Szolnok Megyei Néplap, 1961. szeptember (12. évfolyam, 206-231. szám)

1961-09-05 / 209. szám

4 SZOLNOK MEGYFJ ff ÉTLAP líXil. szeptember * A labdarúgó NB ll-ért Izgalmas, változatos mérkőzés Szolnoki MÁV—Bp Spartac. 5:0 (3:0) ' Szolnoki, MÁV sporttelep, SOflO néző. Vezette: Bircsák (Lengva- rt — Hegyes). Szolnok: Csolényi Sándor, Abonyl, Kegyes — Nagy I.. Karkecz — Tóth, Pintér, Csá­bi, Kiss M., Dobos. Edző: Faze­káé László. Bp. Spartacus: cee­tér lesgyanús helyzetből leadott lövését ütötte szögletre Csekő. A sarokrúgásnál Kiss M. került nagyszerű helyzetbe, de Csekő kitűnő reflexszel most is men­tett. A Spartacus kapu elé iveit labdákkal próbálta átjátszani a jól tömörülő MÁV védelmet. Ez olykor sikerült te, de Cselényl minden esetben jól jött ki kapu­éi 35. pereken Kiss M. szöktette Dobost, akt Tóth-hoz játszott és a jobbszélső éles szögből a felső sarokba küld­te a MÁV 2. gólját. kő — Kovács I., Kóezián, Kovács II- — Makrai, Juhos — Fehér, Varga, Dálpplq II., Gondos, Szá­raz. Edző: Teleld Gyula. Nagy iramban kezdődött a já­ték. A Spuiiai-ua batezéteo jenek Jó elfuüisa ék beadása némi za­vart okozott a MÁV kapu előtt, de Cselényi vetődve megszerezte a labdát. A másik oldalon Dobos kitörése, jó lövése, majd egy sarokrúgán okozott veszélyt. — Nagy mezőnybeli küzdelem jel­lemezte az első negyedórát. Tar­tós fölényt azonban egyik csa­patnak sem sikerült elérnie. — Hullámzó, érdekes volt a játék. A 15. percben Kiss M. rövidre Kikerült hátraadását elcsípték a peeti csatárok és kavarodás lett a MÁV kapu előtt. A 22. percben szabadrúgást ért el Szolnok az alapvonal közelében. Dobos állt a labdának. Kies, lapos lövését az elől álló Kiss M. átlépte, és a középen befutó Tóth közelről a hálóba lőtt, 1:0. A váratlan gól után még tovább fokozódott az iram, mindkét csapat a táma­dásra fektette a fásúlyt. és igy a kapuk gyakran voltak ve­szélyben. A jól záró védelmek többnyire jókor avatkoztak köz­be. A 35. percben nagyszerű ha­zai támadást láthattunk. Kiss M. váratlan átadással Dobost indította el, aki Töth-hoz ját­szott. Joboszélsőnk baloldalról éles szögből a felső sarokba lőtt, 2:0. Nagy taps köszöntötte a re­mek csalárteijésftményt. A Spar­tacus egy pillanatra sem csüg­gedt, z» szorgalmasan, jól ját­szott a mezőnyben. A 40. pere­ben Csábi és Kócziáii keményen összecsapott, csak a2t láttuk, hogy középcsatárunk arcához kapott és hafhStaljmul összeesett. Levitték a kapu mögé, hol csak percekig tartó ápolás után tért magához. Közben átforrósodott a hangulat, és a közönség izga­tottan tárgyalta a történteket. Szünet után Szolnok Csábi nél­kül jött ki éa t(z emberrel te több akciót vezetett Előbb Fin­jából, és lehúzta, vagy elütötte á ráeohanó csatárok elől a lab­dát. Köbben a homlokán sérült Csábi is visszatért, de érthetően kerülte o koraihareoí. Az. ss. percben Dobos Középen tört elő­re. Senkitől sem zavarva 20 mé­terről lőtt, de C-seke ezt te ki­ütötte a léc aló]. Mintegy tíz percen át. ismét a pestiek irányí­tottak. Gólt azonban nem tud­tak elérni, mert Cselényl most mindent Védett. A 70. percben Dobos jól ugratta ki Kiss M.