Szolnok Megyei Néplap, 1960. október (11. évfolyam, 232-257. szám)

1960-10-26 / 253. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1960. október 26. A labdarúgó NB Ilf-ért Martfűi MSE—Szarvas 3:0 (0:0) Martfű, 1500 néző. —, Vezette: Rozsnyai. Martfű: Csendes — Sagát, Gulyás, Böjti — Sütő, Mészáros — Molnár, Nagy, Pá­linkás, Mikus, Mezőteleki. — Szarvas: Kondács — Janurik, Csemus, Burázs — Bodnár, Sza- lontai — Kerekes I., Patkós, Ke­rekes n., Sebő, Padoni. A vendégek kezdték el a já­tékot és szép adogatással köze­lítették meg a martfűi kaput. Mindkét csapat láthatólag ide­ges volt. Sok volt a rossz le­adás, így a védelmeknek köny- nyű dolga volt. A 15. perctől a hazai együttes átvette a Játék irányítását, de támadósora nem tudta áttörni a jól záró szarva­si védelmet. Több szögletrúgás jelezte a martfűiek fölényét, — eredmény azonban az első fél­időben nem született. A második félidőben a mart­fűi támadósor feljavult és most már a vendégek védelme nem birta a nagy nyomást. Az 52., majd a 60. percben Mikus gól­jával 2:0-ás vezetéshez jutott a hazai csapat. A vendégek nem tudtak ellenállni a meg-meg- újúló támadásoknak. A 70. perc­ben Mezőteleki leadása átszállt a védőkön és a jó ütemben be­futó Pálinkás a jobb alsó sa­rokba fejelte a labdát, melyet Kondács lábbal mentett. A visz- szapattanó labda Pálinkás elé került, aki most már nem hibá­zott, 3:0. A szarvasi csapat nem adta fel a küzdelmet, de a kö­rülményesen játszó támadósorá­val szemben a hazai védelemnek könnyű dolga volt. A 75. perc­ben Mezőteleki középen kiug- j rótt, lövését a jobb felső kapu- ' fa mentette. A mérkőzés hátra­lévő részében is a hazai együt- tes maradt fölényben. A martfűi fiúk javuló formá­ban játszottak és a jóképességű szarvasi csapat ellen elért ered­mény teljesen megérdemelt. A játékvezetői hármas jól lát­ta el feladatát a végig sport­szerű mérkőzésen. Góllövők: Mikus (2), Pálinkás. | — Jók: Sagát, Gulyás, Molnár, j Nagy, illetve: Kondács, Bodnár, Patkós, Padoni. — Trencsényi — NB II. férfi röplabda Martfűi MSE—Bp. Víz­művek 3:1 Ragyogó és lelkes játékkal fektették kétvállra az elmúlt évben még NB JL osztályú el­lenfelüket a martfűi fiúk. Ezzel a győzelemmel a cipőgyáriak a bajnoki táblázat 4. helyét fog­lalták el. Meglátszott a fiúk já­tékán az elmúlt héten Martfűn járt vándor edző munkája. KIS EGYESÜLET NAGY GONDJAI A bajnoki idény forgatagá­ban, a nagy mérkőzések, a nemzetközi versenyek idején a sportkedvelők nagyrésze nem is gondol a kicsikre; a testnevelés szürke katonáira. Ezek a kis sportkörök, válla­lati csoportok csendben, szinte észrevétlenül végzik nagyfon­tosságú munkájukat, a tömeg­sport területén és sok fiatallal szerettetik meg a testedzés kü­lönböző ágait. Szolnok város egyik ilyen kis sportköre a Helyiipari Vasas SK, melynek — szinte hihetetlen — négy szakosztálya is működik. Legnépszerűbb persze itt is a labdarúgás, mely Takács Sán­dor szakosztályvezető, Deme Béla intéző és Bársony Ferenc A Debreceni Vasutas SC NB I-es labdarúgói ma Kar­cagon vendégszerepeinek. — Edzőmérkőzés keretében fél T. Vasas—Mezőtúri Honvéd 3:0 (2:0) Törökszentmiklós, 800 néző. — Vezette: Mihályi. T. Vasas: Si­mái — F. Kiss, Balázs, Polgár — Hálák, Bíró — Darvasi, Katona, Szedlák, Kiss, Fekete. Edző: Szántó József. Honvéd: Demjén Molnár, Kudec, Virág — Ko­vács, Diósl — Galicza, Seben, Túrái, Márkus, Serbán. Edző: Kerekes Imre. A rangadói ellegű mérkőzésen mindjárt támadólag lépett fel a hazai csapat. Nagy iramot diktált, egyik támadást a másik után vezette. A Honvéd szórványos támadásait már csí­rájában szerelték a jól záró Vasas védők. Az első komoly lövést i a 14. percben Hálák eresztette meg, de Demjén a lö­vést szépen védte. A 20. perc­ben Fekete a balszélen elfutott, éles lövésszerű beadása a bal kapufáról vágódott vissza. Egy ellentámadásnál Hálák melléről Tural elé perdült a labda, aki­nek éles lövését Simái vetődve védte. Továbbra is a Vasas ját­szott fölényben. A 35. percben szép támadás után Kiss a bal­szélről keresztbe átvágta a lab­dát a szabadon állő Darvásinak, aki középre gurít Katonának. Utóbbi a kapu bal sarkába lőtt, 1:0. Két pére múlva partdobás után a labda középen Kiss elé került, aki elesett, de fektében is a kifutó kapus mellett a há­lóba gurított, 2:0. A vendégek az egyéni látékot erőltették, a ha­zai védők így könnyen szerel­ték őket. Fordulás után csökkent az iram, a Vasas most nem ját­szott olyan Jól, mint az első fél­időben, ezért a Honvéd mezőny- fölénybe került. Mintegy 10 perc után kiegyenlített lett a küzdelem. A kapuk nemigen kerültek veszélybe. A 20. perc­ben vezetett szép támadást a Vasas. Kiss kiugratta Darvasit. aki elfutott, de jó helyzetből közelről mellé gurított. Két perc múlva ugyancsak Darvasi futott el, a 16-oson belül fel­vágták. — A büntetőt Darvasi gyengén rúgta és Demjén a me­zőnybe öklözte. Ismét a Vasas került fölénybe, de kidolgozott helyzetei kihasználatlanul ma­f H lltslCi A Honvéd nem adta fel a küz­delmet, de támadásvezetése nem volt gördülékeny. Sok volt a csatároknál az egyénieskedés. így Igazi gólhelyzetet nem is tudtak összehozni. Védőik pedig már sok esetben túllépték a keménység határát. A 40. perc­ben szabadrúgáshoz jutott a Vasas. Fekete Ívelte kapu elé a labdát, Kiss fellel megtoldotta a Katona két. védő közé beugor- va a jobb sarokba felelt. 3:0. A mérkőzés első félidejét a vasas nagy lendülete és me­társadalmi edző vezetésével a városi bajnokságban, a Szak- szervezeti kupában szép ered­ményeket ért el. Huszonkét Iga­zolt játékosa közül 18 fő a vál­lalat dolgozója. Igen kedvelt sportág a vasipa­riaknál a röplabda is. Ez a szak­osztály a most beindult megyei bajnokságban 3 :l-es győzelem­mel rajtolt. Simon János szak­osztályvezető bizakodva szerve­zi fiait és úgy várja, hogy a Vasipari Vállalat és egyéb he­lyipari vállalat dolgozói mind nagyobb számban vesznek részt. A sakk és asztalitenisz szakosz­tály a téli sportágak közé tar­tozik, de alapfokú bajnokság kiírása hiányában munkájuk inkább háziversenyekre és ki­3 órai kezdettel a Ligeti sporttelepen a helyi ME- DOSZ megyei bajnokságban szereplő együttesével talál­koznak. zőnyfölénye jellemezte. A máso­dik félidőben csak 20 perc után volt jó a játék, de ekkor a helyzeteket nem sikerült érvé­nyesíteni. A Honvéd csak a mezőnyben játszott jól. — Jók: Katona, Szedlák, Balázs, Bíró, illetve: Serbán, Márkus, Diósl. A