Szolnok Megyei Néplap, 1961. november (12. évfolyam, 258-282. szám)

1961-11-22 / 275. szám

4 S7.OI.NOR MEGYEI NÉPI .AP 1961. november 22. Nagy hibákat vétett a martfűiek védelme SZEGEDI VSE—MARTFŰI MSE 5:1 (Irt), Szeged, lOOo néző. Vezette! Pus­kás. A martfűi együttes az aláb­bi összeállításban vette fel a küz­delmet: Csendes — Papp R., Se­res, T. Kovács — Mihovics, Szűcs — Pálinkás, Böjti, Mezöteleki, Mészáros, Molnár. Mindkét csapat meglehetősen lanyhán kezdett. Pontatlan leadá­sok jellemezték a játékot. A sze­gedi csatárok előtt nyílt lehető­ség, hogy megszerezzék a vezető gólt. Ebben az időszakban a martfűi védelem — Seressel az éled — sikerrel hárított. A 15. percben a szegedi balszélső egy tisztán kapott labdával Papp R. melleit kifordult, a 16-os sarká­ról kapásból nagy gólt lőtt' 1:0. A félidő hátralévő részében úgy Szegednek, . mint Martfűnek akadtak helyzetei, amit mindkét csatársor kihasználatlanul ha­gyott. Ebben az időszakban az l:0-ás szegedi vezetés ellenére is úgy nézett ki, hogy egyenrangú ellenfelek mérkőznek. A félidő befejezése előtt 5 perccel egy előrer.dott labda elpattant a martfűi jobbszélső elé, aki nagy higgadtsággal gólt lőtt. 1:1. A második félidőt rögtön sze­gedi gól vezette be, ezt még kö­vette három a félidő végéig. A Bzegedl csapat lényegesen jobb teljesítményt nyújtott a második félidőben, mint az első­ben. Ugyanekkor a martfűiek nagy védelmi hibákat követtek el. Ka a martfűi együttes' olyan lel­kesedéssel és fegyelmezetten ját­szott volna, mint a gyulai mér­kőzésen, akkor ez a súlyos vere­ség nem következett volna be. Jók: Seres, Mihovics, Mezőte- leki, illetve a szegedi Majzik (az öt gól szerzője) és Rábai. Puskás Játékvezető kifogástalanul vezet­te a mérkőzést. v Kiss János Az ökölvívó NB Il-be jutásért Szép mezőtúri győzelem Mezőtúri MAFC—Tapolcai Honvéd 12:8, . Mezőtúr, 000 néző. Vezette: Ber- kecz, Horváth F. A nagyszámú közönség szép és színvonalas mérkőzéseket láthatott. A két csapat találkozója nagyszerű pro­pagandája volt az ökölvívó sport­nak. Sajnos, történt olyan bírói tévedés, mely a mezőtúriakat sújtotta. így győzelmük ellenére sem Jutottak fel az^íB n-be. En­nek ellenére lelkesedésük, lelki- ismeretes felkészülésük, valamint sportszerű magatartásuk minden dicséretet megérdemel. A MAFC együtteséből külön is ki kell emelni Fazekas Borzl, Szamos- falvi és Gyömrei öklözőket. Eredmények (légsúlytől felfelé): Fazekas (Mezőtúr) győzelmet aratott Nemes (Tapolca) ellen. Papp (Mezőtúr) ellenfél nélkül győzött. Dávid (Tapolca) győzel­met aratott Fancsali (Mezőtúr) ellepi, Szamosfalvi (Mezőtúr) győ­zött Gyalog (Tapolca) ellen. Papp (Tapolca) kiütéses győzelmet ara­tott űajda (Mezőtúr) ellen. A mezőtúri Borzi- ugyancsak ki­ütéssel győzte le a tapolcai Na­gyot. Klemm (Tapolca) győzelmet aratott Kiss (Mezőtúr) ellen. En­nél a mérkőzésnél