Szolnok Megyei Néplap, 1961. október (12. évfolyam, 232-257. szám)

1961-10-04 / 234. szám

» SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP iHtil. október 4. KffifeW«*SaaMl« A lalnlanigó NB lll-éri MARTFŰI MSE—SZENTESI KINIZSI ?:0 (0:0) Szentes, 2000 néző. — Vezette: Puskás. Martfű: Csendes — Sa- gát, Seres, Mészáros — Szűcs T. Kovács — Pálinkás. Nagy I., Böj­ti, Mikus, Mezőteleki. Szentes: Kádár — Maroslaki, VégH, Süli — Gőcze, Pólya — Fodor' jl, Ta- vaszberily, Gyágyö. Köne, Joó, Szentes lépett fel támadólag és már a. 2. pereben Joó szép lövé­sét hárította Csendes. Utána hol az egyik, hol a- másik kapu volt veszélyben. A 11. percben meleg lett a helyzet a martfűi kapp előtt. A balszélen elfutó Joó kis­sé hosszan szöktette magát és Csendes ■ rávetődéssel tisztázott. A helyi csapat, szögletet én el, amit a nagyszerűen játszó Seres fejjel tisztázott. Ezután feljött a. martna együttes. Először Mező­teleki, maid Mészáros a kapu fölé küldte a labdát. A 30. perc­ben Mészáros."került ismét lövő helyzetbe. Labdái a kapu fölött hagyták el a játékteret. Fordulás után a 47. nercben Fodor IT. elhúzott és a jobhszél- ről lövésszery beadását Csendes biztosan húzta le. Az 58. perc­ben Martfű szögletet ért el. A beívelt, .labdát Szűcs. kapásból kapura lőtte, de Kádár védett. A 62. percben egy dlpőgyári táma­dásnál Mezőteleki labdáját Nagy 1. a hálóba-fejelte. 1:0. A-05. perc­ben szögletet harcolt ki a helyi csapat. Joó lövését Csendes biz­tosan kivédte. A martfűi elleji- támadásnál Nagv I. Pálinkást szöktette, aki jobbszélről nagysze­rű labdát adott Mezőtelekinek, nkl nem hibázott. 2:0. A 8.1. perc­ben n helyiek szabadrúgáshoz Jutottak, a 16 méteres szabadrú­gást Csendes gyönyörű vetődés­sel védte. A mérkőzés — különösen az el­ső félidőben — nagyon alacsony színvonalú volt. Igaz, hogy a rossz talajú - pálya is hozzájárult ehhez. Fordulás után azonban fokozatosan feljöttek a mart­fűiek. A csanat győzelmét a jobb kondíciójának köszönheil. Jók: Seres (a mezőny legjobb­ja), Szűcs, Csendes, Mezőteleki, Illetve: Kádár, Maroslakl. A já­tékvezető kifogástalanul látta el feladatát. Trcncsényt KECSKEMÉTI TE—SZOLNOKI KINIZSI 7:3 (4:1) Kecskemét. 2000 néző. Vezette: Kun (Békéscsaba). MTE: Pintér — Kacsóh, Sós, Szlkszai — Gacs, Vaus — Bense, Szabó, Kiss, Bar- ta, Zubek. Kinizsi: Báláz» — Gai- dos, Szabó, Gyémánt I. — Gyé. mánt II., Sokvári — Mátyus, Munkácsi, Géczi II., Kolláth I., Lévai. Heves Kinizsi támadásokkal kezdődött a mérkőzés. A máso­dik percben Kolláth I.-et veszé­lyes támadásnál szögletre sze­relte a hazai védelem. A beívelt labdát-Lévai kapura emelte, SÓS a gólvonalnál kifejelte, ám az ismét Lévai elé pattant, aki má­sodszorra a védők feje felett biztosan lőtt a -bal felső- sarokba. 