Szolnok Megyei Néplap, 1961. július (12. évfolyam, 153-178. szám)

1961-07-25 / 173. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP Í96t, Július 2D. A törökszentmiklósi járás nyerte a spartakiád megyei döntőjét Szolnokon, a MÁV sporttelepen rendezték meg vasárnap, a Falu­si Dolgozók X. jubileumi Sparta- kiádjának megyei döntőjét. Sok olyan régi ismerőst pillantottunk meg a gyülekezők között, mint a Jászárokezállási Kalla Tibor, aki már szinte törzsvendége a spartakiádoknak. az ugyancsak jászárokszállási Garics Sarolta, vagy a szolnoki Járáshoz tartozó Szalados Margit, a kunszentmár­toni Leíor Emilia. Sok új spor­tolóval is találkoztunk a verse­nyeken. Örvendetes, hogy az el­múlt évekhez viszonyítva meg­nőtt a döntőn résztvevő termelő­szövetkezeti fiatalok száma. Kilenc órakor vonultak fel a járások és városok csapatai Hor­váth Andrásnak, a Megyei Ifjú­sági Sportbizottság elnökének vezetésével. Bihari László, a Szol­nok megyei KISZ VB tagja üd­vözölte a versenyzőket, — majd méltatva a. spartakiádok jelentő­ségét, a versenyt megnyitotta. Ezután a csapatok elvonultak és kezdetét vette a vetélkedés. A téli-nyári spartakiád összesí­tett eredményei alapján a me­gyei döntő pontversenyét immár hetedszer egymás után a török­szentmiklósi járás csapata nyerte meg. eredményyeb ATLÉTIKA Az atlétikai eredmények elma­radtak az elmúlt évitől. Csupán férfi magasugrásban, a női éa férfi gáránátvetésben született említésre méltó eredmény. Férfiak — ioo m: i, Szabó fest­vén (Kunmárton) 12.3. 400 m: I. Sípos Zoltán (Törökmiklós) 59.2. 800 m: I. Kemenczel Károly (Tö- rökmlklós) 2:15.0. 1500 m: L Pá­linkás József (Törökmiklós) 4:48.2. 800 — 400 — 200 — ioo m sparta­kiád Váltót 1. Szolnok 3:56.2. Tá­volugrás: L Kazinezi István (Tő- rökmiklós) 584. Magasugrás: |. Kiss Béla (Jászberény) 170. Súly- lökés: 1. Móczár Ferenc (Jászbe­rény) 11.90. Gránáthajltás: í. Maj­áik István (Kunmárton) 68.30. Nők - 100 m: L Borók Mária (Törökmiklós) 15.0. -400 m: l. Lu kács Emilia (Kunmárton) 72.6. 400 — 30e !— 200 — 100 m spartakiád váltó: L Kunszentmárton Lefor, Mészáros, Mészáros, Lukács) 8:02.0. Magasugrás: 1. Antali! Má­ria (Tiszafüred) 125. Távolugrás: 1. Patomai Veronika (Kunmada­ras) 403. Súlylökés: 1-, Varga Va­léria (Tiszafüred) 9.32. Gr&nátha- iitás: i, Szakai! Mária (Szolnok) 47.1«, TORNA A férfi torna egyéniben Müller Viktor (Jászberényi járás) lett az első. Nőknél Garics Sarolta (Jász herényi Járás) bizonyult a leg. jobbnak. Férfi és női tornában « Jászberényi járás csapata szerez­te meg az első helyet. Kerékpárban a férfi egyéni számban Horváth György, a Jász­berényi járás versenyzője bizo­nyult a legjobbnak 1 óra 22 per­ces idővel. A csapatversenyt a tö­rökszentmiklósi Járás együttese nyerte. A nőknél az egyéni ver- Ecnyben Bérezi Eszter lett az el­ső (kunhegyes! járás) 47 perccel, a csapatversenyt pedig a Jászberé­nyi járás nyerte. Röplabdában a férfiaknál a szol­noki járás eyüttese győzött. Nők­nél a törökszentmiklósiak. Kézilabdában a szolnoki járás együttese (Tiszaföldvár) bizonyult a legjobbnak. A tiszaföldváriak az elmúlt évben az országos dön­tőn is képviselték megyénk szí­neit és elsők lettek. A nőknél a törökszentmiklósi járás szerezte meg az elsőséget; Az összesített pontverseny: 1. Törökszentmiklósi járás, 2. Jász­apáti Járás, 3. Szolnoki járás, 4. Kunhegyest járás, 5. Mezőtúr— Turkeve város, 6. Jászberényi já­rás, 7. Kunszentmártoni járás. 