Szolnok Megyei Néplap, 1961. október (12. évfolyam, 232-257. szám)

1961-10-03 / 233. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1961. október 3. MTE súlyemelők sikere Miskolcon Miskolcon a DVTK-stadionban vasárnap országos III. osztályú súlyemelő versenyt rendeztek. A Szolnoki MTE két versenyzője, a könnyűsúlyú Breszkó István és a váltósúlyú Csontos Béla is do­bogóra lépett. Az igen erős me­zőny vetélkedését taktikai küz­delem jellemezte. Könnyösúiyban Breszkó István bajnok lett. Eredménye: (80. 80. 100) ‘260 kg. Ez 5 kilogrammal jobb a II. osztályú szintnél. Jel­lemző a nagy küzdelemre, hogy a 2. helyezett Berg (Oroszlányi Bányász) (75, 75, 105) 255 kg-os eredménye is II. osztályú színt. Váltósukban Csontos Béla (75, 85, 110) 270 kg-mal ugyancsak bajnok lett. A szolnoki Csontos már szakításnál 5 kg-os előnyre tett szert, amit a lökésnél is si­került megtartania. Eredménye: 5 kg-mal maradt el csupán a II. osztályú szinttől. A további sor­rend: 2. Kubik Tivadar (Bp. Vö­rös Csillag SK) (75, 80. 110) 265 kg,. 3. Pásztor József (DVTK) (80, 75, 105) 260 kg. Mint az eredmények is mutat­ják, a Szolnoki MTE két felnőtt súlylökője szép sikerrel tért ha­za Miskolcról. Növeli az ered­mény értékét az a körülmény, hogy a szakosztálynak igen rosz- szak a felkészülési iehetőségei. Nincsen edzésre alkalmas helyi­ségük. Erre a versenyre is az edző saját lakásán készítette fel a két súlyemelőt. A tehetséges versenyzőkkel rendelkező szak­osztály sokkal nagyobb megbe­csülést érdemelne. A verseny után Hollóy Tamás edző a következőket mondotta: Mint edző, az eredményekkel elégedett vagyok. A felkészülés lehetőségeivel azonban annál elé­gedetlenebb. Ha a sportkör el­nöksége megadná a szükséges támogatást, biztos vagyok, hogy e két versenyzőm egy éven belül elérné &z I. osztályú szintet is. A labdarúgó NB 11-ért Jelentős lépés: előre ... Kiküldőt tudósítónktól: Szó. MÁV—KISTEXT SK. 4:0 (3:0) KTSTEXT pólya, 1000 néző. Ve­zet?: Gere Budapest, (Bánhegyi- Bont). Szolnok: Cselényi — Sán­dor Abonyl, Kegyes — Draskó- czl, B. Nagy — Tóth. Pintér, Csá­bi, Sós, Dobos. Edző: Fazekas László. KISTEXT: Póta — Mols nár II. Sáros!. Kemény — Tóth, Molnár 1. — Huss, Vándort, Bú­bos, Majszkl, Téglás. Edző: Hor­váth János. Közepes erejű eilenszélben a hazaiak kezdték a játékot. Az el­ső, támadásuk elhalt a MÁV ti­zenhatosánál. Az ellentámadás sarokrúgást hozott a szolnokiak javára. Majd Kegyes rövidre si­került hazaadása okozott zavart Cselényi kapuja előtt. Kemény összecsapások, tapogatózó, jóira- rau mezőnyjáték jellemezte eze­ket a perceket. A 9 percben Tóth remek keresztlabdát ka­pott, lerohanása után futtából nagy lövést küldött az ellenkező felső sarok felé. de Póta kiütöt­te A 12. percben Csábi fejjel kapu elé iveit. Pintér jó iram­ban érkezett és pontosan az ol- dallée meltett a hálóba küldte a labdát. 