Szolnok Megyei Néplap, 1960. november (11. évfolyam, 258-282. szám)

1960-11-02 / 259. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1960. november 2. Lelkes játék, nagyarányú győzelem Szabó Lajos HSE—Karcag 8:1 (3:1). Mezőtúr, 400 néző. Vezette: Hamar. Mezőtúr: Demjén — Molnár, Kudecz, Göncz — Kovács, Diósi, — Seben, Ben- des, Márkus, Túrái, Galicza Edző: Kerekes Imre. Karcag: Kiss — Bártfai, Tamai, Zsí­ros — Sós, Kovács — Sza­kács, Zilahi, Nagy, Bóta, Agócs. Változatos mezőnyjáték után szép Honvéd-támadás futott végig a pályán, mely­nek végén Galicza beadását Túrái értékesítette. 1:0. Kez­dés után szabadrúgáshoz ju­tottak a vendégek. Demjén keze mellett a hálóba hullt a labda és máris 1:1 volt az eredmény. A 20. percben Ko­vács hosszú labdájára Már­kus rajtolt, a kapus kifutott, a 16-oson kívülről lábbal akart menteni, de Márkushoz pattant a labda, aki okosan a kapuson átemelve, megsze­rezte a vezető gólt. 2:1. A 38. percben Galicza szépen elfutott, már csak a kapussal állt szemben, de szögletre szerelték. A szögletrúgás után Túrái szép góljával 3:l-re alakult az eredmény. Fordulás után nagy hajrá­ba kezdett a hazai együttes A 49. percben Galicza elfu­tott, beadását Bendes értéke­sítette. 4:1. Az 53. percben Kovács átadásából Márkus újabb gólt lőtt. 5:1. Az 55. percben Bendes egyéni akció után 6:l-re növelte a hazaiak előnyét. A 77. percben Már­kus lövése a kapufáról kipat­A martfűi együttes elmaradt legutóbbi jó formájától Kecskeméti TE—Martfűi MSE 2:0 (1:0). Kecskemét, 2500 néző. A martfűi együttes a következő összeállításban lépett pályá­ra: Csendes — Sagát, Gulyás, Böjti — Sütő, Mészáros -— Molnár, Nagy, Pálinkás, Mi- kus, Mezőteleki. A martfűi csapat kezdte el a játékot és 10 percig me­zőnyfölényt harcolt ki, de a támadósor nem boldogult a kemény KTE védelemmel. Fokozatosan feljött a hazai csapat és a 15. percben egyik szögletrúgás után kavarodás­ból Vass volt eredményes. 1:0. A hazai csapat továbbra is keményen és lendületesen támadott A martfűi együt­tes is vezetett formás táma­dásokat, de ezek nem jelen­tettek veszélyt a KTE kapu­jára. A második félidőben foko­zódott az iram. A 70. perc­ben egy előrevágott labdára Gulyás és Szentgyörgyi, va­lamint Molnár szaladt rá. Gulyás hazaadása rövidre si­került, melyet a gyors szélső a kifutó Csendes mellett a hálóba lőtt. 2:0. A 72. perc­ben Mikus labdájával Mező­teleki kiugrott a védők gyű­rűjéből, de a 16-os előtt Mé­száros csúnyán felvágta. A jobbhátvédnek ez volt a ne­gyedik durva belemenése, amiért feltétlenül kiállítás járt volna. A lendületesen és helyenként túl keményen ját­szó hazai csapat győzelme megérdemelt. A martfűi együttes messze elmaradt az utolsó három mérkőzésen mutatott játékától. Jók: Csendes, Molnár. •— Trencsényi — NB n. FÉRFI RÖPLABDA Budapesti VTSK—Martfűi MSE 3:2. 