Szolnok Megyei Néplap, 1960. október (11. évfolyam, 232-257. szám)

1960-10-05 / 235. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NSPUT 1960. október 5. Jól szerepeltek a martfűiek A Szolnok megyei Atlétikai Szövetség szombat délután és vasárnap délelőtt rendezte meg az I960, évi megyei serdülő-. If­júsági és felnőtt bajnokságot a Szolnoki MÁV sporttelepen. A bajnokságot elhalasztani nem lehetett, igy szakadó eső­ben, laza talajon, helyenként’ ál­ló vízben bonyolították le az első napi számokat. A szombati nap meglepetése; a martfűi 4x100-as férfi váltói győzelme a Szolnoki MÁV Ifjúsági és felnőtt váltója felett. A női 4x200-as vál­tóban a Szolnoki MÁV csapata a rossz idő ellenére is Jó átlagot ért el. A másnapi versenyre már napsütéses időben, kissé fel­ózott pályán került sor. A mart­fűiek folytatták előzőnapi jó szereplésüket, a 4x200 és 4x400 méteren és a legjobbnak bizo­nyultak. A 4x800 métert a 35 méterrel hamarabb váltó utolsó emberük. Vörös Zoltán várako­zásnál jóval gyengébb futásával veszítették el, Szabó Béla — a MÁV versenyzője a hátrányt le­dolgozva mintegy 20 méterrel futott be elsőnek. A MÁV 4x100- as női váltója nagy fölénnyel és jó eredménnyel nyerte a versenyt. Jól futottak a 4xl00-as női serdülők futamában a Szol­noki MÁV atlétái. A női ifjúsá­gi számokat a martfűi lányok nyerték. Sajnálatos, hogy a jászberényi atléták erről a megyei verseny­ről is távolmaradtak. EREDMÉNYEK! Férfiak; — 4x100 m felnőtt: l. Martfűi MSE (Kővágó, Rékasi, Vass, Vámos) 46.3, 2. Szolnoki MÁV (Oros J., Szabó B., Tóth, Nagy) 46.6 mp. 4x100 m ifi: 1. Szolnoki MÁV (Habozi, Oros F., Uj J„ Csapó) 47.1, 2. Szolnoki C05 ITSK (Riz, Berekszászl, Cza- kó, Szombati) 51.8 mp. 4xl0o m serdülő: 1. Szolnoki MÁV (Tó- vlzi, Bánkerti, Lazányi, Tárnái) 49.8, 2. Szolnoki 605 ITSK (Riz, Halasi, Fuch, Czakó) 54.0, 3. Szolnoki 605 ITSK ,,B’! 57.0, 4. Szolnoki 605 ITSi; „C" 58.7, 5. Szolnoki 605 ITSK „D” 61.2 mp. 4x200 m felnőtt: 1. Martfűi MSE (Kővágó, Vass, Rékasi, Vámos) 1:39.6, 2. Szolnoki MÁV (Tóth, Horváth, Nagy, Szabó) 1:40.6 p. 4x200 m ifi: 1. Szolnoki MÁV (Oros F., Habozi, Csapó, UJ) 1:39.0, 2. Szolnoki 605 ITSK (Szombati, Varga, Szűcs, Berek- szászi) 1:49.3 p. 4x400 m felnőtt: 1. Martfűi MSE (Vörös, Rékasi, Vass, Vámos) 3:44.5 p. 4x400 m ifi: 1. Szolnoki MÁV (Csapó, Ha­boz!, Oros F., Uj) 3:49.5, 2. Szol­noki 605 ITSK (Molnár, Szomba­ti, Czakó, Beregszászi) 4:10.7, 3. Szolnoki 605 ITSK „B’i 4:56.4 p. 4x800 m felnőtt: 1. Szolnoki MÁV (Oravecz, Csák, Szabó, Nagy) 8:49.6, 2. Martfűi MSE (Rékasi, Vörös, Vass, Vámos) 9:02.6 p. 4x800 m Ifi: 1. Szolnoki MÁV (Csapó, Oros F., UJ, Habozi) 9:10.3, 2. Szolnoki ITSK (Szom­bati, Berekszászl, Szűcs, Varga) 10:00.0, 3. Szolnoki 605 ITSK „B” (Berényi, Szabó, Nagy, Czakó) 11:08.0 p. 4x1500 m felnőtt: 1. Szolnoki MÁV (Lénáit, Oravecz, Szabó, Nagy) 18:48.4 p. 4x1500 m Ifi: 1. Szolnoki ITSK (Szűcs, Szabó, Berényi, Fuchs) 21:22.1 p. Nők; 4x100 m felnőtt: 1. Szol­noki MÁV (Szabőné, Csikós, Császi G., Császi K.) 51.8 mp. 4x100 m ifi: 1: Martfűi MSE (Kun, György, Verdes, Horváth) 58.0 mp. 4x100 m serdülő: 1. Szolnoki MÁV (Bánszki, Balogh, Szunyoghi, Ládái) 56.2, 2. Szol­noki 605 ITSK (Holovicz, Ko­vács, Jandácsik, Deme) 60.7 mp. 4X200 m felnőtt: 1. Szolnoki MÁV (Szabóné, Cseh, Császi G„ Csá­szi K.) 1:53.9 mp. 4x200 m Ifi: 1. Martfűi MSE (Kun, György, Verdes, Horváth) 2:06.2 p. 3x400 m seriülő: 1. Szolnoki MÁV (Ba­logh, Bánszki, Magi) 3:51.7 p. 3x800 m ifi: 1. Szolnoki MÁV (Császi Gh Cseh, Császi K.) 8:59.3 p. Szabd — A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság állása 1. MAFC I ! !- a:» IS 2. Jászapáti 9 6 2 1 21:10 14 3. lm. Vasas 9 6 1 2 21:12 13 4. Mtüri Ho. 9 4 3 2 19: 9 11 5. Kunhegyes 9 4 3 2 14: 7 11 6. SZÓ. MÁV 9 5 1 3 20:12 11 7. Ujszász 9 5 1 3 15: 9 11 8. Karcag 9 4 2 3 16:10 10 9. Szó. Kin. 8 4 13 19:11 9 10. Szó. VSC 9 3 2 4 11:15 8 11. Jb. Vasas 9 3 1 5 13:22 7 12. Tföldvár 9 13 5 13:18 5 18. .Tárokszáll. 9 1 3 5 9:21 5 14. Jászkisér 9 2 —? 7 15:36 4 15. Fegyvem. 8 2 =• 0 7:27 4 16. Kmárton 9 1 1 7 8:27 3 A Szolnok! MÁV e heti programja Szerdán 15 órakor edzőmérkő­zés: Ceglédi Építők—Szó. MÁV első csapatai között, vasárnap 12 órakor MÁV ifi—Jászárok­szállási ifi mérkőzés; 13.15 óra­kor MÁV H. — Jászárokszállás megyei bajnoki; 15 órakor Sze­gedi VSC—Szó. MÁV NB H-es bajnoki mérkőzés. A mérkőzés előtt a pályán be­szerezhető a MÁV jelvény. Ara: 5.- Ft, Tudósítóink jelentik a megyei labdarúgó bajnokságból Jászberényi Vasas II.— Szolnoki Kinizsi 4:1 (2:0) Jászberény, 500 néző, vezette: Tóth. Vasas II.: Csikós — Dánl, Benedek, Sárközi — Gonda, Ter- léki — Kiss, Csizmadia, Varga, Rigó, GedeL Végig támadva, fölényesen nyerte a mérkőzést a gyengén játszó Kinizsi ellen a Vasas H. A vezető gól a 12. percben Sár­közi szabadrúgásából eredt, a labda a kapusról kipattant és Kiss a hálóba lőtte, 1:0. A 35. percben Rigó kiugrott a védők közül és 11 méterről hatalmas gólt lőtt a felső sarokba. 2:0. A Vasas támadásaival ért véget az első félidő. Fordulás után Is a Vasas Irá­nyította a játékot, sok szép tá­madást vezettek a fiatal csatá­rok. A 60. percben az egyik Va­sas támadásnál Rigót felvágták a Kinizsi védők, a megítélt li­est Varga értékesítette, 3:0. A 70. percben Gedei faképnél hagyta a Kinizsi védőket, a beadott labdára Kiss futott rá s a ka­pufáról vágódott a hálóba, 4:0. A 80. percben sikerült a Kinizsi­nek szépítenie, Dánl röviden rú­gott ki egy labdát, amit a Kini­zsi középcsatára a léc alá vá­gott. Jók voltak a'Vasasból: Csi­kós, Benedek, Gonda, Terjéki és Csizmadia, illetve: a Kinizsi középhátvédje és balhátvédje. Az ifjúsági mérkőzésen a já­tékvezető nem jelent meg, így az elmaradt. — Gervai Kunszentmártoni MTE— Szolnoki Vasutas 3:0 (1:0) Kunszentmárton, 250 néző. Ve­zette: Polgár (Törökszentmik- lős). KMTE: Szabó — Czakó, Gye- nes, Bíró — Csornán, Pintér — Harangozó, Imrei, Papp. Vágó, Szabó. Edző: Vecseri Imre. Va­sutas: Palotai — Torna, Grámán, Kovács — Sági, Mészáros — Tó- vizi, Rontó, Retkes, Hamar, B. Simon. A helyiek vezetik az eJső tá­madásokat és a 