1:0. Két perc múlva sa­rokrúgást ért el a MÁV — az Ide- oda pattogó labdát Draskóczi jól eltalálta és erős bombája Póta kezét érintve túljutott a gólvo­nalon. 2:0. A KISTEXT erősített. Sok tisztátalan akció és mindkét fél részéről jóoéhány szabályta­A labdarúgó NB lll-ért Szolnoki MTE— Szegedi Spartacus 0:0 Szolnok, MTE pálya, 1000 néző. vezette: Badacsonyi. Szó. MTE: Sárkány — Tóvizi, Sári, Zalai — Török, Papp — Bosnyák, Bán- hidi, Pallai, Wilisch, Horváth. Szeged: Madarász — Hanizsek, Apró. Dudás — Csóti, Gerendeli — Koszó, Jójárt, Rózsavölgyi, Balek. Kiss. Kezdés után a hazaiak támad­tak, de az MTE csatárok tervsze­rűtlen támadásaikkal nem tud­tak eredményt elérni — Egyik bosszantó htbát a másik után vétették. A 9. percben Pallai lö­vését Madarász bravúrral tolta léc fölé. A 38. percben Bosnyák átadásából Bánhidi kapu mellé lőtt. Alacsony színvonalú játék folyt a pályán, ami szünet után sem változott. Folytatódott az el­ső félidei tervszerűtlen játék. A vendégek jól tömörültek kapu­juk előtt, az erőtlen MTE-táma- .úásokat fel tudták tartóztatni. A 70. percben Papp lövése jelentett veszélyt a szegedi kapura, de lö­vése a védőkről visszapattant. A 80. percben Pallai elől a kapus menteni tudott. Az utolsó per­cekben többet támadtak a ven­dégek is. Balek nagy lövését Párkány csak bravúrral tudta hárítani. Régen láttuk az MTF-t ilyen rosszul játszani. A játékosok egyik hibát a másik után követ­ték el. A védőknek nem volt sok dolguk. — A csatársor nagyon gyenge teljesítményt nyújtott. A vendégek arra törekedtek, hogv ne kapjanak gólt és ezt sikerült is elémiök. Jók: Papo. Török, illetve: Apró. Jóiért. Kiss. A já­tékvezető kifogástalanul műkö­dött. P. I. Jászberényi Lehel— Csongrádi Petőfi 2:1 (1:0) Csongrád, 1300 néző. Vezette: Vozár. Jb. Lehel: Sándor — For­tuna, Pancsics, Pecha —- Józsa, Nagy I. — Kiss, Fekete I., Inges, Nagy HL, Fülöp Csongrád: Pusz­tai — Borda, Kálmán, Major — Vérségi, Viktor — Puskás, Gál, Gát, Busa, Bánfi. Széllel szemben a Lehel kezd­te a játékot. Az első percben Kiss jobboldali akcióját Pusztai csak üggyel-bajjal hárította. Ez­után a Petőfi ötperce követke­zett, majd változatosabb lett a játék. Hol a Lehel, hol a Csong­rád kapuja forgott veszélyben. Gól azonban csak a 44. percben esett. Nagy III. egyéni akció után mintegy 18 méterről élesen lőtt a jobb felső sarokba. 1:0. Fordulás után, a 47. percben újabb Lehel gólt láthatott a kö­zönség. Nagy III. meredek lab­dát küldött Fülöphöz, aki kapu­ra tört. Az alapvonalról beívelt és a jó ütemben befutó Inges két méterről a léc alá küldte a labdát. 2:0. Ezt követően hosszú >'dőn át csak mezőnyjáték folyt. A csongrádiak durva játékba kezdtek, több esetben is súlyos szabálytalanság árán hárították a Lehel támadásait. A 87. perc­ben szépíteni tudtak a csongrá­diak, Vérségi meredek labdájá­val Gát ugrott ki, a sérült Józsa mellett elhúzott és 18 méterről a jobb felső sarokba lőtt. 2:1. •Tők: Sándor. Fortuna. Pecha, Nagy III.. illetve: Gál. Gát, Ver segi. Vozár játékvezető sokat hi­bázott, teljesen kiengedte kezé­ből a mérkőzést. Fodor R. Jászberényi Vasas— Szarvasi SC 2:0 (2:0) Jászberény. 