Szolnok Megyei Néplap, 1961. március (12. évfolyam, 51-77. szám)

1961-03-22 / 69. szám

4 SZOLNOK MEGYU NÉPLAP 1961 március 22, IIS Emelkedő színvonal jellemezte a X. Spartakiád asztalitenisz megyei döntőjét Szombaton és vasárnap falusi sportolóktól volt hangos a Szol­noki Közgazdasági Technikum. Itt rendezték meg a falusi dolgo­zók X. spartakiádja asztalitenisz megyei döntőjét. A folyosókon és a tornateremben sok ismert arc­cal találkoztunk. A versenyzők között láthattuk a spartakiádok immár hagyományos résztvevő­it: a mezőtúri Csendon Zsuzsát, a szelevényl Szabadkai testvére­ket. vagy a férfiaknál a karcagi Pádárt, a mezőtúri Bírót, a jász- árokszállási Kallót. Kókait és Novákot, a jászapáti Fekete Ti-1 bort és még másokat is. De akadtak újoncok is. akik még első alkalommal vettek részt a spartakládon. így például a leányok egyéni versenyében fi­gyelmesek lettünk a kunhegyes! ^árás egyik igen tehetséges ver­senyzőjére, a tiszagyendal Kontra Ilonára. A mindössze 1« éves kis­lány első spartakiád versenyén olyan régi és jóképességű játé­kosokat győzött le, mint a szele- vényi Szabadkai, a karcagi Keie és a mezőtúri esendőn. Ezzel bekerült az egyéni döntőbe. A férfiak közül kiemelkedett a karcagi Pádár, aki a csapatver­senyek során minden mérkőzést megnyert. Az egyéniben pedig csak a döntőben szenvedet vere­séget a mezőtúri Bírótól. A két­napos küzdelmek során megálla­píthattuk. hogy az asztalitenisz megyei elöntő színvonal tekinte­tében fölülmúlja az elmúlt éti­eket. Meglátszik, hogy a verseny­zőknek az idén nagyobb lehető­ségük volt a felkészülésre. Ehhez hozzájárul az. újjászervezett me­gyei asztalitenisz szövetség jó munkája is, illetve « fér«- és női vonalon megrendezett megyei csapatbajnokság. Minden esetre megállapíthattuk, hogy megyénk asztalitenisz, sportja jó úton ha­lad. A* egyes számokban a következő helyezési sorrend alakult ki: Férfiak — csapatverseny: 1. Karcag. 2. Jászberényi járás. 3. Mezőtúr. 4. Jászapáti járás. 3. Kunhegyesl járás. e. Törökszent­miklósi járás. Egyéni: i. Bíró (Mezőtúr). 2. Pádár (Karcag). 3. Kőkai (Jászberényi járás). Páros: 1. Kovács—Szabó (Mezőtúr). 2. Andrássy—Sike (Jászapáti járás). 3. Kalla—Novák (Jászberényi já­rás). Nők — csapatverseny: 1, Jász­apáti járás. 2. Mezőtúr. 3. Kun­hegyesl járás. 4. Kunszentmárto­ni járás. 5. Karcag. 6. Jászberé­nyi járás. Egyéni: Fülöp E. (Jász­apáti). 2. Kontra I. (Kunhegyes). 3. Somodiné (Karcag). Páros: i. Somodiné—Keie (Karcag). 2. Sza­badkai testvérek (Kunszentmár­toni járás). 3. Tar—Király (Kun­hegyes! járás). Vegyespáros: 1. Kovács—esen­dőn (Mezőtúr). 2. Bognár—Német (Törökszentmiklósi Járás). 3. Kal­la—Bolyóczki (Jászberényi járás). A járások, városok közötti ösz- szesített pontverseny alapján a következő a helyezési sorrend: 3. Mezőtúr 44. 2. Jászapáti járás 41. 8. Karcag 38. 4. Jászberényi járás 23. 9. Kunhegyes) járás 23. 6. Kunszentmártoni járás 12. 7. Törökszentmiklósi járás 12. «. Ti­szafüredi Járás 1. 