0:1. Továbbra is a Kinizsi táma­dott. GécZi II. a középfedezetbe rúgta a labdát, ámiből veszélyes KTE támadás alakult ki. — Sós hosszú elűrevágott labdájával Barta ugrott ki és a tétovázó cu- kórgyárl Védelem mellett bizto­san lőtt a hálóba. Hl. A 0. perc­ben .szögiéihez juUMt a KTF, . A beívelt labdát Szabó és Balázs hibájából Barta 4 méterről biz­tosan fejelte a kapuba.. 2:1. A 9. pereljen Vass jó labdával Indí­totta támadásba Bartát aki két Védőt Is kicselezve a kifutó ka­pus mellett biztosan lőtt a háló­ba. 3:1. Enyhe KTE mezőnyfö­lény után a Kinizsi vezetett né­hány • veszélyes • támadást:: Muní- .kácpl,, majd Kolláth lövését -.véd­te , Pintér. A 40. .percben egy vet erélytelennek látszó támadásból Barta a félpályáról indulva cse­lezgetett, majd 18 méterről lö­vésre szánta el Magáit Labdáit» Balázs feje felett a léc alsó élé­től vágódott a gólvonalon túlra. 4:1. A második félidő PO. percében Barta nehéz szögből lőtt a Kini­zsi hálójába. 5:1. Továbbra is a KTE volt mezőny fölényben. Köz­ben Málvus 6 méterről csúnyán kapumellé lőtt. A 70. percben Giles szép labdával kü'dte táma­dásba Bartát, aki a kapus hibá­iéból ismét, a Kinizsi hálójába lőtt. 8:1. Két perccel később Zu­bek beadását Bense biztosan fe­lelte a hálóba. 7rt. A 75. percben Gyémánt I. és Mátvun. helvet cse­réit. Gyémánt Játéka lendületet vitt a csatársorba, Oéczl IT. és Gyémánt I. adogatás után Gyé­mánt I.-et a tizenhatoson belül felvágták. A megítélt u-est Gyé­mánt IT. biztosan lőtte a jobb al­só sarokba, 7:2. A Kinizsi a 16 kezdés után, va­lamint helyzetei alapján nem ér­demelte meg a nagyarányú vere­séget. A játékvezetői hármas jól mű­ködött. Jók: Barta (a mezőny legjobbía), Gacs. Vass, Kiss.'Pin­tér, illetve: Géczi IT.. GvPhnSnt, IT., Gajdos, Lévai. G. A. Szerdai sparlÉsor Labdarúgás BARÁTSÁGOS MÉRKŐZÉS: Tatabányai Bányász NB I —Szolnoki MÁV NB II. Szol­nok, MÁV sporttelep, 15.45 óra. Az NB I. ószi idényében kiválóan szereplő és jelenleg a tabella élén álló bányász­együttes szolnoki vendégsze­replése iránt nagy érdeklő­dés nyilvánul meg. Minden bizonnyal jó mérkőzést lát­hatnak majd, akik ma dél­után ellátogatnak a MÁV pá­lyára. * Békés megye ifjúsági válo­gatott—Szolnok megye ifjú­sági válogatott, Szolnok, MÁV sporttelep, 14 óra. Ez lesz ifjúsági válogatottunk főpróbája a vasárnapi bajno­ki mérkőzés előtt. Itt már az a csapat szerepel, amely va­sárnap képviseli megyénk színeit. A megyei labdarúgó bajnokságért A megyei labdarúgó bajnokság október l-i fordulójának mérkő­zéseiről az alábbiakban számol­nak be tudósítóink: Tiszai öld vár— Jászapáti 1:0 (0:0) Jászapáti, vezette: Tóth. Tisza* földvár: Tóth — Bíró, Kovács, Pete — Baba, Sági — hisz te ró. Nyit* rai, Kávást. Bóka, Tálas. Jászapá­ti: Sinlcó — Vágó, Utassi. Mihá­lyi — Rusvai. Horváth — Bolyós,, Kökény I., Kökény IT., Ádám, Szirze. A