2:0-ra vezetett a martfűi csapat, amikor a játékveze­tő/ sikerült a megyei úttörő négytusa bajnokság A magyar úttörő szövetségnek Szolnok megyei elnöksége és a megyei általános iskolai sport- tanács Szolnokon rendezte meg az úttörők megyei négytusa ver­senyét. A legjobb járási és vá­rosi válogatottak vetélkedtek a minél jobb eredmények eléré­séért. A leányok az MTE, a fiúk a MÁV sporttelepen mérték össze tudásukat, összesen 42 leány és 48 fiú induló volt. Az egyes csoportokban az alábbi eredmények születtek: Fiúknál: Egyéni versenyben: 1. Blazsek István (Szolnok) 303, 2. Tűri András (Jászapáti) 269, 3. Magyar Mihály (Kunhegyes) 255 ponttal. Csapatversenyben: 1. Törökszentmiklós, 2. Szolnok vá­ros, 3. Kunhegyes járás. Lányoknál: Egyéni verseny­ben: 1. D. Kiss Margit (Szolnok járás) 263, 2. Szalai Éva (Török­szentmiklós) 253, 3. Halasi Gab­riella (Jászberény) 252 ponttal. Csapatban: 1. Törökszentmiklós, 2. Kisújszállás, 3. Szolnok város. A ponteredmény összeállítása már az új ponttáblázat alapián történt. Az egvénl verseny el"*; hat helyezettje érem- és oklevél díjazásban részesült. tői hibák következtében ide­gileg összeroppantak az ad­dig jól játszó fiúk. Női kézilabda osztályozó Békéscsabán. A nagy tét miatt idegesen játszottak a martfűiek. An­nak ellenére, hogy az első két mérkőzésen szépen ját­szottak, nem tudták megnyer­ni az osztályozót. A Debre­ceni Spartacus ellen muta­tott játékvezetés nem volt méltó az osztályozók színvo­nalához. tant és a szemfüles Túrái ér­tékesítette. 7:1. A 79. percben Márkus labdájával Seben el­futott és nagyon szép góllal 8:l-re beállította a végered­ményt. Ezután alább hagyott a hazai együttes és a vendé­gek némi mezőnyfölényt har­coltak ki, de góllá nem tud­ták értékesíteni. Jók: Kovács, Túrái, Már­kus, Galicza; illetve: Zilahi, Nagy, Bóta és Kiss. A szív- vel-lélekkel játszó hazai együttes minden egyes tagja dicséretet érdemel. A játékvezetői hármas az előnyszabály alkalmazásától eltekintve, jól vezette a mér­kőzést. — Tassi — A sakkolimpia hírei A lipcsei sakkolimpia III. fordulójában Magyarország csapata Jugoszláviával ke­rült szembe és 2.5:1.5 ará­nyú vereséget szenvedett. A döntő állása a III. forduló l után I—2. Egyesült Államok, Szovjetunió 9—9, 3. Jugosz­lávia 7, 4—5. Argentína, Csehszlovákia 6,5—6,5, 6— 7. Magyarország, NDK 6—6, 8. NSZK 5,5, 9. Anglia 5, 10—11. Hollandia, Románia 4,5—4,5, 12. Bulgária 2,5 ponttal. Szolnok megyei MHS modellezők sikerei Október 30-án rendezte meg a Magyar Honvédelmi Sport Szövetség Szolnok me­gyei modellező klubja a dél­magyarországi körrepülő mo- dell-versenyt. A szolnokiak mellett Békéscsaba, Debre­cen, Szeged, Kecskemét és Pest megye legjobbjai vetél­kedtek. A bajnokságot az összesített eredmények alap­ján, az igen jól szereplő Szol­nok megyeiek nyerték meg. Az egyes kategóriákban a következő eredmények szü­lettek: Team-racing kategóriában: 1. Honti László és Kiss