9. Szolnoki já­rás 6. 10. Szolnok város 0 pont­tal. Vince A labdarúgó NB lll-ért Martfűi MSE—Jászberényi Lehel 2:0 (1:0) Martfű, — vezette: Petcz. A martfűi együttes a következő összeállításban lépett pályára: Csendes — Sagát, seres. Molnár — Sütő, Szűcs — Pálinkás, Nagy, Mészáros. Böjti, Gulyás. Kissé szeles időben futottak ki a csapatok. A kezdeti tapogató­zó játék után a szél segítségével többet- támadott a. cipőgyári csa­pat, mely a 26. percben gólt is ért el. Az egyik gyors támadás végén Pálinkás küldte léc alá a labdát. 1:9. Az NB //-es teke csapatbajnokságért Vasárnap délután került sor a MÁV újonc NB Il-es tekecsapa­tának első tavaszi hazai szerep­lésére. A nagyszámú nézőközön­ség nem is csalódott, mert a szolnoki lekézők szép játékkal, jó eredménnyel rukkoltak Jel. A szurkolók nem is fukarkodtak az elismeréssel, mert nagy taps­sal jutalmaztak egy-egy szép dobást. A férfias küzdelemből négy MÁV és két nyíregyházi győzelem született. A MÁV győ­zelmeit Dobos János. Dedrüli II.. Asztalos és Kalics szerezték. A vendégekét Békési és Kerülő ér­ték el. Szolnoki MÄV—Nyíregyházi MTE 6:2 (2513:2372). A két csapat tagjai a követ­kező arányban osztoztak az ütött fákon: Szolnok: Dobos 417, Dedrák 445, Kalics 419. Asztalos 411. Papp *01, Vörös 420 fa. — Nyíregyháza: Kubovics 381, Pa- licz 399. Tölgyesi 385. Tóth 36», Békési 409, kerülő 42» fa. A MÁV legközelebbi bajnoki mérkőzését március 26-án játsz- sza a Bp. Traktor ellen. SPORTOLNAK A JÁTÉK­VEZETŐK IS., 4 A szolnoki labdarúgó játékve­zetők között már régen vitatott kérdés, hogy ki hogyan tudja a gyakorlatban Is bemutatni hoz­záértését. Mert más az elmélet — más a gyakorlat. Játékveze­tőink a közelmúltban — lakhe- Ivük szerinti csoportosításban — Észak és Dél néven ütköztek meg a MÁV sporttelepen. Észak: Detki — Somogyvárl, Lauer, Barta — Molnár. Ignácz — Domokos. Pintér. Csősz. Var­ga. Almási. Dél: Rékasl — Szabó, Debreczeni, Földes — Csák TI., Pintér III. — Halmi (Balcző), Horváth, Agőcs, Puskás, Szántő. Eredmény: 6:6. Játékvezetők: Kolláth P. (Podmaniczki—Szige­ti). Góllővők: Lauer 2, Csősz 2, Almási. Varga, illetve: Horváth L. 2, Pintér in. 2. Puskás, Föl­des. A nagy küzdelem Igazságos döntetlent hozott, csak az volt a szépséghiba, hogy a szabályok derék őrei olyan hangzavart csi­náltak a pályán, amilyent tíz NB n-es mérkőzésen sem lehet hallani. t,Más az elmélet. — más a gya- korlat'!, H. Gy, Szünet után Is az MSE táma­dott többet, ekkor volt egy 2# perc, amikor gyorsan és ponto­san szőtték támadásaikat a martfűiek. E támadások végén Pálinkás közeli lövése nyomán a labda a kapust és a kapufát érintve a gólvonalon gurult, de Pálinkás másodszorra az üres kapuba gurította. 