Szolnok Megyei Néplap, 1960. augusztus (11. évfolyam, 181-205. szám)

1960-08-24 / 199. szám

fi SZOLNOK MEGTEI NÉPLAP 1960. augusztus 34 A megyei labdarúgó bajnokságért j ászkisér—Tiszai öld vár 3:1 (3:0) J ászkisér, 800 néző, vezette: Polgár. Jászkisér: Major Hl. —. Zsikis, Bánlaki, Kovács I. — Ma­jor II., Szirza — Gál, Major I., Ragály, Mikes, Szabó. Edző: Mi­kes Tibor. Tiszafiildvár: Tóth — Nyitrai, Szécsi, Szántai — Laka­tos, Sági — Eszteró, Bállá, Kává- so. Nagy, KupeczkL Edző: Ecseki István. Váltakozó játékkal kezdődött a mérkőzés. Mindkét csapat ide­gesen kezdett. A hazaiak talál­tak először magukra. A 15. perc­ben Gál futott el a szélen, be­adását Ragály a hálóba továb­bította. 1:0. Erősödött a hazaiak fölénye. Ragály a 17. percben .nagy helyzetből fölé lőtt. Ezután a vendégek Is több támadást ve­zettek. A 20. percben sikerült szögletet elémiök. Nagy kavaro­dás támadt a jászktséri kapunál, végül a védelem tisztázott. A 24. percben Szabó futott el a labdá­val, beadását Ragály elcsípte és értékesítette, 2:0. A tiszaföldvá- riak csak szórványosan és erőt­lenül támadtak. Fokozódott a kí­sérlek fölénye. A 44. percben egy hazai támadás során Ragály kap­ta középen a labdát, a védőket is kicselezte, Tóth kifutott elébe, összeütköztek, de a középcsatár­nak sikerült a labdát a hálóba továbbítani, 8:0. Ragályt levitték a pályáról és az első félidőben már nem Is tért vissza. A második félidő ellentétese volt az elsőnek. A hazaiak mint­ha megelégedtek volna a három gólos vezetéssel. Mindjobban ki­tűnt a tiszaföldváriak fölénye. Major m. több alkalommal kifu­tással mentett. Szabadrúgások jelezték a vendégek fölényét, de ezeket sorra elhamarkodták. A 75. percben ismét feljöttek a kísérlek, és Major I. nagy lövése a kapufáról pattant vissza, majd Szabó bombáját nagy bravúrral nyomta szögletre Tóth. A 84. percben született meg a második félidő egyetlen gólja. Szép ven­dég összjáték után Eszteró futott el és 20 méterről hatalmas lövést küldött a jobb sarokba, 3:1; A < mérkőzés befejezéséig több bele- menés jellemezte a játékot mind­két fél részéről, de az eredmény már nem változott. Góllövők: Ra­gály 3, illetve: Eszteró. Jók: Szír­re, Ragály (sérüléséig a mezőny legjobbja). Major ni.. Bánlaki, Illetve: Szántai, Tóth, Kávási. — Vass — * Szolnoki Kinizsi—Kunszent­mártoni MTE 2:0 (2:0) Kunszentmárton, 400 néző. Ve­zette: Domokos (Gyula). Kinizsi: Kóródi — Gyémánt X-, Szabó, Mátyus — Gyémánt H., Sokvári — Szabados, Géczi A., Munkácsi, Kolláth, I’eigL Edző: Csabai J. MTE: Szabó — Földi, Hegedűs, Gyenes — Bozsik, Pintér — Ha­rangozó, Imrei, Kovács, Vágó, Csornán. Edző: Vecseri Énre. Már az első percekben feltűnt a szolnokiak szép adogatásokkal szőtt, tervszerű támadása, de a helyi védők sem voltak restek és nem engedték lövőhelyzetbe jutni őket. Sokáig váltakozó já­ték folyt, de a kapuk közelében nem történt említésre méltó ese­mény, míg a 18. percben megszö­kött az egyik szolnoki csatár és a 16-osig elébe futó Szabó feje fölött ügyesen emelte át a labdát, amely lassan a hálóig