Szolnok Megyei Néplap, 1961. június (12. évfolyam, 127-152. szám)

1961-06-07 / 132. szám

SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP imí. Június f. A labdarúgó NB Hl-ért Igazságos döntetlen Martfű'—Békéscsabai Építők 3:3 (1:2) Martfű, 600 néző, vezette: Somogyi dr. Martfű: Csendes — Böjti, Seres, Molnár — Szűcs, Sütő — Pálinkás, Nagy, Mező te­leki, _ Mészáros, Gulyás? Békéscsaba: Krátki — Szi­kira,_ Popok Szarvas — Frankó, Lanovics — Miklya, Betkó, Sipe», Rigel, Farkas. Nagyszerű időben, jó ta­lajú pályán kezdett a két csapat. A mérkőzés elején Martfű támadott. Az első percben Mezőteleki nagy helyzetet hagyott ki. Kapus­ba lőtte a labdát; Egy perc múlva Nagy lövése lapu mellé szállt. A Békéscsabai Építők a 8. percben vezették az első komoly támadást. Miklya nagy lövését Csendes a kapufa segítségével tolta szögletre. Percenként válto­zott a játék képe. Hol az egyik, hol a másik kapu volt veszélyben; Az első negyed­órában a hazai csapat bebiz­tosíthatta volna a győzelmet, de a csatárok lövéseit nem kísérte szerencse. A 17. percben Mezőteleki, majd még ugyanabban a percben Mészáros hagyott Id nagy gólhelyzetet. A 19. perc­ben a vendégek nagyszerű jobbszélsőjének lövését Csen­des szögletre mentette; A 25. percben a vendégek megsze­rezték a vezetést. Miklya jól ment el Molnár mellett, be­adását Rigel értékesítette. 0:1, Egy percen belül Gulyás beadását a jól játszó Pálin­kás a hálóba fejelte; 1:1. A gól után a martfűiek szorongattak, s három perc alatt három óriási gólhelyze­tet hagytak ki. A csabaiak a 36. percben öngóllal vezetés­hez jutottak. Kapu előtti ka­varodásból Molnár menteni akart, de a labda lábáról le­csúszott és az alsó sarokba került. 1:2; A második félidőben a vendégek kezdtek jobban, az 57. percben szögletrúgásból Betkó fejelt gólt, 1:3. A 64. p- től a hazaiak kezdték el a já­ték irányítását Jelentős fö­lényt harcoltak ki és ennek eredményeként a 74.- perc­ben Gulyás volt eredmé­nyes. 2:3. A 78. percben pe­dig a hazaiak beállították a cégeredményt. 3:3; A 86. percben a cipógyáriak a ve­zetést is megszerezhették volna Gulyás révén, de Krát­ki szögletre hárított. A 89. percben a csabai csatársor szép adogatása után Farkas nagy lövését Csendes bizto­san hárította. A II. országos vidéki íjász bajnokságról jelentjük Június 3-án és 4-én Mart­fűn rendezte meg a Magyar Íjász Szövetség a II. vidéki bajnokságot? Jó rendezésben színvonalas versenyt látha­tott a nagyszámú közönség. A bajnokság során az alábbi eredmények születtek: Könnyüíjas nők: 1, Miklovicz Emilia (Nyer­gesújfalu) 179, 2. Echer Má­ria (Nyergesújfalu) 35 körrel Könnyüíjas férfiak: h Labas István (Martfű) 294, 2. Martinék Vilmos (Sze­ged MHS) 282, 3. Németh Mi­hály (Nyergesújfalu) 281, 4. Hack Antal (Nyergesújfalu) 238, 5. Földényi József (Sze­ged) 201, 6. Hopp Jenő (Mart­fű) 160 körrel. Nehézíjas B. típus férfiak: 1. Mikus Tibor (Kecske­méti Vasas) 754, 2. Solti Sán­dor (Békéscsabai MHS) 733, 3. Nagy János (Szegedi MHS) 683, 4. Szőke Sándor (Mart­fűi MHS) 671, 5. Deák Géza (Martfűi MHS) 583, 6. Deák Miklós (Martfűi MHS) 575, 7. Szikszai Róbert (Martfűi MHS) 529, 8. Gaál László (Kecskeméti Vasas) 474. 