Szolnok Megyei Néplap, 1961. április (12. évfolyam, 78-101. szám)

1961-04-06 / 80. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1961. április #. IjHf [VSMgggMy A labdarúgó NB II-ért Megtörte a MÁV az évtizedes kecskeméti fölényt Szolnoki MÁV—Kecskeméti Dózsa 4:1 (1:0) Kecskemét, 5500 néző. Vezette: Müncz — Budapest (Ternóczki— Ihász). Szolnok: Cselényi — Sán­dor, Abonyi, Kegyes — Draskó­czi, Szekeres __ Tóth, Csábi, Pi ntér, Sós, Dobos. Edző: Faze­kas László. Kecskemét: vitnyel — Tordasl, Határ, Kerpesics — Morvái, Uzsoki — Englert, Laczi rr.. Vékony, Csordás, Rozgonyi. Edzó: Szabó Géza. „Minden csoda három napig tart” — mondja egy jó magyar közmondás. Ennek ellenére nyu­godtan mondhatjuk, hogy ezt a húsvét-vasámapi mérkőzést még sokáig megemlegetik majd a Szolnoki MÁV táborában. A Dózsa kezdett és már az első percben sarokrúgást értek el. Az ellentámadás során Csábi kiug­rott és futtából leadott bombája n felsólécról vágódott vissza. — Rögtön kitűnt, hogy mindkét csapat támadó taktikát válasz­tott. A Dózsa pontosabb adoga­tásokkal enyhe mezőnyfölénybe került, de a gyors szolnoki lero- hanások talán még gólveszélye- sebbek voltak. Az 5—10 perces kecskeméti nyomást felváltva Csábi lerohanása, majd Sós be­adása után Pintér remek csuka­fejese-okozott nagy izgalmat. Az első 26 perc után állandósult a Dózsa fölénye. Egyik szabadrú­gásuk a felső kapufára esett, majd ezt követően Englert köze­li lövését nehezen védte Cselé- nyt. A másik oldalon Sós perge­tett lövését a felsfi sarokból ütöt­te ki Vitnyel. A 32. perctói mint­egy 5 percen át ostromolt a Dó­zsa és jónéhány puskaporos helyzet is adódott. Egy perc volt hátra a félidőből, amikor az elő­rehúzódott Szekeres beadásnak szánt Ívelt labdája a kimozduló kapás fölött a bal felsó sarokba hullott. 1:0. Óriási volt az öröm a szolnoki táborban.- Kezdés ; titán MAv. sarokrúgás, majd Csábi gólhelyzete volt ese-. mény. Keményebb lett a játék, szinte percenként szólt a Játék­vezető sípja. Óriási küzdelem volt a két lP-os között. A 63. percben nem Is túl veszélyes szolnoki akció után Sós mintegy 20 méterről kapura lőtt, a labda a vetődő Vitnyel előtt felpat­tant és a hálóban volt a máso­dik gól. 2:0. Rákapcsolt a Dózsa és nyomasztó fölényt harcolt ki. Az egyik jelenetnél Sándor a baloldalon! I) csak az utolsó pil­lanatban mentett szögletre. A 67. percben a Dózsa fedezet játékosa — Morvái — 20 méterről nagy gólt lőtt a baloldali léc mellett. 2:1. Közben Csábi a fején meg­sérült és lement a pályáról — rövid Ideig ápolták. Kritikussá vált a helyzet és több esetben Is levegőben lógott a kiegyenlítés. A Dózsa hátvédek a felezővonal­nál álltak. Sós felismerte a hely­zetet és hosszú éles lőtt passzal elindította Dobost. Balszélsőnk villámgyorsan elfutott, beadását Csábi — akit közben, lefedeztek __ okosan átlépte és a befutó Tó th élesen a hálóba vágta a labdát. 