Szolnok Megyei Néplap, 1961. március (12. évfolyam, 51-77. szám)

1961-03-08 / 57. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP íftöt- mä&e&aB S MA: sportakadémia A megyei sportakadémia- sorozat keretében ma dr. Ba­konyi Ferenc, a Testnevelési Tudományos Tanács tagja tart előadást „A lélektani ha­tások jelentősége a kiemelke­dő eredmények elérésénél’’ címmel. Ezúton is hívunk és várunk minden érdeklődőt Jól vizsgáztak Jászberényben rendezte meg a Megyei Birkózó Szö­vetség versenybírói, illetve továbbképző tanfolyamának záróvizsgáját Az Országos Birkózó Szövetséget Schnal­ler András képviselte. A megjelent hallgatók az írásbeli, szóbeli és gyakorlati követelményeknek sikeresen megfeleltek. Tizen alapfokú, nyolcán pedig továbbképzői vizsgát tettek. A tanfolyam szervezéséért éa lebonyolításáért többek között Munkácsi Andrást a megyei szövetség elnökét il­leti dicséret Szerdai sportműsor LABDARÚGÁS A Szolnoki MAY NB 11-es labdarúgói ma a Szolnoki Kinizsi ellen játszanak edző­mérkőzést A találkozóra a cukorgyár! sporttelepen ke­rül sor, 15.16 órai kezdettel. Szó. MTE—Vegyiművek 1« óra­kor az MTE pályón. Élvezetes játék, sportszerű küzdelem Kunszentmártoni MTE— Mezőtúri MAFC 1:1 (1:0) Kunszentmárton, 400 nézó, ve- zete: dr. Barna. MTE: Szabó — Pintér I„ Oláh, Priskin — Pintér' H., Csornán — Harangozó, Bu­sái, Szabó, Hegedűs, Gyenes. — Edző: Vecseri Imre. — MAFC: Csurgó — Nagy I., Török, Szűcs — Nagy n., esete — Máté, Gom­bás Hl., Jenei, Török H., Koi- busz. Edzó: Magyar Zoltán. A helyiek kezdeményeztek elő­ször és már a második percben szöglethez jutottak. A beívelt labdát Csurgó kiütötte. Roha-, moztak az MTE csatárok, a a 3. percben Busái szabadrúgását csak nehezen mentette Ismét szögletre a vendégkapus. .A 30. percben Csete labdáját Jenei tisztén kapta, a közönség nagy része már golt kiáltott, amikor Csománnak sikerült beavatkoz­ni. Ezután ismét nagy hazai fö­lény következett és Csurgónak sok veszélyes akciót kellett tisz­táznia. A 37. percben Busái ke- reszilabdáját a balszélre kevere­dett Harangozó kapta, a kapus a csatárra vetődött, de nem tud­ta megakadályozni, hogy az alatta a hálóba ne gurítson. 1:0. Fordulás után jsmét a hazaiak Játszottak sokáig enyhe fölény­ben. A MAFC-on a fáradtság je­lel mutatkoztak. A 82. percben U-esböl sikerült a mezőtúriak­nak egyenlíteniük. A végig élve­zetes és sportszerű mérkőzésen a MAFC kitűnően védő kapusá­nak köszönheti, hogy megsze­rezte az egyik pontot. A7. MTE-ből Szabónak csak a második félidőben akadt dolga. Pintér még sérülése után Is biz­tos pontja volt az együttesnek, Oláh nagy akarással, jól küz­dött, de helyét sokszor elhagyta. Priskin lelkesen játszott. Pintér n. sokat volt játékban éa több­ször vállalkozott lövésre is. A nagy területen játszó Csornán saját feladatának ellátásán kívül a söprögető szerepét Is betöltő t­Két ellentétes félidő Jászárokszállás—Török­szentmiklósi Vasas 2:1 (0:1) Jászárokszállás, 900 néző, ve­zette: Sándor. — Jászárokszállás: Kiss — Racskó