gurult, 1:0. A helyieket kissé mozgékonyab­bá tette a kapott gól és Haran­gozó, Kovács összjáték után Im­rei elől Kóródi bravúros lefutás­sal ütötte el a labdát. A gyors egy-két hosszú leadás után Mun­kácsi tisztán kapta a labdát, már mindenki gólt látott, de a kapu­tól 7 méternyiről leadott lövését Szabó lábbal hárította. Sok tá­madást vezet a Kinizsi, sokszor jutnak a kapuhoz, de csatáraik nem Jól irányoznak, vagy Szabó zsákmánya lesz lövésük. A 40. percben egy távolról leadott Ki­nizsi lövést a napbanéző Szabó magasra föltolja és a földre eső labda átpattan a gólvonalon, 2:0. Fordulás után a helyiek tá­madtak, feltűntek ekkor Bozsik és Pintér jő labdáikkal. A Cso­rnán—Vágó balszámy is többször veszélyesen közelítette a kaput, de gólt elérni nem sikerült. Ami­kor a helyiek nyomása alább ha­gyott, változatossá, de élvezetes­sé vált a játék. Sok szép táma­dást indított a Kinizsi, míg a helyiek lefutásokkal veszély ez­Keresse fel a kisipari kiállítást Szolnokon a Szakszerve­zetek Kultúrházában (Ság- vári Endre út 14—16) — augusztus 24—30-ig. Néz­ze meg a TŰRKEVEI CI­PÉSZ KTSZ cipőit —* Reméljük, igényelnek megfelelő szép modelle­ket talál. Túrkevei Cipész KTSZ a ve­vők szolgálatában. tettek. A 80. percben Harangozó futott el, messzire maga mögött hagyva a védőket. A lekeresz­tezni igyekvő középhátvéd is mögé futott, utána iramodott és nem sikerült becsúszása követ­keztében Harangozó nagyot esett a büntetőn belül. Kóródi szedte fel a labdát. A mérkőzés végéig mindkét fél lelkesen küzdött. A Kinizsi sok szépen felépített tá­madásából több gól születhetett volrta. Jók: Munkácsi, Géczi I., Sokvári, Illetve: Imrei, Bozsik, Hegedűs, Harangozó. A játékve­zetőnek olyan sok téves ítélete volt, hogy egyik partjelző ezt megunva, több esetben kihívta ítélete megváltoztatására. Kinizsi ifi—MTE ifi 3:1 Lázi -4 • Szolnoki Vasutas—Karcagi MEDOSZ 1:0 (1:0) Szolnok, Vasutas pálya, 300 né­ző. Vezette: Lesán. Szolnoki Vas­utas: Palotai — Torna, Grámán, Kovács — Sági, Mészáros — Cseh, Rontó, Retkes, Hamar és Simon. Karcag: Kis n. — Varga, Zsíros, Kovács II; — Zilahi, Tár­nái — Kis I., Bóta, Kovács L, J. Nagy, Szabó IV. Közepes színvonalú mérkőzést vívott a két csapat. Kezdés után a vendégcsapat Vezetett támadást a helyi csapat kapujára. A vas­utasok ellentámadása során Ron­tó hosszú labdával szöktette a jobb szélsőt, aki nem tudott lö­vőhelyzetbe kerülni. A labda az ötös vonalán Hamar elé pattant, aki élesen a léc alá vágta a lab­dát. így a 2. percben a vasutas csapat vezetett l:0-ra. Gól után a karcagiak támadtak többet, de a helyzeteket a vasutas védelem hárítani tudta. Nagyszerűen há­rított több gólhelyzetet Palotai, aki szükségkapusként szerepelt a vasutas csapatban. A 15. perc­ben Hamar, majd Retkes hagyott ki nagy gólhelyzetet, de az ered­mény a félidőig nem változott. A második félidő karcagi tá­madásokkal kezdődött. Tervsze­rűen támadott a vendégcsapat, de gólt elérni nem tudtak. A 20. perc után a vasutasok kerültek fölénybe. Retkes, majd Simon előtt kínálkozott gólhelyzet, de