-et, gki a Fáfutö fcapug melleit a bal- sarokba gueftott. 3:0. A Sparta­cus most sem adta fel a re­ményt, csatársora eHenJámariá­sokkal iéyekecett tehermentesí­teni a védelmet. A 73. percbon Pintér labdájával Tóth ment el, a rávetődő Csekő hasa alatt éles szögből ellenkező sarokba lőtt, 4:0. Némileg csökkent az iram. A 83, percben Kiss M. rerpek szabadrúgását Csekő védte. Pin­tér ballábas lövése a kapu túl­só oldalléce mellett suhant el. Spartacus ellentámadás, szolnoki gól! Dobos. Tóth. Csábi összjá- ték után Csábi baloldali beadá­sát a jobbról befutó Pintér kö­zelről vágta a hálóba, 5:0. A mérkőzés után a közönség me­leg ünneplésben részesítette a csapat tagjait. A mérkőzés — mint várható volt — rendkívül változatos, Iz­galmas. vérbeli bajnoki küzdel­met hozott. A* összjáték ugyan nem volt folyamatos, mert mindkét csapat átadásaiba sok hiba csúszott. A gólra törő csa­tárjáték, a sok helyzet, a jó lö­vések — és hozzátehetjük — a ragyogó kapusteljesítmények él­vezetessé tették a játékot. A nagyarányú győzelem boldoggá tette a nézősereget, mely végre meg volt elégedve a csapat harc- készségével is. A MAV-ból ezút­tal a hibátlanul védő Cselényi mellett a közvetlen védelem tag­jait emelhetjük ki. Abonyi feje­seivel, Kegyes gyors közbelépé­seivel segített sokat. A két fe­dezet munkájának időnként vol­tak gyengébb szakaszai, és nem mindig volt meg a kapcsolat a rohamozó csatárok és a véde­lem köaött. A csatársor legjobb­ja a nagy területen játszó és so­kat mozgó Dobos volt. Mellette Tóth gólképességével tűnt ki. Pintér játéka olykor emelkedő szintet mutat. Kiss M. egyre Job­ban beilleszkedik a csapatba. Csábi még nincs legjobb formá­jában, de főként sérüléséig igen veszélyes volt. A Spartacus igazolta az utóbbi időben elért jó eredményeinek realitását. Ezen a mérkőzésen ugyati nem volt szerencséjük a góltóyésben, de lankadatlan me­zőnyjátéka, judása és harckész­sége arra mutat, hogy ebben az évben minden csapatnak szá­molnia kell vele. A játékvezetés ellen különösebb kifogást nem emelhetünk. h. Gr, Kiss M. szerezte a MÁV taar maciik gólját. A 70. percben egy Dobostól kapott labdával ugrott ki és a ráfutó kapus mellett ügyesen gurított a balsarokba. A labdarúgó NB Ill-ért A Jászberényi Lehel továbbra is az élen . NB TTI-as labdarúgó csapataink Szereplése az ötödik fordulóban is sikerrel járt. A jászberényi I.ehel folytatta sikersorozatát, s ezúttal a Szentesi Kinizsit fek­tette kétvéllra. Továbbra is meg­őrizve ezzel