2. percben Pin­tér felsősarokba tartó lövését Palotai szögletre tolja, majd Papp, Pintér leadás után Haran- gazó az első nagy helyzetet az ötösről fölé lövi. Az ellentáma­dásoknál Rontó, Tóvizi, Retkes Lövéseit fogja Szabó. Sokáig me­zőnyjáték folyik a Vasutasok fölényével, amikor Hamar és Tóvizi elől Szabó nehezen ment. A félidő vége felé az MTE bal­szárnya több formás támadást vezet, és ezek ellen tehetetlen a Vasutas védelem. A 44. percben Vágó beadásából Szabó meg­szerzi a vezető gólt, 1:0. Fordulás után a helyi csapat került fölénybe és a tervszerűen szőtt támadásokat a Vasutas vé­dők ismét nehezen tudták há­rítani. Az 52. percben Papp elő- readását Imrei lövi a há­lóba, 2d). Újrakezdés után Cso­rnán Pappnak ad, majd Haran­gozó nagy helyzetet hagy ki, — senkitől sem zavarva fölé ló az ötösről. A hazai fölény után a Vasutasok Is veszélyeztetnek. Sági indít több támadást, de az ő csatáraiknál is a befejezésbe csúszik hiba. A 74. percben Ha­rangozó az alapvonalig fut, be­ad, amire Szabó kiugrik és fej­jel küldi a labdát Palotai mel­lett a hálóba. Vasutas támadás után Tóvizi szabadrúgását Sza­bó nehezen védi, majd szögletet rúg Simon, amikor veszélyes helyzetben Pintér ment. Sok tá­madást indítanak Papp és Vágó, a nyolcvanadik percben Pin­tér elfut, a büntetőn beiül szabálytalanul támadják, mégis 6 éri utói a labdát és szabályos gólt ló, a játékvezető azonban ekkor fújja le a dancsolást és a 16-osról befelé rúgat szabad­rúgást??? Az utolsó percekben a Vasutasok támadtak veszélye­sen. Jók: Papp, Vágó, a fiatalok közül Csornán, Gyenes. Imrei, Pintér a sorrend. Illetve: Sági, Tóvizi, Kovács. Polgár játékvezető erélyessé- gével végig Jól kézben tartatta a mérkőzést. vasutas 1«—MTE ifi 1*. — Lám — * Kunhegyes—Fegyvernek 2:0 (2:0) Fegyvernek. 200 néző. — Nagy fölényben játszott az első fél­időben a vendégcsapat. A fegy- vemekiek Jobbára védekezésre rendezkedtek be. A második fél­időben feljöttek a hazaiak is, de a kunhegyes! védelem biztosan hárította támadásaikat. A gyors, vendég ellentámadások azonban sokkal veszélyesebbek voltak. A játék képe alapján a vendégek megérdemelték a győzelmet. — Góllövők: Nemes, Szabó I. Jók: Boda, Nemes, Kiss (kivédett egy u-est is), illetve: Kocsis. * A Jászberényi Lehel nyerte az XB III. megyei rangadóját Jászberényi Lehel—Martfűi MSE 4:0 (0:0) Jászberény, Vasas pálya, 700 néző. Jb. Lehel: szekeres — Fe­hér, Pancsics, Nagy — Kiss, Za­júk n. — Magyar, Fekete I. Fi- czek, Lugosi, Fülöp II. Edző: KoUáth Ferenc. Martfűi MSE: Csendes — Sagát, Seres, Böjti — Gulyás, Mészáros — Pálinkás, Molnár, Bakos, Nagy, Mezőtele­ki. Edző: Bencsik Mihály. A mérkőzésre mind a szurko­lók, mind a csapat tagjai és a vezetők Jászberényben nagy vá­rakozással tekintettek, mert a Jászberényi Lehel a kezdeti si­keres szereplés után kissé meg­torpant. Helyezése a táblázaton és az eléri számszerű eredmé­nyek ezt mutatták. A szakosz­tály vezetói azonban közelebb­ről ismerték a tényeket és bíz­tak a sikeresebb szereplésben. Ezek után érthető, hogy a csa­pat