sajnálatos bí­rói tévedés történt, mivel a me­zőtúrt fiút a taoolcai mélyütése miatt számolták ki. Ezzel esett el a mezőtúri együttes az NB II- be jutástól. Sólyom (Mezőtúr) erőfölénnyel győzött Nyúl (Ta­polca) ellen. Gyömrei (Mezőtúr) győzelmet aratott Romhányi (Ta­polca) ellen. A mezőtúriak ne­héz súlyban nem Indítottak ver­senyzőt és így a tapolcai Annus ellenfél nélkül győzött. A mezőtúrt öklözőknek annak ellenére, hogy nem sikerült az NB n-be jutnlok, nem szabad el­veszteni kedvüket. A tehetséges fiatalok Jó úton haladnak és bi­zonyára még sok kellemes órát szereznek majd híveiknek. Nagy Kálmán A PAPÍRFORMA ÉRVÉNYESÜLT... a megyei labdarúgó bajnokság utolsó fordulójában. E hét erdekes sége, hogy szinte egyetlen meg­lepetés sem volt. A csapatok „gólszegénysége” tovább fokozó­dott. Igaz, a múltheti 2.6 szem­ben most 2 tizeddel jobb, 2.8 volt a forduló átlaga, de hét csapa­tunk viszont egyetlen gólt sem tudott szerezni. A Törökszent­miklósi Vasas • biztosan szerezte meg veretlenül az őszi elsőséget. Tudósítóink az alábbiakban szá­molnak be a mérkőzésekről: Változatos küzdelem, megérdemelt döntetlen JASZJAKŰHALMAI SPAR­TACUS—KUNSZENTMARTON 0:0, Jászjákóhalma, 300 néző. Vezet­te: Holló. Jászjákóhalma: Nagy I. — Kovács, Fodor, László — Nagy n.. Koppány — Farkas, Kozmóczky, Lukácsi, Urbán, dr. Jancsó. Kunazentmárton: Talmá- csi — Pintér, Oláh, Földi — Cso­rnán, Pintér II. — Papp, Juhász, Szabó, Révész, Tálas. Kunszentmártoni támadásokkal kezdődött a mérkőzés, s a 2. percben Juhász váratlan lövését Nagy I. csak üggye-bajjal tudta menteni. Később feljöttek a ha­zaiak, de Urbán és Lukácsi Is nagy helyzetben kapufára lőtt. A 13. percben Juhász ügyesen hú­zott el a kifutó Nagy I. mellett, s éles lövését Nagy It. a gólvo­nalról fejelte ki. Fordulás után a hazaiak támadtak és a vendégek gyors, rajtaütésszerű támadások­kal próbálkoztak. A helyzetek alapján a döntetlen eredmény megfelel a Játék képének. Jók: Nagy I., Nagy It., Kop­pány, Illetve: Juhász, Papp, Ré­vész Jászjákóhalma Ifi—Kunszent- márton ifi 5:0 (2:0). — sas — Két ellentétes félidő ÜJSZÁSZ—TISZAFOLDVAR 2:0 (0:0) UJszász, 400 néző. Vezette: Sán­dor János. Üjszász: Dancsó — Zi- monyi, Bakó, Simon — Nagy, Frikker — Szurmal, Parkas, Po­lcnyi, Molnár, Ivanics. — Edző: Varga János. Tiszaföldvár: Tóth — Szécsi. Kovács, Pete — Tálas. Sági — Biró, Gazsó, Kávási, Bó­ka, Diós. Edző: G. Kiss István. Az első félidőben a széllel hát­ban játszó tlszaföldváriak tá­madtak többet, de a legbiztosabb gólhelyzeteket is kihagyták. A 14. percben Kávási az ötös vona­lán már csak a kapussal állt szemben, de belelőtte a labdát. A másik oldalon a 17. percben A Szolnok megyei MHS motorosok sikereiről Az MHS Szolnok megyei moto­ros klubjának tagjai ez évben számos versenyen, bajnokságon álltak rajthoz. Eredményeikkel tovább öregbítik klubjuk