9. Óvári Géza (Martfű MHS) 471 körrel. Nehézíjas B. típus nők: 1. Hack Antalné (Nyerges- iMfalui MHS) 701 körrel, iiiiimmiiiimmniiimiiiiimimiiimtmuutf — FELGYÚJTOTTA a vil­lám a Tíszafűrsd-kúcsi Kö­zéptiszai Állami Gazdaság 3. kerületi üzemegysége terüle­tén a százférőhelyes növeti- d ékistállót. A tfiz továbbter­jedését a tiszafüredi kiren­deltség és a debreceni alosz­tály akadályozta meg. Mindkét csapat lelkesen, sportszerűen küzdött, s így a döntetlen eredmény igazsá­gosnak mondható. Jók: Gu­lyás. Pálinkás, illetve Mik­lya? Popol és Rigel Két és félszáz induló A megyei úszószövetség nagyszabású országos ver­senyt rendezett vasárnap a Damjanich uszodában. Tizen­két sportkör 350 versenyzőt nevezett be. Hírverés szem­pontjából a BVSC és Eger versenyzői is neveztek, de ennek ellenére távol marad­tak. A rendező bizottság az utolsó percig várta őket, ami bizonyos zavart is okozott a lebonyolításban. így is mint­egy 250 versenyző állt rajt­hoz. Ez alkalommal avatták fel a megyei úszó szövetség nyolc új úszókötelét is (az új kötélgamitúra gumival együtt mintegy 20 000 forint beruhá­zással készült el). A verseny során az alábbi jobb eredmények születtek: 50 méter újonc fiú gyors: 1- Kelemen (Szó. MÁV) 34.9, 2. Vá- czi (Debreceni VSC) 35, 3. Hege­dűs (Szó. Dózsa) 35.2 mp. 50 mé­ter újonc fiú meU: 1. Kórodi (Szó. MÁV) 44.4, 2. Szilágyi (Szó. MÁV) 46.5, 3. Grósz (Szó. Dózsa) 41 mp. 50 méter újonc fiú hát: 1. Sza- lóczkl (Szó. DSE) 43.1, 2. 'Perényi (Szó. DSE) 44.2, s. Kelemen (Szó. MÁV) 45.00 mp. 4x50 méter újonc fiú gyorsváltó: 1. Szolnoki Dózsa 2:49.4, 2. Szentes 2:52.00, 3. Szó. MÁV 2:55.8 mp. 100 méter serdülő fiú gyors: 1. Szabó (DVSC) 1:06.9, 2. Haraszti (Szentes) 1:07.2, 3- Takács (DVSC) 1:07.4 mp. 100 méter serdülő fiú melL JL Muesi (MAVAUT) 1:26.8, 2. Túróczi (Szó. DSE) 1:28.9, 3. Fábián (DVSC) 1:31 mp. 200 m serdülő fiú vegyes: 1. Szabó (DVSC) 2:49.2, 2. Kuczora (Szó. DSE) 2:58.4? 3. Muesi (MAVAUT) 2:59.5 mp. 400 méter Ifjúsági gyors: 1. El­lep A. (Szentes) 5:13.7, 2. Pintér n. (Szó. MÁV) 5:18.7, 3. Kokties (MAVAUT) 5:82.9 mp, 200 méter Ifjúsági fiú mell: 1. Horváth (MAVAUT) 2:59.1, 2. Filep (Szen­tes) 259.5, 3, Urbán (Szó. DSE) 259.7 mp. 100 méter felnőtt férfi hát: 1. Krausz (DVSC) 1:11.1, 2. Kuczora (Szó. DSE) 1:16.2, 3. Agócs (Szó. MÁV) 1:20 mp. 100 méter férfi pillangó: 1. Gulyás (DVSC) 1:22.4, 2. Szomov (MAVAUT) 1:32, 3. Ko­vács (MAVAUT) 1:49.4 mp. 4X100 méter férfi veg'yésváltó: 1. Szol­noki Dózsa 459.2, 2. MA VAUT A. 5:22, 3. Szolnoki MÁV 5:38 mp. 50 méter újonc leány mell: 1. Deés (Szó. DSE) 43.9, 2. Vida (Szó. DSE) 46, 3. Cseh (MAVAUT) 48.5 mp. 50 méter újonc leány hát: 1. Deés (Szó. DSE) 44.9, 2. Vida (Szó. DSE) 46.2, 3. Bíró (DVSC) 46.4 mp. 100 méter serdülő leány mell: 1. Gödény (MAVAUT) 1.37, 2. Kiss M. (Szó. DSE) 159.5, 3. Bódi (Szó. DSE) 1:47 mp. 100 méter ifjúsági leány gyors: 1. Nagy (MAVAUT) 1:21.8, 2. Cseuz (Szentes) 1:23.8, 3. Römer (Szó. V. Mteor) 1:34.4 mp. 100 mé­ter ifjúsági leány hát: 