500 néző. Vezette: Boronkai. T. Vasas: Kohári — Kovács I., Túri, Helle — Rétsági, Pintér — Szántai, Bíró, Végh. Bató, Hegedűs. Edző: Kerekes Imre. Szarvas: Kondacs — Babos, Csernus, Sütő — Janurik, Patkós — Járó, Antal. Kerekes II., Sza- lontai, Buzási. Edző: Bencsik Mihály. A Vasas már az első percben gólt ért el. Hegedűs futott el a balszélen, átcselezte magát a vé­dőkön és a kapu elé ívelt labdá­HATALMAS ŐSZI VÁSÁR a Kunhegyesi Földművesszövetkezet ruházati áruházában és szaküzleteiben ÁRUHÁZUNK ÉS ÜZLETEINK AJÁNLATA: Leányka és fiú kabátok ... 184.00— 600.00 Ft-ig Férfiöltönyök ............................... 398.00—1500.00 Ft-ig Fé rfimikádók ............................... 597.00—1700.00 Ft-ig Nő i télikabátok ........................... 520.00—1600.00 Ft-ig Nő i szövetruhák divat színben és fazonban .................................. 280.00 Ft-tól Nő i szövetek ............................... 28 00— 167.00 Ft-ig Gyapjú és spárgaszőnyegek.......... 28.00 Ft-tól Kötött műanyagáruk divatszínek­ben CIPÖSZAKÜZLET: Férfi és női gumicsizmák ......... 164 00 Ft-tól Fé rfi box csizma ........................ 670.00 Ft-tól Női és gyermek bundacipők......... 184.00 Ft-tól RÖVI D — DIVATBOLT: Menyasszonyi fátyol és koszorú Divatos női gyapjú sálak Div-tos női és férfi gyapjú és bőrkesztyűk BÜTORS7AKÜZLET: Hálószoba bútorok .................... 4300 00—13 000 Ft-ig Re kamiék ...................................... 1900.— Ft-tól Fotelok, kombinált szobák és kombinált szekrények. Hatalmas áruválaszték, előzékeny kiszolgálás* ját Végh a hálóba fejelte. 1:0. A gyors gól után csapkodó játék folyt a pályán, főleg a Vasas já­tékosok vétettek bosszantó hi­bákat. A vendégcsapatnak sike­rült néhány meleg helyzetet te­remteni a Vasas kapuja előtt. A 28. percben a Vasas védők hi­bájából a labda Antal elé került, de e mététről nagy helyzetben főié lőtt. A 32. percben Hegedűs Végh-et hozta jó helyzetbe, de a csatár 4 méterről mellé lőtte a labdát. A 44. percben szöglethez, jutott a Vasas Bíró ívelt be és Végh magasra felugorva a léc alá fejelte a labdát. 2:0. Fordulás után, az 57. percben Szántai szabadrúgása a kapufa élétől vágódott vissza. A védők­nek sikerült szögletre menteni. A másik oldalon a vendégek ke­rültek jó helyzetbe, Szalontai kapásból leadott lövését Kohári szép elvetődéssel védte. A játék színvonala továbbra is igen ala­csony maradt. Gyenge színvonalú mérkőzést láthatott a gyér számú közönség. A Vasasra rá sem lehetett Ismer­ni. Bágyadtan mozgott az egész csapat. A lelkes vendégek köny- i nyen okozhattak volna meglepe­tést. A Vasasból csak Kohári, Túri és Pintér játékát lehet di­csérni, akik végig nagy Igyeke­zettel küzdöttek. A vendégcsapat