játékvezető jól vezette a mér­kőzést. irr Erdőd! “ Űjszászi Vasutas SC— Szolnoki MÁV II. 3:2 (1:1) Szolnok, MÁV sporttelep, 1500 néző. Vezette: Lesán. Ujszász: Zérczl — Kálőzi, Rontó, Bakó — Nagy, Varga — Molnár, Csa­bai, Szurmai, Ungi, Zimonyi. Edző: Varga János. MAv II.: Danka — Csák, Makai, Szabó — Kolláth, Rontó — Maglódi, Kar- kecz, Draskóczi, Sülé, Serfőző. Edző: Korom Pál. A két testvércsapat játékát a hullámzó, kiegyenlített küzde­lem jellemezte. A vezetést ll-es- ből Kolláth révén az NB Il-es tartalékcsapat szerezte meg, de a lelkes újszásziak még szünet előtt egyenlíteni tudtak. Szünet után is a vendégek ro­hamoztak sikeresebben és 2:l-re a vezetést is megszerezték. A MAV Maglódi góljával ezt még ki tudta egyenlíteni (2:2), de utána fölénybe került Oj szász és lelkes szurkolóik nagy örö­mére 3:2 arányban megérdemel­ten nyert. MAV ifi—Ojszász ifi 4:0. t— H. Gy. 43 Szolnok megyei NÉPLAP A Magyar Szocialista Munkás­párt Szolnok megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja Felelős szerkesztő: Varga József Szerkesztőség: Szolnok. Irodaház. L emelet Tedefoni 20—93. 2S—20. 20—60 Kiadja a Szolnok megyei Néplar Lapkiadó Vállalat Igazgatót Fülemen Lajos Kiadóhivatalt Szolnok. Irodaház, fszt, ». Telefoni 20—04 A lapot előfizetésben és árusí­tásban a Szolnok megyei pos­tahivatalok es fiókposták ter- leszttk. A lap előfizetési dna egy hóra 11.— Ft. Előfizethető bármely postahivatalnál és kézbesítőnél. Szolnoki Nvorrda Vállalat I960, október 25. — 3811 Feletó« nyofonavezető! Mészáros Sándor. hívásos sakkpartikra korlátozó­dik. Nagyon várják már a dol­gozók a központi új épület be­fejezését, mert bíznak abban, hogy Itt otthonra lelhet az üze­mi sport is. Sokan és joggal kérdeznék, hogy az ilyen kis sportkör hon­nan veszi az anyagi fedezetet működéséhez, hiszen felszere­lés, karbantartás, pályabér, bí­rói díjak stb. mind sok pénzt igényelnek. E tekintetben is példát mutatnak a Vasipari Vál­lalat dolgozói; hiszen az össz- létszámnak közel kétharmada, — mintegy 240 fö tagja a sport­körnek és minden hónapban le­rója párforintos tagdíját. Ez persze egymagában nem elég. A fejlődés megkívánja, a vállalat­vezetőség, a Helyiipari Szak- szervezet és nem utolsó sorban a hivatalos sportszervek is ki­nyújtsák segítő kezüket a lé­tükért küzdő egyesület felé. <- H. Gy. — Megkönnyíti házeladását ha a NÉPLAPBAN hirdeti! Helyes volt Hajik Pista csatársorba ál-; lítása a Törökszentmiklósi ! Fáklya NB m-as labdarúgó ; csapatában, hiszen a Kis-! kunfélegyházi Építők elleni J 3:0-ás győzelemnek ő volt; egyik fő részese. A csatár- ;; Ínségben szenvedő T. Fáklya edzőjének jó elgondolása; volt, amikor Hajikra esett a ; választása a „sok védőjáté-'l kos közül, a középcsatár I posztra. Az iránta megnyil-; vánuló bizalmat Hajik Pista ! két góllal „hálálta” meg és ; a harmadikban is „benne ; volt a lába”. Jó csatár le- > hetne, ha nemcsak „ballá- ;! bát” használná, hiszen min- den egyéb csatártulajdonság !; megtalálható nála. Robbanó- ; kony, kemény és szívj áté- i kos, amivel előbbi fogyaté- ! kosságát némileg pótolni ; tudja. Sok kemény edzésre ; van szüksége, hogy „jobb- ; lába,? is legyen, amit egyéb­ként más