Ká­roly (Szolnok megyei MHS központi modellező klub) 5.34 perccel, 2. Kovács Pál (Kecs­kemét), 3. Hajagos József (Kecskemét). Sebességi kategóriában ugyancsak a Szolnok megyei modellezők győzedelmesked­tek. X. Mangi Lajos (Szolnok A Szolnok városi labdarúgó bajnokságért Helyiipari Vasas—TITÁSZ 3:1 (3:1) Vasutas sporttelep, 300 néző, — vezette: Dobos D. (Mihályi — Sándor). Helyiipar: Kalla — Parádi, Ozs-' vár, Gál — Ragó, Bársony — Hu­szár, Manseger, Fancsali M., Szurovecz, Dumyi. Edző: Bár­sony Ferenc. TITASZ: Tóth — Kovács. Pákái, Dobos — Almási, Zagyva — Bukta, Sipos, Varga J., Debreczeni, Asztalos. Edző: Varga János. Viszonylag nagy iramban in­dult a játék. A TITASZ szemlá­tomást súlyfölényben volt, de mégis a fürgébb Helyiipar ra­gadta magához a kezdeménye­zést. Formás támadások után a 18. percen a TITÁSZ kafm előtt „zűr” támadt és Szurovecz a há­lóba vágta a vezető gólt, 1:0. Ez­után élvezetes, hullámzó küzde­lem alakult ki. Mindkét csapat­nak voltak helyzetei, de csak a 30. percben született eredmény, amikor Fancsali jól eltalált lö­vése az ellenkező léc mellet vá­gódott a hálóba. 2:0. A mezőny­ben a TITÁSZ helyenként még fölénybe is került és a 39. perc­ben szépítettek 2:l-re, sőt Debre­czeni egyenlíthetett volna, de fölé lőtt. A 43. percben Dumyi — Szurovecz adogatás után az utóbbi beadását a lendületesen befutó Huszár mintaszerű fejes­sel küldte a hálóba, 3:1. Szünet után a TITÁSZ erősen feljött, hosszú idő át szoronga­tott, de a nagy lelkesedéssel és szívósan védekező Helyiipari vé­dőknek mindig- sikerült hárítani. Ebben az időben a Helyiipar rit­ka, de igen veszélyes rajtaütés- szerű támadásokkal kísérletezett, sok jó helyzet is adódott, de a befejezéshez nem volt átütőerő a csatársorban. A két üzemi csa­pat jó mérkőzést vívott. Első fél­időben néhány színvonalas ak­ciót is láthattunk, szünet után inkább küzdelem volt, de ez is mindig sportszerű és baráti lég­körben zajlott le. — A Helyiipar együttese igen lelkesen játszott és megérdemelte a győzelmet. A kapuban Kalla néhányszor bra­vúrosan védett. A hátvédhármas egymást múlta felül akarásban és lelkesedésben. A csapat leg­jobb része a fedezetsor volt. Bár­sony munkabírásával, Ragó nyu­galmával tűnt ki. A csatársor az első félidőben sok nagy táma­dást vezetett, szünet után erőn­Rékasi Gábor és Császi Katalin két kitűnő megyei csúcsával zárta az atlétikai évet a megyei összetett bajnokság A Szolnok Megyei Atlétikai Szövetség szombaton délután és vasárnap délelőtt rendezte meg az évzáró megyei serdülő, Ifjú­sági, felnőtt férfi és női össze­tett bajnokságot. A szombati gyönyörű őszi Időjárást vasár­nap időnként szemerkélő eső követte. Ez azonban nem rontot­ta a verseny eredményét. A Martfűi MSE, a Szolnoki MÁV és a Szolnoki 605 ITSK verseny­zőin kívül egy törökszentmikló­si atléta Is részt vett a küzde­lemben. A jászberényi atléták sajnos most is távol maradtak a bajnokságtól. A felnőtt férfiak tizes verse­nyében 4 versenyző küzdött két napon keresztül 10 versenyszám­ban. A martfűi Rékasi Gábor 5 versenyszámban egyéni leg­jobbját érte el, 5 versenyszám­ban a legjobbnak bizonyult. Végeredményben 5044 pontos kitűnő teljesítménnyel nyerte a megyei felnőtt bajnokságot. 