1. Bállá (DVSC) 1:20.3, 2. Nagy (MAVAUT) 1:37, 3. Andrási (Szó. V. Meteor) 1.52 mp. 100 méter felnőtt női mell: 1; Juhász Katalin (Szó. V. Meteor) 1:32, 2. Bíró (DVSC) 1:37.1, 3. So­mogyi (MAVAUT) 1:38.1 mp. 4x 100 méter női vegyesváltő: 1. MA VAUT L 6:44.5 mp. Megállapíthatjuk, hogy a nagy induló létszám ellenére is jó volt a rendezés és a szá­mok gyors egymásutánban zajlottak le A szolnoki úszók azonban sokkal nagyobb számban is rajthoz állifettak volna. Sajnálatos? hogy a jászberényiek teljesen távol maradtak. Érthetetlen az eg­riek távolmaradása is, akik az utolsó pillanatig sem mondták le részvételüket A BVSC meg nem jelenése ügyében a Vasutas Sportkör pontot terheli a felelősség, így a magyar útáhpótlás leg­jobbjai nem indulhattak e versenyen. Ehelyett a Szolno­kon megrendezett NB. n-es labdarúgó mérkőzésre bizto­sítottak utazási lehetőséget szurkolóiknak. A BVSC úszók különben mintegy 100 fővel Sárosi mesteredzővel együtt felkészülten várták az indu­lást Edzőjük már kocsit is biztosított számukra a szol­noki útra. Ügy látszik, a Vas­utas Sportközpont és a BVSC nem tartja számottevő sport­ágnak az úszást FELHÍVÁS A megyei labdarúgó bajnok­ságban résztvevő sportkörök­höz A Megyei Labdarúgó Szövetség elnöksége a „Labdarúgó Szabály­könyv:’ 101 §. 8. pontja alapján a sport tisztaságának biztosítása ér­dekében elrendeli, hogy a megyei bajnokság hátralévő három for­dulójában minden mérkőzést egyidőben és egységesen 17 óra­kor kötelesek a sportkörök kez­deni. Megyei Labdarúgó Szövetség Opos Ferenc kitűnő megyei csáesa emelkedik ki az atlétikai bajnokságok eredményei közül Megyénk atlétái szombaton és 'vasárnap az egyesületi bajnokság első fordulójának versenyén álltak rajthoz. Az L osztályú versenyt a Buda­pesti Honvéd rendezte meg szombaton és vasárnap Bu­dapesten, a Tüzér utcai sport­telepén. Ott Császi Katalin 80 méteres gátfutásban 12,4 mp-et? míg távolugrásban 505 cm-es eredményt ért eL Cseh Katalin magasugrásban indult, ahpL 148 cm-et ugrott. Tóth Béla és Balassy Péter sérülése kiújult, emiatt a második napi versenyről ha­za is jöttek. A EL osztályúak versenyét Gyulán a MEDOSZ Sportkör rendezte meg vasárnap dél­előtt, a IXL osztályúakkal együtt. A korai indulás sok versenyzőt távoltartott. A II. osztályúak versenyén öt me­gyéből 43-an áUtak rajthoz. A III. - osztályúaknái pedig két megye atlétái találkoz­tak. Az igen laza talajú pá­lyán csak néhány kiemelkedő eredmény született. Szolnok megyéből a Jászberényi Va­sas hat? a Martfűi MSE hu­szonhét és a Szolnoki MÁV 24 versenyzővel vett részt. Az egész verseny legjobb eredményét Oros Ferenc? a Szolnoki MÁV gátfutója érte el, aki alaposan megjavította a 200 méteres gátfutás me­gyei csúcsát. A nők közül Balogh Judit 400 méteres eredményét lehet még ki­emelni. JOBB EREDMÉNYEK Férfiak: II. osztálya Súlylökés: 3. Katona József (Szó*. MÁV) 13.77, 4. Csillag Vil­mos (Martfűi MSE) 12.47 méter. Távolugrás: 5. Rékasi Gábor (Martfűi MSE) 612, 6. Kocsondi Csaba (Szó. MÁV) 601 cm. 1500 méter: 3. Nagy Zoltán (Szolnoki MÁV) 4:24.0 p. 110 méter gát: 1. Oros Ferenc (Szó. MÁV) 17.5, 4. Tárnái István (Szó. MÁV) 18.5 mp. Gerelyhajítás: 1. Katona Jó­zsef (Szó. MÁV) 51.46 méter. 