte. p:2. A 82. percben hatal­mas törpörülés volt a£ MTE ka­pu előtt, Sárkány elesett és a játékvezető Szántait lektÜdte a. pályáról. A hátralévő időben nagy Vasas fölény volt, de az MTE védők mindent mentettek. Alacsony színvonalú, sok dur­vasággal tarkított mérkőzést ví­vott a két csapat, ehhez nagy­ban hozzájárul a nagyon gyenge játékvezetői hárma«. A toíFó ké­sőn nyúlt a kiállítás eszközé ti#/. A Vasast a hirtelen kapott két gól nagyon megzavarta, utána már tervszerűtlenül és rengeteg hibával játszottak. A szolnokiak lelkesedésben felülmúlták a ha­zaiakat, kár volt azonban, hogy egyes játékosok több ízben el­ragadtatták magukat. A Vasasból úgyszólván senkit nem lehet, kiemelni, minden já­tékos Mélyen formáin alatt ját­szott, csupán Pintér nagy aka­rását lehet dicsérni. Az. MTE minden játékosát óriási lelkese­dés jellemezte. Közülük. Is ki­emelkedtek: Karakas. Török, Wilisch. Pallai és Cs. Farkas. Kozsnyai játékvezető nagyon gyengén és erélytelenül vezette a mérkőzést. G. J. Kettős vívóverseny Törökszentmiklósim Női tőrben I. Németh (Szolnok), III. o. férfi tőrben I. Raskó (Szolnok) Vasárnap a törökszentmiklósi gimnázium tornatermében kettős vívóversenyt rendezett a Szol­nok megyei Vívó Szövetség. Az ifi női tőrben huszonegy induló vett részt Szolnokról, Hódmező­vásárhelyről és Törökszentmik- lósról, III. osztályú férfi tőrben pedig tizenöten indultak Szol­nokról és Törökszentmiklósról. Kétségtelen, hogy a férfi tőr- verseny volt a magasabb színvo­nalú, hiszen nyolc Hl. osztályú, öt ifi és két rajtengedélyes vívó vett rész a küzdelemben. A dön­tőbe hét. ITI. osztályú és két. ifi került, akik igen heves küz.del met. vívtak a helyezésekért. Raskó János (Szó. MÁV) veret­lenül nyerte a versenyt, s ezzel II. osztályú minősítést szerzett. Igen jó adottságú versenyző, aki stílusosan vív. de több esetben rövidnek bizonyult. Ridegh Gá­bor (Szó. MÄV) hét győzelemmel került a második helyre. Gya­korlott vívó, aki régebben már több versenyen volt eredményes. Megérdemelten szerzett n. osz­tályú minősítést. Balajti Csaba (Szó. MÁV) harmadik helye megérdemelt és kellemes megle­petés. Hosszabb kihagyás után nagy kedvvel küzdött, s öt győ­zelmet szerzett. G. Kiss Gyula (Szó. MÁV) négy győzelemmel jobb találati aránnyal került a negyedik ' helyre. Bátran ver­senyzett., de többször közbeszúrt védés helyett. Munkácsi István (Szolnok) tőrben is formásán, s nagy akarással vív. Négy győze­lemmel, rosszabb találati arány­nyal szorult az ötödik helyre Kapl‘ány István (Szolnok) há­rom győzelemmel a hatodik lett. Időnként egészen jól. majd kiha­gyással vívott. Sokkal többre is képes. Túri Mihály (Törökszent- miklós) három győzelemmel, ll kapott találattal hetedik. Dókus László (Törökszentmiklós) két győzelemmel, egy kapott találat­tal a nyolcadik helyen végzett. Energikus, jó tempóérzékű vívó, de ideges. Volt, még három 5:4 arányú veresége. Ulicsnik Sán­dor (Szolnok) ezúttal gyengéb­ben vívott. A női tőrverseny első forduló­jában három ötös és egy * hatos csoportban vívtak. Közülük ti- zenketten jutottak tovább. A kö­zépdöntő két hatos csoportjából 4—4 fő ment tovább és a jobbik ötödik.. Ezt a helyet Duda (Tö­rökszentmiklós) biztosította ma­gának. aki 4:1 arányban győzötf Eöldváry (Hódmezővásárhely) el­len. A-döntőben a hat törökszent­miklósi körbe verte egymást. — Mindenkinek volt már egy vere­sége, amikor az idegenekkel ke­rültek szembe. Németh Ilona (Szolnok) hét győzelemmel meg­érdemelten nyerte a versenyt. Jól áll a lábán, jól véd, s jól szúr vissza. Támadásra ritkán vállalkozik. Faragó Ágnes (Tö­rökszentmiklósi jól vezeti a pen­gét, de még mindig nem elég kezdeményező. Javuló, formában öt győzelemmel, kilenc kapott találattal végzett a második he­lyen. Vájná Edit (Törökszentmik- lós) öt