veretlenségét és el­ső helyét. A Jászberényi Vasas Szolnokon a Kinizsivel döntet­lent ért el. Másik két csapatunk a Szolnoki MTE és a Martfűi MSE is döntetlenül végzett, míg az MTE a Kecskeméti TE-től hozta az értékes egyik pontot, addig a cipőgyáriak Orosházáról tértek haza ugyancsak értékes egy ponttal. — Tudósítóink az alábbiakban számolnak be a mérkőzésekről: Szolnoki Kinizsi—Jászberényi Vasas 1:1 (l:i) Szolnok, cukorgyár! pálya, 300 néző, vezette: Dudás (Dr. Barna —Varga). Kinizsi: Balázs — Gyé­mánt JT., Szabó, Gyémánt I„ — Márton, Sokvári — Lévai, Munkácsi, Géczl JL, Kollár, Gé- 021 I. Edző: Csabai János. Jb. Vasas: Kohárl — Szonda, Végh. Helle — Rétsági, Pintér — Ko­vács t.. Szántai. Bíró, Batő, He­gedűs. F.dző: Kerekes Imre. Kezdés után meglepetésre a Kinizsi Irányította a játékot. — Több jó helyzetet összehoztak a hazaiak, de a csatársorban nerp volt átütő erő. Az első gólt a Vendégek érték el a 15. percben, amikor Szántai 20 méteres nagy­szerűen eltalált szabadrúgása a vetődő Balázs ujjait érintve a hálóba hullott. 0:1; pár percig még a Vasas volt mezőnyfrtlény- be, de rövid idő után ismét a Kinizsi rohamozott. A 35, perc­ben Géczl I. beadását, Géczi it, könnyedén küldte a hálóba. 1:1, Mintogy tiz. percen át be­szorult, n Vasas, de erecimépye- cr.p védekezett. Az utolsó 5 perc- h“i néhány Vasas roham te a'radt. ózönet után a Vasas lendüli ' libán játékba, csaknem végig ' 'iónybe is volt, de játékosai ■m bírtak a kitűnő Kinizsi vé- a-tcmmrl Az eredmény így va­lósnak tekinthető, A Kinizsi lel­kes küzdeniakarással feltétlenül megérdemelte az egyik pontot. .tac, , « trtntzftt közvetlen védel­me, főként Szabó, Sokvári, Gé­czi 11., illetve: Szántai, Bíró, Hel­le, Rétsági. Pintér. H. ay. Kecskeméti TE—Szolnoki MTE 1:1 (1:0) Kecskemét, 1300 péző, vezette: Dukál. Kecskemét: Nyári — Fe­kete, Sós, Szikszai — Gacs, Vass — Bepse, Dezsöfi III., Szabó, Barta, Zelenák. Edző: Seres La­jos. MTE: Sárkány — Tóvizl G., sári, Zalai — Török, Csaba — Bánhidl, Pallal, Papp. Ungi, Cs. Farkas. Edző: Szánté). József. A mérkőzést kecskeméti táma­dások vezették be. A hazai csa­társor már a harmadik percben meleg helyzetet teremtett a szolnoki kapu előtt. Dezsőfi m lövése hajszállal szállt a kapu mellé. Két perc múlva Cs. Far­kas hibájából Zelenákhoz került a labda, aki alig lőtt.kapu fölé. Az 5. percben Ungi, Bánhidi, Fallal volt a labda útja. utóbbit azonban a védők szerelték. A 9. percben Szabó nagy helyzetben az üres kapu mellé lőtt. Nagy munka hárult ekkor az MTE védelmére. A 13. percben Vass vitte fel a labdát, senki sem za­varta, s mintegy 25 méterről ka­pu elé ívelt., A jó ütemben fel­ugró Dezsőfi ITT fejéről védhe- tetlenül jutott a labda az MTE kapujába, 1:0, A kövekező perc­ben veszélyes MTE támadás ala­kult ki. A jobboldalon Pallai