100 méter: 3. Kocsondi Csaba (Szó. MÁV) 11.4, 5. Vámos Tibor (Mart­fűi MSE) 11.5 mp. 200 méter gát: 1. Oros Ferenc (Szó. MÁV) 25.7 ma (új megyei felnőtt csúcs, ré­gi: Oros 26.0 mp. 1960.) Rúdugrás: 2. Rékassy Gábor (Martfűi MSE) 300 cm. Férfiak in. osztály: Sűlylökés: 2. Nagy István (Szó, MÁV) 11.33. 3. Szende István (Szó. MÁV) 10.99 méter. 1500 méter: 1. Vörös Zol­tán (Martfűi MSE) 4:27.0 perc. Nők: II. osztály: 80 méter gát: 1. Császi Gizella (Szó. MÁV) 13.0, 2. Száraz Irén (Martfűi MSE) 13.7 mp. Diszkoszvetés: 4. Tóth Andrásné (Szó. MÁV) 31.03 méter. 400 méter: 2. Balogh Judit (Szó. MÁV) 63.8 mp. Magasugrás: 5. Sztmyogh Éva (Szó. MÁV) J40 cm. Sík J. A megyei labdarúgó bajnokságról jelentik tudósítóink Szolnoki MÁV IL—Jászkisér 4:0 (0:0) Szolnok, 2000 néző, <= vezette: Tóth Gy. MÁV II.: Balázs — Ur­bán, Makai, Szabó — Bond, Ron­tó — Serfőző, Kolláth, Karkecz, Sülé, Kiss M. Jászkisér: Tart — Burai, Bánlaki, Major L — Ko­vács I.; Nagypál — Ragály, Ko­vács n., Szirze, Major IL, Szabó. Az első félidőben Jól ellensú­lyozták a jászklsériek a MÁV csatársor nyomását. Különösen a kapus védett mutatósán és sze­r '— Uj, olcsó,gazdaságos a bitumen Az Országos Kőolaj- és Gázipari Tröszt az irányítása alatt álló vállalatokon ke­resztül minden év Ipari Vá­sárán hoz valami érdekeset, újszerűt. Ez természetesen önmagában még nem külö­nös, hiszen a Vásár egyik célja éppen az, hogy bemu­tassa a világnak lendülete­sen fejlődő szocialista ipa­runk újdonságait. A Kőolajipari Tröszt ki­állításában azonban éppen az az érdekes, hogy nagyszabá­sú eredményeinek bemutatá­sa mellett — mintegy a mun­kás-paraszt szolidaritás do­kumentálására — minden év­ben hoz valami hasznosat, érdekeset a dolgozók, külö­nösen pedig a falu és a szé­pen fejlődó szocialista me­zőgazdaság számára is. Jel­szónak is szép: távlatokba nézünk, de nem feledkezünk meg magunkról sem! Három évvel ezelőtt nagy feltűnést keltett a Szénsav- termelő V. szárazjég-bemuta­tója, tavaly bemutatták a MEZŐGAZDASÁGI AUTO- SZIFONT, amellyel szelle­mesen és egyszerűen oldható meg a nagy hőségben dolgo­zó mezőgazdasági munkások egészséges üdítővízzel való ellátása. Az idén pedig egy új építkezési elemmel, a BITUMENNEL ismertette meg a közönséget A bemutatón megtudtuk, hogy a bitumen nem 'csak nedvesség elleni szigetelésre használható fel kiváló ered­ménnyel de keverékei és gyártmányai a falu kulturál­tabb képének kialakításában, a mezőgazdaság különböző területein is nagy előnyök­kel és gazdaságosan használ­hatók fel Különösen nagy népszerű­ségnek fognak örvendeni a különböző hidegaszfaltfélesé­gek. Ez a bitumenes burkoló­anyag kiválóan bevált utak, járdák, piacterek burkolásá­ra. Jószágszállások padozatá­nak, kifutóinak. Melegebb, mint a beton. Szilárd és még­is rugalmas. Meleg. Tökéle­tesen nedvességszigetelő, szá­raz. Saválló. Előregyártva, készen kapható; Könnyen szállítható. Bedolgozása nem kíván különösebb szaktu­dást, házilag is könnyen megoldható. Igen