3:1. Leírhatatlan volt az öröm a szolnoki táborban — né­ma csend a kecskemétieknél. — Megtorpant a Dózsa és kiegyen­lített lett a játék. Sándor megsé­rült és helyet cserélt Tóth-tal. Szolnok átvette az irányítást — a kedvét vesztett hazai csapat csak vergődött. A 85. percben Tóth szerelt egy hazai akciót, amikor látta, hogy senki sem za­varja, elhúzott a jobbszélen, ke­resztbeadott labdáját előbb Csá­bi fejelte kapura — ezt Vitnyei kiütötte, de a befutó Dobos fe­jese ellen már tehetetlen volt. 4:1. Az' utolsó percekben a nagy lendülettel futó Morvái elesett és megsérült. Bírálat: A két csapat küzdel­me, viaskodása, a meg-megújuló rohamok változatossá, izgalmas­sá tették a találkozót. Szolnok mindvégig teljes erőbedobással harcolt. Ezúttal látszott játéku­kon a fékezhetetlen erő, gyorsa­ság, jókedv, ami mindig sikert hoz. A győzelem legfőbb ténye­zője a bajtárslas csapatjáték volt, amelyen belül minden játé­kos képessége legjavát tóttá. nyúj­Nagysikerű ünnepi dísztorna Szolnokon Április 2-án délelőtt nagy­szabású dísztomával köszön­tötték a sportolók április 4-ét. A Szigligeti Színházban telt nézőtér előtt került sor a be­mutatóra. Amikor felgördült a függöny, tapsvihar köszön­tötte a megnyitóra — piros, nemzetíszin és kék zászlókkal —- bevonuló Verseghy gim­nazista leányokat és fiúkat. Felcsendültek a Himnusz ak­kordjai. Majd gyors egymás­utánban peregtek a szebbnél szebb számok. Nagy tetszést váltott ki a pöttöm — tornaruhás — Thö­köly úti óvodás leánykák és fiúk menetközbeni kötél és szabadgyakorlata. Igen nagy elismerés illeti a jászkiséri fiúk és leányok zászlós sza­badgyakorlatát. De talán még ennél is sikeresebb volt igen szépen és fegyelmezetten vég­rehajtott gúlaépítésük. Tet­szett a közönségnek a Köz- gazdasági Technikum leá­nyainak sálgyakorlata is. Jó szórakozást nyújtott a Ver­seghy Gimnázium fiú tanu­lóinak tréfás torna bemuta­tója. A talajtoma számokból ki kell emelni Bagi Valériát a Szolnok Délibáb úti általános iskola tanulóját és Bíró Ilo­nát, a Szolnoki Vörös Meteor tornászát. Mindkettőjük gya­korlata szépen kidolgozott, művészi mozdulatokból tevő­dött össze. Igen tehetségesnek bizonyult a két jászkiséri ál­talános iskolás kislány és fiú, akik szintén talaj gyakorlatot mutattak be. Bíró Ilona sike­resen szerepelt a gerendán és felemás korláton is. Említésre méltó Földi Szabolcs a Szol­noki Vörös Meteor tornászá­nak korlátgyakorlata és a Verseghy gimnázista fiúk cselgáncs bemutatója is. A dísztorna fénypontja a válogatott női és férfi torná­szok: Förstner Klára, Müller Katalin, Varga Katalin, Be­jek Géza, Szabó Károly és Mester János — talaj, geren­da, felemáskorlát, gyűrű és korlát