lelkesen, időnként igen jól ját­szott. I.egjobbjaik: Csernus, Ja­nurik. Kerekes II., Antal. A játékvezető jól vezette a sportszerű mérkőzést. G. J. i Talnliánvni Bányász Szolnokon Szerdán (október 4-én) 15.45 órakor nem mindennapi sportesemény színhelye lesz a Szolnoki MÁV sporttelepe. Ezalkalommal ugyanis a Ta­tabányai Bányász NB I-es labdarúgó csapata a Szolnoki MÁV NB II-es együttesével találkozik barátságos mérkő­zés keretében. A Tatabányai Bányász az őszi idényben kiválóan sze- repel és jelenleg hét győze­lemmel. két vereséggel egy pont előnnyel az első helyen áll. A kiváló Bányász csapat és a formába lendülő MÁV labdarúgóinak talákozója jó sportot ígér. A mérkőzés előtt — 14 óra­kor — Békés megye ifjúsági válogatottja Szolnok megye ifi válogatottjával méri össze erejét. lanság tarkította a küzdelmet. A hazaiak a tizenhatos vonal táján szabadrúgáshoz Jutottak és Cse­lényi a felső sarokra tartó lövést csak bravúrral tudta menteni. A KISTEXT védelem lestaktikáján egyre . többször akadtak el a szolnoki próbálkozások. A 24. percben Sós meredek labdával Csábihoz játszott, aki viszont Tóth-ot indította el: .íobbazélsőnk elhúzott a rí futó védelem mel­lett és az eléje futó Pótán át­emelte a labdát az üres kapuba. 3:0. Még a hazai közönség is megtapsolta a korszerű, villám­gyors akciót. A KISTEXT táma­dásba lendült. A 35. perctől szög­let-sorozat, majd parázs jelene­tek voltak kapurk előtt, de Abo- nyi szerencsésen tisztázni tu­dott. öt perc múlva Cselértyinek ismét alkalma volt bemutatni tudását és a sokat támadó, de pepecselő KISTEXT nem tudott szépíteni. Szünet után a küzdelem igen heves, jóíramú és izgalmas volt. Ebben az időszakban többnyire a MÁV térfélen játszódtak az események. Sokat szólt a játék­vezető sípja és gyakoriak voltak a figyelmeztetések. Rövidesen raitaütésszerű szolnoki támadá­sok, majd gyakoribb mezőnyben! Iabdatartások tehermentesítették hátvédeinket. Az 55. percben a KISTEXT csatárok átjátszottak védelmünket, de az abszolút gól­helyzetben csúnyán fölé lőttek. A G3. percben Szolnoknak sike­rült újra a gólszerzés. Dobos most a jobbszélen viharzott el, futtából leadott lövését a KIS­TEXT kapusa kiütötte és a be­futó Csábi biztosan helyezte a hálóba a labdát. 4:0. A KISTEXT még többször próbálkozott, de Szolnokkal most már nem bír­tak, sót a MÁV mezőnyfölénye nyomasztóvá vált. Az eredmény azonban nem változott. A szolnoki együttest ezen a mérkőzésen a nagy akarás és a sokmozgásos csapatjáték jelle­mezte. Az idegenben kiharcolt győzelem — a két értékes pont és a 4:0-as gólarány — Jelentősen megjavította a csapat helyzetét a tabellán. Egyénileg is jó telje­sítményt nyújtották a játékosok. Cselényi a kapu biztos őre volt. A hátvédsorban most Abonyj fe­lülmúlta társait és sokszor kise­gítette őket. Sándor megbízható volt. Kegyesnek a hazaadásokkal úgy látszik, nincs szerencséje, most is majdnem gól lett