8. Tiszafüredi járás, 8. Karcag—Kis­újszállás város. Ezzel lezárult a X. Falusi Spar- takiád megyei versenysorozata. Most az a fontos, hogy az orszá­gos döntőre feljutott versenyzők a rendelkezésükre álló időt ered­ményesen használják ki a felké­szülésre. Reméljük, ehhez mind a Megyei Ifjúsági Sportbizottság, mind a Megyei TST biztosítja a szükséges feltételeket és akkor minden bizonnyal a Jubileumi X. országos döntőn eredménye­sen képviselik majd megyénk színeit. Vincié János A megyei labdarúgó bajnokságba jutásért A megyei labdarúgó bajnok­ságba jutásért folyó osztályozok vasárnapi eredményei: Jászdózsa—Nkunsági Med. IS Kengyel—Kákóczifalva 2S JákátuUma-r-Szo. Vegyímttv, itt) A vízilabda OB l-ért Góloson a Damjanich uszodában Szombaton és vasárnap a ví­zilabda OB I-ben kettős bajnoki íordulóra került sor. A Szolnoki Dózsa szombaton az újpesti uszodában a Vadas Izzó ellen szállt vízbe. Vasárnap pedig ha­zai környezetben, a Damjanich uszodában a Vörös Meteor ellen Játszottak. A Dózsa két értékes győzelmet aratott, s jobb gól­arányával megtartotta első he­lyét az FTC együttese előtt. Szolnoki Dózsa—Vasas Izzó 6:4 (3:2, 1:1, 1:0, 1:1) Újpesti uszoda, vezette: Prá­gai. Szolnok: Boros — Pintér, Brinza — Kanizsa — Kuczora, Hasznos n., Koncz. Edző: Czap- kó Miklós. Vasas Izzó: Janóczki — Dancsa, Ipaes — Szikora — Takács, Köröshegyi, Sztanó. Ed­ző: Bözsi Mihály dr. A Vasas Izzó szoros emberfo­gásra rendezkedett. A szolnokiak nehezen tudtak kibontakozni. Az első negyedben Brinza jut­tatta vezetéshez a Dózsát, majd Köröshegyinek sikerült egyenlí­tenie, la. Ezután egy Dózsa tá­madás végén Kanizsa volt ered­ményes, 1:1; — majd Pintér 3:1- re növelte a szolnokiak fölényét. A négyed befejezése előtt Körös- hegyi 3:2-re szépített. A második negyedben is sike­res volt az Izzó szoros ember­fogása, ekkor kiegyenlítettebb volt a küzdelem is. Ebben a ne­gyedben Koncz és Dancsa vol­tak a gólszerzők, az eredmény l:3-ra alakult a Dózsa javára. A harmadik negyedben a Dó­zsa fölénybe került. Brinza sa­ra növelte a csapat előnyét. Az utolsó negyedben végig a Dózsa volt a kezdeményező. — Koncz dobott újabb gólt, 6:3. A befejezés előtt egy Izzó támadás végén Takács 6:4- re alakította a végeredményt. A Dózsa megérdemelten Jutott a győzelemhez. A Vasaa Izzó szoros emberfogásod játékával csak megnehezítette, de meg­akadályozni nem tudta a győ­zelmet. Jók: Kanizsa, Brinza, il­letve« Janóczki, Kőröshegy!, A vízilabda OB II-ért Hatalmas kSzdelmet és Igazságos eredményt hozott a rangadó Budai Spartacus—Szolnok! Honvéd 14 (0:0, 0:0, OKI, 14) Budapest, Sportuszoda, 500 né­ző. Vezette: Boér. Spartacus: Hulman — Borbás, Hajdú »— Ha­raszti — Szilágyi, Hauszher, Ba­bina. Edző: Gór István. Szolnoki Honvéd: Füzesi « Szoboszlai, Barna — Mohácsi ■— Sölétormos, Matyó, Jegest. Edző: Bozsó Ist­ván. Góllövő; Hauszher, illetve: Barna. A mérkőzés előtt a szolnokiak körében némi izgalmat keltett az egyik sportszerűtlenkedő játékos miatt a megszokott felállításon változtatni kellett. A hosszú idő óta tartaléksorban lévő Barna beállítására került sor. Az eddig hátvédet játszó Füzesi lett a ka­puvédő. A rangadó az egész Játékidő alatt nagyiramú küzdelmet ho­zott. A fővárosi csapat inkább támadott, a szolnokiak okos lab­datartással és állandó úszással játszottak és Időnként veszélye­sen támadtak. A labdatartás ide­gesítette a Spartaeust, nem al­kalmaztak szoros emberfogást. A mérkőzést a csatárok és a védők nagy harca jellemezte. A játék főleg a két kapu előtt folyt. Már úgy látszott, hogy gól nélküli döntetlennel végződik a mérkő­zés, amikor egy perccel a befe­jezés előtt Hauszher kapura tar­tó labdájába Matyó belenyúlt és az irányt változtatva védhetetle- nül esett a jobb felső sarokba. 1:0. A gól után 15 másodpercre az újonc Barna lőtt kapura és labdájába ismét Matyó nyúlt be­le, róla került a labda a főváro­siak hálójába. 1:1. Az egyenlítés után eldurvult a mérkőzés, Ha- uszhert kiállították. Idő hiánya miatt az emberelőnyt a szolnoki csapat más sem tudta kihasz­nálni« A tartalékos Honvéd Jő takti­kával, megérdemelten jutott az egy pont birtokába. A védelem Füzesivel az élen — kiválóan Ját­szott, Az újonc Barna játéka meglepetést keltett — A Budai Spartacusnál a szép támadásokat és a gólratörő játékot lehet ki­emelni. Védelmük nagy szeren­csével játszott, Jól szerepeltek a MÁV atléták Szolnoki Dőtrsa—Bp. Vörös Meteor 15:0 (4:0, 3:0, 4:0, 4:0) Szolnok, Damjanich uszoda, i 200 nézó. Vezette: Dr. Haraszti. Szolnok: Boros — Pintér, Brinza — Kanizsa — Kuczora, Hasznos II., Koncz. Csere: Szegedi. Vörös Meteor: Jenái — Czigány, Gál — Varga — Gerendás, Hunyadi, Martin. Csere: Becsei, Selmeczi. Kezdés után azonnal szolnoki támadás alakult ki, de Brinzát nagy helyzetben elnyomták. — Majd újabb szolnoki támadásnál Pintér lőtt szép gólt. 1:0. Állan­dósult a szolnoki fölény, s egy újabb támadásnál Brinza nagy helyzetét elkönnyelmüsködte, — majd éles szöből leadott lövését védte Jenei. Ezután Czigányt kiállították. Az emberelőnyt ki­használva, Brinza lőtt gólt, 2:0. Gól után Hasznos és Czigány ke­rült a kiállítás sorsára. Koncz lőtt újabb gólt, 3:0, majd Pintér 4:0-ra alakította az első negyed eredményét. A második negyedben labda­tartással próbálkozott a Meteor, Azonban ismét a Szolnok táma­dott és Kanizsa megszerezte az ötödik gólt. 53). A másik olda­lon is alakult ki egy-két táma­dás, de Boros két Ízben iß nagy­szerűen védett. Ebben a negyed­ben Hasznos IL és Hunyadi ke­rült partra. Kanizsa úszott fel a labdával, de gólhelyzetben el­nyomták. A játékvezető 4-méte­rest Ítélt, amelyet Kanizsa érté­kesített. 630. Kanizsa átadását Hasznos doplerrel ütötte a kapuba. 