az alapvonalig vitte a labdát, de be­adását Papp nagy helyzetben 5 méterről a kapus kezébe gurí­totta. A 16. percben Tóvizl é® Bánhidi helyet cserélt. A hátra­Stófiából Budapestre érke­zett a japán főiskolai vízi­labda válogatott. Egy hetet töltenek Magyarországon — lévő időben az eredmény már nem változott. Szünet után megváltozott a játék képe. Az MTE magára ta­lált és fölényt harcolt ki. védel­mük most már biztosan állt a lábán s a csatárok is formás tá­madásokat vezettek. Az 51. perc- pen Papp vitte fel a labdát, Fal­taihoz játszott, aki egy csel után mintegy 18 méterről védhetetle- nül lőtt Nyári hálójába, 1:1. Az 55. percben ismét Papp futott el középen, a kifutó kapust is ki akarta cselezni, de az a csatárt elgáncsolta. Mindketten elestek a lahda pedig az üres kapu felé gurult. Már gólra gondolt min­denki, amikor a befutó védők a gólvonalon menteni tudtak. A kecskemétiek is vezettek né­hány veszélyes támadást, Bánhi­di azonban minden esetben tisz­tázni tudott. A látottak alapján az eredmény Igazságos. Az első félidőben a Kecskemét, a másodikban az MTE játszott jobban. Az MTE játéka a hétközi formát alapul- véve nem volt kielégítő. A más­kor jó teljesítményt nyújtó vé­delem ezúttal bizonytalan volt csupán Bárhidj játéka yolt kifo­gástalan. Sárkány minden véd- hetót hárított. A fedezeteknek nem ment a játék. A csatársor­ban Pallait szép gólja dicséri. A játékvezető jól működött. Egye­düli hibája volt, hogy Papp sza­bálytalan szerelésénél ll-est kel­lett volna ítélnie. Jók: Sós, Vass, Zelenák, Dezsőfi ITT., — illetve: Bánhidl. Sárkány Pallal. Szerdán Szolnokra is elláto­gatnak. alioj az OB l-es Szolnoki Deccc,hí mer ooek a Damjanich uszodában 1 B. E. \ topán főiskolai vi/i’aMa válómtól! Szo’nokra iátokat Dl Stefano és társai edzést tartottak a Népstadionban Kedden este állítják össze a Real Madrid csapatát >1 labdarúgó NB II. állása 1. DVSC (j 4 1 >1 20: 9 9 2. Egyetértés 6 4 — 2 7: 4 8 3. Bp. Előre 6 4 — 2 19:14 8 4. Diósgyőr 2 3 2 1 8: 7 8 5. Cegléd 6 2 3 1 13: 5 7 6. Ling 8 3 12 11:11 1 7. Miskolc 6 2 2 2 B: 8 8 8. DEAC 6 2 2 2 4: 4 6 9. Kecskemét 6 2 2 2 11:14 6 16. Szolnok 6 2 1 3 14: 9 5 11. Nyírogyh. 6 1 3 3 6: 6 5 12. KISTE XT 6 2 13 10:14 5 13. Ganz-VI. 6 2 13 f:13 3 14. Szeg. tV- 6 2 — 4 7:13 4 13. Bp. Spart. 6 2 — 4 8:17 4 16. Borsodi B. 6 1 1 4 4: 8 S A FORDULÓ EREDMÉNYEI Debreceni EAC — Debreceni VSC 1:Q (0:0) Debrecen, 12 000 néző, Bp. Előre—Szegedi Építők 3:0 (1:0) Szeged. 