2:9. Utána Jászberény te vezetett fergete­ges támadásokat, de a jól záró védelem és a két esetben is jó érzékkel kifutó Csendes mentett. Megelégedetten távozott ha2a a nagyszámú közönség. Bognár Megérdemelt pontok — kifogástalan játékvezetés Tudósítóink jelentik a megyei labdarúgó bajnokságból Mezőtúri Honvéd— Kunhegyest MiUOS/ 3:1 (1:1). Kunhegyes, vezette: Kálmán. Mezőtúr: Novák — Molnár, Ku- decz, Göncz — Kovács, Varga — Nádasdl, Kreitz, Márkus, Túri, Selybán. Edző: Lukacs László. — Kunhegyes: Kis* L — Szabó IH., Boda, Szabó II. — Kiss £L, Lé­vai — Csörögi, Takács, Pál, Szá­lai, Szabó I. Edző: Pető András. Hűvös, szeles időben került sor a találkozóra. A 39. percig jólra- raú volt a játék. A 3«. perc után, amikor még l:»-ra vezettek a ha­zaiak, Boda — majd néhány perc múlva Szabó l. húzódást szenvedett és Így tovább nem játszottak. A Hon vádnak ennek ellenére meg kellett küzdenie a szárnyszegeit hazaiakkal a győ­zelemért. Jók: Kiss, Szabó III., Szabó n., Illetve: Kreitz, Márkus. A játékvezetői hármas jól műkö­dött. Kunhegyes! MEDOSZ ifi— Mezőtúr II. 3:2 (1:1) — Barócsi — MEZŐTÚRI MAFC—JÁSZ­BERÉNYI VASAS U. 2:1 (0:9) Mezőtúr, 6»o néző, vezette: Pá­linkás (Sándor—Sipos). MAFC: Csurgó — Szűcs, Török. Nagy I. — Kolbusz, Veres — Tóth, Papp, Csete, Nagy II., Máté. — Edző: Magyar Zoltán, Jászberény: Csí­kos — Dombai, végh, Kovács — Szonda, Hering — Markus, Bató, Szemerei, Gedei, Tóth. — Edző: Udvarias János. A MAFC kezdett széllel szem­ben. Igen élénk, változatos volt a játék. A vendégek az igen gyors és jó formában lévő Márkus vezérletével Indítottak szép támadásokat. A MAFC rit­kábban, de veszélyesebben tá­madott. A 41. percben Máté lö- véeét Csíkos nagy bravúrral ütötte ki a léc mellől. Szünet után megváltozott a já­ték képe. Nagy iramban a ha­zaiak kezdtek fergeteges hajrá­ba. Az 34. percben meg is lett az eredménye. Kolbusz—Csete— Nagy II. adogatás után az utób­bi védhetetlenül a hálóba lőtt, 1:0. A gól után a hazaiak tízper­ces „tűzijátékot" rendeztek, de Csikóst a szerencse Is segítette. Majd a Vasas Is szóhoz Jutott. A 63. percben szabálytalankod­tak a hazaiak — a megítélt sza­badrúgást Végh a felső sarokba lőtte. 1:1. Az utolsó negye<i ban a MAFC Ismét föl­került. A 14. percben keze vendégek a 16-oson belül, tékvezető szabadrúgást h 16-os vonaláról, amit Máté szerű lövéssel a sorfal fölött a hálóba helyezett, 2:1. A látottak alapján a MAFC megérdemelten győzte le az öt NB Il-es játékossal megerősített vendégeket. Góllővők: Nagy II.. Máté, Il­letve: Végh. Jók: Nagy I.. Máté, Török, Tóth, — Illetve: Márkus, Végh, Kovács Csikós. Mezőtúri MAFC Ifi—Jászberényi Vasas ifi i:e (1:0) Siódéi Imre JÁSZ RANGADÓ GÓL NÉLKÜL JÁSZAROKSZALIAS— JÁSZAPÁTI 9:9 Jászárokszálláx, 1209 néző. ve­zette: Réltasi. Jászárokszállás: Kiss — Raslcó I., Győző, Raskó rr. — Sipekl, Czagány n. — Kő­kai, Bagi. Kőczlán, Kalla, Cza­gány I. Jászapáti: Slnkókáli — Pataki. Utasi, Mihályi — Nagy P., Bálint — Horváth. Kökény I., Kökény II., Adam, Szirze. Nagy érdeklődés előzte meg a jász. rangadót. Sok szurkoló jött el a szomszéd községből Is. Szél­lel hátban kezdett, a hazai csa­pat. Az első félidő teljes hazai fölényt mutatott. A vendégek csak szórványosan