H., Győző, Racs- fcó I. — Sipeki, Nagy — Kókai, Bagi, Kóczián, Czagány I., Cza- gány H. Edző: Győző Gyula. Tö­rökszentmiklósi Mák — Hálák, Balázs, Fekete — Bató, Sz^bó — Darvast, Bana, Szedlák, Katona, Kiss. Edző: Szántó József. Jótalajú pálya, és szépszámú szurkológárda fogadta a pályára lépő csapatokat. A hazaiak szél­lel szemben kezdték a játékot. Ennek ellenére a vendégek kezd­tek támadást és a kapkodó hazai védelem mellett a 8. percben gőlt értek el. Darvas! futott el a jobbszélen, beadására Kiss ka­pus késve indúlt és mellette Szedlák a kapu közepébe fejelt, 0:1. A gól még jobban megza­varta a hazai védelmet és az első félidőben Inkább a vendé­gek kezdeményeztek. A második félidő gyenge ha­zai támadásokkal kezdődött. —• Bagi, majd Kóczián lövését véd­te szögletre Mák. A második fél­időre a hazai védők is feljavul­tak és hárították a vendégek próbálkozásait. A helyi csapat szinte állandóan támadott. A 65. percben Bagi vitte fel a lab­dát, Három védőt átjátszva az ötösről biztosan lőtt a hálóba, lií. A 75. percben Bagi futott el a jobbszélen, s 18 méteres lövését Mák elvétette és a labda a bal alsó sarokban kötött ki, 2:1. To­vábbra is a hazaiak támadtak, Mák szépen védte Baricza nagy- erejű szabadrúgását, majd Sipe­ki szabadrúgását a kapufa men­tette. A közönség két ellentétes félidőt láthatott. Az első félidő­ben a vendégek, a második fél­időben a hazaiak játszottak job­ban. A második félidőben muta­tott játék alapján a hazaiak megérdemelték a győzelmet. A játékvezetőnek több téves íté­lete volt. Jászárokszállás ifi—Török- szentmiklós ifi 3:1. « ruéla m Alacsony ssínvonalá játék Karcagi MEDOSZ— Jászkisér 0:0 Karcag, 500 néző. Vezette: Tóth Gyula. Karcag: Kiss — Kovács U., Zsíros, Agócs — Tamai, Paj­ti — Takács, Kovács L, Zilahi, Nagy, Bóta. Jászkisér: Major — Kovács L, Bánlaki, Burai — ha­ld, Vass — Kovács II., Szlrze, Kiss, Nagypál, Szabó. Lendületes, de alacsony szín­vonalú mérkőzést vívott a két csapat. A kezdeti fölény után a helyiek vették át a vendégek módszerét és a legtöbbször a le­vegőben folyt a játék. A szerve­zetten védekező „el a labdát a kaputól” jelszóval játszó Jászki­sér nem engedte kibontakozni a szárnyszegett karcagi csatársort. A karcagiak, amikor földre vit­ték a labdát, néhány esetben megzavarták a vendégek védel­mét, akkor meg az lrányzékkal volt baj. Jászkisér hosszan előre- lvelt labdákkal kísérletezett, s 2—3 esetben csatáraik nagy mun­kát adtak a karcagi Kissnek. Különösen a karcagi csapaton látszott meg, hogy még az idény elején járunk. A csapat nagyré­sze nagy hibaszázalékkal ját­szott, kiütköztek az erőnléti — és labdakezelési fogyatékossá­gok. Jászkisér a védekezésre fek­tette a fő súlyt, s keményen rombolva, sikerült gól nélkül vé­Kosárlabda női NB I. Az utolsó percekben győzött az MTK glg játszani a mérkőzést. A dön­tetlen eredmény igazságos volt. Karcag ifiWászkisér ifi 4:0. !