tagjai is fokozott becsvágy- gyal küzdöttek. Az első félidő­ben csupán meddő mezőnyfö­lényt harcoltak ki. Gólszerzés! lehetőségeiket a csatárok nem használták ki és így a félidő gól nélkül telt el. Fordulás után újra a nagy Iramot és fokozott gólratőrést diktált a Lehel, úgy hogy he­lyenként hét-nyolc fővel Is vé­dekeztek a vendégek. Magyar ügyesen megszerezte a vezető gólt, ami megzavarta a vendé­geket, Illetve lelkesedést öntött a Lehel csatársorába. A már előbb Is ügyesen játszó jobb- szárny és Fülöp n. helyenként egészen átforgatta a csatársor alakzatát. Egy Jó támadás végén Fülöp IL szerzett újabb gólt, 2:0. A továbbiak 9orán újabb Magyar és Fülöp gól követke­zett. Jók: Fülöp n.. Magyar, Zaják n., illetve: Mezöteleki, Seres. Jb. Lebet II.—Pusztamonostor (járási bajnoki) 2:1. Jb. Lehel Ifi—Martfűi MSB M 40. K. J. — Megjelent a '■2 oldalas új képes családi l. + előfizethető és példányonként is vásárolha , a postás kézbesítőknél és hírlapárusoknál. —gBrrwrffIIHB—i- i iinmel Szabó Lajos HSE—Tisza­f öld vár 3:0 (1:0) Mezőtúr, 700 néző, — vezette: Kocsándi. A mezőtúri együttes a következő összeállításban lé­pett pályára: Demény — Mol­nár, Kudecz, Horváth — Kovács, Dlósl — Bendes, Túrái, Márkus, Selbán, Galicza. Edző: Kerekes Imre. Az első félidő W. percéig nagy volt a vendégek nyomása. Na­gyon nehezen jött fel a Honvéd. A 16. percben Galicza lövését szögletre ütötte a kapus. Ke­mény, helyenként durva játék­kal állították meg a hazai csa­tárok a vendégek védőit. A 18. percben Galicza szépen elment és a 16-osnal csúnyán felvágták. A 22. percben Galiczát nagy gól­helyzetben ellökték. A megítélt ll-est Bendea értékesítette. A 24. percben Kávásinak nyílott egyenlítésre alkalma, de mellé lőtt. A félidő végén Galicza nagy lövését védte a vendégek kapusa. Az 50. percben Márkus kicse­lezte a földvári védőket és a kapus kezébe emelte a labdát. Az 53. percből Bendes a keze­lésért megítélt U-est mellé lőt­te. A 75. percben Tural 2:0-ra növeli a hazaiak előnyét. A 82. percben Túrái beadásából Dlósi beállította a végeredményt. Jók: Dlósl, Horváth, Molnár. — Tasst — Eredmények sorokban NB a. RÖPLABDA Budapesti Fürdőigazgatósag —Martfűi MSE 32 Budapest. A döntő játszmánál 8:2-es vezetésnél vesztették a fiúk. Idegesség jellemezt* játé­kukat. • NB EL FÉRFI KÉZIT .ABDA Debreceni Dózsa—Martfűi MSE 29:12 (16:5) A gyors indltásos debreceni támadások ellen a hazai együt­tes nem találta meg az ellen­szert. Góllövők: Rékasi (6). Tóth (2), Sándor (9), Kun, Csabai. * NŐI KÉZILABDA Csorvás—Martfűi MSE 2:2 (1:0) Izgalmas mérkőzést vívott a két csapat. A martfűi lányok csapkodó, tervszerűtlen játéka nem volt eredményes. Góllövők: Bognámé, Gonda. miiiHiimmimmiiiiiniiiíKmiiimiiiiiimtif Szolnok megyei N E P L A F A Magyar Szocialista Munkás­párt Szolnok megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja Felelős szerkesztős Varga József Szerkesztőség: Szolnok, Irodaház, L emelet Telefon: 20—93. 23—20. 