hírne­vét. Nem érdektelen megnézni most az országos 5 fordulós, a területi 3 fordulós és a túrabaj­nokság befejezése után, hogy a Szolnok megyei motorosok mi­lyen eredményeket értek eL A Magyar Motorsport Szövetség II. területéhez Fejér, Komárom. Nógrád, Pest és Szolnok megyék motoros klubjai tartoznak. Ver­senyzőink a felsorolt megyék motorosaival történt vetélkedés során az egyes gépkategóriikban az alábbi eredményeket érték el: Gyorsasági bajnokság: 125 kem: Mondok Bertalan 4 ponttal 5. lett. 250 kem: Kulcsár Gábor 22 pont­tal a bajnoki címet szerezte meg, Rontó Nándor pedig 10 ponttal 3. helyen végzett. 3SO kem: Ben esik Tibor 14 ponttal első lett, Pola- csik András 8 ponttal S., Guba László‘pedig 4 ponttal 5. helyen végzett. 350 kem-es oldalkocsisok: Polacsik—Karkecz Kálmán pár 24 ponttal bajnokságot nyert. A Cserhalmi Gyula— Mondok Ber­talan pár pedig 16 ponttal a 2. helyet szerezte meg. A Moto-Cross bajnokságon a következő eredményeket érték el: 125 kem-es géposztályban bajnoki címet szerzett Karkecz Kálmán 20 ponttal. 250 kem: Csa­pé Ferenc 12 ponttal 3., Guba Lászlő pedig 5 ponttal 6. lett. 350 kem: Németh Vendel 8 ponttal a ÉRDEMES-E pulykát hizlalni ? IGEN! MIÉRT? 1. A termelő szerződésre pulykánként 5 kg ku­koricát kap — nem gond a pulyka takar­mányozása! 2. A pulyka gyorsan hí­zik, javul a minősége! 3. A hizlalt pulyka na­gyobb jövedelmet ho^ 3. helyet szerezte meg. 500 kem: Polacsik András 10 ponttal baj­nok lett. Csapó Ferenc 6 ponttal 2., Bencsik Tibor pedig ugyan­csak 6 ponttal 3. lett A túrabajnokság eredményei: 125 kem: Nagy József 8 ponttal 3. lett. 350 kem: Kulcsár Gábor 14 ponttal 3. helyezést szerzett. 500 kem: Polacsik András 5 pont­tal 2. lett. A II. területhez tartozó klubok összesített eredményei után ki­alakult helyezési sorrend a kö­vetkező: L MHS Szolnok megyei Moto­ros Klub 209, 2. Fejér megyei, Motoros Klub 196, 3. Tatabányai Motoros Klub 109, 4. Pest megyei (Nagykőrös) Motoros Klub 87, 5. KSK Kiskunlacháza Motoros Klub 57, 6. Nógrád megyei (Sal­gótarján) Motoros Klub 53, 7. Sztálinvárosl Motoros Klub 43 ponttal. Ezek az eredmények Is azt mutatják, hogy az MHS Szolnok megyei Motoros Klubjának tag­jai ez évben jó munkát végeztek. Reméljük, hogy az elkövetkezen­dő időkben még további sike­reikről adhatunk majd számot A hét „11-e” A labdarúgó NB ni. heti fordulója alapján. NB III-as labdarúgó csapatainknál a jobbhátvéd és a balszélső posztokon nem akadt ki­emelkedő teljesítmény. Ezek­re a helyekre gyengébb tel­jesítménnyel is a hét 11-ébe lehetett kerülni. Kóródi (Szó. Kinizsi) — Sári (MTE), Szabó (Szó. Ki­nizsi)^ Gyémánt II. (Szó. Ki­nizsi) — Török (MTE), Papp (MTE) — Lévai (Szó. Kinizsi), Bánhidi (MTE), KoUáth (Ki-, nizsi), Mátyus (Szó. Kinizsi). A megyei bajnokság heti fordulója alapján: Dancsó (Üjszász) — Cza- gány II. (Jászárokszállás), Balázs (Tmiklósi Vasas), Mol­nár (Honv. Szabó Lajos SE) — Nagy II. (Jászjákóhaima), Frikker (Üjszász) — Papp (Kunszentmárton), Bana (T- miklósi Vasas), Kökény II. (Jászapáti), Bóta (Karcag), Ivanics (Üjszász). A JászEadányi Vegyes Kisipari Szövetkezet hűtőgépjavftó részlegében minden típusú hűtőgép ja­vítását — generáljavítását is vállaljuk. Méretes férfi- és nőiszabó részlegeinkben a legújabb divat és fazon szerinti munkák készítését vállaljuk a megbeszélés szerinti határidőre. Építő részlegünk már az 1962-es évre vállal és elő­jegyzésbe vesz lakóhazak építését, valamint azok ter­veinek elkészíttetését, ugyancsak az építéssel kapcso­latos ügyek elintézésében messzemenő segítséget ad. lászíadányi Vegyes Kisipari Szövetkezet Jászladány, Kossuth Lajos u. 108. pedig Frikker hatalmas bombája szállt kapu mellé. A 23. percben a vendégek két lépésről sem tud­tak a hálóba találni. A második félidőben megfordult a helyzet. Végig . a hazaiak támadtak, s a 66. percben Molnár kapáslövése a hálóba vágódott. 1:0. A 87. percben pedig Ivanics lövésével a hazaiak beállították a vég­eredményt. 2:0. Jók: Dancsó, ‘Simon. Frikker, Farkas, tvanics, illetve: Kovács, Sági, Gazsó. A játékvezető végig kielégítően működött, partjelzői is jól segítették. Tiszalöldvdr KI—Üjszász Ki 2:1. Nagyobb arányban is győzhetett volna Karcag KARCAGI MEDOSZ—SZOL­NOKI VASUTAS 3:0 (1:0) Karcag, 500 néző. Vezette: Far­kas (Debrecenből). Karcag: Kiss — Sós, Zsíros, Székely — Nagy, Tamai — Paliagl. Kovács, va­dász, Bóta. Agócs. Szó. Vasutas: Lauer — Kovács, Palotai, Retkes Kálmán, Sági — Varga, Grámán, Mészáros, Hárshegyi, Horváth. Változatos mezőnyjáték után Karcag a 15. percben megszerez­te a vezetést. A gól után ■ a he­lyiek határozott fölénybe kerül­tek, de nagy helyzeteiket nem tudtók értékesíteni. — Fordulás után, az 51. és 52. percben Kar­cag újabb két góllal terhelte meg a Vasutas hálóját és ezzel, el is dőlt a mérkőzés sorsa. A karcagiak támadásait csak rit­kán követték a vendégek ellen­támadásai, melyeket a Jól záró helyi védelem hárított. A ME­DOSZ csatárok lövéseit nem kísér­te szerencse, hiszen több eset­ben a kapufa mentett, amikor mér a kapus verve volt, hol meg Lauer tisztázott reflexszerűen. A MEDOSZ jó átlagteljesítményt nyújtott, s nagyobb arányban is győzhetett vo'lna. A Vasutasban a védelem — élén Lauerrel — nyújtott jó teljesítményt. A kar­cagiak mindhárom gólját Agócs szerezte. Jók: a karcagi közvetlen véde­lem, valamint Tamai, Vadász, Bóta, illetve: Lauer. Palotai, Ret­kes, Sági. Karcag ifi—Szó. Vasutas ifi 1:0. — Szöllősl — Még ilyen arányban is... ■ SZABÓ LAJOS HSE—NAGY­KUNSÁGI MEDOSZ 5:0 (2:0,) Mezőtúr, 500 néző. Szabó Lajos HSE: Novák — Nádasi, Kudecz, Molnár — Márkus, Varga — Kaász, Dural. Kreutz, Vékony, Hites. Edző: Lukács László. A hazai csapat már az első per­cekben magához ragadta