2500 néző. Diós­győri VTK—Ceglédi vse 3:3 (2:2) Cegléd, 3000 néző. VM Egyetértés — Ganz-MÁVAG 1:0 (0:0) Kőbányai út 1500 néző. Mis­kolci VSC—Láng SK 4:0 (2:0) Miskolc, 4000 néző. Nyíregyházi Spartacus—Kecskeméti Dózsa 2:2 (2:0) Nyíregyháza, 3000 néző. A labdarúgó NB III. állása DÉLKELETI CSOPORT A szeptember 9-1 forduló utón az NB III. Délkeleti csoportjá­ban a helyezési sorrend a követ­kezőképpen alakult: I. Jb. Lehel S 4 I - 1«: 3 0 *. Bes. Ep. 5 3 2 - 14: 4 8 3. Jb. Vasas 5 3 2 — 11:2 8 4. Martfű 5 8 1 1 14: 3 7 5. Osongrád 5 3 1 1 10: 8 7 8. Szó. MTK 3 2 1 2 11: 7 ó 9. Gyula 3 2 12 9: 7 5 3. Szó. Kin. 5 2 1 2 7:12 5 9. Orosháza 4 12 1 8; 3 4 10. Szentes 5 2 — 3 9:10 4 11. HMTE 5 1 2 2 8:11 4 12. SZVSE 5 2 — 3 8:13 4 18. Bcs. MÁV 5 2 — 3 6:12 * 14. Sze. Spar». 5 1—4 9:14 2 15. Kecskemét 5 — 2 8 5:11 2 15. Szarvas 4--------4 3:18 — A FORDULÓ EREDMÉNYEI Martfűi MSE—Orosházi Kini­zsi 1:1 (0:0) Orosháza, 1500 néző, Csongrádi Petőfi—M CD ŐSZ Hód­mezővásárhelyi MTE 2:2 (1:0) Hódmezővásárhely, 2500 néző, Szegedi Spartacus—Szarvasi SC 3:2 (3:1) Szarva*, UQQ néző. Vasárnap az NB Il-es tekeosa- pai-bajnokságban is megkezdő­dött a bajnoki küzdelem. A Szol­noki MÁV első mérkőzését Ceg­léden a Bányász ellen játszotta. Sajnos, az első őszi mérkőzés nein kedvezett a vasutasoknak, kik vereséggel tértek haza. Ceglédi Bányász — Szolnoki MÁV 7:1 (2.433:2.344). — Legjobb dobók: Nagy 420, illetve: Papp Nem mindennapi vízilabda cse­megében lesz részük ma délután a Damjanich uszodában a szol­noki sportkedvelőknek. — Mint már közöltük a szovjet vízilabda bajnokság jelenlegi első helye­zettje, a CVSZK látogat el Szol­nokra, ahol az OB II-es Honvéd­dal mérkőzik 16.30 órai kezdet­A megyei labdarúgó bajnokság szeptember 3-i fordulójának meglepetését a sereghajtó jász­apátiak okozták. A jászapátiak eddig még egyetlen pontot sem szereztek a három fordulóban, most viszont, az első helyen álló Mezőtúri MAFC-ot győzték le. Meglepetés még a jákóhalmiak győzelme az NB lT-es Szolnoki MÁV tartalékcsapata ellen. A többi mérkőzéseken általában a Vasárnap késő este érke­zett Budapestre a Keal Mad­rid labdarúgó csapata. Hét­főn tíz óra után gyülekeztek a játékosok a margitszigeti Nagyszálló halijában s innen mentek a Népstadionba első edzésükre. Pontosan tizenegy órakor futottak ki a pályára a Mu­noz edző irányításával csak­nem egyórás, alapos edzést folytattak. Az edző külön- kü]ün foglalkozott az egyes csapatrészekkel, s a nézőté­ren helyetfoglaló labdarúgó szakembereket és a töbhszá? érdeklődőt, különösen a spa­nyol csatáruk nagyszerű lö­vőkészsége ragadta meg. „Gento lesz a legveszélye­sebb, jó lesz rá nagyon vi­gyázni • • •” jegyezték meg sokan, amikor a világhírű balszólső valóban nagyszerű bombákat zúdított a kapura. De Di Stefano, Del Sol és a többiek sem „vallottak szé­gyent ..Ugylátszik jó lövő formában vannak a madridi támadók. A szeptember 3-i NB I-es baj­npki forduló sem maradt megle­petés nélkül. A két sereghajtó szolgáltatta a meglepetést. A Cse­pel Győrben aratott győzelmet, — a Komló pedig hazai pályán 400 fa. Eléggé gyenge eredmény­nyel kezdett mindkét