belőle. Egyébként -jól1 szerepeit. A két fedezet közül most Draskóczi volt a jobb. Gólja meghozta a csapat önbizalmát. Később is jól támogatta a csatársort. B. Nagy sérülten is vállalta a játékot; helyenként halványabb volt a szokottnál. A támadósor most sokat mozgott. Tóth L. minden megmozdulása veszélyt jelentett a hazaiak számára. Csábi főleg szünet előtt játszott határozottan és a tőle megszokott keménység­gel. A két összekötő — Pintér és S6e igen jó teljesítményt nyújtott. — Nagy területen játszottak és a védekezésből is részt vállaltak. Dobost nagyon fogták, árit gyor­sasága helyenként érvényesült. A KTSTEXT olykor túlkemé- nyen játszott. A mezőnyben 70 percig egyenrangú ellenfél volt. A MÁV védők zavarait játéko­sai nem tudták gólra váltani, s ez láthatóan letörte a csapatot. Gere játékvezető nagyon hatá­rozottan — sokszor a határjelzőit is felülbírálva —, kitűnően ve­zette a sok összecsapással tarkí­tott mérkőzést H. Gy. A megyei labdarúgó bajnokság eredményei A megyei labdarúgó bajnokság október 1-i fordulójában a T. Va­sas folytatta további jó szereplé­sét. A Szó. Vasutas és a Tisza- földvár további javuló formában győzelmet szerzett. A MAFC vi­szont tovább gyengélkedett. Ezen a héten a csatárok nem húzták fel góllövő cipőjüket, mert hat olyan csapatunk volt ebben a fordulóban, mely egyetlen gólt sem rúgott. Két olyan mérkőzés is volt, amelyen egyáltalán nem esett gól. A FORDULÓ EREDMÉNYEI T. Vasas—Jászárokszállás 2:0 Honvéd—Sz. L. SE—Üjszász 3:2 Kunhegyes—MAFC 0:0 Ksztmárton—Szó. MÁV II. 2:1 Szó. Vasutas—Nkunsági Med, 2:1 .Tászkisér—Karcag 0:0 Júszapáti-^Tiszaf öldvát 0:1 Jászjákóhalma—T« Fáklya 2:4 A labdarúgó NB II. állása 1. DVSC »711 28:12 15 2. Ep, Előre 9 6 1 2 24:15 13 3. Láng S 6 1 2 15:11 13 4. Diósgyőr » 5 2 2 16:11 12 5. Miskolc 9 4 2 3 20:10 10 6. Egyetértés 9 5 — 4 11: 9 10 7. Borsodi B. 9 4 1 4 9:10 9 8. Szolnok 9 3 2 4 18:10 8 9. Cegléd 9 2 4 3 14: 9 8 10. Kecskemét 9 3 2 4 13:20 8 11. Nylregyh. 9 2 3 4 9:11 7 12. Bp. Spart. 9 3 1 5 11:19 . 13. Oanz-M. 9 3 1 5 12:23 7 14. KISTEXT 9 2 2 5 11:26 C 15. DEAC 9 2 2 5 4:11 6 16. Sze. Ep. 9 2 1 6 9:17 5 A FORDULÓ EREDMÉNYEI Ganz-MAVAO—Bp. Spartacus 2:1 (0:1) Apaffy utca. 1000 nézd. Láng SK—Ceglédi VSE 1:0 (0:0) Rozsnyai utca, 1000 néz.fl. Diós­győri VTK — Kecskeméti Dózsa 4:0 (1:0) Diósgyőr, 4000 néz.ö. Bp. Előre—Debreceni EAC 3:0 (1:0) Sport utca, 700 néző. Miskolci VSC—Szegedi Építők 2:1 (2:1) Szeged, 2000 néző. Debreceni VSC —Nyíregyházi Spartacus 1:0 (1:0) Debrecen. 10 000 néző. Borsodi Bányász—VM Egyetértés 2:0 (1:0) Sajószentpéter, 2000 néző. A Totó 40. heti eredménye 1. Honvéd—U. Dózsa 1 3:0 2. Csepel—MTK 1 3:1 3. Komló—Győr x 1:1 4. Tatabánya—SBTC 1 1:0 5. Dorog—Pécs 1 2:0 6. öz.d—Szeged 1 2:1 7. KISTEXT—Szolnok 2 0:4 8. Sze. Építők—MVSC 2 1:2 9. Borsod—Egyetértés 1 2:0 10. Pénzügyőrök—Budai Sp. 2 0:1 1). /TE—Traktorgyár l 2:1 12. Mosonm.