praktikusak az ugyan­csak előregyártott aszfaltla­pok és téglák. Döngöltalap­ra vékony homokrétegre fek­tetjük, a hézagokat UB—40. jelű meleg bitumennel kell kiönteni. Tartós, könnyen tisztítható és fertőtleníthető. Csibenevelők, baromfiőlak, süldőjószágok padozatára ki­válóan alkalmas az ugyan­csak _ előregyártott BITUFA aszfaltlap. Minden eddig Is­mert aszfaltféleségnél mele­gebb padlóburkolatot ad. Az almozás ezen a burkolaton teljesen elmaradhat. Saválló! A világviszonylatban is hí­res magyar bitumen tehát elindult meghódítani a ma­gyar vidéket. Segít a kultu­ráltabb falu képének kiala­kításában és segít a korsze­rű szocialista nagyüzem mi­előbbi megteremtőében. Sok sikert és eredményt kívá­nunk e hasznos ,,hódításnak.” Bitumenes gyártmányok iránti érdeklődésünkkel for­duljunk közvetlenül: Aszfaltút Építő V. Bp.? Le­nin krt. 96. Fővárosi átépítő V., Akác­fa u. 15. Betonút Építő V.. Népköz­társaság n. 9. és más vidéki gyártmányokkal vállalatokhoz. bitumenes foglalkozó (x) rencsésen, de a hátvédek is jól romboltak. Szünet után egy ideig az NB n-es tartalékcsapat jelentős fö­lényt harcolt ki és Kiss M. révén a vezetést is megszerezték. 1:0. Pár perc múlva Serfőző még a kapust is kicselezte, 2:0. Majd Sülé 3:0-ra növelte az eredményt. Kolláth oldallécre lőtt 11-ese, Karkecz távoli lövése és gólja volt még esemény, 4:0. Az utolsó negyedórában a vendégcsapat volt a többet kezdeményező. MÁV ifi—Jászkisér ifi 11:0. H. Gy. Szolnoki Kinizsi—Jászberényi Vasas IL 6:1 (1:1) Szolnok? cukorgyári pálya, ve­zette: Hamar. A Kinizsi a követ­kező összeállításban vette fel a küzdelmet: Kóródi — Gyémánt n., Szabó, Gyémánt I. — Már­ton, Sokvárt — Mátyus. Munká­csi, Géczl n. Kolláth L, Gajdos. Góllövők: Géczi IL, Kolláth I.' (2), Mátyus, Munkácsi, Gyémánt n. (ll-esből), illetve: Vlgh. Végig szép, változatos játékot hozott a két csapat találkozója. Az első félidőben a Kinizsi ide­gesen, kapkodva Játszott, amit az eredmény is bizonyít. A H. félidőben feloldódott az idegesség és ekkor a hazaiak korszerű, gyors támadásokat in­dítva, lapos labdákkal játszva érték el nagyarányú győzelmü­ket. Ha Csikós, a Jászberényi Vasas kapusa nem védett volna olyan Jól, a cukorgyáriak győzel­me nagyobb arányú is lehetett volna. Jászberényi Vasas ifi—Szolnoki Kinizsi ifi 2:1. — G. A? “ Kunhegyes! MEDOSZ— Fegyvernek 3:0 (2:0) Kunhegyes. 600 néző, vezette; Höfflinger. Kunhegyes: Kiss I. — Szabó IL, Boda, Lipták — Kiss II., Lévai — Csörögi, Szőke, Ta­kács II., Szalai? Szabó I. Fegy­vernek: Csőke — Füie, Balogh, Lábát — Baunok, Nagy — Gö- dér, Cseszkő, Baunok IL? Lu- koczkl, Csatárt. Azonnal a hazaiak kezdemé­nyeztek. Szebbnél szebb támadá­sokat vezettek. Csőke sok eset­ben csak bravúrral tudott men­teni. A 15. percben Szalai jó helyzetbe került és 10 méterről hálóba lőtt, 1:0. A gól után to­vább támadtak és 10 perc múlva Takács IL volt eredményes, 2:0. A második félidőben korántsem volt olyan iram? mint az első­ben. A játék csapkodóvá Vált. A 70. percben a hazaiak Ismét fo­kozták az iramot. Csörögi elfu­tott a jobbszélen. Beadása ellen­félhez