poszton is tud majd hasznosítani. A közép- csatárnak gyorsnak is kell <; leni, ez is meg van Hajiknál. ; Ezzel azonban élni is kell, s ; akkor még sok győzelemnek ;! lehet majd részese, ami egyébként az új szerepkör­ben is komoly fejlődését se- gítheti elő. Megyei laMarúgó bajnokság állása Vidéki csapatok az élen 1. MAFC 12 9 2 1 42:10 20 2. T. Vasas 12 8 1 3 26:14 17 3. Khegyes 12 6 4 2 20:10 16 4. Jászapáti 12 6 3 3 18:14 15 5. Üjszász 12 7 1 4 22:17 15 8. Mtúri H. 12 5 4 3 27:14 14 I. Szó. Kin. 11 6 2 3 26:16 14 8. Karcag 12 5 3 4 21:15 13 9. Sz. MÄV 12 5 3 4 18:17 13 0. Szó. VSC 12 5 2 5 17:16 12 1. Jber. V. 12 4 2 6 19:26 10 !. Járokszáll 12 2 4 6 14:25 8 3. -Jkisér 12 3 1 8 18:36 7 1. Fegyvern. 11 3 1 7 11:31 7 5. Tföldvár 12 1 4 7 15:28 6 6. Kmárton 12 1 1 10 10:35 3-aífafcsL... . .............. — MA : NB I-es debreceni labdarúgók Karcagon Megyei labdarúgó bajnokságért Tornaóra szabadban Sajnos, nemsokára vége az ősznek. A tiszaderzsi általános iskolások — az utolsó napsugarakat kihasználva — tornaórájukat Gregor József testnevelő tanár vezetésé­vel a szabadban tartják. Tizenegy versenyszámban a Szolnoki É atléiái győztek Békéscsabán A Szolnoki MÁV és a Szolnoki 605-ös ITSK atlétái vasárnap a Békéscsabai Épí­tők sporttelepén a Dózsa ál­tal rendezett versenyen áll­tak rajthoz. A kellemes őszi napsütésben szép küzdelmek alakultak ki az egyes szá­mokban. A szolnoki atléták a várakozásnak megfelelően szerepeltek. Legtöbb szám­ban a szolnokiak szerezték meg a győzelmet. RÉSZLETES EREDMÉNYEK Férfiak; 100 méter: 2. Ha- bozi László (Szó. MÁV) 11.7, 3. Szombati László (Szó. 605. ITSK) 11.8, Tóvizi Ernő (Szó. MÁV) 12.4, Czakó János (Szó. 605. ITSK) 12.4, K. Sza­bó (Szó. 605. ITSK) 12.8 mp. 200 méter: 1. Habozi László (Szó. MÁV) 24.1, 2. Tóth András (Szó. MÁV) 24.1, 3. Szombati László (Szó. 605. ITSK) 24.5, 5. Beregszászi Károly (Szó. 605. ITSK) 24.8 mp. 800 méter: 2. Beregszá­szi Károly (Szó. 605. ITSK) 2:13.9, 5. Fuksz (Szó. 605. ITSK) 2:17.0, 6. Fábián Tibor (Szó. MÁV) 2:17.2 perc. 4x100 méter: Szolnoki MÁV (Tóth, Kovács, Habozi, Tárnái) 46.2, 3. Szolnoki 605. ITSK (Cza­kó, Beregszászi, Fuksz, Szombati) 51.1 mp. Magasug­rás: Tárnái István (Szolnoki MÁV) 155, 3. Szombati Lász­ló (Szó. 605. ITSK) 145, 4. Kovács József (Szó. MÁV) 145 cm. Távolugrás: 1. Ko­vács József (Szó. MÁV) 633, 3. Tárnái István (Szó. MÁV) 582, Szombati László (Szó. 605. ITSK) 553, Tóvizi Ernő (Szó. MÁV) 534, Czakó Já­nos (Szó. 605. ITSK) 500, K. Szabó (Szó. 605. ITSK) 464 cm. Hármasugrás: 2. Szom­bati László (Szó. 605. ITSK) 11.20 méter. Súlylökés: 1. Kovács József (Szó. MÁV) 11.08 m. Serdülők: 1. Tóvizi Ernő (Szó. MÁV) 14.72, 2. Nagy Sándor (Szolnoki 605. ITSK) 11.08, 4. Czakó János (Szó. 605. ITSK) 10.67 m. — Diszkoszvetés: 1. Tóvizi Er­nő (Szó. MÁV) 34.55 méter (2 kg-os). Nők; 100 méter: 1. Szabó l Józsefné (Szó. MÁV 13.0, 2. Csikós Katalin (Szó. MÁV) 13.2, 4. Szunyoghi Éva (Szó. MÁV) 13.6, 6 Balogh Judith (Szó. MÁV) 13.9 mp. Bánszki Ilona (Szó. MÁV) 14.1, Magi Mária (Szó. MÁV)) 15.1 mp. — 4x100 méter; 1, Szolnoki MÁV (Cseh Katalin, Csikós Katalin, Császi Gizella, Sza­bó Józsefné) 52.3, 2. Szolnoki MÁV „B” (Bánszki Ilona, Balogh Judith, Magi Mária, Szunyogh Éva) 55.8 mp. Tá­volugrás: Császi Gizella (Szó. MÁV) 493, 2. Szabó Józsefné (Szó. MÁV) 474. 