1. Rékasi Gábor (Martfűi MSE) 5044 pont (11.9 mp, 638 cm, 9,51 m, 180 cm, 53.8 mp, 17.6 mp. 39.04 m, 330 cm, 36,15 m, 4:40.0 p) új megyei csúcs (régi: Rékasi 1959. 4649 pont). 2 Bede János (Szolnoki MÁV) 3744 pont. 3. Ka­tona József (Szolnoki MÁV) 3667 pont. 4. Vass István (Martfű MSE) 2948 pont. A női felnőtt ötös versenyben 3 versenyző indult. Császi Kata­lin és Cseh Katalin között nagy küzdelem alakult ki. Négy szám után még Cseh vezetett. Az utól- sóban a távolugrásban dőlt el Császi javára a verseny. 1. Csá­szi Katalin (Szolnoki MÁV) 3711 pont. (9,39 m, 138 cm, 27.5 mp, 12.5 mp. 520 cm) új megyei csúcs, (rési: Szabó Józsefné 2972 pont 1959-ben). 2. Cseh Katalin (Szó. MÁV) 8602 pont. (10,41 m, 150 cm, 28.6 mp, 13.5 mp, 470 cm). 3. Sza­bó Jőzsefné (Szolnoki MÁV) 3141 pont. (8,75 m, 130 cm, 23.2 mp, 14.7 mp, 470 cm). A férfi Ifjúságiak ötös verse­nyében tiz versenyző küzdött 5 versenvszámban a helyezésekért. Végeredményben Vámos István a Martfűi MSE tehetséges fiatal­ba 2165 ponttal nyert Mindössze egy ponttal maradt el tőle And­rási Rudolf 1950-ben felállított 2166 pontos megyei Ifiúsági csúcsától. 1. Vámos István (Mart­fűi MSE) 2165 pont. (596 cm. 35.20 m, 24.2 mp, 33,28 m, 2:58.9 p) 2. Horváth Béla (Szolnoki MÄVi 1906 pont. 3. Kalló Dezső (Török­szentmiklósi 1994 pont. 4. Vörös ■Zoltán (Martfű! MSE) 1596 pont. 5. Szombati László (Szó. 605 ITSK) 1477 pont. 6. Nagy István (Szolnoki MÁV) 1447 pont. Női ifjúsági hármasversenyben négyen versengtek: 1. Császi Gizella (Szó. MÁV) 1906 pont (13,8 mp, 9,14 m, 135 cm), 2. György Éva (Martfűi MSE) 1679, 3. Tóth And.rásné (Szó. MÄV) 1671, 4. Burger Zsuzsa (Martfűi MSE) 1456 pont. Férfi serdülök hármasverse­nyében volt a legtöbb induló. — Tizenegy versenyző küzdött a helyezésekért. 1. Tóvizi Ernő (Szó. MÁV) 2690 pont (női pont- táblázat szerint) (12.7 mp, 15.15 m, 150 cm.), 2. Tárnál István (Szó. MÁV) 2681 pont (12.4 mp, 12.35 m, 160 cm), 3. Berta Pál (Szó. 605. ITSK) 2501 pont (12.7 mp, 10.62 m, 160 cm), 4. Molnár Pál (Szó. 605. ITSK) 2327 pont, 5. Czakó János (Szó. 605. ITSK) 21.30 pont, 6. Kálmán Jenő (Szó. 605. ITSK) 2113 pont. Női serdülők hármasversenyé­ben tízen álltak rajthoz: í. Szu- nyoghi Éva (Szó. MÁV) 1661 pont (14.6 mp, 7.67 m, 135 cm), 2. Szá­raz Irén (Martfűi MSE) 1623 pont (14,8 mp,. 