vezettek tá­madásokat. Az első percekben Kőkai—Czagány—Kóezián akciót lesen fújta le a játékvezető. A továbbiakban egyfzben a jász­apáti, majd a helyi kapu előtt volt nagy kavarodás. A 12. perc­ben Kökény II. lövését védte bravúrral Slnkókáli. Góllal ke­csegtetett a következő perc, de Bagi 20 méteres lövése mellé szállt. A másik oldalon Kökény I. veszélyeztetett, de lövése el­került« a kaput. Állandó táma- madásban volt á hazai csapat, de a szél miatt pontatlanok vol­tak az átadások és Slnkókáli mindig hárított. A vendégcsapul részéről Szirze volt a kezdemé­nyező. Raskó I. meg sem tudott mozdulni, így minden támadás kudarcba fulladt. Szünet után. az elaő percek­ben Slnkókáli már csak lábbal tudott menteni. Az 57. -percben majdnem öngól lett. amit újra csak a jő formában védő Sijtkó- káll elvetődve védett. A legve­szélyesebb gólhelyzet a 60. perc­ben adódott, amikor Czagány TI. 2 méteres fejesét Slnkókáli ref- lexszerűen kiütötte szögletre. A továbbiakban Czagány n. indult el biztatóan, a 36-oson felvág­ták. A büntetőt Bael laposan mellé lőtte. A másik oldalon Szirze 30 méteres szabadrúgása volt említésre méltó. A hátralé­vő Időben a hazai csapat roha­mozott, de a jó formában lévő Sinkókáll mindent hárítani tu­dott. A rangadó sportszerűen zajlott le. a szurkolóktól egyetlen dur­va szó sem hangzott el a játék­vezetőre, aki kifogástalanul mű­ködött. lók: Raskó I. fa mezőny leg- bbja). Sínek). Czagány 1., Cza- ny TI., Bag!, Illetve: Sinkó- 311. Utasi. Adám. Kökény I. rászárokszálMs ifi—Jászapáti ifi 1:1. Nemoda Barna SZOLNOKI MÁV II.—KARCAGI MEDOSZ 2:1 (9:9) Szolnok, MÁV sporttelep. 1800 néző. vezette: Lesén. MAv II.: Donka — Urhán, Makai, Szabó — Borzi. Rontó — Csák, Szűcs. Sülé. Karkeez. Serfőző. Karcag: Kiss L. — Kovács II.. Tamal, Zsíros — Kovács I.. Székely — Tajti. Bőta, Zilahi, J. Nagy, Agócs. M aróczy-emlékversen y Szolnoki MTE—Budapesti j Honvéd 6:5 Az elmúlt vasárnap került, sor I « SZOLNOKI MTE -as 0 Tőrük — 1 Császár — 1 Dalkó — 1 Dobos ■*, 0 Sándor — 1/2 Nagy Lajos — 12 Székely — 1/2 Somlyód! — 1 Bessenyei — 0 Pete — függő dr. Lányi — 1/2 Szenes — Császár bástyaáldozattal áltör- re ellenfele védelmét és szépen nyert. Dalkó két gyalog előnv- nyel, ellentétes színű futók el­lenére Is feladványszerűen nyert. Dobos a tőle megszokott biztos játékvezetéssel túljátszot­tá ellenfelét.. Bessenyei nyomott hadállásban kihasználta ellen­fele Időzavarát és vezért nyert,. A döntetlenek Is hosszú küz­delem után születtek meg. Az első táblán Török mester és Pet­ri mesterjelölt küzdelmében a Honvéd játékosa bizonyult Jobb­nak. Sándor a megnyitásból kvalitáshátránnyal került ki, még így is tarthatta volna had­*Wa*+*^*—****>*a*—*»m Úttörő labdarúgó toborzó a Szolnoki MÁV-nál A Szolnoki MÁV úttörő labdarúgó csapata ma délu­tán megkezdi edzéseit. Ebből az alkalomból toborzó napot tartanak. Várják a fiatalok minél nagyobb számban váló jelentkezését. a Marőczy-emlékversenv VTT. fordulójára. Az