mindkét csatár elhibázta azt. A 80. percben Rontó alsó sarokba tartó lövését Kis IL szögletre hárította. Az utolsó S percben a vendégcsapat veszélyesen támad­ta a vasutasok kapuját, de nem sikerült az egyik pontot sem megszerezniük. — Összefoglalva: Csapkodó játékot mutatott mind­két csapat. A karcagiak Játéka tervszerűbb volt. A helyi csapat — helyzetei alapján — nagyobb arányban is győzhetett volna. Játék alapján a döntetlent mond­hatnánk igazságosnak. A Játék­vezetői hármas Jól látta el fel­adatát. Góllövő: Hamar. Jók a Vasutas csapatból: Palotai, Mé- sáros és Hamar, Illetve: Kis n., Bóta, J. Nagy, ZilahL Szolnoki Vasutas ifi—Karcagi MEDOSZ ifi 2:2. 4— Lauer — Mezőtúri Honvéd—Fegyver­nek 3:0 (1:0) Mezőtúr, vezette: Szentesi: A hazai együttes a következő ösz- szeállításban lépett pályára: Demjén — Molnár, Gáspár, Ma- nert — Dlósi, Nagy — Sebe, Tu­A megyei labdarúgó bajnokság állása a harmadik forduló után-i. Jászapáti S3-- 12: S £ 2. Kunhegyes 3 2 1 - 7: 1 E 3. Mezőtúri AFC 3 2 1 - 5: 1 £ 4. Jászklsér 3 3-1 8: 6 4 5. Szó. Vasutas 8 1 2 - 3: 2 4 8. Szó. Kinizsi 2 11- 2: 0 3 7. M.-túrl Honv, 3 111 5: 3 3 8. Karcag 3 111 6:4 5 9. J.-árokszáilás 3 111 7: 6 3 .0. Uj szász 3 111 6: 5 3 .1. Fegyvernek 2 1-1 8: 3 : 12. SZÓ. MÁV H. 3 1-2 5: 6 3 13. Tiszaföldvár 3-12 3: 8 1 14. Kszt.-márton 3-12 2: 7 1 L5. T.m. Vasas 3 - 1 2 1: 9 3 16. Jb. Vasas ZL t - - 3 0:11 ■ Villanymotorok tekercselését, villany hegesztő, porszívó, — mosógép, autó dina­mó speciális javítását, tekercselését rövid határidőre vállaljuk. Kunszentmártoni Vegyes Kisipari Termelőszövet­kezet, Kossuth bajos u. 8« Tél.: 96. ral, Márkus; Serbán, Galicza. A hazai csapat nagy lelkesedéssel kezdett. A vendégek teljesen be­szorultak. Egymást követték a formás támadások, de a góllövés nem ment a csatároknak. A leg­jobb helyzeteket is elkapkodták. A 20. percben egy honvéd táma­dás során a vendégvédelem li­est vétett. Dlósi állt a labdának, de azt kapu mellé lőtte. Tovább­ra Is a Honvéd rohamozott. A szórványos fegyvernek! támadá­sok nem jelentettek veszélyt. A 30. percben Sebe erős lövése kö­tött ki a hálóba, 1:0. A második félidőben ugyan­csak Honvéd fölénnyel kezdődött a játék. — Ennek során előbb Márkus, majd Túri lövése kötött ki a fegyvemekiek hálójában, 3:0. A fegyvemekiek csak kitűnően védő kapusuknak köszönhetik, hogy elkerülték a nagyobb gól- arányú vereséget. Jók: sebe, Tú­rái, Serbán, Galicza, illetve: a vendégcsapat kapusa. — K. I. — Labdarúgó szakosztályvezetők figyelmébe! A Megyei Labdarúgó Szövet­ség csütörtökön (augusztus 25-én) értekezletet tart a megyei első osztályban szereplő csapatok in­tézői részére. Itt beszélik meg, a bajnoksággal kapcsolatos soron- következő legfontosabb tenniva­lókat. Az értekezletre a megyei TST helyiségében 18 órai kezdet­tel kerül sor. A megyei L osztá­lyú csapatok Intézőinek a meg­jelenése kötelező. Az olimpia legidősebb női versenyzője Az olimpiai játékok legidősebb női résztvevője a 65 esztendős angol Brenda Williams lesz. Az Idős hölgy, akin egyáltalán nem látszik meg kora, a lovascsapat tagja lesz. „Természetesen a ló­nak fiatalabbnak kell lennie': — Jelentette ki egy beszélgetés so­rán. A versenyen saját nevelésű 3 esztendős lovával vesz részt, amellyel már hat ízben szerepelt és mind a hatszor díjat nyert. („Frankfurter Allgemeine Zeitung'!