7 :ü. A gólra a Meteor támadással válaszolt, de lövé­sük a kapufán csattant. A harmadik negyedben a Me­teornál Jenei helyett Selmeczi, Hunyadi helyett pedig Becsei állt be. Ez a negyed is Dózsa fö­lény jegyében zajlott le. Koncz két góljával 9:0-ra alakult az eredmény. Hasznos n. 4 méte­resből szerezte meg a Dózsa ti­zedik gólját. Újabb Dózsa táma­dás után Koncz szerezte meg s tizenegyedik gólt. A negyedik negyedben Boros nelyett Szegedi állt be a Dózsa kapujába. Tovább folytatódtak a szolnoki támadások. — Kuczora, majd Hasznos n. góljával 13:0- ra alakult az eredmény. Szabály­talanságért Pintér és Varga, majd Gál került a partra. Kani­zsa szerzett újabb gólt — 14.0: Most Czigányt és Kanizsát állítot­ta ki a játékvezető, A Dózsa utolsó gólját Pintér szerezte. 15:0. A Dózsa nagyobb tapasztalata és taktikai fölénye ellen az, erőt­lenül és önbizalom nélkül ját­szó Meteor tehetetlen volt. Jók: Brinza, Koncz, Pintér, re illetve: Belmeczi, Varga. A keltős forduló további ered­ményei: U. Dózsa — Bp. Hon­véd 3:3, Vasas—Egri Dózsa 6*, O. Dózsa—Csepel Autó 83, FTC— Bp. Vörös Meteor 7:0, Bp. Spar­tacus—Vasas 5:4, FTC—MTK 63. s V. J. «« E Gj. m A Tátó 30. heti eredménye 1. Csépel—MVSC X «:« 2. Győr—DVTK x 2:2 3. Száll.—Kecském. 2 2:4 4. Diósgy.—Bp. Spart. 2 2:3 5. Szfebérvár—Előre I 4:1 6. Egyetértés—EVTK 1 2:1 7. Elektromos—Vác 1 5:3 8. Jberény—Cegléd 1 2:1 9. Kistex—Oroszlány 1 2:1 10. Lombik—Bp. Spart. 2 14 11. S% Sp.—Sze. VSE 2 04 12. Csongrád—SzMTE 1 2:0 Férfi és női tőrcsapatunk ezüstérmet nyert A vívó világbajnokságon a férfi tőrcsapat döntőt a Szovjetunió és Magyarország csapta vívta. Az eredmény 9:6 lett a Szovjetunió javára. Ezzel a világbajnoki címet és az ezzel járó aranyérmet a Szovjetunió nyerte. A magyar csapat második helyen vég­zett és ezüstérmet nyert. A csapat tagjai: Kamuti Jenő, Gyuri cza »József. Kamuti László, Pacséri Kázmér, Czvikovszky Ferenc és Szabó Sándor. Női tőrben ugyancsak a Szovjetunióval vívtuk a dön­tőt. Ebben a számban is — 9:4 arányú — szovjet győze­lem született. így a magyar csapat ezüstérmet szereett A csapat tagjai: Juhász Katalin. Dömölky Lídia, Rejtő Ildikó, Kovács Lajosné. Székely Ti- bomé, Mendelényi Tamásné. Balczó és Csepel csapata nyerte az öttusa bajnokság TÍró-számát A Pasaréti úti Vasas sporttelep tornatermében vasárnap a vívó­számokkal folytatták az idei egyéni és csapat öttusa-bajnok­ság küzdelmeit. Lovaglásban az egyéni versenyt Balczó (Csepel) nyerte. Csapatban ugyancsak a Csepel lett az első. A második napon a vívószámokra került sor. Ebben a számban is Balczó bizonyult a legjobbnak, csapat­ban pedig ugyancsak a Csepel: Balczó, Fáklya, Németh összeál­lítású együttese. Az összetett egyéni verseny ál­lása: 1. Balczó 2363, 2. Tőrök dr 2199.5, 3, Fáklya 2147.5 pont. Amiről szólni kell A falusi spartakiád megyei döntőjének sikere mellett saj­nos, árnyoldala is volt. — A rendezőbizottság több járás csapatában — a jászberényi, kunheffyesij törökszentmik­lósi. kunszentmártoni =* jo­gosulatlanul szereplő ver­senyzőre figyelt fel. Ezeket kizárták a szereplésből, sőt akadt olyan csapat is, mint a kunhegy esi női röplabda­együttes, melynek eredmé­nyeit is meg kellett semmi­síteni. Sajnálatos az ilyen eset, amikor a sport hivatott veze­tői a