a Játék Irányítását. A 15. percben Vé­kony beadásából Kreutz nagy­szerű gólt lőtt. A 20. percben egy szögletről beívelt labdát Hites fejjel küldött a hálóba. Az első félidő további részében Is a Hon­véd Játszott fölényben, de gól már nem esett. Szünet után nagy irammal Indult a játék és Vékony góljával az 50. percben 3,-O-ra alakult az eredmény. A 65. perc­ben a hazai csapat ll-eshez Ju­tott, amit Varga értékesített. A befejezés előtt 8 perccel Varga szabadrúgásból újabb gólt ért el. A Honvéd csapata még ilyen arányban Is megérdemelten győ­zött a széteső Játékot produkáló vendégcsapattal szemben. Jók: Kudecz, Molnár, Varga (a me­zőny legipbbla), Kreutz, illetve: a vendégek fedezetoárja. — Tassy Lajos — Jó játék — megérdemelt győzelem TÖRÖKSZENTMIKLÓSI VASAS—SZÓ. MÁV II. 5:1 (2:1) Tőtökszentmiklós, 300 néző. Ve­zette: Pálinkás. T. Vasas: Mák — Sz. Kiss, Balázs. Fekete — Halálc, Szabó — Darvasi, Bana, Katona, Pató, Kiss. Edző: Selmeczi Já­nos. Szó. MÁV n.: Donka — Kolláth, Urbán, Tamás — Borzi, Gógány — Kovács, Sülé, Makai, Szurdi, Szűcs. Edző: Korona Pát Hazai támadással kezdődött a mérkőzés, s már a 4. percben Bana szögletét Kiss védhetetle- .nül fejelte a hálóba. 1:0. Tíz perccel később egy MÁV táma­dás során Kovács lövése a kapu­fáról pattant a hálóba. 1:1. Ez­után Ismét a hazaiak kapuba forgott veszélyben. A félidő utol­só üt perce élvezetes játékot ho­zott, s a 44. percben Bana szög­letét Darvasi Katona fejére ível­te, aki a hálóba vágta. 2:1. A második félidő Katona góljával kezdődött. 3:1. Az 54. percben Bana hatalmas rúgása irányt változtatott a védőkön és a ka­pus feje felett a hálóba pattint. 4:1. A 60. percben Patót utánrú- gásért a játékvezető kiállította. •A 86. percben Katona bombaere­jű lövésével beállította a vég­eredményt. 5:1. A Vasas ragyogóan játszott és A Törökszentmiklósi Mezőgazdasági . Gépgyár ________ ke res nagy gyakorlattal építész mérnököt beruhá­zási előadó, — gépész mérnököket szerkesztő mérnöki. — továbbá üze­mi gyakorlattal rendelke­ző • öntőtechnikusokat, — öntödei, művezetői és me­legüzemi tecbnológusi munkakörbe. ilyen arányban is megérdemelte a győzelmet. Jók: Balázs (a me­zőny legjobbja), Katona, Bana, de a többiek is jól játszottak, il­letve: Borzl, Kovács. T. Vasas ifi—Szó. MÄV ifi 2:2. Magas László Sok jó helyzet maradt kihasználatlanul jászapáti—jaszarok­SZALLAS 0:0, Jászapáti, 600 néző. — Vezette: Polgár. Jászapáti: Sinkó — Vágó, Polgár, Mihályi — Rusvai, Hor­váth — Bolyós, Kökény I., Kö­kény II., Adám, Szirze. Edző: Korsós Miklós. Jászárokszállás: Kiss — Czagány II., Győző, Racs- kó I. — Sipeki, Csordás — Kókai, Racskó II., Bagi, Kóczián, Cza­gány I. Edző Udvarias János.. Jászapáti rohamokkal kezdő­dött a mérkőzés. Kökény II. ki­ugrott és a kifutó kapusba lőtte a labdát, majd a kipattanó lab- íát ismét kapura lőtte, amit a