bemutatója volt. Igen nagy tetszést váltott ki a zá­rókép, melyben a dísztorna összes szereplői gyakorlatuk­kal a szabadság gondolatát fejezték ki. A közönség nem is fukar­kodott az elismerésekkel. Az egyes számoknál sokszor csat­tant fel a nézőtéren a szűnni nem akaró taps. A Szolnokon eddig még is­meretlen dísztorna bemutató teljes szakmai kidolgozásáért és irányításáért elsősorban Biber Pál elvtársat, a Ver­seghy Gimnázium tornataná­rát illeti dicséret. Az egyes számok betanítása: Kárpáti Andor jászkiséri* Bagi Fe­renc, Hagymási Imréné, Ber­talan Imréné szolnoki testne­velők és Ecsédi Mária veze­tő óvónő tehetségét bizonyít­ja. A konferanszié szerepében jó volt Bíró Boldizsár a szol­noki 605-ös Iparitanuló Inté­zet testnevelője. Az egész dísztorna megren­dezéséért a Megyei TST Saj­tó és Propaganda Bizottsága elismerést érdemel. A dísz- torna nagy sikert aratott és jó propagandája volt —, a megyében igen elhanyagolt —' a tornasportnak. •— Vincze János — A labdarúgó NB Ill-ért A szép fegyvertény azonban csak akkor lesz maradandó, ha abból nem vonunk le messzeme­nő következtetéseket, s nem szül elbizakodottságot sem a játéko­sokban, sem a szurkolótáborban. A játékvezető Jól kézben tar­totta a helyenként kemény, fér­fias mérkőzést. 7 ___________H. Gy. Jó ira mú mérkőzés biztos Vasas győzelem Jászberényi Vasas—Buda­pesti Előre 2:0 (1:0) Jászberény, 2000 néző. Vezette: Bihari (Rozsnyal—Vadas). Jász­berény: Kohárl — Dányi. Túri, Benedek — Deák, Pintér — Márkus, Rétsági, Szántai, Bíró. Kovács TIL Edző: Kerekes Imre. Bp. Előre: Szőke — Német, Sza- Ini, Dezsá — Márton, Környel — Kökény, Burányi, Varga, Eger­vári, György. Edző: Lázár Gyula. Szép időben, enyhe széllel szemben a Vasas kezdett. Perce­kig tapogatódzó játék folyt, majd fokozatosan feljött a Va­sas és több szabadrúgáshoz ju­tott. A 10. percben góllá érett a hazaiak fölénye. Szántai elhúzott a balszélen és beadását a befutó Rétsági nagy erővel a léc alá fejelte. 1:0. Gól után Is a Vasas rohamozott,. de a vendégek vé­delme nagyón keményen tartotta magát. Csak a 15. percben vezet­tek támadást a vendégek, ebből szöglethez jutottak. Fordulás után azonnal nagy iram alakult ki. Az első percek­ben az Előre próbálkozott — eredménytelenül. A 49. percben Szántai végezte el a szabadrú­gást a 16-os oldalvonaláról, ezt Szőke csak nagy üggyel-bajjal mentette. Ezután kétszer egy­más után lesen engedte el a Já­tékvezető az Előre csatárokat, ezekből izgalmak adódtak a Va­sas kapu előtt, de Deák. majd Benedek ügyesen mentett. Ettől kezdve a Vasas átvette a játék irányítását, fölénybe került és igen szépen játszott az egész csapat. Több szöglet- és szabad­rúgás jelezte fölényét, de ezek sorra kihasználatlanok marad­tak. Végre, a 65. percben újabb gólt ért el a Vasas. Rétsági két védőt is kicselezve a jobbszélen ment el és az alapvonalról be­adott. ebből Kovács Iir. ritkán látott hatalmas gólt fejelt a jobb felső sarokba. 