vendégcsapat nagy lendület­lei támadott, d© csak a tizenha­tosig jutott el, mert a helyi véde­lem biztosan hárított. Nyomasztó fölényt- harcoltak ki a jászapá­tiak, de a vendégek mindig ide­jében tudtak közbeavatkozni. A második félidőt is a jászapátiak fölénye jellemezte, a vendégcsa­pat csak szórványosan támadott. Egy ilyen ellenámadásnál a Jobb­szélső beadásánál Vágó ,.elaludt” és a balszélső visszafejelt Eszte- rónak, aki gyengén a kapu jobb sarkába gurított. 1:0. A gól után a helyiek rohamoztak, de a csa­tárok a jobbnál jobb helyzeteket SPORTHÍREK — sorokban NB II. ÖKÖLVÍVÁS Kiskunhalasi MEDOSZ— Szolnoki MÁV 16:4 A szolnokiak közül Mátyus és Eesédi szerzett győzelmet. Az eredmény szorosabb is lehetett volna, mert harmat- súlyban a szolnoki Sütőt 3 bíró igazságtalanul leléptet­te, mivel az ellenfele mély­ütést színlelt. Makó—Szolnoki MTE 13:9 A meghívásos barátságos ökölvívó találkozón a szolno­kiak közül Dobó, Bózsó, Ploj pontozásos győzelmet szer­zett, Káldi pedig ellenfél nélkül győzött. Bujdosó dön- tétlent ért el. A hazaiak kon­dícióban múlták felül ellen­felüket. A, szolnokiak közül, de az egész mezőnyből is ki­emelkedett Ploj öklözése. NR II. NŐI ASZTALITENISZ A Szolnoki MÁV NB Il-es női asztalitenisz csapata Ka­posvárott játszotta le soron- következő bajnoki mérkőzé­sét. A találkozót a kaposvá­riak nyerték meg 11:6 arány­ban. MOTORSPORT Az MHS Szolnok megyei Motoros Klubjának tagjai vasárnap Székesfehérvárott és Szombathelyen vették fel Cseh Katalin kitűnő megyei csúccsal nyerte az ötpróba bajnokságot A martfűi Rékasi Gábor nyerte a tízpróbát A Szolnok megyei Atlétikai Szövetség szombat délután és va­sárnap délelőtt rendezte meg az 1961. évi megyei serdülő ifjúsági és felnőtt férfi és női összetett bajnokságot a Szolnoki mAV sporttelepen. A verseny legjobb eredménye • felnőtt ötpróbában született, ahol mind a három induló az I. osztályú szintnél jobb eredményit ért eJ. A versenyt a jó formába lendült Cseh Katalin nyerte 3823 ponttal. Az öt versenyszám kö­zül négyben egyéni csúcsot javí­tott. (Súlylökés 11.12 m, magas­ugrás 152 cm, 200 méteren 27.8 mp, 80 méter gátban 13.1 mp. tá­volugrás 488 cm.) Eredményével megjavította a Császi Katalin ál­tal 1960-ban felállított 3711 pontos megyei ifjúsági és felnőtt csú­csot. A második helyen végzett Császi Katalin, aki szintén túl­szárnyalta múlt évben felállított csúcseredményét, 3777 pontot ért el. (9.47 m — 141 cm — 27.0 mp — 12.5 mp — 514 cm.) Harmadik lett Császi Gizella igen jó, 3702 pontos teljesítményével. (10.11 m — 141 cm — 27.4 mp — 12.4 mp — 472 cm.) A férfi felnőtt tízpróbnban nagy verseny alakult ki a két napon a martfűi Rékasi és a szolnoki Oros Ferenc között. Nyolc szám után még Oros vezetett. Rékasi lényegesen jobb gerelyhaj itó eredményéved