befutó Racskó It. szögletre hárí­tott. Nagy .gólhelyzet volt! Ké­sőbb a jászapáti smkónak kellett egy veszélyes lövést hárítania. — Változatos támadások következ­tek mindkét oldalon. A jász- Arokszéllásl védelemnek sok munkája akadt. A félidő vége fe­lé a vendégek Kóczián és Bagi révén küldtek sok veszélyes lab­dát a hazaiak kapujára. A máso­dik félidő elején teljesen beszo­rultak a jászárokszállásiak. A közvetlen védelmük azonban lel­kesen hárította a lövéseket szög­letre. Kökény I. távoli lövése a jobb kapufáról pattant ki. A nagy nyomás után szórványos vendég ellentámadások Is követ­keztek, de ezek nem Jelentettek veszélyt Sinkó kapujára. A jász- árokszállásiaknál Kókai kirívó durvaságokkal rontotta a játék szépségét. Mindkét csapat lelke­sen harcolt, de a nagy tét ide­gessé és kapkodóvá tette a csa­tárokat. — Mindkét oldalon sok helyzet maradt kihasználatlanul. Jók: Kökény H. (a mezőny leg­jobbja), Bolyós, Sinkó, Mihályi, Polgár, Horváth, Illetve: Győző, Czagány n., Sipeki, Kóczián. A játékvezető határozottan és biz­tosan kezében tartotta a nagy- iramú mérkőzést. Jászapáti ifi—Jászárokszállás ifi 4 a. K. M. A megyei labdarúgó bajnokság őszi végeredménye A megyei labdarúgó bajnokság őszi Idényének küzdelme véget ért. Az elsőséget a Törökszent­miklósi Vasas csapata szerezte meg — veretlenül. A második és harmadik helyért nagy harc folyt a Mezőtúri Honvéd és a Karcagi MEDOSZ együttesei kö­zött. Végül is a Mezőtúri Honvéd azonos ponttal, de jobb gól- aránnyal lett a második. Az al­sóbb régiókban is igen tömör volt a mezőny és több helyen döntött a gőlarány a jobb helye­zésnél. A bajnokság őszi végeredménye 1. Tm. Vasas 15 10 5 — 36:14 25 2. Mtúri Hv. 15 9 3 3 34:16 21 3. Karcag 15 9 3 3 83:19 21 4. Járokszáll 15 8 3 4 29:12 19 5. .TáStapátl 15 7 2 6 23:17 16 6. MAFC 15 6 3 6 28:23 15 7. T. Fáklya 15 5 5 5 27:27 15 8. Jáköhalma 15 6 3 6 29:32 15 9. Szó. VSC 15 6 2 7 16:22 14 10. Jászkisér 15 4 4 7 17:18 12 11. Kmárton 15 4 4 7 15:22 12 12. Tföldvár 15 5 2 8 14:24 12 13-14. Nk. M. 15 5 1 9 21:32 11 13-14. Sz. Máv 15 4 3 8 21:32 11 15. UJszász 15 4 3 8 14:34 11 16. Khegyes 15 3 4 8 18:29 10 Tanácskozás Törökszentmiklóson A törökszentmiklósi Járási Testnevelési és Sport Tanács no­vember 24-én, 15 órai kezdettél a JT3T helyiségében tanácskozást tart a járás területén Kilián bé­lyegzővel ellátott, hitelesítésre jogosult sportvezetők részére. A tanácskozás célja, hogy ma­guk . a mozgalom fő segítői, az eredmények hitelesítői elmond­ják eddigi tapasztál«tálkát, hogy aztán azokat a Magyar Testneve­lési és Sport Tanát» részére to­vábbítsák. Szomorú megállapítás Thevenaut, az ismert fran­cia matematikus egyik kollé­gájának elpanaszolta, hogy már nincs egyetlen egy ba­rátja sem. „Azt akarja mon­dani, hogy valamennyi barát­ja meghalt?” — kérdezte kol­légája- „Rosszabb ennél — válaszolta