7.57 m, 135 cm), 3. Ba­logh Judith (Szó. MÁV) 1517 pont, 4. Kocsondi Györgyi (Szó. MÁV) 1449 pont, 5. Csikós Kata­lin (Szó. MÁV) 1378, 6, Magi Má­ria (Szó. MÁV) 1137 pont. léti zavarok miatt nem tudtak eredményesek lenni. Több edzés­sel és jobb munkabeosztással, szép sikereket érhetnek el. A TITASZ kitűnően játszott, s csak lassúbb védelme miatt vesz­tett. Néhányszor közel álltak az egyenlítéshez is. Jők: Kovács, Dobos, Debreczeni, Varga J. A játékvezető Jól működött. — H. Gy. — m.) 146.2, 3. Münich Károly (Szolnok m.) 139.2 km sebes­séggel. Hőlégsugaras kategóriában: l. Bíró István (Szolnok m.) 212, 2. Honti László (Szolnok m. ) 209.8 km sebességgel. Délután került sor az 1,5 és a 2,5 köbcentis autómodel- lek versenyére. Itt a leg­nagyobb elért sebesség 112 kilométer volt. Ezt Szolnok megyei MHS modellező, Kiss Károly érte el 2,5 köbcentis kategóriában. 2. Kiss Gab­riella (Szolnok, Leány Gim­názium), 3. Török László (Szolnok, Vasipari Vállalat). 1,5 köbcentis kategóriában: 1. Hajnal Sándor (Költői úti ált. isk.), 2. Balázs Sándor (Szó. Fűtőház), 3. Török L. (Szó. Vasipari Váll.). A bajnokság szép időben, jó rendezés mellett zajlott le, az újonnan épült Vidám­kerti modellező pályán. Ezt a pályát a szolnoki MHS mo­dellezők építették a városi tanács és a különböző válla­latok segítségével. A model­lezők ezúton is köszönetüket fejezik ki a tanácsnak és a vállalatoknak segítségükért. Biztos győzelmet aratott Jászárokszállás Jászárokszállási SC— Fegyvernek 7:2 (1:1) Jászárokszállás, 800 néző. Vezette: Kálmán. Jászárok­szállás: Kiss — Győző, Sipe- ki, Racskó I. — Racskó II., Füleki — Kőkai, Bagi, Kó- czián, Czagány I., Czagány II. Fegyvernek: Csőke — Füle. Cseszka, Cifra — Balogh, Kocsis — Bántész, Gödér, Bognár, Cseszka, Matusz. Szép idő és jó talajú pálya fogadta a csapatokat. A hazai együttes közepes játékkal is biztos győzelmet aratott. Kó- czián már az első percben csak Csőkével állt szemben, azonban mellé lőtt. Majd Ba­gi labdája szállt kapu fölé. A másik oldalon a vendégeknek is többször sikerül zavarba hozni a bizonytalankodó ha­zai védelmet. A 18. percben vendég támadás során Ma­tusz a kaputól mintegy 30 méterre beadásra szánja el magát és a labda a kapus fe­lett a bal felső sarokba hull. 0:1. A gólra heves támadá­sokkal válaszolnak a hazaiak. A vendég védelem azonban igen gyakran sportszerűtlenül akadályozza a hazaiakat. A 30. percben egy hazai táma­dásnál Czagány I. lövésébe Kóczián beleteszi a lábát és a labda a meglepett Csőke mel­lett a balsarckban köt ki. 1:1. Fergeteges hazai támadások vezetik be a második félidőt. A 49. percben Bagi Kókait szökteti, aki elhúz és beadá­sát Koczián elörevetödve fe­jeli a hálóba. 2:1. Az 51. perc­ben 11-eshez jutnak a ha­zaiak. Ezt Kóczián értékesíti. 3:1. A 60. percben Csőké ki­ejt egy kapura lőtt labdát melyet a szemfüles, Czagány I. a hálóba lő. 4:1. Kezdés után Kókai füt el a jobbszé­len és beadását ismét Kóczián fejelj a hálóba. 5:1. A 65. percben Győző ível kapura a 16-osról és a vendégek megzavarják kapusukat, így a labda akadálytalanul jut a hálóba. 