nyerte meg a me­gyei bajnokságot 4422 ponttal. (100 méter: 12.1 mp, távolugrás: 607 cm, súlylökés: 10.10 m, ma­gasugrás: 175 cm, 400 méter: 54.9 mp, 110 gát: 18.6 mp, diszkoszve­tés: 31.14 m, rúdugrás: 300 cm, gerelyhajítás: 39.28 m. 1500 méter: 4:49.2 p.) Második lett Oros Fe­renc (Szó. MÁV) 4342 ponttal. (11.8 mp — 567 cm — 9.16 m — 160 cm — 52.3 mp — 16.0 mp — 24.88 m — 270 cm — 29.90 m — 4:44.9 p.) Harmadik Vass István (Martfűi MSE) 3076 ponttal. A férfi ifjúsági ötpróbát külö­nösebb megszorítás nélkül Ko- csondi Csaba, a Szolnoki MÁV versenyzője nyerte 2077 ponttal. (A martfűi Vámos betegsége miatt nem állt rajthoz, ha indult volna, izgalmasabb küzdelmet láthattunk volna az első helyért.) Második lett Tárnái István (Szó. MÁV) 1889 ponttal, 3. Horváth Béla (Szó. MAV) 1756. 4. Nagy István (Szó. MÁV) 1459, 5. Kovács András (Jb. Vasas) I4ie, 6. Szom­bati László (Szó. 605. ITSK) 1317 ponttal. A női ifjúsági hárompróbát Ba­logh Judit, a Szolnoki MÁV ver­senyzője nyente 1641 ponttal. 2. Magony Ágnes (Szó. MÁV) 1574 3. Újvári Éva (Szó. 605. ITSK) 1434 ponttal. A serdülő fiúk hárompróba versenyét Kálmán Jenő (Szó. MAV—Verseghy Gimn.) nyerte 1631 ponttal. 2. Szekeres György (Szó. 605. ITSK) 1493, 3. Szekeres Ferenc (Szó. 605. ITSK) 857 pont­tal. A serdülő leányok hárompróba versenyét Hasznos Júlia (Szó. MAV—leánygimnázium) nyerte 1394 ponttal Velkei Erzsébet, a Jb. Vasas versenyzője előtt, aki 1144 pontot ért el. NB II. férfi kézilabda Martfűi MSE— Diósgyőri VTK 18:14 (8:7) Martfű, 500 néző. Vezette: Szolrtoki Gy. A lelkes nézők nagy biz­tatása mellett kezdődött a A hét ,,11-e44 a labdarúgó NB III. heti fordu­lója alapján: Csendes (Martfű) — Fortuna (Jb. Lehel), Seres (Martfű), Pecha (Jb. Lehel) — Szűcs (Martfű), Pin­tér (Jb, Vasas) — Pálinkás, Nagy I. Martfű), Géczi II. (Szó. Kinizsi), Nagy III. (Jb. Lehel), Mezőteleki (Martfű). Kiemel Uedő teljesítményt nyúj­tottak még; kapusok: Kohári (Jb. va«as), Sándor (Jb. Lehel). Hátvédek: Gajdos (Szó. Kini­zsi), Tűri (.Jb. Vasas). Fedezetek: Gyémánt II. (Szó. Kinizsi). Török (Szó. MTE), Papp (Szó. MTE). Csatár: Lévai (Szó. Kinizsi). A megvei bajnokság heti for­dulója alapián: Kiss T. (Kunhegyes) — Tasi (MAFC), Palotai (Szó. Vasutas), lelkes (Szó. Vasutas) — Bállá r:<?7aföldvár). Koppány (Jászjá­99­kóhalma) — Karalcas (T. Fáklya), Kn/möc/ky (Jákóhalma), Kávási (TisrafSldvar), Cseh (Szó. Vas­utas). Kriston (T. Fáklya). Kiemelkedő teljesítményt nyúj- i tottak még: Kapusok: Lauer (Szó. Vasutas). Bózsó (T. Fáklya), Tóth (Tisza­földvár). Hátvédek: Horgost (Khegyes), Kovács (Szó. Vasutas), Boda (K- hegyes). Török I. (MAFC). oláh (Kunszentmártoni, Szecsei (Tm. Fáklya), Utassi (Jászapáti). Fedezetek: Llpták (Kunhegyes) Veres (MAFC), Fodor (Jákóhal­ma). Csatárok: Kökény I. (Jászapáti), Bodor (NUunság), Szabó IV. (K- heevesi. Juhász (Kunszentmár­toni, Harangozó (Kunszentmár­toni, Hegedűs (Kunszentmártoni, Simon (Szó. Vasutas), rangadó mérkőzés. Az első öt percben a nagy tét miatt rendkívül idegesen játszott a hazai együttes. Az idegeske­dés „eredménye” az lett, hogy a vendégek 4:0-ra el­húztak. Az 5. perctől kezdve lassan megnyugodtak a játé­kosok és a hazaiak egymás utón érték el a gólokat. Ki­egyenlítés után a martfűi fiúk mindig vezetve — igaz, hogy csak egy-két góllal — biztosan győzték le a máso­dik félidőben már durván játszó diósgyőrieket. — A martfűi fiúkat óriási lelkese­désükért és küzdeni tudásu­kért dicséret illeti. Ezzel a mérkőzéssel — ha a hátra­lévő három találkozón nem történik kisiklás — a cipő­gyári együttes megnyerheti a bajnokságot. Jók: Kesjár (a mezőny leg- ;nbbja), Horváth. Góldobók: r<resjár 8. Horváth 3, Csabai 3, Tóth 2, Tigyi 1, Sándor 1. — T. B. — a küzdelmet. Székesfehérvá­rott a területi bajnokság utolsó fordulójára és egyben országos meghívásos motoc- ross terepversenyre került sor. A szolnokiak az egyes kategóriákban az alábbi ered­ményeket érték el: 250 köbcenti: Karkecz K. területiben második, orszá­gosan 6. lett; Nagy József géphiba miatt feladta a ver­senyt. 350 kem: Németh V. területiben . 3., országosan 4. helyen végzett. 500 kem: Po- lacsik területiben 1., orszá­gosan 2. helyezést ért el. Csa­pó területiben 2., országosan 3. lett. Szombathelyen országos meghívásos gyorsasági ver­senyre került sor. Itt a szol­nokiak a következő ered­ménnyel végeztek: 250 kem: Kulcsár Gábor első lett. Ron­tó motorhiba miatt feladta a versenyt. 350 kem: Itt Rontó kölcsönmotorral indult és 3. lett. Oldalkocsisok: A Cser­halmi—Cserhalminé pár öt induló közül az első helyet szerezte meg. At NB ll-es teke­csapatba jhokságért Szegedi Postás—Szó. MÁV 6:2 (2441:2412) Bizony sokat bosszankodtak azok, akik kíváncsiak voltak va­sárnap a Szolnoki Járműjavító né­gyes tekecsarnokában lejátszott mérkőzésre. A MAV javuló for­mát mutatott az utolsó két' mér­kőzésen. Ezalkalommal azonban rá sem lehetett ismerni játékuk­ra. Hiányzott a lelkesedés, a győzniakaráe és főként a „MÁV szív”. Egy olyan mérkőzést vesz­tettek el, amit félgőzzel is „si­mán” nyerhettek volna, mert Szeged is mélyen formája alatt játszott. A MÁV két győzelmét Vörös és Dobos szerezték. Az ütött fákon a két csapat tagjai a következőképpen osztoz­tak: Szeged: Sárkány 422, Bata 415, Lakatos 398, Ladránszki 398, Herczeg 393. Szolnoki MÁV: Vö­rös 420, Dedrák 420, Dobos S. 416, Papp 388, Benedek 383, Reszeli 365 fa. sorra kihagyták. Jók: Tóth, Bal­ia, Kávási, illetve: Utassi, Kö­kény I. A játékvezető hibájául róható fel, hogy az előnyszabályt nem alkalmazta. Jászapáti ifi—Tiszaföldvár ifi 2:.0 K. M. Törökszentm. Fáklya— Jászjákóhalmi Spart. 