2:6. Nagy tapsot kapott a szép akció és a még szebb eól. A hátralévő Időben még Márkus hagyott ki egy nagy helyzetet. A mérkőzés végéig a Vasas támadott. Ismét igen ló tátékkal rukkolt ki a Vasas. — Végig Izgalmas, nasviramú mérkőzésen fektette kétvállra a jó formában lévő vendégcsapatot. A játék igen színvonalas volt és sok szép ak­cióban, valamint két ritkán lá­tott szép gólban gyönyörködhe­tett a közönség. Főleg- a támadó- sor játéka volt örvendetesen jó, néhány játékos egészen jó for­mát árult el és sokszor terem­tettek helyzetet az Előre kapuja előtt. Reméljük, hogy a hátralé­vő döntő fontosságú mérkőzé­seken ezt a formáját tartani tud­ja a csapat. Egyénileg: a közvetlen véde­lem legjobbja Túri volt, impo­náló, magabiztos játékával ki­emelkedett a mezőnyből. Rajta kívül Rétsági, Szántai és Deák volt jó. Az Előre legjobbjai: Szőke, Szalai, Dézsán és Marton voltak. Bihari játékvezető Igen sok hi­bával vezette a mérkőzést. G. J. NB IH-as csapataink közül az MTE folytatta az utóbbi hetek­ben mutatott sikeres szereplését. Ugyancsak értékes a Jászberé­nyi Lehel nem várt szép ered­ménye, mélyet az igen jóképes­ségű gyulaiak otthonában ért el. Sajnos, a Martfű otthon sem tu­dott győzni. Szolnoki MTE—Szarvasi Spartacus 2:0 (2:0) Szolnok, 1000 néző. Vezette: Ungi. Szó. MTE: Sárkány — Tó- vizi, Török, Zalai — Csaba, Dan- ka — Szpiru, Fallal, Papp, Wi- lisch, Cs. Farkas. Szarvas: Kon- dacs — Janurik, Sebő, Szító — Patkós, Szalontai — Antal, Já­ró, Kerekes IIL, Bodnár, Burázs. Kezdés után rögtön az MTE tá­madott. A 2. percben Csaba-Papp- Cs. Farkas összjáték után Utóbbi lőtt a hálóba. 1:0. A 4. percben Pallai előtt adódott újabb gól­szerzési lehetőség, de a labda le­csúszott a lábáról. A 9. percben szép MTE összjáték után Cs. Farkas volt eredményes. 2:0. A 14. percben Pallai lövése a kapu­fáról vágódott vissza. Beszorul­tak a vendégek, de védőiknek sikerült hárítani. A 35. percben egy ellentámadásnál Kerekes III. hatalmas lövését Sárkány nagy bravúrral ütötte szögeltre. A fél­idő vége felé Török és Zalai könnyelműsködéséből veszélybe került az MTE kapuja. Szünet után újból az MTE ro­hamozott. Az 50. percben Wilisch távoli lövését Kondacs csak sze­rencsével tudta szögletre ütni. Az MTE lelassított, így esett a játék színvonala. A 60. percben Pallai fordulásból kapura lőtt labdája kapott tapsot. A 65. perc­ben pergőtűz indult a vendégek kapuja ellen, de Pallai, majd Papp lövése a kapufáról vágó­dott vissza. A 75. percben Cs. Farkas a kapusba lőtt. Az MTE első félidei játéka alapján meg­érdemelte a győzelmet. — Igaz, most nem játszottak olyan jól, mint legutóbb