■— Szöllősi — Szabó Lajos HSE—Jászapáti 1:0 (0:0) Mezőtúr, 600 néző. — Mezőtúr: Novák — Molnár, Kudecz, Göncz — Kovács, Varga — Beetles, Kreutz, Márkus, Túrái, Selbán. Edző: Lukács László. Jászapáti: Slnkó — Pataki, Utas! L, Mihályi — Kökény, Bálint — Bajcs, Nagypál. Horváth, Kökény L, Szlrze. Nagy lendülettel kezdett mind­két együttes. A 30. percben az emberfölénnyel játszó hazaiak állandóan támadtak, de gólt nem tudtak elérni. (A vendégek bal­összekötőjének nem volt érvé­nyes sportorvosija, „jól felké­szültek a tavaszi szezonra”.) A második félidőben is nagy volt a hazaiak fölénye, és az 51. percben Varga erős lövésével megszerezték a vezetést. Tural két helyzetben Is tisztára ját­szotta magát és elhamarkodottan mellé lőtt. A 75. percben hosszú előrevágott labdával Szirze ment el, lövése a kapufa éléről vágó­dott az alapvonalon túlra. Az utolsó tíz percben a vendégek kerültek némi mezőnyfölénybe, de gólt nem tudtak elérni. Mindkét együttesen meglát­szott az Idénykezdési forma, de színvonalas mérkőzést láthatott a szépszámú közönség. Jók: Varga, Túrái, Kreutz, Márkus, illetve: Pataki, Szlrze, Bálint. Tasst Lajos — te: A csatársorban Szabó jól mozgott és sokat lőtt, Harangozó kitörése és a gólnál tanúsított nyugalma érdemel dicséretet. — Búsainak jó beadásai és lövései méltók említésre. A további sor­rend: Hegedűs, Gyenes. — A MAFC-nál a kapus és a hátvéd­hármas játéka dicsérhető. A já­tékvezető nyugodtan és jól mű­ködött, még a 11-es megadásá­nál történt tüntetés sem hozta ki sodrából. MAFC Ifi—MTE ifi 1:0, L. J. Szolnoki MÁV II.—Fegyver­nek 2:0 (2:0) MÁV salakpálya, 1500 néző, “ vezette: Deák. MÁV II.: Donira — Urbán, Borzl, Szabó — Ma­kai, Rontó — Szűcs, Csák, Kol- láth, Sülé, Serfőző. Fegyvernek: Csőke — Öllé, Becsei, Lakatos — Bognár, Csatári — Füle, Bah­mer, Balogh, Cifra, Becsei H. A MÁV H. lendületes Jó játék­kal sok szép támadást vezetett, de fölényét nem tudta gólokra váltani. Szünet után meglepe­tésre a fegyvernemek kiegyenlí­tetté tudták tenni a küzdelmet. A MÁV II-ben néhány játékos szépen fejlődik, ami főleg az ; utánpótlás szempontjából örven­detes. Góllövő: Sülé 2. MÁV ifi—Fegyvernek ifi 3:» (1:0) H. Gy. Jó falam pályán szép mérkőzés Szolnoki Kinizsi—Üjszász 6:0 (2:0) Szolnok, cukorgyár! pálya, ve­zette: Polgár. Kinizsi a követke­ző összeállításban lépett pályá­ra: Kórődi — Gyémánt H., Sza­bó, Germán — Kiss n., Márton — Mátyus, Munkácsi, Géczl n., Kolláth" I., FeigL Edző: Csabai János. . Jó talajú pályán: szemre is szépen rendbehozott környezet­ben játszották a mérkőzést. Az első tíz percben csapkodó Játék folyt. A Kinizsi csatársora kissé Ideges volt. A játékidő követke­ző részében a cukorgyárlak ma­gukhoz ragadták a kezdeménye­zést éa a mérkőzés végéig meg is tartották fölényüket. Az Üj- szászi Vasutas nem késztette különösebb erőfeszítésre a Kini­zsit. ’ Az első gól a 19. percben esett. Kiss H. jó labdájával Mátyus el­futott, a tétovázó védők és a ka­pus között Géczl n. biztosan lőtt a hálóba, 1:0. A Kinizsi csatár­sora ebben a játékrészben sok gólhelyzetet hozott össze, de nem tudtak eredményt elérni. A 35. percben Kiss