—Oroszlány x 1:1 Nyo/c ponttal győztek atlétáink A Népstadionban bonyolítottál: le szombaton és vasárnap vil­lanyfény mellett a magyar—svéd atlétikai viadalt. — A szombati négypontos vezetést vasárnap hatra növelték atlétáink. Külö­nösen ki Ítéli emelni a második napi eredményeit közül a soov méteres akadályfutásban Mo­csárnak 8.34 perces új, országú és stadioncsúccsal megszerzőn első helyét. (Régi: 8:33.0 Rozs­nyói 1930.) Továbbá magasugrás- nnn a második helyezett Naszály 207 cm-es új országos csúcsát, (Régi: 200 Noszály és Medo- várszlty 1961.) A válogatott atlétikai viada: végeredménye a következőkép­pen alakult: Magyarország—Svédország 110:10!. A válogatott viadal keretében vasárnap este meghívásos so mé­teres női gátfutást is lebonyolí­tottak. Ennek keretében a szol­noki Császi testvérek is rajthoz, álltak. Császi Gizella a harmadik helyen végzett 12.4 mp-el. Negye­dik pedig Császi Katalin lett 12.6 mp-el. A labdarúgó NB /-bői jelentjük A labdarúgó NB I. legutóbbi fordulójában a Tatabánya és a Budapesti Honvéd folytatta to­vábbi jó szereplését és a Tata­bánya megőrizte első. a Honvéd pedig második helyét. A forduló után a tabella felső és alsó ré­szében is tömörült a mezőny. EREDMÉNYEK Bp. Honvéd—U. Dózsa 3:0 (1:0) Népstadion, 30 000 néző. Gói:ö- vő: Tichy (2), Balogh. Csepel— MTK 3:1 (2:1) Csepel 6000 néző. Góllövő: Kalmár (3), — illetve: Nagy (ll-esből). Ózd—Szeged 2:1 (1:0), Ózd, 6000 néző. Góllövő: Csemai (2), illetve: Remenyik. Győr—Komló 1:1 (1:1) Komló. 4000 néző. Góllövő: Borsos, illet­ve: Komlói. Dorog—Pécs 2:0 (1:0) Dorog, 7000 néző, Góllövő: Surá- nyi, Kertes. Tatabánya—Salgó­tarján 1:0 (0:0) Tatabánya, 10 000 néz.ő. Góllövő: Hetényi. Vasas— Ferencváros 3:2 (1:1) Népstadion. 23 000 néző. Góliövő: Ihász, Bund- zsák (2. ll-esből), illetve: Novak (U-esből). A bajnokság állása 1. Tatabánya 9 7 — 2 21: 8 14 2. Bp. Honv. 9 6 1 2 25:13 13 3. Dorog 9 5 2 2 15:11 12 4. Vasas 9 5 1 3 24:14 11 5. FTC 9 3 3 3 11:10 9 6-7. U. Dózsa 9 3 3 3 11:11 9 6-7. Komló 9 3 3 3 14:14 9 8. MTK 9 3 2 4 19:17 8 9. Pécs 9 4—5 12:16 0 10. Csepel 9 3 2 4 14:20 8 11. Salgótarj. 9 2 3 4 13:16 7 12. Győr 9 2 3 4 9:19 7 13. Ózd 9 2—0 13:25 6 14. Szeged 9 2 1 6 9:1G 5 — TŰZVÉDELMI kiállítás nyílik szerdán Mezőtúron, a városi művelődési házban, A Szolnok megyei Tűzrendésze- ti Osztályparancsnokság, az Állami Biztosító Szolnok me­gyei Igazgatósága és a városi tanács végrehajtó bizottsága által rendezett kiállítás októ­ber 9-ig, naponta 9-től 20 óráig megtekinthető. Az esti órákban tűzkárokról, megelő­zésről szóló érdekes filmeket vetítenek. Magánépítíetők, figyelem! ? Mindenféle építőipari munkát, új családi házak épí­tését kulcsátadásig, valamint régi lakóházak javítá­sát, tatarozását soronkívül. rövid határidőre kedvez­ményes árakon VÁLLALJA a MEZŐTŰRI ÉPÍTŐIPARI KTSZ Mezőtúr. Bajcsy Zs. u. 37/a. Telefon: 102. Költségvetés készítés díj­talan. A labdarúgó NB