Kecskeméten. Szarvas lelkesen küzdött, de csatársoréban nem volt átütő erő. Jók: Sárkány. Török, Dan- ka, Illetve: Kerekes IIL, Sebő, Járó. P. I.' KÖZEPES IRAMÜ MÉRKŐZÉS T. Fáklya—Makói Vasas 1:0 (1:0) Törökszentmiklós, 1000 néző. Vezette: Hont! — Debrecenből. Tm. Fáklya: Barta — Szecsei, Fenyvesi, Fábián — Papp, Sza­kái — Kriston, Karakas, Muszka, Szőke, Horváth. Edző: Szebeni József, »lakó: Szabó — Rózsa, Varga, Dobozi — Halina, Széli — Tóth, Kovács, Marczika. Szlovák, Rákóczi. Edző: Pólyák Gyula. A vendégek kezdték a játékot, de azonnal a Fáklya támadott Az első percben Szakái jó labdát adott Szőkének, de a 16-oson Varga felvágta, A szabadrúgást Szőke a sorfalba lőtte. Ezután Muszka vezette fel a labdát, Hor- váth-hoz tette, aki kapura lőtt. Szabó védett. — Kirúgás után Muszka lövését védte Szabó. Nagy nyomás nehezedett a ven­dégekre. A 8. percben Karakas a kapura lőtt, de Rózsa bele­nyúlt és róla szögletre pattant. A szögletet Horváth legurította Szakáinak, aki az alapvonal kö­zeléből kapu elé ívelt és a befu­tó Kriston élesen a bal kapufa mellett a hálóba fejelt. 1:0. A 9. percben vezették a vendégek az első támadást. Kovácsot szabály­talanul tartotta fel Fábián. A szabadrúgást 20 méterről Halina végezte el, de Barta védett. A 22. percben Papp Karakashoz játszott, de Dobozi szögletre sze­relte. A szögletet Karakas ívelte be és Kriston a jobb felső sarok melle fejelt. Állandósult a Fák­lya fölénye. Fordulás után, a 48. percben Rózsa Horváthoz játszott, akinek lövését Szabó védte. Utána Ka­rakas Dobozit szögletre szerelte. Szlovák 18 méteres lövését pedig 6zépen hárította Barta. A 6«. percben egy vendégtámadásnál Szecsei szögletre szerelte Rákó­czit. A szögletet ugyancsak 6 Ívelte be és a labda elszállt a kapu előtt. Góllövő: Kriston. Jók: Fábián,- Szecsei, Szakái. Muszka, illetve: Szabó, Rózsa. Széli, Szlovák. A mérkőzés közepes színvona­lú volt. A Fáklya az első félidei játék alapján nagyobb arányban is győzhetett volna. A vendégek csak a második félidő 20. percé­től játszottak elfogadhatóan. P. I. A megyei labdarúgó bajnokságért A megyei labdarúgó bajnokság április 2-i fordulójában általá­ban a várt eredmények szület­tek. Meglepetés — az elmúlt hé­ten Jászapátiban győztes — jász- kisériek hazai veresége a kun­szentmártoniaktól, — továbbá Fegyvernek pontszerzése Jász- árokszállás ellen. A Mezőtúri MAFC Kinizsi elleni pontszerzé­sével ismét elfoglalta helyét a bajnoki tabellán. Mezőtúri MAFC—Szolnoki Kinizsi 1:1 (1:0) Mezőtúr, 1200 néző, — vezette: Kösztner (Debrecen). MAFC: Csurgó — Szűcs, Török I., Nagy II., Török II. — Jenei, Tóth, ese­te, Máté, Gombás I. Edző: Ma­gyar Zoltán. Szó. Kinizsi: Erdei — Gyémánt II., Szabó. Gemmán — Kiss II., Márton — Feigl, Mun­kácsi, Géczi II.. Kolláth, Sokvári. Edző: Csabai János. A megyei rangadó úgy kezdő­dött, hogy a MAFC „simán” győz. A hazaiak irányították a játékot, a szolnokiak főleg véde­kezésre rendezkedtek be. A szór­ványos vendégtámadások nem jelentettek veszélyt a MAFC ka­pujára. A 25. percben Máté nagy­szerűen hozta fel a labdát, Csete elé játszott, aki egy csel után a bal felső sarokba lőtt. 1:0. To­vábbra is a MAFC volt fölény­ben* __.