szabályokat kijátszva akarnak jogtalan eredmé­nyekhez jutni. Egyszer és mindenkorra meg kell már érteniük a sport állami vezetőinek — a járások és városok TST elnö­keinek —; hogy a szabályta­lan körülmények között elért eredményekkel nem másokat, hanem elsősorban saját ma­gukat csapják be. A hivata­los versenykiírás szabályai­nak betartása mindenkiTe egyformán kötelező. V. J. HtuMmnmiiHmuiimiMMiHiMMWiiHimiiitimimMUUMtMtwiHiuuMUUKpaäMUNt Az OB l-es vízilabdabajnokság állása 1. Szó. Dózsa U» I i 82:38 25 2. Ferencv. 14 11 3 — 77:37 25 3. U. Dózsa 14 10 3 1 71:35 23 4. Bp. Honv. 14 8 3 2 71:39 21 5. Eger 14 7 2 5 82:53 16 6. Bp. Sp, 14 7 1 6 58:71 15 7. BVSC 12 6 2 4 49:37 14 8. Vasas L 14 4 2 8 56:67 1« 8. Bp. vasas 13 3 3 7 51:54 8 10. MTK M 1 ÍR 45:97 8 lh Csepel A. 13 1 1 U 26:73 3 U. Bp. ¥, M. 14 «• «* M 2830 «* RAJT a v/vó VB ,,második félidejében“ Hétfőn megkezdődött a Vívó világbajnokság második félide­je^. A Pallazo Dello Sportban reggel fél kilenckor öt világrész 22 országának 97 párbajtőrözője lépett pástra. A mezőnyt 16 cso­portba osztották, s az első fordu­lót két részben bonyolították le: • versenyzők először kilenc, >— majd hét páston csaptak össze. Meglepetés éa izgalom már a rajtnál előfordult. A legnagyobb szenzációt az angol Jaynek, a két év előtti VB második helye­zettjének kiesése jelentette. A magyarok közül elsőnek Sá- kovics biztosította továbbjutását a legjobb 48 közé, majd Marosi és Kausz is ,,simán'' vette az el­ső akadályt. Báránynak viszont újra kellett vívnia a spanyol Ca- berrera ellen. A találkozó során • spanyol vívó már 4:2-re veze­tett, de Bárány összeszedte ma­gát, s végül 5:4-re győzött. Ke­vesebb sikere volt viszont tend­IBUSZ közlemény Az IBUSZ Iroda közli, hogy a július 23-ra tervezett fonyódi külön vonatot kellő létszámú jelentkező hiányá­ban július 30-ra hirdeti meg Jelentkezni még lehet az IBUSZ irodájában július 27- én 16 óráig. Indulás a korareggelt, vtsz- szaérkezés a késő esti órák­ban. MMIIUMMUnaMli Apróhirdetések * ÁLLÁS PÁLYÁZATOT hirdetünk szá­lastakarmány segédíalvásárlú, munkakör betöltésére, szolnoki telephellyel. Kétéves szakmai gyakorlat szükséges, re (esetleg mezőgazdasági). Fizetés fix bér jutalékkal kombinálva. Jelent­kezés: MEK Központi Irodájá­ban, Szolnok, Kossuth tér 4. FÉRFIFODRÁSZT felveszek; t- Szolnok, Magyar «ca 6, Bog­dán, ADAS — VCTEL 60 000 db L osztályú kisméret ű tégla azonnal eladó. Megtekint­hető és érdeklődni lehet: Szol­nok, Ary Endre út 69. az, Matt. INGATLAN KIS családi ház olacsón eladó. Szolnok, Vm. kér. Fenyő u. 3. F ütőházzal szemben. ELADÓ beköltözhető családi ház. Mezőtúr, Wesselényi u. 31. Tömöaközi Antalné. A Szolnoki MÁV atlétái nyerték a pontversenyt Szombathelyen — Oros Ferenc a Vasas nemzetközi versenyén harmadik —- A marathoni futócsapat Szegeden második lett — Vasárnap a Szolnoki MÁV at­léta! három helyen álltak rajt­hoz. Oros Ferenc a fővárosban a Budapesti Vasas jubileumi nem­zetközt versenyén a 400 méteres gátfutásban Jó időeredménnyel (55.7 mp) a harmadik helyezést érte el. Marathoni futóink Szegeden a Spartacus