4:2 (1:0) Jászjákóhalma, 500 néző. Vezet­te: Horváth. Fáklya: Bozsó — Visnyei, Szecsei, Fábián — Bú­zás. Papp — Karakas. fielet. Sző­ke, Szakái. Kriston. Jászjákúhal- ma: Nagy I. — Muhart, Kovács, Nagy II. — Fodor, Koppány — Farkas, Kozmóczky, Lukácsi, Ur- bán, Velemi. A helyi csapat kezdeményezett, de a 2. percben a tétovázó vé­dők közül kiugró Szakáinak si­került megszerezni a vezetést, 1:0. A gól után a hazaiak roha­moztak, de a vendégek támad­tak és a 47. percben Karakas volt eredményes. 2:0. Az 59. perc­ben egy ellentámadásnál Lukácsi már csak a kapussal állt szem­ben, de hibázott. A 60. percben újabb Fáklya támadásnál Papp lőtt a hálóba. 3:0. A 76. percben Kozmóczky bravúrosan egyént alakítással 3:l-re szépített. A 87. percben a váratlanul előretörő Kriston szerezet* meg a negyedik gólt. 4:1. A 89. percben egy ha­zai támadás végén Kozmóczky beállította a végeredményt. 4:2. A helyzeteit jobban kihasználó Fáklya megérdemelten győzött. Jók: Eozsó, Szecsei, Karakas, Szakái, Kriston, — illetve: Koz­móczky, Koppány. Fodor. T. Fáklya Ifi—Jászjákóhalmai Spartacus ifi 2:1 0:0). — sas — Kunszentmártoni MTE— Szolnoki MÁV II. 2:1 (2:0) Kunszentmárton, 300 néző. Ve­zette: Csák I. (Kocsis — Kovács). A 18. percben Harangozó góljával szerezték meg a vezetést a kun­szentmártoniak 1:0. Továbbra Is a hazaiak játszottak enyhe fö­lényben és a MÁV n. kapusának ezekben a percekben sok dolga akadt. A 25. percben Csománt, az MTE csatárát szabálytalanul vá­lasztották el a labdától. A bünte­tőt Pintér I. végezte el, a kapus kiütötte a labdát és a ráfutó Pin­tér most már ijem hibázott. 2:0. Fordulás után is a hazaiák tá­madtak, de ekkor már a MÁV csatárok is szép, tervszerű táma­dásokkal válaszoltak, és Maka! révén sikerült is szépftemsk. 2:1. Jók: Földi. Oláh, Hegedűs. Ha­rangozó, Juhász, illetve: K1M M.. Makai, Borzi, Szabó. A játékve­zetői hármas jó) működöt Szó. MÁV iri—Kunszentmárton in 2:0. L. J. Honvéd Szabó Lajos SE— Újszáse 3:2 (1:2) Mezőtúr, vezette: Klimon. Hon­véd: Novák — Molnár, Kúdeez., Kalocsai — Kovács, Varga — Ná- dasdl, Túrái, Kreutz, Serbán, Göncz. Edző: Lukács László, üj­Kosárlabda NB (I. szász: Zérczi — Zimonyi, Szabó, Bakó — Nagy, Polónyi — Szurmai, Molnár Kovács, Farkas, Ivantcs. Edző: Varga János. A hátszéllel játszó, vendégek már 2:0-ás vezetéshez Jutottak, amikor a hazaiak — Kreutz ré­vén — szépíteni tudtak. A máso­dik félidőben nagy hazai fölény alakult ki és Varga, majd Túrái góljaival megszerezték a győzel­met. A nagyobbarányú vereséget jól védő kapusuk és Jól tömörü­lő védelmük révén akadályoztál; meg a vendégek. > — Ta,ssy — * Szolnoki Vasutas— Nagyk. Ml,IHÁSZ 2:1 ft:#) . Szolnok, Vasutas pálya, 81» ué- ző. vezette: Baranyai. Szó. Vak- , utas: Lauer — Kovács! palota)^' Retkes — Kálmán, Mészáros -f Varga, Hamar, Pál, Cseh, Simon. Nagykunság: Szarka — B. Nagy D. Kiss, Polgár — Tapodi, Kád át — Fodor, Kiss, Bodor, Keese, Cs. Nagy. Az első félidőben változatos, jőiramú volt a játék, a hazai csapat többet és tervszerűbben támadott. Fordulás után a Vas­utas átvette a játék Irányítását és megérdemelten szerezte meg a két bajnoki pontot. A gólarány nagyobb Is lehetett volna. G611Ö- vők: Varga. Palotai, illetve: Fo­dor. Jók: Palotai (a mezőny leg­jobbja), Lauer, Retkes, Cseh, il­letve: D. Kiss, Kecse, Cs. Nagy, Kádár. — Lauer — Kunhegyes— Mezőiúri MAFC 0:0 Kenderes, 300 néző. — Vezette: Csák II. Kunhegyes: Kiss 1/ Hor­god, Boda, Liptálc — Kiss II., Lévai — Pál, Szabó IV.. SzabO I., Qorzás, Kovács. MAFC: Csurgó — Tasi, Tőrök I., Veres — Egei I. , Török II. — Balogh, Nagy II., Gombás III-, Máté, Egei n. Az első félidőben a kunhegyes!, fordulás után a mezőtúri csatá­rok támadtak többet. Gólt azon­ban a védelmek jó játéka, vala­mint a gyenge esatárjáték miatt egyik csapat sem ért el. A játék, vezető kitűnően vezette a mérkő­zést. partejlzői mintaszerűen se­gítették. Jók: Kiss I., Boda, Sza­bói IV., a vádelem minden tagja, illetve: a mezőtúri- védelem — élén Törők II. — Barőcsi — A BAJNOKSÁG ALLAS A: 1. T. Vasas 8 5 8 — 18: 5 13 2. Honv. Sz. L. 8 SIS 18:7 11 3. T. Fáklya 8 4 3 1 18:12 11 4. Jászkisér 8 4 2 2 14:1« 10 5. Karcag 8 3 3 2 13:12 9 6. MAFC 8 3 2 3 14: 8 8 7. Jákóhalma 7 4—3 13:12 » 8. Járó leszáll. 8 3 14 11:* 7 9. Nkunság 8 3 14 13:13 7 10, Szó. VSC II 3 14 10:12 . ,7. II. Kmárton 8 2 3 3 10:14 -7 12. Jászapáti 3' 3 1 4 7:10 7 23. Szó1, MÁV 8 2 2 4 10:17 0 14. Ujszász 8 1 3 4 7US 3 15, Kunhegyes 7 1 3 3 8:13 5 10. Tfüldvár 8 2 1 5 5:17 6 Kiábrándítóan játszottak a szolnoki lányok Bp. Vasutas—Szó. Vörös M. 57:50 (23:19) Budapest, Péczeli úti tornate­rem. Vezette: Pásztói — Deák. A Meteor lányok felkészülése és a játékosok' fegyelmezetlensé­ge mát az Indulás előtt borúlá­tásra adott okot. Ez nem is volt indokolatlan., A lányok szív és lélek nélkül játszottak. Misem jellemzőbb, mint az, hogy az el­ső félidő 10. percéig még kosarat sem dobtak. BVSC: Kovácsné (7), Bánhidl (4), Szappanos (22), Vargáné (11), Hadai 1), csere: Kiss (12). Meteor: Bajusz, Horváthné (6), Horgász I. (16), Fodor (10), Pataky (18), csere: Zeller, Horgász II. Kezdés után azonnal a BVSC ragadta magához a kezdeménye­f apróhirdetések; ALIAS A TÖRÖKSZENTMIKLÓSI Mező­gazdasági Gépgyár tecnikumi végzettséggel és legalább 3 éves gyakorlattal rendelkező műszaki dolgozókat keres öntödei műve­zető, műszaki ellenőr és progra- mos* munkakörbe. Jelentkezni le­het: személyesen vagy írásban a vállalat munkaügyi osztályán. TIZENKÉT férfi segédmunkást felveszünk, 3 havi időtartamra. Órabér 5.