MTE sakkcsa­pata folytatta az előző forduló­ban megkezdett jó szereplését: BUDAPESTI HONVÉD 5 Petri i Podhola o Bőrnek u Pásztor o Rusovszky i Gönczöl l'i Vlnnay n Tömpe 12 Várhidi g Dolf 1 Czách függő Káposztás 1/2 állását. de egv közbeiktatott sakkot elnézett és vesztett. Pete nem tudott megbirkózni ellen­fele futópárjával. A forduló többi eredményei: BVSC—UVATEBV 85:3.5, Győr —KISTEXT 4.5:7.5, Szombathely —Vasas 4.5:7.5, Szállítók—Izzó 9:3. Az. élcsoport, állása nem változott. A Szállítók egy mér­kőzéssel kevesebbet játszottak, mint az első helyen álló Vasas s mégiscsak fél pont a különb­ség kettőjük között, kétségtele­nül a Szállítók csapata a leg­egységesebb és a legeredménye­sebb, mérkőzésenként kevés bíjján 8:4-es átlageredményt értek el a ez már valószínűleg elegendő lesz a bajnokság meg­nyeréséhez. MAR0C7Y EMLÉKVERSENY ,,B’* csoport I j. + = — Pontar. P 1. Vasas 8 4 2 2 55.5:40.5 2. Száll.' 7 7 ------- 55 :29 S. BVSC 8 5 1 2 54.5:41.5 4. Honv. 7 4 1 2 49.5:32.5 (2) 5. Szóin. 7 4 1 2 45.5:37,5 (1) 6. Győr 8 3 — 1 44 :52 7. Kistext 8 3 — 5 41.5:54.5 8. Izzó 7 2 1 4 39.5:44.5 9. Szomb. 7 ------ 7 32.5:50.5 (1) 10 . Uvaterv 7 2 — 5 27.5:50.5 11. Bcsaba 4 2 2 21.6:27 *- B. S. — B f b b ■ B» » « » ■ fjjti iiniijiiii «1 rí ■iniinin au uuumL^ Értesítés A Szolnok Városi Testnevelési és Sport Tanács röplabda szö­vetsége ezúton i9 értesíti a vá­ros röplabda-szakosztályait, hogy március 22-én délután 17 órakor a VTST helyiségében (Szolnok, városi tanács) szövetségi vezető­ségválasztást tart. Kérik a váro= szakosztályait, hogy feltétlent'- képviseltessék magukat, Üdít, erősít a gyümölcslé, mert 4—15 százalékban szőlő- és gyümölcscukrot tartalmaz, amely a szervezetben azonnal felszívó­dik, a legyengülő szervezetet megerősíti. KAPHATÓ: Meggylé, Sárgabaracklé, ? f Oszibaracklé, Almuska Az első félidőt hullámzó, vál­tozatos mezőnyjáték jellemez te. A szél ellen játszó NB rT-ets tar- talékesapat rajtaütésszerű tá­madásai — melyeket főként a jó formában lévő Csák—Szűcs jobbszárny vezetett — igen sok veszélyt rejtegettek, de az egyébként jól játszó Serfőző még a legjobb helyzeteket is ki- hagyta. Szünet után nagy meglepetés­re a jó erőkből álló, jó fizikumú karcagiak irányították a játé­kot, sőt a vezetést is megszerez­ték. A 48. percben egy balról ívelt labdát Danka az oldalka­pufára ütött, ahonnan az a há­lóba perdült. 0:1. Egy ideig még változatos volt a játék, de a szolnoki csapat egyre inkább fölénybe került. A meddő fö­lényt Szűcs parádés gólja (me­lyet hanyattvetődve, kapásból lőtt a hálóba) oldotta fel, 1:1. — Pár perc múlva Karkeez mint­egy 20 méterről lövésre szánta el magit és váratlan éles bom­bája a felső sarokban kötött ki, 2:1. Ezzel sikerült a visszavágás az őszi 5:2-es vereségért, A já­ték színvonala és az NB Il-es tartalékcsapat teljesítménye, — azonban csak részben elégítette ki a csapat híveit. Szolnoki MAv ifi—Karcagi MEDOSZ Ifi »:». H. Gy. KUNSZENTMÁRTON—TISZA- FÖLDVAR 