20—69 Kiadja a Szolnok megyei Néplap Lapkiadó Vállalat Igazgató: Fülemen Lajos Kiadóhivatal: Szolnok. Irodaház, fszt. 8 Telefon: 20—94 Szolnoki Nyomda Vállalat 1960. október 3. — 3491 Felelő« tv mavezető: Mészáros Sándor. FÉNYKÉPEZŐGÉPPEL az NDK-ban Hohenstein. Ez a kis hegyi falu középkori rabló-lovag váráról nevezetes. A várat mindenfelől 80—100 méteres szakadék veszi körül. E vár­nemzetközi szolidaritás nyo­mására 1934 augusztusában kénytelenek voltak a fasisz­ták ezt a koncentráció* tá­bort feloszlatni. ban volt 1933-ban Németor­szág első koncentrációs tá­bora. Százötvenhárom kom­munistát gyilkoltak itt meg az SA embered. Csaknem öt- ezemyolcszáz embert zsúfol­A környék jelenleg a ki­rándulóknak, túristáknak gyakran látogatott helyei * Magyaroknak szokatlan látvány a német kéménysep­tak össze a penészes, rossz­levegőjű várszobákba. De bármilyen szigorú is volt a vár őrizete és mély a szaka­dék, harminc elvtársnak még­is sikerült az alpinisták se­gítségével megszoknia A rő. Fanyar mosollyal állt meg egy percre, míg lefényképez­tük. Az NDK-ban már csak a kéményseprők hordják a cilindert. Csikós Ferenc ^apróhirdetések) A SZOLNOK megyei Tanács Építési és szerelőipari Vállalata az 1960/61-es fűtési időszakra ka­zánfűtőt felvesz. Jelentkezés: Szolnok, Dózsa György út 5. sz. alatt. j PRIMŐR-TELEP és szántóföldi kertészet vezetésére gyakorlattal rendelkező kertészt keresünk. Jelentkezni lehet személyesen vagy Írásban a Turkevei Búza­kalász Termelőszövetkezetnél. Turkeve, Kenyérmezei út 27. A TURKEVEI Búzakalász Ter­melőszövetkezet elad 70 család méhet méhészeti felszereléssel együtt. Érdeklődni lehet levél­ben vagy személyesen a hely- szlnen, A SZOLNOK MEGYEI Mező- gazdasági Gépjavító Vállalat fel­vesz ZETOR—DIESEL és C/80 traktorszerelő és esztergályos szakmunkásokat. Fizetés teljesít­ménybérben. Jelentkezés minden­nap 7 órától 15.20 óráig a válla- lat telephelyén. _________________ A SZOLNOKI VASIPARI Válla­lat esztergályos szakmunkáso­kat keres felvételre. Jelentkezni lehet a vállalat munkaügyi ve­zetőjénél. Szolnoki Vasipari Vál­lalat. Hunyadi János u. 4. Vidé­kieknek útiköltséget térítünk. A HEKI ÁLLAMI GAZDASÁG kőműves szakmunkásokat fel­vesz. Jelentkezni lehet a Gazda­ság héki üzemegységében Mező- héken. Munkaruhát kollektív szobát és üzemi étkezést bizto- sítjuk;___^____________ A KARCAGI Téglagyár vizsgázott fűtőt stabil kazánhoz azonnali belépésre felvesz. __________■ KE RESEK Szolnokon leválaszt­ható vagy beköltözhető szabad- rendelkezésű szoba konyhás la­kást. Költséget térítem. Címet a Kiadóba kérek,__________________ ESZ altó szaxofon eladó. Herda Ai Jászberény, Rákóczi út 54. EGY db Jap személygépkocsi bejáratás alatt, 1 db 125-ös Cse­pel elől-hátul teleszkópos, áron alul eladó. Mezőtúr, Petőfi út 26. Gombás. ALSORÉSZI tanya lebontásra eladó. Mesterszállási határ dűlő 483 sz. 20 m tanya. Érdeklődni: Ojváros, 4: ut. 10. sí. A JASZAGOI Földművesszövet­kezet vasboltjába eladó-segédet november 1-vel felvesz. Fizetés kollektív szerint. Erkölcsi bizo­nyítvány szükséges. — Jászágói 'Földművesszövetkezet, Teks 3. y+JLJ LlJuT