-ból). Készítesse ruháit a Törökszentmiklósi Ruházati Ktsz férfi-női részlegeiben Anyagok nagy választék­ban megrendelőink ren­delkezésére áünak. Mér­ték utáni fazon munkát , hozott anyagból is válla­lunk. Tekintse meg S2»lnokon (a Szakszervezetek Megyei Székházában, Ságvári End­re út 14—16 sz.) augusz­tus 24-től 30-ig kiállított minta munkáinkat Törökszentmiklósi Építőipari Ktsz Malinovszki út 8. Telefon; 139. Szövetkezetünk a termelő- szövetkezetek részére, kivitelez állatférőhelyeket, a lakosság részére kislakások építését — tervezéstől a kulcsát­adásig. Feltétlenül tekintse meg Szolnokon a Szakszervezetek Szék házában a kiállításon kész munkáink fény- képfelvételeit. Ma: a Csepeli Vasas NB l-es labdarúgói Mezőtúron A Csepeli Vasas NB I-es labdarúgó csapata ma délután Mezőtúron vendégszerepei. Ellenfelük a helybeli Honvéd megyei bajnokságban szerep­lő, jó képességű együttese lesz. A két csapat találkozó­jára 17 órai kezdettel kerül sor a városi sporttelepen. A labdarúgó NB III-ért Orosháza—Martfű 2:1 (1:1) Martfű, 1200 néző. Vezette: Bokor. Orosháza: Kucsera — Perjési, Basek, Fiam — Ber­ta, Dudás — Kollár, Rozsnyal Gera, Túri-, Csömör. Martfű: Csendes — Böjti, Seres, Gu­lyás — Sütő, Mészáros — Pá­linkás, Nagy, Bakos, Molnár, Mező teleki. Az első félidőben a hazai csapat tartalékosán, is egyen­rangú ellenfele volt az NB II-ből visszakerült orosházi­aknak. A 30. percben Mészá­ros jobb felső sarkos lövése a hálóba gurult. 0:1. A gól után élénkült az iram. Több táma­dást vezetett mindkét csapat, de csak az első 45- perc útol- só másodpercében született eredmény, Gera révén. 1:1. Forduló után a vendégek középhátvédjének vezetésével rendre visszaverték a hazaiak támadását és a visszaeső, gyengén játszó martfűiek há­lóját Rozsnyai a 75. percben újabb gólall terhelte meg. 2:1, A vendégek ezután biztonság­játékot játszottak, de ennek ellenére még mindig mezőny­fölényben voltak a hazaiak­kal szemben. Jók: Basek, Du­dás, Rozsnyai, Gera, illetve: Seres, Mészáros, Nagy, Mező­teleki. 4— Trencsényi — Olimpiai morzsák A római olimpiai játéko­kon résztvevő magyar spor­tolók második nagyobb cso­portja ma utazik el Buda­pestről. Az IL—18-as külön repülőgéppel ezúttal 72 ver­senyző, illetve szakvezető utazik Rómába. A sportkül­döttség tagjai 21 vívó, 15 kajak-kenu versenyző, 4 öt­tusázó, 7 úszó és 3 atléta. * Az MTI kiküldött munka­társa jelenti: A vízilabda sorsolás nyilvánossá vált, — pontos időpontokkal, eszerint a magyar csapat 26-án játsz- sza első mérkőzését 23.40 óra­kor az Egyesült Államok el­len, 27-én a Magyarország— Belgium 22.50, 29-én pedig a csoportbeli utolsó mérkőzés, a magyar—francia találkozó 22 órakor kezdődik. Rómába érkezett Vlagyimir Kuc, a melboumei olimpia dicső bajnoka, „csodafutója” egy 80 tagú túrista csoport­tal. Elmondta, hogy harminc­éves korában hagyta abba az aktív versenyzést. — Átadtam a helyet — mondotta — a tehetséges fia­taloknak. Át is vették a sta­fétabotot. Remélem sikerük lesz. Egy emlékeztető Melbourne végső eredményére, az arany, ezüst és bronzérmek számát illetően: Szovjetunió 37 29 32 Egyesült Állam. 