a matematikus, — valamennyien meggazdagod­tak”. (A „Tat”-bóü A Jászberényi Lehel birkózói nyerték • • • Szolnok megye 1961. évi felnőtt kötött fogású egyéni birkózó bajnokságát Jászbe­rényben rendezték meg. Saj­nálatos, hogy a megyéből csak két szakosztály: a Szol­noki MÁV és a Jászberényi Lehel képviseltette magát. Hol maradtak a karcagiak és a túrkeveiek? Pedig a verseny egyben válogató jel­legű is volt a megyei fel­nőtt válogatott összeállítása szempontjából. EREDMÉNYEK: Lepkesúly: 1. Fábián (Szó. MÁV), 2. Pethő (Jb. Lehel); Légsúly: 1, Vass (Jb. Lehel), 2. Mézes (Jb. Lehel); Pehely­súly: 1. Hamar (Jb, Lehel), 2. Farkas (Jb. Lehel) ;Köny- nyűsúly: 1. ívanovits (Szó. MÁV). 2. Farkas M. (Jb. Le­hel); VáRósúly: 1. Mizsei J. (Jb. Lehel), 2. Balyi (Szó. MÁV); Középsúly: 1. Kiss B. (Jb. Lehel), 2. Kiss J: (Szó. MÁV).- Félnehéz és nehéz­súlyban egyik részről sem volt induló. Az összesített pontverseny a következőképpen alakult: 1.. Jászberényi Lehel 32, 2, Szó. MÁV 16 pont a SiÚHDkj etegycy '9i/efé^»n (^APRÓHIRDETÉSEK) ALLAS A TISZA Bútorgyár bádogos és lemezlakatos szakmunkásokat fel- vesz. Jelentkezés a vállalat mun­kaügyi osztályán. HORGOLO nőket és gobelin kézi- munkázókat, — a megyéből, ahol nincs Háziipari Szövetkezet, — felvesz a szolnoki Háziipari Szövetkezet. Jelentkezés: Szol­nok, Magyar u. 14. A CEGLÉDI Kertimag Gazdaság 10 éves ’gyakorlattal rendelkező férfi kontírozó könyvelőt keres azonnali belépéssel. — Fizetés megegyezés szerint. Jelentkezni lehet személyesen és írásban. A gazdaság címe: Kertimagtermelő Gazdaság Cegléd-Kecskéscsárda. FEJŐ tehenészeket keresünk fel­vételre. Lakást biztosítunk a ta­nyaközpontban. Útiköltséget fel­vétel esetén térítünk. „Novem­ber 7” Termelőszövetkezet Kar­cag, Hunyadi út 5. * I IRATKEZELÉSBEN jártas gyors- és gépírónőt felveszünk. A pályá­zók a Szolnok és Vidéke Vendég­látóipari Vállalat áruforgalmi I osztályán Jelentkezzenek. Szol­nok, Ságvári Endre út 7. Utikölt I séget nem térítünk. SZOLNOKI ipari vállalat azon­nali belépés mellett alkalmaz perfekt gyors és gépírót. Cím a kiadóhivatalban. ADA9 — VETEL TERMELŐSZÖVETKEZETEK fi­gyelem? Benzinmotor meghajtá­sú világítási áramfejlesztő dina­mó és egy 12 kalapácsos medi- gágó daráló szövetkezetünknél eladó és átvehető. Vas- és Fa­ipari KTSZ Szolnok. Ostor utca 1. sz. Telefon: 11—57. HORDOZHATÓ cserépkályha, samottbélésű kétaknás vaskály­ha, különféle méretű deszka el­adó. Szolnok, Mártírok-útja 10. I. emelet 5. Tüzéppel szemben. AZONNAL beköltözhető 2 szobás ház eladó. Szolnok, Sirály u. 24. 125-ös Danuvia, legújabb típus, jó állapotban eladó. Szolnok, Durst János u. 36. Székely. EGYÉB TERMELŐSZÖVETKEZETEK és egyéni juhtartók figyelmébe! — Gyapjú tonal megérkezett, utal­vány ellenében december I5-lg átvehető a Gyapjúforgalmi ki- rendeltségnél, Szolnok, Irodaház, ni, emelet.