____________i A 47. percben Csete 5 méterről kapu fölé rúgott, majd Nagy II. bombája vágódott a kapufáról vissza, Tóth pedig a kapu torká­ban sem tudott gólt szerezni. Je­néi az egész védelmet átjátszot­ta, már csak a kapussal állt szemben, de a befutó Kinizsi vé­dők mentettek. A sorozatos ha­zai balszerencsén fellelkesültek a vendégek és a 70. perctől meg­változott a játék képe. Több ve­szélyes gólhelyzetet teremtettek a hazaiak kapuja előtt. — A 83. percben Kiss TI. kapu elé ívelt és Kolláth az elalvó védelem mellett a hálóba fejelt. 1:1. A gól után mindkét csatársor előtt nyílott gólszerzési lehetőség, de a védelmek jól álltak a lábukon, s így az eredmény már nem vál­tozott. Góllövő: Csete, illetve Kolláth. Jók: Török II.. Nagy II., Jenei, Török I., illetve: Kiss n.. Kol­láth, Szabó, Erdei. A játékvezető mintaszerűen ve­zette a mérkőzést. Partjelzői is iól segítették. MAFC ifi—Kinizsi ifi 4:0 (1:0). Sindei Imre ,Tás?berőnyi Vasas II.— Törökszentmiklósi Vasas 1:1 (0:1) Jászberény, 1000 néző. Vezette: Fehér. Vasas II.: Csikós — Dom- J bai. Szonda. Sárközi — Hering, Kökény — Szemerei, Bató, Végh, Csizmadia, Geűei. Edző: Udva­rias János. T. vasas: Simái — Sz. Kiss, Balázs, Polgár — Hálák, Pató — Szedlák, Bana. Katona, Fekete, Kiss. Edző: Szántó Jó­zsef. Az első félidőben változatos, jó játék alakult ki. Inkább a ven­dégek kezdeményeztek. Gyors csatáraik révén sokszor terem­tettek zavart a Vasas kapuja előtt. Egyik támadásuk végén a 11. percben Katona szerezte meg a vezetést. 0:1. Fordulás után a gyengén mű­ködő játékvezető megengedte a durva játékot. Az egyenlítő gólt a 80. percben szerezte meg az NB Il-es tartalékcsapat, Bató révén — il-esből. Ezután nagy hazai fölény alakult ki, de a lelkes vendégvédelem tartani tudta az eredményt. Jók: Dombai, Hering, Szeme­rei, Gedei, illetve: Balázs, Pató, Katona, Fekete. A forduló további eredményei: Fegyvernek — Jászárokszállás 1:1, Jószkisér — Kunszentmárton 1:3, Karcag — Mezőtúri Honvéd 0:2, Szolnoki MAV II.—Tiszaföld- vár 3:0, Szolnoki Vasutas—üj- szász 0:2, Kunhegyes—Jászapáti 1:0. A labdarúgó NB II. további eredményei Ózdi Kohász — Ganz MÁVAG 4:1 (2:0) Kőbányai út, 10 000 néző. VM. Egyetértés — Szegedi VSE 3:1 (3:0) Soroksár, 1500 néző. Bp. Spartacus — Nyíregyházi Spartacus 3:1 (1:0) Nyíregyháza, 1500 néző. Miskolci VSC—Borsodi Bányász 1:0 (1:0) Miskolc, 5000 néző. Pénzügyőrök — Diósgyőri Bá­nyász 2:0 (1:0) Pasaréti út, 1000 néző. A bajnokság állása 1. Ganz M. 21 10 9 2 37:lS 29 2. ózd 21 12 5 4 34:22 29 3. Szolnok 21 11 6 4 45:22 23 4. BVSC 21 12 3 6 44 24 27 5. Miskolc 21 9 5 7 25:27 23 6. Egyetértés 21 7 8 6 25:20 22 7. Pénzügy. 