1:1 (1:1) Kunszentmárton, COG néző, ve­zette: Horváth L. Kunszentmir- ton: Talmácsl — Pintér, Oláh, Priskin — Pintér XI.. Csornán — Harangozó. Busái, Gyenes, Ba- ranyl. Szabó. Tiszaföldvár: Tóth — Pete, Szécsi, Lakatos — Balta, Sági — Bíró II.. Gazsó. Kőmű­ves, Kávást, Diós. A szelet jól kifogó tisz&füldvi- riak mintegy IS percig állan­dóan támadtak, de a jól záró hazai védelem mindent hárított. Csak Kávást négy nagy lövése érdemei említést, de Talmácsi ezeket ic jól hárította. A hazaiak erőtlen támadásokkal pórbál- koztak. A 2«. percben egy tisia- földvári támadásnál a hazai vé­delem hibájából Kőműves elfu­tott és a kifutó kapus mellett nyugodtan lőtt a hálóba, 0:1; A gól felrázta az MTE csatársorát. Ekkor Csornán edőreadását Gye- nes Harangozóhoz továbbította, aki hátvédjét kicselezve, az el­lenkező kapufára lőtt és a lab­da onnan vágódott a hálóba, 1:1. Szünet után a kunszentmárto­niak számítottak a szél segítsé­gére. de így is csak néhány per­cig tudtak a vendégek kapujá­nak előterében tartózkodni. Lö­véseik azonban ekkor sem sike­rültek. A továbbiakban mindkét részről alacsony színvonalú volt a játék, némi tiszafáid vári fö­lénnyel. A hazaiak rossz felfo­gásban játszottak, mert minden támadást a baloldalon, a sérült és futni nem bíró Szabóra épí­tettek. Helyesen állapították meg a szurkolók: mindkét csapatnak jót tenne egy vándoredző okta­tása. A tiszaföldvárlak csapko­dó játékát időnként lelkese­désük pótolta. Megérdemelték az egyik pontot. A helyi csatársor álló játéka és erőnlét hiánya meglepetés volt azok számára, akik a MAFC ellen la látták őket játszani. Jók: Csornán, Pintér I., Tal­mácsi. illetve: Bállá, Sági. Szé- csl. A szolnoki játékvezetői hár­mas kitűnően működött. Kunszentmárton ifi—Tiszaföldvár ifi 9:9, L. 1. fia: a megyei ifjúsági labdarúgó válogatott edzése Mint ismeretes, április 4-én tovább folytatódnak a me­gyék közötti ifjúsági labda­rúgóválogatott mérkőzések. Megyénk csapata ezalkalom- mal Budapest válogatottjá­val találkozik a fővárosban. Ifjúsági válogatottunk meg­kezdte az előkészületeket. El­ső közös kétkapus edzésüket ma délután 15.30 órakor tart­ják Szolnokon, az MTE sport­telepen. A Megyei Labdarúgó Szövetség ifjúsági bizottsága 15 játékost hívott meg az ed­zésre. A válogatott ellenfele a Szolnoki MTE vegyascsa- pata lesz. Pályázati hirdetmény A Szolnok Megyei Tanács az 1961/62. iskolai évben egy jogász, egy mezőgazdász, egy közgazdász és egy építész- mérnök hallgatót társadalmi tanulmányi ösztöndíjban ré­szesít. A tanulmányi ered­ménytől függő havi 450—650 forintot kitevő tanulmányi ösztöndíjra pályázhatnak azok a Szolnok megyében la­kó munkás-paraszt, vagy dol­gozó kisember szülőktől szár­mazó, 30. életévüket még be nem töltött, középiskolai ta­nulmányaikat legalább köze­pes eredménnyel végzett, vagy egyetemi tanulmányai­kat ugyanilyen eredménnyel folytató egyének, akik vala­mely hazai tudományegyetem állam- és jogtudományi ka­rának, — az