nemzetközi mara­thoni versenyén álltak rajthoz. A versenyzők a SZEAC pályáról indultak, a Tisza hídon át a ma­kói országúton Szőreg — Deezk — Klárafalva — Fereneszállás és vissza útszakaszon tették meg a 42 km 195 méteres távot és futot­tak be ismét a SZEAC pályára. A MÁV atlétái közül legjobban Lénárt Lajos bírta, aki 2 óra 58 perces idejével a 37 induló közül a 16. helyezést érte el. Eredmé­nye új Szolnok megyei csúcs. A régit is 6 tartotta. Csák László a 26., Oraveez Elemér pedig a 29. tett. Csapatban a magyar ver­senyzők közül a második helye­zést érték el az MTK együttese mögött. Az ifjúsági atléták Szombat­helyen a Relmann Piroska Em­lékversenyen álltak rajthoz. A résztvevő 13 sportkör közül a MÁV atlétái az első helyet sze­rezték meg, 135 ponttal; 2. a BVSC 94 ponttal, 3. a Győri Va­sas ETO 67 ponttal, 4. a Szom­bathelyi Sportiskola csapata 47 ponttal. Női versenyzőink szerepeltek a legjobban. Császl Gizella a 80 méteres gátfutásban. Veres Judit pedig a súlylökénbo-n elért ered­ményeiért a Szombathelyi Ha­ladás tiszteletdíját kapta. A fiúk közül Koceondt Csaba 100 méte­ren elért győzelme a legsikere­sebb, EREDMÉNYEK: Nők «“ Magasugrás: 1. Cseh Katalin 145, 3. Szunyogh Éva 145 cm. Diszkoszvetés: 1. Veres Ju­dit 31.35, 2. Cseh Katalin 30.38 m. Távolugrás: 2. Császl Katalin 487, 4. Szunyogh Éva 472 cm. Súlylö­kés: li Veres Judit 11.05, 2. Csá- szi Gizella 9.75 m. 100 m: 2. Csi­kós Katalin 13.0, 5. Barta Ibolya 13.8 mp. 80 m gát: 1. Császl Gizel­la 12.3 (megyei csúcs beállítás), 2. Császl Katalin 12.S mp. 300 m: 5. Pálőczi Rozália 29.2 mp. 4x180 Szombaton délután az MTE pályán rekord-közönség előtt tartották meg a Szolnoki MTE—Törökszentmiklósi Va­sas ifjúsági ökölvívó mérkő­zést. A nagyszámú ökölvívó szurkoló érdekes mérkőzése­ket láthatott. Szó. MTE—Tmiklósi Vasas 15:7 Papírsúly: (Elől mindig a Szó. MTE versenyzője szere­pel) Barhács—Nagy döntet­len. Pehelysúly: Ónodi—Za- kar döntetlen. Harmatsúly: Téglás győz Plesóczki ellen, akit szabálytalan ütése miatt leléptették. Harmatsúly: Búj- dosó győz Futóczki ellen. , Könnyűsúly: Bozsó győz Kor­ín: L Szolnoki MÁV (Császl, Csá­szl, Cseh, Csikós) 52.5, A Szolno­ki MÁV „B'i (Barta, Szunyogh, Veres, Fálóczi) 57.2 mp, Férfiak — J00 ra: 1. Koesondi Csaba 11.2 mp. 400 m: Crj József 64.0 mp. 200 m gát: 1. UJ József 28.L 2. Tárnái István 28.2 mp. Súlylökés: 3. Nagy István 11.43 m. niszkoszvetés: 4. Nagy Kíván 30:13 m. Magasugrás: 2. Pintér Mihály 175 cm. Rúdugrás: 3. Tár­nál István 286 cm. 4x100 m: 2. Szolnoki MÁV (Nagy, Tárnái, Koesondi, UJ) 47.5 mp. váth ellen. Nagyváltó senior: Bánhidj ellen Mészáros az első menetben feladta. Váltó senior: Ploj—Fehér döntet­len. Ifjúsági könnyűsúly: Dránicz Pécs ellen az első menetben feladta. Félnehéz­súly: Sóskúti ellen gyóz Tóth. Nehézsúly: Dobó kiütéssel győz ifj. Hajnal ellen. Lapzártakor érkezett A Szolnoki MÁV együtte­se vasárnap Rovnoban lépett pályára a Kolgaszpnik ellen. A találkozó a hazai csapat 3:1 (1:0) arányú győzelmével végződött, HHwnMn wm.tm wmmm mwmwmmmmm wemmm A szolnoki Hazamenti hétköznapok. Tartalmából: Férflszemmel a piacon. — Görbe tükör. — Megcsalta-e Bandi Irént? — Műsorzárás. Csongrádi Petőfi—Szolnoki MTE 2:0 (1:0) Csongrádi 1009 néző. Vezette: Rozsnyal. Csongrádi Major — Borda, Kálmán, Magony — Ver­seghy, Puskás — Gál II., Gál I., Busa, Viktor, Papcsik. MTE: Sár­kány — Tóvizi, Török, Zalai — Papp, Danka —* Sári, Bánhldl, Wllisch, Pusztai, Horváth. Jőtalajú pályán, ideális labda­rúgó időben került sorra a mér­kőzés. A játék elején változatos küzdelfem alakult ki, de mindkét részről sok hiba csúszott a tá­madásokba, Később az erőtelje­sebb csatárjátékot játszó hazaiak kerültek fölénybe és többször veszélyeztették Sárkány kapuját. A 30. percben egy hazai táma­dás során a középre húzódott csongrádi balszélső. Papcsik elé került a labda. Lövése a felső kapufáról a befutó Busa elé pat­tant, aki a vetődő Sárkány fö­lött a hálóba fejelt. 1:0. A 35. percben szép, helycserés szolnoki támadás után a jobb­szélre húzódott Pusztai kapu elé ívelt, a kapus rosszul futott ki, a labdára felugró Sári és Borda közül az előbbi fejéről került a labda a hálóba. A játékvezető a gólt nem adta meg. vainak, aki hármas holtverseny­ben maradt alul, s Így sem Ju­tott tovább, e- A hatodik magyar versenyző, Gábor Is be verekedve magát a 48 IcGoát LEGÚJABB Az 1961. évi országos öttusa bajnokság harmadik számára, a pisztolylövésre hétfőn délután került sor a Marczibányi téri lő­téren, 23 versenyző részvételével. Az ezer pont eléréséhez 195 kőrös eredményre vök szükség, Szünet után az MTE-ben Bán- hldi jobbszélső, Papp középcsa­tár, Sári pedig jobbfedezet lett. Ebben az összetételben már sok­kal jobban játszott a szolnoki csa­társor. Különösen Bánhidi révén vezettek villámgyors támadáso­kat, s csak a balszerencsének tudható be, hogy nem sikerült az egyenlítés. Az 58. percben egy 16 méteres szabadrúgást WilKch a sorfal fölött a felső léc élére lőtt. A lepattanó labdát a védők a mezőnybe továbbították. Né­hány perc múlva Papp lőtt 15 mé­terről a felső lécre, majd Pusz­tai 2 méterről tiszta helyzetben a kapusba lőtt. Az eredménytelenség mintha kedvét szegte volna a játékosok­nak, az iram alábbhagyott és ek­kor a hazaiak több veszélyes tá­madást vezettek. Busa egy előre­vágott labdával Török és a ki­futni késlekedő Sárkány hlbájá- mól megszerezte csapafa máso­dik gólját, 2:0. Az MTE játéka elrAaradt múlt­heti teljesítményétől. Igaz, ezal- kalommal a szerencse is elpártolt tőlük. A játék képe alapján e döntetlen igazságosabb lett vol­na. Jók: Kálmán, Verseghy Pus­kás. Busa, illetve: Bánhidi. Papp. GÉPJÁRMŰ JOKARBAN lévő Csepel-Danuvia eladó. Karcag, Zöldfa u. 28. Meg­tekinthető szombat délután és vasárnap, FIGYELEM! Cipész ipari tanulókat] felvesz a SZOLNOKI BORIPARI 1 KTSZ, (Szolnok, Belolan- I hisz o. 79—81.) Korszerű tanműhely, | fizetés, ebédhozzájá- = rulás, munkaruha s | törvényekben előírt i kedvezményeket biz- =- tosítunk. Fiúk! Jöjjetek cipész ipari tanulónak! j Szerződéskötés ideje: § július hó 15-től aug i 25-ig. | .iiiiiiiiiiuuiumiuuuiiiiiiiiiiiiiiimiiiiuiiiuiumoiiiiiiilTi Nagyszerű ökölvívó mérkőzés A labdarúgó nyári kupáért