21 7 8 6 26:26 23 8. Cegléd 21 6 3 9 21:33 21 9. Kecském, 21 6 7 8 24:30 19 10. Bp. Sp. 21 6 6 9 28:30 18 11. Bp. Előre 21 7 4 10 26:31 18 12. Diósgyőr 21 5 8 8 22:29 18 13. Nyíregyh. 21 6 6 9 12:22 18 14. Sze. VSE 21 6 4 11 24:33 16 15. Borsod 21 4 7 10 16.25 15 16. Jberény 21 5 3 13 19:39 13 NÉPLAP TOTO A Néplap Totó 6. hetére bekül­dött szelvényekre kisorsolt 10 db totószelvényt ezúttal Paltai Ottó szolnoki lakos nyerte. A 10 da­rab totószelvényt egyidejűleg postára adtuk címére. A TOTÓ 14. HETI EREDMÉNYE 1. U. Dózsa—Ferencváros 2 0:2 2. Szeged—Honvéd x 1:1 3. Győr—Vasas 2 0:1 4. SBTC—Pécs x 0:0 5. Tatabánya—DVTK 2 1:2 6. Csepel—Dorog x 2:2 7. Oroszlány—Szombathely 1 3:2 8. Elektromos—Lombik 1 2:1 9. Kecskemét—Szolnok 2 1:4 10. Nyíregyháza—Bp. Spart. 2 1:3 11. Lazio—Padova 2 1:2 12. Sampdória—Inter, 1 4:2 Az ünnep sportjáról Április 4-én a Budapesti Hon­véd nb I-es labdarúgó csapata Karcagon vendégszerepeit. A tó­városi sportolók délelőtt tfZ-lá- togatáson vettek részt, majd dci- utun a város válogatottja ellen léptek pályára. Budapesti Honvéd—Karcag 11:0 (5:0) Karcag, vezette: Lesán (Tóth— Pálya). A Honvéd a höyeú«'™ összeállításban lépett Pályára. Kiss — Cserjés, Bányai, Józsa Rozmis, Törőcsik — Csinos. Bu­dai, Solti, Nógrádi, Adámosi. Szép játékkal; tetszés szerint érte el góljait a kitűnő erőkből álló Honvéd. A Honvédban sze­replő két volt szolnoki játékos Rozmis és Adámosi --Jő' sítményt nyújtott — MIMIW«» Adámosi Jó beadásokkal segítet­te góllövéshez csatartársait. • Tiszafüreden a felszabadulási ünnepség délután SP°fasorra folytatódott. Ennek keretében a Tiszafüredi Petőfi SK székhaza ban 14 órakor sakk vülámtornat rendeztek, majd 15.30 órakor ke­rült sor a nagy érdeklődéssel várt barátságos labdarúgó mér­kőzésre, a Tiszafüredi Petőfi— Miskolci VSC NB n-es csapata között. A mintegy 1200 néző előtt lejátszott mérkőzést a vendég­csapat 4:2 arányban nyerte meg. Bár a vendégcsapat technikailag sokkal képzettebb játékosokból állt, mégis élvezetes mérkőzés alakult ki- A hazai együtW-s a nagyobb tudást lelkesedéssé' igyekezett pótolni. Törökszentmiklőeon április 4-én sakk vlllámtoma felszabadulási emlékversenyt rendeztek. A ver­senyt két helyen: a Vasas kui- túrházban és a Petőfi TBZ-ben tartották meg 22 fő részvételé­vel. Eredmények: 1. Hajnal Lász­ló, 2. Kolláth István, 3. Göblyos János, 4. Hudu Mátyás, S. Tóth András, 6. Varga János. Ugyanezen a napon volt a vá­rosi sakk csapatbajnokság küz­delme is 7 csapat részvételével. A résztvevők között a helyezési sorrend a következőképpen ala­kult az eddig lejátszott mérkőzé­sek alapján: l. Gimnázium—Kol­légium 8, 2, Petőfi Tsz 7. 