csapat. A hazaiak gyenge formája mellett a MÁV még rosszabb játékkal rukkolt ki. így megérdemelten szenvedett vereséget. Reméljük, vasárnap a Szeged elleni első hazai találkozón már Jobb eredménynek és játéknak lehetünk majd szemtanúi. tel. A szovjet csapatban ké« nagy válogatott és több „B” vá­logatott játékos szerepei. A szov­jet sportolók vendégszereplése Iránt városszerte nagy érdeklő­dés nyilvánul meg. Előtte a Szolnoki Honvéd és Szolnoki Dózsa újonc csapatai mérkőznek. papírforma szerint várható ered­mények születtek. EREDMÉNYEK Tm. Vasas—Tm. Fáklya 1:1 Mtúri Honvéd—Szó. Vasutas 3:C Nkunsági M —Kunmárton 0:: Újszász—Karcag 1:S Jászlflsér—Tiszaföldvár 4:1 Jászapáti—MAFC 1 :t Jákóhalma—Szó. MÁV n. 4:2 járokszállá6—Kunhegyes 4:0 — Csak kedden esie állí­tom össze a csapatot, mert egy-két helyen vitás a sze­mélyek kérdése — mondotta Munoz edző. — Remélem, azonban sikerült megtalál­nom a legjobb együttest. Függetlenül attól, hogy a csapat vezetői még nem kö­zölték az összeállítást, a Real Madriddal érkezett 12 újságírónak szinte azonos a véleménye, hogy szerdán dél­után a következő együttes lép majd pályára: Dominguez — Miern, San- tamaria, Casado V‘dal, Tahin — Tejada, Del Sol, Di Stefano. A. Ruiz, Qenta. Tartalék: Araquistain, Ba­tista, Dos Santos, F. Ruiz. A Vasgs: Szentmihályi — Kárpáti, Mészöly, Sárost — Bundzsák, Berendi — Matesz. Pál II., Machos, Farkas, Ihász összeállításban játszik. A nagy érdeklődéssel vári találkozóra 83 ezer jegyet ad­tak ki; Hétfő déli jelentés szerint a belépők már elkel­tek. (MTI) győzi© le Ózd együttesét. Tata­bánya ismét értékes győzelmet aratott a Budapesti Honvéd el­len s ezzel megőrizte vezető he­lyét a tabellán. Az Újpesti Dózsa továbbra is hullámvölgyben van. ezt Igazolta a Dorog ellen Újpes­ten elért lu-ee döntetlenje. A Vasas javuló formában játszóit és biztosan győzte le Szegedéi. A Vasas játéka a szerdal Beái Madrid elleni Európa Kupa mér­kőzés előtt örvendetesen javult. A forduld eredményei Tatabánya—Bp Honvéd 2:i (1:0) Tatabánya, 18 000 néző. gól­lövő: Józsa öngól, Öilie, illetve: Sátori; Újpesti Dózsa—Dorog 1:1 (0:0) Újpest, 15 000 néző, góllövő: Marosvölgyi öngól, Oláh; Vasas —Szeged 4:1 (2:1) Fály utca. 12 000 néző, gónövőt Matesz (2), Ihász. Machos, illetve: Nemes. Komló— Ózd 5:0 (1:0) Komló, 6000 néző. góllóyő: Faragó (2), Garai (2). Kanizsai (11-esből): MTK—Pécs 2:0 (0:0) Hungária út, 12 000 né­ző, góllövő: Sándor, Kúti; Cse­pel—Győr 4:1 (2:1) Győr, 10 oon néző, góllövő: Solti, RottenbiUer, KLsuozky, Várnai, illetve: Palo­tai. Salgótarján—Ferencváros 0 ;0 Salgótarján, 12000 néző, A labdarúgó NB I. állása 1. Tatabánya 8 5 » 1 15: e 10 2. Bp. Honv. 8 4 — 2 15: 9 t 3. Vasas 8 3 1 2 I?: 7 7 4. MTK 6 3 13 10:11 7 5. Ferencv. 