3. Cseh Ka­talin (Szó. MÁV) 465 cm, Szunyogh Éva (Szó. MÁV) 458, Csikós Katalin (Szolnoki MÁV) 445, Balogh Judith (Szó. MÁV) 434 cm. Súlylö­kés: 1. Cseh Katalin (Szó. MÁV) 10.06, 2. Magony Ág­nes (Szó. MÁV) 9.77, 3. Császi Gizella (Szó. MÁV) 9.56, 4. Tóth Andrásné (Szó. MÁV) 9.24 méter. Gerelyha­jítás: 1. Tóth Andrásné (Szó. MÁV) 34.48, 2. Magony Ág­nes (Szó. MÁV) 33.58 méter. — Sz. J. — Ragyogó jászberényi birkózó siker Nagykőrösön Apróhirdetések ALLAME gazdaság felvételre ke­Vasárnap Nagykőrösön a Kinizsi székházban rendez­ték meg Kelet-Magyaror- szág ifjúsági egyéni kötött­fogású birkózó bajnokságát. A versenyen 11 sportkör 58 versenyzője küzdött a helye­zésekért. A Jászberényi Le­hel ifjúsági birkózói három bajnokságot, egy második és két harmadik helyezést ér­tek el. összesen 20 pontot szereztek és ezzel tíz sport­kört megelőzve első helyen végeztek. A Jászberényi Lehel fia­taljainak eredményei: Baj­nokságot nyertek; könnyű­súlyban: Sinka Gyula, kis- --------------- ---­Ne gyedik helyet Krakkóban 3 napon át rendez­ték meg a nemzetközi vasutas atlétikai versenyt. (Nem hiva­talos vasutas Európa bajnoksá­got.) Tizennégy ország vasutas versenyzői álltak rajthoz az egyes versenyszámokban. Ma­gyarország csapata a Szovjet­unió, NDK, Lengyelország együt­tesei mögött a 4. helyet szerez­te meg. A három szolnoki MAV versenyző közül Császi Katalin távolugrásban 513 cm-es ugrásá­val a 6. helyen végzett. Oros Fe­renc a 400 méter gátfutásban 59.0 mp-es, tőle gyenge ered­ménnyel szintén 6. lett. Katona József diszkoszevetésben 42.56 méteres dobásával a 10. lett. A magyar vasutas válogatott ma reggel érkezik haza. Női kézilabda Martfűi MSE—Szarvas 3:3 (1:2) — Elbizakodottan játszó lá­nyaink játéka nem volt meg­nyugtató az osztályozó előtt. Góllövők: Gonda 2, Trencsényi* né 1. Jók: Feketéné és a védel­mi sor, illetve: Kovács, ^ váltósúlyban: Hamar Károly, félnehézsúlyban: Mizsei Já­nos. Második helyen végzett nagyváltósúlyban: Tóth Já­nos, harmadikok lettek; lég­súlyban: Oláh István, kis- váltósúlyhan; Nagy Ferenc. Ez a verseny volt az or­szágos bajnokság első foko­zata. Az itt elért eredmények alapján Sinka Gyula, Hamar! Károly, Mizsei János és Tóth János jogosultságot szerzett az országos bajnok­ságon való részvételre, mely­re november 5—6-án kerül sor Budapesten a Nemzeti Sportcsarnokban. Dicséret il­leti a kiváló eredményt elért fiatal jászberényi birkózókat és vezetőiket. rés mélyépítésben és vízépítés­ben tökéletes jártassággal ren­delkező mélyépítés vezetőt és mélyépítési technikust. Lehetőleg férfi munkaerők Jelentkezését kérjük. „Állami Gazdaság’* Jel- .gére a kiadóhivatalba. Fizetés oesorolás szerint. EGYSZEMÉLYES Jutalékos fű­szer, vagy vegyesbolt vezetését vállalnám. Akár vidéken is. — Gachal László Cibakháza, Kis­vendéglő. Sírcsokrait, koszorúit ha­lottak napjára megvásárol­hatja a Szólni Kertészeti Váll. virágüzleteiben és a te­mető melletti virágáru­sító pavilonjában. Hogyan lehet a pulykáért több pénzt kapni * Hizlalja kukoricával, nagyobb lesz a súlya és több lesz a pénze ! I