3. Gép­állomás 6. 4. Fáklya 6, 5. Vasas 4 ponttal. 11 laMfúió NB lll-érl Szegedi Spartacus—Békéscsabai Agyagipar 5* (2:8) Saeged, 6«0 r MEDOSZ Hódmezővásárhelyi MTE — Martfűi MSE Iá) (1:0) Martfű, 500 néző. •Békéscsabai Építők — Jeeoskftg métl TE 0:0. Félbeszakadt. Bé­késcsaba, 3000 néző. (A 82. Perc­ben a partjelzőt egy néző kővel megdobta, mife a játékvezető a mérkőzést beszüntette.) ■ ■ Jászberényi Leb el—Gyulai MTI- DOSZ 2:0 (0:0) Gyula. 2000 néző. Orosházi Kinizsi—Szegedi Épí­tők 0:0 Orosháza, 2500 néző. Csongrádi Petőfi — Kiskunfél­egyházi Építők 2:0 (1:0) Ceong- rád, 2000 néző. A tabella állása 1. Sze. Ep. 21 12 5 4 40:2á 29 2. Orosháza 21 9 10 2 2»*20- 2E 3. sze. Sp. 21 9 8 4 42:2j 86 4. Gyula 21 10 6 5. «8:20 -6 5. Szó. MTE 21 10 5 6 39:24 25 6. Kecském. 20 9 6 5 31:20 24 7. Csongrád 21 10 4 7 44:31 24 8. H. MTE 21 8 5 8 46:46 21. 9. Jberény 21 7 G 8 34:37 20 10. Szarvas 21 8 3 10 34:35 19 11. Martfű 21 9 1 11 35:48 19 12 T. Fáklya 21 6 7 8 22:29 19 13. Makó 21 5 7 9 21:34 17 14 BCS. Ép. 20 6 4 10 28:39 16 15. Bcs. Agy; 21 4 e 11 19:42 14 16. Kkfháza 21 2 3 16 15:44 7 «iiioiiiiiiiiiiiiiiiimMimiiiiiniiiiNiiiiiiiiiiiu — A SZIGLIGETI Színház mai műsora (6-án, csütörtö­kön) este 7 órakor LUXEM­BURG GRÖFJA. (apróhirdetések) A SZOLNOKI VASIPARI VÁL­LALAT GYAKORLATTAL REN­DELKEZŐ ESZTERGÁLYOST, AUTÓSZERELŐT, KÁRPITOST, FÉNYEZŐT ALKALMAZÁSRA KERES. JELENTKEZÉS A VÁL­LALAT MUNKAÜGYI VEZETŐ­JÉNÉL, SZOLNOK HUNYADI JANOS ÜT 4 SZ. ÚTIKÖLTSÉ­GET NEM TÉRÍTÜNK. ELADÓ Karcagon, Vöröshadse­reg út 58. sz. alatt 11 db-ból álló keveset használt, szép .topolya hálószoba bútor. XX—XXI. kér. Vendég­látóipari Vállalat átadna üzemképes állapotban lévő mosodát, 2 db 8 kg-os mosógéppel, elektromos szárítóberen­dezéssel, mángorlóval, — centrifugával, kazánnal. Budapest, 1. posta, 41. fiók. TÖRÖKSZENTMIKLÖSON eladó ötszázas mázsa súlyokkal és egy harmónium. Tinóka utca 45. NÉGYSZOBAS. beköltözhető — Összkomfortos ház eladó. Szol­nok, Jókai utca 14. PANNÓNIA 250-es sürgősen el­adó. Cibakháza. Bánom szőlő, 3 sz. Vlaszák János. JÖ állapotban lévő 250-es Puch, házvétel miatt sürgősen eladó. — Szabó, Kisújszállás, Kísérleti In­tézet. Nyílt-tér* A Szolnok. Keskeny János utca 48 számú lakóház tulajdonjoga Vitás. Annak adásvételéhez bele­egyezésem szükséges. — Burján Mihály, Kolozsvári út 60/a. * Az e rovatban közhitekért fe­lelősséget sem a szerkesztőség, sem a kiadóhivatal nem vállal. ... Köszönetnyilvánítás Mindazoknak, akik felejthetet­len férjem, illetve édesapánk te­metésén megjelentek és ézzii fájdalmunkat enyhítették, ez ét or mondunk köszönetét. t)zv. Busi Sántiorne és családja Szolnok