III. állása DÉLKELETI CSOPORT 1. Jb. Vasas 8 6 2 — 23; 8 14 2. Kés. Ép. 8 5 3 — 21: 7 13 3. Jb. Lehel 8 5 2 1 20: 8 12 4. Martfű 8 5 1 2 26:10 11 5. Szó. MTÉ 8 4 2 2 18: 9 10 G. Gyula 8 4 2 2 14: 8 10 7. Csongrád 8 3 3 2 17:16 9 8. Orosháza 8 3 2 3 15:11 8 9. II. MTE 8 3 2 3 11:13 8 10. Szó. Kin. 8 2 3 3 13:23 7 11. Szentes 8 3 — 5 13:18 6 12. SzVSE 8 3—5 12:17 6 13. Bcs. MÁV 8 2 1 5 10:26 5 14. Kecskemét 8 12 5 14:17 4 15. Sze. Spart. 8 1 1 6 9:24 3 16. Szarvas 8 1 — 7 8:29 2 A FORDULÓ EREDMÉNYEI Martfűi MSE—Szentes* Kinizsi '2:0 (0:0) Szentes, 1000 néző. Kecs­keméti TE—Szolnoki Kinizsi 7:2 (4:1) Kecskemét, 2200 néző. Bé­késcsabai Építők—Orosházi Kini­zsi 2:1 (1:1) Békéscsaba, 3500 né­ző Gyulai ME DOSZ—Békéscsa­bai MÁV Bocskai 4:1 (3:0) Gyula, 1200 néző. Illllllllllllllllllllllllllllliliiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiii — EZER FOLYÓMÉTER járda épült az idén Berekfür­dőn, melyhez a lakosság je­lentős társadalmi munkával járult. FIGYELEM! A KUNHEGYESI VEGYES KTSZ vállal a lakosság felé mindenféle asztalos munkát, újat és javítást, bútorfényezést Kunhegyesen, Tisza- roffon és Tiszaburán. Kárpitos munkát: sezlon, rekamié, fotelok és párná­zott székek készítését és behúzását. Rádió és televízió javítást a helyszínen is, valamint villanyszerelést Kunhegyesen és Tiszaburán. (apróhirdetéseik) ALLAS 25 EVES gyakorlattal, asztalos elhelyezkedne. Cím a kiadóban. HORGOLONŐKET és gobelin Iré­ztmunkázókat — vidékieket is — lelveszünk. Gobelinre betanítjuk. Szolnoki Házilpan Termelőszö­vetkezet.. Szolnok, Kossuth tér I Irodaház. INGATLAN NAGYOBB családi ház és na­gyobb méretű boroshordó eladó. Szolnok, Körösi út 2/5. TISZAFOLDVARON Kinizsi kör­út 32/d számú kétszobás lakóház 250 n-öl telekkel eladó. Érdek­lődni a helyszínen vasárnap. — más napokon Mártírok útja 26. VENNEK Szolnokon háromszo- bás beköltözhető házat, vagy át­vennék szabadrendelkezésű la­kást megegyezéssel, cserével: Cí­meket: „Sürgős, kész.épénz” jel­igére a szolnoki hirdetőbe. AZONNAL beköltözhető családi ház ovo n öl telekkel eladó. Rá- kóc/lfálva, Hunyadi út 12 szám. ErdV-lödni lehel: Martfű tanács házán. GÉPJÁRMŰ 125-ös Danuvla eladó. Szolnok, Thököly út 12. Fehér. Érdeklőd­ni délután 4 után. ELADÓ 250 köbcentis teleszkópos NSU motorkerékpár. Szolnok. Vasvári Pál u. 27. EGYÉB ÜRES kicsi szobát bérbevenne nyugdíjas pedagógus. Címeket: ..Magányos" jeligere a Szolnok hirdetőbe. KERESSE fel őszi és téli meg rendeléseivel a kunszentmártoni Ruházati Ktsz férB és női rész­legeit. ahol a legújabb divat sze­rint gyorsan és pontosan készí­tik eí ruháit. Kisipari munka nozott anyagból. Várják Ont u kunszentmártoni Ruházati Kts2 férfi és nói részlegei. h Ázass ag 48 EVES 168 cm magos szőke, kékszemű, önhibáján kívül el­vált. kőműves társaság hiányá­ban ezúton koreai hozzáillő bar­na, hűséges feleségét. ..Házam ■’mi. i«10.32" jeligére a kiadóhl- i vatalba.