32 25 17 Ausztrália 13 8 14 Magyarország 9 10 7 Olaszország 8 8 9 * A római játékok egyik leg­érdekesebb sportolója a ka­nadai Harry Jerome, aki elég­gé üstökösszerűen robbant bele a nemzetközi atlétikai életbe. Nem sokkal a nyugat­német Ármin Háry 10 mp-es világcsúcsa után ugyancsak ilyen idővel érkezett célba ál­talános szenzációt keltve az öt földrészen. Harry Jerome pillanatnyilag még atlétikai „inas”, három éve még base- ballt és amerikai futballt ját­szott, közben azonban külön­böző sérülései miatt hosszabb pihenőkre kényszerült Az­után gondolt egyet 8 mivel a gyorsaság volt minden eré­nye, átnyergelt az atléták tá­borába. Napi félórát edz, s a tavaszi idény kezdetén min­dig hosszabb távokon verse­nyez. Világrekordjáról így be­szélt: — Jó volt a pálya, szél­csendes az idő és jó meleg, mint Rómában. Remélem a meleg állandósul svele együtt az eredményem is marad. A Budapesti Vasas Tószegen Augusztus 2l-én került sor Tó­szegen az új sporttelep ünnepé­lyes felavatására. Ez alkalomból a Budapesti Vasas NB I-es lab­darúgói látogattak el a kis Szol­nok megyed községbe, hogy ez­által Is még ünnepélyesebbé te­gyék az avatást és emlékezetes sportcsemegét nyújtsanak a köz­ség és a környék sportszeretői­nek. A nem kis költségen és je­lentős társadalmi munkával fel­épített korszerű pálya felavatása után, mintegy 1500 főnyi közön­ség előtt került sor a Bp. Vasas —Tószeg mérkőzésre. Bp. Vasas—Tószeg 16:2 (10:1) Tőszeg. Vezette: Závodszky. — Bp. vasas: Szentmihályi — Nagy, Mészöly, Ihász — Bundzsák, Be- rendl — Csordás, Kékesi, Ma­chos, Borsos, Farkas. — Tőszeg: Salyl — Vágó, Buczkó, Sólyom — Szucsák, Kiss — Király, Pen- czi, Kovács, Csutár, Szabó. A Vasas iskolajátékával nagy tetszést válton ki. — Szebbnél szebb támadásokat vezetett és ritkán látott lövéseknek és gó­loknak leheteti a közönség szem­Mezőtúri Asztalosipari KTSZ, Rákóczi út 8. Tele­fon: 86. A lakosság szolgálatában áll asztalos, üveges, kárpitos és festő részlegeivel Tekintse meg Szolnokon, a Szakszervezetek Székhá­zéban (Ságvári út 14—16) Kisipari Szövetkezetek ki­állításén minta hálószo­ba bútorainkat. tanúja. Különösen Machos, Far­kas és Bundzsák játszott szépén. A hazaiak is • derekasan küzdőt“ tek. vezettek is néhány szép tá­madást, melynek eredményeként két gólt is sikerült elémiök. A mérkőzés végeredményben a Va­sas 16:2 arányú győzelmével vég­ződött. A tószegiek közül Bucz­kó és Szabó játéka dicsérhető. A találkozó után a Vasas Játé­kosokat és vezetőiket a helyiek baráti vacsorán látták vendégül. Köszönetnyilvánítás Ezúton mondunk hálás kö­szönetét mindazoknak, kik forrón szeretett édesapánk, — illetve testvérünk, Bozóki László temetésén részt