került? majd hozzá pat­tant vissza és kapásból hatalmas gólt lőtt. 3:0. Kunhegyes ifi—Fegyvernek Ifi 1:9 (0:0). S» Barócsi — Karcag—Jászapáti 7:1 (5:1) Karcag, vezette: Mihályi. — Karcag: Kiss — Soós? Székely, Kovács H. — Tárnál? Vadász — Zsíros. Zilahi, Kovács L, Nagy, Béta. Jászapáti: Sinka — Pataki, Folgár, Bálint — Rusvai? Kökény H. — Bolyós, Kökény I.? Kökény írt., Adám. Szirze. Kovács L már az első percekben megszerezte a vezetést. Utána jászapátinak volt helyzete, de Kökény HL közelről Kiss kezébe fejelt. A karcagiak jobban feltalálták magukat a ne­héz talajon és tartós fölényt har­coltak ki. A 17. percben Kovács I. Zilahihoz továbbított, aki a kapu elé ívelt. Pataki haza akar­ta adni, de labdája elakadt a tó­csába és Bóta a sarokba továbbí­tott. — Eredménytelen karcagi szögletek után jászapáti ellentá­madás végén Kökény ÜL lövése a sarokban kötött la, 2:1. Kezdés után karcagi támadás alakult ki, Zilahi beadását Nagy estében ka­pásból értékesítette, 3:1. A ha­zaiak nagy fölényben játszottak továbbra is és Kovács I., majd Béta góljával 5 :l-re alakult a félidő. Fordulás után a jászapáti vé­delem jobban vigyázott a karca­gi csatárokra. Hosszú ideig med­dő volt a helyiek fölénye. A 78. percben Bóta volt eredményes, 6 a. A szórványos jászapáti táma­dások sem jelentettek komoly veszélyt a karcagiak kapujára. Az utolsó gól is érdekes körül­mények között született. A labdá elakadt a tócsában s a befutó Nagy a sarokba lőtte? 7:1. =* Sz. I. ­ÁLLAS A JÁSZTELEK! Földművesszö­vetkezet 1. sz. iparcikk boltjába boltvezetőt keresünk. Erkölcsi és működési bizonyítvány szük­séges. Jelentkezni lehet az fmsz központi Irodájában. Felvétel esetén útiköltséget térítünk. ALAPFOKÚ képesítéssel normást felvesz a Szolnoki Epületkarban- tartó KTSZ? Szolnok, Ady Endre út 63. KETTŐ járási székhelyen lévő Vízgazdálkodási Társulathoz ve­zető könyvelőt alkalmazunk. — Feltételek: többéves gyakorlat, legalább képesített könyvelői? vagy magasabb végzettség. Je­lentkezés részletes önéletrajzzal a Vízügyi Igazgatóság főköny­velőségén, Szolnok, Kossuth fc. u. 5. — 1961. június 15-ig. A TISZAFOLDVARI Földműves­szövetkezet Igazgatósága vegyes­boltvezetőket keres. Jelentkezni lehet személyesen a központi irodában. Erkölcsi bizonyítvány és működési bizonyítvány szük­séges Útiköltséget felvétel ese­tén térítünk. ADÁS — VÉTEL EPÜLETFAANYAG kapható na­gyobb mennyiségben. Abony, Vasút út 16. sz. alatt. Közületek és magánépítkezők részére, kész­pénz és átutalással. Gerendák, szarufák 9 m hosszúságig. 18 db 7,5 méteres gerenda, 30 db szarufa, 2 köbméter deszka és 300 folyóméter léc eladó. Ballagó Ignác Já3zszemtandrás? Pékség. INGATLAN AZONNAL beköltözhető egyszo- ba konyhás há2 eladó. Érdeklőd­ni délután 4 óra után Szolnok, Ady Endre u. 29; GÉPJÁRMŰ 500 köbcentis Zündap generálo- zott, oldalkocsival eladó. Gábii József, Tiszavárkony. VEGYES ÉPÍTKEZŐK figyelemi — Föld­munkáját, saralást, tapasztást, meszelést elvállalja a „TEMPO” Ksz. Szolnokon telefon: 23—22 és 24—60. Jászberényben 366. — Munkálatokat vidéken is válla­lunk? (apróhirdetések)