6 2 3 17:5 •, 6. U. Dózsa « 2 2 3 9: 7 6 7. Salgótarj. «222 10:10 6 8. Dorog 6 2 2 2 8: 9 6 9. Komló «213 11:12 5 10. Csepel 6 2 13 10:10 11. Győr 6 2 1 3 6:15 12. Ózd «2—4 8:14 13. Szeged • 6 2 — 4 8:11 14. Pécs 6 2 — 4 6:12 4 A magyar helyőrség labdarúgó válogatott Szolnokon Szerdán (szeptember 6-án Szolnokra érkezik a magv; helyőrségi labdarúgó-válog tott. A vendégek a Szolnok MÁV NB II-es ősapa táv: játszanak barátságos mér1; zést 14 órai kezdettel a MA' sporttelepen. A jó formába lévő MÁV és a komoly játék erőt képviselő helyőrségi va lógatott találkozója a bará‘ ságos jelleg ellenére is sportot ígér. A Totó 36. heti eredménye í. MTK—Pécs t 3:i 2. Tatai» mya—Honvéd i 2\. 3. SBTC—Ferencváros x 0:» 4. Győr—Csepel á is 5. Komló—Ö2d 1 5:* 6. Cegléd—DVTK x S; ?. DEAC—DVSC; I 1W S. Nyiregy|i.~K.eeskemét X 2: 9. Canz-M,—Egyetértés 2 0:i • 0 Kaposvár—S/.ékesfeh. x m Budai SparC—Budafok 3 0;» 12. Oroszlány—B VSC x ltl Lénárt Lajos megyei csúccsal Ötödik helyen végzett az országos Vereséggel kezdték NB II-es tekézőink az őszi idényt Ha: Szolnoki Honvéd—CVSZK (szovjet) vízilabda mérkőzés Szolnokon A megyei labdarúgó bajnokság eredményei A labdarúgó NB I. eredményei marathoni futóbajnokságon A Magyar Atlétikai Szövetség szombaton délután rendezte meg 39P1- évi országó.9 marathoni fu­tóbaj noksugát. A verseny Csepel szigeten került lebonyolításra. A csepeli stadionban a rajtnál 36 versenyző szorongott az indulás­kor. A stadionban két és három­negyed kört tettek meg a ver­senyzők, aztán a városon keresz­tül kifutottak a tököli országVlt= rg. Ugyanazon az útvonalon jöt­tek vissza a stadionban lévő cél­hoz. Megyénkből három Szolno­ki MÁV versenyző: Lénán La­jos. Oraveez Elemér és Csák László, a Jászberényi Vasastól* pedig Szabó Ferenc vágott, neki a 42 kilométere-^ és ]fl5 méteres tárnak. A7 első 10 Uilppjélfirnéj versenyzőink aggszen íó helyen voltak T/épárt Lajos másodiknak hfiy--r’• ~'V.i! el ’•’magával: 4" "'A?. n y ' »TP1 n-'ör,ÖMÍil> a 14 ik helven futott Oraveez, | közel utána Szabó, valamivel jobban leszakadva Csák. 15 ki­lométernél Csák lábfájás miatt feladta a további versenyt. A fordulónál Lénáit a hetediknek fordult. Lazán egyenletes iram­ban húzott el egyedül társaitól. Szabó Ferenc a forduló után 25 kilométernél, Oraveez Elemér pedig 30 kilométernél feladta a versenyt. Lenárt 35 kilométernél j már a hatodik helyen futott, a J* célba pedig mint a mezőny jog- .7 fjatalabb versenyzője köpnye- ’* dAt, a fáradság különösebb jelei nélkül ötödiknek fotott. be. 5* 38:0í). nerc in km — I óra 19 perc e, 20 krp — i::i9 4ü óra 25 km — 2 ? óra 38 pere 35 km-es részidők után 9. óra 55i3B.fi per peg időered- '.•'lék vé'.’f I méi t«> I 1;. í,.- f-' év 0. : ili«i?ábíin Szegeden a nemzet? ,!fl kö?i m?ra‘"ersonven felál lított " éra 58;27.5 perces megró j csúcsát Szabó József í 12.