vet­tek és mély fájdalmunkat enyhítették. Ozv. Bozóki Lászlóné és családja, Szolnok. FÉRFI KÉZILABDA NB II. Martfű—Budapesti Kábel 12:9 (5:4) Meglepetésszerű, de megér­demelt győzelmet arattak a martfűiek. A csapat tagjait dicséret illeti, amiért az előre megbeszélt taktikai feladatot maradéktalanul végrehajtot­ták. A csapat irányítója ez­úttal Molnár volt, akinek bombaerős, lapos lövései sok esetben megoldhatatlan fel­adat elé állították a fővárosi­ak kapusát. Góllövők: Molnár 7, Csabai 2, Rékasi 2, Sándor 1. Jók: Molnár, a mezőny legjobbja, Varga és Rácz, NŐI KÉZILABDA MEGYEI BAJNOKSÁG Martfűi MSE—Endrődl Spartacus 8:4 (4:3) Martfű. A hazaiak megér­demelten győztek az igen szí­vósan küzdő endrődiek ellen* Gőllövők: Gonda 3, Trencsé- nyiné 3, Túróezi 2. IBUSZ közlemény Az augusztus 28-ra terve­zett IBUSZ különvonat szep­tember 4-én indul Szolnokról Miskolcra. Az indulási idő kb. fél négy, tehát a környékről a csatlakozó vonatokkal elér­hető. A visszaérkezés vasár­nap kb. éjfélkor lesz, ami ugyancsak biztosítja a csatla­kozásokat A különvonat részvételi dí­ja 36 forint. Jelentkezni lehat augusztus 31-ig; Törökszent- miklóson Balázs Miklósnál, a Malomipari Vállalat dolgozó­jánál, Szolnokon az IBUSZ irodában, ahol a kirándulás­sal kapcsolatban bővebb fel­világosítást is nyújtanak. A vonat Űj szászon és Zagy- varékason is megáll. ( APROHIRDETESEK NAGY anyagismerettel rendel­kező Szolnok területén raktámo- kí vagy anyagbeszerzői állást vállalnék. Cím a kiadóban. 145 n-öl gyümölcsös teleik eladó, Szolnok, Székely u, 16. alatt. Ér­deklődni Szolnok, Móricz Zs. u. 9. alatt. CSEPEL 125-ös motorkerékpár eladó, alig használt. Homok, Döbrel J-u.3i.sz, DIÁKLÁNYOKNAK lakást adok özv. Deákné, Törökszentmiklós, Vöröshadsereg 56. sz. A JASZAPÁTI Földművesszövet­kezet gyakorlattal rendelkező könyvelőt keres azonnali belé- pésseL Fizetés koUéktív szerint. Felvétel esetén útiköltséget térí­tünk. Jelentkezés személyesein az FMSZ központi irodájában. GYAKORLATTAL rendelkező hengergépészt azonnali belépés­sel felvesz a Szolnok megyei Út­építő Vállalat Szolnok, József Attila u. 89. KITŰNŐ tangóharmonika, száz basszusé, tokkal eladó. Érdek­lődni: Kunhegyes, Kuthan u. 84. Elak Józsefnél ÜVEGES tanulót félveszek: Pin­tér Balázs Szolnok, Hubai u. 5. ELVESZETT 15-én este Szolno­kon félpár tűsarkú fehér cipő Kérem a becsületes megtalálóját adja le a Megyei Tanács portára Szolnok megyei NÉPLAP A Magyar Szocialista Munkás párt Szolnok megyei Bizottság és a Megyei Tanács lapja Felelős szerkesztő: Varga József Szerkesztőségs Szolnok, Irodaház. L emelet Telefon: 20—93. 23—20, 20—69 Kiadja a Szolnok megyel Néplap Lapkiadó Vállalat Igazgató: Fülemen Lajos Kiadóhivatal: Szolnok, Irodaház, fszt, 3. Telefon: 20—94 A lapot előfizetésben és árusí­tásban a Szolnok megyei pos­tahivatalok és fiókposták ter­jesztik. A lap előfizetési díja: egy hóra 11,— Ft. Előfizethető bármely postahivatalnál és kézbesítőnél; Szolnoki Nyomda Vállalat 1960. augusztus 23. — 2913 Felelős nyomdavezető,* Mészáros SándoB etPSMí