— Ft. Kőolajvezeték Vállalat Építésvezetősége. Szol­nok, IV., Köztársaság u. 12. PANTHER autódaru kezeléséhez nehézgépkezelői vizsgával ren­delkező dolgozót felveszünk. Bu­dapesti Fűrészek szolnoki üzeme. Szolnok, Vöröshadsereg út 15. A SZOLNOKI Sütőipari Vállalat felvételre keres laboratóriumi vezetőt megfelelő technikumi végzettséggel. Jelentkezni lehet: Sallai Imre űt 17. sz. Génés? technikusi keres azonnali higié­nésre, legalább 5 éves gyakorlattal a TÖRÖKSZF-NTIV* 'KT.OSI BAROMFIFELDOLGOZÓ V. VÍZÜGYI Építő Vállalat üzeme­lés vezetősége (Szolnok, Vörös­hadsereg út 5.) azonnali felvétel re esztergályosokat keres három műszakos munkára. INGATLAN BEKÖLTÖZHETŐ családi ház el­adó, két családnak is megfelel. Szolnok, Delta utca 24. zést. és azt mindvégig meg is tartotta. Az első tíz percben már 15.0 volt az eredmény. A félidő vége felé sikerült csak szépíte­niük a Meteor lányoknak és ek­kor 23:i9-re alakult az eredmény. Fordulás után sem változott a Játék képe. A BVSC továbbra is támadott és a vezetést egy pilla­natra sem engedte ki a kezéből. A második félidő közepén a Me­teor 46:42-re megközelítette a BVSC-t és ekkor egy pillanatra felcsillant az egyenlítés reménye. Ekkor azonban Pataky négy bün­tetőt kihagyott és ezután már biztosan nyert a BVSC. A látottak alapján elmondhat­juk, hogy a BVSC teljesen meg­érdemelten győzött a rangadón. A tartalékos Meteor egy percig sem tette vitássá a fővárosiak győzelmét.. A játékosok teljesen formán kívül és lélek nélkül ját­szottak. 14 büntetőből csupán 4 pontot tudtak szerezni. Ahhoz, hogy vasárnap hazai környezet­ben győzhessenek, jelenig javu­lásra lesz szükség. ^0. 2. NAGYOBB családi ház és na­gyobb méretű boroshordó eladó. Szolnok, Körösi út 2/5. GPPMRMt) 750 köbcentis nagykerelcű Jawa eladó. Megtekinthető vasárnapon­ként. Öcsöd, Juhász Béla út 16. PGVPB DRÓTKERÍTÉST A KÉSZÍTŐ­TŐL! Gépfonatok 8 mm-es lyuk bőségtől 13 mm-ig. Hullámfona- tos, táblás kerítések, drótbetétes és telelemezelt vaskapuk a kí­vánt kivitelben. Szén és kavics rosták, — magtár, pinceablakok és lábrácsok készítése és javítá- ■ sa. Rózsa sodronyfonó lakatos nál, Jászberény, Lagzi út 4. BÉBIK. MOST MÁR NYUGODTAN LEHET... A japán csecsemők teljes mértékben élvezik a technika áldásait: egy tokiói áruház olyan pelenkát hozott fórén- lomba, nmelv villamos jelző­berendezéssel van ellátva. Ha a pelenka nedves lesz. az áramkör bezárul, s a jelzőbe­rendezés szólítja a mamát! „tr»vrK r.VFVGF A SZÍVÉ AZ NE P.RIDZREL.IEN! Az amerikai orvosszövet­ség szaklaniában cikk jeleni meg, amely szerint a brldzs- iáték manapság a legizgal­masabb társasági szórako­zás”, tehát tartózkodjanak tőle mindazok, akiknek gyen­ge a szíve. A cikk szerint a bridzsiátékosok lélektanilag olyan feszült állapotba kerül- j hetnek. amely erre hajlamos ''emé* 1 vebnéT még szívroha- í mot is válthat ki.