6:1. Sorozatos hazai támadások következnek. A 78. percben Kóczián ugrik ki és Csőke mellett a hálóba lő. 7:1. A gól után a könnyelműs- ködő hazai védők mellett a vendégeknek is sikerült szé­píteni. 7:2. A hazai csapat Kókai és Kóczián lendületes játékának köszönheti nagyarányú győ­zelmét Különösen Kóczián eredményessége dicsérhető. Rajta kívül Bagi, Sipeki és Győző játszott elfogadható­an. A vendégek lelkes játé­kukat igen gyakran fűsze­rezték durvaságokkal. A já­tékvezető igyekezett „kézbe tartani” a játékvezetői szem­pontból nem könnyű mérkő­zést. — méla — ililiHlliliiiiiiiillllllllillliiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiir Pápai kitüntetés A Götzendorf-i páncélosiskola arról nevezetes, hogy a náci módszerekhez hasonló kegyet­lenséggel képezik ki benne a Bundeswehr katonáit. A katona- iskola több tisztjét és altisztjét most pápai érdemrendekkel tün­tették ki „a kaszárnyákban épített templomok körül szer­zett érdemeikért’’. Spannocchi al­ezredes, az iskola parancsnoka a Szilveszter-rend középkereszt­jét kapta a csillaggal, Hoy szá­zadost a Szent Gergeíy-rend lo- vagkresztjével tüntették ki és többen kisebb pápai kitünteté­sekben részesültek. (A ,,Volksstimme”-böl). A KOZEPTISZAVIDEKI Vízügyi Igazgatóság Szolnok. Arany Já­nos út 1. tervező mérnököt vagy technikust keres. Fizetés: „mű­szaki előadó I” 526. kulcsszám­nak megfelelően + prémium. Jelentkezés az Igazgatóság veze­tőjénél. A JASZAGOl földművesszövetke­zet ruházati-vegyesboltjába bolt­vezetőt és eladó segédet novem­ber l-éve] felvesz. Fizetés kol­lektív szerint, erkölcsi bizonyít­vány szükséges. 2 db cserépkályha szállításra kivitelezőt sürgősen keresünk. Keletmagyarországi Papír- és Irodaszerértékesítő V. 3. sz le- -akata Szolnok. Beloiannisz út 35. szám. Cseh Katalin és Szabó Józsefné a Szolnoki MÁV két ki­váló atlétája lelkiismeretesen készült, — mint minden versenyre, — az évadzáró összetett bajnokságra is. Ez meg is látrzik eredményeiken. Fotóriporterünk bemele­gítés közben or oki tette meg őket. BURGONYA válogatására női munkaerőket felveszünk. MEK kirendeltség, Szolnok, Ujszászi út 11. szám. ELADÓ egy magyar SIEMENS ! gyártmányú 380 voltos 7.5 kilo- ! wattos 10 lóerős villanymotor, Lenin Tsz, Tiszagyenda. Szolnok megyei néplap A Magyar Szocialista Munkás­párt Szolnok megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja. Felelős szerkesztő: Varga József Szerkesztőség: Szolnok, Irodaház; I. emelet. Telefon: 20—93, 23—20, 20—69. Kiadja a Szolnok megyei Néplap Lapkiadó Vállalat Igazgató: Fülemen Lajos. Kiadóhivatal: Szolnok, Irodaház, fszt. 3. Telefon; 20—94. A lapot előfizetésben és árusí­tásban a Szolnok megyei pos­tahivatalok és fiókposták ter­jesztik. A lap előfizetési díja- egy hóra 11.— Ft. Előfizethető bármely postahivatalnál és kézbesítőnél. Szolnoki Nyomda Vállalat 1960. november 1. — 2934 Felelős nyomdavezető: Mészáros Sándor.