n.. Géczl n., Mátyus adogatás után Géczl H. alapvonalról vissza gurított lab­dáját Munkácsi lőtte a hálóba, 2:0. Továbbra Is nagy Kinizsi fö­lény volt, de a csatároknak nem volt szerencséjük. A második félidő is nagy Ki­nizsi fölénnyel kezdődött. Az új- szásziak teljesen beszorultak. A további gólok sorredje: az 50. percben Kolláth . nagyszerű lab­dájával Géczl n. kiugrott, még a kapust is elfektette egy csel­lel és a hálóba lőtt, 3:0. A 65. percben Márton és Géczl n. adogatás után Géczl H. kiugrat­ta Munkácsit, aki biztosan sze­rezte meg a hazaiak negyedik gólját, 4:0. A 70. és a 81. percben ismét Géczl IL volt eredményes, 6:0. A Kinizsi minden játékosa dicséretet érdemel. Az új szá­szlakat lelkesedésükért illeti di­cséret. A játékvezetői hármas jól látta el feladatát; Kinizsi ifi—Üjszász ifi 3:1 (3:1). Q, A. NÉPES MEZŐNY MTK—Szolnoki Vörös Meteor 64:48 (24:18) Budapest, TF terem, vezette: Monostori, Mészáros. — MTK: Renn (2), Vajda (2), Hegedűs (11), Kovács (24), Keszeiné (20); csere: Juhász (2), Lászer (3), Bu- kovszky (2). Vörös Meteor: Hor- váthné, Pintér (2), Fodor (4), Pa­taki (20), Horgász I. (20); cser*: Horgász H. (2), Kovács. Idegesen kezdett mindkét csa­pat. A félidő elején sok volt a rossz átadás, Így nehezen szület­tek kosarak. Mindkét csapat zó­navédelemmel játszott. A szolno­ki lányok zárt falat igyekeztek kialakítani a kosár alatt, hogy a válogatott Hegedűs ne tudjon a palánk alá betömi. Ezt a takti­kát sikeresen alkalmazták, de a szélek néhányszor szabadon ma­radtak és így sikerült a félidő végére 6 pontos vezetésre szert tennie az MTK-nak. Fordulás után mindkét csapat az első félidei taktikát alkalmaz­ta, de az MTK ekkor már távoli dobásokkal is kísérletezett. Köz­ben a Vörös Meteor két nagysze­rű napot kifogó bedobójának szép egyéni akciójával 38:36-ra megközelítette az MTK-t. öt per­cig felváltva estek a kosarak. — F.kkor még nyílt volt a küzde­lem. Közben azonban Fodornak felszakadt a szemhéja és orvosi ápolásra szorult. Ezt az MTK ki­használta. Sikerült is elhúznia a mérkőzést és így meg is nyerte azt. A Meteor ezzel a játékával kellemes meglepetést keltett. Az utolsó öt perc kivél elével nyílttá tudták tenni a mérkőzést a „nagy’t ellenfél ellen is. Ha Fo­dor nem sérül meg, akkor talán máskép alakult volna a helyzet. A csapat tagjai jól és helyes fel­fogásban küzdöttek. A hátvédek megállták helyüket a magas MTK bedobókkal szemben is. — Elől Pataki, Horgász, Fodor a rangsor. A Játékvezetők több té­ves Ítéletükkel Jobbéra a Vörös Meteort sújtották. H. Z. Martfűi MSE—Kiskunfélegy­házi Építők 3:0 (3:0) Martfű, 1200 néző. — vezette: Lenkei. Martfű: Csendes — Szá­raz, Seres, Molnár — Sütő, Szűcs — Pálinkás, Nagy, Mészáros, Böjti, Gulyás. Kiskunfélegyháza: Révész — Pilcman, Cserkő, Pa- rádi — Jókai, Veres — Hevér, Csenkl, Istvánfl, Ma kai, Parádi A martfűi csapat nagy lendü­lettel kezdett, de a tíz emberrel védekező vendégek , a 20. percig bírták a nagy nyomást. A 20. percben egy szép támadás vé­gén Gulyás