győzelemmel, tíz kapott- és két adott találattal a negye­dik lett;. Sokat fejlődött. Jól mo­zog, jól vezeti a pengét de még el-el fárad. Fred mén ve kellemes meglepetés. Vaina Judit (Török- szentmiklós) négy győzelemmel, 6 kapott találattal végzett az ötö­dik helyen. Kissé mereven moz­gott., s hamar elkedvetlenedett. Volt még két 4:3 arápyú veresé- 'ge is. Danics Zsuzsa (Szolnok) bátortalanul vívott, bár egyik­másik csőriében kimondottan jó voit. Négy győzelemmel, kilenc kapott találattal lett hatodik. — Farkas Anna (Törökszentmiklós) három győzelemmel a hetedik helyre került. Most is gyors volt és kezdeményező^ de sok eset­ben támadott, invittel, s veszített. Sokkal többre képes. Duda Má­ria (Törökszentmiklós) két győ­zelemmel nyolcadik helyezést szerzett. A lerohan ások miatt veszített több csőriét. Ha nyu­godtabban vív, eredményesebb lesz. Seller Magdolna (Török szentmiklós) formásán, de na­gyon bátortalanul vívott, s ki­lencedik lett egy győzelemmel. erf.dmenyek: Ifi női tőr (21 induló): i. Né­meth (Szolnok) 7 győzelem, 2. Faragó (Törökszentmiklós) 5 gy, 9 kt, 3. Soós (Hódmezővásárhely) 5 gy, 10 kt, 5 at, 4. Vájná E. (Tm) 5 gy, 10 kt. 2 at, 5. Vájná J. (Tö- rökszentmiklós) 4 gy. 6 kt, 6. Da­nics (Szolnok) 4 gy. 9 kt, 7. Far­kas (Törökszentmiklós) 3 gy, 8. Duda (Törökszentmiklós) 2 gy, 9. Seller (Törökszentmiklós) l gy. III. osztályú férfi tőr (15 indu­ló): 1. Raskó (Szolnok) 8 gy, 2. Ridegh (Szolnok) 7 gy. 3. Balajti (Szolnok) 5 gy, 4, G. Kiss (Szol­nok) 4 gy, 12 kt. 5. Munkácsi (Szólnék) 4 gy, 13 kt. 6. Kapi­tány (Szolnok) 3 gy. J0 kt, 7. Tú­ri (Törökszentmiklós) 3 gy. 11 kt. 8. Dókus (Törökszentmiklós) 2 gy. 1 kt, 9. Ulicsnik (Szolnok) 0 győzelem. A tiszasülyi ’ Rövid idővel ezelőtt még nagy szorgalommal törték a kukoricát a Tiszasülyi Álla­mi Gazdaságban. .A buzga­lom- odáig fokozódott, hogy többen az éj ófáit választották erre a tevékenységre. A baj csupán az volt, hogy az éj­szakai szorgalmasok nem a gazdaság dolgozóiból verbu­válódtak, hanem kívülállók­ból. Az éjszakai parti seré­nyei elég magasan szabták meg fáradozásuk ellenérté­két; hazahordták az egész le­tört kukoricát. Egyszerűbben szólva: lopták a gazdaság tengerijét. Az igazgató — Pavíuska Péter elvtárs — egyetlen éjjel négy kukorica- tolvajt csípett nyakon. .Az őrök korábban — egyet sem... Igaz, nem könnyű az álla­mi vagyont olyan gazdaság­ban megvédeni, mely hat tag­ban fekszik, hat községgel határos. A hivatalos eljárás — szabálysértésről lévén szó — elég lassú, nevelőhatésa sem éri el mai formájában a kellő mértéket. A mezei tolvajt megbírságolják pár­száz f ’-Infra, aztán a feledés jótékony fátyla borul az egész ügyre. A vállvpnogatók 1 körében — még a gazdaságban is —, hallani olykor, hogy mit szá­kafapácsnyél mit pár cső kukorica, mit számít egy kalapácsnyél. Mind a jobbérzésűek, mind a gazdaság vezetői más néze­tet vallanak. Amondók, hogy kicsiből lesz a nagy — nem­csak munkában, de tolvgjlás- ban is. Ezért az állami érté- . kékből csenők nem ússgák meg szárazon. A népvagyont könnyelműen kezelőket kár­térítésre kötelezik a Tiszasü­lyi Állami Gazdaságban. Ez év tíz hónapjában nyolcvan­kilenc esetben került erre sor. öten tudatosan szerezte!: maguknak — jogosulatlan előnyt; ellenük fegyelmi el­járás Indult. K. F. fényes nappal egy köbméter sódert fuvarozott el magának a gazdaságból B. L.-val. -R. F.-et a 206 forintos eltulajdonításért fegyelmileg elbocsátották; B. L. írásbeli megrovást kapott, ezenfelül 195 forint fuvardíjat kellett megtérítenie. Akár az ő ese­tükről, úgy a többi meeté- vedtéről is hivatalos úton szereztek tudomást munka­társaik. A gazdaságbeliek több tisz­teletben tartják a népva- gvönt, mint a kívülállók, kik közül tíz ellen tett feljelen­tést tíz hónap alatt a vezető­ség.