Agrártudomá­nyi Egyetem Mezőgazdasági karának, — a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egye­tem Általános Közgazdasági kara pénzügyi szakának és — az Építőipari és Közlekedési Műszaki Egyetem építész­mérnöki karának nappali ta­gozatán -- az I. évfolyamon — tanulmányokat folytatnak, vagy tanulmányokat folytat­ni kívánnak, s írásbeli szer­ződésben kötelezettséget vál­lalnak arra, hogy a Szolnok Megyei Tanács Végrehajtó Bizottsága által kijelölt járá­si-, városi- vagy községi ta­nács végrehajtó bizottságá­nál, illetve a megyei tanács felügyelete alá tartozó válla­latoknál, vagy intézmények­nél képzettségüknek megfe­lelő munkakörben meghatá­rozott időre munkaviszonyt létesítenek. A pályázati kérvényeket 1961. éSi július hó 15-ig kell a Szolnok Megyei Tanács VB Titkársága Személyzeti Cso­portjához (Szolnok, Kossuth h. u. 2. sz.) benyújtani. A pályázati kérvényekhez mellékelni kell: 1. részletes önéletrajzot; 2. középiskolai érettségi bi­zonyítványt és az egyetemi fel vételről szóló értesítést, illet­ve másodéveseknél az utolsó vizsgáról szóló bizonyítványt; 3. a pályázónak és szülei­nek kereseti, jövedelmi és va­gyoni viszonyait tanúsító ha­tósági bizonyítványt; 4. a dékáni hivatal, vagy középiskola igazgatójának ja­vaslatát. (apróhirdetése lQ VIZSGÁZOTT szakács állást ke­res, Szőke Ferenc Mezőtúr, Cso­konai út 64. SZAKKÉPZETT kertészt a Be­rek! Gyógy- és Strandfürdőbe 1961. április hó l-l belépéssel keresünk. Jelentkezés a Karcagi Községgazdálkodási Vállalat köz­ponti irodájában. Karcag, Kos­suth tér 1. Telefon: 272. Útikölt­séget felvétel esetén térttünk. SZOLNOK megyei Temetkezési Vállalat sírkő-üzemébe április 1-től szakképzettséggel rendel­kező kőfaragó. műköves szak­munkásokat vesz fel. Jelentkez­ni lehet a vállalat központi iro­dájában. KÉTPÁREVEZŐS lapos fenekű szandolint vennék. Cím: Szolnok, Szülésznőképző Intézet, Porta. A Kunszentmártoni Vasipari Vál­lalat keres egy fő gépésztech­nikust és gyakorlott szerszámla­katos szakmunkásokat. Fizetés megegyezés szerint. Jelentkezni lehet: Köztársaság tér 6. sz. alatt. ZONGORA eladó. Bécsi Heinrich Malwanek. Fekete Béla, Bánhal­ma. Állami Gazdaság. HASZNÁLT gyermek sportkocsi olcsón eladó. Szolnok, Somogyi Béla út 1. sz. FÉL ház eladó, részben kész ál­lapotban. — Beköltözhető. Szol­nok, Gárdonyi Géza utca 26. ÉPÍTKEZŐK! Bontott cserép, -r kúpcserép. gömbfa, gerenda, használatlan tégla, — Szolnokon tárolva, — olcsón eladó. Érdek­lődni: levélben Budapest, Lenin körút 111. László István címen. JÖKARBAN lévő Danuvia mo­torkerékpár eladó. Szandaszöllős, Kiss János u. 36. Érdeklődni 17 órától. 250 köbcentis kiskerekű Jawa sürgősen eladó. Törökszentmik- lós. Kossuth u. 155. FEKETE Panónnia motorkerék­pár eladó. Martfű, Tóth Károly, Lenin u. RENAULT négyszemélyes sze­mélygépkocsi üzemképes állapot­ban eladó. Érdeklődni: dr. Ko­vács, Jászberény. Kórház. — A SZIGLIGETI Színház mai műsora: (22-én. szerdán) LUXEMBURG GRÓFJA.