kiugrott a védők gyűrűjéből és védhetetlenül lőtt a hálóba, 1:0. A 25. percben Ist- vánfi Mészáros elől kézzel ütöt­te el a labdát, a játékvezető síp­ja azonban néma maradt. A 30. percben Mészáros volt eredmé­nyes, 2:0. A hazai csapat min­dent elkövetett, hogy a vendé­gek legalább a fél pályáig kijöj­lépett szőnyegre vasárnap Jász­berényben a Kelet-magyarorszá­gi ifjúsági szabadfogású egyéni birkózó bajnokságon. Kora reg­geltől késő délutánig folyt a küz­delem a Lehel klubban. A kö­zönség nemcsak küzdelemnek, hanem sokszor szép fogásváltá- soknak is tanúja lehetett. Az jenek, ez azonban nem sikerült nekik. A 33. percben egy kapu előtti tömörülésnél Sütő elé ke­rült a labda, aki a jobb felső sa­rokba bombázott, 3:0. A második félidőben nem vál­tozott a játék képe, a vendégek a 16-os előtt leálltak és „minél messzebbre rúgni a labdát” jel­szóval védekeztek. A 66. perc­ben Gulyás szépen ívelt beadá­sát a befutó Pálinkás csukafe­jessel küldte a kapura, de a ka­pufa mentett. A 70—75. percben Gulyásnak, illetve Nagynak adő- dottt gólszerzési alkalma, de a gyengén helyezett labdát a vé­dők a gólvonalról kirúgták. A mérkőzés során a vendégek úgy­szólván egyszer lőttek kapura. Góllővő: Gulyás, Mészáros, Sü­tő. Jók: Seres, Molnár, Gulyás, Mészáros, — illetve: Révész. Ist­vánfl. A játékvezető sok hibával mű­ködött. T. B. egész mezőnyből* kiemelkedett a túrkevel Vad Antal, aki minden­ellenfelét két vállal győzte le és győzelmeit rövid idő alatt érte eL A 12 sportkör birkózói közül a Karcagi MEDOSZ versenyzői szerepeltek a legjobban. Eredmények Lepkesúly: 1. Nagy János (Jb. Lehel), 2. Hőffer János (Duna­keszi Vasutas), Légsúly: 1. Ron- kó Dezső (Nagykőrös), 2. Balogh lános (Szolnok), 3. Schmartz La­jos (Dunakeszi 201). Pehelysúly: 1. Nagy Lajos (Debreceni Vas­utas), 2. Deák Balázs (Nagykő­rös), 3. Virág László (Abony). Könnyűsúly: 1. H. Ferenczl Mik­lós (Karcag), 2. Sinka Dénes (Du­nakeszi), 3. Túróczl Ferenc (Jb. Lehel). Kisváltósúly: 1. Gyöngy Ferenc (Kaba), 2. Antal István (Karcag), 3. Földi István (Ceg­léd). Nagy váltósúly: 1. Sárik László (Cegléd), 2. Csomósl Man- ton (Nagykőrös), 3. Nagy Tamás (Szolnok). Kisközépsúly: 1. Vad Antal (Túrkeve), 2. Veres Gábor (Dunakeszi), 3. Huszár László (Szolnok). —1 Nagyközépsúly: 1. Szikszai György (Abony), 2. Gu­lyás János »(Nagykőrös), 3. Bá­lint Ferenc (Dunakeszi Vasutas). Félnehézsúly: 1. Kovács Ferenc (Abony), 2. Tóth László (Szol­nok), 3. Aranyosi István (Duna­keszi). Nehézsúly: 1. Dobrai La­jos (Karcag), 2. Monori László (Karcag), 3. Sáti Lajos (Dunake­szi). A csapatátlagok alapján a kö­vetkező helyezési sorrend ala­kult ki: 1. Karcagi MEDOSZ 16, 2. Nagykőrösi Kinizsi 14. 2, AbO- nyi Kük u ponttal, Labdarúgó NB III. Megérdemelt győzelem Maróczy - emlékverseny Vasas Izzó — Szolnoki MTE 3.5:8.5 Az V. fordulóban csapatunk az Igen előkelő 3. helyről (a Szállítók ellen elszenvedett 7:4 arányú vereség miatt) „lecsú­szott” a a. helyre. Ezzel az él­vonalból a . középmezőnybe ke­S.3 VASAS IZZÓ <“ 6 dr. Balogh *■» 1 Bakos ■* 1/2 Dénes w 1/3 Horváth í-“ B Ejury es o Szemző -­1/3 l,o gin f« 1/2 Kerekes « 1/3 Varga •— 0 Hódossy e® 0 Trink fi» 0 Besztercei m A 7 pI.cjd tahi úti TínmíSnía t.Mhh® szörös bajnoka dr. Balogh Já­nos és Török mester mérkőzött. Török mester világossal a spa­nyol megnyitást választotta, — egyszerű, de logikus lépésekkel túljátszottá ellenfelét. Balogh lépéskényszerbe került és vesz­tett állásban túllépte a gondol­kozás! időt. A 2. táblán „drámai” küzdelem zajlott le. Császár Bakos mes­terjelölt ellen a megnyitásból kissé hátrányosabban került ki, a végjátékot azonban elrontotta. A 6. órában a döntetlen esélyt kiadta kezéből és vesztett. Im­ponáló fölénnyel nyert Sándor az 5., Nagy Lajos a ft, Nagy László a 11. és Szenes a 12. táb­lán. Dobos hátrányosabb állás­ból döntetlenre, dr. Lányi nyo­mott állásból győzelemre „men­tett”. A döntetlenek is hosszú küzdelem után születtek meg. Az 1—6 és a 7—12 táblák küz­delméből Ismét a csapat máso­dik fele került ki győztesen, fél ponttal sikerült többet sze­rezniük, mint az éllovasoknak. Az MTE-nek ebben a forduló­ban jól kijött a lépés. Az ered­mény igen imponáló, a szolnoki csapat taktikából is jól vizsgá­zott. A korábbi gyakorlattal sza­kítva a döntetlenre álló játsz­rültünk. Talán ennek tulajdonit* hatjuk a csapat minden egyes játékosának nyugodtságát és pszihlkal jó erőnlétét. Vagy már lemondtak rólunk elleni eleink? SZOLNOKI MTF, 8.5 Tőrök 1 Császár * Dalkő 1/2 Dobos 1/2 Sándor 1 Nagy Lajos 1 Székely 1/2 Bessenyei 1/2 Pete 1/3 dr. Lányi i Nagy László i Szenes 2 mákban nem erőszakoskodtunk, a kissé jobb hadállásokat győző lemig tudtuk fokozni. A VL forduló az MTE nagy­arányú győzelme mellett más meglepetéseket is eredménye­zett. így pb a Honvéd csak 1 ponttal tudott győzni a szom-i batheJy ellen, a Vasas pedig ki­kapott a feljövő Győrtől. Ered­mények: UVATERV — Szállítók I. 5:10.5, Honvéd — Szombathely 6:5 (l), Vasas—Győr 5.5:6.5, KIS. TEXT—BVSC 4.-7 (1). Békéscsaba eddigi eredményei: Vasas—Bé­késcsaba 9:3, Békéscsaba—KIS- TEXT 4.5:7.5, BVSC—Békéscsaba 5:7, Békéscsaba—Győr 6.5:5.5, MAROrZF EMLÉKVERSENY „B’t csoport s + = — Fonta. Függ. 1. Vasas 7 3 2 2 48 :36 2. Száll. 6 6 ----- 45.5:25.5 (1) 3. BVSC 7 4 1 2 45.5:37.5 (I) 4. Honvéd 6 4 1 1 44.5:26.5 (1) 5. Győr 73—4 39.5:44.5 6. MTE 8 3 1 2 39 :S2 (1) 7. Izzó 8 2 1 3 36.5:35.5 8. KIST. 7 2 — 5 33.5:49.5 (1) 9. Szomb. 6 — — 6 28 M3 (Jj 10. UVAT; 6 2 — 4 24 :48 II. Bcsabá 4 2 — 2 21 :27 Március 12-én a Szombathely-» Békéscsaba mérkőzésre kerül sor. m m, 9, «• Közepes színvonal Szolnoki Vasutas—Kunhegyes l:0| (0:0) Szolnok, Vasutas pálya, 300 néző, vezette: Mocsár. Szol­noki Vasutas: Pál — Varga, Horváth, Simon — Pápai, Sá­A megyei labdarúgó bajnokság állása a tavaszi első forduló után 1. MAFC 16 1# 4 2 46:14 24 2. Szó. Kin. 16 10 2 4 60:21 22 3. Khegyes 16 8 5 3 29:14 21 4. Szó. MÁV 16 6 4 4 27:19 20 5. T. Vasas 16 8 3 5 31:21 19 6. Mtúri Ho. 16 7 4 S 37:19 18 7. Jászapáti 16 6 6 4 23:20 18 8. Üj szász 16 I 1 7 25:27 17 9. Jb. Vasas II 14 I 26:28 16 10. Karcag 16 6 4 6 24:27 16 11. JárokszáU 16 5 5 6 27:30 IS 12. Szó. VSC 16 6 3 7 22:29 15 13. Jászkisér 16 4 3 9 20:39 11 14. Fegyvem. 18 4 2 10 17:51 10 15. Tföldvár 16 1 6 9 20:40 8 16. Kmárton 16 1 4 u 16:4a 6 Barátságos kézilabda mérkőzés Martfűi MSE—Jászberényi Lehel (férfi) 38:10 (12:5) Góllövő: Horváth (11), Sán­dor (4), Csabai (4), Varga (4), Kesjár (3), Fazekas. Tigyi. A lelkesen játszó jászberé­nyiek ellen még ilyen arány­ban is megérdemelten győz­tek a nagyobb rutinnal ren­delkező martfűi fiúk. Jászberényi Lehel—Martfűi MSE (női) 1:1 (0:0), Martfűi MSE női ifi—Jászberényi Le­hel ifi 7:0 (4:0). gi — Hamar, Mészáros, Grá. mán, Debreezeni, Bíró. Kun­hegyes: Kiss I. — Szabó III., Boda, Szabó II. — Kiss II., Sima! — Csörögi, Balázs, Szőke, Szalai, Szabó L Közepes színvonalú mérkő­zésen az első félidőben a ha­zaiak támadtak többet. Á Vasutas csatárok előtt akadt néhány gólhelyzet, de azokat nem tudták értékesíteni. Ä vendégek szórványos táma­dásai nem jelentettek ve* szélyt a Vasutasok kapujára, Számos lövéseik elkerülték a Vasutas kapuját. A második félidőben váltó, zatosabb lett a játék. A 60. percben Grámán szerezte a hazaiak egyetlen gólját. Ä gól után még volt néhány helyzet, de az eredmény máir nem változott. Jók: Horváth, Simon, Deb- reczeni, Grámán, illetve: B00 da, Kiss II. és Szalai, Vasutas ifi—Kunhegyes ifi 0:0 — Lauer J. — — A SZIGLIGETI Színház ’ mai (szerda) műsora: KI- RÁLYASSZONY LOVAGJA, Kunszentmárton: BEKOPOG A SZERELEM... (APRÓHIRDETÉSE K~) PERFEKT gyors- és gépírót ke­res felvételre a Szolnok megyei Tanács VB Jogi Irodája. Jelent­kezni lehet: Megyei Tanácshá­zán, emelet 163/a. alatt de. S—12-íg. MUNKAÜGYEST keresünk 1 — Technikus, vagy érettségizett és alapfokú munkaügyi vizsgával rendelkezők személyesen jelent­kezzenek, Fizetés 1809 Ft. Cím: Jászkiséri Vegyesipari KTSZ. EGYSZOBÁS kertes családi ház eladó. Szolnok. Keskeny Pálné, Nyúl u. 10. ELADÓ Szolnok, József A. u. 13. számú félház beköltözéssel. Köszönetnyilvánítás Mindazoknak — jó bará­taimnak, kedves ismerő­seimnek — akik felejthetet­len drága jó feleségem te­metésén résztvettek és ez­zel fájdalmamat enyhíteni igyekeztek, ezúton mondok köszönetét. Steinberger Zoltán ELCSERÉLNEM jászka rajén 51 szoba-konyhás lakásomat ha­sonló szolnokiért. Szolnok, Mé­száros Lőrincz út 4, A SZOLNOK mfegyel Mezőgaz­dasági Gépjavító Vállalat felvesz esztergályos és diesel adagold javító szakmunkásokat. Jelent­kezni lehet 7—12 óráig. Vidékiek­nek szállást biztosítunk. MEG ma kössön liba hizlalás! szerződést a Túrkevel Földmű­vesszövetkezetnél. mert állami áron Ubadarabonként még 10 kg kukoricát, toll értékesítés) szer­ződésnél pedig magas előlege* biztosit a földmflvesszövetkezet. A NAGYRÉVI Haladás Tsz fe­les dohánykertészt keres. Meg­beszélés a helyszínen. A KUNSZENTMÁRTONI KuM- zati KTSZ értesíti kedves vásár­lóit. hogy ruházati boltjába megérkeztek a legújabb tavaszi újdonságok. Nagy választék, elő­zékeny kiszolgálás.